Válku na ČR, aby se naučila solidárnosti s uprchlíky! Tvrdí redaktor ČRo Radiožurnál.

hamrikOdborný redaktor Českého rozhlasu Radiožurnál na Twitteru uvedl, že by na ČR měla udeřit válka, aby se zase lidi naučili solidárnosti. Zajímavý postřeh redaktora, který zobe poplatky těch, kterým (v nadsázce?) přeje válku. Odborný redaktor Českého rozhlasu Radiožurnál – social media editor uvedl na svém Twitteru 5. 6. 2017: „Na tuto zemi by měla udeřit válka, aby se zase lidi naučili solidárnosti. ČR měla přijmout 2600 lidí, zvládla 12.“

Na reakci: „Přát své vlasti válku, to vám přijde normální? Máte děti?“ odpověděl: „Takovému národu? Ano, to mi přijde normální. Ne děti nemám.“

Tento příspěvek jsem už u pana redaktora na Twitteru nenašel, později se za něj i omluvil. Nicméně pravda a láska redaktora již plně rozpukla. Není nad to přát vlastní zemi válku. Ačkoliv mám smysl pro nadsázku, tak na mě tyto příspěvky působí spíše děsivě vážně.

A propos, jestli Češi nejsou solidární, tak jsem Sorosova předkožka. Boha, podívejte se na adventní koncerty, Paraple, Pomozte dětem, sbírky na oběti tsunami – kdekoliv chcete… Pokud páni odborníci (jako třeba pan neZiskovkář Pánek) tvrdí, že Češi nejsou dostatečně solidární, tak jsou podle mě buď lháři nebo idioti. Nebo nejspíš obojí a ještě k tomu užiteční.

Životní motto „pana redaktora“ je: „Klišé na druhou: Co tě nezabije, to tě posílí.“ Nevím, zda by ho nebo jeho rodinu válka nebo nějaký nešťastný incident jako v Londýně nebo Manchesteru posílil. Ale možná ano, možná byste se semkl, napsal vznešené vyjádření na sociální sítě a pak český národ nechal za jeho nesolidaritu rovnou humanitárně vybombardovat.

A pak by byl jistě nadšený z ohlášeného protiteroristického akčního plánu Macrona a Mayové, v jehož čele stanou Chuck Norris, Jean-Claude Van Damme (spekuluje se o přejmenování na Jean-Claude Van Juncker), gender vyváží Xena, inkluzí přibude Sam Hawkens, pokud teda projdou jeho střelné zbraně směrnicemi EU (psal jsem zde: Macron s Mayovou mají akční plán proti terorismu – na internetu. V čele stane Chuck Norris).

A takové „odborné redaktory“ platíme z vlastních daní a poplatků. Fuj nám!

Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=608368
119 Komentářů k Válku na ČR, aby se naučila solidárnosti s uprchlíky! Tvrdí redaktor ČRo Radiožurnál.

 1. rur napsal:

  radiozurnal je zumpa. posloucham ho obcas ze zvedavosti v aute a zda se mi ze jejich zpravodajske motto je: opakovana lez se stava pravdou

  • hr napsal:

   radiozurnal byla je zidovska zumpa

   • Chce se mi zvracet. napsal:

    Preji tomuto redaktorovi aby ho prvni „uprchlik“ okradl zmlatil znasilnil a usekl mu hlavu, presne tak jak si to uz uzili mnozi evropsti vitaci.
    Hlavne ti v Bundesshariastane a v Skandinafrice!

 2. benmil napsal:

  Idioti ne. Idioti jsme my, když takovou svoloč žereme a podporujeme.

 3. Drak napsal:

  Jsem pro tu válku. Občanskou. Jinak se téhle svoloče nezbavíme. Neziskovkaři, novináři, političtí šíbři, Janečkové a jemu podobní.

  • proud napsal:

   Vis co je obcanska valaka…….a vis vubec co je to valka??!!!

   • geronimoh napsal:

    proud : válka je vůl

    ( pokud k ní dojde, tak to bude naše prohra )

    • Petr napsal:

     A jak chcete zvitezit ? Pocitejte z tim ze do par roku Vam Cechy zaserou vselijakou verbezi – neboli utecencema, ktere zapad nechce. V ten moment budete odepsani. Rad bych videl jak budete v tom pripade pasivne bojovat. Ted prd volbama Vam zase naslibuji zarne zitrky. A po volbach?

    • Paul Durham napsal:

     1*****

    • proud napsal:

     Kdyz to vite,udatni rekove,pak vam v ni s prakama preju hodne stesti,ale tu bolest nad ztratou vlastnich rodin vam nepreju!Ale kdo chce kam,pomozme mu tam,kdyz neznate jiny cesty a nejste ochotny se po nich dat,pak zarvete jako stado ve valce…….GP k radosti.A Durham vam k tomu bude psat samou jednicku,nez taky dodejcha.

     • geronimoh napsal:

      proud : přesně jak píšeš, skočili na „Vytvoř problém, a nabídni řešení“ ( osvědčená taktika GP ). Řešení pak samozřejmě vyhovuje hlavně GP, v tomto případě občanská válka, pak si budou moct udělat s Evropou co budou chtít. GP bude vítěz, obyvatelé Evropy budou poraženými

      • geronimoh napsal:

       Gp počítá s občanskou válkou a s tím, že lidé pak rádi přijmou cokoliv, jen aby už občanská válka skončila, cokoliv si GP bude přát

       • proud napsal:

        s tim a s pocetni a zbrojni prevahou nad nasi hrstkou vojaku a hromadou nevojaku s rypakem v mobilu ovsem nepocitaji nasi udatni rekove co jsou uplne mimo davajic na odiv jak jsou naopak „IN“.

        • války proti válkám napsal:

         „Za hrdinku je považována Maria do Céu Silvová, když umožnila použít vodní nádrž ve svém domě několika obyvatelům vesnice Nodeirinho, kterou zpustošil ohnivý živel. Napadlo ji to, když se pokoušela zachránit svou invalidní 95letou matku.

         „Můj manžel mi řekl, abych ji posadila do dodávky, ale ona se tam nemohla dostat, tak mi řekla ,nechte mě tu umřít na zemi’.“ Dcera to odmítla a hledala způsob, jak matku zachránit. Napadlo ji použít vodní nádrž v domě.

         „Se synovou pomocí jsme ji tam dostali,“ řekla a dodala, že do nádrže dali i jejího 81letého otce.

         Pomoc tam pak našli i další. Situace přitom byla zoufalá. Vítr byl tak silný, že odnesl střechu domu. „Bylo to jako v hororu,“ řekla.

         Skutečnost, že se matku nepodařilo naložit do auta, nakonec možná zachránila životy všem. U vesnice Mó Grande bylo nalezeno třicet těl obětí právě v autech a dalších 17 těl leželo u aut, kterými se lidé prchající před plameny chtěli dostat na cestu k dálnici IC8.

         V autě zasáhl oheň také Mariu de Fátima Nunesovou, když jela se svým mužem k dálnici. „Můj muž byl popálen na paži, já na hrudi,“ prohlásila. „Hořely vrcholky stromů a ty padaly na auta. Oheň se blížil ze všech stran. Auta, která se pokoušela ujet, narážela jedno do druhého,“ popsala zoufalou situaci.

         Dvojice, která jela za nimi, neměla to štěstí a nepodařilo se jí ujet, řekla: „Křičela jsem na ženu, aby vystoupila, ale neudělala to. Její manžel ano, ale umřel tam.“

         Záběr na vyhořelá auta, jejichž posádkám se nepodařilo ujet před ohněm.

         Požár propukl v době vlny veder a suchých bouří, kdy teplota překračovala 40 stupňů Celsia. Podle policie oheň zřejmě zažehl blesk, jenž udeřil do stromu.“

         - Některá GPastička MŮŽE BÝT I ZÁCHRANNÝ MODUL – něco jako přepravka na zvířata…

 4. Maroš napsal:

  Na reakci: „Přát své vlasti válku, to vám přijde normální? Máte děti?“ odpověděl: „Takovému národu? Ano, to mi přijde normální. Ne děti nemám.“

  Podnecovanie k vojne je – aspoň zatiaľ /na rozdiel od Nemecka/ – v SR a myslím aj ČR – TRESTNÝ ČIN! Tobôž – podnecovanie k vojne voči vlastnej krajine. Na toho kokota treba podať trestné oznámenie – a keď to neprejde – treba postupovať podľa zvykového práva.

  • Sloven napsal:

   presne! …je to podnecovanie k vojne a na to je § …už mal byť za katrom…nie som právnik, ale dolu som dal paragraf z nášho TZ …na takú sviňu treba podať trestné oznamenie a to za čerstva, inak takýchto „posmelených“ idiotov bude iba pribúdať a to aj u nás..

   • přemítač napsal:

    Tohle je ještě slabej odvar, až se to začne dotýkat všech! To teprve poznáme čeho jsou lidi schopný a nějaký slova? To bude jen sen z minulosti.

   • Maroš napsal:

    Sloven – zrejme ide o „prieskum bojom“ – pokus o implementáciu amerického právneho systému – analogicky po vzore TTIP. Vysvetlím – práve som dopočúval slovenskú Informačnú vojnu, kde – v inom kontexte, bola spomenutá akási americká republikánka, ktorá – beztrestne podnecovala k občianskej vojne – násilnému „revolučnému“ riešeniu /rukopis trockistov – permanentných profesionálnych re-evolucionárov/. Beztrestne preto, že USA právny systém rešpektuje súdny precedens – teda – ak v podobnom prípade bolo prijaté určité súdne rozhodnutie – v podobných prípadoch sa postupuje rovnakým spôsobom. Ten precedens spočíval v odmietnutí obvinenia šéfa Ku klux klanu – prípad B./meno/ vs štát Ohio – kde súd v Ohio oslobodil obvineného kvôli podnecovaniu násilia voči bla bla bla, pretože – nemalo – OKAMŽITÝ ÚČINOK! Teda – pokiaľ ty tomu zavelíš pred úradom vlády a tvoji ľudia tých zmrdov vyhádžu z okien – tak už to nie je len sloboda prejavu, ale podnecovaniu k násiliu s okamžitým účinkom. Inak teda nie! – V USA! – NIE TU KURVA!
    https://www.youtube.com/watch?v=jd7BYNKKmmk
    Ergo – žijeme v právnom systéme USA, alebo v ČR a SR?! Lebo! Tie kurvy nás chcú zatvárať za nesúhlas s týmto bordelom – ale priame podnecovanie k zabíjaniu je OK?!

