Anonymní platební karty – umírající závan svobody

anonkreditcardEvropská Unie nám připravila další útok na anonymitu a svobodu. Bude dalším cílem zrušení hotovosti? Úžasné. U okénka na poště nebo v  trafice si koupíte za pár desetikorun platební kartu, kterou můžete používat stejně jako platební kartu, jakou má téměř každý z nás jako „přívažek“ ke svému platebnímu účtu. Anonymní kartu jsme si nejprve „nabili“ penězi přes terminál Sazky nebo samozřejmě klasickým „bankovním převodem“. V nedávné minulosti uvedlo hned několik společností na trh svoji kartu, která tímto způsobem fungovala. Dokonce vznikly webové stránky (např. http://predplaceneplatebnikarty.cz/), které tyto karty porovnávaly, vyčíslovaly poplatky za jednotlivé služby a doporučovaly potenciálním uživatelům jednotlivé varianty. Blesk peněženka, Cool karta, Napka a Freepay jsou asi nejznámější z nich.

 

Bohužel, Česká republika v tichosti od 1. 1. 2017 implementovala směrnici EU, která zkrátka „zakazuje“ tento anonymní postup fungování. Jinými slovy: vše „běží dál“, ale karty lze dobíjet již jen standardními bankovními převody. Ještě zajímavější je ovšem „implementace“ tohoto nařízení. Od 1. ledna 2017 byly tyto „anonymní karty“ zablokovány bez ohledu na mnohatisícové zůstatky, který na nich byly. Byl stanoven způsob „odblokování“ neboli „sdělení identity, kdo za danou kartou je“. Infolinky uvedených společností jsou v této době přetížené, děti, kterým rodiče tuto kartu pořídili „na kapesné“, si nemohou koupit svačinu. Bylo o tom předem něco psáno v tisku nebo o tom dokonce něco sdělila televize v hlavním zpravodajství?

Celý článek zde: http://magazin.cz/lifestyle/10958-anonymni-platebni-karty-umirajici-zavan-svobody

 
49 Komentářů k Anonymní platební karty – umírající závan svobody

 1. Ekklesian napsal:

  Kde všude se o tom mluvilo nevím. Ale že ty karty se stanou bez identifikace rozumně nevyužitelnými se vědělo už loni.

  Ony totiž podobné karty nebyly rozumně použitelné ani předtím a docházelo mnohdy k neoprávněnému obohacení těch co je emitovali, protože ne každý byl ochotný se identifikovat a mnoho držitelů karet pravděpodobně nežádalo zpět svůj zůstatek (většinou protože jim ta suma nestála za tu námahu). O tom, že se s mnohými těmi kartami nedalo téměř nic platit nemluvě.

  Je to úplně stejná písnička jako u spousty elektronických internetových peněženek před nimi. Mnohé snad stále existují, ale kdo o nich ví a kdo by je používal.
  Zvrhlé věci si nezaslouží žít.

  Když jsem v Česku, v bance před dvaceti lety poptávali předplacenou kartu sni o tom neuvažovali a lidé si kupovali v cizině (zejména kvůli převodům měn). Jak ty dnes fungují nevím, ale obecně zkuste v cizině a nebo i na české poště provést transakci vyšší 1000 euro...

  Vůbec hovádka netušíte, protože nechcete, co vše se na lidi chystá. A naprostá většina z vás to příjme stejně jako doposud přijímala vše dalšího. A to dokonce i potom kdy ukážete jakou mocí ve skutečnosti disponujete, necháte se usměrnit a poslušně budete rypáky rýt zemí ve směru který vám bude stanoven.

  Každé ráno si připomínejte: "Jsem prostitutka, která má chcanky namísto krve! Své děti a jejich budoucnost jsem prodal. Ba co? Ani to, neboť jsem za to neobdržel nic a ještě jsem si já hlupák nechal namluvit, že jsem dobře pořídil."

 2. proud napsal:

  A kde jste videli,aby pasak nechaval jednotlivy kusy stada delat si co chteji?...........Pro ne nejsme totiz nic jinyho!

