Vatikán v pozadí Kotlebovho mocenského vzostupu

430117_1200xTento krehký, krehký svet… Komentár k súčasnej situácii z pozícií Dostatočne všeobecnej teórie riadenia. O pravdepodobnostne-predurčiteľnom vývoji riadiacich procesov v supersystémoch a vyšších prioritách riadenia. O ideológii a ideologickom boji. Prečo musí byť porážka slovenského fašizmu ideologická?

Chcel by som sa na začiatok ospravedlniť čitateľom za pauzu v publikácii série „Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky…“ a „Neštruktúrne faktory riadenia v politke Vatikánu a Habsburgovcov na Slovensku…“. Svoju úlohu v tom zohrala čiastočne aj atmosféra terorizácie a absolútnej nevyberavosti vo vyjadreniach niektorých mojich samozvaných a pod cudzou identitou vystupujúcich oponentov, ktorí nepredstavujú ani tridsiatinu z čitateľov posledného článku. Pričom konštruktívne nebolo vyvrátené prakticky žiadne moje tvrdenie. Napriek tomu považujem za svoju povinnosť dokončiť začaté, obzvlášť ak s časovým odkladom pribúdajú konkrétne udalosti dnešných dní, vyžadujúce komentár z pozícií našej štúdie. Aby som definitívne uzavrel predošlú kapitolu a poukázal pochybujúcim čitateľom na dedičnosť a kontinuitu protislovanských a protipravoslávnych politík Vatikánu a Habsburgovcov naprieč storočiami, pripojím tu odkaz na vynikajúci a hĺkový rozbor tragédie haličských Rusínov v prvom historickom koncentračnom tábore na území „civilizovanej Európy“ – rakúskom Talerhofe. Autorstvo tejto skvelej štúdie patrí publicistke, vystupujúcej pod pseudonymom Lin. Jej práca je dostupná tu: http://leva-net.webnode.cz/products/tabor-smrti-talerhof-aneb-utrpeni-halice/

Zároveň pripájam vynikajúci rozbor profesorky MGIMO Oľgy Četverikovovej, expertky na Južnú Ameriku a Vatikán, v ktorom rozpráva o angažovanosti Vatikánu v ukrajinskom Majdane a jeho protežovaní „raskoľnikov“-duchovných z radov Ukrajinskej Pravoslávnej cirkvi (hlava ktorej Filaret je oficiálne RPC označovaný za lže-metropolitu), ako aj „duchovných otcov“ haličských banderovcov – grékokatolíckych ukrajinských duchovných.

https://www.youtube.com/watch?v=x2mg7_1umm8

Je veľmi symbolické, že v samotný predvečer Majdanu, na jeseň 2013, odslúžil primas ukrajinských grékokatolíkov Ševčuk za bezprostrednej Františkovej prítomnosti omšu v bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Táto omša bola zo slov docentky Četverikovovej zasvätená pamiatke známeho poľského katolíckoho hodnostára Kunceviča zo XVII. stor., ktorý dosiahol „najväčšie úspechy“ v katolizácii maloruského obyvateľstva, а na ktorého tamojší pravoslávni spomínajú ako na brutálneho náboženského inkvizítora Rzeci Pospolitej, nenávidiaceho pravoslávie asi tak, ako Brzezinski či C. Bildt… Pápež sa navyše osobne angažoval v ukrajinskom konflikte, keď si predvolával Jaceňjuka a vysvetľoval mu, ako lepšie hrať tú nacistickú komédiu s Porošenkom, aby sa tí idioti (podľa slov pána Obamu – pozn.) neskompromitovali skôr, než bolo treba. Taktiež je nutné poukázať na pápežov výrok, že „…Ukrajinci sú mučednícky národ“ a jeho výzvu Rusku, aby sa kajalo pred týmito akoby „ním utlačovanými národmi“. Nedávna deklarácia parlamentu Portugalska, ďalšej vatikánskej kolónie, v ktorej z akejsi pre krajanov Vascu da Gamy nepochopiteľnej citovej ľúbosti k Ukrajincom zrazu nečakane vyhlásili, že považujú ukrajinský hladomor tridsiatych rokov za genocídu, je ďalší stavebný kamienok v tejto informačnej vojne. Viete, toto je typický Vatikán, v celej jeho kráse. Úlisný, zákerný, manipulatívny, nezmieriteľný a fanaticky vytrvalý.

Кuncevic hrob

Omša na počesť haličského rekatolizátora Kunceviča, bazilika sv. Petra, Vatikán, jeseň 2013

Franciscus UKR

Omša na počesť haličského rekatolizátora Kunceviča, bazilika sv. Petra, Vatikán, jeseň 2013

Franciscus Shevchuk

Primas grékokatolíckej cirkvi na Ukrajine Ševčuk a pápež František

shevchuk poroshenko

Ševčuk a Porošenko

To už nehovorím o skutočne bohatej minulosti v ľúbostnej afére medzi Vatikánom s banderovcami. Je snáď rozumné s ohľadom na pôsobenie tohto globálneho hráča, ktorý bol preukázateľne namočený do Majdanu na 45 mln Ukrajine, si nahovárať, že so slovenským Majdanom nemá nič spoločné? Vatikán patrí medzi think-tank tých štruktúr GP, ktoré majú podľa V. Pjakina na starosti „konzerváciu vírusu ukrajinského nacizmu“. To isté platí aj o jeho angažovanosti v konzervácii a znovuoživení slovenskej odnože tejto celoeurópsky reanimovanej IDEOLÓGIE NENÁVISTI. Práve pre túto svoju všadeprítomnosť je Vatikán hráčom úrovne GP. Alebo už niekto zabudol, ako Kotleba prešiel za župana v Banskej Bystrici?

Voľby boli dvojkolové, pričom po prvom kole viedol v hlasovaní kandidát na župana od SMERU Maňka, druhým bol Kotleba, a s istým odstupom hlasov tretím kandidát od KDH a ostatnej pravice. Rozhodujúcim bolo druhé kolo, o ktorom bolo jasné, že rozhodne medzi Maňkom a Kotlebom a v ktorom sa dokonca takí odiózni atléti pravice ako Dzurinda vyslovili v prospech „menšieho zla“, t.j. smeráckeho kandidáta. Avšak bola to práve KDH, ktorá sa nevyjadrila jednoznačne proti podpore Kotlebu, a takým spôsobom mu prakticky delegovala hlasy svojich voličov tak, že miska váh prevážila v prospech Kotlebu. Bola to špinavá hra, v ktorej si fušeri snažia zachrániť tvár. Angažovanosť KDH v tejto mocenskej hre je očividná a viacrozmerová. KDH bolo upadajúcim hnutím, s ohľadom na minulosť je ich politická budúcnosť ťažko predstaviteľná, čo však neplatí o mocenských ambíciách jej vodcov, ktorí sa touto tichou podporou Kotlebu, t.j. projektu GP, snažili „ulahodiť“ poslednému a vymôcť si protislužbu vo forme tichej okupácie ľuďmi z klanovo-korporatívneho pozadia ich hnutia dôležitých postov v štátnej správe. Dokonalá analógia je príklad s povýšením niekdajšieho hovorcu Konferencie biskupov Slovenska S. Zvolenského za bratislavského arcibiskupa a jeho spolupracovníka Palárika na šéfa SIS, predovšetkým za to, ako rýchlo a bez škrupulí odpratali statočného R. Bezáka, ktorý sa teraz pred pazúrmi našich horlivých modloslužobníkov v obavách o vlastnú bezpečnosť musí skrývať v talianskom kláštore…

Z akéhosi dôvodu je však téma Kotlebovho mocenského nástupu v BBSK úplné tabu v médiách. Nepredviedol snáď SIS pod Palárikovým (t.j. vatikánskym) vedením priam rukolapnú ukážku fašizácie spoločnosti, keď prednedávnom podpísal – a úplne v tom súhlasím s p. Harabinom – zmluvu o spolupráci v oblasti komunikácie s Ústavným Súdom? Veď tu je, tu je ten írečitý fašizmus, o ktorom hovorí Fico a my ostatní už dlhú dobu.

 

Perspektívy slovenského Majdanu a význam ideológie.

To, čo predviedol 12. marca údajne „protifašistický“ protest v Bratislave, obzvlášť s uvážením týchto transparentov – to je dokonalá uzurpácia národnej myšlienky boja s fašizmom, je to lacné producírovanie liberálno-fašistickej slniečkárskej 5. kolóny.

maxresdefault (1)

„Fašisti budúcnosti si budú hovoriť „antifašisti“. W. Churchill

17192012_1245820912153277_369221686418849874_o

 

BA Antifa protest

úèastníci pochodu proti fašizmu v Bratislave

Psychologická finta, ako nadháňať voličov Kotlebovi. Lebo u väčšiny „potenciálnych“ voličov Kotlebu tieto transparenty práveže vyvolajú čiste psychologickú vlnu odporu k samotným „antifašistom“, ktorí špinia „dobrého Mariana“… Predovšetkým – nešpinia Kotlebu, ale Slovensko a seba samých. Chápu títo naši „antifa“, že tým vyvolávajú vlnu sociálneho protestu, v ktorom zhoria predovšetkým oni samotní?

Ak nevieš ukontrolovať proces, postav sa do jeho čela!“ DVTR.

Práve za účelom vyvarovania sa a nadobudnutia schopnosti rozlišovať skutočných fašistov a antifašistov od domnelých, si dovolíme pripomenúť, prečo považujeme práve ideologickú porážku toho spoločensko-politického fenoménu, známeho ako „ľudáctvo“ a dnes znovuoživovaného skrze ĽSNS a „tradičnú“ pravicu, za absolútne nevyhnutný predpoklad k zachovaniu štátnosti SR.

Pretože v rámci ponovembrovej koncepcie dejín, tak v akademickej obci, ako i v laickej verejnosti neexistuje presne stanovená názorová zhoda či konsenzus ohľadne osoby J. Tisu a Slovenského štátu všeobecne. Tento dojem je naviac všemožne umocňovaný tým, že sa mnohoraké pseudoakademické či pseudopatriotické skupiny usilujú o všemožnú – podprahovú „umiernenú“ i otvorenú „radikálnu“ – rehabilitáciu režimu J. Tisa i jeho dnešných ideologických dedičov. Často sa jedná o trestuhodné zneužitie autority a právomocí konkrétnych osôb či inštitúcií, podobné konanie ktorých si vysvetľujem (k ich prospechu – aut.) len konceptuálnou obmedzenosťou a nechápaním hlbších súvislostí a ďalekosiahlych potenciálnych následkov svojich činov u predmetných osôb. S ohľadom na súčasné rozloženie síl, obzvlášť s uvážením absolútnej absencie akýchkoľvek aktívnych mediálnych či ideologických pák zo strany Fica a jeho zvnútra nabúravaného hnutia, s pretrvávajúcou fašizujúcou mediálno-pravicovou a liberálnou agendou, treba stanoviť nepríjemnú skutočnosť – v zmysle pravdepodobnostne-predurčiteľného vývoja riadiacich procesov (inštrumentalizácia Kotlebu a J. Tisa) v slovenskej spoločnosti bude len otázkou času, kým sa pravici nakoniec podarí zvrhnúť Fica. Resp. rozpustiť vládu a vyhlásiť predčasné parlamentné voľby. SNS sa vo vládnej kazajke už teraz zvíja ako narkoman, pozbavený dávky. V tejto situácii si bábkari „umiernenej“ i „radikálnej pravice“ na takýto rozvoj sú o to viac ochotní vsadiť, znásobujúc masovú spoločenskú hystériu ohľadne Kotlebovho hnutia a Slovenského štátu paralelne s plošnou „korupčnou“ dehonestáciou vlády a konkrétne Fica.

Je nevyhnutné podotknúť, že šance na anarchizáciu Slovenska sú priamo úmerné úrovni našej ideologickej a konceptuálnej nekompetentnosti a nesebestačnosti. Ak sa chce Slovensko vyhnúť „pravdepodobnostne-predurčiteľnej“ kotlebizácii, musíme si vypracovať a prijať novú, aktualizovanú a od tej terajšej podstatne odlišnú štátnu ideológiu. Dokiaľ nebude existovať zjednocujúca štátna a národná myšlienka, budeme zraniteľní a vydierateľní nositeľmi „rozdeľujúcich“ myšlienok a odstredivých ideí. Žiadna z ideí a myšlienok, ktoré dnes predstavuje kolektívna pravica, nie je schopná konsolidovať a zjednotiť národ. Pretože buď vôbec neponúkajú, alebo ak, tak veľmi skreslenú a „jednostranne“ chápanú SPRAVODLIVOSŤ. Práve spravodlivosť musí byť cieľom aj základom modernej štátnosti. Preto vypracovanie adekvátnej ideológie a jej politická inštitucionalizácia predstavuje nevyhnutný krok k záchrane štátnosti a zdrojovej stability SR. Nakoľko táto naša spoločná úloha bude ťažká a náročná, ukazuje fakt, že v samotnej Ústave máme stanovený zákaz mať akúkoľvek štátnu ideológiu. Táto skutočnosť, spolu so zjavnou vatikánskou ideovou koncepciou našej Ústavy, predstavuje jeden zo základných elementov neštruktúrnej moci Vatikánu na Slovensku. Pričom samotný GP, očividne, sa našou Ústavou necíti byť viazaný, o čom svedčí Štátna zmluva so Svätou Stolicou, ktorá bola prijatá práve za Dzurindovcov a KDH-ákov a je, podľa mnohých serióznych ľudí, minimálne ťažko zlúčiteľná so svetským charakterom našej Ústavy. Isteže, ústava má svetský charakter, ale jej Preambula vonkoncom nie!

Preto, dokiaľ nebude dosiahnutá hodnotová konsolidácia spoločnosti a vytvorená moderná spravodlivá ideológia, budú nielen ťažké váhy v politike aj biznise, ale aj rôzne študentské hnutia pravicového pozadia podkopávať zdrojovú stabilitu SR. Dokonalým príkladom je výzva na Kaliňákove odstúpenie zo strany študentov, ktorí chystajú od apríla demonštrácie v hlavnom meste. Majú dobrý PR a na facebooku sa prezentujú ako skupina pod hashtagmi „A dosť!“ a „Mor ho!“. Zovretá päsť, známy to atribút sorošovských farebných revolúcií po celom svete, sa v symbolike týchto hnutí a ich podporovateľov z internetu objavuje čoraz častejšie – náhoda? Ak chce táto naša mládežnícka úderka skutočne pomôcť rodnej krajine, prečo nedemonštrujú proti tým, komu treba? Prečo nemajú tie správne heslá? Študenti tak manifestujú chodiaci dôkaz „úspešnosti“ ponovembrovej vzdelávacej politiky. Sabotáž, vydieranie a priame angažovanie sa v destabilizácii Slovenska a Fica zo strany vysokopostavených štátnych úradníkov z ÚRSO a VšZP je len doplňujúcim článkom k tomuto dejstvu slovenskej tragédie.

Revolúcia na Slovensku je želaný a plánovaný outcome snáh a úsilí hnutí, tak či onak záujmovo prepojených na Dzurindovcov, Radičovcov, Kiskovcov a iných. Revolúcia proti korupcii pod gesciou najodióznejších korupčníkov bude dokonalým vyznamenaním pre dnešné študentstvo, ktoré nič nevie o fungovaní tohto sveta a nechá sa vodiť za nos ako ukrajinskí Majdanisti, o ktorých už v Rusku kolujú žarty typu – Ukrajinci sú jedinečný národ, ktorý nechcel viac žiť zle, a začal žiť ešte horšie…

V revolúcii je faktor ideológie vždy komplementárny k faktoru (na Slovensku umelo vyvolávanej – pozn.) sociálnej nestability, ktorá je nevyhnutnou podmienkou tvorby revolučného protestného potenciálu.

Ľudia chcú zmenu. Fajn… Akú zmenu môžeme chcieť? Chápu vôbec títo slovenskí „aktivisti“, čo požadujú? V akom svete žijeme? Aký krehký je tento svet? Chápu to hardlineri Kotlebovho hnutia, advokujúci „v mene všetkého, čo je nám sväté“, okamžité vystúpenie z organizácií ako EÚ a NATO, keď sme závislí na prvej a vydieraní druhou? Aby nás ako „odbojnú čeľaď“ zabombardovali späť do kamennej éry? Nebuďme smiešni. Realizácia tejto myšlienky je smrtonosná. Terajšia koalícia je jediná možná. Naše hospodárstvo aj pracovný trh je závislé na EÚ. S Kotlebom najprv NEMOHOL ÍSŤ NIK. Nie preto, že by snáď nechceli, ale preto, lebo ešte nebolo zrelé informačné pole. Prešiel rok a ako sme na tom??

Sympatie k ĽSNS narastajú nielen vďaka médiám a ich špinavej podvojnej hre, vďaka konkrétnym alternatívnym médiám ako „Slobodný vysielač“, „ExtraPlus“ či „Hlavné správy“, poskytujúcim široký priestor pre ideologickú sebarealizáciu mastodontom ľudáctva, ale predovšetkým vlastizradnou politikou 5. kolóny vo vláde – SNS a MOST-u. SNS nás zapredalo do otroctva NATO (minister Gajdoš a generál Maxim), zatiaľ čo Žitňanská svojimi zákonmi, Kiska čistkou v súdnictve a Vatikán cez ovládnutie SIS-ky aktívne pripravujú pôdu pre nastolenie klérofašistickej diktatúry v jej aktualizovanej verzii.

prvý zástupca náèelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Peter Gajdoš, tk, portrét, šírka

Minister obrany Peter Gajdoš

Maxim Cestna legia

Náčelník GŠ OS SR M. Maxim pri preberaní „Rádu čestnej légie“

Maxim Gajdos Kiska

Prezident Kiska, minister Gajdoš a náčelník GŠ OS SR M. Maxim

Médiá však skutočnú situáciu na Slovensku, oprávnene zasluhujúcu označenie „plazivý štátny prevrat“, cieľavedome skresľujú a zatajujú, ba čo viac, aktívne sa na ňom podieľajú a usilovne hecujú spoločenskú hystériu pre akúkoľvek hlúpu príčinu (viď Mečiarove amnestie), len nie tie správne veci. Naviac, všetky „reputačné straty“ ako aj zodpovednosť za konkrétne činy konkrétnych pravičiarskych politikov vo vláde usilovne hádžu na Fica, ktorý nielenže nenesie na tomto zhoršení situácie vinu, ale ani zďaleka neovláda a nekontroluje činnosť týchto agentov cudzej moci v našej exekutíve. Naše informačné pole aj spoločenský mindset je otrávený a vyhecovaný, ako správne postrehol Jožo Ráž, ten nikdy nesklame. Jediný chlap široko-ďaleko z celej hudobno-šoubiznisovej smotánky, ktorý má charakter. Na rozdiel od takého Kramára…

Raz 2

Jožo Ráž, nositeľ „československého egregoru“

Raz 1

Kramar

Maroš Kramár

Akú zmenu chcete? Rozpustiť vládu, predčasné voľby? To je tá „očakávaná“ zmena? Predčasné voľby by pri terajšej myšlienkovej atmosfére skončili pre Fica a SMER určite horšie, než tie posledné, a profitovala by z toho pravica, ktorá, ako ju poznám a ako sme písali tu: http://www.nwoo.org/2016/12/09/slovaci-stante-sa-narodom-alebo-preco-fico-ignoruje-kotlebu-1-cast/, nezaváha okamžite sa spolčiť s Kotlebom. Zapracuje „ukrajinská matrica“ v réžii Dzurindovcov. Jediným východiskom pre zachovanie zdrojovej stability a štátnosti vôbec je trpieť túto vládu ako priamy následok Vášho volebného rozhodnutia, konzekventne spochybňovať, usvedčovať a poukazovať na protištátne konanie pravicovej vládnej piatej kolóny, a ozdravovať neštruktúrnymi spôsobmi domáce informačné pole, aby budúce voľby nedopadli tak, ako tie minulé. Aby sa ľudia aj občianska spoločnosť mohli efektívne brániť a osvojovať mechanizmy občiansko-politickej sebarealizácie v mene zachovania nášho práva ako národa definovať a brániť naše záujmy. Nemám nič proti protestom ako takým, hoci si myslím, že ľudia by mohli rozhodne prínosnejšie pre seba i ostatných tráviť voľný čas. Som však proti protestom pod nesprávnymi heslami, za peniaze zločincov a za protinárodné ciele, pod vedením nekompetentných ľudí či užitočných idiotov.

