Pozvánka na připomenutí upálení Mistra Jana Husa – 6.7.2017 – Praha

mrjanhus2017
99 Komentářů k Pozvánka na připomenutí upálení Mistra Jana Husa – 6.7.2017 – Praha

 1. petr napsal:

  Možná přijdu. S otýpkou a s pochodní :-D

  Jen si říkám kdo to proticírkevní šílenství a štěpení křesťanství na jednotlivé protestantské talmudistické sekty, co ke konci středověku převrátilo evropu vzhůru nohama, má na svědomí.

  Jestli to byla jen chamtivost šlechty, která prahla po církevní půdě a zlatu, tak jako u husitství. Prostí lidé tam byli za kompars, užitečné idioty a kanonenfutr, a šlechta pak shrábla majetky církve. Nebo jestli v tom měl prsty GP.

  Nápadně to totiž připomíná rok 1989, kdy taky kompars utřel hubu a napakovala se komunistická šlechta. Jen se rozkrádal majetek národní, protože církevní rozkradli o 600 let dříve.

  • proud napsal:

   Na to neni co napsat,co slovo to perla,tolik blbin napsat do jednoho odstavecku,to uz mi zavani peto mistrovstvim :-))))

   • Paul Durham napsal:

    pražské jaro porozené Husem na začátku 15.století skončilo 1620 na Bílé Hoře a 400 lety německo-židovskou nadvládou v tomto prostoru, vidíte to jako slovanský úspěch ?

    • Petr napsal:

     Pokud by jara nebylo, bylo by lip?

     • Paul Durham napsal:

      to je zcela irelevantní otázka , tyhle hry na „kdyby“ nahrazují lidským zdrojům pochopení stávající reality

      • proud napsal:

       Stavajici realita je neco co chceme zmenit,paklize te nezajima kdyby a co by,nebo po zmenach netouzis,pak ses tu spatne.

       • Paul Durham napsal:

        nemůžete změnit , co nechápete

        • Sasin napsal:

         Paule durhame, v tom je přece ale ta naděje, páč přiznejme si to podstatné. Nigdo tomu nerozumí. Proto dojde ke změnám . Do té doby co je zlé bude ještě zlejší a co je dobré bude ještě dobřejší. Lidi si vyberou za vzor to dobřejší.

        • proud napsal:

         Napisu to teda uplne pro blbce :-))),nikoliv zmenit,ale vymenit,na to mi staci znat to co chci misto cehokoliv stavajiciho ;-)

        • Eschatolog napsal:

         Sasine sledujte tok penez a majetku dejinami, pomaha to porozumeni lidskym cinum, zejmena kdyz si kazdy vybere to nejdobrejsi pro sebe prave ted.

        • Sasin napsal:

         Eschatolog
         A ještě tohle. Lidi se furt diví, že se zlodějům stále tak daří. Z vidění za (pod pokličku) udělali závidění,(nenaplnění touhy mít to samé) a přitom jim uniká to základní. Bůh, stvořitel, program či co to všechno řídí funguje na principu, děj se vůle tvá“. Řekne jen strohé, budiž. Dobré je si povšimnout skladby toho slova. Nejdříve je bud a až poté je díž. Z toho plyne pochopení další úchylky od PRAVidel vesmíru. Nelze si totiž půjčit něco co se stane až potom.

      • Petr napsal:

       Ja jen, ze Nemecko – zidovska nadvlada by tu byla i bez Bile hory. Coz zas asi nechapete vy.

       • Paul Durham napsal:

        Inu , přečet jsem si příspěvky až dolů, je to samé „kdyby“ , na to seru, Hus začal pražské jaro a konce dnes známe , otázky tedy zní: měl na to koule sám nebo plnil zadání ? chápal vůbec , co startuje a jak to skončí ? nebo to byl jen blázen ? či naopak agent vatikánu s cílem žažehnout pogrom na Čechy ? zajímalo ho vůbec , že rozpoutává krvavou
        občanskou válku , která skončila totální německou dominancí ( až dodnes ) ? Německá pravda zvítězila a můžeme se o tom právě dnes přesvědčovat denně kolem sebe.
        Mimochodem další výzkumný projekt v debilstánu : dnes se zavádí institut nespolehlivé osoby, která doplní dosavadní institut nespolehlivého plátce DPH. :-)

       • Maroš napsal:

        Petr – židovská nadvláda existuje len preto – že ju pod rúškou pseudohumanizmu – čo je nematerialistická analógia biblického projektu – so zaklínadlom TOLERANCIA, ľudia ako nadvládu nevnímajú – z pohodlnosti riadených, nesamostatných, nedospelých. Odbočím – pes je len infantilný, nedospelý vlk. Keď si ľudia uvedomia, o čo všetko – že o celý svoj – cudzími elementami naprogramovaný a riadený – život – prichádzajú, potom nadvláda židovstva skončí. Židia nás manipulujú ako – domáce zvieratá.

        • Petr napsal:

         Samozdrejme ze byl blazen. Tak jak kazdy nabozensky fanatik.

   • petr napsal:

    Tyhle věci tě soudružka učitelka ve škole neučila, že?
    Oni totiž židobolševici měli na křesťanství zcela nepřekvapivě stejný názor jako židozednáři.

    Doplň si znalosti dějin (nikoliv hisTÓRYje) a pak teprv mudruj.
    Nepřipadá ti snad, že náboženská 30letá válka převrátila evropu naruby?
    Ještě můžeme být rádi za tu habsburskou „okupaci“ protože to byla víceméně doba míru. Předtím jsme byli na pokraji zániku.

    A že rozsáhlé církevní pozemky a nemovitosti nějak záhadně skončily v rukách husitské šlechty, podobně jako nedávno celé továrny skončily v rukách bývalých komunistických prominentů, to je neoddiskutovatelný fakt.

  • weissbach napsal:

   „Jen si říkám kdo to proticírkevní šílenství a štěpení křesťanství na jednotlivé protestantské talmudistické sekty, co ke konci středověku převrátilo evropu vzhůru nohama, má na svědomí.“

   To je dobrý vtip.
   Tím chcete říct, že ve Vatikánu do té doby seděli hodní netalmudičtí nepřekabátění křesťané?
   Co papež to chazarský talmudický satanistický globalščik.

  • stefan goga napsal:

   Iba na okraj.Nebola to nahodov cirkev cize Vatikan co nakradol majetky ako prvy. A co kolonizacia v mene kriza majetky presli cirkvy a chudakom ostala biblia.Kde ostal Jezisov odkaz? kto sa mu odcudzil a pritom stale sa nanho odvolava v mene Jezisa krista.

   • petr napsal:

    Ježíšův odkaz dokonale spláchly do hajzlu kalvinistické a luteránské sekty. Včetně husitů. Pak nastolili talmud v křesťanském hávu a uctívání blahobytu a bohatství ačkoliv v bibli mají to přirovnání o boháčovi a velbloudu uchem jehly.