    Práve preto by som s tým TO neváhal ani sekundu! Lebo – ORGANIZOVANÁ ROZVRATNÍCKA SKUPINA!

    • Paul Durham napsal:

     kolego, „tie kúrvy“ vás/nás zabíjí v reálném čase jedováním, permanentní genocida, TO je „právný systém“ , zkuste to vysvětlit tupým proletářům (Sasinově národu) , kterých miliony tvoří betonový podstavec této genocidy

  • Zuzana N. napsal:

   ja by som rovno uplatnila to zvykové právo… Ten redaktorský potrat je presne toho druhu ako náš pedofil pedagóg Juraj Smatana – zbabelý a zákerný hajzlík, nepoučiteľný a nevychovateľný.

 5. Maroš napsal:

  Inak – keby som bol ja ten redaktor, či moderátor – čo nemôžem byť, lebo som impulzívny a svet patrí prijebaným slimákom – tak mu rovno naložím – a vykonám občianske zadržanie. Hovoriť by sa už naučil len cez hadičku a posunkovou rečou – a to veľmi vyľakane!

 6. Maroš napsal:

  Admin – čo ti bráni na neho podať trestné oznámenie – ty nie si občan ČR? To tu budeme okolo toho sionistického satanistu vykecávať?

  • Lukaš napsal:

   No myslím,že je ta občanská válka plánovaná.
   Víme že příchodští muslimové jsou radikálnější,než ti co jsou v Evropě delší dobu.Jejich vynucované požadavky,teror,znásilňování žen i dětí,donutí občany k odporu.Pak bude stačit i provokace,aby se rozpoutal pouliční boj,Anglie i Francie k tomu nemá daleko.Osobně to považuji za plánované.

   • vomakal napsal:

    Marošu není třeba být tak ustrašený – navíc „moje zemička“ má svou strategii a sice nechat se jako správná ženská dobývat,) Tím získává pokrok, postarání se o ní, také se něco doví zevnitř o svém nastávajícím, atd. , pak na svého chotě začne kafrat a nakonec ten sezná, že bude lepší jít domů…že tahle marnivá krasavice je pěkná poběhlice a chce zas jiného a on- pán stvořitelstva si ji nemůže udržet ani ji mít furt na krku (a že pěkně ztěžkne…), takže cajk, takhle to tady prospívá.

    • Maroš napsal:

     Vomakal – principiálne – válka oprcá teba, nie tvoju vlasť.
     Tvoja vlasť to prežije – a bude patriť inému. Či tú prcačku prežiješ ty, záleží na tam hore. Ale – akosi ti nedochédza celý kontext že:
     1/ Fašisti idú po nás „extrémistoch“.
     2 Takýto sionistický vojnový štváč sa tvári, že je nedotknuteľný – lebo ty necháš seba a svoju vlasť oprcávať takýmito zmrdmi – tak keď suka dá, prečo by si neskočili.
     3/ V kontexte s bodom 1 – bol, alebo nebol spáchaný trestný čin – okrem teba kurva – môže sa cítiť byť oprávnene dotknutý iný Čech – minimálne aj kvôli bodu 2 – že zmrdi si to dovoliť „môžu“, ale extrémisti sme tu my?

     Koľmo „mierumilovných odpúšťajúcich trollov“ sa sem zase najebalo – napočítal som ich minimálne 4!

     Trestné oznámenie podávam na kokota XY, pretože sa ODÔVODNENE DOMNIEVAM, ŽE bol spáchaný a bla bla, dôkaz – záznamy – LOGY prevádzkovateľa, bla bla. Ak teraz budete držať piču – tak ju držte nafurt – toto vám k tej kurve neveste povie farár na svatbe len raz!

     • a vlast-ně co na tom sejde napsal:

      Kdo jde po „vás“?Po „nás“?Po „nich“?Po „svejch“?Po ničem, po nikom, po sobě, kdo přijde po kom…je to motanice, že ani jeden neví ani neví čí je a kde (mu) stojí.

      • Maroš napsal:

       Motanica to nie je pre mňa – a myslím, že ani pre teba. Tak namotávaj ďalej – máte nahovno lektorov – kto má prehľad – toho ojebávať nemôžete – lovíte len nováčikov.

    • Sasin napsal:

     Weisbachuněgdo chce, říkají mu gépé, dát po tlamě rozežraným zápaďákům, kteří nám tady podělali úpně všechno. Chcete tomu bránit? A že se snaží to na nás přehodit jako horkej brambor, budete ho chytat nebo co jako?

     • weissbach napsal:

      Zápaďáků mi líto není. Fakt ne.

      • weissbach napsal:

       Problém je, že tomu gépéčku nejde jen o ně. Ale hodlá to vzít zgruntu i s náma. A to mi, přiznávám, vadí.

       • Sasin napsal:

        My to nevíme a myslíme si, že si to máme myslet. Máme si myslet, že mýtický gépé jde vysloveneně po nás, jakoby jeho úmyslům gdo rozuměl. Doslova genocidně roztahuje sítě, ve kterých se máme chytnout. Gdyž se položíme hlavou do těch pastí a pastiček, které měly před vyhlašovacími ceremoniály sklapnout, některá klapla mnohé neklaply. Ale my nevíme proč jako neklaply a esli měly vůbec gdy sklapnout. Logické uchopení návnady. Vnadí proti všem. Mezi odvážné myšlenkové procesy, zda to návnada je nebo jako je a není, patří mezi učení předků, „waruj se se oštěpů v křoví a waruj se těch, kteří říkají, že tam oštěpy nejsou, gdyž jako víme že tam oštěpy jsou“. Jakmile pochopíme, gdo, či která zasponzorovaná skupina má v ruce kartu gépé (možná to je černý petr) , můžeme skládat části úmyslů do posobě jdoucích jevů, které používá organizovaná skupina multilevelního řízení dané větve sklízečů procent. Co ale už bychom vědět měli je, která skupina u nás říká, že za křovím žádné oštěpy nejsou. Která skupina genocidu národa zasela a bere z toho procenta. Ti umožnili honit naše lidi kvůlivá bankocetlím, vyhazovat je kvůli tomu na ulici jako psy a tento stát to klidně licencuje. A gdo nechce být oškubán, popliván a zhanoben a vyvržen stejným státem, který všelijakým šmejdům a podnikavcům drží palce zaKONa. Ta skupina vytvořila prostředí, gdy spotřebitel dycky prohraje a šmejd, vekslák zloděj dycky vyhraje. Ta skupina vytvořila jistotu šmejdům, že nemůžou prodělat. Že je dokonce možné nás žalovat, že jsme někomu zmařili byznys s naší krví. Je to skupina gépé nebo co to je? A to je jenom jedna skupina. Jiné bezmezně nabízejí potravinářskou chemii, školní oblbování,… Zkráceně všechna ministerstva se jeví jako řídící uzly těchto skupin, které garantují procentuální růst pro šmejdy a trvale uzákoněnou ztrátu pro národovce.

        • proud napsal:

         S tim by slo jenom souhlasit,kdyby to bylo o tom,o cem to je: republice/kolonii/totalite,protoze o statu to neni zcela urcite.

        • políček kompro na džípy - všechna na všechny kdo - i na ty co sekaj latinu napsal:

         proude, ponejprv se slušně žádá, abys
         dokázal že něčemu dokážeš (po)rozumět.

         Sasínovci:
         „A navíc, vy jste z toho (nebo další) měl PROSPĚCH a neupozornil jste ho, co je lepší. Tedy, prodávali jste mu to a věděli, že ho to zabíjí?“

        • weissbach napsal:

         „My to nevíme a myslíme si, že si to máme myslet. Máme si myslet, že mýtický gépé jde vysloveneně po nás, jakoby jeho úmyslům gdo rozuměl…. atd…“

         Jo. Ale to je tady kromě trolů plus minus jasné každému.
         A každý by to taky měl jasně říkat nahlas. A nejlepší by bylo jít na každou jejich slezinu a zařvat nahlas, že jsou to vlastizrádci. Čím víc lidí u toho bude, tím líp. Ale ne každý na to má koule.

        • prej nejsou lidma-nic nového pod sluncem napsal:

         „Zkráceně všechna ministerstva se jeví jako řídící uzly těchto skupin“

         - PROXY(válečná)sterstva se vyslovila, že „spotřebovala všecky lidi už“:

         „Nejsou lidi. Tak se ministerstvo dopravy minulý týden omluvilo z jednání u plzeňského soudu, kde se žalobou domáhalo po zdejším magistrátu regresní úhrady za vyplacení odškodného bývalému primáři rokycanské nemocnice Vilému Kuntscherovi za nezákonně zadržený řidičák. Spor prohrálo, a to kvůli absenci v soudní síni, ale i podle vyjádření soudce kvůli své liknavosti.“

  • admin napsal:

   čas – nemám na to všechno čas a sílu. to je to jediné, co mi brání dělat spoustu potenciálně užitečných věcí.

