Co jsem ve skutečnosti řekl Ondřejovi Kundrovi a proč se bojí diskuze?

jandaakundraKluci z Aktualne.cz o mě napsali, že jsem Ondřejovi Kundrovi z Respektu vyhrožoval oběšením. Je to značně nepřesné, zavádějící a hlavně bez kontextu. Je tedy na místě uvést, co přesně, komu, proč a v jaké souvislosti jsem řekl. Poprvé jsem Ondřeje Kundru uviděl 8.3.2016 v Knihovně Václava Havla, kde jsem se byl podívat na křestu jeho nové knihy Putinovi agenti. V této knize, kterou jsem si tam koupil a pak přečetl, píše Ondřej Kundra o několika málo případech skutečných ruských agentů na našem území, ale také o neúspěšném hledání provozovatele serveru Aeronet.cz, o kterém bylo natočeno několik pořadů Reportéři ČT. Dále píše obecně o pro-ruských webech v ČR jako o dezinformátorech, tak jak to u nás běžně mainstream popisuje. Už tehdy jsem ho poprvé veřejně vyzval, aby svá tvrzení o tom, že jsme Putinovi agenti fakticky doložil ve veřejné diskuzi.

Ondřej Kundra a další diskutéři se k tomu tenkrát vyjádřili takto a nabídku na veřejnou diskuzi odmítli, ale Ondřej Kundra řekl, že by klidně zašel pohovořit třeba na kafe, apod.:

 

O pár dní později jsem ke svému údivu dostal do svého emailu od Ondřeje Kundry následující email:

---------- Původní zpráva ----------

Od: Kundra, Ondřej <kundra@respekt.cz>
Komu: xkoral@email.cz
Datum: 11. 3. 2016 18:45:47
Předmět: z Respektu

Dobry den,

nezajdeme tedy na tu kavu?
Zdravim Vas,

Ondřej Kundra
vedoucí domácí rubriky

Head of Political DeskEconomia, a.s. | Pernerova 47 | 186 00 Praha 8
t: +420 233 074 520
kundra@respekt.cz | www.respekt.cz

Odepsal jsem mu toto:

Dobrý večer,
chtěl jsem tu výzvu vystavit k Vám a Vašim kolegům na FB profil až po zveřejnění videozáznamu z akce, aby se mohli lidé podívat, o co přesně šlo a zatím to tam bohužel není.
Vaši knihu jsem si koupil, ale ještě samozřejmě nedočetl. Do příštího týdne to však zřejmě stihnu, takže si na to budu moci udělat názor. Co se týká ruských špiónů, tak o tomto tématu toho moc nevím, ale určitě to téma je důležité.
Otázka tedy, o čem bychom mohli diskutovat? O co nám každému jde?
Pokud to zjednoduším na to, že zastupujeme dvě konfliktní strany v informační válce, tak to má cenu pouze tehdy, pokud to bude přínosné pro obě strany.
Vznesl jsem výzvu k veřejné diskuzi nad spornými tématy, o kterých informují alternativní média jinak, než ta mainstreamová, mezi něž Respekt patří. Považuji to za způsob, jak nabídnout veřejnosti na výběr mezi odlišnými výklady skutečnosti. V podstatě mi jde o otevřené posouzení faktů, abychom se společně dobrali pravdy. Nemám problém změnit názor, pokud zjistím, že se v něčem mýlím.
Pokud si dobře pamatuji, tak jste tento návrh odmítl, slečna Smolenová také a pan Kolář se raději nevyjádřil.
Jedna část našeho rozhovoru tedy může být o tom, jak a proč takovouto veřejnou konfrontaci přeci jen uskutečnit.
Nabídka osvětlení činnosti alternativních médií byla především reakcí na výroky slečny Smolenové, která vypadala, že vůbec nechápe, co se v tomto prostředí děje. A opět jsem si to představoval jako zaznamenaný a zveřejněný rozhovor, jinak to postrádá smysl.
Rovnou musím sdělit, že o provozovatelích Aeronetu nevím nic, a ani nevím o nikom, kdo by o nich něco věděl. Zřejmě si svou identitu chrání opravdu důsledně. A nevím, zdali Vás zajímá ještě něco jiného z této oblasti, protože většina informací o tom, kdo který server provozuje, apod. je celkem snadno zjistitelná. Ale myslím, že dokážu celkem dobře vysvětlit jak a proč tato celá oblast funguje, co dělá kdo dobře nebo i špatně.
Otázka tedy je: Proč bych Vám vůbec něco vyprávěl? Když vezmu jen příklad oné diskuze na křtu Vaší knihy a připomenu, jak se Jan Fischer oháněl masovými vrahy McCainem a Kissingerem a předpokládám, že sdílíte podobné názorové spektrum, což podporuje i letmý pohled na Vaši FB zeď, tak docházím k závěru, že máte bídný charakter a mohu očekávat pouze nějakou podlost.
Má nabídka k dialogu je snahou o zmírnění současného rozdělení naší společnosti, které je čím dál hlubší. Avšak zatím si myslím, že Váš zájem pramení ze snahy prostředí alternativních médií zničit nebo minimálně oslabit a o to já rozhodně nestojím, i když si myslím, že to dost dobře nejde.
Pokud chcete nějak pomoci k tomu, aby se u nás lidi přestali navzájem nenávidět, ale více si navzájem rozuměli a chápali motivy svého jednání, tak má smysl se sejít. Pokud chcete jen jednostranně těžit informace k tomu, abyste na nás dál házel špínu, tak to smysl nemá.
Mohu si najít čas kdykoliv v příštím týdnu kromě pondělí a středy, mohu dojet kamkoliv, pokud máte oblíbenou kavárnu, nejlépe někde v centru, navrhněte.
Pokud o mě chcete nějaké informace, tak nabízím např. tyto rozhovory:
a pak samozřejmě cokoliv zde: http://www.nwoo.org/?s=jan+kor%C3%A1l
a myslím, že tohle také o mnohém vypovídá: https://www.youtube.com/watch?v=sMiKSug8DY4
Tak co Vy na to?
S pozdravem
Jan Korál

Na tuto nabídku už jsem pak odpověď nedostal. Ondřej Kundra evidentně o smysluplnou diskuzi zájem neměl.