Prečo nebojkotujete Kisku, Žitňanskú, konkrétnych ľudí zo SNS a Ministerstva obrany, ktorých vlastizradné iniciatívy sú, takpovediac, očividné? Prečo nekonáte ako zrelá občianska spoločnosť, a neohlásite verejné vyšetrovanie činnosti náčelníka Generálneho štábu M. Maxima, konkrétne stanovenie príčiny, prečo vôbec dostal najvyššie francúzske štátne vyznamenanie, a či to spolu s činnosťou ministra obrany Gajdoša priamo nesúvisí s plánovanou výstavbou vojenskej základne NATO na našom území? Prečo sa nikto nezaujíma o personálnu angažovanosť v tomto procese štátneho tajomníka R. Ondrejcsáka, povýšeného z pozície univerzitného PhD. hneď do vysokej štátnej funkcie? To Gajdoš tu otváral koordinačné centrum vo Vajnoroch. To Maxim tu nedávno strelil, vraj nepriateľom našej armády je Rusko. Kto má pod kontrolou Ministerstvo obrany a je zodpovedný za zapredanie našej budúcnosti a jej bezpečnostno-politické ohrozenie? No predsa národniari, „patrioti“ – dokonalá piata kolóna vo vláde, bisťu! To by malo zaujímať študentov a verejnosť, miesto aféry s kapitánom Dankom. Nikdy nenechajte pohltiť celú Vašu pozornosť tým, čo Vám predhodili a rozfukujú médiá! Pred našimi očami SNS zapredáva krajinu NATO, a študenti idú demonštrovať proti Kaliňákovi, a to žijeme v informačnej dobe… Vraj…

Ondrejcsak 1

Robert Ondrejcsák, štátny tajomník MO SR

Ondrejcsak 2

Robert Ondrejcsák, štátny tajomník MO SR

Viete, dúfam, čo znamená veliteľské centrum, ako aj základňa NATO na našom území? Je to zaručená a garantovaná bezpečnosť – ako v Kosove, tam je z pohľadu militantnej logiky NATO – najbezpečnejšie miesto na kontinente. A to už nehovorím o tom, že riziko teroristickej hrozby na tom-ktorom území je tým vyššie, čím väčšie sú väzby tohto územia na štruktúry NATO a sieť amerických vojenských a výzvedných služieb.

Ak budú predčasné voľby, vyhrá ich SMER, ale vládu zostaví pravica – veľmi pravdepodobne spolu s Kotlebom. A jeho úderka sa stane pelendrekom pre všetkých. Maďari hneď vyhlásia autonómiu a dožijeme sa buď „veľkorysej“ európskej Viedenskej arbitráže 2.0, alebo chaosu na dolniakoch. Ste samovrahovia? Nielen to, Slovensko bude vyhlásené za vyvrheľa, sionizmus bude vrešťať o holokauste. Ten istý sionizmus, ktorý dnes skryto podporuje Kotlebu. Skántria nás. Keď to začne, bude Vám prisámbohu jedno, o čom bola kauza Bašternák.

A vtedy poznajú, že Ja som Boh…“ – hovorí sa v Biblii a toto heslo je zrejmým pozadím aj leitmotívom horeuvedených snáh vyššej moci, ktorej musí čeliť Fico ako JEDINÝ nositeľ idey suverénneho Slovenska a snáď aj znovuobnoveného Československa v boji o to, „…či Slovensko (t.j. aj Československo – aut.) prežije v zložitých medzinárodno-politických podmienkach“.

Najnázornejší príklad istoty západných kurátorov slovenského vnútropolitického chaosu v tom, že sa im ich plány podarí naplniť, ako aj priame varovanie z ich strany nám bolo predložené v ďalšom ostrakizujúcom mediálnom paškvile proatlantického nemeckého denníka „Die Zeit“ – http://hnonline.sk/svet/806866-die-zeit-slovensko-je-na-pokraji-diktatury-vlada-rozdeluje-krajinu

 

O názorovej a klanovo-korporatívvnej rozpoltenosti vo vláde, dichotómia slovenských elít. Národ ako subjekt i objekt riadenia a spôsoby jeho politickej sebarealizácie.

Táto vnútropolitická situácia na Slovensku, znásobená o veľmi pravdepodobný krach „ukrajinskej štátnosti“ v najbližšom období (vynikajúco popísal Hox tu: http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-budoucnosti-ukrajiny-je-rozhodnuta/), predstavuje mimoriadne výbušnú zmes a nie som si istý, či si slovenská spoločnosť uvedomuje celú serióznosť a nebezpečnosť situácie, v ktorej sa nachádzame. Každopádne, tak mainstream, ako aj mimikrujúca alternatíva svojou zaujatou rétorikou toto negatívne spoločenské myšlienkové ovzdušie, resp. jeho „protikorupčnoficovský“ vektor nijako netlmia, ba častokrát umocňujú. Férová politická diskusia bude čoskoro znemožnená zásluhou ministerky justície, ktorá má v našej vláde zrejme akési osobité postavenie, keď spolu s našim P-Residentom usvedčujú Prezidenta Policajného Zboru z konšpirácií a žiadajú ho o vysvetlenie, prečo polícia doteraz nevyšetrila goriliu aféru ich pravicových predchodcov a spoluprísažníkov Rádu Veľkej Privatizácie.

Viete, to je o spolupráci SIS a PZ, súdnictva a občianskej spoločnosti. Ktoré sú dnes navzájom aj vnútri seba politicky rozorvané, poštvané, infiltrované agentmi vplyvu cudzích mocností. Do Gorily je namočený obrovský plast minulej i súčasnej politickej elity. A keďže na SIS momentálne v osobe jej riaditeľa Antona Palárika treba nazerať ako na inštrument štruktúrneho riadenia Vatikánu, dá sa nevyšetrovanie Gorily napriek Ficovej ochote spolupodieľať sa na vyšetrovaní vysvetľovať len tak, že to protirečí záujmom Vatikánu a jeho pudlíkov z KDH, SDKÚ a i.

Nevyšetrovanie Gorily je zároveň cena, ktorú platí Fico a Slovensko za pomoc Vatikánom koordinovaných starých kontinentálnych elít (veď koneční beneficiári dzurindovských privatizácií boli spravidla zahraničné korporácie – pozn.) pri vyvažovaní mocenských pomerov, istého balansu síl medzi „atlantickou“ a „euroázijskou“ frakciou GP na Slovensku. Lebo atlantisti sa už otvorene a absolútne bez škrupulí pelešia, organizujúc Globseky pre vojnových zločincov a otravujúc bez konca náš informačný éter svojou protiruskou, protinárodnou a protištátnou propagandou. Nehovoriac o usídlení NATO na našom území.

Pred našimi očami sa odohráva otvorený mocenský boj elít na Slovensku, predovšetkým elít „atlantických“ a elít kontinentálnych s previazaním na francúzsko-nemecký ekonomický kapitál. Tento mocenský boj je zrejmý aj na najvyššej vládnej úrovni.

V tomto súboji „červených“ a „bielych“, agentmi ktorých sú doslova prešpikované slovenské vládne a ministerské úrady, súdy, politické strany, ba i banky, tlač a televízia sa Fico, chápajúci odveké pravidlo globálneho riadenia „Rozdeľuj a panuj!“, snaží nechytiť do pasce „večného súperenia“ s opozíciou či kýmkoľvek a zaujímať čo najnezávislejšiu a NAJVYVÁŽENEJŠIU pozíciu, opierajúc sa o voličov skôr, než o sponzorov, orientujúc Slovensko na štyri svetové strany a využívajúc k svojmu benefitu predovšetkým tie aktíva Slovenska, ktoré z nás robia územie globálno-politickej dôležitosti. Dôležitosti okultno-historickej i strategickej. Fico nehrá ani za „bielych“, ani za „červených“, Fico hrá za národ. Štátnik, ktorým Fico bezpochyby je, dokáže reálne konkurovať s GP len s oporou na národ.

Budeme mať vždy práve toľko suverenity, koľko si sami svojim suverénnym správaním vydobyjeme a vynárokujeme. Dokonalý príklad boja za národnú suverenitu je presadenie agendy dvojakej kvality potravín na európskej úrovni. Bolo to, v skutočnosti, otvorené a neodvolateľné nastolenie otázky kryptonacizmu v EÚ, globálno-politická iniciatíva, ktorú odteraz nebudú môcť na Západe ignorovať!
Vidíme, že zatiaľ čo vládna SNS v osobe Gajdoša Slovensko zrádza NATO, Fico cez agendu dvojitých potravín za slovenskú suverenitu bojuje. Nehovorte mi niekto potom, že Fico kontroluje počínanie svojho ministra a sám je zodpovedný za „nezvaného hosťa“ v našom pitvore… Alebo netvrďte, podobne p. Čarnogurskému, že okrem Kotlebu nik nedokáže zabrániť NATO v okupácii Slovenska. Keď to nedokáže Fico (vzhľadom na charakter vládnej koalície to neprekvapuje – pozn.), nedokáže to nik. Užívajte si bezprostredné plody Vášho volebného rozhodnutia, drahí spoluobčania.

Jediná pronárodná sila v súčasnom politickom virvare je objektívne – napriek vnútrostraníckemu sprisahaniu a záškodníctvu – zosobnená vo Ficovi a jeho hnutí a každý, kto má čo len trochu rozumu a občianskeho svedomia, chápe, že v terajšom „systéme demokracie“, za daných pravidiel je absolútny NEZMYSEL voliť či podporovať novovznikajúce hnutia s mizivými vyhliadkami na akúkoľvek politicko-exekutívnu relevanciu, nehovoriac už o kádroch pochybnej a praxou neoverejenej kvality. Robiť treba s tými kádrami, ktoré sú naporúdzi. Kádrové čistky, nevyhnutný atribút každého povolebného prerozdeľovania moci, sú z hľadiska kontinuity operatívnosti riadenia veľmi škodlivým elementom. Treba existujúce kádre prinútiť pracovať vo vyššom, než osobnom či klanovo-korporatívnom záujme. Podobá sa to na situáciu z obdobia druhého prezidentovania V. Putina, kedy ten bol nútený žiadať o volebnú podporu pre ním vytvorenú a Medvedevovským komandom kompromitovanú, korupčníkmi prerastenú stranu Jednotné Rusko, ktoré muselo vyhrať, aby sa mohli realizovať Putinove iniciatívy. Samozrejme, súbežne s tým si nevyhnutne mnohí chytráci mastili kešene a roznecovali korupčný kolotoč okolo štátnych zakázok a pod. Ale viete, nech by ktokoľvek čokoľvek tvrdil, krádeže SMERU, ak nejaké boli (nesledujem ani sa nezaujímam o túto agendu, keďže médiám nedôverujem – pozn.), sa nedajú ani pri najústretovejšom prístupe čo i len zďaleka porovnať s tým neskutočným kriminálnym výpredajom, aký je opísaný v Gorile. Ako vravím, médiá už neraz preukázateľne a neodvolateľne klamali, a preto jednoducho nie som povinný im veriť. Naopak, ak niekomu dôverujem, tak mu dôverujem bezvýhradne a úplne. Len tomu sa dá hovoriť dôvera, je to priama náplň tohto pojmu. Ale túto dôveru si konkrétny človek musí zaslúžiť – svojimi slovami a činmi. A Fico moju dôveru má.

Naše svedomie nám každému káže nespolupracovať a nepodporovať tie politické sily, ktoré schvaľujú počínanie NATO v Juhoslávii a rozprávajú jazykom reinkarnovaných neofašistov o udalostiach na Ukrajine, predovšetkým používaním termínu „proti-teroristická operácia“ pri popisovaní genocídy, páchanej kyjevským režimom na vlastných obyvateľoch na Donbasse.

Ak si spočítate, KTO zo všetkých tých šmejdov má aj mal odvahu hovoriť PRAVDU O SÚČASNOM DIANÍ napriek obmedzeniam tzv. „politkorektnosti“ (Kotleba je iný prípad, keďže jemu bolo umožnené hovoriť o veciach na rovinu od začiatku, Fico túto možnosť nadobudol len po zvolení Trumpa – pozn.), je to Fico, rozprávajúci z celonárodných pozícií o záležitostiach, ktoré sa týkajú každého z nás nezávisle od politických preferencií či národnostnej príslušnosti. Tak už prosím prestaňte žiť vo virtuálnej mediálnej realite a uvedomte si reálnu situáciu a dôsledky nášho konania. Ja viem, že má SMER veľa chýb, naostatok i hlasovanie jeho poslancov za problematické návrhy zákonov tiež nesvedčia o ich subordinácii výlučnej Ficovej vôli. Ale treba ho podporovať ako jedinú silu, ktorá má potenciál aj schopnosť chrániť národné záujmy.

Pre tých, ktorí v tomto nemajú úplne jasno, odporúčam oslobodiť myseľ od všetkých propagandistických nánosov a aspoň raz v živote sa pokúsiť rozmýšľať ako zodpovedný člen slovenskej politickej obce. A to znamená priznať, že na Slovensku sa odohráva tichý štátny prevrat, ktorý, ako každý iný proces v sociálnom supersystéme, nielen prebieha v čase, ale sa dá adekvátne metodologicky popísať. Takpovediac, aj bez insiderskej informácie. Niektoré jeho aspekty, ako aj činnosť R. Fica všeobecne z pohľadu DVTR sú dostupné v prácach:

http://leva-net.webnode.cz/products/par-slov-na-tema-fico/

http://www.nwoo.org/?s=Kont%C3%BAry+%C5%A1t%C3%A1tneho+prevratu+na+Slovensku

Osobne dodám, že by malo byť v záujme každého „angažovaného“ občana čerpať informáciu predovšetkým z najpokrokovejších a najobjektívnejších informačných platforiem. Za takéto médium v československom kyberpriestore nateraz bezvýhradne považujem Diskusiu stránky leva-net.webnode.cz. Je to najadekvátnejšia nateraz myšlienková platforma všeobecne. Ktorú spravidla – čuduj sa ty svete – zamlčiavajú vo svojich zoznamoch všetci súvekí „lovci konšpirátorov“. Pochopiteľne, oni dobre chápu, že aj zlá reklama je reklama, a popularizácia koncepčne koherentných materiálov KOB-y a DVTR je pre nich nežiadúca. Táto štúdia však nemá nič spoločné s autorským kolektívom leva-net.webnode.cz, je to moja osobná iniciatíva.

Predovšetkým ide o to, robiť správne závery zo správne položených otázok. Otázky znejú nasledovne:

1.) Prečo sa práve teraz začala inštrumentalizovať agenda okolo Slovenského štátu, ako to súvisí s mocenským nástupom Kotlebovcov a komu to môže byť výhodné

2.) Prečo sa darí agende kotlebovcov v súčinnosti so záškodnickou a protivládnou rétorikou médií destabilizovať politickú a predovšetkým psychologickú situáciu v spoločnosti? Prečo sa do otvárania „Overtonových okien“ v tematike ĽSNS a Slovenský štát aktívne zapája Matica slovenská, Slovenské národné noviny, všetci pseudopatrioti ako i viaceré alternatívne médiá?

3.) Prečo je spomínaná tématika „Achillovou pätou“ slovenskej politiky a ako ju vyliečiť? Čo nevyhnutne MUSIA podniknúť všetky skutočne i domnelo patriotické organizácie, aby stlmili vášne a ochránili seba a Slovensko PRED KATASTROFOU?

V našich materiáloch sme sa už viackrát pokúsili dostupným jazykom pretlmočiť analýzu našej domácej politiky z pozícii KOB-y a DVTR, a čiastočne zodpovedali na prvé dva horeuvedené okruhy otázok. Teraz sa pokúsime pokúsime zodpovedať na tretiu otázku.

 

O zodpovednosti, spoločenskej zmluve a práci s ľuďmi. O konceptuálnej obmedzenosti, klanovo-korporatívnej a ideologickej nepríčetnosti tradičných politikov.

Nuž, je to vždy a predovšetkým o práci s ľuďmi. Treba informačne bojovať za ľudskú myseľ. Tento boj môžeme zviesť len my, uvedomelí občania, skrze alternatívne médiá. Inak nás prevalcuje mainstream a bezduchá anarchisticky zmýšľajúca omladina, ktorej bude jedno, či zahádžu sídlo vlády Molotovovými koktailami na Matovičov či Kotlebov povel.

Nepodaril sa Matovič, podarí sa Kotleba, volilo ich podobné množstvo ľudí. Jedná sa len o „umiernený“ a „radikálny“ elektorát súdobého politického radikalizmu, ktorý však vo svojich výsledkoch sa ukáže ako naslovovzatý ukrajinský anarchizmus. Hovoríme o tých ľuďoch, ktorí sú už natoľko ideovo i mediálne zmagorení, že najprv volili v prezidentských voľbách Kisku, na ktorého dnes svorne všetci nadávajú; tí istí však následne v parlamentných voľbách volili PRAVICU v jej najrôznejších podobách (Most, SNS, Matovič, Kotleba), v dôsledku čoho máme dnes takú vládu, akú máme. A teraz tí istí vinia Fica z toho, čo robí vládna pravičiarska „piata kolóna“. V tzv. „Ficovej“ vláde zrejme platí rovnaká podvojnosť velenia komandir – komissar, ako v jednotkách Červenej Armády pred rostovskými reformami na sklonku leta 1942, pred Stalingradskou bitkou. Nuž, ak sa čoskoro spoločnosť nespamätá a nenadobudne elementárnu politickú a občiansku gramotnosť, nie je vonkoncom vylúčené, že Slovensko nezažije svoj Stalingrad…

Naša hlúposť nás môže vohnať do priepasti, rovnako ako Ukrajincov. Naša hlúposť a spoločensko-politická nekompetentnosť, elementárna strata pudu národnej sebazáchovy.

Mnohé veci sú nám neznáme nie preto, že by naše ponímanie bolo slabé, ale preto, že tieto veci nepatria do okruhu našich pojmov. Nuž, našou úlohou je čo najviac rozširovať spektrum pojmov u našich čitateľov, a tiež verím, že naša vec je správna. Ušľachtilá úloha.

Zinoviev

Alexander Zinoviev, sovietsky spisovateľ, disident, profesionálny logik

Znovuoživenie ľudáctva u nás nezačala len tak na prázdnom mieste. Vonkajší faktor, snažiaci sa prevrhnúť sociálny supersystém, sa vždy snaží útočiť na slabiny predmetného systému. Napríklad sovietsky disident A. Zinoviev svojho času povedal, že „…CIA a takmer 200 západných špecializovaných oddelení a pracovísk tajných služieb, špecializujúcich sa na ZSSR, pristupovalo k úlohe výskumu našej krajiny ako poľovník pristupuje k štúdiu svojej obete. Hľadá slabé miesta tak, aby jedným výstrelom zabil podľa možnosti hneď dvoch, nie jedného diviaka. Zatiaľ sa naši „analytici“ z Inštitútu Spojených štátov a Kanady Akadémie vied triasli o svoje miesto, snívali o zahraničných vízach a pre zachovanie svojich výhod tupo opakovali starnúce marxistické dogmy a ignorovali vývoj kapitalizmu ako systému…“  S ohľadom na názorovú rozpoltenosť Slovákov je práve Slovenský štát a jeho dnešní politickí dediči tou rozbuškou, ktorá môže a pravdepodobne nechá vybuchnúť Slovensko. Ešte predtým, než budem pokračovať, chcem sa spýtať pôvodcov tejto situácie, ktorí si snáď myslia, že budú ešte jej beneficiármi a nezhoria v ohni občianskej či jadrovej vojny, jednu otázku. Snáď v duchu Putinovho vystúpenia na vlaňajšom Generálnom Zhromaždení OSN – „Uvedomujete si vôbec, čo všetko môžete týmto vašim mocensko-politickým hazardérstvom a oportunizmom spôsobiť?“

Chce sa pán Sulík, pán Matovič, pán Kotleba, pán Dzurinda, pán Mikloš, pán Hrušovský a pán Figeľ, SNS a Bugár, zradcovia zo SMERU či ktokoľvek, podpísať pod stovky a tisíce mŕtvych nevinných obetí plazivej občianskej vojny? Veď už to kričí z každého póru. Raz jedna haváriu tu, raz tam. Vtáčia chrípka, no úplne náhodou práve u nás. Čoskoro sa vraj už aj Cigáni chystajú demonštrovať „…zaľudsképrávaprotidiskrimináciigadžov“. Akurát vhod, keďže aj Amnesty International spolu s ideovými kolegami nedávno poukazovali na „hrozný ľudskoprávny stav našich Rómov“. Pripomínam, že v súlade s najnovšími ideologickými aj historiozofickými smernicami euroinštitúcií na margo Druhej svetovej je stanovené – citujem:

Príčina Druhej svetovej vojny bol Hitlerov rasizmus a túžba po svetovláde.

Hlavné obete nacistov boli – posaďte sa, prosím Židia, LGBT, Rómovia a moslimovia.

*….T.j. nie Poliaci so svojimi 6 mln, Rusi s cca. 25 mln ľudí, Srbi – ktorí aj za Prvej, aj za Druhej svetovej vojny stratili minimálne POLOVICU mužského obyvateľstva, nehovoriac o ženách a deťoch.

Za obete nacistov viac nie sú považovaní Bielorusi, kde bolo vypálených polovica všetkých usadlostí. . Dúfam, že chápete podfuk. Koho záujmy predstavuje EK, ktorá negáciou zverstiev nacizmu na Východnej fronte a na Slovanoch všeobecne vlastne nacistov obieľuje?

Nebudem odpovedať za EK, ale pre férovosť diskusie aspoň poukážem na existenciu materiálov, ktoré sú pre pochopenie poslednej otázky veľmi nápomocné, napr. tzv. „Harvardský“ a „Houstonský“ projekt.

Slovom, rómska téma môže byť s ohľadom na jej deštruktívny mediálny potenciál ešte veľmi nepríjemnou záležitosťou. Obzvlášť, keď budú, podobne ako migranti, vyhlásení za chránený druh a médiá budú rozfukovať každú jednačku s nimi. Každopádne, akýmkoľvek obvineniam a aj potenciálnym cigánskym provokáciám treba čeliť predovšetkým na argumentačnej úrovni, napríklad vykazovaním obrovskej sociálnej sekery, na ktorú žili a boli dotované rómske komunity v priebehu dlhých rokov na náš spoločný účet. А že teda oni sotva majú morálne právo čokoľvek žiadať…

Chcem tú istú otázku – t.j. o uvedomovaní si následkov svojich činov – položiť tým, ktorí napomáhali a dúfajú v Kotlebov úspech a ktorí už kalkulujú s budúcou politickou koexistenciou s nimi. Pán Bugár má samozrejme na prípad Kotlebovho mocenského vzostupu pripravený scenár, ktorý ruck-zuck skončí územným okýptením Slovenska a la Viedenská arbitráž. Pre tento účel bol dlhé roky chovaný a pestovaný ako ikona „nepoškvrnenej autority“ a má nepochybné väzby na globalistov. Nemci sa určite veľmi radi pridajú do tanca. Ale čo Vy ostatní?