 3. pozorovatel napsal:

  Malér je, že mnoho ľudí naozaj platobné karty akceptuje a používa na drvivú väčšinu denných transakcií.

  Platobnými kartami platia hlavne ženy. Za prvé, vôbec netušia, že ich transakcie sú monitorované a archivované (čo som si osobne overil pri rozhovore s viacerými z nich). A za druhé, mnohé sa cítia s kartou bezpečnejšie. Vedia, že keď im ukradnú kabelku/peňaženku, tak bez PINu je zlodejovi karta nanič. Takže ženy, ktoré aspoň raz boli okradnuté, platia odvtedy kartou prakticky čokoľvek.

  V prípade mužov je príklon k hotovosti výrazne silnejší. Jednak sú informovanejší, jednak sú celkovo podozrievavejší k novinkám. Napriek tomu mnohí tiež používajú kartu aspoň na niektoré platby: v obchodoch je to rýchlejšie, majú prehľad o výdavkoch, už si zvykli, poprípade sa cítia dostatočne bezvýznamní na to, aby ich niekto sledoval.

  Takže keď urobím štatistiku zo 7 ľudí, čo poznám podrobne:
  - 1 osoba nepoužíva kartu vôbec (blízka rodina, veľmi dobre informovaná).
  - 1 človek používa kartu na cca 2/3 nákupov.
  - Zostávajúci 5 ľudia platia prakticky výlučne kartou, vrátane jednej osoby, ktorá je si dobre vedomá, že všetky transakcie sú monitorované. Ostatné osoby o monitorovaní ani netušili.

  • proud napsal:

   Rozhodne neni karta "rychlejsi",ani jen nahodou,presne naopak!!!

  • rw napsal:

   Tak tak, hlavně baby platějí s kartami, i třeba nákup za 50 k platí baba kartou. Baby mají jiné mozky, nedomýšlí řadu věcí.

   • Mirra napsal:

    baby zase nejsou paranoidní.
    Já už hotovost moc nepoužívám - a to že si někdo může zjistit že chodím do toho a toho obchoďáku pro jídlo nebo že chodím pro elektroniku do toho a toho eshopu mě vůbec nevzrušuje, bo by to zjistil i klasickou cestou .-)

    • proud napsal:

     Holt jsi jednim z tech,co je to zacne vzrusovat az si je nekdo vycihne a neco jim provede,kdyz davaj na odiv svoje zvyky a kde jsou pravidelne k zastizeni...........coz uz bude klasicky zase pozde. Mimo jine. :-)

     • Mirra napsal:

      naopak, první v seznamu budou ti co se nápadně vzpírají systému .-)

      • proud napsal:

       V ty chvili to bude ale oboustranny a na tvrdo,to by mel system taky vedet ;-)

       • Petr napsal:

        Co chcete delat s takyma lidma ? Priste se bude chvalit jak cip je prakticky.

        • proud napsal:

         Nic,bud na to prijdou,nebo se umlatej sami,rozhodnuti je na nich.

       • Mirra napsal:

        víš, tady jde o inteligentní chování. To že někdo občas připadne na kloudnou myšlenku není ještě známkou chytrosti. Někdo jen vyřvává že se nepodrobí a jiný kombinuje...

        • proud napsal:

         .....a dalsi se jen vymlouva.........

        • proud napsal:

         V tom "kombinovani" se mi libili Polaci,ti jak zacli "kombinovat",vzdycky z toho koukal nejakej podfuk,nebo rostarna,vsak se tomu sami smali:-)

    • proud napsal:

     A to ani nemluvim o tom jak je dobry mit penize cizejch lidi pres karticky pekne pod kontrolou a mit tu moc rict kdykoliv DOST! a nedat jim ani kacku,co na tom,ze jsou jejich,kdyz je maji u me ;-):-))))))))))))),no neni to genialni,neni to parada? :-)))

    • Sasin napsal:

     Pomocí takových blboňů systém ničí všechna přediva rodu. Vychovává si je ke lhostejnosti a víře, že oni za nic nemůžou, že mají právo na to říkat, že je jim to jedno. Specielně tito tupani platící vírou z plastové kartičky jsou mě odporní., páč podporují ročíldovu doktrínu.. Žijou z fiat bankocetlí, kterých se harpagondechajcům válí v počítačích nepřeberné kvantum.Jdi se vyblejt.