 7. Maroš napsal:

  SVET PODĽA PUTINA – 4-DIELNY SERIÁL ODVYSIELA TV PRIMA OD DNES 19.06. DO 22.06.
  Unikátní série rozhovorů s Putinem na Prima ZOOM:
  19. 6. 20.00 – Svět podle Putina (1)
  20. 6. 20.00 – Svět podle Putina (2)
  21. 6. 20.00 – Svět podle Putina (3)
  22. 6. 20.00 – Svět podle Putina (4)
  „Producentským partnerem projektu je Fernando Sulichin, který s Oliverem Stonem spolupracoval již dříve na filmech o Hugovi Chávezovi, Fidelu Castrovi a dalších. Posledním Stoneho počinem byl snímek „Snowden“, filmové vysvětlení rozhodnutí Edwarda Snowdena, které vedlo k úniku tajných informací.“
  Opakování:
  22. 6. 17.50 – Svět podle Putina (1)
  23. 6. 17.50 – Svět podle Putina (2)
  24. 6. 17.45 – Svět podle Putina (3)
  25. 6. 17.45 – Svět podle Putina (4)
  http://aeronet.cz/news/svet-podle-putina-ctyrdilny-dokument-americkeho-rezisera-odvysila-tv-prima-ceska-televize-v-tom-vidi-ruskou-propagandu-video/

 8. Sloven napsal:

  Preboha, to je čo za idiota. Bratia Česi, ak máte tiež v TZ nejaký podobný § ako my, podajte na neho trestné oznámenie:

  㤠148
  Ohrozenie mieru
  (1) Kto v úmysle narušiť mierové spolužitie národov akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje, alebo inak podporuje vojnovú propagandu potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov.
  (2) Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo výnimočným trestom sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1

  a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,
  b) ako člen organizovanej skupiny alebo ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
  c) za krízovej situácie.“

 9. mango napsal:

  To je ale pablb!!!Chamraď ubohá….

 10. sys napsal:

  …a tuhle věc já živím…

 11. Žabák napsal:

  Zkurvená vlastizrádná svině. Co dodat.

 12. přemítač napsal:

  Jak je to s tím Lithiem v Krušnohorkách? Janeček to už má podchycený teda? Divím se, že ještě není součástí volebních kampaní prodej výhodného odstínu tmy, nebo že bychom byli svědky pronájmu slunečního světla? Jen do 19 nula nula? Kdo nabere světla víc bude muset odpracovat řekněme další rok důchodu navíc? Však lidi sou už moc zdravý a moc se vo to zajímaj tak tu vitální „funkci“ je potřeba trošku podojit. Nějaký dožívání do smrti, k čemu to je? Ty lidi jen sedí a nic nedělají. A co zdanit internet? To jako ještě nikoho nenapadlo? Navrhoval bych taky úpisy v porodnicích, kdo sem tím portálem vleze, hned mu seknout dlužní úpis nebo povinný úvěr. A pro koho že je to dobré? Nu přec pro tebe synu. Však tato země to je ten růžový obláček splněných snů na kterém plujeme.

  • weissbach napsal:

   Dejte jim ještě trochu času…

  • proud napsal:

   Internet ze neni zdanenej? Odkud pises? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • přemítač napsal:

    Ale net bych zdanil ještě víc, přímo bych vytvořil položku ve výplatách tam by byl souhrn dat a dle toho bych danil. A pak rovnou vzduch, ale ten bych rozčlenil do suchého a dešťového a počasí které v daném pásmu převládá tam bych tu sazbu a tarif samozřejmě přizvedl. A pak přijdou na řadu orgány lidského těla nu a pak buňky.

    • policie popravila nevinného pasažéra napsal:

     Vládnutí není žádná laciná záležitost..někdo na to musí doplatit…většinou ten nevinný:

     „Tady je zase pitomcu..chtěl bych vidět kdyby takhle policajti popravili vaše dítě jen za to,,že si sedlo k nějakýmu idiotovi do auta,soudil bych ty pistolniky za vraždu, policie není soud a nesmí trestat!!!“

     http://www.novinky.cz diskuse?id=489600&articleId= zahranicni evropa 441118-slovensti-policiste-zastrelili-pri-automobilove-honicce-17leteho-mladika.html&sectionId=742&page=2

     Marošu, kdo to má na starost (nábor, výcvik, METODY – oficiální i neoficiální)?

     Rozmáhá se nám tu takový nešvar:
     Orgáni nějak RÁDI HONÍ NA VEŘEJNOSTI…

     • Maroš napsal:

      Na starosť to má súdruhovia Chaos et Ordo – „Chceme viac štátu – chceme viac polície“ vs – „Chceme menej štátu – menej armády kurva!“.
      Zblbnutým policajtom z toho „protiterorizmu“ už jebe – ľudia – ale aj grázli, sa stavajú na odpor. To auto riadili detičky policajta, grázli – ktorí pod jeho záštitou terorizujú Zlaté Moravce – priestupkový ani trestný zákon na nich neplatí – je to systémovo „OK“ – lebo tento bordel tu Kaliňák potrebuje!!!

      Policajt, ktorý strieľal na auto, o ktorom vedel, že patrí hentým, a nie afgánskym teroristom, ani ozbrojeným lupičom, si zrejme neuvedomil – lebo uvedomovanie nie je v metodike, že v tom aute mohla byť aj nejaká – „unesená“ zhulená holka, alebo decká z diskotéky – veď to bolo cez víkend. Kto strieľal z pištole, vie, že 1 mm na muške mu urobí na určitú vzdialenosť metre – strieľať s kvérom v tme a pri 120 km rýchlosti – to dokáže presne len Clint Easwood – a vyhecovaný policajt. Títo kokoti sú fyzicky aj mentálne nepripravení – čím blší a slabší policajt – tým viac streľby – ľudia sa ich majú báť kurva! Pozri, ako si s tým poradia v Rusku – ale tí chlapci vedia aj udrieť – nie len páliť okolo seba len preto, že im to Kalińák a zákon dovolí!
      Tak ideš von z tej mašiny?
      https://www.youtube.com/watch?v=rYj7UJSPlfs

 13. Sasin napsal:

  Nevíme co říká Šláfspytel při sraní, nevíme co říká u vykopnutých němců česká podržtaška, nevíme co řekne zítra nějaký kokot na ČRo 150 a nevíme co si říkají mezi sebou. Kolik jsme toho slyšeli? Nevíme co přepisujou v archívech, nevíme na koho sbírají informace, nevíme co píšou za kokotiny na další tejden. Na všechny podejte trestní oznámení. Že nevíte od kterého data? Klidně od roku 90 můžete napsat na každého kokota a blboňa co se dal koupit pro falešnou slávu a pýchu zápaďáckého kastrólovéhéhého divadla. Na tomto bezceném kokotovi je škoda vylamovat si zuby. Nedá se to zachránit. Tenhle systém pude do kopru. Málokterej blboň ví jak vypadá škarpa s koprem.

  • Paul Durham napsal:

   1*****

   • Paul Durham napsal:

    ještě doplněk k solidaritě : Babišův nástupce Pilný říká: „Připravte se na to, že do práce budete chodit i ve vysokém věku“

    :-)

    to je trumfování prsychopatů :-)

    • proud napsal:

     Lehce se muze stat ze budeme do prace chodit kdyz a kdy budeme chtit a makat budeme jen na sebe navzajem a pijavice zivit nebudeme,pak chci ty pilny rabise videt jak budou vriskat,nez jim nekdo zavre hubu pesti………………..

     • přemítač napsal:

      Pěstí jo? To by jsme se museli umět domluvit a nehrabat vlastní dvorečky. Otázkou je, myslíš že je možné se vůbec domluvit?

      • proud napsal:

       Samozrejme ze je to mozny,nutny a potrebny a neni to vubec zadnej problem,paklize se vyresi pricina,tou je ovcanskost a stadnost pramenici z penez a strachu.Do doby dokud budou lidi stadem ovcanu zavislym na penezich a straseny systemem necekej nejaky velky zmeny,proto se soustredim na premenu ovcanu v obcany a opousteni stada.Pak prijde zmena plynouci z premejsleni oBcanu spolecnosti vlastni hlavou,pak se doberou toho co doslo nekterejm z nas uz davno a rozhodnou o sobe sami a zodpovedne.

       • proud napsal:

        Prirozenej vyvoj.Jen co se dostanou z toho neprirozena.

        • přemítač napsal:

         Jakým způsobem? Právě jsem dokoukal ones záznam onoho sjezdu, překvapilo mne jediné, 95% lidí které to zajímá jsou starší generace. Mladé tohle absolutně nezajímá. Kde jsou co dělají? Co je zajímá? Děvčata? Nebo maty a kalby? Nedovedu si představit jak takovým lidem podobná témata vysvětlovat? Jak to říkal kobliha? Stačí si je nakrmit.

        • proud napsal:

         Zajimalo to tebe v tom veku? Me rozhodne ne,se priznam,mel jsem jiny starosti,ty holky,muziku,pak rodinu a starost o ni,tedy o prachy,emigrace,jeste vetsi starost o rodinu a prachy……az pak prisel zlom.

        • proud napsal:

         Ten zlom jsem si musel projit sam,kdyz jsem se stal svedkem toho jak se odkopali odstrelenim si svetovyho centra.Nikdo me k nicemu nevedl jako se snazime my to ostatnim ulehcit.

    • přemítač napsal:

     Však jo i hov.a v hajzlu budou daněný, na pracovišti natáhneš brka a za fabrikou ti maniťákem vyhrábne díru hodí tě tam a s díkem vyvěsí tvůj letitý počin na nástěnku jako hrdinu týdne.