NR SR: Rokovanie 2. schôdze

Béla Bugár

Bugar 2

Béla Bugár

Chcem tú istú otázku položiť aj tzv. šiestej kolóne, resp. tým, ktorí stoja v pozadí a profitujú z rétoriky „alternatívnych médií“ (predovšetkým HS a Slobodný vysielač, ktorí nielenže svojím protificovským vektorom začínajú pripomínať mainstream, ale aj– a to je povšimnutiahodné – na rozdiel od svojich českých kolegov absolútne nespomínajú ani nerozoberajú DVTR; z nástenky „HS“ vymizli resumé Pjakinových videí – pozn.), ktorí si s podporou Kotlebovcov snáď spájajú nádeje na prerozdelenie moci a svoju osobnú mocenskú sebarealizáciu comme Danton, ou Marat?

Dopredu Vám hovorím – výslednica všetkých Vašich individuálnych snáh bude prevzatá a presmerovaná oveľa vplyvnejšími aktérmi, než Vy, bude Vám odňatá iniciatíva a Slovensko môže skončiť svoju existenciu.

Hazardovanie s osudmi republiky v egoistických, vnútropolitických, klanovo-korporatívnych záujmoch je trestuhodné zneužitie právomocí a môže byť považované väčšinovým obyvateľstvom a občianskou spoločnosťou za porušenie základného kameňa spoločenskej zmluvy – bezpečnosti.

O spravodlivosti sa nám zatiaľ ani nesníva. Keď už o tom hovoríme, ak sa nám niekedy aj sníva, tak nie v kontexte Mečiarových amnestií, ale predovšetkým Gorily!!! Ale na prežitie to stačí a sme holubičí národ. Nemali by sme si však nechať siahať na našu bezpečnosť. To je porušenie spoločenskej zmluvy. A naša bezpečnosť je ohrozená predovšetkým neustálym úsilím sprisahaneckej pravice uskutočniť na Slovensku Majdan. A ako pri každom inom trestnom čine – nevedomosť (účastníkmi a iniciátormi vnútropolitického mocenského boja) o riadiacich procesoch v globálnej politike neoslobodzuje ani pred globálno-politickými následkami takýchto počinov, ani pred zodpovednosťou za ne.

V situácii, keď jedna vplyvná frakcia svetovej elity priam bytostne baží po Veľkej Vojne, kdekoľvek a pod akoukoľvek zámienkou, je cieľavedomé poškodzovanie vnútropolitickej stability i bezpečnosti Slovenska, obzvlášť s ukrajinským Banderistanom na východných hraniciach, konaním samovrahov alebo zapredancov. Nie je mi to síce po vôli, ale minimálne z úcty k čitateľovi a k objektivite treba dodať, že seriózne pochybujem, že by americké zbrane a vojenská technika, v takom hojnom množstve zvážaná na územie Poľska, Pobaltia a Ukrajiny, mali byť určené snáď na vojnu s Ruskom. Pretože s ohľadom na ruskú vojensku silu by to bola pre iniciátorov tejto vojny garantovaná samovražda.

Jediný racionálny zmysel celej tejto šarády je príprava a transport zásob pre európsky ISIL, ktorý vyrastie na troskách dominovo demolovaných failed states – UKR, Pobaltie. Budú to bandy a organizované zločinecké skupiny, ktoré v prípade takmer garantovaného kolapsu „centrálnej ukrajinskej vlády“ v Kyjeve prevezmú situáciu v regiónoch do vlastných rúk. Kto nám zagarantuje, že tieto elementy sa nezmocnia NATO-vských skladov rovnako hladko a bezproblémovo, ako sa ISIL-áci zmocnili skladov amerických zbraní irackej armády v Mosule?

Momentálne ide do tuhého aj v Minsku, kde sa podľa posledných hlásení chystá niečo ako polomajdan. Lukašenko sa zahráva s ohňom.

Otázka kyjevskej junty je už zrejme vyriešená, a súdiac podľa všetkého sa tí bastardi chystajú vyrabovanú a krvácajúcu Ukrajinu, ktorá ešte nie je ako Donbass pohltená krvou občianskej vojny, z centrálnej úrovne podpáliť nadobro a kulminačne. Obrovská vlna odchodov do výslužby dôstojníkov poľskej armády, ktorá sa však dá vysvetľovať aj ako kádrová čistka, resp. plánovitá dekapitácia poľského armádneho velenia v réžii NATO, je v tejto súvislosti ukážková. Máme sa na čo tešiť.

 

 

O prevzatí riadenia na vyšších prioritách a ideologickom boji.

Fursov

Andrej Iľjič Fursov

Rasstrel parlamenta

Rozstrieľanie „Bieleho Domu“ v Moskve, október 1993

Viete, podľa A. Fursova tzv. „deep state“ v ZSSR (konglomerát kádrov z KGB, Politbyra, KSSZ, Ministerstva zahraničného obchodu a Ministerstva ropy a na nich previazané štruktúry s väzbami na obchod sovietskymi komoditami na globálnych trhoch) si tiež perestrojkou sľubovali len „preorientovanie ZSSR“ na kapitalistickú formu riadenia a svoje osobné prijatie do „elitného globálneho klubu“. Nuž, tým starým páprdom sa jednoducho v súperení s agresívnejším protivníkom vymklo riadenie z rúk a skončilo to všetko najprv rozpadom ZSSR roku 1991, a neskôr definitívne zavŕšilo v októbri 1993 prijatím kryptokolonialistickej Ústavy RF na vlne absolútne nelegitímneho rozstrieľania Parlamentu, tzv. „Bieleho Domu“, t.j. vojenského štátneho prevratu.. Len vtedy, t.j. v období 1990-93 a nie skôr, sa mohli prijať základné dokumenty o zriadení EÚ, politickej nadstavby dovtedy vcelku rozumných a výkonných európskych hospodárskych združení. Táto paralela v udalostiach je priam zarážajúca a núti ma pripomenúť si slová Fjodora Ťutčeva, veľkého ruského básnika, ktorý zároveň bol agilným diplomatom v cárskych službách s dlhoročnou stážou v zahraničí (Nemecko a i.). Jedna Ťutčevova veta znie – „Odkedy existuje impérium Petra Veľkého, sa impérium Karla Veľkého stalo nemožným“. Nuž, 1993, ako vidíme, bol bodom zlomu, kedy sa Ťutčevova veta začala realizovať reverzne. Neústavné rozdelenie ČSFR, zrodenie samostatného Slovenska, zostavenie a príprava našej národnej Ústavy preto tvorili lokálnu súčasť tohto globálnejšieho procesu nanucovania neokoloniálneho liberál-fašizmu a systému Washingtonského konsenzu vo východoeurópskych štátoch. Súbežne s tým dochádzalo na Západe k očividnej intelektuálnej a predovšetkým morálnej degradácii panujúcich elít, ktoré s vyradením Ruska stratili posledné zábrany a začali sa chovať (Balkán, Blízky Východ) v mnohých ohľadoch podobne, ako ich treťošíšski predchodcovia. Bliakanie našich rusofóbnych mienkotvorcov a nedobitých náckov je presne z toho súdka.

Rovnako aj „ľudáctvo“ Slovenského štátu, patronáž nad touto agendou aj dnešná neskutočne intenzívna resuscitácia jeho vírusu paralelne s plošnou mediálnou vojnou, úradnickym (VšZP, ÚRSO – pozn.) záškodníctvom i vyvolávaním sociálneho, vnútropolitického chaosu u nás doma je zrkadlom a projekciou globálno-politických inciatív vо vzťahu k našej Vlasti. Vždy treba chápať časový kontext aj nadnárodno-globalistické pozadie našich domácich udalostí.

Chápať, prečo je Slovensko projektom globálnej politiky. Aké sú ciele GP ohľadne Slovenska. „Kotlebizácia“ je fenomén z dielne GP. Vidíme, ako „atlantické médiá“ podprahovo pracujú na tichej renesancii kultu, chráneného a „znovuoživovaného“ predovšetkým Vatikánom. Z tohto pohľadu už je naše tvrdenie o GP-pozadí „Kotlebovcov“ jasnejšie. GP pôsobí na DAV a masy predovšetkým prostredníctvom psychológie. Preto aj porážka ľudáctva musí byť predovšetkým ideologicko-psychologická. A až následne sa pretaví do politickej roviny.

Na objasnenie všetkých týchto fenoménov a vyvodenie adekvátnych všeobecných záverov dnes niet lepšieho inštrumentára, než aký ponúka DVTR.

Porážka „ľudáctva“ musí byť dosiahnutá na všetkých vyšších prioritách riadenia. Bojovať s ideológiou pravicového extrémizmu sa nedá, ak neodstránime popri sociálno-politickej aj ideologickú príčinu extrémizmu. Táto príčina spočíva v nejasnom výklade a HODNOTENÍ dejín Slovenského štátu. Ak chceme vyhrať tento boj za spravodlivé Slovensko, neodňať si inciatívu vo formovaní práve nášho prístupu a pohľadu na spoločensko-politickú a historickú agendu a spravodlivosť tým istým Kotlebovcom, musíme si nanovo definovať, o akú spravodlivosť usilujeme.

Spravodlivosť je možnosť KAŽDÉHO Z NÁS získavať a osvojovať si akékoľvek informácie v akomkoľvek objeme na to, aby sme čo najširšie mohli realizovať svoj genetický potenciál na blaho nás i okolitého sveta.

Zatajované informácie NESMÚ BYŤ v informačnej dobe, pretože zrelá spoločnosť, v ktorej prevládajú nositelia ľudskej psychiky, schopní „rozlišovať dobré a zlé“, si sama odtriedi zrná od plevelu. Cez héroizáciu Slovenského štátu na nás chystajú pascu tí istí, čo normálny vedecký a sociologický diskurz o tejto kapitole našich dejín dlhodobo a cieľavedome znemožňovali, tabuizovali a perzekuovali, nanucujúc v rámci všeobecne prípustnej verzie ideologické dogmy, klišé a stereotypy. Povedané jednoducho – MUSÍME VEDIEŤ, ČO SA DIALO, ČO SA DEJE A AKO TOMU ČELIŤ.

Preto Fico hovorí, že „Matica slovenská má právo vyjadrovať svoje postoje“. Iná otázka je, komu to nahráva a prečo práve teraz. Keď hovoria A, nech hovoria aj B. MS však nadržiava kotlebovcom a Vatikánu.

Tkac

Marián Tkáč, predseda Matice slovenskej

Ona vlastne BOLA STVORENÁ – iste, za národné peniaze a in bona fide – ale k údajne tisícročnému výročiu príchodu Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu, kultivovanie a nekritická oslava „cyrilometodskej tradície“ je jednou z jej hlavných úloh. So všetkou úctou k tejto inštitúcii a predovšetkým k čitateľom musím konštatovať, že z pohľadu globálnej politiky je Matica slovenská celkom pod vplyvom neštruktúrnych faktorov riadenia Vatikánu, ktoré sme si popísali v predchádzajúcej časti. Keď sa dívate na svet očami Vášho protivníka, pozeráte sa naň v jeho záujmoch. Konceptuálny, ideologický a aj metodologický diskurz a dimenzia riadenia boli teda u Matice slovenskej prevzaté vyššou mocou. Prečo Matica nebojuje s nastupujúcou fašizáciou ideologicky? Prečo sú matičné „Slovenské národné noviny“ baštou Ďuricu a antičechoslovakistov? Ja sám som M. Tkáčovi posielal materiál o Cyrilovi a Metodovi, ani len neodpovedal naň.

Čo naopak vidíme? Maľovanie obrazu nepriateľa. Česi sú im zlí, komunizmus je im zlý. Ale schvaľovať NATO a Kotlebovcov – na to by Vás bolo, národniari! Už sme v predchádzajúcej časti v súvislosti s p. Ďuricom spomínali, že každý nacionalizmus, ktorý svoju legitimitu čerpá predovšetkým zo živenia obrazu nepriateľa, je kryptosionistický. Zdôvodníme teraz toto naše tvrdenie. Z materiálov DVTR je známe, že existujú dve smerodajné definície národa. Autorstvo jednej patrí Stalinovi, druhej otcovi „sionizmu“ Theodorovi Hertzlovi.

Stalin – „Národ je historicky sformované spoločenstvo ľudí, ktoré je charakterizované obývaním konkrétneho územia, svojou rečou a písmom, kultúrou, národnou ideou a inteligenciou…“

Hertzl – „Národ je spoločenstvo ľudí, zdieľajúcich rovnaký jazyk, kultúru a históriu a spojených obrazom nepriateľa…“

 

Zatajovanie, historická obštrukcia a kriminalizácia ako nevyhnutný predpoklad k neskoršiemu extrémizmu.

Predpokladom k resuscitácii dnešnej ideologickej galimatie, kedy sa s Kotlebovcami, ľudovo povedané, pretrhlo vrece, bolo dlhodobé zamlčiavanie. Obidva procesy, t.j. konzerváciu i resuscitáciu vírusu „ľudáctva“, pritom kontrolovalo jedno a to isté centrum koncentrácie riadenia globálnej úrovne.

Egypt globalni rizeni

Vyvolávať chaos a konflikty, to je také ich. Miesto aby sme sa vzdelávali a získavali najlepšie možné analytické informácie zo všetkých možných dostupných zdrojov, radšej nadávame na Rusov, ktorí nám umožnili žiť a tvoriť a nestarali sa do našej vnútornej politiky tak, ako teraz Západ.

Špeciálne poznamenám pre mediálnych propagandistov… Za socíku sa vyžadovala len overall loyalty, členstvo v RVHP a Varšavskej zmluve, a za to nám išli v ústrety obrovským trhom a lacnými surovinami. Svoju vojnu v Afgane si Sovieti vyžierali sami a nikoho do nej nenútili. V Čičmanoch a Partizánksom vtedy šili stovky ľudí a boli zavalení zakázkami pre ruský trh. Kto kedy chcel naše krpce na Západe?

Západ NIKDY nebude na nás nazerať ako Rusi, t.j. ako na svojich bratov. Ani sa k nám tak správať. Nech si to zapamätajú tí, ktorí strašia Rusmi a zrádzajú krajinu atlantistom. Oni to však vedia, a luhajú vedome, pretože práve dezinformačná protiruská, protislovanská propaganda je základnou podmienkou pre ideologickú a morálnu dezorientáciu národa za účelom psycho-historickej diverzie na jeho kolektívnom vedomí aj podvedomí, je to základ pre stvorenie banderovského psychotypu.

V egregoriálnej a psychologickej rovine dvadsaťročná rusofóbna propaganda znamenala sústavné pumpovanie negatívnych konotácií do celoslovanského a socialistického egregoru. Z pohľadu psychológie takéto dlhodobé agresívne pôsobenie na psychiku ľudí síce nemusí ľudí presvedčiť o správnosti propagovaného názoru (a na Slovensku sa z ľudí nestali rusofóbovia – pozn.), každopádne to však stupňuje protestný a deštrukčný potenciál psychosociálneho jadra jednotlivej osobnosti, v kolektíve, obzvlášť DAV-e je tento fenomén exponenciálne umocňovaný. Práve to je predpoklad k širokej manipulácii s týmto protestným potenciálom, v dôsledku čoho vidíme ľudí, ktorí sú úprimne presvedčení, že „rusofilstvo“ a ĽSNS sa dajú snúbiť dovedna.

Každá psycho-historická diverzia je možná len na základe predchodzej manipulácie a zatajovania.

Nuž, informácia o Slovenskom štáte sa zatajovala, cielene zatajovala, mnohé kruciálne dejinné otázky, ktorých pochopenie je nevyhnutné pre správne mozaikové chápanie globálno-historického procesu, boli odstránené z verejného diskurzu. Pričom informácie o Slovenskom štáte za socializmu zatajovali a tabuizovali agenti tých istých globálnych síl, ktoré dnes na Slovensku stachanovovsky robia protiruskú propagandu a vnášajú do infopoľa čoraz viac pozitívne percepovaných informácií o Kotlebovi a jeho hnutí. Pod rovnakým drobnohľadom treba vnímať aj celoplošný zákaz na pokusy povedať čokoľvek dobré na adresu Slovenského štátu, ako napríklad v prípade s vyjadreniami arcibiskupa Sokola, na ktorom si zgustli naše mediálne hyeny. V dlhodobej perspektíve nevyhnutne pôsobil faktor času v zmysle biblického „Zakázané ovocie chutí najlepšie…“. Toto pravidlo platí vždy a všade, a preto tí, ktorí niečo zatajujú, vlastne pracujú v záujme neskoršej renesancie nimi zatajovanej histórie. Keďže však „Nikdy nevstúpiš do tej istej rieky“, sa história nikdy neopakuje, len vracia raz v podobe frašky, druhýkrát v podobe tragédie.

Kto zatajoval históriu „Slovenského štátu“ za socializmu a kto mal pod kontrolou historický diskurz v spoločnosti? Boli to predovšetkým marxistickí historici a aparátčici, ktorí však v značnej miere pozostávali z psychotrockistov. Takých, ako napríklad Ľ. Pezlár a predseda Národného súdu na procese s J. Tisom I. Daxner. Hľa, čo o tom píše hlavný žalobca J. Tisu na Národnom súde generál justície A. Rašla, ktorý – a to je pozoruhodné – sa s obhajcom E. Žabkayom zhodujú hneď v dvoch veciach:

- že Tiso nemohol nebyť odsúdený

- že proces bol „zbabraný“.

daxner

Igor Daxner, predseda Národného súdu v Bratislave, 1946-47

Rasla

Anton Rašla, generál justície, hlavný žalobca NS v Bratislave

„…Trestný proces prebiehajúci začiatkom roku 1947 pred Národným súdom v Bratislave – najmä však výsledky tohto procesu – zanechali na Slovensku vo vedomí jednej časti obyvateľstva sčasti hnev, sčasti rozpaky a možno povedať, že u niekoho i rozčarovanie a nepochopenie. Pravda, pokiaľ ide o generáciu narodenú po oslobodení našej vlasti, možno konštatovať neznalosť tohto problému a teda aj ich nezáujem – lenže stretávame sa aj s iným nedobrým javom: keďže o procesoch, ktoré prebiehali pred Národným súdom po oslobodení a obnovení Československej republiky, sa väčšinou oficiálne mlčí alebo sa len príležitostne v tlači objavia kusé poznámky vo forme téz, podlieha mladá generácia názorom a vysvetleniam, ktoré sa rozširujú pokútne, v rodinách a v domácom prostredí – alebo povedzme v krčmách. Je len prirodzené, že je to tak najmä v takom prostredí, ktoré má negatívny pomer k vývoju a politickému usporiadaniu po oslobodení Československa v máji 1945. Ba importujú sa k nám názory, ktoré zastáva ľudácka emigrácia na Západe, t.j. tí politickí činitelia a osoby kolaborujúce s fašistickým režimom, ktoré roku 1945 utiekli spolu s ustupujúcim wehrmachtom na Západ. Teraz tam hlásajú politickú kontinuitu svojho hnutia s existenciou Slovenského štátru, pričom jeho fašistický charakter sa usilujú očistiť. Prirodzene, pri tom falšujú fakty. Vedúceho predstaviteľa fašistického Slovenského štátu Dr. Jozefa Tisu opisujú ako dobromyseľného a „múdreho politika“, ktorý vraj nemohol robiť nič iné len to, k čomu ho hitlerovci nútili, aby vraj tým zachránil národ. Teda oslavujú ho ako mučeníka „za slobodu slovenského národa“ – ba tí najfanatickejší by ho dokonca chceli mať aj na svätých obrázkoch.

