P.C. Roberts: Pravda je neamerická

newsweek-20170526-cover-1800x2400Washington a Izrael ohrožují světový mír. Washington si pro sebe žádá vládu nad světem a Izrael vládu nad Středním východem. Washingtonu překáží v dosažení cíle Rusko a Čína, což je pro něj dostatečný důvod, aby proti oběma těmto zemím plánoval nukleární válku. Což je pro lidstvo hrozba, nad kterou si stěží dovedeme představit děsivější. A přesto, anebo právě proto, se o této hrůze málo mluví. Myslím tím v Kongresu, v médiích a ve veřejnosti jak Spojených států, tak jejích vazalů v Evropě.

Dvě země a část země třetí překáží Izraeli ustavit tzv. Velký Izrael. Tato země touží pro sebe uchvátit vodní zdroje jižního Libanonu, ale nemůže se k nim dostat, třebaže do oblasti už dvakrát vyslal armádu, která zde však narazila na tvrdý odpor milic Hizbaláhu. Ten materiálně podporují jak Sýrie, tak Írán, což je důvod, pro který obě tyto země figurují na seznamu nepřátel Ameriky.

Washington slouží vojenskobezpečnostnímu komplexu, Wall Streetu, bohatým bankám a Izraeli. A je vrcholně nejasné, zda si Rusové a Číňané dostatečně uvědomují, že washingtonské nepřátelství vůči nim vychází právě z těchto zdrojů, proti kterým je jakákoli mezinárdní diplomacie bezmocná.

Rusko samozřejmě žádným způsobem nezasáhlo do amerických prezidentských voleb, neanektovalo Ukrajinu a nemá v úmyslu napadnout Polsko či baltské státy. Nechalo zajít sovětské impérium a je rádo, že už neexistuje, protože udržování tohoto impéria bylo nákladné a skutečné benefity nepřinášelo. A sovětské východoevropské impérium fungovalo jen jako Stalinovo nárazníkové pásmo proti další možné západní invazi. Varšavský pakt neměl ofenzívní cíl a vůbec neměl být motorem sovětského světového panství, jak Washington jeho smysl úmyslně mylně vykládal.

Nejsem si jist, zda hrozba, které dnes Rusko čelí, nachází své odpovídající vyjádření ve zpravodajských pořadech ruských médií. A dobře nechápu ani neutuchající úsílí ruského ministra zahraničí Lavrova dosáhnout jakéhosi dorozumění s Washingtonem, když Washington nemá v hlavě menší cíl, než Rusko buď ovládnout, nebo přinejhorším aspoň zcela izolovat. A nemůže tomu být jinak ze tří důvodů:

 1. Roční rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu USA je největší na světě a představuje hodnotu hrubého domácího produktu mnoha zemí. Obsahuje nejen rozpočet Pentagonu, ale též rozpočet 16 amerických zpravodajských agentur a energetického úřadu v Oak Ridge, kde sídlí též továrna nukleárních zbraní a 16 přidružených laboratoří. Když se všechny položky sečtou dohromady, přijde si vojenskobezpečnostní komplex USA na jeden tisíc miliard, čili jeden bilion dolarů zisku ročně. Impérium takovéhoto druhu se nikdy nevzdá či nezmizí proto, že nějaký prezident či nějaké voličstvo bude chtít mír. A „ruská hrozba“ je pak pro moc i zisky tohoto komplexu, před nímž prezident Eisenhower varoval už před 56 lety, zcela nezbytná. A nyní si všimněme, jak skvěle zabezpečená moc tohoto komplexu je.
 2. Neokonzervativci, ovládající jak americkou zahraniční politiku, tak média, která tuto politiku vykládají a prosazují, jsou většinou sionisté a někteří z nich vlastní jak americké, tak i izraelské občanství. Tito neokonzevativci věří, že kolaps Sovětského svazu byl znamením historie o tom, že vláda USA má nyní zodpovědnost za zajištění hegemonie USA nad světem. Přečtěte si neokonzervativní dokumenty, které právě o téhle nové roli USA melou stále dokola. A jen proto se o Američanech už dnes v Americe nemluví jinak než jako o národu výjimečném a nepostradatelném. Jestliže jste národ nepostradatelný, pak je každý jiný národ už postradatelný. A jste-li výjimeční, pak všichni ostatní výjimeční už být nemohou. Tato tvrzení, která neokonzervativci vztahují na USA, se tak až nepříjemně podobají tvrzením, která Hitler vztahoval na Německo.
 3. Protože Izrael řídí a kontroluje americkou politiku na Středním východě, využívá toto své privilegované postavení tak, aby mu americká politika dopomohla k odstranění překážek, jež se jeho rozpínavosti staví v cestu. Až dosud dosáhl svržení vlády Saddáma Husajna v Iráku i přetrvávajícího chaosu v této zemi. A washingtonská démonizace Iránu jsou pro něj zas nadějí, že i v tomto případě se dnešní démonizace změní zítra ve válku.

