Proslov Lenky Procházkové na shromáždění k 3. výročí vražd v Oděse – 2. května 2017

Železné košile

Už tři roky uplynuly od hromadné vraždy v Oděse a my jsme se znovu shromáždili. Nejen proto, abychom uctili oběti. Naše bolest nad jejich hrůznou smrtí se léty nezmenšila a náš hněv z toho, že pachatelé dosud nebyli odsouzeni, stále narůstá. Autentická videa zachycující průběh bestiálního zabíjení nevinných lidí jsou decentně označena číslicí 18 +, což znamená, že shlédnutí drastických záznamů je doporučeno divákům až od osmnácti let. Mnozí spolupachatelé vraždění však byli mladší. Kameraman, autor jednoho z videí, je ve zvukovém záznamu nazývá dětmi.

Když společně s ribjaty vnikl i on s kamerou do útrob zdevastovaného a kouřem prosyceného Domu odborů a natáčel záběry ohořelých mrtvých, nebyl na místě zločinu ještě ani jeden policista. A proto kameraman, zřejmě jako nejdospělejší osoba, žádal zdivočelou a nenávistnou tlupu, aby nalezeným mrtvým zkontrolovala doklady. Ribjata při chvatném prohledávání kapes obětí zjistila, že místo předpokládaných ruských agentů jsou všichni upálení Ukrajinci. Jednomu z mrtvých oděských studentů začal při probírce kapes zvonit mobil. Kdosi z jeho blízkých se chtěl ujistit, zda je v pořádku. Ale mrtvý student už hovor nepřijal.

Při sledování toho otřesného videa má divák pořád pocit neskutečna. I kameraman žasne: „Kdo by si pomyslel, že tohle se může stát v Oděse?“

Vraždění v Oděse je však důsledkem kyjevského Majdanu. Tam byl zažehnut prvopočátek soudobého ukrajinského fašismu. Mezi politiky, kteří rozněcovali ozbrojený puč v Kyjevě ale nejsou jen Ukrajinci. Ale i ta zámořská preclíkářka Nulandová je jenom viditelnou špičkou ledovce. Pod logem demokracie podněcovali nenávist bohužel i někteří naši politici a novináři.

Nevím, zda si lidé jako pan Štětina, Schwarzenberg a Zaorálek nebo novinář Palata a diplomat Bartuška udělali čas na to, aby shlédli drastické videozáznamy o průběhu masakru v Oděse. Možná na to dodnes nemají dost síly a dostatek charakteru, aby pohlédli pravdě do očí. Zřejmě svou kuráž vyplýtvali při řečnění na Majdanu nebo při ostouzení nevinných obětí v Oděse. Zločiny proti lidskosti jsou však od doby Norimberského procesu nepromlčitelné! To se týká nejen přímých pachatelů a jejich řídících kádrů, ale i spolupachatelství politiků a novinářů. Mnozí z těchto viníků se zřejmě  před budoucím mezinárodním tribunálem budou hájit tím, že byli mylně informováni. Ve věku internetu už ale takové nejapné omluvenky nestačí. Dnes každý gramotný člověk disponující kritickým myšlením dokáže vnímat události na Ukrajině chronologicky a umí  rozpoznat  motivy pro vzbuzování nenávisti mezi národy. Jsou snad naši politici a novináři intelektuálně podměreční? Pokud ne, zbývá jediná možnost, totiž, že jsou to vědomí lháři.

Říká se, že zvyk je železná košile. My si ale na lhaní lhářů zvykat nebudeme a žádné železné košile si navléknout nedáme. Výkřiky lidí trýzněných v Domě odborů v Oděse neutichly ani po jejich smrti. Já je slyším pořád a vy jistě taky. A budeme je slyšet stále dokud pachatelé, organizátoři a schvalovatelé té hromadné vraždy nebudou  odsouzeni. Nejde nám o pomstu na zdivočelých ribjatech z Pravého sektoru svážených do Oděsy na „vyšší“ příkaz. Jde nám o spravedlivé odhalení příčin a důsledků Majdanu v Kyjevě, protože jen tak lze zabránit dalším pokusům predátorů o rozpoutání války proti Rusku.