Je zaujímavé, že aj oficiálny, t.j. „vládny“ názor na tento proces je na Slovensku akýsi nejasný:

o tomto procese totiž dosiaľ vyšla len brožúrka Dr. Igora Daxnera (predseda senátu, ktorý súdil Tisu a zároveň predseda Národného súdu). Podľa môjho názoru je táto brožúra povrchná, nevysvetľuje presvedčivo najmä politické okolnosti a sprievodné javy tohto procesu. Napokon ju vlastne zostavil – respektíve apretoval pracovník SAV z Ústavu dejín štátu a práva Dr. Leonard Bianchi, a to podľa podkladov, ktoré mu poskytoval Daxner. Jej text je okrem toho silne poznamenaný politickou klímou obdobia svojho vzniku. Pri uvedenej návšteve na ÚV KSS u Ľudovíta Pezlára (hlavný cenzor na Slovensku) som vyslovil názor, že Šujanov rukopis, hoci obsahuje názory, ktoré sú oficiálne považované za ideologické chyby, by mal byť publikovaný, lebo Šujan nie je členom strany, a teda oficiálne stranícke miesta sa môžu vždy ľahko dištancovať od jeho chybných názorov. Poukázal som na skutočnosť, že v kruhoch neinformovanej verejnosti sa raz tvrdí, že Tisu odsúdili komunisti, druhý raz že Česi, že to bola Benešeova pomsta a pod. – a že by teda bolo taktické, aby o vine Tisu napísal nekomunista, ktorý bol jedným z troch obžalobcov na tomto procese. Na tieto moje výklady mi Pezlár odpovedal, že teraz nie je vhodný čas na vydanie takejto publikácie – vraj v súčasnosti by nebolo dobré dráždiť katolícky klérus a pod jeho vplyvom stojacu časť obyvateľstva na Slovensku (navyše dodal: Sme radi, že sa nepridali k chartistom!). Pre mňa však bolo dôležité, že Pezlár sa vyjadril, že celý proces s Tisom bol zbabraný. Na túto jeho poznámku som vyhlásil: „Som veľmi spokojný s týmto konštatovaním, ak je to súčasný oficiálny názor.“ Totiž už v priebehu procesu s Tisom, a najmä koncom decembra 1946 som poukazoval na nebezpečenstvo, aké môže nastať z chybného, svojvoľného a tvrdohlavého postupu, ale vtedy sa nikto nechcel zaoberať mojimi pripomienkami…“

Proces s Dr. J. Tisom. Spomienky“, Tatrapress 1990

No a v tomto ovzduší nám prichodí bojovať s prízrakom ľudáctva. Žiaľbohu, konštatácia, že Tiso bol usvedčeným vojnovým zločincom, popraveným predovšetkým za to, že potlačoval SNP a nemeckému vojsku, vypaľujúcemu naše dediny, spieval „Te Deum…“, nestačí na to, aby sme odolali tejto bezprostrednej hrozbe našej štátnosti. Mládež s antikomunizmom premytými mozgami má tendenciu nazerať na proces ako „nespravodlivý“. To je výsledok 25 rokov otvorenej i skrytej rehabilitácie ľudáctva a protiruskej a protikomunistickej propagandy, ktorá vystriedala 40 rokov mlčania a vyhýbania sa téme Slovenského štátu. Vatikánska kanonizácia Titusa Zemana je len prvou lastovičkou, ktorá má vyústiť v kanonizáciu Jozefa Tisa, resp. všemožné spochybňovanie legitimity rozsudku nad ním. Je to nanajvýš reálny scenár súčasnej kultúrnej i justičnej politiky pravice, ktorá má so Slovenským štátom spoločné minimálne zúrivú protisocialistickú indoktrináciu. Sama Žitňanská sa nedávno freudovsky preriekla, vraj „verejnosť nesprávne vníma účel protiextrémistických opatrení a spája ich s nadháňaním Kotlebovi“. Isteže, lebo práve TO BOL PRIMÁRNY A NAJHLAVNEJŠÍ účel Vašich iniciatív, pani ministerka. Zrejme preto pán prezident lieta do Františkovho rodiska Argentíny a Čile, kde dostáva dôverný „trainig how to organize a coup“. Čile a Argentína boli v II. polovici XX. stor známe ako najpoprednejšie juhoamerické klérofašistické diktatúry. Ak chcete niekde hľadať klérofašizmus v praxi, je to južná Amerika. To hovorím tým, ktorí tvrdia, že „klérofašizmus“ je prázdny pojem.
187 Komentářů k Vatikán v pozadí Kotlebovho mocenského vzostupu

 1. Hum napsal:

  Skoda komentovat tento chaoticky vyplod… Autor okolo KSB ani nezavadil a hra sa na znalca. :)

 2. vilon napsal:

  Tzv. „Slabeyciusové vyznania“ na YT môžeme zaradiť medzi študijné skriptá sociálno-náboženských vrstiev študentskej mládeže, ktorá ešte nemá vyhranené svoje životné smerovanie. Politický chaos na Slovensku využívajú hlavne mladé indivídua s nevyhranených egom typu Slabeycius a Havran.Jednoznačné ideologické nahrávanie starým KDH-ckým štruktúrám, snažiacím sa o návrat do politiky, schopným votrieť sa pod plášť LS-NS a Boha! Tzv.Slabeycius, splietajúci 5. cez 9. má za cieľ nahrávať liberálom. Nikomu inému. On tu splieta o Kotlebovom vzostupe, a netuší, ako mu k tomu pomohol sám Fico.
  Áno, tušíte správne, bol to jeho nezabudnuteľný kontroverzný výrok o vreci zemiakov. Toto bol hlavný spúšťač z 55% na konečných 88% voličov v čase príchodu k župným urnám.. Tzv. Slabeycius je znôška dezinformácií a la gooogle, bulvár, a STV dokopy….

  • weissbach napsal:

   Vyrábět z národovců agenty Vatikánu je hnus.

   • petr napsal:

    Minulé století je celé ve znamení využívání hloupých národovců a nacionalizmu pro účely iluminátů a rozbití tradičnách států pro jejich nahrazení loutkovými režimy masarykovského typu. Od mladočechů až po Hitlera. Tak čemu se divíte?

    • inec napsal:

     Plná ústa států, ale říct, co to je, to se nedočkáme.
     A jak to „co to je“ je ohroženo likvidováním? A proč by to mělo být důležitější než člověk?

   • Maroš napsal:

    Hnus je vyrábať z agentov Vatikánu národovcov – C+M

 3. novapalo napsal:

  Toto je ale zmätok. Pravda cez klamstvo……. Celý článok sa mi zdá dôkladne vymyslený tak, aby čitateľ, ktorý nemá rád Vatikán, nemal rád ani Kotlebu a jeho stranu. Je to celé nezmysel…. Ja nemám rád Vatikán, ale mám rád Kotlebu.

  • Hans napsal:

   Kotleba je nacek kery miluje Hitlera! Tak potom aj ty a vsectci ktory ho tak mate radi,urcite viete ze skinhed kotleba a jeho kukluxklan su banda nackov! Hanba vsetkym ktory podporuju tychto zmrdov.

 4. Jozef napsal:

  Vážená redakcia NWOO, nedávejte sem už prosím takéto … ehm … výplody pomätenej mysli.
  Tým čo „článok“ dočítali až do konca naozaj GRATUĽUJEM!!!
  Toto dielo evidentne nemá hlavu ani pätu. Pisatel se oháňa niečím o čo bezpochyby ani nezavadil (KSB) a dáva do súvislosti veci čo spolu niako nesúvisia. Nechce sa mi tu vypočítavať všetky nepodložené nezmysly, ktoré sú tu podsúvané ako fakty, ale verím že ani redakcia článok nedočítala, ináč by to sem nedala.
  Štýlom a argumentáciuo mi to čiastočne pripomína výplody Ing. Dědka ale s výraznou pro-Ficovníckou orientáciou.
  Ale zaváňa to aj istou diagnózou.

 5. Maroš napsal:

  Tentoraz som si dal „tú námahu“ – a z toho kilometra kokotín som si neprečítal ani vetu. Dôvod – už som spomenul pred mesiacom – v hre je KDH a „reštaurácia“ Čarnogurského v novom – „evanjelickom“ formáte.
  Kotleba – zavadzia katolíckemu kléru a zavadzia aj ostatným. Tak ho treba obsrať „vatikánom“ – ktorý Slováci pochopiteľne nemajú v láske – aj kvôli kauze – údajného scientológa – Bezáka.

  Na Slovensku je teraz v hre možné porušenie ústavnosti a odňatie ústavodarnosti ľudu SR – keďže v status quo – res publica – všetka moc pochádza z ľudu, a zvolení zástupcovia – poslanci ústavozákonodarného parlamentu – SNR – nedostali mandát na zmenu ústavy SR kvôli nejakým skurveným amnestiám! Takže sa niektorí idioti mienia dopustiť trestných činov proti Ǔstave SR – v zmysle zneužitia právomoci verejného činiteľa! Ale toto tento „protifašistický“ fašistický kokot S.S. nevníma – že takýmto spôsobom dôjde k nastoleniu zvôle a totality!

  Ako všetci takýto ambiciózni „nedotknutí poznaním“ sa bude chcieť nakoniec pridať k víťazovi – do môjho člna však tento zmrd nenalezie!

 6. miro janota napsal:

  Ďakujem za analýzu stavu, za informácie ktoré sa nie sú bežne dostupné, ale ako vidno z komentárov ťažko otvoriť oči tomu kto ich chce mať zavreté. Držím polce .

  • Dodo napsal:

   A vtedy poznajú, že Ja som Boh…“ – hovorí sa v Biblii a toto heslo je zrejmým pozadím aj leitmotívom horeuvedených snáh vyššej moci, ktorej musí čeliť Fico ako JEDINÝ nositeľ idey suverénneho Slovenska aj znovuobnoveného Československa v boji o to, „…či Slovensko (t.j. aj Československo – aut.) prežije v zložitých medzinárodno-politických podmienkach“.

  • lukaš napsal:

   Maroš.
   Černogurský a evanjelik,tak to mě hlava nebere.Slovensko bylo hodně křesťanské,ale jako všude jinde i na Slovensku je víra na ústupu.Také je zajímavé,čím víc se Černogurský oháněl katolicismem,tím víc ztrácel popularitu v četně KDH.Také pozoruji,že Kotleba překáží mnohým.

   • Maroš napsal:

    Lukáš – na slovách záleží – evanjelizmus je len iná forma biblického projektu. Ja netvrdím, že Č. je evajelik, ale že KDH prichádza v inom – nie katolíckom formáte. Niečo ako v minulosti – big beat do kostolov – aby sme prilákali mládež.

    Č. je členom lóže Rádu nemeckých rytierov. Nielen – už je aj členom Rádu sv. Juraja. Je tým pádom aj pravoslávny?

    „Rád sv. Juraja Rád založil uhorský kráľ Karol I. Róbert z Anjou na podobných princípoch ako templársky alebo rád johanitov. Mal chrániť kráľovstvo pred neveriacimi pohanmi a mal ochraňovať katolícku vieru. Rád oživili v roku 1992 a sídlom sa stal starobylý hrad Vyšehrad.“
    http://www.jangaso.sk/jan-carnogursky-sa-stal-clenom-radu-sv-juraja/

    „Rytieri bojovali vo Svätej zemi, neskôr v Pobaltí a to, v čom neuspel svätý Vojtech mierovou cestou, teda obracať Prusov na katolícku vieru, tak to nemecký rád dosiahol ohňom a mečom,“ povedal právnik, ktorý sa stal členom v roku 1993.“
    https://domov.sme.sk/c/1095314/na-stretnuti-s-papezom-mal-carnogursky-kostym-radu-nemeckych-rytierov.html

    Takže ešte raz – Č. je príslušníkom rádu, ktorý likvidoval pobaltských Slovanov – a zároveň, je členom rádu, ktorý mu eticky vyhovuje – a podporuje Rusov a Putina!

    „Expert na KDH Dr. Ladislav Andrey, vzdelaním jadrový fyzik, ktorý dlhé roky pôsobil v USA i Japonsku a ktorý je aj jednou z mála osobností sveta, ktorí majú právo priamo komunikovať s prezidentom USA v roku 1995 napísal list, kde sa o.i. zmieňuje o B´nai B´rith. V tomto liste uvádza: „..za podceňovanie Slovákov možno považovať oficiálnu účasť Jána Čarnogurského –aj pozdravy pánov biskupov- (mená biskupov neuvádza) pri znovuzaložení slobodomurárskej lóže B´nai B´rith (Synovia zmluvy) na Slovensku, ktorá si zvolila názov Tolerancia. Nad touto lóžou bdie Luciferovo oko, Rotschildov trust, Rada 13 veľkých druidov (čiže súkromné kňazstvo Rotschildovcov), Rada 33, t.j. 33 najvyšších hodnostárov slobodomurárstva sveta v politike, ekonomike aj cirkvi… „ Dr. Andrey uvádza, že členmi slobodomurárov sú aj ľudia z Rotary a Pen klubu. Podľa dr. Andreya, pri obnove B´nai B´rith na Slovensku takpovediac „asistoval“ aj vtedajší šéf parlamentu František Mikloško (VPN). “
    http://www.necenzurovane.net/15/rkc.html

  • peter napsal:

   suhlasim …sme dvaja…či

 7. OldNoe napsal:

  Autor SS používa taktiku, v rámci ktorej nás doslova „zavalí“ horami nezmyslov a spolieha sa na to, že v diskusii nie je možné na všetky reagovať. Napr: R. Bezák, ktorý sa teraz vraj musí schovávať (v strachu pred „modloslužobníkmi“) v talianskom kláštore. R. Bezáka je pritom možné stretnúť v Bratislave – sám som ho stretol niekoľkoráz, v jednom prípade – keďže sme sa zbežne poznali z čias keď ešte mával nedeľné sv. omše o 20.00 hod. v tzv. „Trojičke“ (bývalý kostol Trinitárov), sme sa pozdravili a podali sme si ruky. Povedal som mu, že sa zaň budem modliť a on mi poďakoval. Vidíme však, koľko textu bolo treba na vyvrátenie jedného nezmyslu. Teda vyvracať všetky nezmysly sa v diskusnom fóre nedá. Samozreme, mohli by sme sa dohodnúť, že mu v budúcnosti – ak sa tu ešte objaví – každý vyvráti jeden. Nebudú vyvrátené všetky, ale nebude môcť písať, že nebol vyvrátený ani jeden z jeho nezmyslov.
  Keby som bol na Ficovom mieste, veľmi nerád by som mal takýchto obhajcov. Pretože v tomto prípade platí oné známe: iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.

  • Stano Slabeycius napsal:

   Konkrétne za toto sa ospravedlňujem, ale to viete – písanie zaberá veľa času a nemôžem usledovať všetko. Za pripomienku ďakujem. Budem rád, ak aj iní podotknú na prípadné nezrovnalosti. Ja za túto prácu nezarábam, a netvrdím, že sa v ničom nemýlim. Všeobecná koncepcia je však správna.

   • Helena napsal:

    Stano, dali ste si námahu a kus roboty ste spravili, ale mohli ste si odpustiť tie rečičky o nejakých globálnych prediktoroch a kadejaké tajuplné sračičky.

    Ste ovplyvnený Pjakinom, ale uvedomte si, že i on je len jeden z trubadúrov určitej skupiny. Tým nechcem písať, že je nedôveryhodný, to nie, v mnohom má pravdu. Ale tiež nie nemožno mu dôverovať vo všetkom.

    Počkajte, čo bude o pár mesiacov rozprávať o trumpovi, veď trump je to isté, čo hillary c., je to klamár nevídaných rozmerov, ktorý pôjde za svojím víťazstvom cez mŕtvoly a nikdy neprizná, že sa mýlil. Naviac je to agresívny a nie veľmi slušný človek.

    Kotleba by mal byť pre Slovákov neprijateľný už len z dôvodu obhajoby klérofašistického štátu, ktorého Ústava bola postavená na programe HSĽS

    - obhajoba záujmov katolíckej cirkvi
    - usporiadanie vzťahov štát-cirkev
    - demokratizácia a slovakizácia verejného i cirkevného života a k tomuto bodu, demokratizácia, to čo si oni predstavovali pod pojmom demokratizácia bolo plné podriadenie sa RKC, čuš, pracuj a modli sa!

    Tak žili Slováci po stáročia ako hoviadka v maštali vedľa kozičky, čo im dávala obživu, však Maco Mlieč, to je verný obraz Slováka do r. 1918 a za to bola plne zodpovedná RKC na Slovensku. Tí boli kultúrnou i politickou silou na Slovensku.

    Aká náhoda, že v 38 pápež Pio IX. udelil Tisovi „titul“ monsignore, hoci nechoval k nemu nejakú náklonnosť, dokonca neviem, či Pio a či jeho nástupca Pius sa o tisovi vyjadroval veľmi nepriaznivo. A po vojne mu nepomohol, hoci cez Vatikán utekala všetka možná zgerba do Argentíny, USA a Kanady….

    Už v Dodatku k Mníchovskej dohode boli územné nároky Maďarov i Poliakov, takže to sú len povedačky tisa, o tom, že musel vyhlásiť Slovenský štát – republiku, aby nás neroztrhali. Tým len otvoril cestu Hitlerovi na zabratie zvyšku Čiech a Moravy.

    A slovenské oblasti, kde sa bola zbrojárska výroba predsa nemohol dať Maďaromm a či Poliakom.

    Škoda, chcelo by to hlbšiu analýzu a žiaľ, nenašla som to ani vo Vašich článkoch.

    Kotleba predstavuje zánik slovenského národa, ľudia sú tak zmagorení, že vôbec nevidia, čo je to za keťasa, naviac dostáva príspevky i z Bruselu.

    • proud napsal:

     Co se GP a jeho podrztasek tejka,mas zrejme jeste mezery,ale uz jen logika rika jasne ze bez centralni koordinace by se vsechno rozpadlo a nemohlo fungovat ani tak mizerne jak funguje,takze tu ono cosi co ridi na nejvyssi urovni bejt logicky musi……

     • Helena napsal:

      proud u mňa je ten GP to 0,01%, včera jeden z nich zomrel a už teraz sa obávam, čo bude nasledovať, bol to predsa len starý mafiozo, ktorý ctil určité hodnoty, hoci ľudský život, teda okrem jeho a jeho blízkych mu bol ukradnutý, bol to eugenik a veľmi sa angažoval v genetike.

      Ale tí jeho nasledovníci sú oveľa tupejší a agresívnejší. Obávam sa, že nastávajú pre nás zlé časy.

      Je to skupina, nie je to jeden človek. Sú to potomkovia starých bankárskych rodín, rodín priemyselníkov, šľachtických, diplomatov a vojvodcov, generálov a medzi nimi je rivalita a odnášame si to my, tu dole.

      Dospela som k tomu poznaniu pri predaji akcií Rosnefť, hoci mali záujem i z Číny (Rothschild), predali Glancore (Rockefeller) a pritom Rotschild drží Gazprom, ale to som odbočila. To by bolo na dlho, ako majú všetko pekne rozparcelované.

      A oni si vyberajú z dola svojich sprostredkovateľov medzi nimi a plebsom. To je to 0,1% tam radím Kissingera, Sorosa, Gatesa, Buffetta, Murdocha …. Trump nepatrí ani do 0,01 ani do 0,1%, je len vybraný z 10%, ako Bloomberg uvádza.

      Ako hovorí Kissinger, keď sa robia systémové zmeny, na rad prichádzajú opičí herci. Alebo trumpov ideologický poradca Bannon, povedal, vybrali sme si ho, či o tom vie, neviem. Takže je to tiež iba figúrka.

    • Stano Slabeycius napsal:

     Súhlasím, pani Helena. Preto aj hovorím, že treba ísť ad fontes a urobiť riadnu ideologickú inventúru slovenskej štátnosti, aby ľudia ELEMENTÁRNE pochopili, že voliť Kotlebu znamená schvaľovať, aby nás tu v prípade nutnosti prišla vybombardovať armáda Ríše (NATO alias dnešný Wehrmacht), a naši duchovní im za to budú slúžiť ďakovné omše! O to tu ide!
     No a s tým Tisom, že sa oň „nepostaral Vatikán“ po vojne – toť samostatná a veľmi zaujímavá kapitola. Budem to rozoberať v časti, pojednávajúcej o Tisovom procese.

     • Robo napsal:

      Je mi z teba zle, ty zapredané sionisticke prasa..

      Zostať v prdeli, aby si nahodou nedostal po čuni sa vám, svine, zachcelo, hej?
      Lenže ja nenechám pomaly (a čoraz rýchlejšie) vybíjať svoje deti!

      Sme silnejší, počuješ sviniak?!

      • proud napsal:

       ??……….o Tisovi moc nevim,spis nic,do toho se nemicham,ale co psal vejs ti pripada spatny?………Oni nas NATO svine opravdu hodlaji srovnat do late,kdyz nebudem chtit jet po jejich……..

       • Robo napsal:

        Prečo kurwa sa do toho miešaš, keď ani nevieš o čom SS píše?!
        Musíš sa miešať úplne do všetkého?

        SS splieta piate cez deviate. Oháňa sa KOB, ktoré nepozná ani z rýchlika.
        honDZYkovcom (ľavý net) z toho dôvodu vadil do chvíle, kým nezistili, že SS je nasadený proti Kotlebovi.

        S Kotlebom som opatrný, lebo je kresťan. Lenže je tak o dva úrovne vyššie, ako všetci ostatní politici na Slovensku.

        SS by mi nevadil ako oponent Kotlebu. Vadí mi, že je ale evidentne nastrceny. Vystihli to už poď jeho článkami viacerí. Najviac Maroš snáď hneď pod prvým alebo druhým jeho článkom.

        Stačí?
        Proude, prosim, nemotaj sa do mojich komentárov..

        • proud napsal:

         Zbytecne se rozcilujes.Chyba neni na mym prijimaci Robiku,ja reagoval na tvuj komentar a komentar na kterej jsi reagoval! A zda se mi zes reagoval spatne,protoze jsi zapomel napsat ze reagujes CELKOVE!!! To byl duvod proc jsem se ozval,protoze v tom konkretnim komentari jsem kokotinu nenasel!!!!!!!!! Takze?………

        • proud napsal:

         …..coz mi vyplynulo at ted z tvyho vysvetleni a zmrdani me,coz ti prochazi jen proto ze jsi Robik:-))

        • admin napsal:

         Evidentně nastrčený? Jen proto že má takový názor, který popsal?
         To je jako tvrdit, že u nás jsou všichni voliči Babiše (Sobotky, Kalouska…) nastrčení.

        • Robo napsal:

         Takže čo? Mne je jedno, ako čo ty chápeš, Proudíku. Často ukazuješ, že chápať nechceš.
         Ja som Ťa poprosil, aby si na moje komenty neteagoval (keď navyše tento je o SS).

        • Robo napsal:

         Admin, áno, evidentne nastrčený!