Následně jsem se s Ondřejem Kundrou setkal až 1. prosince 2016 ve Skautském institutu. Tam měl společně s Jakubem Jandou přednášku pro skauty o "dezinformacích" v médiích, o funkci nového útvaru na Ministerstvu vnitra pro boj s hybridními hrozbami, apod. Na tuto akci mne upozornila kolegyně Jana Karásková, která tam šla také. Chtěl jsem se na Jakuba Jandu podívat osobně a hlavně vidět lidi, které na takové přednášky chodí. Bylo to zajímavé v tom, že to byl poměrně malý prostor a poměrně málo lidí, takže bylo postupně poměrně snadné se chopit iniciativy a upozorňovat na nesmysly typu "válka Ruska proti Ukrajině" nebo "uprchlíci utíkají ze Sýrie před ruskými bombami", které tam z Jandy a Kundry padaly. Jak tato "přednáška" vypadala, se můžete podívat tady:

Skautský institut:

Když přednáška skončila, odešel jsem ven a čekal na kolegyni Karáskovou. Mezitím však ven vyšli Kundra s Jandou a když šli kolem mě, tak jsem jim řekl: "Pánové, špatně skončíte." Janda na to odvětil jen něco zhruba: "No jo, jistě....." a šli dál pryč svou cestou.

Jana Karásková stále nešla, tak jsem se vrátil zpět do budovy a zastihl jsem ji v družném rozhovoru s několika účastníky přednášky z řad studentů a tak jsem se k nim přidal. Postupně vyplynulo, že ti mladí vůbec nevědí, co na těch tzv. dezinformačních webech, o kterých mj. Janda s Kundrou mluvili, je. Nevěděli, co je to Bilderberg, kdo je Wesley Clark, co se stalo 11. září 2001, jaké zločiny má NATO za sebou, natož nějaké detaily o konfliktu na Ukrajině. Také se nejdřív rozčilovali kvůli tomu, že jsem během přednášky Jandovi a Kundrovi skákal do řeči a obecně jsem dost porušoval pravidla toho, jak by podle nich měla vypadat kultivovaná diskuze. Ale postupně jsem jim vysvětlil příčiny svého hněvu na tyhle dva zaprodance a také to pak začali chápat. Bylo pro nás příjemné překvapení, že dotyční studenti skutečně CHTĚLI vědět, CHTĚLI se informovat a byli evidentně rádi, že se i za tu krátkou chvíli o nás dozvěděli něco nového o informační válce, uprostřed které nyní žijeme. Odnesl jsem si z toho poznatek, že by bylo velmi užitečné stejně jako Kundra s Jandou chodit po všech možných místech, kde se vyskytují mladí lidé a vysvětlovat jim zase náš pohled na svět. Jenže nás bohužel žádná vláda, ani ta ruská, neplatí.

Pokračování přišlo začátkem ledna, kdy se mi na email ozvala jistá slečna Santurová, zda bych nechtěl na téma konfliktu mezi mainstreamem a pro-ruskými médii pohovořit pro amerického novináře jménem Anthony Faiola z Washington Post. S rozhovorem jsem souhlasil. Hovořili jsme asi hodinu a rozhovor jsem si nahrál na záznamník a mám jej k dispozici. Text pak vyšel na webu Washington Post a můžete si jej pak celý přeložený přečíst v závěru tohoto článku. Celý rozhovor probíhal poměrně korektně, stačil jsem vysvětlit vše, jak jsem nejlépe uměl a sl. Santurová nám občas pomáhala s překladem, protože má angličtina není úplně stoprocentní. K mému překvapení se mě A. Faiola zeptal na onen "incident" s Kundrou, z čehož jsem usoudil, že tomu asi Kundra přikládal nějaký zvláštní význam. Onu příhodu jsem mu potvrdil. Tato část rozhovoru (mám na záznamníku) probíhala o této věci doslova (v angličtině) takto:

Anthony Faiola: Prý jste mu (Ondřejovi Kundrovi) řekl, že špatně skončí.

Jan Korál: Ano, řekl.

A.F.: Jak tedy vidíte mainstreamová média a proč si myslíte, že špatně skončí?

J.K.: Je to otázka, jestli špatně skončí. Ve skutečnosti si nejsem jistý.

K. Santurová: Rád byste, aby takto skončili....

J.K.: Ne, ne, ne. Povaha našeho národa není násilná, takže nebudou viset v ulicích. Ale měli by. Jsou to zločinci. Jsou to lháři. Jejich lži pomohly vytvořit války na blízkém východě a jsou spoluviníci smrti více než miliónu lidí. Stejně tak politici a vláda.

Jak se pak můžete přesvědčit, Anthony Faiola si pak do svého článku vybral jen to, co se mu hodilo, stejně tak jako autoři článku o tak zvaných dezinformátorech na aktualne.cz. Stejně, jako to dělají všechny korporátní presstitutky.

Když tento rozhovor skončil, tušil jsem, že může být tento můj výrok použit proti mě, protože jsem jej dostatečně neupřesnil a také se to tak stalo. Vyhrožoval jsem tedy Ondřejovi Kundrovi oběšením, resp. pronesl jsem něco ve smyslu: "Kundro, já tě oběsím!" ?

NE.