Na závěr už jen jedna věta, milí přátelé. Uvědomme si, že pokud ze světa zmizí spravedlnost, nebude už žádný důvod k tomu, aby lidé dál žili na Zemi.
36 Komentářů k Proslov Lenky Procházkové na shromáždění k 3. výročí vražd v Oděse – 2. května 2017

 1. Mary napsal:

  Vrazi z Oděsy již Ukrajiny zmizeli...

  ... nemá je doma v Praze europosl. Štětina, který v r. 2013 provolával v Kyjevě faşisticko-banderovský pozdrav " Sláva Úkrajině".

  Pražaci, jeho voliči, prověřte Štětinovu pevnost!

 2. petr366 napsal:

  Přečtěte si co píše za hnusoty Votápek a I Děs.Popírači masakru v Oděse by měli být stíháni stejně jako popírači holocastu.

 3. hel napsal:

  já jsem taky nezapomněla a souhlasím, že v době internetu se nelze vymlouvat na nedostatek informací, natož na vládní úrovni!!! bartuška, štětina, zaorálek, klvaňa, ale i stropnický, schwarzenberg, bursík, kocáb a řada dalších by měli svůj CYNISMUS vysvětlit národu...i já si pamatuji každý detail zveřejněných záběrů, jak z majdanu, tak z oděsy....tzv.pražský majdan považuji za vrcholnou provokaci..

 4. Maroš napsal:

  Určite to vidím z iného uhla, pretože mám dôvod tejto Lenke nedôverovať.
  Tu nejde o Ukrajinu - tu ide o jej zviditeľnenie. Lenka tápe a skúša témy, po ktorých by sa vyšplhala hore. To je všetko.
  "Naše bolest nad jejich hrůznou smrtí se léty nezmenšila a náš hněv z toho, že pachatelé dosud nebyli odsouzeni, stále narůstá." tak toto - Lenka - hovor koňovi!

  • proud napsal:

   Chte nechte musim priznat ze na tom co pises neco je.Teda jen za sebe,pochopitelne.Jak ma narustat ma bolest kvuli nekomu koho jsem jednak neznal,podruhy ani poradne nevim vo vlastne vsechno delal,jakej byl,co vim,to mam jen zprostredkovane a je toho malo.Jestli teda ve me neco narusta pak je to vztek ze se jim stalo co se jim stalo a snaha aby to nepotkalo i nas.Takze zbejva jedine ten hnev,o bolesti nepisu,bylo by to pokrytectvi.Ucast se spolubojovnikem kterej padl,tu cejtim a neni to poprve.......kdyby me to melo dostat do kolen,bylo by po boji.

   • proud napsal:

    ....a soudi se az po vitezstvi,kvuli tomu nema smysl se vztekat,jen si pockat.........

   • hel napsal:

    o čem to tady mluvíte? vy vlastně zpochybňujete oprávněnost rozhořčení, které ano, bolí, nad smrtí nevinných, jejichž nevinnost zpochybňujete, protože je neznáte...no potěšpánbu...to vám nestačí ta hrůzná smrt lidí,kteří nic neprovedli, pouze sbírali podpisy proti zrušení ruského jazyka jako úředního, které nařídila chunta? viděli jste vůbec ta videa? to byl organizovaný pogrom, kdy lidi marně volali hasiče i policii, ti dostali rozkaz nezasahovat...a ještě se prý ukazuje, že o průběhu byla průběžně informována ta americká neokonská zrůda a svi-ně nullandová...s takovým vrcholným krytím mají vrazi zelenou a je těžké něco vyšetřit...tím spíš je nutné na tom trvat..!! je mi jasné, že agenti této cizí moci budou věc zlehčovat jako bartuška, klvaňa, štětina, bursík, aj. a hledat "chybu" u těch spálených mrtvých...jak řekl bartuška, je to vlastně jediný způsob boje s "komunisty", protože jinak by napadli oni je...pokud vám to nepřijde zvrácené a šílené, pak si s ním podejte ruce...už to vlastně děláte..

