Otevřený dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi

M005bec57_INC_7362Pane premiére, obdrželi jsme od Vás odpověď na náš dopis ,,Výzva před cestou do Bruselu 2017“. V něm upozorňujeme na závazek, který Vláda České republiky přijala svým usnesením o přistoupení k Severoatlantické smlouvě a to v čl.1 zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou. Upozornili jsme Vás a Vaším prostřednictvím Vládu České republiky, že tento závazek je ze strany tohoto vojenského mezinárodního paktu porušován. Konkretizovali jsme tuto skutečnost naším prohlášením ,,Vláda posílá do Pobaltí dvě vojenské jednotky k odstrašení Ruska“.

Posílání bojových jednotek na jakékoliv území k odstrašení, je hrozba silou. Vaše odpověď, ve které tvrdíte

,,Pokud se jedná o domnělé porušování zákazu hrozbu silou, k tomu mohu pouze uvést, že formulace na kterou odkazujeme, v žádném případě nepoužila vláda, ale je dílem novinářů“ ,

se nezakládá na pravdě.

Vláda České republiky přijala dne 10.5.2017 usnesení č.351 – Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO. V tomto, mimo jiné, protiústavním návrhu pane premiére, je uvedeno, kopírujeme :

- Posílení společné obrany a odstrašení, a to především, s ohledem na ruskou hrozbu.

- Nejvýraznějším závěrem v rámci posílení alianční schopnosti odstrašení a obrany bylo rozhodnutí summitu NATO ve Varšavě o rozmístění čtyř aliančních mnohonárodních bojových uskupení v Estonsku, Litvě, Lotyšsku a Polsku v rámci tzv. Posílené předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence, eFP).

- Jedná se z vojenského pohledu o malou přítomnost, jejímž hlavním účelem je posílit kolektivní odstrašenídemonstrací alianční solidarity a odhodlání bránit členy aliance.

- Uvedený koncept eFP by tak měl zaručit dostatečnou úroveň odstrašení před jakoukoli agresí proti spojencům na východním křídle Aliance.V případě, že by toto odstrašení selhalo a k napadení hostitelského státu by i přesto došlo, se pak počítá s použitím bojových uskupení eFP ve prospěch obrany konkrétní napadené hostitelské země.

Z uvedených textů vyplývá, že odstrašení – hrozba silou, není dílem novinářů, ale dílem Vlády České republiky, za kterou nesete plnou odpovědnost.

Dále nám tvrdíte, že žádáme o vystoupení České republiky ze Severoatlantické aliance.

Ne pane premiére, my žádáme ukončení činnosti v mezinárodním vojenském paktu NATO, který porušuje obsah vlastní smlouvy.

Ve svém sdělení nám dokonce podsouváte tvrzení, že existence jakékoliv armády je hrozba silou. Dovolujeme se proti tomu ohradit. To je Vaše fabulace. Stejně, jako snaha nám podsunout úvahu o rozpuštění Armády České republiky.

V závěru našeho dopisu Vás pane premiére upozorňujeme, že historička paní Marie Neudorflová se nejmenuje Neudorfová, jak je uvedeno v hlavičce Vašeho dopisu.
Za signatáře ,,Výzva před cestou do Bruselu 2017“
Eva Novotná, mluvčí iniciativy Ne základnám
5 Komentářů k Otevřený dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi

 1. Lubosmat napsal:

  Vojnové harašenie neprestane pokiaľ:
  - nám budú vládnuť marionetky s „výberovým“ názorovým a morálnym profilom,
  - bude žold pre vojakov „dobrým“ živobytím,
  - neprestanú mať boháči psychiku „kozy rohatej“, ktorá si myslí, že tráva za plotom je šťavnatejšia.

 2. petr napsal:

  Sobotka končí. Nevím jaký má smysl mu psát nějaké dopisy.
  Navíc, ministerstvo obrany a tím pádem patolízalství vůči NATO a doslovné plnění jejich příkazů má pod palcem Babiš a Stropnický z anofertu.
  To usnesení stejně psali někde v Langley nebo přímo v Pentagonu.

  Zkuste si po volbách napsat nějaký dopis vrchnímu imperátorovi Babišovi. Ten na vás rovnou pošle policii, celníky, daňovou správu, hygienu, sociálku,…

  Hlupáci kopou do „fackovacího panáka“ Sobotky kterého jim předhodili chazaři a Babiš v tichosti v klidu likviduje poslední zbytky svobody a demokracie v tomto státě.

  Po volbách budete už jen držet hubu a makat na babišovy dotace. Žádný sociální stát, žádné důchody, přídavky, podpory v nezaměstnanosti. Jen pár rozmačkaných brambor na den a karabáčem po zádech. A sociální bydlení a dávky pro přistěhovalce.

  • petr napsal:

   A Okamura se svýmí chazarskými bratry bude stavět luxusní obytné komplexy pro džihádisty přímo uprostřed českých měst.
   Takto zatím vypadá povolební budoucnost ČR.

 3. proud napsal:

  „,,Vláda posílá do Pobaltí dvě vojenské jednotky k odstrašení Ruska“. ……….ale tohle me pobavilo :-)))))))))))))))))))))

 4. Jana napsal:

  Vláda posílá do Pobaltí dvě vojenské jednotky k odstrašení Ruska – stydím se za takovou vládu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!