     • jan nowak napsal:

      Če-če Sasíne.. ty se tu wybawuješ s lídlující blbkou o Sabatě ??
      .. w pátek už je MRTwá..

      To tuhle mistr Proud měl milenku a taky si
      wši-mnul , že je něco špatně , až gdyž jí začali lítat mouchy z nosa..

      ps : podle nosa - poznáš kosa

      • hento-smejdohospodarske-pardon-narodohospodarske napsal:

       Proude, pomístní satrapové (zmetci odpadávající našich rodin, rodin sousedů, rodin milenek a milenců a milých či nemilých spiklenců, z každé rodiny aspoň jeden do "správy"...) nám všem i sobě dezinterpretují (převážně plošně-hromadně-mediálním průmyslem a lidmi ovládaje a deepstate trolly konče) o tom jak to "je ve světě",

       tančí své kouřocloní tanečky kolem hovna a přeměřují si "tarify" (holt někdo jim vymyslel ke zpestření ona "volební témata", aby to nebylo všecko jen vo těch "posledních emigrantech").

       - to aby se jim nám lépe "vládlo" a náhodou jsme nechtěli nějaké ty výdobytky, co mohou užívat jinde...

       • proud napsal:

        Smejdohospodarske je dobre,pokud vubec jde jeste mluvit o nejakym hospodarstvi,kde se nehospodari,tam prece neni.Narodni hospodarstvi uz je minulost.

        • jan nowak napsal:

         OUDE : tam gdé se pííwwo-wááříí..
         .. tam-tam se tóópře Hoospo-daří : ))

         ps : ještě jezdí Sasín na TRAKTORU www wožralej
         zzz z hospody ??

        • musí být i něco víc než vláda napsal:

         Jj "hospododaří se" (to se to "hospodaří" za né vlastní zdroje...), ale k lepšímu to něakosi nevede, čím to je, čím to je? Jen k zisku moci. Ostatně to je také cílem vlády - sloužit jen sama sobě - a tomu vše podřadit. Nejsou ničím užiteční a kdyby nebylo některým dáno ani těch např. "podílů" v průmyslových podnicích, tak by byli i zcela neproduktivní - ačkoli to jsou jako persony stále... Nikdy ničím lidstvu nepřispěli a nepřispějí, nic ani nového nevymyslí.

         A nic na tom nemění ani to, že dovedou - leč nikoli ani bravurně a s grácií - vystřihnout kouřocloní kus jako tancující dinosauři v porcelánu svinským krokem na jakékoli zástupné thema.

         A každé ráno vylétá ta pilná včelička Mája (májá = mámení, šalebný klam, iluze...), naše rádoby kamarádka společnice včelka Mája.

         Máme těm kurvám, co závidět?

         Či nět?

         Májá, Májá, Mája se vrací mezi nás.

       • Sasin napsal:

        Svině co platí plastovou kartičkou vědí, že ta víra co to za ně uhradí není naší věcí.

      • Sasin napsal:

       Musel jsem ty KON notace ochcat. Kosáky smrdí na sto honů, jsou se šábesem jedna ruka. Bez plastové kartičky t mají záruku do 30 dnů. To zas není tak dlouho.

       • jan nowak napsal:

        Čtu to za jízdy na mobilu a mám plně naloženej kamión : ))
        Do Humpolce mi zbejwá ještě pár mil a - tak jsem

        se-tě Sasíne chtěl zeptat.. čím-že to platila ?