Ale vyjádřil jsem názor, že by se tak mělo stát. Kdo, jak a proč by to tedy měl udělat? Počítejme s tím, že se jednou dožijeme toho, že zde budou vládnout spravedliví a moudří lidé a že zločinci budou potrestáni. Čím se tedy provinil Ondřej Kundra a mainstreamoví novináři a jaký trest zaslouží? Objevil se mi u toho takový obraz možné budoucnosti, kdy jedu jako zástupce České republiky na Donbas a mluvím tam k lidem, kterým ukrajinská armáda, zblblí fašouni a Porošenko a spol. vybombardovali domy a zabili děti, příbuzné, rodiny a tam jim řeknu:

"Podívejte. Tihle lidé (a budu ukazovat Kundru, Jandu a další) vás označovali za teroristy a podporovali vrahy vašich rodin. Co s nimi máme udělat?"

A podle jejich odpovědi by se stalo.

Já Kundru věšet nebudu. Mě nic hrozného, kromě rozšiřování lží, nedělá. A tomu se mohu dostatečně bránit. Já jeho oběť nejsem. Ale vím, kdo je.

Jsem toho názoru, že o vině nebo nevině by měl rozhodovat soud, ale trest by měli zločincům vyměřit jejich oběti. A na to, jaký trest vyměří jeho oběti Kundrovi, si rád počkám.

 

IMG_1524

 

Jak se studená válka mění v informační válku. Nová policie pro falešné zprávy bojuje proti dezinformaci

Anthony Faiola

PRAHA — Česká republika, jako cíl útlaku kremelskou mocí během studené války , stojí opět v první linii soupeření s Ruskem a jeho sympatizanty – tentokrát v rámci informačních válek.

Benedikt Vangeli, sídlící ve štukové budově hořčicové barvy v severozápadní části Prahy, je v tomto boji velitelem. Je šéfem nového policejní týmu, bojujícího o pravdu. Nedávno zformovaná vládní jednotka, vyzbrojená počítači a smartfony, pročesává internet a sociální média, prověřuje pravdivost zpráv, a pro veřejnost označuje zprávy, které jsou falešné.

“Pravda je pro demokratický stát důležitá,” říká Vangeli.

Po zuřivé palbě proti falešným zprávám během prezidentské kampaně v USA, nejsou znepokojení Češi jediní, kdo se náhle vrhl do kšeftu s prověřováním zpráv. Země jako Finsko a Německo buď zavádějí, nebo zvažují podobné akce, jelikož se obávají odstartování dezinformačních kampaní během klíčových voleb, které by letos mohly předefinovat politickou mapy Evropy.

V sázce je mnoho: Jestliže prokremelští politici zvítězí v klíčových zemích, jako je Francie, mohlo by to být předzvěstí konce Evropské unie.

Tady, v České republice, zemi, která byla kdysi, během studené války, ohniskem zájmu KGB, výzvědné služby obviňují Moskvu z obnovy špionážních operací a z toho, že se angažuje  v “zastřené infiltraci” českých médií před volbami, které se budou konat později v tomto roce. A nový vládní tým pravdy bude věnovat zvláštní pozornost rozrůstání obskurních proruských webových stránek v české řeči, o nichž činitelé říkají, že pěstují u veřejnosti paranoiu a podkopávají víru v demokracii a Západ jako takový.

S použitím metod připomínajících propagandu sovětské éry tato média nabízejí vizi světa, podle níž se noha ruského vojáka nedotkla Ukrajiny, německá kancléřka Angela Merkel je postrach objímající se s muslimy a Spojené státy stojí za uprchlickou krizí v Evropě.

Některá z těchto médií omílají vyvrácené zprávy, které diskreditují volby v USA – včetně falešných obvinění, že Hillary Clinton byla zapletena do kšeftování s dětmi a do okultních praktik. Ty jsou ale šity i pro místní klientelu. Například proruští čeští politici jsou velebeni do nebe, zatímco kritici Moskvy jsou trháni na cucky. Evropská unie, jak tvrdí tato média, baží po moci a je impotentní.

Jsou jisté důkazy, že tyto útoky mají očekávaný dopad – podle průzkumů veřejného mínění rovných 26 % Čechů věří, že by mohli z Evropské unie vyklouznout.

“Nemáme možnost, ani politickou vůli, všechny tyto webové stránky zrušit,” říká Ivana Smolenová, pracovnice Pražského institutu bezpečnostních studií. “Jediná věc, kterou můžeme udělat, je pracovat pro svou sebeobranu.”

Vytvoření nového úřadu však naráží na protikritiku státem sponzorovaných udavačů ze strany webových stránek a jejich podporovatelů, kteří argumentují tím, že vláda nalévá olej do ohně v zemi, která je i tak rozdělena na proruské a prozápadní sympatizanty.

“Nikdo nemá monopol na pravdu,” říká český prezident Miloš Zeman, proruský politik, jehož role je spíše ceremoniální, a který je ve sporu s českou vládou ve věci protiruských sankcí,  jejichž zrušení by rád viděl. Zeman si udržuje speciálního poradce, který má finanční napojení na ruského energetického giganta Lukoil. Zemanovy rozhovory se často objevují na proruských webových stránkách.

“Jestliže například máte nějaký názor, a Rusové mají nějaký názor, a vy chcete tyto názory veřejně formulovat, není to dezinformace a není to propaganda,” říká Zeman.

V České republice boj o vliv mezi Moskvou a Západem číhal v pozadí už při pádu železné opony. Ale znovu se vynořil, jak říkají příslušní činitelé,  po ruském vpádu na Ukrajinu v roce 2014 – jenž Kreml popírá — který vedl k uvalení sankcí Západu proti Moskvě.

Loňská zpráva českých výzvědných služeb  tvrdí, že ruské velvyslanectví v Praze, které má mnohem větší personál, než zastupitelské úřady jiných zemí,  se stalo semeništěm špionů. Zpráva rovněž varuje, že Rusové skrytě využívají média v české řeči, a jejich státem sponzorovaná propaganda “ovlivňuje vnímání a myšlení českého publika” a podporuje “relativizaci pravdy.”