    Katolická církev je doposud nestihla dohnat, ačkoliv se o to zednáři v sutaně typu Halík nebo líbač muslimských a židovských zadků papež František, snaží ze všech sil.

    • Forever Slav napsal:

     „Ježíšův odkaz dokonale spláchly do hajzlu kalvinistické a luteránské sekty. Včetně husitů. Pak nastolili talmud v křesťanském hávu a uctívání blahobytu a bohatství ačkoliv v bibli mají to přirovnání o boháčovi a velbloudu uchem jehly.“

     A na to jste přišel jak? Jakým způsobem se zde klaní mamonu?

  • OldNoe napsal:

   petr, dovolím si doplniť niekoľko informácií z knihy J. Kosina: Světové dějiny, kde sa dočítame, že prvé sedliacke povstania organizoval Ondrej Bodenstein (pre istotu sa premenoval na Karllstadt – vraj podľa miesta narodenia) a tzv. Novokrstenci. Čo sa týka takto vzniknutej „šľachty“ treba napísať, že išlo o správcov bývalého cirkevného majetku, ktorý im vďaka reformácii „spadol do lona“. Tento „sprivatizovaný“ majetok vyhlásili za vlastný dedičný a ľahko presvedčili ostatných, že i oni sú šľachtici. Čo znamenalo evidentný úpadok šľachty, ktorá sa začala nápadne podobať na súčasnú väčšinovú predstavu o „prehnitej šľachte“. Jej úpadok dokončila Francúzska, ako i ostatné slobodomurárske revolúcie, prakticky vo všetkých európskych krajinách.
   Čo sa týka Husitov, tí si najprv vyrabovali vlastnú krajinu (napr. Vyšehrad vypálili a zlikvidovali takým spôsobom, že úplne stratil svoj dovtedajší význam.), aby potom rabovali v susedných krajinách – napr. i v Slovenských. Odporúčam vynikajúcu knihu M. Mišíka: Husiti na Slovensku, kde sa o. i. dozvieme, že Husiti viazali značnú časť európskych vojsk, ktoré potom chýbali v bojoch s Turkami. Samozrejme, nikto nemusí pochybovať o tom, že hlavným úmyslom husitizmu, či celej reformácie, nebolo hájenie národných záujmov, ale likvidácia pôvodnej európskej kultúry. Čomu čelíme (aj vďaka všeobecne zblbnutému obyvateľstvu, ale i systémom Mentálneho bojového poľa) v súčasnosti opäť.

   • petr napsal:

    Velice zajímavé.
    Taky stojí za to prostudovat si počátky husitského hnutí v praze. Když čtete mezi řádky tak zíráte, ja to všechno bylo jinak než nám zednáři cpou do hlav.

    A jak se v důsledku synergického efektu čím dál víc nabalovali na hnutí různé existence prahnoucí po církevní půdě a zloději prahnoucí po církevním zlatu. A užiteční idealističtí idioti kteří tam původně dominovali, byli zatlačení do pozadí tak jako v každém židovském revolučním hnutí.

    A taky že židovskou Prahu, ze které to celé bylo řízeno, nakonec nechali na pokoji, ačkoliv v ostatních městech nemilosrdně vraždili a drancovali.

    • proud napsal:

     Zlodeji obirali zlodeje,protoze cirkev nic jinyho nez zlodej a vrah v legalnim rouse,neni!!!! Kdo se ji tedy zastava,jakykoliv,zastava se vrazd,rabovani a zledjny,at uz v jakymkoliv umyslu!

    • Forever Slav napsal:

     Totéž se dá říci o Rudé armádě, osvobozující Evropu od nacismu. Pak dle vaší logiky musím zavrhnout i Rudou armádu, že?

   • Maroš napsal:

    OldNoe – husitská schéma pokračuje – boľševizmom. A tiež mnohým uniká, že tzv. kališníctvo – nie je nič iné, ako kult krvi – teda – satanizmus – teda – kabbala. Za husitu by sa mohol prehlásiť aj chazar Porošenko – len mu chýba vozová hradba – a vlastne ani nie – na Donbas poslal všetky od roku 1986 rádioaktívne obrnené uloženky.

 2. petr napsal:

  Povšimněte si, jak všechny tragické historické události fatální pro naši zemi, vznikly v židovské Praze. I Karel IV. sídlil raději na karlštejě v dostatečné vzdálenosti od toho židovského okultního doupěte. Radši postavil hodně nákladný a vzdálený hrad než by byl tam. A zakázal vstup ženám, protože mu bylo jasné, že kam žid nemůže, tam nasadí ženskou.

  A JK si myslí že v tomto okultním doupěti které přitahuje to nejhorší z celé republiky, dokáže s čímkoliv pohnout. Kdyby se Zeman spoléhal na Prahu tak by se nikdy nestal prezidentem.

  • Maroš napsal:

   petr – Praha je oficiálne jedným z centier svetového židovstva – ezoterické – okultné centrum. Tu sa upečie ešte veľa zla…

   • petr napsal:

    O tom se okrajově zmínil Pjakin. Ale já to pořád moc nechápu. Jestli ten okultizmus má nějaký vliv i na materiálno, nebo nĕjaké mentální pols, nebo jestli je to jen kulturní podhoubí, díky kterému po nějakém čase každý v praze zblbne a začne být židem aniž by si to uvědomoval (pražská kavárna).

    • Maroš napsal:

     petr – podstatou židovstva je – že je perifériou moci GP, teda je naprogramované po moci túžiť, mať schopnosť ovládať iných, manipulovať s nimi. Kreatívna sila skutočne existuje. Okultizmus ju používa – avšak v nesúlade s Jednotou. Okultizmus používa kreatívnu silu na sebecké účely – čo je v súlade so satanizmom. Satan je považovaný za pána času, t. j. – v satanizme je implantovaný nihilizmus, ktorí adeptov motivuje – len tu a teraz – čo je skrytý materializmus – neveriť v kreáciu budúcnosti – len zožrať a užiť si – teraz! Teraz mať sex a lówe – moc a úspech – 15 minút slávy! Uznanie publika – byť celebritou!

     A čo tak uznanie Stvoriteľa a kozmických síl? Celé je to vo – Faustovi – celá arogantná Praha – aj s kaviarnou. Tak aj dopadnú – ako odpad po 15 minútach „slávy“ – „točí ma telka!“ UŽ ŤA NETOČÍ – A ČO TERAZ TY PAKO „Z LUCIE“?!

 3. Petr napsal:

  A jak cirkev k majetku prisla? A mohl by jste vysvetlit, ktera ta cirkev je jedina pravdiva? Bohuzel to mi soudruzka ucitelka ani zidobolsevici nevysvetlili.

  • admin napsal:

   třeba ta církev, která se drží svých přikázání?

   • Petr napsal:

    Ktera to je?