    • Maroš napsal:

     Durman – keďže práca šľachtí človeka, ale kone od nej kapú – je to ukážka fašistickej lživej rétoriky, pretože – „fašizmus je systém nenávidiaci človeka, ktorý bráni jeho všestrannému osobnostnému rozvoju“ – tak si treba dať do súvisu komančské „šľachtiteľské“ úderky – ich vynálezom je práca na tri smeny – osmičkové – špeciálne tá odpoludňajšia je top – 14 až 22 – to ráno vstaneš, aby si si navaril, s plným bruchom do šichty, a osobnostne sa začneš rozvíjať až o 23. – keď ťa cestou z práce niekto neprepadne, a keď padneš na hubu do postele – v studenom baráku. A toto potrebujeme aspoň do 70 – potom nebude treba ani dôchodkové zabezpečenie. Inak – myslím, že po implantácii biorezonančných čipov vás – mňa nie – vypnú ako brak podľa potreby. Otázka – kto to hovorí, že toto musíme prijať? A čo keď sa spoločnosť dohodne na 5-hodinovom pracovnom čase a zavedie sa povinnosť pracovať pre všetkých a odstráni sa nezamestnabnosť – a kapitalizmus – a s ním aj korporátny fašizmus? A nehovorím o návrate socializmu! Hovorím o informovanej spoločnosti, v ktorej bude zakázaná reklama – v ktorej budú ľudia po svojich potrebách – pátrať. A budú si musieť určovať priority – nákup sračiek obmedzený. Výroba sračiek zastavená. Mena – ľudský čas. Táto vec má hodnotu – 2 technologických sekúnd, alebo niekoľko hodín ľudskej práce v zmysle – artefakt. Vec, ktorá sa strojom vyrobiť nedá – skúsme vymenovať. ??? Polarita hodnôt – strojová – ľudská.

     Už vydím, ako Proud začne polemizovať, čo všetko už dokážu vyrobiť stroje – ja smerujem ku tomu – čo nedokážu. A kvôli ostatnému – strojovému – nemusíme chodiť dio práce! Načo mi je kurva smart domácnosť – aby sa kompjúter staral o moje zázemie, kým ja budem blbnúť v robote? To je na hlavu! Nech sa kompjúter stará o robotu!

     • přemítač napsal:

      Áno, problémem jsou stroje, a jak uvádíte i ony směny, kdy dotyčný jede od 6 hodiny ranní do 22 hodiny večerní. Sám jsem to zažil na vlastní kůži a navíc u západních sousedů. Musím podotknout, že jejich myšlení je tak hrubě odlišné, že kdo to nezažil, nemůže to pochopit. Jim nejde o nějakou družbu mezi lidma. Jejich taktiky přímo cílí na to, aby jste jako zaměstnanec dělal práci kvůli zisku. Kdo udělá víc, sklízí obdiv. A věřte tomu nebo ne, samotní čecháčci dodnes jezdí do takových firem, kde od 3 hod ráno (v neděli) vstanou ve své domovině jedou na západ a prosím dělají tam až do další neděle…! A to není vše. Každý den tam pracují od 6 do 22 non stop.. zbytek hodin je vyhrazen na údržbu onoho „stroje“ či tzv. „spánek“ a jaká z toho plyne výhoda? Nu přec peněžní a hlavně druhou výhodou je to, že můžeš jet příští týden domů. Takových perel je mraky a myslím že bych z toho sesmolil knížku. Osobně jsem zažil práci s Rusáky, Syřany, Poláky, Maďary, Rakušáky, Němci ale všichni měli jedno společné a to byl zisk. Neexistovalo nic jiného, téma firemní komunikace bylo hlavně o držgrešlích na východě. Ty lidi si prostě svobodu spojujou s tím materiálnem, pro ně je to forma odměny, když ví, že doma můžou říct, že maj tolik a tolik. A taková komunikace mezi kolegy? To jsem myslel že mě omejou, už nikdy víc. Sprechen verboten! Oni neví ty vocasové na západu ani za mák co byl socialismus, jim tam životní praxe prostě chybí. Pro ně je největší machrovina a ukázka svobody sednout do nějakýho letadla a pak všem v práci ukazovat ony fotky ze zámoří… to je jejich forma „svobody“. Lidi „výkonnosti“ jsou zbavený sice od oné nadvlády, která je nutí makat od nevidím do nevidím a vykořisťuje je. Oni nejsou podrobený nikomu, jen sami sobě, ale vymizení struktur nadvlády nevede k vymizení struktur nátlaku. Člověk se sám podrobuje a dobrovolně tlaku na max. výkonu. Myslíme si, že jsme svobodný jako suveréni sebe sama jak podnikatelé sebe samých, jsme jak v kletbě výkonnosti. Připadá mi to jako dobrovolná vůle na sebe sama zapomenout.

      • Maroš napsal:

       Keď už sme pri tých lietadlách – na toto pozor! Letenky likvidovať až doma! QR kód obsahuje väčšinu osobných údajov – čitateľných mobilom!
       http://tadesco.cz/vyhazujete-pristani-letenku-precteni-tohoto-clanku-uz-nikdy-vic-neudelate/

       • Paul Durham napsal:

        tak si treba dať do súvisu komančské „šľachtiteľské“ úderky – ich vynálezom je práca na tri smeny – osmičkové – špeciálne tá odpoludňajšia je top – 14 až 22 – to ráno vstaneš, aby si si navaril, s plným bruchom do šichty, a osobnostne sa začneš rozvíjať až o 23. – keď ťa cestou z práce niekto neprepadne, a keď padneš na hubu do postele – v studenom baráku.
        :-)

        hodně proletářů vzpomíná se slzou v oku :-)

     • Sasin napsal:

      Marošu, dokud poctivě nedefinuješ „práci“, zavádíš, mateš pojem.Povinností „pracovat“ lidi zotročuješ za falešný groš či falešnou víru. Podíl na neprodejné půdě a podíl na neprodejném rozpočtu je „práce?“ a rozhodování o rozpočtu svými vlastními potřebami je „práce?“. To budou takto lidi pracovat celý den, ale nigdo si nevydělá čas navíc aby někomu přehrál svoji práci, na kterou si napíše procenta.

      • Maroš napsal:

       Práca ako nevyhnutný A energetický úkon, alebo práca ako – tvorčia činnosť. ???

       • přemítač napsal:

        Tvůrčí činnost je jistě lepší to je jasné. Já zažil hlavně ten příval zápaďáků sem. Tady se dělala špinavá práce za pakatelné výplaty. Když se toto sesmolilo za neustálého stěžování si na naši neproduktivitu, odeslalo se to na západ, kde si dělali „čistou“ práci. Rozdíl byl jen v moci množstevní skrze prachy. Netřeba podotýkat, že komunikace mezi východňáry byla komunikací „špatnou“ neefektivní a „nepodstatnou“ především pak byla zcela jasně zaměřena proti západním osvoboditelům a jejich bohulibým záměrům. V okamžiku, kdy východńár podotkl jak je možné, že i západní spolupracovníci mluví či zahálí více než je dovoleno, s klidem povrchního angličana bylo přihlédnuto k jeho „důležitosti“ a že se kochali novým druhem Audi? Na a co? V tomhle žít vás dovede k jedinému závěru. Tyhle sorty lidí mají prostě v hlavě myšlení druhu já jsem vyjímečný, já jsem lepší, já jsem víc, jsem autorita jejíž vědomosti přesahují tento obor. A nakonec když se rozhodnete prožít ten svět venku, aby jste i ten jazyk vypilovali, domníváte se ve své naivitě, jak pokročíte ve svém oboru či profesi. Je to iluze, ve skutečnosti toho máte nad hlavu a stále dokazujete, že na to „máte“. Nejgrotesknější situace pak nastává v okamžiku, kdy za chcíplou výplatu učíte mladý zápaďáky jak se co dělá a ještě víte, že první měsíc v zaměstnání berou 2X víc jako vy, přitom umí ho.no. Leč Zaměstnavatel vám při vaší žádosti je ochoten s klidem oznámit že na vaše přidání zkrátka „není“ nu tak mu zamáváte do jeho nablýskaného porsche a kapka naivity ve vašem šálku je již poslední. A v kapce závěrečné se snoubí ona „uraženost“ zaměstnavatelova co že si to ten chcípák z východu dovoluje? Ke Mě?! Tomuhle já říkám pouhý vyžírky a paraziti. Skvělou metodou jejich pokroku je i družebná metoda v rámci pomoci ostatních podniků, kdy se dotyčný rozhodne opustit zaměstnání kvůli jistým metodám a pak zjistí, že tam kde se poptával po novém místě, bylo prostě od předchozího zaměstnavatele telefonováno a perzekuováno za vaši neloajalitu, nekolegialitu a že je lepší vás jako člověka vůbec nezaměstnávat. A víte co je na tom všem tak srandovní? Ty lidi Vás mají „rádi“ nebo spíš si neuvědomujou jak průhledně působí jejich snaha být vaším „kamarádem“ Ve skutečnosti si brání tu svou společnost před přívalem východních. Ale když tohle děláme my na východě, jsme co? No přece kazisvěti a bůhvíco ještě. Je to jen vychcaný odvedení problému s lidma, jak je pod zástupným motivem přerozdělit jinam, bo tady sou další a další blb.ci co chcou dělat za málo, a to teda jim rozhodně nevyhovuje. Takže celá tahle společnost cílí k jedinému… Mamonu to je synonymum opravdového „života“ Kdo má víc ten se má Líp. Obávám se toho, že dnešní společnost neví jak zastavit tuhle bestii a zamyslet se nad významem práce jako takové. JAk je možný, že produkce furt roste a lidi makaj čím dál víc? Nemělo by to být opačně? Po tolika zkušenostech a to co sem tu vypsal je jen zrnko, nemůžete věřit tomu, že bude líp. Ty lidi se nevzdaj svých výhod na úkor všech. Co takový mozky změní? Dospěl jsem k jedinému, tyhle pseudolidi nikdy nic nepochopí, dokud sami nepadnou na dr.ku dokud budou mít furt ty svý výhody a dokud nebudou muset začít od nuly a bez půjčování si na cokoliv. Bez týhle praxe sou pořád jen virama co se drží zuby nehty jen aby měli možnost usurpovat z tvojí energie. A po hořkém návratu, kdy se vyždímaný vrátíš do vlasti zjistíš jediné, vrátil jsi se o 15 let zpět (co se týče přemýšlení v organizaci ve firmě, všude výhodičky pro vyvolené, známé ap.) Pak je lehké se namotivovat heslem je potřeba být tvůrčím a né robotem? Velký ho.no. :-)