Zpráva neuvádí žádné skutečné důkazy, které by spojovaly Kreml s přibližně  čtyřiceti proruskými webovými stránkami publikujícími v češtině. Ale ruská vláda stojí například za českou verzí zpravodajské agentury Sputnik. Smolenová říká, že vytypovala přinejmenším jednu další webovou stránku, která je financována a řízena ruskými občany.

Ale většina prokremelských webových stránek se vyznačuje neprůhlednými operacemi a komplikovanými vlastnickými strukturami. Přinejmenším některé z nich jsou příznivě nakloněny Rusku, po letech publikování konspiračních teorií a bizarních zpráv. Do jaké míry to dělají na žádost Moskvy, nebo jestli si  tak prostě vylepšují interní ekonomiku, zůstává nejasné.

Jan Korál, vydavatel jedné z proruských webových stránek — www.nwoo.org — řekl, že polovina jeho příjmů pochází z digitální reklamy, a druhá polovina z příspěvků čtenářů. Některé z těchto příspěvků, jak dodal, se poskytují anonymně.

Mnohé ze statí, které publikuje — jako nedávný článek obviňující prozápadní vládu v Kyjevě, že nechává ve sněhu umírat veterány války – nejsou víc, než překlady z ruských zpravodajských zdrojů. Korál říká, že se nesnaží “ověřovat” zprávy, které pouští do oběhu.

Korál, 39-letý bývalý designer webových stránek, rovněž říká, že navštěvuje akce v Ruském kulturním středisku, což je prodloužená ruka ruského velvyslanectví v Praze. Ale ujišťuje, že není na výplatní listině Moskvy.

“Byl bych šťasten, kdyby Rusko konečně něco zaplatilo,” říká.

Je však i temnější stránka proruských webů. Ondřej Kundra, místní novinář, který zkoumá ruský vliv na média, říká, že Korál ho minulý měsíc zastavil, když odcházel z jedné řečnické akce.

“ ‘Špatně skončíš,’” varoval ho Korál, jak uvádí Kundra.

V jednom rozhovoru Korál incident nepopřel, řka, že mainsteamoví novináři tak musí dopadnout.

“Povaha našeho národa není násilná, takže nebudou viset na ulicích,” pravil. “Ale měli by. Jsou to lháři. Jsou to zločinci.”

Nový útvar pro boj proti “falešným zprávám” je stále jen uprostřed náboru a pouze začíná s předběžným provozem. V plném stavu by orgán měl mít 15 agentů. Ve zkušebním provozu byly jako falešné zatím označeny zprávy, že Facebook ujišťuje, že pachatel útoku na vánoční trh minulý měsíc v Berlíně pocházel z České republiky, a že agentům Moskvy se už podařilo vetřít se do volebního systému České republiky.

Útvar reaguje s využitím některých  stejných metod, jaké při postování na sociální sítě uplatňují podvodníci.

“Jen dáváme veřejnosti na vědomí, že to jsou falešné zprávy,” říká Vangeli. “Tak s nimi bojujeme. Nelikvidujeme je. Nejsme cenzoři.”

Avšak kritici— včetně aktivistů svobody slova — tomu říkají pronásledování. Pohoršující zprávy jsou často pouze pokroucené, deformované, a ne docela vyfabrikované. A je potenciálně nebezpečné, argumentují někteří, mít vládu – třebaže demokratickou – která rozhoduje o tom, co by měl kdo číst.

“To by stavělo vládu do postavení informačního kanálu. Tuto úlohu by měla plnit klasická žurnalistika,” říká Markus Beckedahl,  prominentní německý internetový aktivista a bloger.

Vangeli říká, že jeho útvar se bude zabývat falešnými zvěstmi nezávisle na jejich původu, funguje z kanceláří, které popisuje jako “mizerně financovanou redakci.” Někteří politici tady říkají, že nový útvar by měl fungovat rychle, s ohledem na parlamentní volby, které se budou letos konat.

Například Ivan Gabal, zkušený zákonodárce, je běžně  napadán proruskými médii za jeho tvrdé tažení proti Moskvě. Loni byly napadeny jeho e-maily premiérovi ohledně uprchlické krize v Evropě. Ty byly potom publikovány na jedné webové stránce bílého šovinismu jako doklad jeho náklonnosti k imigrantům v zemi, která se halasně brání přijímání muslimských žadatelů o azyl.

Není žádný spolehlivý důkaz, připouští Gabal, že jsou za tím Rusové.

“Rusové se naučili, že je lepší ovlivnit volby, než špehovat naše tanky,” poznamenal.

K této správě přispěla Kateřina Santurová v Praze a Stephanie Kirchner v Berlíně.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/world/europe/as-cold-war-turns-to-information-war-a-new-fake-news-police/2017/01/18/9bf49ff6-d80e-11e6-a0e6-d502d6751bc8_story.html

 
61 Komentářů k Co jsem ve skutečnosti řekl Ondřejovi Kundrovi a proč se bojí diskuze?

 1. .lak napsal:

  Úplně automaticky jsou ti co jim to jde mimo rozsah chápání a u mnohých je to velmi snadné v jejich pocitu napadení neboť jim to hlava nepobírá a navíc to považují za lest a snahu je urážet i když ono to je vlastně v důsledku jako by se stalo rozdílem gramotnosti. Taky je na to rčení snad odjakživa: nejhorší je srážka s blbcem.

  • John_Pitralon napsal:

   že je někdo blbec, není trestné a u fanatických havlistů i pochopitelné, ale trochu vadí, když je pouštějí vykládat havložvásty o $vobodě a d€mokracii dětem do škol. To je pak cesta vedoucí společnost amorálním směrem rovnou do hajzlu. Proč by měl fanatický havlista ve školách vykládat o humanitárním bombardování Srbska anebo jak podepsal Bushovi zvací dopis do Iráku. Prasata!!!

