Profesor Postol z MTI: Syrský chemický útok je americký výmysl

Jak na svém webu uvádí P.C.Roberts, vyslovil se proti washingtonskému obvinění Asada ze spáchání plynového útoku v Sýrii i profesor Massachusettského technologického institutu Theodore Postol, čili autorita odborně nejvyšší. Problematiku celého případu důkladně prověřil a prověřené vložil do 14 stránkové studie, kterou ve středu minulého týdne předal veřejnosti. Uvádí se v ní:

V úterý 11. dubna vydal Bílý dům stručnou, neklasifikovanou zpravodajskou zprávu, obviňující prezidenta Asada z toho, že nařídil a zorganizoval útok, při němž syrská letadla svrhla údajně chemickou zbraň na civilisty v městě, drženém rebely. Tato zpráva ovšem „neobsahuje žádné důkazy o tom, že tento útok skutečně způsobila třaskavina, svržená z letadel, „píše profesor Postol. „Věřím tomu, a dá se to i dokázat, že zpráva Bílého domu neposkytuje ani žádný důkaz, že americká vláda má konkrétní povědomost o tom, že vláda v Sýrii je za útok v Khan Shaykhunu zodpovědná.“

K chemickému útoku s nervovým činitelem skutečně došlo, ale dostupná svědectví závěry americké vlády nepodporují.

„ Měl jsem na prostudování zprávy americké vlády jen pár hodin, ale i ty mi stačily k tomu, abych mohl zcela zodpovědně prohlásit, že nemůže být pravdivá“.

Je „naprosto jasné, kdo za tímto útokem stojí, kdo jej nařídil a kdo jej provedl“, řekl ministr obrany Mattis novinářům v úterý 11. dubna. A ve stejný den řekl mluvčí Bílého domu Sean Spicer, že pochybovat o této zprávě by bylo „znevěrohodněním celého mezinárodního týmu, který ji zdokumentoval“.

Avšak zpráva Bílým domem vydaná cituje „široký okruh informací z otevřených zdrojů“ i „ ze závěrů médií“ z oblastí, ovládaných rebely – a to včetně informací, které Bílému domu poskytly Bílé helmy, jež mají dobré vztahy jak s džihádisty, Tak se Západem i se Západem spřátelenými arabskými zeměmi z oblasti Perského zálivu.

Kterýkoli skutečně kompetentní analytik by si položil otázku, zda suť v kráteru studovaná byla původní, či šlo o suť dodatečně tam přivezenou. A žádný kompetentní analytik by nepřehlédl fakt, že domnělý kanystr se sarinem, v místě nalezený, byl spíš rozdrcen shora vedenými údery, než že by explodoval municí, která v něm měla být údajně uložena.

„Znovu zde tedy máme situaci, kdy Bílý dům zveřejnil zřejmě falešnou a zavádějící zprávu,“ uzavřel profesor Postol svou 14 stránkovou úvahu, a připomněl i situaci z roku 2013, kdy Obamova vláda vydala stejně falešnou zprávu o údajném užití chemické zbraně Asadem proti rebelům v Ghouta poblíž Damašku. „To, co se dnes lidem v naší zemi říká, nemůže být pravda“, napsal profesor Postol. „A fakt, že tuto informaci vydal Bílý dům v tomto formátu, vzbuzuje ty nejznepokojivější otázky o tom, jak je dnes s naší bezpečností nakládáno“.

Zdroj: https://www.rt.com/usa/384520-postol-report-sarin-syria/

 

 

Eric Zuesse: Postolova zpráva o tzv. syrském plynovém útoku

Poté, co detailně zdecimoval zpravodajské „ospravedlnění“ Trumpova raketového útoku na Sýrii, uzavírá zpravodajský analytik, profesor Massachussetského technologického Institutu Dr.Theodore Postol, svou studii k danému případu těmito slovy:

„Spolupracoval jsem s týmy zpravodajců i v minulosti a vážně mě znepokojuje politizace zpravodajské práce, která – jak se zdá – do ní prostupuje stále víc a stále častěji. Nicméně vím, že zpravodajci mají ve svém středu též velmi schopné analytiky, kteří – kdyby byli povoláni ke zkonzultování oněch tvrzení, obsažených v poslením dokumentu Bílého domu o syrském plynovém útoku – nebyl by tento dokument ani schválen, ani zveřejněn.

Chci k tomuto dokumentu říci toto nejpodstatnější: Měl jsem pouze pár hodin na jeho prolistování, ale i to – bez jakékoli analýzy – mi ukázalo, že nemůže být pravdivý. A ukázalo mi též, že nebyl zpravodajsky ani řádné prověřen.

Což je velmi závažná událost.

Událost, která představuje též výzvu americkým zpravodajským médiím, aby už konečně prokázala, že přece jen mají ještě jakousi integritu a čest. Aby odhalila onen gang, nalézající se na vrcholu americké vlády, namísto toho, aby jeho propagandu pumpovala do duší amerického lidu. Kdyby se totiž právě tohle nedělo, nesměřovali bychom dnes k třetí světové válce – válce globální a nukleární.

Vykonají tedy naše zpravodajská média konečně, čeho je třeba?

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2017/04/13/postol-report-recent-gas-attack-syria/
Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!