        • Maroš napsal:

         Premítač – je tu jeden zásadný háčik – pokiaľ chceš fungovať ako tvorčí človek – ale v exploatačnej súťaži – tak si len chuj – pes, ktorý radostne donáša loptičku. Viem, o čom hovorím. Teda – nemýlme si tvorčiu činnosť v snahe o vyniknutie – to je len sprosté využitie ľudského ega. Existuje aj iná tvorčia činnosť – vychádzajúca z vnútra vnútorne slobodného človeka. Ja nehovorím o konkrétnom remesle. Tvorčia činnosť môže byť aj – hrať sa s deťmi – učiť ich variť – chytať potkany do PET fľaše, a pod. Tvorčia činnosť nás principiálne rozvíja – naše schopnosti, a inšpiruje a rozvíja tvorčie a vôbec schopnosti aj u iných šľudí – to nie je len vzorové správanie – v tom musí byť kus hravosti. Tu je ukážka – skoro 28 mil zhliadnutí – a je v tom aj kus ducha a gracióznosti – vnútorného hravého pokoja. Kto len mukluje, ale aj ten, kto prácu nemá – nemá pokoj ani v spánku. O tom hovorím
         Amazing Girl Uses PVC Pipe Compound BowFishing To Shoot Fish -Khmer Fishing At Siem Reap Cambodia
         https://www.youtube.com/watch?v=3n8B79bOJUc

        • přemítač napsal:

         Maroš Jasné v tomto tě chápu co myslíš. Mé zkušenosti jsou takové, že ona tvůrčí činnost je v podstatě stejně jen zbožím, které je třeba okamžitě zhodnotit. Takové mám zkušenosti a nedej bože kdybych za to někdy alespoň něco chtěl. Ale poučilo mě to a to je asi to zásadní co se muselo stát. :-)

      • uzávěrka napsal:

       „roboti

       Zdeno Janeček,2017-06-17 13:31:48

       Ono to je vubec zajimave, jak se prapodivne rozdeluji zisky !!

       Za chvili nebude treba zemedelce, stroje pres GPS poorou, zaseji, pohnoji, sklidi, vymlati obili, namelou mouku, upecou chleba. K cemu tam bude clovek ??

       No a pokud se budou delit zisky jako doted, tak bude spoustu „chleba“ a nikdo nebude mit na to, si ho koupit. Fantasticka predstava Noveho sveta.

       Jiří Novák,2017-06-17 19:26:05

       „…bude spoustu „chleba“ a nikdo nebude mit na to, si ho koupit.“
       Myslím že jste trefil hřebík na hlavičku. Taková masivní automatizace by byla určitě možná už dneska, ale je tady ten sociální problém. Pokud něco vyrábím, tak bych měl mít na to odbyt. Pokud nemám odbyt, nemusím o nějaké výrobě vůbec uvažovat. Předpokládám, že (pokud se do toho nezačnou montovat vlády) vznikne nějaký rovnovážný stav. Nevím, jak to bude konkrétně vypadat, jestli budeme dostávat nějaký zákl. příjem, nebo lístky jak za války, nebo se prostě bude chleba vydávat v automatu zadarmo, ale nějak to dopadne.

       Tuhle mluvil nějaký uznávaný profesor, odborník na AI v televizi. Předestřel tam myšlenku, že bude kratší pracovní doba, základní příjem a lidi budou mít víc času např. na studium. Což je podle mě dost naivní představa – proč studovat, když to pak nemám jak zúročit? Jistě, můžu se vzdělávat sám pro sebe. Pro zábavu. Tak jako dosud. OK, ale to mi nezaplatí energii, dopravu, nájem… statky které spotřebovávám, ale AI je nevytváří. (Mimochodem, ani ta AI nehrabe zadarmo. Co energie, suroviny, amortizace…?)

       Milan Krnic,2017-06-17 20:37:20

       Tak schválně, od mala jste osobně věděl, proč studujete a tedy i čím chcete vážně být?
       Zúročit … to je klasické posvátné slůvko, v sociální oblasti bych ho spíš chápal jako „hnát se dopředu“ – no a koho prvotně jiného, než sám sebe? A pak třeba potomky, komunitu, lidstvo? (egoismus je sviňa)
       Zábava je samozřejmě to hlavní, a pro zaplacení statků, které spotřebujete, by tu měl být ten základní příjem, plus to, co si bokem vyděláte. Samozřejmě pak, osel také neplatí za trávu, kterou spase. Potažmo ani člověk nic nevytváří, protože i člověk je příroda. I ta supernova (která primárněji „vytváří“) bouchá zadáčo! Zjednodušeně to, že jsme, vezmu to novodobě, začali těžit ropu, a nalepili na to cenovku, je jen určitý koncept. Posvátný ekonomický růst. Ale k tomu bychom se hypoteticky časem dostali. Na nás se musí postupně, zkrátka pomaličku a hlavně zlehka. :-)

       Jiří Novák,2017-06-17 21:25:49

       „od mala jste osobně věděl, proč studujete a tedy i čím chcete vážně být?“
       Ano, ale to je pro potřeby této diskuse irelevantní. Řeč je o tom, že člověk něco vystudoval (nebo se třeba vyučil) a teď je to najednou k ničemu, protože jeho práci zvládne stroj. A takhle to bude mít třeba 90% lidí.
       V takové situaci nemáte moc možnosti. Budete další roky studovat. Rekvalifikujete se na něco, co stroje nezvládnou (vymyslím si – na herce). Takže teď máme v republice třeba 5 milionů herců. Seženou angažmá? No neseženou, samozřejmě. Budou nějak rozumně platově ohodnocení? No nebudou. Protože bude takový přetlak v tom oboru, že ti lidi budou na trhu práce bezcenní. Takže ještě jednou – má cenu v dané situaci, jak říkáte, „hnát se dopředu“? Nemá. Prostě ti lidi ve většině případů ustrnou někde mezi hraním počítačových her, sexem (v drtivé většině virtuálním), drogama všeho možného druhu a takhle v klidu dožijou až do smrti. Základní příjem (nebo jiná podobná „hladová zeď“) jim na takový život vystačí, tak co by si „drali prdel“ :-)

       Jinak – na princip neplacené trávy pro osla zapomeňte. Ve světě s omezenými zdroji trávy prostě osel buďto zaplatí, nebo bude upřednostněn jiný osel. Pravidla hry stanoví majitel pastviny a pro toho je neplatící osel zajímavý jen jako potrava. Existuje takové jednoduché a velmi výstižné pořekadlo – buďto platíte (a pak jste zákazník), nebo neplatíte (a pak jste zboží).

       Jiří Novák,2017-06-17 22:45:24

       „hraní her, promiskuita, drogy – ano, bezesporu jsou lidé, které to ve vyšší míře baví“

       Těch lidí je drtivá většina. Proto jsou tyhle obory (spolu se zbrojním průmyslem) největším byznysem od té doby, co existuje civilizace. A teď – kolik lidí zajímá biologie, historie, fyzika,…? Pozor, ne jako práce, ale jako koníček. To bude o pěkných pár řádů míň, že? Vemte si, že na to, abyste měl vědu jako koníček, se muselo sejít nadprůměrné IQ s nadprůměrnou pílí a vytrvalostí a k tomu ideálně ještě výchova od rodičů, kteří vás k tomu vedli. A kolik lidí to takhle má?

       „Omezené zdroje na světě jistě mámě, ale nestřídmě je čerpáme zejména z důvodu mamonu, který je podporován právě tím posvátným ekonomickým růstem, a odmala nás k tomu společnost vychovává.“

       A teď si představe, že ten chleba, na který byste normálně makal, vám dá někdo (nebo v tomhle případě něco) zadarmo. Dneska se v EU vyhodí asi 1/3 potravin. A to jsou docela drahé. Co myslíte že nastane, až budou bezplatné?

       „Ve světe s omezenými zdroji trávy bude jen tolik oslů, kolik se uživí.“

       Jiří Novák,2017-06-17 22:49:48

       (pardon, dokončení)

       „Ve světe s omezenými zdroji trávy bude jen tolik oslů, kolik se uživí.“

       Takže vlastně říkáte, že nadbyteční lidé, jejichž práci zastane AI, pochcípou hlady. Jistě, to je taky možnost a řekl bych že patří k těm reálnějším. Pak je ovšem otázka, pro koho bude ta AI vyrábět ty miliony chlebů. (Protože jestli nepotřebujeme vyrábět miliony chlebů, ale třeba jen stovky, tak to zvládne pekařská dílna na úrovni středověku. Na to není třeba vyvíjet AI.)

       Milan Krnic,2017-06-19 15:11:53

       Až na to, že skutečná umělá inteligence to není. To, čemu se dnes říká umělá inteligence je zavádějící, jsou jen různé algoritmy, a ten název je čistě propagační, nebo řekněme, že byl vybrán, protože je chytlavý.
       Stroj rozum zatím nemá, a pochybuji o tom, že kdy v dohledné době mít bude. A to díky komplexnosti mozku/ů. Samozřejmě, být to tak nemusí, ale zatím se té skutečné AI nic nepodobá, ač se to tvůrci více či méně obratně snaží maskovat.
       To co píšete je chytlavé, ale chtělo by to trochu originality :)

       Jiří Novák,2017-06-18 10:02:31

       Já si spíš myslím, že potřebné znalosti a hlavně zkušenosti chybějí vám. Jaksi jste nenapsal, čím jste, či aspoň jaké zkušenosti jste v životě získal a z čeho tedy čerpáte svůj optimismus. Ten argument s „neduhem současné společnosti“ je totiž naprosto mimo. Tu vaši „současnou společnost“ tu máme už od průmyslové revoluce. A je úplně fuk, jestli máme hospodářskou krizi z roku 1929, 2009, nebo nějakou úplně jinou. Lidi budou reagovat pořád stejně. A že nám tu vyroste nějaká utopická společnost a la Star Trek – nevěřím. Dovedete si představit, že by se lidstvo jako celek najednou zamyslelo a začalo se chovat přesně opačně, než za celou svou dosavadní existenci?