   • proud napsal:

    Je na rodicich,aby takovou picovinu a slovni spojeni jako je humanitarni a bombardovani,detem vysvetlili,pekne polopate,slovo od slova,chytry decko okamzite objevi ten zidohavloimbecilni rozpor!

   • Petr napsal:

    Blbci to nejsou. Jen prospechari. Nebude-li jim to sypat, najdou si neco lepsiho. Neurazet prasata. Ty jsou dobre aspon na neco.

    • John_Pitralon napsal:

     Ano, vzorně tam drží huby a krok a mastí si kapsy na amorálních prasárnách vedoucích společnost do pekel...

  • Koralek napsal:

   Smradlava albinska kurva Koral nam nak zpicovatel.
   Vyhrozuje lidem ze spatne skonci a mysli si ze by meli lidi viset.
   Takze v cem nemel Kundra pravdu?
   Kdyz kolem tebe nekdo prochazi a ty picusu jim řekneš že špatně skončí tak je to
   vyhrožování ty slizskej albínskej kokote.

   • er napsal:

    Nechutné odporné krysy jako Kunda a Janda vždy špatně skončí jakmile doslouží a poslouží svými špinavostmi, hned si s nimi jejich pánečkové vytřou prdel. To je ještě nevíš, ty jelito?

    • proud napsal:

     Nevi,je to stejnej debil jako oni,navic nejspis podobna sorta,hulibrk,nebo horsi........a ano,Honza rekl pravdu,mel by viset i s nima ;-):-))

   • Bob napsal:

    Ty musíš být ale hodně frustrovaný chudáček viď? Pana Korála znám naštěstí osobně a ty tvoje hloupé žvásty ho nezastaví. Pane Korále, máte mou plnou podporu!

  • jan nowak napsal:

   .. a nebo Ssss brrňákem : //

 2. metr napsal:

  Stranky jsou porad v provozu jako predtim, ale nevybralo se NIC. Tech 626 jsou nejaky zbyle trvale prikazy- mozna.
  Nebyla chyba oznamovat to s tou dovolenou? Zatimco ostatni maji rekordni sumy mesic co mesic. Stacil jen novej design. Nic vic. Lidi maji radi, kdyz se neco meni, kdyz to jde s dobou. To je skoda. Jenom proto, ze jste nechtel ztratit nejaky stary clanky z roku nekde 2009. Presunout tohle jako web, kterej neroste a zacit znovu na teto domene od zacatku. Hotovo konec. Clanku MIN. Idealne jeden autorskej, jeden preklad, max 2, kdyz nebude autorskej a konec zvonec. To uplne staci, aby tu bylo neco, co jinde neni. AC24 jsou strucni (vychcanci, co schvalne jedou 2 odstavce, aby za nic meli neco- dobra taktika). AC24- no comment. Z nuly na sto. A nwoo s tim co jsem napsal by se lisil a zapadl by.
  Pane Koral tohle asi nebylo o penezich, ale o tom zacit znovu a nalpet na tom co je tu uz nasbirano- pokud jste chtel prachy. Psal jsem to aspon 5x nekolik let pred tim, nez to takto dopadlo. A mel jsem tenkrat pravdu

 3. John_Pitralon napsal:

  Jestli mají pánbíčkáři pravdu, tak statisíce nevinných lidí pozabíjených kvůli $vobodě a d€mokracii ještě vylezou z hrobů a dojdou si popovídat o pravdě, lásce a humanitárním bombardování.
  Prasata...

  Los Angeles anti war march
  https://www.youtube.com/watch?v=ZMiqPQdWvo4

  • proud napsal:

   Jenze ji nemaji...........pravda bude nejspis mnohem prozaictejsi nez lidska fantazie,at ta vychcana,nebo ta ustrasena,doufajici v nemozny a podobne....

   • John_Pitralon napsal:

    Tak v tom případě je to podvod. Jak prozaické.

    • proud napsal:

     Tak nejak :-). Ja ti nevim proc,ale clovek si nejak nechce uvedomit sam sebe,svou silu a svou velikost,i svou zodpovednost.Porad spoleha a vymejsli si nejaky sefy,bohy,dabliky a demony,osudy,karmy,ocistce,nebe,pekla,UFA a mimozemstany,jen sebe porad nechce videt.......ta prozaicnost spociva v tom,ze je vsechno skutecne jenom na nem.A jestli je nejaky potom,jde to uplne mimo fyzicno,tedy zadny tresty,odmeny,karmy a vsechny ty blbiny co si lidi ve svym strachu navymejslej.Co potrestame tady,bude potrestano,co ne,zustane nepotrestano.Stejne tak je to s odmenou a se zivotem.Je to na nas,kdo si ho proprca,jeho vec,kdo si ho uzije,jeho vec.Jen ta kvalita toho zivota je takova,jakou si ji udela a co vim,ti co lpej na majetcich ho nemaji nic moc........at uz to navenek vypada jak chce.Jsme duchovni tvorove,to uz je videt na samotnym zevnejsku,mezi zvirata se nejak nicim moc nehodime,takze logicky ta kvalita asi bude na ty duchovni urovni spis,nez na ty materialisticky.

     • plodič myšlenek napsal:

      omg, milý proude stoupněte si doprostřed dálnice a uvědomte si svoji sílu .... :-)

      • proud napsal:

       Clovece,radeji prestan plodit :-))))))))))))))))))))))))).Necetls dukladne a nepremejslel o tom,ac si rikas ze myslenky primo vytvaris:-)))

 4. mysak001 napsal:

  Ti odporní,upocení,slizcí ,bezcharakterní židovští úchylové a zmrdi by nestáli ani za ten plivanec,jak jsou ubozí a stupidní,nicméně jsou obrovským nebezpečím pro českomoravský národ a vůbec bílou lidskou rasu a pověsit či postavit ke zdi je nakenec budeme muset i s celými jejich začervenými povedenými rodinkami.