   • proud napsal:

    cirkev co se drzi prikazani……ale no taaaak :-)))))).Staci uz jen ta „cirkev“,naprosto jakakoliv!!! Nebudeme si prece opakovat proc vubec vznikly,ani proc vznikaji sekty.Cirkev je defakto oficialni sekta,proto nabrala silu(prachy,s nima vliv).Tyhle veci vznikaji jako podpurny mechanismy vladaru,dnes uz vlad a podobne,ucej lidi poslusnosti,fixujou jim cukr a bic.

    • proud napsal:

     Zahodte uz kurva jednou vsechny berlicky a naucte se bejt sami sebou a priznejte si realitu v cely svy nahote,nehledejte jak z ni utyct,hledejte jak si ji udelat k obrazu svymu,ale tomu pravymu,ne tomu vnucenymu ;-)

     • Paul Durham napsal:

      co tak najednou a zrovna vy propagujete nahou realitu ?

     • petr napsal:

      Přesně tuhle taktiku používali zednáři na odvracení lidí od křesťanství a boha. Buďte sami sebou, na co potřebujete nějaké pámbíčkáře? A tak se lidi odvrátili od boha a nevědomě se stali uctívači židovských peněz.

      Zajímavé je že to pořád zabírá. Ale je to zákonité. Když přestanete vyznávat boha tak nakonec se stanete uctívačem a otrokem vlastního ega. Pak si vytvoříte vlastní náboženství na míru, tak aby vyhovovalo vašim potřebám a bylo pohodlné.

      • Paul Durham napsal:

       ále no tak, rozumím tomu dobře, že náboženství na míru jednomu je OK a náboženství na míru jinému je ZLO ?
       vtipná kaše , systém pro prosťáčky je jistě nutný, v soutěži o ten nejméně krvavý těžko hledat vítěze :-)

       • petr napsal:

        Potrefená husa se vždycky ozve :-D
        Všiml jste si jak se ego začne okamžitě bránit, když na něj podniknete nějaký útok?

        Buddha to znal už před tisíciletími. Jen my jsme tak tupí a namyšlení že to vidíme.

        • Paul Durham napsal:

         neberte si do huby Buddhu , idiote

        • proud napsal:

         Uplne v klidu,stejnej curak jako ostatni,mozna jen umirnenejsi,blbe!!!

        • proud napsal:

         ….tahni si delat svy nablbly oooom a mlatit do bubinku:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Na Vaclavak,pico dredata,pred sebe si dej klobouk a cedulku ze nemas na zradlo pro psa,nez te odtamtud vykopou:-))))

  • petr napsal:

   Petře, nezlobte se na mě, ale to je čistě vaše lenost že spoléháte jen na ty nesmysly které vás naučili židobolševici ve škole a nejste ochotný si doplnit znalosti z knih nesepsaných bolševiky nebo zednáři.

   Ne nadarmo francouzskou revoluci předcházeli zednářští encyklopedisté (Diderot), kteří v souladu s 2. stupněm teorie řízení zfalšovali popis reality. Právě z toho období pochází škodlivé memy jako „temný středověk“ , „osvícený novověk“ , „tmářská církev“. Na jejich základě užiteční idioti všeho druhu už 250 let pod sebou řežou větev na které sedí naše civilizace, tedy křesťanství.

   A já si říkám jestli to kříšení dávno mrtvých slovanských kultů ke kterým jsme ztratili vztah, není zase jen práce užitečných idiotů, mohutně podporovaná zednáři.

   Kdo namaloval tu úchvatnou Slovanskou epopej? Alfons Mucha, zednář jak poleno.

   • proud napsal:

    Hele,a kde beres tu jistotu ze krestanstvi,kdyz vime,ze vsechno bylo umyslne zmeneny a bylo to v skutecnoti jinak,jenze nemame vubec zadnou predstavu jak,krome pouhejch teorii a vykopavek,ze kterejch se k lidem dostane jen to co se povoli? ;-).Porad nejak vidim ze nikdo nechce tusit o jakym hovne se dokola porad diskutuje:-))).Sebrali nam minulost,nejen Slovanum,sebrali ji vsem,krome kmenu kde se minulost predava slovne.Kdy se uz smirime s tim,ze dokud se nedostaneme do starejch archivu napriklad Vatikanu,nebo nekam kde stary,verejne spaleny knihy jeste nejaky jsou,pokud jsou,nic se nedozvime,jen dohady a nedojde nam ze tedy nema smysl se ohlizet zpatky,protoze tim naplnime jen ono ze kdo nema minulost,nema budoucnost a nezacneme si tedy tvorit budoucnost ze soucasnosti? Osobne seru na ASI? minulost!!!Ztrata casu.Me zajima to co chci,ne to co chtel dedecek.

    • petr napsal:

     Jistota není nikdy.
     Ale když vidím, jak různí ilumináti a zednáři buší do církve ze všech stran nejmíň posledních 600 let, tak mám jasno.

     To jen hlupáci si myslí, že zednáři se snaží půl tisíciletí zničit zvenku církev, když ji zároveň celou zevnitř ovládají.
     Logika hodná chovance ústavu pro choromyslné. S takovými lidmi těžko diskutovat.

     Dějiny církve jsou dějiny periodických krizí, kdy zednáři dosáhli vysokého stupně infiltrace (luther, dvojpapežství, zrušení jezuitů) nebo poškození zvenčí (husité, kalvín, reformace) a naopak znovuzrození které je spojené často se vznikem nového nezkorumpovaného církevního řádu. A tak pořád dokola.

   • Petr napsal:

    Petr, nemam se duvod na vas zlobit, ale mam duvod vam odporovat. Vy lide postihnuti nabozenskym virem obvinujete ateisty. Ja ateista nejsem, ale vaseho zidovskeho boha proste neberu vazne. Pisete o Slovanskem kultu a nejste schopny odpovedet na otazku jak nabyla cirkev moc a bohatstvi. Jakym pravem zotrocovala a vrazdila lidi. Pravem spravedliveho Krista?