    • proud napsal:

     Nezlob se,ale ted placas nesmysly! Mam si snad sypat popel na hlavu za kazdyho zavrazdenyho na svete?!!!!! Ja ho snad zabil,nebo to naridil,zaplatil,nebo si to snad pral? Co na me kurva HAZES VINU???

     • proud napsal:

      Mam dost tech ktery jsem znal,kamaradu,rodiny a podobne,o ktery jsem prisel,nad tema jsem opravdu smutnej,co se cizich tejka,tam muzu soucitit s pozustalejma,politovat mrtvy,ale to je tak asi vsechno co muzu a hlavne co chci!!! Nehodlam travit svuj zivot triznama nad kdejakym mrtvym,to teda promin,zvlast kdyz mu nedokazalai pomoct ti se kterejma zije primo na miste!!!!!! Jaksi jsme to nemohl ovlivnit,abych se kvuli tomu trapil a kvuli vlastnimu selhani!!!

      • proud napsal:

       A uz vubec nehodlam sbirat body na zabitejch,ze budu upozornovat na svou vzornost tim,ze budu omilat jak to bylo nespravedlivy a spatny,coz kazdej normalni clovek vi i beze me!!! Je dulezity vedet co se stalo,proc se to stalo a poucit se,podniknout kroky aby se tonestalo znovu,navic jeste v mym okoli,a ne plakat a skucet nad nekym,komu uz pomoct nemuzu a ani jsem ho neznal!

      • proud napsal:

       Nebo snad hel taky miris nahoru a potrebujes na sebe poradne upozornit???! Ja tu potrebu nemam.

       • proud napsal:

        PREDTIM!!!!!!!!!!!!!!! Se melo jecet a konat,aby k tomu vubec ani nedoslo,ne si rvat vlasy potom!!!!!! A to je o co se snazime,o budoucnost,ne o to hrat si na placky kdyz uz je pozde!!!

        • proud napsal:

         Poseru se nad par mrtvejma kteri dopustili a zapomenu na statisice mrtvejch hlady a zizni po svete...........asi maji lepsi smrt..........divna logika a divnej obzor.Me zajima kazdej nasilne mrtvej vsude na svete!,ale ne abych plakal,ale abych se staral aby se to nedelo!

        • proud napsal:

         Kazdejch PAR MINUT umira na svete hlady a zizni nevinny dite!!!!!!!! zatimco ja si cpu nacka 3x denne!!!! A kdo po nich tady place,nejlip celej den a kazdej den,porad za novy a novy umuceny?A co jim to je platny???!@!!!!

        • proud napsal:

         Kde jsou kurva vsechny ty trizny za zavrazdeny uchylama kazdej rok??????? Kde jsou ty vsechny trizny za mrtvy jenmom kvuli nasi neschopnosti vybudovat lepsi zejtra???? Kdo nad nima lomi rukama a buduje si na nich tim zpusobem karieru!!!!!!!!???????? Nikdo!!!! Ani pes po nich nestekne,kdovi jestli vubec byli alespon dustojne pohrbeny!!!! A ty mi tady budes delat kazani ze se pokrytecky nesesypu?..............

        • Petr napsal:

         Proude, Vam drbe? Vzdyt se jedna o pietni vzpominku. Poukazuje se na to ze za ty vrazdy nikdo nebyl potrestan a pravdepodobne se to stalo za souhlasu tamni vlady.
         V dnesni dobe, prekrucovani dejin je dulezite si pamatovat. Ten to prevrat byl rizeny zapadem a USA. To znamena z nasich penez. To neni sypani popela na hlavu. Je to jen konstatovani jaci parchanti nam vladnou.
         To ze ve svete s umira hlady a zizni-cim vic se jim pomaha tim horsi to je. To ze vrazdi uchylove nevyresime. Navic vzdyt ti nejvetsi sedi ve vladach nami "neuchylama" volenych.