  • .lak napsal:

   Kde žid tančí lid pláče. V rozvojové zemi za mrzké platy patrně aktuální s cílenou a pozorovatelně vzestupnou snahou budováním třemi dekádami kapitalismu od pozvratu na úpadovku. K první větě: je to glosa z meziválečného období, už ani nevím odkud ale určitě dějiny budou retušovat.

 5. er napsal:

  Aspoň rozkopat Kundovi držku a Jandovi prdel...

 6. Eschatolog napsal:

  Takze nejste rusky agent, no bylo mi to divne, ze by ruska ambasada dopustila, aby jejich agenta nahaneli exekutori dopravniho podniku. Leda by to byla asymetricka odpoved na hodovani agentu cia v hiltonu :-)
  Vysral bych se na pany pornoherce, doslova, je to mrhani vlastnimi skromnymi zdroji. Hezky den.

 7. Jana Karásková napsal:

  Za chvilku chci vyjet do Prahy - v Americkém centru bude dnes tato přednáška, na kterou jsem se registrovala (dělají nyní kontroly už u vchodu do budovy, protože se asi bojí terorismu). Také pro ně jsem si připravila stěžejní věty z projevu W. Clarka, bývalého šéfa NATO, jehož svědectví z r. 2007 výslovně odmítl ředitel ČT Petr Dvořák v r. 2012 pustit do vysílání. Prý že NENÍ AKTUÁLNÍ.

  http://www.americkecentrum.cz/program/lecture/na-krizovatce-usa-nato-evropska-bezpecnost-prednaska-diskuse

  • John_Pitralon napsal:

   Je to ten Dvořák nezodpovědný blbec.
   Ale aspoň pustil tohle:
   Americké století - Věk teroru od Olivera Stones
   https://www.youtube.com/watch?v=NFcJVxn2qhk

  • John_Pitralon napsal:

   Ta cenzura ve veřejnoprávních médiích je fakt trošku problém. A podle právního precendentu Norimberského procesu - šup s nimi do kriminálu. To je jednoznačné.

   No tak si dáme projev W. Clarka aspoň tady :-) : https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

   • Jana Karásková napsal:

    V noci jsem se vrátila z přednášky v Americkém centru ... Hostující profesor z Masarykovy univerzity
    Schuyler Foerster, Dr. phil tam měl přednášku na téma NATO a Evropská bezpečnost. Kontakt na nej - https://www.muni.cz/lide/240648-schuyler-foerster

    http://www.americkecentrum.cz/program/lecture/na-krizovatce-usa-nato-evropska-bezpecnost-prednaska-diskuse

    Nebylo tam moc lidí, zeptala jsem se ho na svědectví W. Clarka o "7 zemích do 5 let". Projevu, který mainstream nepublikuje, a ředitel ČT ho odmítl odvysílat.

    Odpověděl, že Clarka zná, ale o tomto jeho projevu nic neví. Dokonce vypadal, že mluví pravdu. Řekla jsrm mu, že od r. 2009 studuji false -flag operace a 911.

    A že jsme označováni za Putinovi agenty, ale že studuji co říkají odborníci o 911, např. team z Brno Technical University, a americké války.

    I že alternativní média mají čím dál větší vliv, děláme různé akce a nechceme být v NATO.

    Dala jsem mu pak vytištěné papíry - odkaz na Clarka, a MEMO CIA z r. 1967 - "Countering Warren Critics".

    Bohužel už pospíchal do zamluvené hospody a tento měsíc se prý již vrací do USA (snad učí na univerzitě v Coloradu).

    Škoda, chtěla jsme mu ukázat fotky z Ground Zero a říct mu víc o těch vědeckých poznatcích. Choval se příjemně.

    Pracovnice A.C. mi řekla, at mu pošlu materiály přes jejich mail, to možná udělá, řekla jsem, že bych byla ráda, kdyby si je prohlídla i Charge d´Affair.

    je vidět, že asi nezkousli volby, kde vyhrál Trump - mají tam stále vystavenou papírovou Hillary v životní velikosti, vyfotila jsem si jí.

    Ve čtvrtek tam byly přednášky z cyklu Člověk a média, to tam měli vystavenou nejen Clintonovku, ale i Billa Clintona a Obamu s Michelle - přiznali se dokonce, že papírového Trumpa radši schovali!

    Mám radost, protože jsem se tam předběžně dohodla s jedním mužem, že bych mohla studentům jejich univerzity udělat přednášku o tzv. Dezinfomacíchch ... o 911 a dalších false-flag operacích.

    Konečně snad motivace překonat prokrastinaci a vyrobit si prezentaci... mám ji v mysli už dlouho - stručně výrazně s fotkami... "příručku do škol" :) Atraktivnější než ty bláboly mainstreamu - DenníkuN, Respektu...

    Věřím že INFOVOJNA / INFOWAR je důležitá, a chci vypustit konečně i svou infobombu :)

    Myslím, že i Vás by studenti tohoto ústavu měli mít možnost slyšet... podrobnější informace později. Zatím o tom nechci moc veřejně mluvit.

    Hodně zdaru do náročného boje... věřím, že zvítězíme...
    __________________________

    TAKŽE NEJEN STUDENTI ALE JAK SE ZDÁ I JEJICH PROFESOR - ZAHRANIČNÍ SUPER EXPERT NA NATO KTERÝ ZNÁ W. CLARKA OSOBNĚ NEVÍ NIC O JEHO ZÁSADNÍM PROJEVU, KTERÝ SE DESET LET ŠÍŘÍ ALTERMÉDII. Proto se tak moc musí snažit nálepkovat "Dezinformace", "Fake News"...