         Prečítaj si aspoň jeden jeho článok.
         Chápem, že také znôšky nezmyslov sa čítajú extrémne ťažko..

       • OldNoe napsal:

        Proud(e), myslím, že v niečom sme za jedno. Že sa nám rysuje plán bombardovať Európu. Ale nie kvôli Kotlebovi. Stačí jednoducho počkať, kým sa tu „chudáci utečenci“ ujmú moci. Potom budú „spravodliví“ bombardovať „teroristov“. Teda, najprv nám ich sem nasáčkovali a – vynucujú si, aby sme ich prijali. Potom ich budú bombardovať. Nič nové pod slnkom. To, že sem nejdú islamské elity, ale úplný odpad navyše naznačuje, že tu ide o dohodu niekoľkých strán. Najskôr na báze tajných spoločností.
        Teda nie je až také dôležité, koho si zvolíme. Samozrejme, Kotleba na premiérskom poste by znamenal zastavenie investícií, sťahovanie výroby i kapitálu a pod. Navyše, ak je súčasťou jeho programu vystúpenie SR z EU a NATO. To sa však nestane. Pretože spoločnosť je rozdelená účelovo a systémovo spôsobom, aby neexistovala jedna silná strana, ale množstvo tzv. „koaličných“. V tomto dávam za pravdu P. P. Hájkovi (Smrt ve věži). Napokon, keby bombardovali SR predčasne, čo by to urobilo s koncepciou dopredu naplánovaných scenárov? Navyše, ak netušíme, čo by urobila RF.

      • Stano Slabeycius napsal:

       TY NIKDY NEBUDEŠ SILNEJŠÍ, NEŽ JA… N I K D Y!!!

       • atlas napsal:

        Ty si uplny psychos kamo. Neviem, kolko mas rokov, ale ked mas menej ako 30, tak si strateny pripad.

     • Helena napsal:

      Stano, súhlasím s Vami.

      To už dávno malo byť hotové. Bola možnosť dostať sa k záznamom i priamo v srdci beštie.
      Priznám sa, že som z poznania, ako pred 89 krivili túto časť našich dejín, bola zhrozená.

      A preto sa ani veľmi nečudujem nástupu starých černokabátnikov.
      Nemuseli nič upravovať, prerábať, stačilo iba vypustiť tie nezmysly, ktorým kvárili mysle i našim predkom.

      A pritom je tak jednoduché pootvárať staré štatistické záznamy a pozrieť si, ako veľmi klamú len v takej maličkosti, ako tiso pozdvihol hospodárstvo Slovenska.

      Však je človeku na zaplakanie, ako sa dajú niektorí manipulovať. Ja viem, že mnohí nemajú dostatok času alebo nevedia, kde hľadať, ale je smutné, že im to predhodíte i s prameňom a oni neveria.

      Tiso a gardisti vyvražďovali vlastný národ a to mi nik nevyvráti. To nebola komunistická propaganda, to bol, žiaľ, fakt, holý a bolestivý fakt.

      Ten človek, ktorý z titulu postavenia, mal byť láskavý, dobrý a prajný, sa nedokázal ani len postaviť a pozostalým sa ospravedlniť a či poprosiť o odpustenie, že konal možno nevedomky proti záujmom vlastného národa.

      A ten, tí, čo ho oslavujú a zase vyvolávajú z hrobu, sú u mňa nebezpeční hlupáci, ktorí nevedia, čo činia alebo vedia a o to sú nebezpečnejší.
      Možno im ide opäť o vlastné obohatenie, možno sa vyžívajú v násilnostiach a krutostiach.

      Rada si to prečítam, o tom procese som už niečo čítala, ale nemám dostatok informácii a ani času pátrať.

      O tých fantasmagóriach vystúpiť z EÚ a či NATO. Divadlo pre jednoduchšie povahy. Však už spustil podpis.akciu, kde to viazne?

      Už som to rozoberala po ekonomickej stránke i to, že z NATO vystúpiť možno a jednoducho, stačí to oznámiť Washingtonu. No nech to skúsia. Odvážlivci nech si spustia videá z Aleppa a či teraz Mosulu a ešte lepšie z Kábulu dnešných dní, aby mali prehľad, v akom časopriestore by sa pozostalí ocitli po poučnej lekcii veľkého brata.

      Tak nech sa dielo vydarí, príjemný deň!

      • proud napsal:

       O tom ze je potreba poslat NATO k certu a dnesni model EU jakbysmet,zadna,to je jasnejsi nez slunecnej den!!! Problem k reseni prichazi az potom co bysme to udelali!A ten je potyreba vyresit,protoze mame na vyber,bud zustat a nechat se znicit,nebo odejit a postarat se abysme prezili a zacali zit.Ted jde jen o to JAK to cely udelat.

       • proud napsal:

        Jestli to dobre vidim svejma ocima,jde o to vystoupit,ale nejde o to udelat si ze vsech nepratele! Mnozi to kloubej dohromady jako hotovou vec,ja to tak nevidim!Vystoupit z nesmyslu neznamena stat se nekoho nepritelem,jen si narovnat vzajemny vztahy!!!

        • Sasin napsal:

         Říkají, že vystupovat z vlaku za jízdy je životu nebezpečné a za použití záchranné brzdy k pohodlnému vystoupení v nepovolené zastávce jsou předepsané tarify pokut. Gdysi se lepil u vany štítek, sahat na elektrický proud z vany je životu nebezpečno.

        • proud napsal:

         Samozrejme ze nas za to magori chvalit nebudou,ale to je asi tak vsechno co muzou udelat.Sankcema nam jenom pomuzou a casem jim dojde ze je uvalili sami na sebe,mame pouceni z Ruska,ze? :-)

        • proud napsal:

         Ovsem jestli z toho chceme nejak relativne dobre vybruslit,musime jednat rychlejc nez nas „pratele“ zaplavej hordama muslimu!!!!!!

        • proud napsal:

         Abysme pak za nima nelezli po kolenou s prosikem o zachranu………..

      • asm napsal:

       Nejaké konkrétne argumenty alebo odkazy k tomu, že Tiso hospodársky nepozdvihol Slovensko, a že vyvražďoval by neboli?

       Tisa síce neoslavujem, ale nepáči sa mi jednostranné hodnotenie. Je mi to divné, že Tisa kobáci ukazujú len ako zlo, ale na druhej strane Stalina úplne rehabilitujú. On za nič nemôže, to všetko 5. kolóna a trockisti.

       • Maroš napsal:

        asm – sorry za to anglosasské prepáč – v KSB „učení“ je jednoznačná priorita – že ak národ, alebo územie – tak národ – a potom sa uvidí – „čo si dobijeme“. Tiso nemal páru o niečom tak sofisticky ucelenom, ako je KSB – tak ako nemal páru o digitálnych hodinkách. Ale určite mal správny instinkt – Slovakia – The First!

        Analogicky – Cigáň počas povodne kričí žene – „Zachráň piču – zrobíme dalšie /deti/!“
        Analogicky – preťaženému ovocnému stromu radšej odrež pol vetvy – ale nenechaj ho rozlomiť!

        Toto nie je vec politickej teórie – toto je vec génov – inštinktu prežitia! Toto sa v škole neučí! TO MUSÍŠ VEDIEŤ!

        • asm napsal:

         No veď hej, a práve preto ho ani neodsudzujem.
         Beriem ho ako súčasť našej histórie.

        • asm napsal:

         Mimochodom existujú paralely aj medzi Tisom a Ficom. Fica obhajujú, že je to momentálne to najlepšie pre Slovensko, a že bohužiaľ nemôže robiť určité veci, pretože sme v područí západu. V tej istej situácii bol aj Tiso, ale to akosi nevidia. No Tiso nebol boľševik, ale katolík a ešte k tomu farár, tak ten musí byť len zlo.

  • Robo napsal:

   Starý môj, tu nepomôže strácať čas s vlastizradcami.
   X ľudí sme už konkrétne pod článkami SS písali adminovi, že si ich zverejnením pili pod sebou konár. Zatiaľ bezvýsledne.
   Sú to jeho stránky, v tomto si poradiť nechce nechať. Tak neviem, čo viac.
   Články SS po prvom od neho už zásadne nečítam. Nanajvýš prvé zo tri vety.

 8. petr napsal:

  Slovenští nacionalisti jsou banda naivních namyšlených pitomců. A nelíbí se jim, když je na to někdo upozorní.

  Je skutečně možné, že Kotleba je „falešná opozice“ stejně jako ve francii LePenová.

  Hlupáci nechápou že když se jim podaří odstranit Fica tak je se Slovenskem konec.

  • petr napsal:

   Třeba v ČR národovec Sládek zcela zdiskreditoval národovecké strany. Byla to jeho blbost, nebo mu za to někdo zaplatil?
   Tak abyste s Kotlebou nedopadli podobně.

   • Eschatolog napsal:

    Sladek=agent cizi mocnosti, Fico=agent cizi mocnosti, kdo dalsi na holeni pane experte ?

   • Helena napsal:

    petr, nechcem byť za starú drbnu, nebudem sa k osobe Kotlebu vyjadrovať, ale otvárali by ste oči ….. len kúštiček – jeho brat pracoval v št.firme, firma bola postupne tunelovaná, jeho terajšia manželka tam ako zástupkyňa štátu, robila dozor a on sa stal županom a všetci prešli na žup.úrad a dnes riadia župu a poslancujú …..

    Mal takú smiešnotrpkú Pospolitosť, udri si!
    Súdom bola zakázaná. A ajhľa, zrazu má Kotleba-ĽSNS, ten istý človek, ktorému predchádzajúcu stranu zrušili ako násilnickú, celospoločensky neprijateľnú a dôvodov k tomu mali dosť.
    Asi po čase dozrel, stal sa županom a poslancom. Nedozrel, len na ňom zapracovali.

    Inak takíto ľudia nekončia dobre, zvyčajne ich po splnení predhodia davu a ten ich zlynčuje.
    Snáď len nejakí po jeho bačovaní zostanú, aby si s ním vybavili účty.

    Keď sa jeho podporovateľov pýtate v diskusii, ako si to predstavujú po tom vystúpení z EÚ, aké kroky budú nasledovať, nik nevie odpovedať, lebo oni nevedia, opakujú iba to, čo im duce natlačí do hláv.
    My sme v euroúnii a opustiť musíme najskôr spoločnú menu, mnohí ani toto nechápu. Len preč z EÚ, všetko zlé vedia vymenovať, ale nič ako to napraviť.

    • asm napsal:

     S tým, že kotlebovci nevedia, čo po vystúpení z nato a eu asi máš pravdu. Tak sa aj teba pýtam, čo budeme robiť ak v Nato a eu zostaneme?

     • proud napsal:

      Dobra otazka,bravo! :-) ;-)

      • asm napsal:

       Učím sa pomaly :) Keď vystúpime z Nato a eu, údajne nás vybombardujú. Čo nás čaká, ak zostaneme? Nebudeme zatiahnutí do vojny proti Rusku a nezničia nás namiesto bômb imigranti s vagínami?

       Ako neuctievam Tisa, nie som ani stúpencom Kotlebu. Stoja za ním aj holohlaví, to je fakt. Či aj on vyznáva rovnaké hodnoty alebo ich len využíva neviem. Nepáči sa mi, ako sľuboval, že vráti dotáciu za voľby, ale kúpil sídlo strany, ktoré náhodou vyzerá ako rodinný dom. Keby vyhral voľby a bude robiť blbosti, budem ho rovnako kritizovať.

       No aj keby bol nácek, za jeho vzostup môžu práve tie „štandardné“ strany na čele so spasiteľom Ficom.

       • weissbach napsal:

        Rozdíl je jenom v čase.

        • asm napsal:

         A možno ani nie. Ja osobne neverím, že nás vybombardujú ak vystúpime z Nato. Rusi u nás urobili v 68. soft inváziu a majú z toho problémy ešta aj po 50 rokoch.

         My nie sme Irak ani Afganistan. My sme Európa. Čo by tu bombardovali? Nemecký Volkswagen, francúzsky Peugeot, alebo vlastný americký US steel? Veď všetko tu patrí západu. Američania už bombardovali dosť a vznikla z toho vlna antiamerikanizmu po celom svete. Problémy z toho môžeme mať. Ale teraz sa už používajú farebné revolúcie. Helena, preber sa a nestraš.

         Vyčítaš, že naši vojaci vraždili v Rusku, ale keď teraz chceme vystúpiť z Nato, aby sme nemuseli zase bojovať proti Rusku, si proti.

         Vystúpenie z eu je už iná vec. Otázka znie, ako budeme vedieť, čo sa pečie, ak z nej vystúpime. Aku budeme mariť alebo blokovať isté rozhodnutia, ak tam nebudeme? Keď nás tak silou macou chceli mať, treba to obrátiť proti nim. Efekt opičej pracky.

        • proud napsal:

         asm……….to prijde na to jak vystoupime! Vzdycky je vsechno o tom JAK! Jak jim dame pricinu,obsadej nas.Jak se budeme branit se zbranema,vybombardujou.Jak ne,jsou namydleny,nezbyde jim nez hejkat,zavadet sankce a to je tak vsechno co muzou.

        • proud napsal:

         A jakmile to udelaji,uz mame realnou nadeji prihlasit se k Rusku otevrene a doufat v jeho pomoc! A to oni taky moc dobre vedi……..

        • asm napsal:

         Tak nech nás obsadia. V 1939 sme sa nenechali obsadiť, a tak teraz nepočujem nič len klérofašistický štát a deportácie židov. Nech nás aj bombardujú. Ja nemám čo stratiť a radšej skapem, ako by som išiel útočiť na Rusko. A keď sa budú babrať s nami. Nebudú sa babrať s Rusmi. Tak Rusi dostanú zase nejaký čas k dobru.

         Ale oni na nás ani nezaútočia, ani nás nezbombardujú. Na to prvé sú zbabelí. A keby aj, bombardovanie robí vojnových utečencov. Hádam vieš, že my tu máme milión indických imigrantov a tí sa ľahko môžu pohnúť ďalej na západ a začať ich obohacovať. Len to treba západniarom patrične vysvetliť a oni skrotnú razdva.

         Keby niečo robili, tak to bude majdan. V dnešnej dobe majú už iné technológie ako priame útoky alebo bombardovania.

        • proud napsal:

         Nezda se mi bejt dobrou strategii,natoz presvedcenim :“Nech nás aj bombardujú. Ja nemám čo stratiť a radšej skapem, ako by som išiel útočiť na Rusko.“…………nejsme sebevrazi a zit se chce,to je zaklad! Nikdo te nedonuti jit na Rusko a nemusis proto umirat,kdyz nebudes temer sam a neudelaji z tebe onen odstrasujici priklad,jak pisu jinde.A i tak je jeste sance ze se k tomu z nejakyho duvodu nedostanou a blablabla…….:-).Chci tim rict ze bojovat je potreba,ale umirat za kazdou cenu urcite potreba neni.Zalezi jenom na nas.

        • proud napsal:

         Mrtvej hrdina uz vybojuje akorat tak kulovy………

        • asm napsal:

         Ja nemám čo stratiť. A chcem nech nás bombardujú! Je to naša morálna povinnosť pomôcť Rusku. Kašuka písal, že máme Stalinovi líbat prdel za veľkorysosť, lebo sa k nám dobre zachoval napriek tomu, že sme boli klérofašistický štát a spojenec Hitlera. Musíme sa obetovať!!!

        • proud napsal:

         Tvuj nazor,ale premejslis scestne.Kdyz se dobro obetuje,zlo zvitezi.Ale je to tak,ze dobro zvitezi jen tehdy,kdyz dokaze zlo ukocirovat!Tomu je potreba pomoct,ne si jednoduse natahnout backory a po me potopa,at se staraj jini……….

        • asm napsal:

         Takže podľa teba je môj názor blbosť. Máš pravdu. Ale presne túto blbosť poniektorí chceli od Tisa a Slovákov v 1939.

         Z českej strany neustále počúvam výčitky, ako sme Čechov zradili a vrazili im kudlu do zad. Helena vyčíta Tisovi, že poslal vojakov „vraždiť“ Rusov a súčasne plače, že nás vybombardujú, ak vystúpime z Nato. Vtedy by nás nevybombardovali Nemci?

         Čo mali Slováci vtedy robiť po odovzdaní pohraničných pevností, keď obrana už bola zbytočná? Odraziť naraz Poliakov aj Maďarov a následne poraziť Nemcov, aby zachránili Čechov?

        • proud napsal:

         Mozna sis vsimnul,ze se techhle zabomysich valek prilis neucastnim a mam k tomu svy duvody.Ti vsichni co po sobe hulakaji se ani nepokusili postavit se na stranu odpurcu a predstavit si co by delali oni na jejich miste,navic nikdo z nas presne nezna zakulisi tech vsech veci a dal se mi libi ono napadani kdy mame na hlave maslo vsichni:-)

        • proud napsal:

         Malokdo si chce VZDYCKY uvedomit,ze se dozvime jenom to co se povoli ke zverejneni!A to plati i o dnesni politice nasich „vlad“!!! Na zaklade toho pak soudime dal,ale at tak nebo onak,nemuzeme soudit s nadhledem,vzdycky jsme na nam vnuceny slepy ulicce!To je to cemu se rika „politika“.A to je taky duvod ze i ti kdo to myslej dobre sotva se nekam dostanou,zklamou at se jim to libi,nebo nelibi,souhlasej,nebo nesouhlasej!

        • proud napsal:

         Zmena toho stavu je jen jedina mozna:“Vymena celyho systemu odspoda!!!“

        • asm napsal:

         proude, všimol som si a tebe ani nič nevyčítam. Len mi tvoj komentár nahral. Ako vidno, plno blbostí píšu aj ľudia od nás.

        • proud napsal:

         Pisou,ale beru pozitivne ze se zajimaji a ti lepsi z nich kdyz dojde na oponenturu zacnou hledat a dozvedi se vic,tak to vidim.A tak to zacina,tak se stava z cloveka Clovek ;-)

 9. atlas napsal:

  A toto je velebene na leva-nete, autor si hovori Nikita. Dalsia cast zo serialu pcovin, ktore tusim vznikaju na niekoho objednavku. Dajako mi uchadza pointa, kto ma byt konzumentom tohoto pokusu? Studenti? Mi to pripomina Mariana Leska, ale kludne by takyto sialeny manipulativny kus mohol vyjst aj v tyzdni. Sa cudujem, ze to autor neposle prestitutom, by mu to sice trochu osekali, ale zbytok by mu za honorar urcite radi publikovali, takuto municiu potrebuju jak sol.

 10. asm napsal:

  Neviem, čo je zač Kotleba, ale za jeho popularitu môže aj sám Fico svojou politikou, výrokmi a kšeftíkmi. Ten sa na rozdiel od študentov nemôže vyhovárať na mladosť. Je teda Fico sprostý alebo sám chce, aby dostal Kotleba moc? Blbosť? Možno. Ale čo ak ho chce využiť na nejakú špinavú robotu?

  Podobné veci už Fico ukázal. Pomohol Dzurindovi dostať Mečiara od moci a keď Dzurinda začal robiť nepopulárne reformy, Fico sa stiahol a začal tieto reformy kritizovať. Nasraní ľudia potom zvolili Fica, ktorý v podstate žiadne tieto reformy nezrušil a ešte sa chválil 10% hospodárskymi rastami, ktoré ale priniesli práve Dzurindove reformy.

  Teraz možno chce nechať Kotlebu, aby urobil nejaké poriadky s cigánmi a potom nastúpi bojovník proti fašizmu Fico čistý ako ľaľia.

 11. Tykva Bukvatyr napsal:

  Učebnicový príklad nepochopenia a dezinterpretácie.

 12. mpskus napsal:

  a nebude to nejake spiknutie mimozemstanov voci slovensku? pripadne dalsia moznost je ze to pisal kapitan Danko. tak ci tak prajem vela zdravia autorovi za jeho obsiahle vysvetlenie medzigalaktickej situacie a skore uzdravenie, snazil som sa to precitat aj pochopit, ale asi este nie som na dostatocnej urovni schizofrenie aby som to pochopil

  • Robo napsal:

   Pozor, mnoho chorôb je nákazlivých, vskutku.
   Ešte tak desať-dvadsať článkov od SS (či jemu podobných) prečítaš a môžeš ísť rovno na nejakú ozdravnú kúru.