        • proud napsal:

         Pak e to Peto,spatne napsanej proslov..........o jaky "vlade" mluvis,o ty divokosti co se sama za vladu prohlasuje?......

        • Petr napsal:

         O vladach, ktere voli nasi spoluobcane, nebo spoluovcane (to vyjde na jedno). A jakou formou je to napsane? My plebs jsme to schopni vyjadrit dvema vetama. Ti studovani se vyjadruji obsineji. Uznejte co by to byl za clanek o dvou vetach. " Zfanatizovani Ukrajinci vrazdili v Odese. Nejvyssi predstavitele Evropy svym mlcenim tyto vrazdy schvolovalo." :-)

        • proud napsal:

         Holt se musime smirit s tim,ze Ukrajinu nevyresime,to musej Ukrajinci sami,i na vzdory tomu ze se jim tam sere kdekdo,jediny co bysme mohli resit je aby se do toho nesrali i nasi kaspari..........coz se nam prilis nedari,a jsme u toho,cizi dvorky chceme zametat,pritom nedokazeme ani ten svuj......Tomuhle jsem se smal uz jako kluk skolou povinnej kdyz nam dali na sexualni vychovu 3x rozvedenou soudruzku:-).

    • Maroš napsal:

     hel - ja myslím, že viem, o čom hovorím, pretože za tým svinstvom na Ukrajine stoja - okrem síl z vonku - konkrétni ľudia na Ukrajine pri moci. Tak si polož otázku - prečo Lenka týchto ľudí nepomenúva, takticky a taktne ich obchádza - ako v Ružovom panterovi bol akýsi Kató, tak tu funguje nejaký Sato - Sato posralo - samo. Hej? nič v zlom, ale nečítaš medzi riadkami - ak toto niekto po 3 rokoch nevie jasne zadefinovať a vyjadruje sa v neurčitku, tak to robí preto, že nemieni tigra ťahať za fúzy, a celé je to len - plačkárska vychcaná póza.
     Takže rekapitulácia:
     Kompromitovaní vládci současné Ukrajiny
     https://www.youtube.com/watch?v=voQ1tNTor4U
     Komu je válka matkou? - Jak ukrajinští politici vydělávají na válce - Porošenkov megabiznis
     https://www.youtube.com/watch?v=I-cSg0QG0Xw
     Kto a kde cvičil ukrajinských zabijakov
     ШОК....!!! Правда о нациГвардии
     https://www.youtube.com/watch?v=b_9dUzveMGA
     Teror kyjevských sionistů proti lidu Donbasu pokračuje – část 4/4
     https://www.youtube.com/watch?v=pkHxswM6gSo
     Už všeobecne známy fakt, že OBSE vykonáva rozviedku v prospech ukrajinskej armády
     ОБСЕ 02.02.17.
     https://www.youtube.com/watch?v=bUPqt0dooVM
     "Výkřiky lidí trýzněných v Domě odborů v Oděse neutichly ani po jejich smrti. Já je slyším pořád a vy jistě taky."
     "Jde nám o spravedlivé odhalení příčin a důsledků Majdanu v Kyjevě" - Veríme ti Lenka, veríme ti!
     Odessa Inferno 18+ May 2, 2014
     https://www.youtube.com/watch?v=7paGcbyefhk
     2014 Odessa Massacre / Odessa Khatyn
     https://www.youtube.com/watch?v=YKpJ1-ECpPg
     Klasika - éra atamanov je na Ukrajine opäť v kurze!
     Авантюристы.Неизвестные страницы гражданской войны.Документальный фильм.
     https://www.youtube.com/watch?v=HOZqZAJUxlw
     Genocída Slovanov - ukrajinský hladomor - Kaganovič
     Голодомор. Каганович.
     https://www.youtube.com/watch?v=DAZoq0V8Vec

  • Sasin napsal:

   Marošu, na funus byly najímány plačky. Čím více řvaly, tím více si vydělaly. Dobří lidé si je nenajímali, neměli NATO.