    • Jana Karásková napsal:

     Použila jsem text mailu, který jsem poslala kolegům ze slovenského rádia...

     Přijedou do Prahy prý 3. června, od 16h bude diskuse, ještě se neví místo - asi podle počtu zájemců.

    • John_Pitralon napsal:

     Ten Dr. Foerster bude asi celkem inteligentní člověk, alespoň soudě podle téhle jedné jeho přednášky z YT: https://www.youtube.com/watch?v=gJKgNPl0QgQ

     Blbec nebude. Ale že jako "expert" na budoucnost NATO nezná ani Clarkův projev, který tomu svého času v Evropě velel, to jeho reputaci snižuje.
     Co píší matláci z Respektu nebo Denníku N, je zanedbatelné. To jsou imbecilové, a ty je lepší nechat na pokoji a neprovokovat.

     Přemýšlím, co bych tak těm študákům mohl povídat. Hlavně ať nikdy nevěří žádnému havloňovi se sebekrásnějšími kydy a všechny havlistické fake news žvásty si poctivě ověřují na internetu :)

     9/11 Truth March in Brussels - 09-Sep-2007
     https://www.youtube.com/watch?v=KaixrURYk7s

     • Jana Karásková napsal:

      Snad budu mít čas se na F. přednášku podívat.
      Dala jsem mu odkaz a prví stránku textu rozhovoru Clarka s A. Goodman:

      http://www.globalresearch.ca/we-re-going-to-take-out-7-countries-in-5-years-iraq-syria-lebanon-libya-somalia-sudan-iran/5166

      Global Warfare: “We’re going to take out 7 countries in 5 years: Iraq, Syria, Lebanon, Libya, Somalia, Sudan & Iran..”
      Video Interview with General Wesley Clark
      By General Wesley Clark and Amy Goodman
      Global Research, January 30, 2017
      Democracy Now 2 March 2007
      Region: Middle East & North Africa
      Theme: US NATO War Agenda
      In-depth Report: IRAN: THE NEXT WAR?

      Originally published in March 2007.
      GR Editor’s Note:
      This interview serves as a reminder regarding the diabolical timeline of America’s hegemonic project.
      It is worth noting that 6 out of these 7 countries (with the exception of Lebanon) identified by General Wesley Clark “to be taken out” are now the object of President Trump’s ban on Muslims’ entry to the US: Iraq, Syria, Somalia, Libya, Sudan, Iran and Yemen.
      All of these countries are on the Pentagon’s drawing board. These countries have been directly or indirectly been the object of US aggression. (M. Ch. GR Editor)
      General Wesley Clark. Retired 4-star U.S. Army general, Supreme Allied Commander of NATO during the 1999 War on Yugoslavia .
      Complete Transcript of Program, Democracy Now.
      Today we spend the hour with General Wesley Clark, the retired four-star general. He was the Supreme Allied Commander of NATO during the Kosovo War. In 2004 he unsuccessfully ran for the Democratic presidential nomination. He recently edited a series of books about famous U.S. generals including Dwight Eisenhower and Ulysses Grant – both of whom became president after their military careers ended.
      Complete Video Interview:

      Well for the rest of the hour we are going to hear General Wesley Clark on the possibility of a U.S. attack on Iran, the impeachment of President Bush, the use of cluster bombs, the bombing of Radio Television Serbia during the Kosovo War and much more. I interviewed Wesley Clark on Tuesday at the 92nd Street Y in New York.
      Short version of video interview:
       Gen. Wesley Clark. Retired 4-star US Army general. Supreme Allied Commander of NATO during the Kosovo War.
      AMY GOODMAN: Today, an exclusive hour with General Wesley Clark, the retired four-star general. He was Supreme Allied Commander of NATO during the Kosovo War. He has been awarded the Presidential Medal of Freedom. In 2004, he unsuccessfully ran for the Democratic presidential nomination. He recently edited a series of books about famous US generals, including Dwight Eisenhower and Ulysses Grant, both of whom became president after their military careers ended.
      On Tuesday, I interviewed Wesley Clark at the 92nd Street Y Cultural Center here in New York City before a live audience and asked him about his presidential ambitions.
      AMY GOODMAN: What do you think of these generals who run for president?
      GEN. WESLEY CLARK: I like them. It’s happened before.
      AMY GOODMAN: Will it happen again?
      GEN. WESLEY CLARK: It might.
      AMY GOODMAN: Later in the interview, I followed up on that question.
      AMY GOODMAN: Will you announce for president?
      GEN. WESLEY CLARK: Well, I haven’t said I won’t.
      AMY GOODMAN: What are you waiting for?

 8. Jana Karásková napsal:

  ..."Odnesl jsem si z toho poznatek, že by bylo velmi užitečné stejně jako Kundra s Jandou chodit po všech možných místech, kde se vyskytují mladí lidé a vysvětlovat jim zase náš pohled na svět"...

  A já zase ze čtvrtka z rautu po přednášce v Americkém centru (!!!)
  :) příslib přednášky pro studenty na jedné univerzitě... tak ted jen dokončit 7 let odkládanou prezentaci...

  • proud napsal:

   Ten poznatek je urcite spravnej.

   • John_Pitralon napsal:

    Tak mít povědomí o současném globálním fízlovacím systému, to může zajímat i nastupující fejsbukovou generaci, že.

    Občan Snowden dokument cz
    https://www.youtube.com/watch?v=I_bfGiL0HmM

    • proud napsal:

     Tak fejsbkovou urcite,protoze kdyby nejaky povedomi mela,vubec by tam nelezla...........

     • John_Pitralon napsal:

      Právě, protože docílí jen toho, že veškerá jejich osobní komunikace a údaje budou zaznamenané bůhvíkde u NSA.