 4. Sasin napsal:

  Jsem si skoro jistý, že v těchto zemích nemá sochu ani letiště nigdo normální. Na každém bysme dobro mmuseli hledat na sepsaných listech těch, kteří si žili v dané době na vysokém bydle nebo nějaké vysoké noze. Páč jejich potomci jaksi nezmizeli a páchají své dobro nadále a stavějí ze společného své vysoké nohy dodnes. Staré papíry dávno zmizeli, co šlo spálit zhořelo a co šlo převychovat se už dávno dělá. To by se muselo něgde začít vážně kopat a čmuchat esli něgde něco nezůstalo a dávat bacha na ty, co se k nálezům přihrnou jako první aby jim něco z kapsy neupadlo nebo do kapsy neskočilo A ták si tady hrajeme na představy, že něgdo, gdo kázal na kůru byl normální a chtělo se mu jako změnit něco tak aby lidi netupaněli. A gdyž něgdo pláče nad Kájou čtvrtníkem jak pré budoval tady nějaké stavby, se sadím, že ho na stavbě, nigdy nigdo neviděl. Možná ani nigdy nebyl v této gubernii jeho připsané po přeslici nějako PřeMyslovnou, kterou se podařilo provdat po několikeré urgenci do postele nějakému Lucemgurgovi. Gdo tam něgdy byl, musel si všimnout že se to knížectví dá lehce přehlédnout. Těch postav, které prošly inkvizicí, spojenými zájmy neviditelné NOSaté ruky trhu, cenzurou nebo jen KONfliktem zájmů cizáků, kterým se nehodí pravda do HisTórie, zůstalo jen málo. Ale opravdu málo. Možná je něgde nějaká kozí ulička a vedle ní bude ulička s nějakým jménem, o kterém si třeba říkáte, gdo to byl. Sochy a názvy ze zaKONa byly dycky chráněné systémem, páč na nich si dokazuje svoji velikost, že jako tyto země patří k nějakým židokřesťanskémi tradicemi a ti co to dneska kážou jsou zalezlí hádejte gde. No vidíte. Co se změnilo…Ten Husův projev o tom jak se krkavci slétli a vyzobali poslední zrna přirovnal k Havlovu projevu, „nebojte se lidi, voni vás jen straší a říkají, že cci zpátky majetky , ale já vás mám rád, nezaměstnanost nebude, nic se rozprodávat nebude, budeme si tady vařit tu našu kašičku po našom..“ a ták….Esli s tím tupým systémem něgdo nezhebne, už určitě plánují, gdy to něgde dají vytesat do kamene aby blboni, možná už bioroboti, věděli jakou hodnou vrchnost jsme měli, Úplně tu nejdemogratičtější, přesně jako to měli ve starém otrokářském Řecku. Muheeeeeeee

  • petr napsal:

   Ale že se nám daří skvěle, těch posledních 200 kdy církev ztratila díky zednářům veškerou moc. Dvě století míru a lidských práv, volnost, rovnost, bratrství.
   Žádné krvavé války s miliony obětí, žádné despotické režimy s desítkami milionů obětí. Žádné přesuny majetků a vznik tak bohatých lidí že středověká šlechta proti nim vypadá jak banda žebráků.

   • Sasin napsal:

    Ani těm, co učí, učili lidi bezduchému znání nepřísluší dobré ocenění, jenž kážou v KOSTele, u tabule jako dnešní budižkničemové v parlamentní kantýně zase jen vodu a gdyž je nigdo nevidí chlastají PANčované víno. Takové neovívá čerství vzduch, potí se „prací“ pro nápady zlodějů moci. Takoví ani dnes na cestu k božímu duchu (vAZduch) ze svého přesvědčení nevykročí.Zůstanou stát se svými nakupenými sklíčky, plechovkami a ideologickým háramPÁDÍm. Nebudou stíhat to vláčet s sebou a budou předběhnuti lehkými osvabodněnými lidmi.

 5. Forever Slav napsal:

  Dostává mě, jak tady někteří nadávají na husity, div že ne na Jana Husa. Už se ale nezmíní o tom, že to, co udělalo křesťanskou západní civilizaci v dávné minulosti velikou, bylo právě protestanství, které vzešlo právě z husitství.

  Svoboda a autonomie jednotlivce, individualismus, osobní odpovědnost (tedy hodnoty a ideje, co zbudovali velikost západní civilizace v dávné minulosti – mj. kapitalismus, který udělal ´v minulosti veliké západní země, právě vznikl přirozeně v protestantských zemích) atd. – to vše vzniklo právě v protestantismu, v protestantských zemích. A tomu všemu položilo vítězství husitů v obranné válce proti křižáckým vojskům.

  Vyčítáte husitům, že během husitských válek země skončila vyplundrovaná? Téměř po každé válce je často země, na jejíž území se masivně bojovalo, v troskách. A v případě husitských válek by bylo dobré zmínit, kdo tu válku vyvolal. Husité? Ne, husité, zvláště umírněné křídlo, mnohokrát NABÍZELO MÍR výměnou za ústupky KC – tj. umožnění praktikování husitství aspoň v rámci Českých zemích. Vatikán ale všechny nabídky ke smíru zamítl a naopak vyhlásil křížovou výpravu, s cílem VYHUBIT TY „KACÍŘSKÉ“ HUSITSKÉ ČECHY! Byli to husité, kdo vzali do rukou zbraně na svojí obranu před křižáckými intervenčními vojsky, ten, kdo bojoval o holé přežití.

  Čili, odpovědnost za válku a její ničivé následky nese tehdejší katolická církev a křižácká vojska, nikoli husité.

  A obzvláště je velmi směšné tvrzení, že vlastně husité můžou zčásti za postup Turků, jelikož na sebe vázali část křižáckých vojsk. Zjevně husité sami na sebe posílali křížové výpravy. To byla vina křižáckých vojsk a Vatikánu, že místo, aby se soustředili na tureckou hrozbu, tak posílali vojska na druhé křesťany.

  K tomu je velmi dobré podotknout opět mnohé nabídky husitské šlechty KC na mít výměnou za ústupky. Kdyby to KC přijala, válka by skončila mnohem dříve a země nemusela být tak zničená. A mj. byl to právě kališnický český král Jiří z Poděbrad, co později jako český král nabídl vznik protiturecké aliance, ale opět, Vatikán to jednoznačně zamítl a namísto toho vyhlásil opět křížovou výpravu proti „kacířským“ Českým zemím.

  Pozn.: mj. právě husitství se významně velmi přiblížilo původnímu křesťanskému biblickému učení, narozdíl od KC

  Alfons Mucha se „dopustil zločinu“ tak, že vytvořil jedno z nejkrásnějších uměleckých děl v českých dějinách, sérii obrazů „Slovanská epopej“? Mucho, Mucho, ty jsi ale velký „škůdce“ a „padouch“. To sis dovolil fakt hodně, to bylo vskutku přes čáru. :D

  • Forever Slav napsal:

   oprava: mnohé nabídky husitské šlechty KC na mír

   • petr napsal:

    Je strašně snadné nabízet někomu mír když víte, že ho protistrana z principu nemůže přijmout. Protože by tím otevřela pandořinu skříňku. Což se nakonec stalo až za 200 let a vypukla zničující náboženská 30.letá válka.

    Husité tak strašně chtěli mír, že si do svého čela postavili bývalého banditu a později krvelačného masového vraha Žižku který vraždil kudy chodil. Zejména neozbrojené mnichy a sestry v klášterech.
    Vraždění bezbranných opravdu husitství přiblížilo původnímu učení Ježíše.

    Zase logika jak řemen.

    • proud napsal:

     Znas jakoukoliv cirkev co by nedelala to stejny,jen s jinejma recickama? Ledaze vsechny ty hranice bejvaly na opejkani burtu a nam se prezentovaly jako upalovani proticirkevnich a zabavovani jejich majetku :-)

     • proud napsal:

      Cirkve si prece odjakziva vydelavaji rukama a na tom bohatnou vic nez kdokoliv jinej rukama delajici,jakapak zlodejna,sami si stavej ty vsechny palace a sochy,krize si odlejvaj ,vino delaj a taky kazou,atd.:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

      • petr napsal:

       Už jsi podal přihlášku do nějaké lóže?
       S touhle rétorikou by tě tam brali všemi deseti.