        Plastowou KUNDIČKOU ( * )( * )
        .. to zírám na tu
        aKONtaci : o

       • WIKINGER Petr napsal:

        NÁVODY JAK SE MÁME PŘIPRAVOVAT NA NEOMARXISMUS BUDOUCI DIKTATURY HUMANISTU A ISLAMISTU

        kterou nam naoperuje námi zvolená polit.třida ŠMEJDŮ.
        Tu si máme brzo sami znovu zvolit a s ní i korporátní fašistickou tyranii ohnutých hřbetů a nízkých platů.Vede ji ANO,BUDE mi LÍP pana MILIARDAŘE,který se spolu s ostatními miliardaři přiznal,že žádné peníze nemají.

        To co vykazuji jim jen zapůjčily staré rody židů z LONDÝNA a jsou tedy pouze jejich bílí koně zadlužení až po uši.

        ZVLÁŠT VHODNÉ TO JE PRO MÝCH 8 395 132 VOLIČŮ Z OSV.
        NAVOD ZASLAL TEN PAN MIZERA PROUD.
        A pokud se to objeví,ne aby jste to četli a zvlášte rozšiřovali,nebot by to mohl pan PUTIN okopírovat místo zemljanek,ve kterých oni přežijí demogracii ale holenkové vy,kteři se nebudete bránit,ne.

        MÁME TOTIŽ VELKÝ NEDOSTATEK.CHYBÍ NÁM DOSTATEČNÝ POČET JESKYNÍ A NEPRODEJNÉ PODÍLY PŮDY,KTERÉ NÁM UŽ VYLOUPILI.

        http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/10-zpusobu-jak-prestat-byt-otrokem-a-svrhnout-pyramidy-kontroly

 4. pozorovatel napsal:

  Inak, článok dobre upozorňuje, že jednostranná zmena podmienok používania anonymných kariet bola vlastne podvodom proti zákazníkovi.

  Banka a zákazník uzavreli zmluvu s určitými zmluvnými podmienkami. Súčasťou tej zmluvy boli dispozičné limity a spôsob nabíjania nových peňazí.

  Zmluva bola uzatváraná na cca 3 roky.

  A náhle, uprostred platnosti zmluvy a karty:

  - banka zníži dispozičné limity na nulu

  - a zablokuje zostatok na karte, pričom jeho sprístupnenie podmieňuje deanonymizáciou užívateľa, čo je v ostrom rozpore s pôvodnými zmluvnými podmienkami.

  V právnom štáte by to bolo na hromadnú žalobu proti bankám, štátu atď.

  V praxi je samozrejme každému jasné, že ľudia sklopia uši a zmieria sa, že boli (zase) okradnutí.

  ----------------------

  Mimo tému:

  Na zvedavcovi bol dnes krátky článok o tom, že CIA podľa tvrdenia Putina stála v pozadí za 95% všetkých teroristických útokov: http://www.zvedavec.org/vezkratce/14197/

  Teroristické útoky sú médiami prezentované ako hlavný dôvod, prečo je nutné obmedziť anonymitu na internete, pri platení peniazmi a prečo ľuďom odobrať zbrane.

 5. weissbach napsal:

  Vážení, žádná anonymní platební karta neexistovala a neexistuje. To je holý fakt a netřeba to dál rozebírat.
  Až mi někdo fundovaně vysvětlí, jak takovou "anonymní" platební kartu anonymně dobít, tak možná změním názor.

  • proud napsal:

   O ty karte slysim prvne,ale technicky by to problem nemel bejt,karta svazana jen s pinem,dobit ji stejne jako treba telefonni u O2......

   • weissbach napsal:

    A odkud a jak se dobíjí? Nejspíš převodem peněz z nějakého účtu, ne? Což je elektronický monitorovaný pohyb. Tečka.

