P.C.Roberts: Zmizení prezidenta Trumpa

7-t6687484-1600Během mého dlouhého působení ve Washingtonu se nestalo, aby kterýkoli viceprezident učinil závažné prohlášení k mezinárodně politické situaci, či vyhrožoval jiným zemím válkou. Dokonce ani Dick Cheney neuzmul tento služební výkon slabému prezidentovi Bushovi ml. Avšak v minulých dnech se stal svět svědkem toho, jak viceprezident Pence pohrozil válkou Severní Koreji. „Meč stojí připraven“, řekl Pence, jako kdyby to byl on, který je nejvyšším americkým velitelem. Možná tomu tak opravdu je.

A kde je tedy Trump? Jak mohu soudit z početných mailů, které od něj dostávám, z Bílého domu nezmizel a v obchodním slova smyslu funguje.

Když vyhrál prezidentské volby, začal mi do poštovní schránky proudit nekonečný proud nabídek na koupi Trumpových baseballových čepic, knoflíčků do košile, kávových šálků – a též jedna dost zvláštní: abych totiž dal tři dolary za účast v tombole, ve které mohu vyhrát nějaká Trumpova memorabilia. A poslední nabídka slibovala možnost vyhrát „pět osobně Trumpem podepsaných úžasných fotografií z jeho historické a masívně navštívené prezidentské inaugurace“.

Pro Trumpa je zkrátka prezidentství čímsi jako zařízením pro zvýšení jeho fondu. Jestliže totiž jeho viceprezident, jeho poradce pro národní bezpečnost, jeho ministr obrany, zástupce USA v OSN či ředitel CIA vyslovují, že chtějí tam a tam rozpoutat válku, jde o mnohem pamětihodnější záležitost, než Trumpova memorabilia, jež se dají za tři dolary vyhrát v tombole.

Jako důsledek neschopnosti Trumpa vládnout své vlastní vládě zde tedy máme viceprezidenta Pence, sdělujícímu Rusku a Číně, že na jejich hranicích může vypuknout nukleární střet mezi USA a Severní Koreou. Ačkoli není dost chytrý, aby to věděl, nejde o věc, kterou mohou Rusko a Čína přijmout.

Washington si dělá hlavu z toho, že Severní Korea vlastní nukleární zbraň, ale celý svět si dělá mnohem větší hlavu z toho, že nukleární zbraně vlastní USA. A též z toho, že jich mají tolik.

Světové průzkumy prokázaly, že většina světové populace je mnohem víc znepokojena hrozbou míru, představovanou Washingtonem a Izraelem, než Iránem, Severní Koreou, Ruskem a Čínou.

Pence uvedl svůj výrok „ o meči který stojí připraven“ ujištěním, že „Amerika bude vždy vyhledávat možnosti míru“. Po Srbsku, Somálsku, Afghánistánu, Iráku, Libyi, Jemenu, Pákistánu a Sýrii jde o nejfalešnější prohlášení, jaké může vyjít z lidských úst.. Z washingtonského hlediska jsou to zkrátka vždy jeho oběti, které jsou bezohledné a provokující, ale Washington je pochopitelně bez poskvrnky.

USA stojí za válkou. Bude-li svět vehnán do Armagedonu, bude to Washington a nikoliv Severní Korea, Írán, Rusko či Čína, který přivodí konec života na Zemi.

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2017/04/20/president-trumps-disappearance/
5 Komentářů k P.C.Roberts: Zmizení prezidenta Trumpa

 1. Drak napsal:

  Jestli Pence mluví o meči, který stojí připraven, tak bych mu doporučil, aby si hi smočil v některé své sekretářce, ono ho to přejde a bude po hrozbách.

  • lukaš napsal:

   Draku.
   Já bych tomu věřil,že Pence čeká na příležitost,jak Trumpovi podkopnout židli.Mne se nelíbí hned od začátku.S. Korej má smůlu,že sousedí s Čínou,kam mají namířeno USA.Naprosto stejný záměr jako s Ukrajinou,co nejblíže k protivníkovi.

   • martin bareš napsal:

    ano, bude to velice ošklivé.

    Severní Korea si na rozdíl od Ukrajiny pamatuje padesátá léta a zvěrstva americké armády, tak jak si Rusko pamatuje vraždění Wehrmachtu v SSSR.

 2. ekonom napsal:

  Nielen Korea ale aj Vietnam a iné krajiny si pamatajú fašistické zverstvá ich humanitarnych bombardovaní….všetky krajiny by mali prerušiť styky s USA a ich spojencami pokial nezničia všetky jadrové zbrane aby nemohli vydierať a okrádať celý svet!!!!!

  • proud napsal:

   Nebud troskar,staci aby jsme byli vsichni a vsude proti valkam a naucili se prosazovat svou vuli jinak,ucinneji a mirovou cestou!Coz ovsem urcite chce a predpoklada adekvatni vedomosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!