       • proud napsal:

        Odpovez na otazku……… :-).Moje loze je muj narod,prihlaska je ze jsem se do nej a pro nej narodil.

    • proud napsal:

     Vubec nemas sajn o cem zvatlas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • proud napsal:

     Odpovez mi na jedinou otazku,jen ano-ne: „Veris v Boha?“

    • Forever Slav napsal:

     „Je strašně snadné nabízet někomu mír když víte, že ho protistrana z principu nemůže přijmout. Protože by tím otevřela pandořinu skříňku“

     Netřeba komentovat, jen přiznání, že odpovědnost za vznik zničující války a její ničivé důsledky nese KC, ač měla mnohokrát možnost to zastavit.

     Třicetiletá válka byla zničující, ale odpovědnost za ní nesou obě strany. To neznamená, že vznik protestantství bylo špatné. Naopak, protestantství (husitství k tomu položilo základy a velká škoda, že Husovo učení se zde neudrželo ve větším množství) vytvořilo velikou a prosperující západní civilizaci, veliké západní národy. Proto není důvod se stydět za vznik protestantismu, naopak, západní národy můžou být na něj hrdé.

     Vyčítáte Janu Žižkovi z Trocnova, že nebyl zrovna moc velký „humanista“. A husité (hlavně radikální křídlo táboritů) též ne? Toto špinění hrdinství husitů dost připomíná způsob špinění odkazu Velké vlastenecké války a hrdinství Rudé armády – tím způsobem, že se ukázalo na rudoarmějce jako na „ožralé mužiky“, „mongoloidy“, „znásilňující“ celé miliony žen a „rabující hordy“ (ne, že by to část vojáků tehdy nedělala). Pak dle vaší logiky Rudá armáda a Velká vlastenecká válka bylo to nejhorší, co Rusko a Evropu potkalo. A za zničenou ruskou zem vlastně nenesou odpovědnost nacistická vojska, ale ruská Rudá armáda, bránící svou vlast.

     Stejně, jako Jana Žižku, bych mohl bez problémů odsoudit a zavrhnout třeba generála Žukova či maršála Koněva, kvůli jeho minulosti ve zločinné komunistické straně (nedělejme si iluze, že tito lidé byli nějaká neviňátka). O jejich úloze v potlačení např. maďarského povstání nemluvě. A přesto,považuji je za hrdiny, jelikož zachránili svou ruskou vlast, svůj národ i můj český národ před nacistickou likvidací. A stejně tak chovám sympatie i k hrdinství Rudé armády.

     A to samé chovám i v případě husitství i Jana Žižky z Trocnova. Můj názor na Jana Žižku je, že to byl vynikající a odvážný vojevůdce, co zachránil můj národ před křižáckou likvidací (příznivců učení Husova bylo opravdu v té době v Českých zemích hodně, velká část národa byli husité – a křižáci dostali příkaz, respektive měli volné ruce k fyzické likvidaci všech husitů, včetně žen a dětí – a křižáci ani často nerozlišovali katolíky od husitů, prováděli hlavně taktiku – „zabijte je všechny, Bůh si je pak přebere“ – tak často pobíjeli i husity i katolíky najednou).

     Díky vítězství husitů, i díky tak skvělým vojevůdcům, jako Jan Žižka z Trocnova, byl náš národ zachráněn před totální likvidací. Křižáci by podle rozkazu vyhubit kompletně příznivce učení Husova náš národ z velké části vyhubili. Hrdinství husitů proti obrovské křižácké přesile náš národ zachránilo před zkázou.

     Kdybych dle vaší logiky zavrhl Jana Žižku kvůli jeho kontroverzní minulosti, musel bych zavrhnout i např. Vladimíra Putina kvůli jeho minulosti ve zločinné KGB.A znovu zdůrazňuji, nebýt Jana Žižky z Trocnova, jeho mnohá vítězství nad křižáckými vojsky, náš národ by skončil z velké části vyhlazen křižáckými vojsky. Ale holt, někteří lidé stále i dnes špiní památku hrdinství husitských vojsk.Stejně jako Vladimír Putin zachránil svůj ruský národ před likvidací.

     • Forever Slav napsal:

      Oprava:Jan Žižka z Trocnova zachránil náš národ před likvidací (ze strany křižáckých okupačních vojsk). A stejně i tak Vladimír Putin zachránil svůj ruský národ před likvidací.

      • petr napsal:

       Putin ekonomicky a kulturně pozvedl národ.
       Husité nás ekonomicky a kulturně dostali o 200 let zpátky. A zničili vše co tu vybudoval otec vlasti Karel IV. mimochodem hluboce věřící křesťan.
       On byl jako Putin. Husiti byli jako podpindosníci a oligarchové, kteří v 90. letech rozkradli a zničili rusko.
       Žižku bych nejlépe přirovnal k Pol-potovi.

       Už tady konečně přestaňte lhát a šířit ty zednářské bláboly.

       • proud napsal:

        :-)))))))))))))))))))))))))))))

       • proud napsal:

        Vypada to ze nebejt husitu,zvatlame od Zikmunda nemecky,ty dovedo chytrej :-)))))))))))))

       • Forever Slav napsal:

        :D

        Byli to křižácká vojska a Vatikán, kdo nás dostal o 200 let zpátky, ne husité, co se bránili.

        Navíc, křižáci, což sám raději ani neuvádíte, měli rozkaz pobít všechny vyznavače Husova učení do jednoho – ženy i děti. Dle vás se asi měli husité nechat zabít.

        Vladimír Putin zatím nebyl vůdcem ve válce. To by pak byla jiná.

        Dle vaší demagogické logiky tedy ruská Rudá armáda může za to, že ekonomika a vše ostatní v Rusku se po druhé světové válce posunulo o celá léta zpátky.

        Křižáci a Vatikán nic, ale ve „skutečnosti“ husité (bránící svoje životy a svou českou zemi) proti křižáckým okupantům jsou „odpovědní“ za zničenou zem, ač válku a ničivé následky nese odpovědnost Vatikán.

        Nacisté nic, ale ve „skutečnosti“ Rudá armáda (bránící svou vlast) „může“ za zničené Rusko, ač za válku a její ničivé následky nese odpovědnost Německo – tak asi nejlépe lze definovat vaši nesmyslnou logiku.

        Ne kyjevští fašisté,ale ve „skutečnosti“ východní ukrajinští povstalci „mohou“ za zničenou Ukrajinu.

        Vaše logiky je vskutku úchvatná. :D

        Skutečnost se však má tak:

        Kdyby Vatikán a křižáci nechali České země na pokoji, nemusela skončit o 200 let pozadu. Za to poděkujte Vatikánu, ne husitům.

        Kdyby Němci nechali SSSR na pokoji, nemuselo by Rusko být zničené.

        kdyby kyjevští fašisté nechali východní povstalce na pokoji, nemusela být Ukrajina zničená.