      • proud napsal:

       ....nerika se tomu prevence,ziskat jmeno a bydliste osoby i s jejim presvedcenim a orientaci,zalozit ji spis pokud je treba a dohlizet na ni?Zapracovat na tom aby v budoucnu mohla bejt vydirana,zadluzena,nemocna a podobne?.....A hle jak ochotne jim lezou do chomoutu,blaznivy ovce......

 9. Ignác napsal:

  Skautům přednáší pornohonič ? Femen jsou prostitutky. Slávik je pornoherec. Děcka mají supr vzory. Prostě každej kdo chápe, že je podčlověk a jinak by se nechytil, se cpe mezi havlisty do politiky. Své k svému. Neuvěřitelné jak společenská žumpa může být homopaviány vnímána jako morální elita národa. Tenhle národ snad ani nemůže nepřestat existovat.

 10. Petr napsal:

  Jane, ty musíš mít nervy ze železa.

 11. Ignác napsal:

  Musíme doufat, že Východ na Západem zvítězí co nejdříve, abysme se dočkali Pekingského tribunálu pro lidská práva a ještě zažili tyto lidi minimálně za mřížemi. Oni tedy budou doufat v americký azyl ale víte jak to je, když jedna strana má více peněz a moci než druhá. Nic není nemožné.

 12. Ignác napsal:

  Pane Korále dobře za taková videa, můžou se stát v budoucnosti předmětem doličným.
  Mám pro Vás tip na příští debatu se skauty. Nechat si z tiskárny vyjet několik fotek Jakuba Jandy s penisem v ruce v životní velikosti a můžete si stoupnout s tím za homopaviána Jandu. Pokud byste měl zájem. Foto vytisknu, poslepuju a zašlu poštou. Skauti to jistě ocení a popřemýšlí o novém bobříku a to bobříku veřejné onanie, kterého získá ten, kdo dovede na veřejnosti vyvrcholit co nejdříve.

  • er napsal:

   Skaut je židozednářská dětská organizace, tam má omladina mozky nejvymytější.

   • metr napsal:

    jo ale ve vetsich mestech. Z pocatku 90s to na malomestechg vedli extrampove a bylo to o necem jinem. Ted uz to bude asi jinak

    • proud napsal:

     Tedy je to zase,jak jinak,o lidech,stejny to bejvalo i s pionyrem :-))))

    • er napsal:

     "extrampové" - to jejich náboženství zvané "Amerika" a "US Army" plus falešná romantika přiblblé emerické kantry mjůzik, vždyť to je pořád stejná pakáž vylízanců.

     • proud napsal:

      :-)))))))))))))))))),byls nekdy na trampu? Delals nekdy preziti v divocine? A jaka ze to je ta nase "country"?........99% prelozeny ty americky :-))))))))))))).Ty jsi z ty nenavisti ke vsemu americkymu,coz je z valny vetsiny evropsky,uplne zpitomelej a nevis ktera bije :-)))))))))))))))))))).Protoze jsou US elity spatny a pod vedenim Britanie,toz pozabijime vsechny amiky,huraaaaa,i svoje teticky a strejcky,nase deti a znami co tam odesli..........hurrrraaaaa :-))))))))))))))))))).Pico,se tu musim nad tou blbosti triskat smichy:-)))))))))))))))))))))))))

      • er napsal:

       Abys ses neposral... A chodil jsem na VANDRY, ty "trampíku", věelijakejm "potlachům" jsem se v lesích vyhýbal jako moru. A přiblblé "trampské písně" zvané kotlík jsem začal nesnášet už někdy v mých 15 letech. To trampské náboženství US toren mi bylo jen k smíchu.

       • proud napsal:

        Neposeru,ale divne to mas srovnany :-)

        • er napsal:

         A svazáci se tohodle "kotlík" náboženství taky chytli - ve formě "portismu", svazácký "Mladý svět" toho byl plnej. Nesnášel jsem to tehdy nesnáším to furt, akorát kotlíkáři s tou jejich falešnou romantikou stárnou, tak je komickej pohled na ně, je to s nima jak před čtyřiceti lety důchodcovské zábavy s dechovkou.

        • proud napsal:

         Tak z tohohle pohledu na tom neco je,jak rikas ze "se to stalo nabozenstvim",to musim uznat a k tomu jsem taky nikdy neinklinoval,tyhle jednostranny obdivy bez kritiky mi vzdycky prisly jako neco nepatricnyho,ujetyho,vlezdoprdelkovskyho:-).Ale je faktem ze amerika je plna evropanu a ona "vandracka country" holt prisla odtamtud,coz jsou prosty fakta,tady se ta muzika a texty jen "upravovaly",nebo se delaly sice domaci,ale presne oslehly,az na cestny vyjimky :-)

        • proud napsal:

         Ale zase za sebe musim rict,ze me kopirovani dobrejch veci vubec nevadi,lepsi zkopcit dobrou vec,nez proto abych nekopiroval,vymyslel podobnou,stokrat horsi,ale svoji........proc nevzit co je dobry? Radeji budu plejtvat na jiny,casto horsi,jen aby to bylo "MOJE"?.....Stejny to mas s autama a vubec plno vecma,jen se plejtva a plejtva,komplikuje a komplikuje,nez by se vzalo to nejlepsi.....

  • weissbach napsal:

   Vskutku...
   1+++

 13. Ignác napsal:

  Číslo účtu je na nějakou paní. Je to v pořádku ?

 14. Petr napsal:

  No vidite Koralku, ale porad je natom lip nez vy. Neni hyena, na rozdil od vas.

 15. proud napsal:

  Privez manzelku,jestli je trochu k svetu..............mrknem na kastrata:-))))))))))))))))))))))))))))

 16. proud napsal:

  Jestli je jako ty,mej projednou rozum a nech ji na kandelabru misto vedle sebe:-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!