Víra ruského zahraničního ministra Lavrova, že je možno s Washingtonem dosáhnout též jiného narovnání než jen zvednout ruce nad hlavu, je samozřejmě nesmysl. Ale je možné, že tak lpí na diplomatických řešeních proto, aby americký útok oddálil do doby, než se na něj Rusko dokáže připravit. Anebo své vizi o všemocnosti diplomacie skutečně věří, což se mi ovšem při jeho inteligenci zdá málo pravděpodobné. A čínská vláda si zas možná myslí, že Wall Street a americké korporace jsou až tak závislé na laciném čínském zboží, že prostě pro výhodu té láce USA Čínu nenapadnou.

Tím ovšem, že obě země riziko války víceméně podceňují a nedostatečně proto svět proti její hrozbě mobilizují, nepřispívají k jejímu potlačení tak, jak by zřejmě bylo třeba. Zato však americké presstitutky, věrně sloužící svému národněbezpečnostnímu státu, tah směrem k válce stále zintenzivňují. Všimněme si např. obálky časopisu Newsweek z 26. května t.r. S vyobrazem Putinovy tváře a tímto titulem: SPIKNUTÍ PROTI AMERICE. POZADÍ PUTINOVY KAMPANĚ KE ZNIČENÍ DEMOKRACIE V USA.

Je obtížné představit si ještě větší nesmysl, než jaký tato slova vyjadřují. Ale dokázal jej přinést hned druhý známý americký časopis TIME, když na své nové obálce zobrazil Bílý dům, na němž jako na nebohé oběti trůní budovy moskevského Kremlu s chrámem Vasila Blaženého. Coby symbol – samozřejmě - podřízenosti Ameriky vůči Rusku za vlády nového prezidenta Trumpa.

Existuje ještě přesvědčivější důkaz o tom, jak moc potřebuje americký vojenskobezpečnostní komplex ruskou hrozbu?

Pravda se dnes stala nejvzácnějším elementem v západním světě a budeme ji mít stále méně a méně. Nechme se jí prosáknout, dokud je dostupná.

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2017/05/23/truth-has-become-un-american/
9 Komentářů k P.C. Roberts: Pravda je neamerická

 1. Jana napsal:

  Lavrov je moc šikovný.Jednat s Američany,nenechat se vyprovokovat a dosáhnout míru.To je to oč tu běží.Válka je věc,kterou normální lidé nechcou,tak jsem vděčná,že někdo takový existuje.Přeji mu dlouhý život.

 2. Sasin napsal:

  Roberte, vyser si voko, muheeeeeee

  P.S. Co úroky, skáčou, skáčou??

  SLOVANSTVÍ v současnosti - SLOVANSKÉ NÁRODNÍ OBROZENÍ 2. díl
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eNN8i71humM

 3. martin bareš napsal:

  článek výborný, srozumitelný a jednoduchý. Děkuji autorovi!

 4. John_Pitralon napsal:

  Nazývat demokracií satanistický systém, založený na vymývání mozků, to je dost přehnané. Je to jen jedna velká prasečina.

  Anatomie velkého podvodu
  https://www.youtube.com/watch?v=SQXm6mA929A

 5. Jaris napsal:

  Roberts znacne podcenuje jak Lavrova tak i Rusko s Cinou. Tyhle dve zeme dobre vedi, ze US chce mermomoci valku vyvolat, jelikoz US v podstate nic jineho neumi nez vyrabet a kseftovat se zbranemi, valcit a krast. Moc hezka nalepka pro narod tzv.svobody a demokracie.
  Rusko se bude snazit ustoupit vsem provokacim ze strany Zapadu. A ze jich bylo! Ale beda, kdyz americky zoldak prekroci hranice Ruska! Putin rekl, ze valka se na ruskem uzemi uz nikdy nebude opakovat. Tak bacha amici!