        Jinak, Jana Žižku bych nejlépe přirovnal k ruskému generálu Žukovovi. Hrdinství a odvaha husitského hnutí mi i celkem hodně připomíná odvahu a hrdinství Rusů Rudé armády během Velké vlastenecké války.

        Na husity jsem hrdý – že zvítězili a porazili Antikrista = Vatikán. Ani žehnání zbraním papežem a kněžími křižákům nepomohlo – při husitských bojovnících stála Pravda – a Pravda Páně vítězí.

        Husitské hnutí mi také např. i připomínají proruští povstalci na východě Ukrajiny.

        „Naopak, protestantství (husitství k tomu položilo základy a velká škoda, že Husovo učení se zde neudrželo ve větším množství) vytvořilo velikou a prosperující západní civilizaci, veliké západní národy. Proto není důvod se stydět za vznik protestantismu, naopak, západní národy můžou být na něj hrdé.

        Vyčítáte Janu Žižkovi z Trocnova, že nebyl zrovna moc velký „humanista“. A husité (hlavně radikální křídlo táboritů) též ne? Toto špinění hrdinství husitů dost připomíná způsob špinění odkazu Velké vlastenecké války a hrdinství Rudé armády – tím způsobem, že se ukázalo na rudoarmějce jako na „ožralé mužiky“, „mongoloidy“, „znásilňující“ celé miliony žen a „rabující hordy“ (ne, že by to část vojáků tehdy nedělala). Pak dle vaší logiky Rudá armáda a Velká vlastenecká válka bylo to nejhorší, co Rusko a Evropu potkalo. A za zničenou ruskou zem vlastně nenesou odpovědnost nacistická vojska, ale ruská Rudá armáda, bránící svou vlast.

        Stejně, jako Jana Žižku, bych mohl bez problémů odsoudit a zavrhnout třeba generála Žukova či maršála Koněva, kvůli jeho minulosti ve zločinné komunistické straně (nedělejme si iluze, že tito lidé byli nějaká neviňátka). O jejich úloze v potlačení např. maďarského povstání nemluvě. A přesto,považuji je za hrdiny, jelikož zachránili svou ruskou vlast, svůj národ i můj český národ před nacistickou likvidací. A stejně tak chovám sympatie i k hrdinství Rudé armády.

        A to samé chovám i v případě husitství i Jana Žižky z Trocnova. Můj názor na Jana Žižku je, že to byl vynikající a odvážný vojevůdce, co zachránil můj národ před křižáckou likvidací (příznivců učení Husova bylo opravdu v té době v Českých zemích hodně, velká část národa byli husité – a křižáci dostali příkaz, respektive měli volné ruce k fyzické likvidaci všech husitů, včetně žen a dětí – a křižáci ani často nerozlišovali katolíky od husitů, prováděli hlavně taktiku – „zabijte je všechny, Bůh si je pak přebere“ – tak často pobíjeli i husity i katolíky najednou).

        Díky vítězství husitů, i díky tak skvělým vojevůdcům, jako Jan Žižka z Trocnova, byl náš národ zachráněn před totální likvidací. Křižáci by podle rozkazu vyhubit kompletně příznivce učení Husova náš národ z velké části vyhubili. Hrdinství husitů proti obrovské křižácké přesile náš národ zachránilo před zkázou.“

        Proč se vyhýbáte komentování tohoto? Nemáte snad argumenty na vyvrácení těchto mých tvrzeních?

  • OldNoe napsal:

   Forever Slav, gratulujem Vám k Vašej schopnosti prekrúcať informácie od renomovaných autorov, ktorých som uviedol vyššie. Možno by ste mohli uviesť pramene, z ktorých vychádzate, inak ste adeptom ponuky práce od „mainstreemu“, ktorý by – ako sa domnievam – na tomto webe nemal mať miesto. Poznámka, že husitstvo sa priblížilo pôvodnému kresťanskému učeniu je teologický omyl, pretože Husiti nehlásali režim lásky a milosti, ktorý nastolil Ježiš Kristus, ale starozákonnú a izraelskou elitou presadzovanú zásadu bezhriešnosti – minimálne náboženských elít. Táto myšlienka totiž s nástupom Kresťanstva neumrela, ale objavovala sa v mnohých sektách, hlásajúcich na jej základe násilie: od ariánstva, cez katarov, reformáciu až po nemecký nacizmus. Práve idea režimu milosti je kľúčom k pochopeniu mnohých dejinných udalostí, ktoré sa aj kvôli nej neustále opakujú. Čo sa týka križiackych výprav proti Husitom, tie neboli vyhlásené ešte pred ich vznikom, (ako podsúvate) ale až po ňom. Pretože najprv boli obete husitizmu – a – rozhodne sa k nemu nepripojili všetci: tí, čo sa nepripojili boli vyhlasovaní za kacírov a upaľovaní – často hromadne. Išlo to napokon až tak ďaleko, že sa upaľovali jednotlivé husitské frakcie (či sekty) navzájom. Napokon, nebolo to nič nové, pretože s podobnou krutosťou sa realizovali už Ariáni začiatkom stredoveku. Samozrejme, keď sa Husiti cítili byť slabší, usilovali sa o mier: je to úplne logická taktika, ktorú používali hádam všetci: vrátane UCK v Kosove. Spojenie národnej myšlienky (ktorá bola v tom čase úplne nová) s akousi ilúziou reformácie (mnohé praktiky – napr. príjmanie podobojím neboli vôbec sporné: v Katolíckej, ako i v Pravoslávnej cirkvi sa tak príjma dodnes) sa napokon ukázalo byť práve pre národ likvidačným.
   Čo sa týka Muchu, umenie ostáva umením a napriek pochybeniu, či slabostí autora je dielom Ducha Svätého. Veľmi pekne to vidíme napr. v dielach tzv. „atonálnej hudby 20.stor.: tá mala (ešte pred dnešnou inváziou) prispieť k zničeniu európskej kultúry. Stal sa však opak: ujali sa tí autori (Messiaen, Xenakis, atď.), ktorí s ňou komunikovali – rozhodne nie tzv. „druhá viedenská škola a Schonbergovský dodekafonizmus.

   • Forever Slav napsal:

    Ukázkové překroucení dějin. Zamlčujete fakt, že příznivci Husova učení (po upálení mistra Jana Husa) čelili systematickým perzekucím, ať už po politické či fyzické. Více k této věci netřeba dodat.

    Dále:

    Vaše špinění a házení kolektivní viny na husitské hnutí mi připomíná dnešní mediální špinění Rudé armády – házení kolektivní viny typu „Rudá armáda znásilňovatelka“, „rabující ožralí ruští mužici“ atd.

    Kdybych přijal vaši demagogickou logiku, musel bych zavrhnout i ruskou Rudou armádu (co také při osvobozování Evropy nebyla svatá). A s ní Velkou vlasteneckou válku. Musel bych zavrhnout i proruské separatisty na východní Ukrajině, jelikož i zde se část separatistů dopustila zvěrstev. Takto asi zní vaše logiky.