       Jiří Novák,2017-06-18 10:02:31

       Já si spíš myslím, že potřebné znalosti a hlavně zkušenosti chybějí vám. Jaksi jste nenapsal, čím jste, či aspoň jaké zkušenosti jste v životě získal a z čeho tedy čerpáte svůj optimismus. Ten argument s „neduhem současné společnosti“ je totiž naprosto mimo. Tu vaši „současnou společnost“ tu máme už od průmyslové revoluce. A je úplně fuk, jestli máme hospodářskou krizi z roku 1929, 2009, nebo nějakou úplně jinou. Lidi budou reagovat pořád stejně. A že nám tu vyroste nějaká utopická společnost a la Star Trek – nevěřím. Dovedete si představit, že by se lidstvo jako celek najednou zamyslelo a začalo se chovat přesně opačně, než za celou svou dosavadní existenci?

       Jiří Novák,2017-06-20 20:19:33

       Já se základním přijmem mám jeden základní problém. Dneska ty peníze nejdou z práce robotů, ale z daní obyvatel příslušného státu. Čili je to zas jakási forma přerozdělování (části) státem ukradeného majetku.
       Řešení bych viděl v tom, když by si skupina lidí koupila robota a produkty jeho práce by si dělila podobně jako akcionáři dividendy. Ta skupina samozřejmě může být i obec nebo stát.

       Více v diskuzi na http://www.osel.cz 9432-kdyz-nejde-mohamed-k-hore-po-cinsku html

       • jan nowak napsal:

        Oslem sssi tapetuj doma.. s Jirkou Novákem. Bo dostaneš Uzáwěrku !!
        …………………………………………………………………………… Redakce NCZOO w.r.

       • proud napsal:

        Diskuse prilis „jednoduchejch“ a malo znalejch diskuteru….. ;-)

        • proud napsal:

         Jestli se nekdo domniva ze ze zakladniho prijmu zbyde na drogy jakyhokoliv druhu,nebo vubec na cokoliv „navic“,je na obrovskym omylu ………

        • proud napsal:

         Zakladni prijem je pouze a jenom na „preziti“!!! A tak je to spravne.

        • Sasin napsal:

         POdíl na rozpočtu všem rovným dílem a nebudeme se tady hádat, gdo víc pokazil nebo která „práce“ je zadarmo drahá. Heh

      • sASIN napsal:

       mAROŠU, Ještě za nevolnictví se na vrchnost robotovalo. Říkalo se tomu pré ROBOTA. Nevolníci patřili jako k PANství jako inventář. BURžuázové změnili „robotu“ na slovo „práCE“ a dovolili blboňům oslovení PAN. To prý znamená vekslák, měnitel, směnitel, obCHODNÍK. Práce je KONstrukt socanských studiíí. Čapek pré vymyslel slovo ROBOT, ale prdlačky. Ze slova robota, odstranil slovo a (Áz).

       • Paul Durham napsal:

        jste málo mezi lidma, jinak byste věděl, že nás žádný digitální věk nečeká, výtvory školství se o to postarají – to budou ti praví roboti, levní a snadno nahraditelní, „naprosto nesmyslné zbytečné práce“ bude dost, idioti se zacyklí
        p.s. v práglu mají náhradu za opencard :-)
        jmenuje se to „lítačka“ , název pochopíte, když tu digitání píčovinu vyřizujete – musíte to vylítat, na 3 místech, skutečně na TŘECH místech , než to funguje !!
        multikulturní magisrát si tohle určitě nechal patentovat

        • Sasin napsal:

         Robotizace bude, blboňi jsou nespolehliví a neznají ms dos. Dneska je výhodnější robotizovat roboty než blboně.

       • benmil napsal:

        To se nebije. Ze slova robota odstranil „a“, čímž vymyslel nové slovo. :-)

       • Maroš napsal:

        to máš ako s maďarským – munka -práca, lebo múka – to chce prácu

  • weissbach napsal:

   To nemá chybu.

 14. Kadlik napsal:

  adresy takovejdelch zrud prevlecenejch za lidi by se mely zverejnovat aby jim molk kazdej dojit nasrat pred dvere !

  • Maroš napsal:

   Kadlík – stačí dať podnet na Radu pre vysielanie a transmisiu, že zamestnanec verejnoprávneho rozhlasu podnecuje k vojne proti ČR. U nás existujú mediálne komandá, ktoré pasú po „extrémistoch“ na sociálnych sieťach a oznamujú ich zamestnávateľom. Nedávno dostal kopačky aj príslušník väzenskej a justi stráže – za svoj status. Takže – prečo nie rovnaký meter?! Systém funguje na princípe – AKCIA, REAKCIA – RIEŠENIE, POSTUP. Teraz prebehla provokácia jedným človekom – národ nezareaguje – tak nastúpia 20-ti vojnoví štváči. A pritom stačí jediný statočný človek, aby tú chamraď zadusil v zárodku. ??? Čo ty na to? Lebo admin bojuje len proti veľkým rybám – od „Ročiho“ vyššie. Toto sú malé rybičky. Hádaj, prečo sa toto nevolá NCZOO?

   Nasáčkovaným trollom odkazujem, že onedlho cez deep web vyplávu vaše „eštébacke“ zoznamy aj s výplatnými listinami! Príde čas, že sa z toho ojebete! Jeden z vás to zverejní…

   • benmil napsal:

    Návrh na doplnenie Mojžíšových prikázaní:

    11. Budeš vždy používať rovnaký meter.

    Myslím, že by sa tým vyriešilo tak 90 % problémov ľudstva.

 15. Maroš napsal:

  vložila Pozorovatelka
  Svět podle Putina 2/4 CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=K8GA-2TafmA

 16. pepe napsal:

  Dobre si te pamatuju zmrde,az ta valka bude tak budes prosit o rychlou smrt,ktera neprijde.

 17. obycejnilide7 napsal:

  Hamřík fuj vlastizrádce to je teda hnus. A proto už pár let je u nás TV i rozhlas odhlášen na poště a co vy ostatní lidičky? Chce to přestat podporovat ty chazary.

 18. benmil napsal:

  K zamyšlení

  V jaké zemi nechci žít, a bohužel v ní žiji
  Jana Zwyrtek Hamplová
  Vrah více než rodička, nemakačenko více než člověk pracovitý, imigrant více než důchodce. Naše společnost je vážně nemocná. A není to jen tak nějaké nachlazení, spíše smrtící vir. Zda ho nazveme idiocií nebo malomocností je úplně jedno. Gesta a strach z pravdy – to vše nás vede do pekel.

  Máme totiž zcela pomotané hodnoty. Všímám si toho už dlouho – tato společnost degeneruje tím, že podporuje lumpy a kašle na budoucí generace, podporuje neschopné a trestá pracovité, nechá živořit své občany, a bez mrknutí oka posílá stamiliony na jakoukoli chátru, co si usmyslela nelegálně překročit evropské hranice. Protože s těmi, co chátrou nejsou, nejsou ani problémy – zrovna včera jsem obědvala v restauraci, kterou vlastní Syřan. Přišel před pár lety legálně, pracuje tu, a je českými spoluobčany respektován a vážen. S těmi hordami, co se sem hrnou, nemá zhola nic společného. A taky nikdo neřeší, že je ze Sýrie.

  Ale vrátím se k tématu. Včera jsem poprve musela přepnout Máte slovo s Michaellou Jílkovou. A to je to říct, protože ono to na přepnutí bývá skoro vždy, nicméně je občas dobré slyšet hlas lidu i politiků, jakkoli by byly, omlouvám se, blbé. Ale včerejší debata, jak se musíme starat o vězně, mne přiváděla k šílenství. Uvědomujeme si, že to všechno my platíme? Ty garsonky a menu a nekuřácké cely, nejlépe s televizí, fitkem a zdravou a hodnotnou stravou? Jak je možné, že vězni majílepší jídlo než maminky po porodu v porodnicích? Čeho si tato společnost, sakra, váží víc? Vím, o čem mluvím, právě se mi narodila vnučka, a když jsem viděla, co nosí mé dceři na svačinu a večeři, dokonce najednou v 16 hodin, aby už se dále o ně nemuseli starat, byla jsem rudá vzteky. A těm zlodějům, vrahům, podvodníkům, násilníkům, budeme vyvařovat, aby byli dost silní na to, až je pustí, aby mohli dál pokračovat v trestné činnosti? Svatá prostoto…

  A nedosti na tom. Maminky, které pracují, a pracuje i jejich manžel, zkrátka kteří dnes a denně chodí do práce nebo mají živnosti, aby měli na hypotéku, jídlo, všechny své potřeby, nemají právo na porodné ani přídavky. Protože je třeba, aby bylo na porodné a přídavky pro ty, co se množí jako králíci, aniž by kdy na práci vůbec pomysleli, neřkuli do nějaké zašli. Je tedy třeba podporovat a finančně motivovat právě ty nemakačenky, ne pracující matky a otce, kteří ze svých dětí vychovávají to samé? Ne! Tak to proč to probůh děláme? Divíme se pak, že normální, tedy pracující páry, zůstávají u jednoho dítěte, maximálně dvou? A ti druzí jich mají běžně pět, šest? Ne, my nepotřebujeme žádné „samce“ odjinud, my potřebujeme, aby tato republika dostala rozum, a začala podporovat rodiny s dětmi, kde je normální pracovat, a kde by dítě díky podpoře neznamenalo ekonomický propad – což často mladé od dětí odradí. Navíc tady by měl stát jistotu, že tato rodina povede své děti k práci, protože by jim mohla sdělit, že pracovat je správné a vždy se jim vyplatí. Dnes přichází za práci trest, protože těm, kteří pracují, stát říká – dejte nám daně, my z toho budeme platit vězňům řízky, asociálům porodné a přídavky, a ty rodino, se nadále starej. Že teď nemůžeš, že máš dítě? Tvoje rozhodnutí. Že je to šílené? No to tedy je. My musíme z tvých daní živit ty neschopné a všehoschopné.

