Otevřený dopis poslankyním a poslancům: ctěte Ústavu ČR

M005bec57_INC_7362Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče, zařazením bodu 171. na jednání Poslanecké sněmovny České republiky dne 11.7.2017 nejde chápat jinak, než že chcete docílit volební účast 25% a vyvolat tak historicky nejmenší důvěru občanů v zákonodárný sbor. Sněmovní tisk 1121/0 vedený pod názvem ,,Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO" byl doručen poslancům 11. května 2017 v 10:57 hodin.

V uvedeném tisku má Poslanecká sněmovna ČR pro nás občany nepochopitelně projednávat:
- rotním úkolovým uskupením (RÚU) na bázi mechanizované roty do bojového uskupení vedeného Německem na území Litvy (DEU eFP BG) v počtu do 250 osob na dobu od 1. května 2018 do 31. ledna 2019.
- minometnou četou do bojového uskupení vedeného Kanadou na území Lotyšska (CAN eFP BG) v počtu do 40 osob na dobu od 1. ledna 2018 do 31. ledna 2019.

V prvním případě se jedná o vyslání ozbrojených sil České republiky na území Litvy v rozsahu 276 dní.
V druhém případě se jedná o vyslání ozbrojených sil České republiky na území Lotyšska v rozsahu 393 dní.

Článek 43 Ústavy ČR
3) Parlament vyslovuje souhlas
a) s vysláním ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky,
b) s pobytem ozbrojených sil jiných států na území České republiky,
nejsou-li taková rozhodnutí vyhrazena vládě

4) Vláda rozhoduje o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky a o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky, a to nejdéle na dobu 60 dnů, jde-li o
a) plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení,
b) účast na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a to se souhlasem přijímajícího státu,

Předložit Poslanecké sněmovně České republiky protiústavní návrh je pohrdání demokratickými principy, pohrdání občany, pohrdání voliči.

Tuto skutečnost dokazuje předkladatel návrhu, poslanec, ministr obrany pan Martin Stropnický který ignoruje, odst..4 a uvádí jen: jelikož se jedná o vyslání ozbrojených sil ČR do zahraničí, podle čl. 43 odst. 3 písm. a) Ústavy ČR je nutný souhlas obou komor Parlamentu ČR.

Vyzýváme poslankyně a poslance, aby na jednání Poslanecké sněmovny České republiky dne 11.7. 2017 hlasovali o vyřazení neústavního návrhu bodu 171. a poslanci, ministru obrany panu Martinu Stropnickému vyslovili nedůvěru.

Považujeme to za jediný možný způsob k udržení legálnosti parlamentního systému, odmítnutí likvidace demokratického systému České republiky a diskreditace Ústavy České republiky.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí
6 Komentářů k Otevřený dopis poslankyním a poslancům: ctěte Ústavu ČR

 1. petr napsal:

  Tady pomůže jen žaloba na toho komediantského kripla.
  Nějaké výzvy a otevřené dopisy jsou k smíchu.
  Pokud porušil zákon, nebo dokonce ústavu, tak je to jednoznačné.

 2. petr napsal:

  Taky může jít o snahuá udělat čr bezbrannou vůči migrační vlně. Většinu armády poslat někam do prdele, aby někoho náhodou nenapadlo je postavit na naše hranice.

  A zloději z parlamentu si za naše peníze odjeli na letní dovolené, zrovna když je tak kritická situace a republice hrozí nebezpečí.

 3. Rocco napsal:

  Petr, souhlas.

 4. Rocco napsal:

  Místopředseda Babišovců a ministr obrany Stropnický: „Za vládní krizi mohou preferenční průzkumy, které hrály pro nás, situace je evidentně účelová.“

 5. Maroš napsal:

  "Čítajte Ústavu!" - a fakt! Bohavášho! - Treba ju zmeniť!!!

  Podstata - podľa Ústavy - všetka moc pochádza z ľudu! ĽUD JE ÚSTVAVODARNÝ!

  Aby sme si /ne/ komplikovali život - ľud prostredníctvom volieb dáva zvoleným zástupcom mandát na - ústavo-zákonodarnosť - VO VECI!
  Teda - nemôže existovať zákonodarná svojvôľa mimo veci - mimo mandátu k veci! Je to jednoduché - ako splnomocnenie - nie všeobecné, ale len na konanie vo veci!

  Protiústavné konanie je jedným zo spoločensky najzávažnejších trestných činov - ľud má na to oprávnenie 2 núl - licence for kill!
  Keď právnik zneužije moje poverenie, sfalšuje ho a predá mi strechu nad hlavou - zajebem ho!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!