    Každá armáda má své idealisty a slušné lidi i rabující zloděje a lupiče, zneužívající situace k vlastnímu obohacení atd. I toto měla husitská i Rudá armáda.

    To ale nic nemění na tom, že to, za co bojovalo husitství, i husitské vítězství byla správná věc.Stejně jako bylo správné vítězství Rudé armády ve 2. světové válce.

    Co vy na to?

    • Forever Slav napsal:

     Oprava: Zamlčujete fakt, že příznivci Husova učení (po upálení mistra Jana Husa) čelili v Českých zemích systematickým perzekucím, ať už po politické či fyzické stránce. Více k této věci netřeba dodat.

   • Maroš napsal:

    OldNoe – forever Tay – umelá inteligencia z Mexika…

 6. miro napsal:

  Niektori cesi mozno ani netusia akeho obrovskeho cloveka mali v dejinach…jedneho z najvacsich a najzboznejsich ludi syna cloveka, bude stat po boku jezisa krista ako jeden z najvernejsich…cest jeho pamiatke a slava jezisovi.

  • proud napsal:

   Nemyslim si miro! Muj nazor je ten,ze mozna mohl mit dobry myslenky a dobrou vuli,ale zlomili ho,coz mu ale nemam za zly.

   • proud napsal:

    ….co bych mu za zly mel,paklize to tak nejak bylo je to ze se nevratil a nepridal k husitum……..ale mozna(nejspis) nemohl.

    • admin napsal:

     však víme, že i po 600 letech je každý po bitvě generálem. těžko soudit, když jsme v jeho kůži nebyli. Nevíme nic, musíme si vystačit s odkazem.

     • proud napsal:

      Tak nejak,muzeme se jen dohadovat,ale mrkni jak nektery neoblomne vedi ;-)))))))))))))))).To me vzdycky dostava :-).Ja se jeste ucil o Husovi,ze byl upalenej a Husiti ze byli hrdinove.Uz tenkrat jsem to mbral spis jako teorii a beu dodnes,stejne jako ze byli loupeznici.Nemam si na co hrat,klidne priznam,ze nevime.Spis me zajima kde je skryta pravda a kdo vi,pokud se dochovalo.Opravdu vi,ne spisky co byly od GP objednany a odmeneny.Ty se dochovaly vsechny,i kdyz to ma vypadat ze je nahodou zrovna objevili,vykopali a podobne,porad tentyz scenar a tataz hra se stadem.

     • Petr napsal:

      Presne tak.

     • petr napsal:

      Ano. Někomu stačí „odkaz“ pečlivě vyfabrikovaný židy a zednáři, ze kterého vypustili všechno co se nehodilo a naopak tam přidali to co tam nebylo, aby jim to gojové sežrali i s navijákem.

      Pravda se skrývá ve vatikánském archivu. A možná v nějakých starých pergamenech které zednáři v rámci falšování husitské historie nestačili zničit, protože k nim neměli přístup.

      • proud napsal:

       Osobne me zajima historie az tak v roce 0 a starsi,nejlip ta z minuly civilizace,ostatni je zfalsovany urcite,jen tezko rict az odkud.Treba pyramidy,artemdiny chramy atd,to vsechno byly fabriky na cistou energii,uz tenkrat byli dal nez my dneska,tak kam se chceme rozvijet se svejma spinavejma technologiema??? Pritom soudny lidi uz vedi ze pyramidy nemaji s faraonama nic spolecnyho,byly tu davno pred nima…..atd…..

       • petr napsal:

        Pokud existoval GP i před 2 000 lety, tak falšoval historii už tehdy.
        Podle Pjakina byla Římská říše výtvorem GP. Stejně jako starověkké řecko. A egypt.

        Ty první dvě byly rozložené zevnitř. DOdnes se to maskuje a falšuje vpádem barbarů. Tedy ne že by tam nevpadli, ale už nebylo skoro co likvidovat. O to se postarali sami obyvatelé říše.

        • proud napsal:

         Ano,to je ten duvod proc hledaam jeste starsi veci,jenze nevim kam az GP dosahl,obavam se ze az na samej zacatek za kterym stal……Nicmene co jsem psal o pyramidach je duvodem,nebo jednim z duvodu proc tvrdim,ze uz nejdeme na vrchol,ale zpatky….

 7. Forever Slav napsal:

  „Svoboda a autonomie jednotlivce, individualismus, osobní odpovědnost (tedy hodnoty a ideje, co zbudovali velikost západní civilizace v dávné minulosti – mj. kapitalismus, který udělal ´v minulosti veliké západní země, právě vznikl přirozeně v protestantských zemích) atd. – to vše vzniklo právě v protestantismu, v protestantských zemích. A tomu všemu položilo vítězství husitů v obranné válce proti křižáckým vojskům.“

  Husitství položilo přímo i nepřímo základy národní velikosti západoevropských národů.

  Co vy na to, páni odborníci?

  • OldNoe napsal:

   Je to jasné. A pozrime sa, kam dnes smerujú invázne vojská: najmä do Anglicka, Francúzska a Nemecka. T. j. do bývalých koloniálnych veľmocí. Prečo? Lebo sú najbohatšie. Tieto krajiny sú okrem toho plné Juvenilnej justície, LGBT ideológie, pedofílie (priamo vo vládnych vrstvách), ktoré sa pokúšajú vnucovať všetkým ostatným: vrátane povinných kvót na teroristov. Napokon, konflikt s Ruskom (a Putinom) vznikol práve kvôli tomuto vnucovaniu diabolskej deštrukcie. Môžeme pľuť na pápeža, že pobozkal nohy teroristom (a zastáva sa ich), ale neposkytol kresťanské kostoly islamistom, ani nevymenil kríž za polmesiac, ako sa to bežne deje napr. vo Švédsku. Čo je tiež vzorová krajina reformácie: dlhodobo so všetkým, čo k nej patrí.

   • Forever Slav napsal:

    To chcete srovnávat dnešní západní (defacto) post-křesťanské země s minulými staletími, s obdobím reformace? Naopak, zde nastal úpadek (islamizace, propagace LGBT, juvenilní justice atd.) kvůli odklonu od křesťanské tradice, od křesťanských hodnot (tedy i od protestanství), nikoli díky reformaci. Pletete si pojmy s dojmy.