 6. novapalo napsal:

  Z článku je asné, že Roberts je američan, nie je Slovan a vôbec neroumie, ako Slovania myslia. Uvedomte si konečne, že Západná civilizácia je duševne nízka a doslova hlúpa. Nízky nedokáže chápať, ako myslí ten duchovne vysoký. To asi to, ako by ste chceli od psa, aby rozume, ako myslí človek. Avšak duchovne vyšší sa dokáže znížiť a chápať, ako asi myslí ten nízky. Preto Lavrov aj Putin aj .......... myslením praví Slovania dávajú možnosť Západu, aby sa vyvíjal, aby žil, ale súčasne sa pripravujú na atómovú vojnu. Vzhľadom na sebavedomie vystupovania Lavrova aj Putina - zmena za posledné 2-3 roky, je jasné, že sú už dobre pripravení na túto poslednú vojnu. Ja osobne som presvedčený, že atómová vojna určite bude. Len hlupáci nechápu, aká hlboká duševná choroba ovláda celý Západ. Duševne chorý odmieta uznať, že je chorý, ak sa má materiálne lepšie, ako iní v jeho okolí. Preto Západ odmietne zmeniť svoj spôsob myslenia a života a preto atómová vojna bude určite. Ja osobne si myslím, že táto vojna vypukne po roku 2020 a Rusko už bude dobre pripravené a zaútočí Putin..... Rusko zaútočí potom, keď sa uistí, že sa už vojne nebude dať vyhnúť.....!! Útočiaci v dobe súčasných zbraňových systémov, keď vojna bude skončená asi za 1 hodinu, má veľké výhody pred brániacim sa. A ja si nemyslím, že by bol Putin somár!!

  • MartinT napsal:

   ..tím to nesmyslem si potvrdil stupidní titulní stranu plátku výše,to že by byl Putin skutečný maniak co zautočí na svět jadernými zbraněmi jako první..o jaké výhodě to mluvíš,když zničí život na zemi moulo...ještě,že je Putin opravdový stratég a jedná diplomaticky a aby jako mírotvůrce hájil život a právo

 7. Maroš napsal:

  Pravda je - východniarska! = Bratislava je - východniarska!

  A to, že nám niekto sleduje mobily je fakt!

  "Prespávajúce" mobili odhaľujú, koľko ľudí býva - aj prechodne - v Bratislave! Takže tak... Opäť mimo tému - a kto kurva berie "nenávideným" Bratislavčanom ich prácu a podlieza mzdy - že?
  https://www.aktuality.sk/clanok/491543/bratislava-sa-nafukuje-kolko-ludi-v-nej-realne-zije/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok3&utm_campaign=HP-new2

 8. Jozef Glinsky napsal:

  Praveze Lavrov a Putin
  od vycinania zidobanderovskych eskadier po ukrajinskom puci
  o nic sa hadam nesnazia viac,ako o zabranenie velkej vojne a prepadu Ruska.
  Preto nevstupili armadou na uzemie Ukrajiny napriek provokacnym protiruskym masakram najomnych zabijakov,preto Moskva hovorila o atomovych zbraniach,preto neustale upozornovala na silu a rozmach armady.
  Uz v case prepadu juzneho Osetska bolo jasne,ze priprava na velku vojnu musi zacat okamzite.
  Aj Stratfor protirusku vojnu avizoval- po ochode z Iraku a Afganistanu/ponukajuc o.i.Poliakom sancu realizovat Pilsudskeho sen o polskom Medzimori/.

  Brante sa vsak v obkluceni,so silnou piatou kolonou a s hospodarstvom znacne zavislym,k tomu rel.trpaslicim!

  Branime sa,s Moskvou.
  Moskva nas brani,na celej planete.
  Aj vdaka priatelskym vztahom Putina s indickym premierom,vdaka cinskym chladnokrvnym strategom,vdaka rozumu znacnej casti sveta mimo Imperium Rothshilda a spol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!