    • proud napsal:

     Samozrejme,o tom zadna jak se do toho namicha banka,tam je anonymita tak maximalne z jeji strany:-))).Ale kde je napsano ze nemuzes na kartu dat hotovost jako u nabijeni telefonni karty? Nicmene i tak je ona anonymita jistym zpusobem limitovana,protoze jdou vystopovat alespon platby onou kartou i kdyz se nemusi vedet kdo ji vlastni dokud ho nechytej a kartu mu neseberou,pak uz si jeho nakupni program a tedy program pobytu i s casovym rozvrhem poskladaji.....Tak ci onak se bavime jak se rika "o hovne" :-).Kazdej "poctivej" vam rekne: No a co? Nemam co skrejvat,nemam se za co stydet a aspon se cejtim bezpecnejc..........Coz je hned dalsi tema,protoze jak kdosi kdysi trefne poznamenal: kdo se vzdava svy svobody v zajmu bezpeci,nezaslouzi si ani jedno z toho........

    • Bobo napsal:

     Dobíjí se to normálně ANONYMNĚ přes jakýkoliv termínál Sazky. Sám jsem to tak dělal, dokud mě EU zmetci nezměnili podmínky.

    • Ekklesian napsal:

     Jednou příjde doba... jako třeba v Polsku bez předplacených telefonních SIM karet... že nezbude než čilá výměna.

     Něco máš a je to spojeno s nějakým kreditem. Použiješ to, nebo ideálně jen nabiješ, a předáš dál.

     Příklad:
     - Zakoupím SIM, přednabiji, jsem proti své vůli identifikován.
     - Nahlas deklaruji, že ji nehodlám užívat a dám ji k dispozici zcela neznámému člověku.
     - Obdaruji někoho, vyměním, prodám,...
     - Stejným způsobem seženu vhodnou pro sebe, užiji a zahodím či užiji a pošlu dál, překecám někoho cizího ať ji doplní kredit,...

     - Čekám až republika pomocí nespravedlivých trestů a vyvoláním strachu zničí chuť lidí takto postupovat. Ono pár nespravedlivých obvinění (z titulu známé prvotní identity, domnělého použití k trestné činnosti,...), která budou končit třeba jen popotahováním postupně lidi odradí.

     Je to prostě jen odklad a prodloužení agonie malého člověka, který chce být bezmocným, nebo mu díky příliš velké koncentraci děvek s chcanky namísto krve ve společnosti nic jiného nezbývá, a nutně chce užívat tyto mizerné a většinou zbytečné technologie.
     Napsal bych více, ale právě jsem si vzpoměl, že neumím ani psát a tak na všechny vaše malicherné problémy i nadále hážu bobek. Smrt je blízko, a i uvedené téma s ní souvisí, tak jen se zahlcujte dokola stále stejnými blbostmi... (opět bez jakéhokoli postoje, či trvání na nápravě - takže kdyby bylo nějaké možné příště, tak za 3-5 let to proberte znovu a přehlédněte o kolik se situace mezitím zhoršila).

  • pozorovatel napsal:

   re: "Až mi někdo fundovaně vysvětlí, jak takovou „anonymní“ platební kartu anonymně dobít, "

   V tejto chvíli už je to pasé, ale tie karty poskytovali aspoň určitú pseudoanonymitu, aby napríklad banka nemala prehľad o transakciách, o ktorých užívateľ nechcel aby figurovali vo výpise (najlepší príklad je nákup porna na internete, nákup viagry atď)

   Nabíjanie síce nebolo stopercentne anonymné (ak by kartu niekto použil na skutočne závadné platby, bolo ho možné vypátrať), ale v prípade dostatočného odhodlania užívateľa sa to k anonymite blížilo:
   - karta sa dala nabiť na pobočke českej pošty, resp. sazka terminál.
   - plus rôzne menej anonymné postupy ako prevod z účtu

   Podmienkou používania bola obvykle aktivácia karty cez telefón, ale pokiaľ si človek zadovážil jednorazovú anonymnú SIM kartu, tak aj tam bolo možné zabezpečiť značnú mieru anonymity. Navýšenie limitu bolo síce podmienené zadaním osobných údajov (meno, mail atď), ale neboli overované a dali sa použiť ľubovoľné vymyslené dáta.

   Jedno z veľmi praktických využití anonymných kariet bola ochrana pred exekútormi, keďže na peniaze na anonymných kartách nemohol exekútor siahnuť. Rodiny tam mohli mať zabezpečené pomocou niekoľkých kariet relatívne obstojné sumy na prežitie.