  Obdobně miliony na uprchlíky, zatímco naši důchodci přemýšlí, zda si koupit šunku méně kvalitní a ještě horší, nebo zda budou mít na léky, a kdy není na léčbu vážně postižených, jsou neuvěřitelné. Ostatně i to, že není na mzdy lékařů, jaké by si při svém povolání zasloužili, je ze stejného ranku. Budeme živit podivné bandy bez pasů na březích moře, a vykašleme se na budouvání vlastních jistot, vlastní důstojnosti, a odpovídajícího života pro své občany? Přijde mi to tak, jako bychom doma měli prázdnou ledničku, a přesto sousedovi, který mlátí vedle do plotu, nesli jako slouhové vepřo knedlo zelo. Jen proto, aby probůh přestal dělat kravál.

  Nechci žít v zemi, kde mladé maminky dostávají v porodnici horší večeře než vrahové ve věznicích jen proto, že ti vrahové více řvou.
  Nechci žít v zemi, kde maminka nemá nárok na porodné a rodina na přídavky jen proto, že pracuje, zatímco z jejich daní se platí porodné a přídavky pro ty, co v životě do práce nepůjdou, a vedou k tomu nicnedělání i své podporované děti – opět jen proto, že ti nemakačenkové více řvou.
  Nechci žít v zemi, která spekuluje o desetikorunách pro své důchodce, a na poporu cizích hord posílá stamilony jen proto, že řve Evropa.
  Nechci žít v zemi, kde není na léčbu nemocných, a pro cizí posíláme vládní speciály, jen proto, že řvou různé pseudo neziskovky.
  Nechci žít v zemi gest a pseudokorektních frází jen proto, že se bojíme říct, kdo bezdůvodně nepracuje, ať nejí, kdo neodváděl daně, ať nemá porodné ani přídavky, a naopak ať je dostatou ti druzí, a že v České republice budou mít vždy přednost čeští občané, a pak až ti druzí.

  Nechci žít v zemi, kde se dává hlavně těm, kteří prostě hodně řvou, zatímco na ně vydělávají ti mlčící, kteří i s dětmi ve školkách usilovně pracují, a za to jsou trestáni, ani v zemi, která připustí, aby nemocní a staří živořili, zatímco stamiliony tečou směrem na jih do uprchlických táborů buhví jakých lidí jen proto, že řve Brusel.

  Bohužel v takové zemi žiji. A proto jsem včera program Máte slovo přepnula. Už není sil ty stupidity poslouchat.
  Skončím slovní hříčkou:
  Něco se bude muset stát.
  Minimálně překopat ty hodnoty, o které tento stát bude stát.
  Jinak lidé přestanou stát … o takový stát.

  • Sasin napsal:

   Panebože to je slint. Všechno zlo je výsledkem systémové zlo dějiny. A tyto grindy, že pracující matka má v talíři stejně nudlí jako kriminálník, kpřez kterého živí hordy četníků, práskačů a dalších budižkničemů. Toto jsem si myslel, že už zmizelo. Óh, my záslužní blboni, pré musíme z daní platit to a ono, gdyž z daní se živí jen papaláši. Z krajíce chleba ukousně stáít polovinu. To nechápe. Nechceš tady žít, ahoj. Stát nepotřebuje žádné daně. Může si navymejšlet bankocetlí kolik chce. Kráva co se ještě dnes čumí na Jílkovou. Rozděl a PANuj (PAN směnitel, měnitel) v plném proudu. Muheeeeeee.

   • přemítač napsal:

    No nevím, ale u tebe ta úcta asi taky moc nekvete co? Pokud ten člověk není seznámen plně s problematikou, která tu existuje je automaticky kr.va? Připadají ti ony za.sluhy tedy směšností? Není lepší reagovat formou „stručně jasně vysvětlit?“ Co jsme? Jsme ještě vůbec lidi? To co by právě lidem neznalým poměrů v ekonomice či politice pomohlo nejvíc je osvětlení vznikajících problémů, jejíchž součástí jsou i oni tzv. hlupáci a měli by to dělat především politici a veřejně angažovaní jedinci, což se neděje, prospěch osobní je to co je stavěno na piedestal. Vše se psychologizuje a personalizuje, IQ je novým bohem a to nám dává výsadu soudit i ty jejichž práce v letech předchozích nám pomohla alespoň k něčemu. Pýcha a arogance nám moc nepomohou.

    • Sasin napsal:

     To je přece úplně jasný. Blboňka, co olizuje exekuční či jiné soudní známky dostane slintavku, no jak vona k tomu přinde, že ve špitále dostane stejnou brindu do talířa jako nějakej vyvrženec z ulice. Šak dře jako magor a pilně slouží třeba jako zloděj na ministerstvu obrany, co kupuje neustále nepoužitelné a nezakomponovatelné střelivo, které se pak pod cenou vyveze třeba do Ugandy a gdyž si zlomí nalíček při leštění schodů jak on k tomu přinde, gdyby měl dostat stejně nudlí jako matka bez otce, co se soudí o alimenty, že se kua z těch nudlí nedá žít. Jak k tomu přijdou herci, kteří nemají kloudně do čeho píchnout a tak musejí píchat v různých archivech na tři směny a ještě o nedělích, gdyž jim za to ani europoslaneclé příplatky nechtějí Babišové připsat, že jim pak bude chybět do důchodu v sedumdesáti letech. No tak si ještě musí pojistit barák na hypotéku, kterou musí dotlačit, co gdyby hasiči co mají málo, méně než Zeman, přijedou pozdě. Ale oni musej přijet pozdě a musej přijít emigranti, páč by bylo málo nemocných a zraněných, co by lékárníci a specialisti dělali, gdyby se museli soudit o zmařený podnikatelský záměr. A co by dělali právníci, gdyby byl na svět podíl na neprodejné půdě a rozpočtu, že. A všichni mají „děti“, jakési zombí co má v uších špunty a mobily čtou s černými brýlemi. Diví se, že jsou blbí gdyž nosí na hlavách kýble, voni si totiž myslí, že to, čemu se říká rozum sídlí v jejich hlavě. :-) Že prostě stačí sehnat papír, který opravňuje k „práci“ jako legální činnosti. A gdyž má ten papír, může dělat peklo na světě. A myslí si že jsou užiteční. A nejlepší jsou ti, co si nakradli na vysoké důchody, ti jsou préé v suchu i po převratu. Dycky jim zbyde na nová začártek. Heh

     • Sasin napsal:

      No a eště tohle. V tom slintu ani slovo o zlodějském systému, o panovačnosti a drzosti aparátčíků, co jsou u parlamentního koryta leta. Ani jedna vítka proti jejich vyjebanému lidství. Jen přízemní a stupidní ukazování prstem na druhého, který stejně holou prdel jako vona. Tož tak, milášku.

      • slintající blboňka je ten Nový člověk co má nárok na přežití větší než někdo jinej a to podle koho? napsal:

       Svatou povinností blboněk je olizovat hlavně faktury, složenky a podobná příkoří, hlavně aby to bylo – aspoň v tom jsou někteří podivuhodně pečliví.

       • přemítač napsal:

        Takže se máme stát tím samým? Tak se to má chápat?

       • Sasin napsal:

        Nenávidím slintající blboně, co jsou celý život vlezdoprdelisticky systémově posraní. Takoví se vymezí kvůli blbosti předpisu zahnuté vokurky a ty zahnuté vokurky pak v krámě kupují i sbalenou mrtvou vodou aby je něgdo nepomluvil. To je volební síla blboňů, co jsou ve skutečnosti zakuklenými fašisty. Ti, gdyž přinde na věc, zvolí Ádu, Bena nebo jednorukého banditu. Hotové

     • přemítač napsal:

      Takže ty to pereš všechno do jednoho pytle očividně. Nebo jsou tu jiné obory, kde každej taky žmolí a rve co se urvat dá? Ono to stejně dojde do bodu, kdy se zas vymyslí „plán“ či nějaká historka a záminka k tomu, to těm lidem zas všechno sebrat nebo hodnotu majetku ponížit k nule. Však co s nima? Žerem se jak ty rakovinný buňky, bez jediného ohledu k okolí, nějaká symbióza to je výstřel k smíchu. Následky nikoho nezajímaj. Ale musím uznat, že ty hodnoty jak píše výše jsou dnes už totálně mimo. Na očích lidí by měly bejt vidět jen ty částky, kdo co kde a kolik získal, vydělal, ojebal, nejlépe to vysvětlit tou matikou, grafama, tabulkama, tam je ta spojitost s tou „svobodou“ ne? :-) Však když vidíme jak se rozrůstaj psycho poradny a všelijaký kejkle kolem psychologů, poraden, autismus, syndromy vyhoření, poruchy osobností, to sou výsledky těhle „norem“ vše uvést do souladu matematické rovnice, kde je vše podřízeno zákonu kalkulu. Vždyť i úsměv či obyčejné vyslechnutí je již byznysem.

      • Sasin napsal:

       600 mld bankocetlí teče pryč a gdyž něgdo začne ukazovat prstem na stejně okrádaného, že má jako o jeden hrášek v hrncu méně, tak mě to už hlava nebere. Odmítá se takovýma kokotinama zabývat, páč problém je jinde. Ale co je signifikntní, „cítíš ten puch“, jak se v tom slintu zabrnkalo přesně na ty blboňské city, jakoby to psal Zeman nebo Sobotka, Kalousek a senát napovídal.