 13. Teofil Happy napsal:

  Plne súhlasím s OldNoe, najmä s jeho záverom, že „iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ“ Pre čitateľov, ktorí majú záujem o Poznanie PRAVDY pripájam komentár F. Vnuka k článku v denníku Pravda.
  Na začiatku marca a opäť 14.marca 2017 sa objavil v denníku Pravda príspevok Vladimíra Jancurupod názvom:Tisofašista a Tisoantifašista. Autor v ňompíše:

  „Pred štvrťstoročím usporiadal Historický ústav SAV v Častej-Papierničke prvú a na dlhé roky jedinú vedeckú konferenciu venovanú Jozefovi Tisovi, na ktorej sa zišli historici rôzneho zamerania z domova i zo zahraničia, aby sa pokúsili zhodnotiť túto rozporuplnú osobnosť nie ideologicky, ale odborne. „Boli sme otvorení všetkým názorom, pustili sme medzi seba aj Tisových obhajcov Františka Vnuka, Milana S. Ďuricu a dokonca Karola Murína, osobného tajomníka prezidenta Slovenského štátu,“ spomína Dušan Kováč, vtedy riaditeľ ústavu. „Všetci sa tam však postupne strápnili. Neboli totiž schopní odborne argumentovať, zrejme dokázali vystupovať len medzi svojimi stúpencami. Strápnili sa a potom sa aj stiahli, prestali mať záujem o naše akcie a robili si len vlastné.“ Profesor Ďurica z univerzity v Padove napríklad tvrdil, že „národný odpor voči nacizmu“ viedol sám Jozef Tiso a začal ho vraj už 13. marca 1939, keď počas stretnutia s Adolfom Hitlerom odmietol vyhlásiť samostatnosť Slovenska priamo z Berlína. „Tiso Hitlerovi nepodľahol,“ prízvukoval Ďurica, …
  Ďalší účastník konferencie František Vnuk sa vrátil z exilu v Austrálii, kde vyštudoval históriu až dodatočne, predtým absolvoval vysokoškolské technické štúdium. Na konferencii v Častej–Papierničke prirovnal tzv. Tisov proces v roku 1947 k politickým procesom v prvej polovici 50. rokov a žiadal jeho revíziu s rehabilitáciou odsúdených. Vystupujúci v diskusii však odmietli takúto analógiu, pojednávanie pred Národným súdom nebolo predsa vykonštruované a obžalovaní neboli nevinní ľudia. …
  Konferencia sa konala začiatkom mája 1992, spoločný štát Čechov a Slovákov mal existovať už iba osem mesiacov. Obdivovatelia Tisovej Slovenskej republiky dúfali, že tá nová bude na ňu nadväzovať. Ich časopis Slovenský národ v predvečer zániku federácie napísal: „Prvý január 1993 by nikdy nebol bez 14. marca 1939… Bez nadľudského úsilia Dr. Jozefa Tisa – prvého slovenského prezidenta – by sme sa možno tohto dátumu nikdy nedožili.“ Prišlo však rozčarovanie, nádeje pohrobkov slovenského národného socializmu sa nenaplnili. „Nebolo to možné politicky a ideologicky, pretože teraz išlo už o demokratický, a nie totalitný štát,“ vysvetľuje historik Valerián Bystrický. „Moderná slovenská politika sa jednoznačne dištancovala od dedičstva vojnového štátu.“ Atď.

  Nuž, k tomuto odbornému výkladu Vladimíra Jancuru iba toľkoto: Áno konferencia (presnejšie: vedecké sympózium) sa konala v danom čase a medzi jej účastníkmi boli aj “Tisoví obhajcovia” Vnuk a Ďurica. Ale ostatné skutočnosti o konferencii, jej priebehu, obsahu, jej výsledkoch – a samozrejme aj o osobe Dr. Jozefa Tisu – sú skreslené.
  Prednášky, ktoré na konferencii odzneli sú uverejnené v zborníku, ktorí vydali usporiadatelia (Pokus o politický a osobný profil Jozefa Tisu; Zborník materiálov z vedeckého sympózia,Častá-Papiernička, 5. – 7. mája 1992. Vydal Historický ústav Slovenskej akadémie vied vo vydavateľstve Slovak Academic Press v spolupráci so Slovenskou národnou radou a Slovenským ústavom v Ríme v roku 1992). Úvod do zborníka napísal Dušan Kováč. Ten istý Dušan Kováč, ktorého cituje Vladimír Jancura a ktorý o nás tvrdí: „Všetci sa tam však postupne strápnili. Neboli totiž schopní odborne argumentovať, zrejme dokázali vystupovať len medzi svojimi stúpencami.” A Vladimír Jancura vysvetľuje, ako sme sa strápnili. O prof. Ďuricovi píše: „Profesor Ďurica z univerzity v Padove napríklad tvrdil, že „národný odpor voči nacizmu“ viedol sám Jozef Tiso a začal ho vraj už 13. marca 1939, keď počas stretnutia s Adolfom Hitlerom odmietol vyhlásiť samostatnosť Slovenska priamo z Berlína. „Tiso Hitlerovi nepodľahol,“ prízvukoval Ďurica.“
  Naozaj to bolo tak? V spomenutom zborníku Dušan Kováč zhŕňa výsledky konferencie a dochádza k trošku inakšiemu záveru. Pokiaľ ide o prof. Ďuricu, Dušan Kováč jednoznačne potvrdzuje, že Tiso skutočne nacizmu nepodľahol. Dušan Kováč ani len náznakom nepopiera Ďuricovu tézu anezazlieva Tisovi nijaký nacizmus, naopak podčiarkuje jeho protinacistický postoj. Píše: “Predovšetkým je evidentné, že nacizmus bol Jozefovi Tisovi úplne cudzí. Nacistické novopohanstvo sa nemohlo katolíckemu kňazovi prihovárať ničím. Spolupráca s nacistickým Nemeckom bola teda vynútená okolnosťami. Ideologicky mu bol bližší typ autoritatívneho štátu, aký predstavoval do určitej miery Mussoliniho fašizmus, či rakúska koncepcia stavovského štátu, ale najmä salazarovskký typ politického zriadenia. Katolícky univerzalizmus tak nadobudol u Jozefa Tisu špecifický nacionalistický nádych.”(Dušan Kováč, citované dielo, úvod, s. 11). A na inom mieste v tom istom úvode riaditeľ Historického ústavu SAV Dušan Kováč hodnotí Tisu ako politika týmito slovami: “V demokratickom politickom systéme (t.j. v predmníchovskej Č-SR – FV) pracoval Tiso ako poslanec, stranícky politik, ale aj ako minister. Je nesporné, že nielen príslušnosťou k Hlinkovej slovenskej ľudovej strane, ale aj podstatou svojej osobnosti a svojho zamerania bol Tiso národne orientovaným politikom. Jeho nacionalizmus bol však umiernený, uvážlivý, odmietajúci extrémy. Je zaujímavé, že takým sa javí Tiso aj v krízových rokoch 1938-1939, ako aj v rokoch druhej svetovej vojny, keď sa dostal do konfliktu s extremistickými skupinami vo vlastnej strane. Spoľahlivo zdokumentovaná a podstatne vyriešená je aj otázka vyhlásenia Slovenskej republiky. Aj tu sa Tiso ukázal ako povážlivý politik. Možno dokonca konštatovať, že Tiso ako politik sa nemenil, radikálne sa však zmenila doba.” Amen!

  O mne sa vyjadruje V. Jancura takto: „Ďalší účastník konferencie František Vnuk sa vrátil z exilu v Austrálii, kde vyštudoval históriu až dodatočne, predtým absolvoval vysokoškolské technické štúdium. Na konferencii v Častej–Papierničke prirovnal tzv. Tisov proces v roku 1947 k politickým procesom v prvej polovici 50. rokov a žiadal jeho revíziu s rehabilitáciou odsúdených. Vystupujúci v diskusii však odmietli takúto analógiu, pojednávanie pred Národným súdom nebolo predsa vykonštruované a obžalovaní neboli nevinní ľudia.”
  Môj príspevok mal síce trošku iný obsah, než naznačuje V. Jancura, ale má pravdu v tom, že som poukazoval na justičné nedokonalosti a iné pochybné aspekty tohto politického procesu. Nemyslím, že som sa s príspevkom “strápnil”, lebo aj Dušan Kováč sa súhlasne stotožňuje s mojimi názormi, keď v úvode píše, že Tisov “proces vypovedá viac o období, v ktorom sa konal a menej o osobnosti Jozefa Tisu. Proces s Jozefom Tisom názorne demonštruje, že obdobie rokov 1945-1948 nemožno v nijakom prípade pokladať za obdobie demokratického vývoja, ba ani eufemické označenie “riadená demokracia”, nie je celkom opodstatnené. Je to obdobie zjavných politických manipulácií spôsobených povojnovým mocenským rozdelením sfér vplyvu. Proces s Jozefom Tisom bol ako politický proces zmanipulovaný a postoj Jozefa Tisu na súde a pred súdom nemohol na jeho podstate, ani na výsledku, nič meniť. To je tiež otázka, ktorá sa môže v detailoch ešte doplniť, ale v zásade sú názory historikov ak nie totožné, tak aspoň dosť blízke.” (Dušan Kováč, tamže, s. 11-12).
  A v podobnom štýle sa nesú aj ostatné pseudoargumenty Vladimíra Jancuru, ktorý sa približne v tom istom čase vráti na Slovensko z Sovietskeho zväzu, ako ja z Austrálie. Keď on veľkoryso odhaľuje moju minulosť v Austrálii, aj si dovolím odhaliť jeho minulosť. Kým ja som študoval metalurgiu a históriu v Austrálii, on študoval novinárčinu na Katedre žurnalistiky v Sovietskom zväze (1980-1983). V rokoch 1986-1991 pôsobil ako stály dopisovateľ Pravdy v Moskve. Ja som bol v cudzom svete vystavený demokratickému prostrediu, M. Jancura v Sovietskom zväze socialistickému. Obom nám čosi z nášho zahraničného pobytu zostalo. Napríklad, mne by svedomie nedovolilo tak selektívne vyberať fakty a tak nehorázne deformovať skutočnosti, tak znásilňovať pravdu ako to s nezodpovednou ľahkosťou robí bývalý šéfredaktor Pravdy (1995-1996). Lebo zdá sa, že autoritatívne píše o zborníku, z ktorého si neprečítal ani len úvod.
  No, a jeho informátor a zostavovateľ zborníka, Dušan Kováč, akoby bol úplne zabudol, že pred 25 rokmido zborníka napísal: “Pre historika musí byť prístup ku každej osobnosti, teda aj k osobnosti Jozefa Tisu, príležitosťou na uplatnenie odborného prístupu k historickému materiálu. Zvládnutie pohľadu na historickú osobnosť sa stáva kritériom odbornosti.”
  Kto sa teda strápnil? Nie Vnuk a Ďurica, ale niekto iný inde!

  František Vnuk (15.marca 2017)

  • Helena napsal:

   Vnuk je obyčajný zapredanec a jeho výlevy sú hodné do maštale k ošípaným.
   Ktože mu emigrantovi v Austrálii platil tak drahé štúdia na americkej univerzite? A popritom mal ešte i čas na štúdia histórie pri tak náročnom štúdiu?

   Človek, ktorý šliape po zavraždených nevinných slov. deťoch, ženách, starcoch, nech radšej mlčí!

   Prečítala som si z jeho „diel“ iba časť na webe a bolo mi na zvracanie, čo je to za človeka, ktorý dokáže tak špiniť nevinných?

   • proud napsal:

    Neclovek.Je cas si zvyknout na to ze jsou mezi nami paraziti a zacit s tim neco delat.

    • proud napsal:

     Chyba,“zvyknout si“ urcite ne!Ale vzit to na vedomi prave za ucelem jejich likvidace,nebo zneutralizovani,pomrou pak uz sami,v zapomenuti,bez potravy.

     • Helena napsal:

      proud …. no, svetlnos to nie je, je to tmár a veľmi zlostný človek, tá jeho zloba priam srší z jeho „diel“.

      Je to starec nad hrobom, úctu si však nezaslúži …. bojovať a prosím Vás, ako?

      Oni majú dostatok prostriedkov a nielen finančných, aby tú odbojnú hŕstku, ktorá sa snaží poukazovať na ich falošné tvrdenia odpísali, zdiskreditovali a naviac, ako písal i v tomto článku, SIS vedie ich človek.

      Dokonca si svojho času i učebnice Dejepisu doplnili podľa ľubovôle o ich klamstvá, síce to potom stiahli, ale ostali na sklade. Národovci, tfuj, človeku sa očné buľvy prevracajú už len, keď to niekto vysloví. Zhanobili obsah toho slova.

      A vôbec im nevadí, že ten ich duce kebab kotleba je platený z Bruselu, toho Bruselu, proti ktorému tak brojí.

      APF-Aliancia za mier a slobodu, skoro mi zabehlo, keď som to čítala, ktorú vedie usvedčený terorista z Bologne Roberto Fiore a patrí tam slovenské Kotleba-ĽSNS i grécky Zlatý úsvit s krvavými paprčami …

      • proud napsal:

       To je pravda.Ale da se bojovat i jinak nez zbranema a zabijenim se a ta taktika jde pouzit prakticky vzdycky a pri vsem.Jen se musi znat a musi bejt organizovana aby mela rychlej,temer okamzitej efekt,ovsem chce to jistou jednotu v jistejch vecech a tedy jistou uroven v(j)edeni zucastnenejch,jinak je to hnani stada.A kdyz se zene stado ma to efekt jen kratkodobej,pokud vubec nejakej a porad se musi popohanet,nesmi se prestat,to je to co dela prave GP a elity,jak prestanou,zborti se jim to pod rukama,toho jsme svedky uz cely veky.

       • proud napsal:

        Porad zenou a porad napravujou co kde nevyslo z jejich pohledu,do zblbnuti.Proto chteji nwo,aby uz nemuseli,drzeli to pod zamkem.

        • proud napsal:

         Potrebujou dostat stado do ohrady a uz ho z ni nepustit!

        • Helena napsal:

         proud, to je ono, presne o to ide nahnať ľudí do nimi chránenej ohrady a strážcom tej ohrady budú takí ako kebab-kotleba so svojími boys.
         Ja viem, že z nás majú strach, ale zároveň vedia, že nie sme schopní sa spojiť a zvrhnúť ich, hoci vieme, kto sú.

         Veď i z hlinkovej gardy boli vybraní, ktorí boli na preškolení u nemeckých SS a potom šírili strach a teror.
         Ľudia sa ich obávali i po vojne. Veď mnohí odišli do hôr zo strachu, ako to robili i ich predkovia, pridávali sa i k partizánom, kvôli represiam, ktoré na nich títo gardisti páchali.

         Ja som pacifista, dôrazne som protestovala i proti zabíjaniu zajacov k nedeľnému obedu.
         Ale život mňa naučil, že nie chlebom do toho, čo do mňa hodil kameň, ale ešte väčším kameňom do neho, len tak dá pokoj.

      • OldNoe napsal:

       Helena, Vnuk vôbec nie je zlostný človek. Niekoľkoráz som s ním hovoril. Je to žoviálny starček, ktorý má rád husacinu a dobré vínko. A čítal som i niektoré jeho knihy: rozhodne v nich žiadnu nenávisť nebadať. Jednoznačne ale sála z Vašich vyjadrení na jeho adresu. Zjavne iba preto, že sa nedrží oficiálnej propagandy. Navyše nečudo, že ste sa zhodli i s autorom, o ktorom diskutujeme. Najskôr budete z jednej sorty. Takže ste odkopali nielen seba, ale aj jeho. Platí teda to, čo som uviedol vyššie.

       • Metla napsal:

        Presne, s vami súhlasím. Helena je dáka agresívna. Pripisuje svoje chúťky Tisovi, Kotlebovi i Vnukovi. A že Kotleba je financovaný kadekým zo zahraničia? Kotleba sa urobil sám, ako povedal jeden český priateľ. Tiež má určitý vývoj a dozrieva. To, že dáva dôraz na kresťanské hodnoty, pochopil, že to oslovuje slovenský národ, lebo už či sa nám to páči alebo nie, o.i. sú to naše civilizačné hodnoty a nie preto, že by ho podporoval Vatikán. Kotleba je jednoznačne pronárodný, proruský a proslovanský. Určite nie je dokonalý. Ale v prípade volieb môže ísť do koalícii so Smerom. Aj keď pred voľbami sa dávajú všelijaké vyhlásenia. Myslím si, že sú to jediné 2 pronárodné strany a že majú spoločného viac, ako si myslia. Aj keď zatiaľ stoja proti sebe. Ich spoluprácou by sa ich rozdielne názory dostali do rovnováhy. A tú potrebujeme.

 14. Petrus napsal:

  SS agent, kedy konečne pochopíš, že Fico so SMER-om si sám svojou politikou podkopáva svoju pozíciu pred Slovákmi v SR a preto mu klesajú preferencie. Ohováraním Kotlebu a vykresľovaním ho ako fašistu a druhého Banderu to nezmeníš. Národ už neopiješ rožkom, ako kedysi.
  A vieš prečo mnohí uznávajú Tisa, ktorý nebol nikdy vyhlásený medzinárodne za vojnového zločinca ? Pretože doktor Tiso pracoval pre ľudí a Slovákov, zatiaľ čo Fico a jeho strana pre oligarchov, ktorí ho do funkcie presadili.
  Zakonzervovanie Slovenska ako kolónie USA, EÚ a Nemecka nie je zrovna to, čo Slováci dlhodobo chcú a toto robí tvoj dokonalý konceptuál a génius Fico so svojou stranou.

  • admin napsal:

   nojo, je sice pravda, že Slovensko, Čechy, atd. jsou kolonie USA, EU, Německa, atd., resp. tyto země a jejich korporace jsou koloniemi globálních center řízení – Vatikánu, London City a Fašhingtonu. Takže stát. ve kterém má katolická církev jakoukoliv moc, je stále kolonií.

   • proud napsal:

    Jeste ty zacinej:-))),ne stat,ale republika,vim ze je zvykem rikat stat,ale myslet republiku,ale aspon ve psanym bysme si na to mohli zacit davat pozor,aspon nas to vzdycky upozorni ze to neni v poradku:-)

   • Petrus napsal:

    Bolo katolícke Francúzsko za Ľudovíta XIV v 17 storočí kolóniou ?

    • proud napsal:

     A kdo si muze bejt vubec vlastne jistej cim skutecne bylo?………..

    • proud napsal:

     I kralovstvi muze bejt ve skutecnosti neci kolonii,paklize onen nekdo ovladne krale a moc,obycejnej clovek se to ani nemusi dozvedet a zpravidla taky nedozvi………paklize si nevladne sam,tedy netvori stat a nepodili se primo na nem,jeho chodu.

    • Paul Durham napsal:

     bylo kolonií Vatikánu, dejte si 3x zaklínadlo, to vám možná pomůže pochopit

     • Petrus napsal:

      V 17 storočí bolo Francúzsko veľmoc hlavne závere vlády Ľudovíta XIV a bolo katolícke.
      Až je pre vás kolóniou Vatikánu každý štát, a iný spoločenský útvar, ktorý akceptuje na svojom území RKC, tak je zbytočné to ďalej riešiť.

      • proud napsal:

       Jak to vis,protoze to nekdo nekde napsal? A jak vis ze ten kdo to napsal to napsal dobrovolne a podle pravdy a nebylo mu to „nadiktovano?…….Tys u toho byl?……….Zils v 17.stoleti a byls u toho kdyz se popisovalo?…….Ja jen ze uz jen co bylo pred 200 lety je vylhany a pravda skryta!!!Kde jsi se ucil o Veliky Tartarii?????!!! Byla tu nedavno,pulka zemekoule!!!!

       • Petrus napsal:

        proud, pretože o tom, ako vyzeralo Francúzsko za vlády Ľudovíta XIV je viac historických dokazov ako o Tartárií…

        • proud napsal:

         Vylhanejch dukazu!!! Napadlo te nekdy zamyslet se a polozit si otazku proc? :-)))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Zijes ve velkym bludu kamarade.Ale to kazdej z nas,jenze ne kazdej z nas ten blud haji a ne kazdej se nechce dozvedet o sobe pravdu!Takze pro nekoho je ten sladkej blud uplnej,navic mu i veri,ale pro jinyho,kterej uz alespon castecne prohlidnul,uz takovej neni a hleda jak to bylo doopravdy.Kterej jsi ty podle tvejch projevu asi nemusime rozebirat:-))

        • Petrus napsal:

         proud, klídek, nepíšem, že Tartaria neexistovala, viem, že existovala.

        • proud napsal:

         Ja klidnej jsem,ale nechapu pak kam jsi miril tou Francii……..

        • Stano Slabeycius napsal:

         O tom, ako vyzeralo a hlavne AKO SA VOLALO Tvoje údajné „Francúzsko“ na začiatku panovania Ľudovíta XIV, konkrétne roku 1644, svedčí mapa kartografa Willema Blaeu-a, pozri tu: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:1644_Europa_Recens_Blaeu.jpg
         Francúzsko sa tam volá „Gallia“. Čo sa týka otázky datovania stanovenia písomných jazykových noriem v západných krajinách (t.j. podľa Novej Chronológie – národ, definovaný jazykom, sa rodí SPOLU s inštitucionalizáciou jazyka); všetky západné „národy“ sú výtvormi post-reformačného obdobia… ešte v XVIII. storočí sa v Sasku bežne hovorilo slovansky, resp. južicko-srbsky, v Halle fungovalo slovanské vydavateľstvo. To len na okraj. A už vtedy bol Vatikán jedno z centier globálneho riadenia. Viac pozrite v materiáloch Novej Chronológie alebo vo filme: ako sa písali dejiny?
         https://www.youtube.com/watch?v=0bVbcDDcZkM

        • Petrus napsal:

         Stano Slabeycius,

         takže to, že na mape máš Gáliu, tak to čo znamená ? Že Francúzské kráľovstvo neexistovalo a všetky historické dokazy, ako aj mŕtve telá pochovaných kráľov sú podvod ?

      • Paul Durham napsal:

       3x nepomohlo , tak 10x

   • Petrus napsal:

    Posledná veta je dokonalý názor určitej ideológie, ktorú propaguje aj SS agent, alebo určitých tajných spolkov, ktoré si dali za cieľ likvidáciu kresťanstva a jej výsledky je vidieť už roky v našom svete.

    • Helena napsal:

     Petrus a kde ja píšem o likvidácii kresťanstva, ja píšem o spoločnosti zvanej Rímsko-katolícka cirkev Vatikán, ktorá spravuje i Slovensko.

     Vieš ty vôbec, kto spravuje finančné a majetkové záležitosti tejto vatikánskej inštitúcie? Špičkový menežér Goldman Sachsu a zároveň člen Trilaterálnej komisie atď …..