 6. Rudolf napsal:

  Se divím, že admin dovolil tohle téma.
  Asi mu ta dovolená fakt prospívá:) Jen tak dál!

 7. Maroš napsal:

  pozorovatel napsal:
  19.4.2017 (15.43)

  "Jedno z veľmi praktických využití anonymných kariet bola ochrana pred exekútormi, keďže na peniaze na anonymných kartách nemohol exekútor siahnuť. Rodiny tam mohli mať zabezpečené pomocou niekoľkých kariet relatívne obstojné sumy na prežitie."

  Povedané všetko - len sa zamýšľam, či táto likvidácia anonymných plat. kariet nie je - omylom nejakého idiota-kreátora systému - práve to najlepšie edukatívum - že ľudia pochopia úskalia a zvôľu bezhotovostných platieb pod kontrolou systému. Lebo peniaze týmto pádom už prestanú plniť účel univerzálneho prostriedku zmeny, ekvivalentu energie. Čím sa bude platiť - pochvalami dozorcov - privilegovaných otrokov? Jednotka meny bude - 1 vriťvlez?!

  • Maroš napsal:

   Rómsky vajda zaviedol automaty na dobíjacie karty na odber energií, konkr. vody. V poriadku, lebo ľudia sa v podstate nedelia na bielych a farebných, ale na platičov a neplatičov, na domovcov a bezdomovco. A byť platičom je - IN. Pretože energy korporácie skrátka musia dostať to svoje. Problém spočíva v tom, že pokiaľ si niekto v budúcnosti otvorí papuľu proti NWO, stane sa automaticky neplatičom, aj keby mal predtým na konte milión dobrých, červených bodov /tie zlé bývajú obvykle čierne - to už poznáme z pionierskych táborov/.
   A korporácie sa automaticky nabalia - "na odvrávaní kvízmajstrovi" - veď banky predsa patria im kurva! A so schlamstnutými červenými bodmi schlamstnú aj celý váš majetok. A preto - "Rob šteteček rob rob rob - budeš robiť celý rok! = roma čáre romá čáre!"

   Korporátny rómsky vajda hlavne NEvyjebal s úžerníkmi kurva!
   https://www.cas.sk/clanok/533117/romsky-vajda-vybabral-s-neplaticmi-v-dobsinej-prevratny-napad-ktory-sa-zapise-do-slovenskych-dejin/

   Na šťastie - na svete sú aj krajšie veci ako korporácie a úžerníci, nie?
   Russka roma & Gipsy music
   https://www.youtube.com/watch?v=jQTvN9-Dlg8

  • Eschatolog napsal:

   uz to bylo zverejneno pres tzv. sci-fi, platit se bude zivotem, pro neinformovane prodluzovanim zivota otroka pres biotechnicke zarizeni, simply clever, oni si zvyknou na cokoliv, hlavne adidasky

 8. Luboss napsal:

  Současné ohlupující se stáda si rádi hrají na všelijaké pítčominky a porovnávají své přirození kolik kdo má milenek, kolik dal na úplatcích doktorům, kolik nových autíček, jachet a velkých dronů, zhýralost nezná mezí.
  Jenže migrant, až s námi zhýralými ten sodomizmus ukončí, to má mít všechno zadarmo.
  Tak si ještě pohrajeme a ponoříme se až po uši do neřestí, nebo už začneme myslet? :)))

 9. Maroš napsal:

  Ponorme sa do alkoholu!
  ČOMU UŽ ROZUMELI ŠTÚROVCI, LEN DNEŠNÁ „VZDELANÁ“ SLOVAČ ROZUMIEŤ NECHCE!
  Kde pramení úžera - alkohol a závislosti, cielená genocída národov!
  Smrteľne výhodné - pravda o predaji alkoholu
  https://www.youtube.com/watch?v=F9QNn_Rrk5A
  História jedného podvodu
  История одного обмана - фильм аналогов которого нет в мире!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=rCORvPx9cR4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!