       • ti narubi - ti státní - budou ožebračovat i bezdomovce - ne proto, že "potřebují jeho daně" napsal:

        Ti narubi – ti státní – budou ožebračovat i bezdomovce – ne proto, že „potřebují jeho daně“ (že by si snad na něm fakt potřebovali něco vzít čeho nemaj dosti i bez něj) – jak správně napsal Sasin prakticky revoluční podotknutí, co zatím prošlo bez povšimnutí, ale já to zvýrazním, protože ťal do živého:

        „Stát nepotřebuje žádné daně.“

        - Oni ho oberou prostě jak tomu říkají?… „z principu“ ?

        A tím principem je, že ho maj obrat proto, aby se z toho nikdy nemoh svým úsilím (akumulací) vyhrabat, tak ho „včas“ musej „oholit“.

        Oni nepotřebujou mít víc, oni potřebujou aby lidi co s nima nevyjou neměli víc (jde o udržování REALTIVNÍHO POMĚRU).

        • přemítač napsal:

         Ano to chápu, ale to co nechápu je myšlenka která musí být jasná i těm co si ten relativní poměr udržujou. Dřív nebo pozdějc je to semele bo se budou mezi sebou selektovat a třídit. Oni se odpojí, ale ono odpojení je odpojí od čeho? Jsou si toho vědomi? Budou inscenovat sami sobě? Nevím zda takové jedince lze nazvat lidmi. Pravdou je to, že ega a nosy do kterých by mohlo pršet každej den je přehršel, obzvlášť funkce které dávají pocit vyjímečnosti a odlišnosti od plebsu, na to se hodně hraje. Myslím že ani tyhle volby nic nevyřeší a osud si lidi sami zvolí svou naivitou, ani ona úleva na pracovní době by to dle mého nezměnila, nikdo se nechce zajímat, každý dnes především mluví o zážitcích, to je nové přikázání.

       • přemítač napsal:

        Jako beru, že emoční a citová stránka je tam silně podepsána.(vše charakterizuje životní postoj a zkušenost jednotlivce) Já beru v potaz i nejen onu rodičku s dítětem ale nemohu si říct, všichni jsou lumpové, vím že jich je většina. Vím že nemocnice je zoufalství v naleštěných výlohách. Vidím i v zimě jak se tam ona sorta lidí jiné pleti chodí ohřívat, jako že na návštěvu a tráví tam celej den. Je hodně zkažených povah. To co vnímám jako zásadní problém je stejně ona dotyčná pohodlnost a jistý druh živobytí bez jakéhokoliv přičinění, nebo ve jménu parazitních metod, kdy jakékoliv postupy k příjmu po finanční stránce jsou prakticky ve jménu lhostejnosti cestou minimálního odporu. Je to všude, stačí porovnat otázku zaměstnavatel vs zaměstnanec. Dnešní mládí prostě chce hned (velký) prachy a nejlíp v první výplatě. Za nás to bylo kapku jinak, začal jsi od ho.na a až jsi ukázal samostatnost, schopnost přemýšlet a poradit si, šel jsi postupně vejš, ale ty krůčky byly minimální a postup v hierarchii pozvolný. Tím je docíleno, že si více vážíš toho co máš. (teda já to tak mám) Pokud vše dostanu přímo do huby, automaticky je můj vztah at už k práci nebo k ženský pokřiven.

        • Sasin napsal:

         A co nutí ty blboně se učit kokotiny a pak u zaMĚSTnavaTELE žmoulat čepičku aby u něj mohl dělat na jeho blaho.
         Gdyby měli navalené, šlohnuté a zneuctěné vlastní podíly na neprodejné půdě a rozpočtu, který se upeče ze všeho co skončí ve společné díži a ještě by si to mohli KONtrolovat svými osobnímí písemně registrovanými potřebami na místě svatém, společně shváleném, tak by se na to mordechajství už dávno vyprdli. Ale s čím mají každej den tu čest. Musej dle nějakých pytomých nactiutrhačných zaKONů dělat opičky a čulubrky pro jakési blaho čerta či ďábla. Do smrti z toho mají kulové, páč jim to papaláši vždy stačí sežrat nebo utrhnout od huby a gdyž to nepomůže zavlečou je do existenčních potíží nebo do války. Já se vážně divím, že těch, co to mají alespoň trochu v hlavě v pořádku je furt tak málo.

        • přemítač napsal:

         No já to chápu tak, že když ti to mlátěj do palice od dětství přijmeš ten program jako svou životní filozofii, nemáš čas přemýšlet nad tím proč to tak je, tak to je. Komukoliv jsi jen nastínil myšlenku jiného druhu na zaměstnavatele, všichni koukali jak péra z gauče, někdo to vodkejval je to tak, ale tím to zhaslo, lidi si volí snadnou cestičku, je ušlapaná a bezproblémová a naskýtá alespoň dva dny odpočinku. A že něco umíš a si váženej ti prostě vyvrtá do hlavy díru. Chtít, aby to zkraje všeci pochopili je jistě smysluplné, ale poněkud hůře a především časově realizovatelné, jelikož první kroky stejně musí někdo udělat. A ty najít je potíž. Lidi hledaj už přirozeně v systému škvírky jak pro své následovníky ty cestičky vyhledávat, je to přec rodičovská „láska“. Ale když pak vidíš, že na brigádě na malýho klučíka zvýší hlas ať přichvátne nebo dělá něco líp, rozbrečí se a už nepřijde, že je to šikana. Stejný to bylo i na vojně, kluci brečeli i kvůli klikům. To když sem vyprávěl svýmu stréčkovi, hodně se smál, že tohle není vojna, ale peřinka s vyvoněnýma duchnama. To jak píšeš o oněch podílech jistě dává smysl, otázkou je jak by s tím nakládali ti, co na vše se.ou. Jakým způsobem by se to rozdělovalo? A kdo by produkoval onu obživu? Otevřeli bysme jako znova všude jzd a jezdili jsme s traktorama nebo jak si to představuješ? Především by to obsahovalo jednu bolestnou přeměnu, hodně lidí by najednou muselo slevit ze svého komfortu. To jak by se jim toto vysvětlilo mi hlava nějak nepobírá.

        • Sasin napsal:

         No jistě, zabydlet neprodejný podíl na půdě tak abys nemusel orat a skákat po stromě jako ing.vopice trvá nějakej rok. To si myslím, že každej debil i u Slovanů věděl, páč viděl kolik to stojí tvořivosti neco vypiplat živého aby to pak rostlo samostatně a jen se stínit bez černých brejlí třeba pod kaštanem. Takového něco si nigdo nevezme do peněženky nebo pod sedlo a neodcestuje na jiné místo, byť v pátem či šestém stoLÉTÍ.. Kór gdyž chodili pravidelně na jaře o dušičkách připíjet a hostit své předky, kteří jim toto udržitelné a poCTIVÉ živobytí nabouchali do hlavy. A jak tó udělat, jak někoho přinutit a nebo přemluvit aby se choval jako člověk a né jako vemeno z ryby, na to zkus přijít sám. Budu čekat na tvůj tvořivý poKROK.

         P.S. Gdyby jsi nevěděl gde začít, můlžeš se opřít o mé nápady, které jsem tady blboňům už sypal.

    • ani kdyby někdo s něčím vyhrál politickou hitparádu neovládne obor napsal:

     benmile, ještě bych mohl vysvětlit trochu stručněji výhrady k této větě:

     „a bez mrknutí oka posílá stamiliony na jakoukoli chátru“

     Totiž že on to neposílá „té chátře“ nýbrž to posílá SOBĚ.
     Sobě PŘES „tu chátru“, kterážto slouží jako ZÁMINKA jakože kvůli ní a pro ní se to MUSÍ (a většinou ještě dvojnásobně i více předraženě…VŠAK TO NEJDE ZE SVÉHO, že…tak co se ve VÝVÁDĚNÍ PROSTŘEDKŮ „ZE SPOLEČNÉHO“ UPEJPAT) posílat. Čili tomu se říká „PRŮTOKÁČ“.
     Něco jako když jsou např. SBÍRKY na nějakého hendikepovaného Antonínka, který potřebuje nový vozík…samozřejmě díky tomu může být značně předražený, že se na to skládají lidé, co už to dále nekontrolují.
     Víc než Tonda na tom mají prospěch ti „ostatní zúčastnění“, kteří ZNEUŽILI LIDSKÉHO SOUCITU (za což je poženu svinským krokem jakmile si k tomu vezmu příležitost) – tedy ti „POSKYTOVATELÉ“ a k tomu ještě „reklamu“ (a i „media“ si přihřejí písmenkovou polívčičku jak jsou „na Vaší straně“ – zmrdi falešný).

  • jak vydělávají moc na lidských průtokáčích napsal:

   benmile, „nechá živořit své občany, a bez mrknutí oka posílá stamiliony na jakoukoli chátru“

   Tak naivní oni nejsou – posílají „ze společné“ kasičky (tedy posílají to, co není jejich), posílají to do TĚCH směrů u nichž vědí, že tyto POUŽITÉ LIDSKÉ PRŮTOKAČE nemají jinou možnost než to UTRATIT U NICH – u těch „poskytovatelů“ (což jsou privilegovaní „podnikající STÁTNÍ mazánci“). Chudák ani „migrant“ si z toho nic pro své zájmy neušetří a nic s tím nenadělá – poslouží však jako skvělá zástěrka těm, kteří si to PŘES NĚJ potřebují „ze spoléčného“ posílat „DO SVÉHO KŠEFTU“ – tedy jde o PRANÍ ŠPINAVÝCH PENĚZ prováděné STÁTNÍMI – jejich „legalizaci“.

   • jak vydělávají moc na lidských průtokáčích napsal:

    Není totiž logická jiná možnost než VYVÁDĚT „z toho společného“ (jako je pokladnička) POD NĚJAKOU ZÁMINKOU.
    A těch se nachází dost na to – což je věcí spíše jazykovou než praktickou (což už je spíše úkol pro dialektiky, aby to „pokryli“), aby se pravidelně prošustroval jakýkoli celý „rozpočet“ i víc tím „správným směrem“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!