     Ja proti veriacim nemám absolútne nič. A sa vymedzujem voči tým, čo tých veriacich vedú a kam ich vedú, zvlášť tých na Slovensku.

     Ty asi veľa o živote svojich predkov nevieš? A asi si nikdy nebol na nejakej dedinke ešte v roku 1970 by si bol videl, ako žili, ako hoviadka, ale okázalé kostoly uprostred každej dediny, vypasený farár s plnou kuchyňou a ešte dlaň natŕčal.

     • Petrus napsal:

      Viem, kto spravuje tie finančné záležitosti, viem, kto RKC v súčasnosti ovláda.
      A dobre viem, ako sa žilo v 1970, tie hoviadka spomínaj v čase, keď boli za prvej republiky žobračenky a písal o tom vtedy tvoj New York Times, na ktorý sa odvolávaš v súvislosti s Tisom ? A vieš, komu patrí New York Times ?
      Tie fabulácie, že Kotleba je agent Vatikánu a chce tu banderizáciu sú rovnako hlúposť, nakoľko Kotleba osobne listom sám varoval bývalého prezidenta Ukrajiny pred majdanom.
      Kotleba nepatrí medzi štandardné strany, tak bude nálepkovaný a očierňovaný systémom, v ktorom žijeme…
      A nebyť Tisa, tak povojnová ČSR ani nevznikne a SR by bolo dávno rozobraté medzi Poľskom a Maďarskom…
      O Tisovi vieš tak málo pravdy, že nemá zmysel to tu s tebou riešiť.

      • Stano Slabeycius napsal:

       na margo toho, aký je Kotleba orechový a proti-NATO… Nuž, ver si, čomu chceš. Ver mu, keď podľa Teba krásne spieva. Ignoruj, že popiera SNP a je zúrivý antikomunista. Ignoruj, že je FAŠISTA. Ver, že skutočne ľúbi Rusko a chystá sa pozvať Putina na oslavu Tisových narodenín. Ver si Danajcom, čo nosia dary.
       O Francúzsku a Veľkej Británii sa tiež pred Mníchovom tvrdilo, že sú naši spojenci. Sú to takí spojenci, ktorí si ZGUSTNÚ NA NAŠEJ SMRTI už len preto, že ste Vy, národniari a ostatní Kotlebovskí sympatizanti takí osli, že DOBROVOĽNE napochodujete k šibenici.

       • Petrus napsal:

        Kotleba nepopiera SNP…Len má na SNP iný názor ako mainstream.
        Komunizmus v Marxovej podobe je forma fašizmu, u Trockého je to genocída nesmierneho rozsahu.
        Že je Kotleba fašista je len tvoje nálepkovanie, rovnaké, ako ho nálepkujú mainstream médiá a aj súčasná vláda.
        Tiso a jeho život nebol doteraz objektívne zhodnotený, pretože také zhodnotenie prekáža tým, čo sú pri moci. Tiso nikdy nebol žiadny presvedčený fašista.
        Na Slovensku sa budú stavať nové základne NATO a na tie Rusko namieri svoje jadrové, alebo iné strely. Kto tu robí zo Slovenska terč pre ruské rakety ? Kotleba alebo súčasná vláda Fica ?
        Kto schválil protiústavný extrémistický zákon ,kde sa lividuje prezumpcia neviny ?
        Kto tu zavádza Špecializované súdy, ktoré fungovali v reichu za Hitlera ? Kotleba alebo Fico a jeho vláda.
        Takže plačeš na nesprávnom hrobe.
        Prečítaj si aj pár bodov, ktoré som našiel v jednej diskusii a možno ti zasvieti, prečo Fico a jeho strana stráca popularitu v SR a v ďalšom svojom demagogickom príspevku možeš na kilometre rozviesť toto národné a vlastenecké správanie…
        Démonizovanie Kotlebu ti totiž nepomože. To jeho popularitu nezastaví.

        Fico jeho pronárodná – vlastenecká politika : (jeho minulé a aj súčasné kroky, vrátane jeho strany)

        1.Fico chráni Slovensko. Nakupuje americké obstarožné vrtulniky Black Hawks za 300 miliónov od americkej vojnovej loby.
        2.Robí v Bruseli po dohode s Cameronom zo Slovákov v Anglicku druhoradých obČanov bez nárokov na sociálne dávky.
        3.Schvaľuje Euroval pre Grékov z peňazi chudobnej Slovače, eurofondy pre cigánov stavia im zadarmo byty a vykupuje pozemky aby si biely Slovák mohol na to všetko naopak požičat a zadlžit aj s úrokom na celý zivot.
        4.Fico a Smer chráni Slovensko a schvaľuje v parlamente a vo vlade jednohlasne základnu NATO vo Vajnoroch a aj transatlantickú dohodu nadnárodných korporácií a ich zvrchovanosť nad štátmi a občanmi Slovenskej republiky pod názvom CETA.
        5.Fico tvrdo a nekompromisne chráni Slovensko a prijíma vaznov z Guantanama za jednu fotku s Obamom.
        6.Fico chráni slovenských dochodcov pred zvyšovanim dochodkov ktorym zvysuje len o jedno euro, zatiaľ čo gréckym dochodcom ruči ich tisiceurové dochodky cez Euroval miliardami zotročenych Slovákov.
        7.Fico chráni Slovensko, aby mohli americkoukrajinské korporácie tažiť bridlicový plyn na východe Slovenska…
        8.Fico chráni Slovákov pred vysokou životnou úrovňou minimálnou mzdou, vyháňa ich z uradov práce na panské za 60 euro, zatiaľ čo je jeho oligarchovia balia milióny do alobalu a Široký a spol. si na Bahamách stavajú miliónové haciendy a cez schránkové cyperské účty perú miliardy z dani zodretej chudobnej slovače, zatiaľ čo slovenskych živnostnikov privádzaju do bankrotu….Fico je proste náš vlastenec a náš ochranca.
        9.Ficova vláda podporila Sorosove mimovládky a islamskych imigrantov z našich daní…Ministerstvo financií Peter Kažímir (smer sd) vyčlení státisíce eur z peňazí slovenských daňových poplatnikov na potravinovú pomoc islamským imigrantom. Peniaze potečú aj zo slovenského Tiposu.
        10. Predseda vlády Robert Fico ponúkol konkrétnu pomoc v rámci projektu Výzva k ľudskosti, ktorej signatárom je JÁN ORLOVSKÝ, riaditel Nadácie otvorenej spoločnosti (OSF) ktorú financuje George Soros. Ministerstvo financií vyčlení 600- tisíc eur na posilnenie zdrojov Svetového potravinového fondu a na aktivity rozvojovej banky Rady Európy. Zároveň z výnosov slovenskej štátnej lotérie Tipos uvoľní 500- tisíc eur na ďalšiu pomoc islamským imigrantom. Informoval samotný Úrad vlády Roberta Fica. Na imigrantov vyčlenilo zo svojich zásob materiál za viac ako milión eur aj rezort obrany pod gesciou Martina Glváča (Smer sd), ktorý bol poskytnutý ako humanitárna pomoc.
        11.Zdravotníctvo Viliam Čislák (smer sd) materiálne, alebo finančne podporí zabezpečenie potrebných liekov a preskúma možnosti poskytovania zdravotnej starostlivosti islamským žiadateľom o azyl i tranzitujúcim osobám.
        12. Úrad vlady Roberta Fica ďalej informoval, že ministerstvo zahraničných vecí Miroslav Lajčák (smer sd) vyčlení zdroje pre mimovládne zapadné organizácie(vačšinou financované zo Soros a Rotchild penazi), ktoré už aktívne pôsobia v zahraničí a nájde spôsob na urýchlenie procesu prideľovania grantov pre projekty z penazi danových poplatníkov Slovenskej republiky. Osobitne napríklad vzdelávanie detí utečencov v Turecku a Iraku.
        13.Do pomoci utečencom z penazí chudobných Slovákov a samozrejme aj z ich daní sa zapoja aj rezorty školstva Draxler (smer sd) a práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (smer sd) potvrdil dnes úrad vlady premiéra Roberta Fica.
        14.Podpora homosexualnych Sorosových spolkov a LGBTI zo štátneho rozpočtu ! ! !
        15. Zvýšenie veku odchodu do dôchodku.
        16. Nedodržanie zníženia percenta DPH z 20 na 19 pre všetky služby a výrobky.
        17. Podpora Ukrajiny fašistickej vlády, ktorej posiela plyn ! ! !
        18. Arogantné správanie a zneužívanie postavenia voči riadne zvolenému predsedovi kraja
        19. Podpora TTIP s Američanmi ! ! ! ( keď to bolo aktuálne)
        20. Schválenie základne NATO vo Vajnoroch a každoročné schválenie sankcií proti Rusku v Bruseli.
        21. Budovanie ciganistanu z eurofondov.
        22. Posielanie penazi chudobných Slovakov bohatým Grekom
        23. Absolutna šikana slovenských nezamestnaných za 60 euro a vyhananie z uradov práce (špecialita SR – neootroctvo na panskom, ČR nič také nemá)
        24. Šikana slovenských nezamestnaných je selektívna, Úrady práce si totiž nepozývajú všetkých, ale len toho, koho chcú a keď odmietne, zoberú mu sociálnu dávku, (takže osadníci nie sú pozývaní a dávky im nikto nezoberie).
        25. nerešpektovanie referenda v Gabčikove, čo je precedens na dalšie vozenie imigrantov na Slovensko po voľbách.
        26. Miliardové stimuly pre západné bohaté korporácie a nové dane pre slovenskych živnostnikov a dohodárov.
        27. Budovanie policajného štátu a výpalnictvo na cestach.
        28. Zámerné zametanie kauzy Gorila pod koberec zo strany Ficovych nominantov.
        29. Schválenie zákona o extrémizme, ktorý je na Ústavnom súde a namierený hlavne na zlikvidovanie kotlebovcov a každého, komu sa nepáči súčasná politika.
        3O. Propaganda, aby v prípade rozpadu EÚ alebo dvojrýchlostnej EÚ sa SR zaradilo do nemeckého kalifátu.
        31. Likvidácia ústavný práv SR ,sloboda vyjadrovania sa a názoru.

        • Stano Slabeycius napsal:

         Prosím Ťa, miesto aby si sem hádzal zjavne vopred skoncipované „Lutherove tézy“, radšej si ešte raz prečítaj, čo som písal o dichotómii slovenských elít a pôsobení 5 KOLÓNY VO VLÁDE.
         Lebo takmer všetko, čo uvádzaš, je výsledkom:
         a) nátlaku vyššej moci na vládu, resp. Fica (ak teda uznávaš, že sme – vďaka dzurindovcom – polokolónia, neprekvapí Ta, že sa tomuto diktátu musíme podriaďovať, či?)
         b) pôsobenia 5. kolóny vo vláde z radov – Mostu a SNS.
         Ako hovoril L.D. Landau – ja proste nechápem, ako sa to nedá chápať…
         Pochybujem, že by to bolo bývalo možné za jednofarebnej vlády SMER-u.
         Presne taký istý zoznam Ti môžem uviesť toho, čo všetko Fico pre SVK napriek nášmu vnútropolitickému gulášu spravil – počnúc STIAHNUTÍM NAŠICH VOJAKOV Z IRAKU.

     • asm napsal:

      Jednu otázku mám. Boli za vlády tlstých farárov na dedinách nejakí inžinieri a lekári, ktorí obohacovali ženské hoviadka?

   • asm napsal:

    Nech mi niekto vysvetlí toto, lebo to akosi nechápem. Kobáci vravia, že nás ovláda gp. Sme pod eu a pod západom, tak predpokladám, že eu a západ ovláda gp. Zároveň tu zaznel názor opierajúci sa o kob, že Kotleba je agent vatikánu, ktorý nás chce ovládnuť. No zároveň tvrdia, že aj vatikán je časťou gp. To nás akože chce získať gp sám od seba?

   • OldNoe napsal:

    Admin, mohli by ste nám napísať názov štátu, v ktorom má Katolícka cirkev skutočnú inštitucionalizovanú moc? Okrem Vatikánu – samozrejme. Ak máte na mysli Slovensko, tak tu má iba takú moc, ktorú jej delegujú ľudia: ako prirodzenej autorite. Napokon, takú istú moc má i Evanjelická cirkev a. v., ŽNO, Svedkovia Jehovovi, ale i ateisti, antideisti atď.

    • proud napsal:

     Kdyby to tak bylo,nezkurvili by vam pul slovenska vytezenim toho co nakradli v restitucich,zustaly vam holiny co se neobtezovali ani znova osazet!,pochybuju ze by lidi dopustili takovou zlodejnu a skodu,kdyby mohli primo rozhodnout!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • OldNoe napsal:

      Proud, Tuším Vám prsty zas predbehli rozum. Reštitúcie neznamenajú krádež, ale navrátenie toho, čo bolo ukradnuté. Tiež platí na Slovensku zákon, podľa ktorého majiteľ na pôde buď hospodári, alebo ho prenájme. Buď súkromníkovi, alebo – najčastejšie – najbližšiemu družstvu. Samozrejme, za smiešne nájomné. Čo sa týka ľudí – pozrite si, koľko sa ich zúčastňuje napr. Pochodov za život. Tiež by stálo za úvahu, pozrieť sa do kostolov: bývajú plné. Mnohé i vo všedný deň. Takže by sme si mali položiť otázku, prečo ľudia dopustili „takovou zlodějinu“? Pretože vidia svoj úžitok! Dokonca i ateisti sa pokúšajú dostať svoje deti na kresťanské gymnáziá. Pretože vedia, že nebezpečenstvá „pokroku“ (drogy atď.) sú na kresťanských školách podstatne nižšie. O nemocniciach ani nehovoriac.

      • proud napsal:

       Pust si filmy,vase filmy!!!!kde mate to „hospodareni“ s restitucema nadherne zdokumentovany,tu mesicni krajinu co po nem zbyla! Bud ty lasky nez napises dalsi kravinu!

  • Helena napsal:

   Petrus a to akože mňa nazývaš agentom? Kde sa ja zastávam Fica a či terajšej a či inej slovenskej vlády od 1993?

   Volieb sa nezúčastňujem, je to fraška, kde ti predhodia nejakých svojich nastrčených, kotleba by nikdy nebol v parlamente a či v nejakej funkcii, keby nebol ochotný s mocou spolupracovať.

   Tiso je zločinec, je to vrah vlastného národa, hoci nikoho možno osobne nezabil, ale bol prezidentom a mal svoj národ ochrániť, nie, on ho predhodil mrchožrútom a ešte im ďakoval za vyvražďovnie.

   Bol to Lord Russell, súdny radca pri súdoch so zločincami, ktorý ho nazval vrahom.

   New York Times, 28.08.1940 „V budúcnosti bude Slovenský štát kombináciou nemeckého nacizmu a rímskeho katolicizmu“ V.Tuka, ktorý dostával špinavé peniaze od suchozemského admirála Maďara Horthyho.

   Navleč gardistickú uniformu, vylešti čižmy, nezabudni do ruky fakľu proti komárom a hybaj do ulíc vraha oslavovať!
   A zároveň i svoju smrť, ste na odpis a výdatne tomu napomáhate, aby to bolo čím skôr.

   Možno nejaká zmienka o vás a vašej hlúposti, ako ste národ vykántrili po vás kdesi v análoch zostane, ako memento sprostosti!

   • Petrus napsal:

    Vás nie,ale autora článku. Tisa posudzujete len jednostranne a z negatívnych zdrojov. Až ho dokážete posudzovať komplexne a v reáliách danej doby, tak potom možno prídete na to, kto je sprostý.

 15. Jano napsal:

  Hlboko, velmi hlboko klesol portal nwoo.org, ze dal tolko priestoru takymto choromyselnostiam

  • Robo napsal:

   Presne tak, hovoríš mi z duše!

  • Petrus napsal:

   Súhlas.

  • proud napsal:

   Kdyby ten prostor nedal,nosili byste porad ruzovy brejle a nevedeli co se kolem vas doopravdy deje :-))

   • Robo napsal:

    Hmmm, takže na sundanie ružových okuliarov je dobré čítať napríklad idnes.cz?
    Veľmi originálna myšlienka. Budem sa musieť vážne zamyslieť, pretože jej nerozumiem.

    • Paul Durham napsal:

     To kádrování admina svědčí o vaší totalitní podstatě duše.

     • Petrus napsal:

      Váš nesúhlas s vysloveným iným názorom je znakom selektívnej objektivity a totality vášho rozumu.

     • Robo napsal:

      Ale Pól, nejeb sa:-)
      „Admin pod sebou pili konár“ – to je celé moje kádrovanie Honzy Korála!:-)

      A mám ti ustúpiť? Alebo tunak nackovi SS? Komu ešte, nechceš náhodou poradiť?

      Veľký prd!

      • Paul Durham napsal:

       Proč ustoupit , před čím ? V informační válce se neustupuje ! Jen držte pozice ve svých zákopech, ale fronta se přes ně přelije , aniž byste si toho všimli.
       Je to poznat i zde v „diskuzi“. Chovanci se snaží.
       Je takové pořekadlo : chytrou radu dá ti každý přítel, málokterý však dá ti mouky pytel.

 16. stefan goga napsal:

  Ako si vydlazdit cestu do pekla.Na pomoc si pozvat VATIKAN zmluvu uz nato mame a dovod sa najde.Juhoslavia,Syria,Grecko, Bulharsko,Ukrajina a byv.sov.staty.Pravoslavia verzus Vatkan s moslimskov podporov.Nahoda?

 17. J.P napsal:

  Ako vidím Kotleba sa stal populárny ako na Slovensku tak aj v Čechách, To je dobre.

 18. J.P napsal:

  proud

  Kotleba kope za Slovensko a za a Slovanov a Slovákov.A má v Programe vystúpenie z NATO a EU.

  proud ja som tu už starý známy a ne som tu nový. Len som sa odmlčal na dlhšiu dobu takže preto si ma tu nevidel. skalný diskutující ma tu poznajú.

  • proud napsal:

   Diky J.P , pomohl jsi mi se alespon trochu,orientacne dozvedet o co tu vlastne jde………I kdyz mezi nami,napsal jsem to jen ze me to samotnyho pobavilo,protoze zastavam nazore ze jedinec stejne muze houby zmenit kdyz na to zustane sam a kecy mu njak nepomuzou.Aby se neco zmenilo musi zasahnout vetsina fyzicky……..

   • proud napsal:

    no a abych mohl nejak „dobre“ komentovat Fica,Kotlebu,nebo i naseho treba Zemana,musel bych je znat ze soukromi,osobne,jejich pribehy,pak pracovne,jinak proste nemam moznost srovnani toho co delaji s tim kdo jsou……To ze je lidi dobre neznaji jim vlastne ulehcuje,nebo umoznuje vzestup,kdyz se sami nevyridej okate nejakou blbinou……….

 19. Maroš napsal:

  No tak teda dobre – učené tovarišstvo – poprosím porovnať tento SS článok hore – jeho štýl a „drajv“ z chlpatej deky,
  s článkom z rovnakej manufaktúry – z predchádzajúceho obdobia.
  Edičný plán rovnaký – schéma, mustra, štruktúra, avšak autor… ?

  Žeby to bolo iným vzduchom? Lebo článok predtým, – je napísaný s ľahkosťou, ale posledný S.S. kliešťový pôrod… – schválne – porovnajte!

  Ide mi o tú – MANUFAKTÚRU! Čo sem súka neochronológiu a „fakto“grafiu.

  http://www.nwoo.org/2016/09/01/kontury-statneho-prevratu-na-slovensku-2-cast-2/

 20. Jozef Glinsky napsal:

  Nemyslim,ze je treba venovat extra pozornost
  tzv.slovenskemu fasizmu.
  Uz za Tisa bol skor marginalny a ziveny len risskou propagandou, jej emisarmi.
  Ved do Hlinkovej gardy vstupovali aj komunisti a spickovi komunisti vcelku dobre vychadzali s vacsinou vladnych predstavitelov.
  Prave preto nejeden pamatnik citi ako velku krivdu demonizaciu Tisa a Slovenskeho statu.
  Ministri vtedajsej vlady a velenie armady predsa pripravovali aj SNP!
  A keby nie zrada a nahody,tak proti tomu fasizmu povstane takmer cela armada.

  Je malostou Kotlebu,ak utoci na SNP,hlasiac sa aj k symbolom rezimu otrocky podriadenemu bestii.
  Tuto jeho tragicku malost urcite velmi radi podporuju /podporuju,ako aj v inej diskusii poznamenal isty svedok/ agenti vladnuceho fasizmu,agenti sorosovskeho fasizmu,agenti NWO.
  Proste realizuju odporucanie mudrcov podporovat medzi domorodcami hlupakov a likvidovat najschopnejsich lidrov.

 21. Jozef Glinsky napsal:

  Vsetky studie o politike Vatikanu
  voci pravoslaviu a voci Rusku su potrebne,vitane pre kazdeho.
  Aj pre katolikov,aby uznali tazke viny a tym sa takpovediac vykupili.
  Dakujem autorovi vopred.Vela studii,vela faktov,vela diskusii je potrebnych.