    • Old Noe napsal:

     Forever Slav – Rozhodne sa nechcem dotknúť akýchkoľvek VERIACICH reformovaných kresťanov. Naopak, obdivujem ich činnosť: od modlitebných spoločností narúšajúcich satanistické, či okultistické zhromaždenia, až po individuálne hrdinstvo tvárou v tvár teroristickej ideológie tzv. „tolerancie“. V každom prípade ale ostáva faktom, že po Francúzskej revolúcii sa kolónie dostali do rúk krajinám, kde boli silné tajné spoločnosti: väčšinou išlo o krajiny so silnou reformáciou. Súhlasím, že ide o úpadok viery všeobecne, ale bez reformácie by tajné spoločnosti nenadobudli takú moc, akú už dlho majú. Reformácia bola akýmsi klamným cieľom. Bola to v podstate predzvesť revolúcie. Napokon, nie je náhodou, že sedliacke povstania, ale i husitizmus považovali komunisti za akýsi „zákonitý predvoj“ vlastného vývoja. Inak, na záver odporúčam pozrieť sa na organizátorov horeuvedeného zhromaždenia. V Čechách je pred voľbami a všeličo je možné.

  • Sasin napsal:

   Domnívám se, že gdyby nebylo Huse a Husitství, tak bychom ztráceli čas s něčím jiným. Hádali by se tady blboňi o něakých jiných vymyšleninách a na přemýšlení o podílech na neprodejné půdě a neprodejném rozpočtu by jim stejně už nevyšel čas. Gdyby ještě meli volit rovnou své potřeby asi by jim vytekl mozek a nezbylo by čím trumfovat ve hře HisTórie, gde si můžou stále vybrat Dneska mají navíc UFO, dinosaury, a multikulti. Muheeeee

   • proud napsal:

    Navic uz by se ani nehadali Slovani:-)))),ale nejaky mismase,nejspis uz ani ne bily.

    • Sasin napsal:

     Stačí si otevřít mapu Rak-Uh s okolím. Nad Slovenskem najdeš Galíciju, Polsko je vlastně malý kousek nad Slezskem a zbytek horní mapy je Rusko. HunGary znamená vlastně PodHoráci a GerMáni, jsou vlastně Ger (Gar) rovno jest némlich to samé a kolik keců a papírů a krve se tím zamíchalo. Německé císařství vzniklo jako o pár let, čtyři, tři?(esli) dříve než Rak-UH a Velká Tartaria jako zmizela z nabídky cestovních kanceláří v té samé době. A gdyž něgdo bude chtít vyvolat vášně, zasune Huse do šuplíku a vytáhne mapu Rak-Uh nebo jiné mapy nebo ARCHEOlogové jako vyhrabou nějakej nález, gde někomu upadne nějaká mince, která se z nějakého ARCHívu odepíše a zase mají blboni co žrát. Roky táhnou, roky běží a za celou dobu mu nepřijde na UM, že by se měl zajímat o podíl na neprodejné půdě a rozpočtu a hlídat si tyto kejkle a ZLOdějiny volením svých potřeb. A tak to de koleno za kolenem a ještě do teho to školství. Že jako bez něj bychom lezli po stromech jako housenky a olizovali Adamovo jablko s Evou.Takoví pak po“práci“ vylezou na náměstí a řvou „demisi“ a přednášející jim řekne, že mrzáci, učitelé, hasiči a policajti mají zase málo. By se z nich jeden posrál. Tak si tady hrajeme. Hra běží a běží, roky táhnou. Mladí kokoti možná pudou do ulic za levnější tarify, gdo ví. Muheeeeeee

  • proud napsal:

   Nic co je dusi cizi nevzniklo „prirozene“! Kapitalismus a drina na jinyho rozhodne ne! Kazda duse je prirozene individualni. Na to jsem nemusel ani chodit do skoly,aby mi tyhle veci davaly jasnou logiku.Proto zadna duse ani nepotrebuje vudce a vlady,potrebuje se jenom projevit a bejt sama sebou.Ovsem podarilo se nam nas od ni odpoutat k materialismu a tak to vypada jak to vypada.Protoze s dusema a telem bysme urcite pracovali a jednali jinak! Takze si camrate picoviny pres kravaty vsichni:-))))))))))))))))))))

   • proud napsal:

    To v cem uz dlouho zijeme az do ted je zalezitosti tela,materialismu a mysleni,odtrzeny od duse,duchovna a intuice,i s prispenim,penez,obchodu, cirkvi a „viry“,nejen bordelu a pride parad…….To vsechno je cilenej podvod na lidech,kterymu se vychcane rika vyvoj.Ovsem ten by sel sam uplne jinudy!

 8. hel napsal:

  dočetla jsem asi polovinu komentářů a dál nemůžu…jan hus i husité jsou pro mě něčím čistým, co by si měl český národ chránit a nikdy na to nedopustit..to vaše rádobyfilosofování tady vůbec není na místě:-/

  • Paul Durham napsal:

   Protože po skončení bylo mnoho tisíc zajatých, rozhodl se Menhart, svolav shromáždění šlechty, zničiti nejhorší ten lid, jenž, odkojen mezi zbraněmi, trávil celý život v táboře, o němž se věřilo, že pod zákony žíti nebude, uvyklí loupežení a cizoložství. Pokud ten tu jest, nemůže být království v pokoji. Avšak obávaje se, aby s nimi nezahubil zároveň nevinné, kteří byvše přinuceni přišli k bitvě z venkova, dal hlasatelem rozhlásiti, že válka není skončena, že prchl Čapek, že nutno dobýti Kolína a přemoci zbraní sousední národy, které pustoší království. K tomu prý je potřebí mužů statečných a zkušených války, kteří bojovali pod Prokopem; těm bude ustanoven žold ze zemské pokladny, dokud nebude království uspokojeno. Pročež se všichni, kdo chtěli sloužiti za žold, aby se odebrali do blízkých stodol a dali pozor, aby mezi sebe nepustili lidi války nezkušené, ti že mohou se odebrati na své statky a do svých obydlí. Vešlo do stodol, jichž dřevěných a krytých slámou jest v českých vesnicích hojnost, mnoho tisíc táboritů a sirotků. … Ihned byla vrata zavřena a stodoly zapáleny… “
   — Enea Silvio Piccolomini

   ehm, MODLY nejsou na místě , nějak se nemohu dopočítat vítězných revolucí – které přetrvaly déle než 20 let, zatím mám v poslední době Maovu a Castrovu , ta Maova má dnes „trochu“ jiný střih :-) a u té Castrovy se čeká na zesnutí, aby si kádry KS Kuby přišly při privatizaci k lizu, jediná „revoluce“ s delším dojezdem je ta školská od Marie Therezie a Josefa II. , jinak všechny revoluce skončily příchodem nových vepřů ke korytům, jak tu nedávno někdo výstižně poznamenal

   jenže kdo chce věřit, důvod si najde
   když musíš, tak musíš

   • Paul Durham napsal:

    citace z wiki , bitva u Lipan

   • hel napsal:

    mně vážně stačí přečíst si husovo dílo, abych věděla, že měl lidem co předat a za co si ho mohu vážit…cynikům vašeho typu to samozřejmě neříká nic, ale husovi křivdíte, jsem si jistá

    • Eschatolog napsal:

     predavani je fajn, jde jen o to jakym zpusobem ten „dar“ prijemce prijima : sam od sebe nebo s nozem na krku ? nuz na krku vede v 99,99% ve vsech ideologiich, co se tu pod Ripem vyskytly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!