   • Maroš napsal:

    Sasin - keď ti zomrie jediný syn, tak to rozdýchaš - určite skôr, ako za tri roky, lebo by ťa to inak zabilo. Ale - židia ukradli Cigáňom šoubiznis - a teátro je teátro! Keby sa vyjadrila, že ju trápi momentálny stav na Ukrajine - tak by som jej nemohol oponovať. Ale - že jej po troch rokoch niečo trhá srdce - tak to nech ide do čerta!

    • proud napsal:

     Nenapsal bych to jinak,ano,stav veci na Ukrajine a jeji stav jako takovej,vinou cehoz doslo a dochazi k mnoha nespravedlivejm vrazdam a utrpeni,dalsi ostuda sbeta co se vsude nasere,ale nikde nepomuze,kdyby dodrzoval striktne zasady svrchovanosti,spousty spatnejch veci by se nikdy nestalo.

  • admin napsal:

   Pánové, tohle podezírání Lenky Procházkové z nějakých postranních úmyslů typu šplhání někam nahoru od vás není hezké. Předpokládám, že ji osobně neznáte a nemáte tedy přehled o jejích konkrétních životních podmínkách a názorech.
   Já určitý takový přehled mám a jednou z jejích aktivit je pravidelná a už několikaletá spolupráce v iniciativě Ne základnám, do které tahle akce s výročím Oděsy 2014 patří.
   Nesnaží se někam šplhat o nic víc, než každý, kdo to s touhle zemí myslí dobře a upřímně podle svého nejlepšího svědomí.
   Tak buďte, prosím, opatrní s hodnocením někoho, koho přímo neznáte.

   • proud napsal:

    Libi se mi,ze ses ozval! ;-).Nejsi tu od toho nahodou ty,abys zaridil,abysme nemuseli podezirat,protoze nam toho o koho jde nalezite priblizis??! ;-).Takze ted se zastavas,ale pozde bycha honis ;-) :-))))))))))))).Nicmene porad lepsi ted,nez nikdy a nechat nas v nejistote.Clanek je vyvedenej tak,ze z nej i tohle plyne,jak vidis.A dostavame se k tomu o cem jsem psal uz kdysi..........ono to neni jen napsat clanek,dat vedet a podobne,ono to je i o tom JAK napisu,JAK dam vedet........jen tak pro pouceni ;-)......a je to o tom ne malo,male hodne,dokonce principialne! Takze na nas bych to nehazel,prodavame vlastne jak jsme koupili ;-)

    • proud napsal:

     Pisu to v legraci,ale docela vazne jeste jednou a bez legrace upozornuju na to,ze opravdu maximalne zalezi na tom JAK se co poda ostatnim.

     Jinak jsem jenom rad ze je Lenka jaka je,kdyz to muzes potvrdit protoze ji dobre znas!

    • proud napsal:

     Nikdy se nesmi zapominat na to ze jak co podam zalezi na tom,jakej egregor bude vytvorenej,jak bude dal zivenej,nebo naopak kterej egregor dostane jak na frak.........a egregory,to je to co nas ridi,potazmo,cim rizeny jsme! Ovladat egregory je hodne ucinnej zpusob boje,meli bysme se to naucit.

 5. jan nowak napsal:

  A. je to tady !
  .. přijď k nam..
  Koupil jsem : ,AGfa-juchacha : ))

 6. Maroš napsal:

  admin - niekde sa ti stratil môj koment spred 3-4 dní - robil som ho nie pre staré nwoo pasty, ale po 3 rokoch od Odessy možno tu máš nových čitateľov, ktorí na problematiku z Ukrajiny narazia-narazili po prvý krát. Možno to máš v spame - kvôli linkom v azbuke.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!