  Vatikan je dlhodobo v poddanskom postaveni voci cisarovi a dnes mozno hovorit aj o postaveni otrockom a v Europe k tomu o postaveni sebevrazednom.
  Vatikan otroci BESTII v politike dobyjania sveta a nebrani sa ani likvidacii vladnucou cisarovou cirkvou – mediami.
  Rozne kampane, vychova bulvarom ap.
  Ani neprotestuje,ked moslimovia oznacuju dobyjanie svojich krajin ako kriziacke tazenie.Spolieha zrejme na to,ze moslimska elita vnima krestanske narody ako narody zotrocene Rothshildovcami /?/
  Vysledkom tohto tazenia je aj genocida krestanov v dobyjanych krajinach a likvidacia kooperativneho islamu.

 22. Jozef Glinsky napsal:

  KDH
  Z hnutia tusim 7 krat uz odisli popredni predstavitelia.
  Terajsi vodcovia su bezmocni,usadeni politikari,hrajuci najma o pozicie mocenske.
  KDH je medialnou stranou,zavislou na mediach,teda aj stranou protiruskou,protikotlebovskou /lebo to chcu media/ a naruzivo protismerackou.
  Vo vedeni.
  Clenovia KDH a Smeru/SNS…../ na obecnej urovni nemaju spravidla vacsi problem komunikovat a spolupracovat.Koalicie na miestnej urovni su spravidla o osobnych sympatiach,osobnych skusenostiach.

  SNS
  Nezmenila sa v clenskej zakladni.Zmenil sa iba viditelny lider a jeho retorika.
  Danka pred volbami pustali priatelsky do TA3,pretoze,povedane s Kusym „vzdy budu nacionalne strany a treba,aby boli neextremisticke“.
  V TA3 ten isty clovek,ktory mal v scenari k Dankovi este par mesiacoch po volbach pozitivne temy a prihravky,dnes serviruje temy negativne a kriticke.
  Danko,novy sef SNS, so suhlasom kolegov /Paska,Hrnko atd/ zmenil retoriku.
  Retorika Danka je blizka naturelu a presvedceniu Pasku a Hrnka.Takto ich poznam od roku 1994.
  Paska mnohokrat predo mnou vyjadril znechutenie zo Slotovych extempore.Aj zufale znechutenie.
  Su to realisti.
  Tak,ako ja.V podstate.
  Nemozno proste proti BESTII ist otvorene.
  A Kotlebom pohrdaju.
  Pretoze je to agresivny nekooperativny somar.
  A Slovensku moze len skodit.

  Ale mediam nestaci protikotlebovska retorika SNS,media chcu moc,vladu/Sorosa/,smrt Fica.Za kazdu cenu.
  Ked zacalo byt zrejme,ze SNS zabetonovava Ficovu vladu,media spustili aj kampan proti SNS.Najma proti Dankovi.

 23. Jozef Glinsky napsal:

  K armade a k policii.
  V podstate ako za Hitlera.Najinteligentnejsi patrioticki dostojnici a generali zdielaju stanovisko generala Gaspara,podporene ministrom Kalinakom a premierom.Ergo tvrdo konspirativne stanovislo.
  Zverejnene „konspirativne“ stanovisko.
  Ked pride cas,ozvu sa a ozvu sa velmi nahlas.
  Ako na konci moci Hitlera.

  Matica.
  Zaujimala postoj blizky HZDS,SNS,postoj pronarodny,protinatovsky,prosrbsky….,obranny.
  Preto Maticu podporoval a podporuje aj Fico a mnohi lavicovo presvedceni ludia.Aj ja,ako predstavitel ZRS, som pomahal zakladat miestne odbory.
  Zial,vo vedeni prilis dominuju osoby volakedy napojene na SNS,dnes uprednostnujuce Kotlebu
  To je ich nerozum.
  Urcite aj povzbudzovany.

  Extra plus
  To iste,ako Matica.

  Hlavne spravy
  Ptotificovsky a protismeracky dzihad.V diskusiach.
  Jedinym dobrom pre cast redakcie je Kotleba.
  TASR,SaS,Matovic,Kollar….
  Popri alternativnych proruskych a patriotickych clankoch a informaciach.
  Ten isty nerozum,patricne sponzorovany.
  Pre Demesa su to pomocni majdanisti.
  Siria nenavist,specialne k Ficovi /aj k Dankovi/.
  Neraz v diskusiach prepukne davove kamenovanie premiera a Smeru za vsetky mnohe zlociny proti narodu.

  Kotleba.
  Vodca malej skupinky.Boj proti vsetkemu zlu,proti neprisposobivym,proti NATO,proti EU,proti zlodejom…
  Boji sa rozsirit clensku zakladnu,boji sa konkurencie,zrejme sa boji aj diverzantov /?/.
  Nema odbornikov,nema preto ani sancu vo volbach ziskat vacsie mnozstvo seriozne uvazujucich obcanov.

  Kazdodenna totalna medialna masaz generuje stale viac nepriatelov vlady,resp.Smeru,lenze ani mladez nie je celkom ochotna stotoznit sa s vodcami medialnych stran.Kotleba je medialnym favoritom rovnocennym superom.

  Volil Kisku a dokonca za neho v prezidentskych volbach agitoval.
  Napriek hlasanemu odporu k NATO a k privatizacii….!
  Kotleba nenavidi Smer,socialistov,Fica a tu nenavist prenasa na svojich sympatizantov.
  Fico,oslavujuci SNP ako vrcholne vzopatie naroda,nemoze nepohrdat Kotlebom od cias,ked bola jeho predchadzajuca strana zakazana.
  Ku Kiskovi Kotleba mlci.Tlacovky zvolava spravidla ku kritike vlady.
  Mnohi jeho sympatizanti /tak ako ja/nevedeli /a nevedia/,ze Kotleba Kiskovi pomahal k moci.Lobboval za Kisku a Kiska nanho ukazuje ako na nebezpecneho asociala.
  A Kotleba mlci.Zbabelo,ci vypocitavo?

  Potencial /mozne maximum/ Kotlebu aktualne nepresahuje 20 percent a pocet jeho silnych odporcov len rastie.
  Sucasnych 11 percent nemoze uz prilis narast.
  Media sa zatial sustredili takmer vylucne na likvidaciu Smeru /v poslednom obdobi aj SNS/,na Kotlebu vela priestoru neobetovali.Aj kvoli jeho asistencii v utokoch na „zlodejsku“ atd.vladu.Kvoli potrebe zvrhnutia vlady.
  Takze je odsudeny na destruktivny odboj,tak,ako doteraz, proti vsetkym.
  Kym mu niekto neporadi,aby sformova; odborne gremia,tienovu vladu,ktora ma sancu presvedcit viac volicov.
  Lenze odbornici by ho mohli zatienit.
  Asi nebude riskovat.

 24. Jozef Glinsky napsal:

  Postoj Pezlara

  Bol postojom strany.Pezlar bol velmi vzdelany,velmi informovany.
  Valek zvykol dokonca vraviet,ze knazom treba dat co najlepsie vedomosti,vzdelanie.
  Lebo cim vzdelanejsi knaz,tym lepsie vztahy so statom.
  Lenze od zaciatku roku 1989 cast cirkevnych aktivistov napojena na Vatikan presla do tvrdeho nekompromisneho utoku,velmi sebavedome,velmi agresivne.
  Takisto oficialni zastupcovia Vatikanu.

  Mnohokrat aj v mediach bolo napisane,ze bez Jana Pavla 2 by nebol ani Sovietsky zvaz zanikol.
  Nacim to dolozit.
  Ulohu Vatikanu v diani okolo Europy a jej okolia.
  Aj v dobyjani vychodnej a juznej Europy globalnymi predatormi.
  Cirkevni predstavitelia boli a su vedeni,riadeni,systematicky motivovani.Vatikan je len nastroj,poddany a otrok satanskeho cisara.
  Zvacsa su malo a jednostranne vzdelani v historii a bezmocni v politike.
  Nielen katolicki biskupi.

  Aj slovenski,resp.rusinski pravoslavni biskupi v Presove podporili svojho casu iredentisticke hnutie Spoluzitie – pretoze to u nich lobbovalo.
  Iredentisti /a nepriatelia Juhoslavie/ si ziskali presovskych biskupov jednoduchou prosbou.

  Cisar disponuje vo vojne proti slovanom silnou agenturnou armadou,totalnou masmedialnou nadvladou a overenymi prostriedkami plasta a dyky,medu a jedu….

 25. Maroš napsal:

  Dobre… Glínsky sedí – nie na ĽAVICI obžalovaných ale cíti sa tak…
  A medzitým kŕmi holuby plesnivými rohlíkmi – a mrmle si… „Keby som tak ja kurva vedel, kto to vyhrá – hneď by som sa k nemu pridal!

 26. antiNWO napsal:

  Dakujem redakcii za uverejnenie tohto clanku. Ten co sa ozaj vyzna do hlbky v slovenskej politickej scene vie, ze v clanku je cista pravda.

 27. Linux napsal:

  Dobra praca, vela informacii, je zrejme, ze asi nikto nebude na 100% suhlasit. Zial, vdaka tomu ti jednoduchsi zamietnu kvoli jednej nesuhlasiacej vete celu pracu …

  K Tisovi.
  Keby neexistoval, verim, ze Ceskoslovensko by sa rozhodlo po Mnichove branit same a bolo by sa na mnoho mesiacov aj ubranilo. Co na zaciatku II. svetovej vojny by sposobilo Nmeecku dost velky problem, lebo aj Francuzsko, Rusko … by za tych par mesiacov dokazali postavit svoju obranu inak.
  Zial, s Tisom na cele a v podstate s podporovatelom Hitlera za chrbtom ziadny prezident CSR nemohol Nemecku odporovat.
  Od tej zrady totiz ide cela CSR / CSSR / SR a CR dole vodou. Zlomili ducha naroda a narod nie je schopny mat ani svoje idealy ci viziu a ani za ne bojovat. Bojovat totiz znamena ostat a vydrzat, nie zdrhnut do zahranicia a cakat, kedy sa situacia nejako utrasie …

  • proud napsal:

   „Bojovat totiz znamena ostat a vydrzat“…………k tomu potrebujes jednotu,jak budes bojovat sam,jen se zahrabes i s rodinou!!! Funguje to tak ze par „bojovniku“ postavej ke zdi a odstrelej,nikdo ani nepipne………..tak potom bojuj!!!!!!

   • Petr napsal:

    A potom bojuj. – Tak se mi zda ze tu vedete zabomysi valku s nejakym Krteckem? Mam dojem ze vyhraje vetsi blbec ( na zaklade moudrejsi ustoupi). Dva lide, kteri by meli byt na stejne strane se zerou jak psi a zid se smeje. Asi , tak- :-)

    • proud napsal:

     Jasne ze ho mam na praku :-)))).Ale je potreba takovy ukazovat ostatnim,jen at se odkopou ;-)

    • proud napsal:

     Ale nemas uplne pravdu,to ze nekdo nesouhlasi,nebo naoko nesouhlasi se systeme jeste davno neznamena ze jsme na jedny lodi! Na ty jsem treba s Robikem,nebo i s tim (ne)Cechem Sasinem,ale i tak k sobe mame vyhrady,ovsem vcelku stejny zajmy,jen se lisi forma.Ale nikdy nebudu na stejny lodi se samozvancema a zastancema pouhyho podle nich „vylepseni“ staryho systemu(ktery je nemozny),a uz vubec ne s radobypasakama stada,at si slibujou co chteji!!!

    • proud napsal:

     Pod pojmem „bojovat“ si muze kazdej predstavit neco jinyho,ja si predstavuju v prvni rade odovcansteni naroda a vraceni mu jeho ducha,pak teprv se da neco delat dal,neco ceho se aktivne a vedome sam ucastni,to je dulezity.Vsechno ostatni je jen „na chvili“,zmena prasat u koryta,nic vic.

     • Petr napsal:

      Jedni budou vylepsovat, druzi menit, ale jen mezi sebou.Takze vse zustane u stareho.Bohuzel tady to je stejne. Opozice na oko. Lide se zerou mezi sebou. A kdyz se jdu z vladnima hadat zustanu sam z manzelkou. A ono je vse jednoduche. Staci vzpomenout na stareho Premysla a jeho tri proutky. Jenze ted bych je ani tak neohybal, jak jima mydlil.

      • proud napsal:

       Vidis,a tim potvrzujes co rikam,jak nezacne kazdej sam sebou,jiny to nebude,coz je zakonity a vlastne presne logicky,jak neni spolecnej zajem kterej je ale v prvni rade pochopenej,pak se kazdej bije jen sam za sebe a jen za ten svuj zajem,jsme tedy spolu a prece kazdj sam,a to je spatne.

       • proud napsal:

        Pak se logicky „nechavame ve stychu“,samozrejme ze v dobry vire…….ale pro ty nahore plati vysledek,ze rozdel a panuj vytecne funguje.

      • Metla napsal:

       Vy máte starého Přemysla a jeho tri prúty?
       My máme starého Svätopluka a jeho tri prúty.
       Veľká Morava – Nitra.

    • Krtecek napsal:

     Petře toho,který tady dělá advokáta politické třídě Šmejdů a NEPRETRZITE vyrábí spam nelze nikdy k něčemu přemluvit.
     Nevím odkud píšete,ale už jste si mohl všimnout,že se tu objevili první občané,kteří nechtějí korporátní fašistickou tyranii,kterou prosazuje terorizování ostatních přispívatelu tzv Proud a nejsem sám,kdo mu říká Smrad.
     http://e-republika.cz/\article3790

     • Petr napsal:

      Krtecku, zde muzete prosazovat co chcete, proto ze je tu nazorove forum. V praxi prosadime uplne hovno. Mam za to ze od tkz odtrolovani Jinskych a Koralku mame tady vsichni jeden zajem – zlepsit svet. Je zcela jasne ze na to mame kazdy jiny nazor. Je to jak z nabozenstvim. Kazdy si mysli ze jen on ma tu pravdu. Je v poradku se pohadat, ale neni v poradku stvat jeden proti druhemu. To je voda na mlyn nasim odpurcum. A o to jde vest mezi sebou zabo-mysi valky je nesmysl. Pokud si neuvedomime ze v jednote je sila tak se ledy nepohnou. A my budeme na urovni fotbalovych fanousku.

      • Krtecek napsal:

       Petře,to,že diversantakterý Proud tece nenávisti,ukazuje,že k zlepšení světa jdu za nás ostatní z OSV správnou cestou.Nemuzete sjednocovat diversanta Prouda s těmi,kteří chtějí Sociální stát namísto korporátní fašistické tyranie ohnutých hřbetu a nizkych platů.
       Tím svět jen zhorsite.Ono jen se podívejte jak se rozpadl Sovětský svaz plný tanků na věčné časy.
       Obraťte se na vyvrhela Prouda,který tu fasistum dělá advokáta proč je proti Sociálnímu státu,který by nahradil korporátní fašistickou dnešní tyranii.

       ON je provokatér a diversant,který nenávidí i vás pokud jste občan volič a mě a ostatmi kteří tu správnou cestu budou krok za krokem prosazovat

       • proud napsal:

        „Sociálnímu státu,který by nahradil korporátní fašistickou dnešní tyranii.“………..protoze je to picovina na entou,neexistuje ten ci onen stat,stat je jenom jeden,je to uzemi patrici lidem na nem zijicim a z tech lidi se skladajici,kde se lidi o sebe navzajem staraji a ten svuj stat si rideji,to je stat,a proto uz nikde zadnej neni,jen sama republika a kolonie,tam si muzes uzivat svejch picovin dosyta,socialni,totalitni,fasistickej,zelenej,modrej,cervenej,nahnilej,jak je libo,pitomce! Vy tam v tom vasem hnuti vubec budete takovy ti Chocholouskovi experti touzici po vudci,bez nej se sami ani nevyserete :-)))))))))))))))))

        • Krtecek napsal:

         A zase tomu Smradu Proudovou chybí jakýkoli dukazy.Je to pro mě galaktický uklidňující,když Proud tady dělá srackometa a neví o co jde.
         Klidně nadávek ať vidím,že tvoje černé srdce je v rozpadu a smrdis ty starý dědku.

        • proud napsal:

         Ten „starej dedek“ by ti jeste s prehledem zlamal vaz,troubo:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Krtecek napsal:

         Proude mám radost,že fašisté jako ty jsou v koncích,došly jim argumenty a jak to vypadá umějí jenom vyhrožovat,ale neumějí udržet chcanky a tak tady slušné lidové komentátory,kteří hýbou světem dovedou jen terorizovat a to je tak všechno Prde..

        • proud napsal:

         Ty mas predstavu o tom kdo je fasista asi jako o socialnim „state“:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

      • Metla napsal:

       Petr, s týmto Vaším tvrdením sa dá len súhlasiť.

       • Krtecek napsal:

        Metlo vysvětlené radši smradochovi Proudovi,ze si ho rádi importuje na Slovensko ať škodlivým a ne tady.

  • proud napsal:

   Nejdriv musis narodu toho ducha vratit,bez toho nema ani smysl ho ucit byt si jen zavazat tkanicky u bot!

   • Krtecek napsal:

    Tak místo hory spamu dej ty tady Proude návod na ty duchy a nápis tady proč jsi vyvrhel a chceš být fašistický Grupnfujer namísto,aby jsi prosazoval Sociální stat a napadal bezohledně a ty,kteří ho stejně prosadí a ty diversante puknes vztekem a fasiste z tebe udělají mýdlo.

    • proud napsal:

     Vsichni uz to znaji,daval jsem to sem x krat,rozumnejm lidem,tobe blbe je to zbytecny opakovat,hledej,stejne to nepochopis :-))

  • proud napsal:

   Proto se bavime o ovcanech a obcanech,jedny muzes jenom hnat,druhy pouzivaj i samostatne hlavu.

   • proud napsal:

    Jak se ovcan snazi pouzit hlavu vidis napriklad u Krtecka,Wikingera a podobnejch,Jinsky a jemu podobny nejmenuju,ti jedou ovcansky podle rozkazu,tedy vubec zadna hlava……..

    • Krtecek napsal:

     Proude ty mas na webu špatnou pověst.Ale přesto.Uz jsi tady vysvětlil našim bratrům Slovákům,že pan Wikinger je prvním představitelem Sociálního státu,který je upírána Čechům politickou třídou Šmejdů?
     Náprav svou pověst a vysvětlí,že v ČR bojuje pan Wikinger proti připravované korporátní fašistické tyranii,kterou připravuje ten Ano,bude líp rodem zmetek právě že Slovenská,kde má pověst,vynálezce 11prikazani NEDOKAZES. S

     • proud napsal:

      Na rozdil od vas dvou curaku co chcete hnat stado,se nikam jako vudce necpu,blbecku,a jsem proti hnani stad,jedna vec.Ta druha je ze nestavim domy od strechy,ale od zakladu,takze rikam lidem ze na sobe musi maknout kazdej sam ze vseho nejdriv a pak tim zmeni svy okoli,jina cesta nevede,takze nevykrikuju popularni bludy a nesnazim se ze sebe delat co nejsem a chtit vzdusny zamky a nahnat za sebe do pruseru jiny! Takze hosani nevim,kdo ma jakou povest na ktery mi mimochodem u krupanu vaseho razeni absolutne nezalezi,vy jste se vyridili totiz u rozumnejch lidi uz sami:-))))))))))))))))))))))))))

      • Krtecek napsal:

       Cílem advokáta politické třídy Smejdu pana Prouda,který dostal od zdejších diskutérů přezdívku nejen Prd,ale i smrad,je snazit se isolovat jednotlivce,aby nemohli zajistit organizované vyoperovani připravované korporátní fašistické tyranie ohnutých hrbetu a platů,které budou stačit jen na být a stravu.
       Kdo se vzepře ten bude zavřen do koncentraku krycí název FEMA.
       http://e-republika.cz/article3790

       • proud napsal:

        Nikoliv,snazim se izolovat jen nenapravitelny blbce:-)))))))))

       • Krtecek napsal:

        A co tak místo smrdících komentaru to zkracovat a psát Proudem Q,Q,Q?

        • proud napsal:

         Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
         NEKRMTE TROLY!

        • Krtecek napsal:

         Ono fašista Proud usiluje,aby tady rozhodoval o tom co je třeba mazat.Dosli mu argumenty a tak se snaží stát Diktátorem neomarxistu.
         No a takovi tady hledají utulek,namísto klecoveho luzka.

 28. jan nowak napsal:

  Mily proude.. posílám ti Zde ! k Welikonocam..
  666 útočných wajec , oplodněných od KRTA ! ! !
  .. malowal jsem je Sám , tag se ti doufám budou libit : ))

  ps : pozdrawuj Hafika..
  2ps : .. a MEJ SE – fajn , řikala Michala !

 29. proud napsal:

  Vubec mam pocit,ze spousta lidi jeste nema ani tuseni ktera vlastne bije,neznaji svou silu,svy moznosti,natoz jak to vsechno pouzivat.Neskodilo by sosnout si,nebo koupit knizku od „Pierre Franckha-Zakon rezonance“ a neco malo se dozvedet! Pro prvni seznameni a orientaci v tematu to bohate staci,tem co maji neco v hlave to da jeste vic……….a zacnou se divat na svet krapet jinejma ocima!Tusim ze je i s dalsima od tehoz autora k mani na ulozto.cz

  • proud napsal:

   Jsem si jistej ze v Rustine by se toho naslo jeste mnohem vic k tematu energie,rezonance a podobne,mimochodem,Zakon rezonance je jednim ze zakonu Universa,myslim ze nez nam znalosti o tom sebrali a utajili,nechali si je pro sebe,bejvalo to normalni soucasti naseho zivota ;-).A bude to zcela jiste jednim z duvodu proc se nas bojej,bojej se naseho navratu ke starymu vedeni nasich predku,byl by to jejich konec!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!