Úloha Slovanství v budoucnosti Českého státu

Josef_Mathauser_-_Praotec_Čech_na_hoře_ŘípPojem Slovan obecně vymezuje jazykovou a etnickou skupinu v rámci bílé/kavkazské/europoidní rasy lidského druhu vyskytující se převážně ve východní Evropě a obsahující necelé tři desítky národů, z nichž jedni jsou Češi (s podskupinami Moravanů/Slezanů, apod.) žijící především na území České republiky. Nadstavbou jazyka a etnického (genetického) původu je kultura, která je projevem konkrétního duchovního působení. Obecně se má za to, že slovanské národy mají společný původ z jednoho praslovanského kmene, žijícího mezi řekami Dněprem a Vislou. Existuje teorie, že ještě dříve byli součástí kmene obecně bílé/kavkazské rasy v oblasti střední Asie (rozhraní Kazachstánu a Ruska), z níž postupně odcházely části do Indie, Blízkého východu, jižní, západní a severní Evropy až konečně do Evropy východní. Hovoří pro to důkazy archeologické, lingvistické a kulturní. Tato jednotlivá etnika tedy mají společný základ, avšak jejich kultura a tedy i duch, který na ně působí, se v průběhu času odlišily.

Nejpodobnější Slovanům jsou Germáni (Anglosasové), se kterými vykazují nejpodobnější charakteristiky, avšak také nejvíce konfliktů v dohledné historii.

Ve všech následujících tvrzeních je nutné uvažovat zevšeobecnění dané různou mírou míšení jednotlivých etnik s tím, že se jedná o převažující, nikoliv absolutní charakteristiky.

Konflikty vznikají z odlišností a základní odlišnost je v zaměření duchovních sil, kdy u Anglosasů je směřována do hmoty, zatímco u Slovanů do duchovna. Z toho vyplývá technologická a ekonomická nadřazenost Anglosasů a duchovní a morální nadřazenost Slovanů. Projevuje se to mj. na charakteru válečných konfliktů, v nichž u Anglosasů jednoznačně převažuje expanzivní a dobyvačný charakter s následnou kolonizací, zatímco u Slovanů šlo především o obranu vlastního území. V novodobých dějinách byli Slované vždy pod kolonizací Anglosasů a nikdy obráceně. Je možné vidět např. kontrast duchovního idealismu u Rusů a materiálního idealismu u Angličanů nebo zaměření na kolektivismus u Slovanů a individualismus u Anglosasů.

Budoucí ideální stav světa bude takový, že Slované budou rozhodovat o tom, co, dle jakých pravidel a proč se bude dělat, zatímco Anglosasové budou tvořit konkrétní metodiku a technologii zadané činnosti. Nejvyšší kvality románských národů pak spočívají ve vyjadřování emocí a citů. Český národ, jako nejzápadnější Slované musí tvořit komunikační spojnici mezi Slovany a Anglosasy a najít kompromis mezi zájmy jednotlivce a společnosti.

Slované jsou dnes pod kolonizací Anglosasů, což je fáze rytmického pohybu mezi zaměřením k duchovnu a k materiálnu. Předchozí fáze bylo období socialismu, kterému předcházela opět kolonizace Germány (cca od přelomu 1. a 2. tisíciletí) a tomu předcházelo období svrchované vlády Slovanů na vlastním území. Je zjevné, že tento rytmický pohyb má fáze s odlišnou dobou a možná se jedná pouze o hledání budoucí dynamické stability. V současné době se nacházíme v době obratu, kdy se Slované opět začínají vracet ke svým duchovním kořenům po načerpání dostatečné zkušenosti s nadvládou Anglosasů = individualismu.

Budoucnost je právě v oné dynamické rovnováze a přirozené komunikaci na všech úrovních mezi Anglosasy a Slovany tak, aby nedocházelo k přílišné dominanci jednoho z opačných principů v prostředí, které mu není vlastní, tj. aby nedocházelo k nadvládě Anglosasů nad Slovany a obráceně. K tomu však se musí nejdříve pod tlakem životních okolností vyvinout u slovanských národů dostatečné morální vědomí prostřednictvím obnovení a zesílení vztahu k duchovním silám Slovanů. Toho se dosáhne především komunikací s dalšími slovanskými národy a jejich kulturou a především s Rusy, u kterých je vztah k duchovním silám nejlépe rozvinut a nachází se v nejryzejší podobě právě proto, aby u Rusů mohly ostatní slovanské národy v případě nesnází obnovit svou duchovní sílu.

Potom slovanské národy obnoví svrchovanost ve svých zemích, vymaní se z nadvlády Anglosasů a budou uplatňovat svůj vliv na celý svět v zájmu mírového vývoje celého lidstva, jak už to dokázaly během období socialismu a to jako partner Anglosasů a dalších kmenů a nikoliv jejich soupeř.
33 Komentářů k Úloha Slovanství v budoucnosti Českého státu

 1. on napsal:

  Jsem přesvědčen, že Germánský kmen má stejně umělý původ jako například Židé. Prostě vybrali nějakou malou skupinku Slovanských dětí, „dali“ jim uměle vytvořenou řeč, trochu je „vychovali“ a hotovo. Mimochodem řeč má velký význam pro tvorbu struktury osobnosti a postupů myšlení. Zároveň cizí řečí vznikla bariéra proti jejich opětovnému splynutí s původně celoevropským slovanským obyvatelstvem. Ne nadarmo jim říkáme Němci. Všichni lidé si v Evropě víceméně rozuměli a najednou tu byli tihle „němí“ a výbojní lidé. Myslím, že se jedná o jeden z ranných projektů GP proti lidem s „člověčím typem psychiky“ tedy Slovanům.

  • petr napsal:

   Naprostý souhlas. Vypadá to že všichni evropani mají společný slovanský původ, ale jsou systematicky rozdělováni jinými jazyky, jinou mytologií, jiným náboženstvím (kalvinizmus,luteránství,husitství) ve válkách poštváváni proti sobě.

   I proto mi tohle fanatické huráslovanství připadá jako další past GP, do které se chytil i Honza. Protože ve skutečnosti máme všichni v evropě stejný původ, až na chazary.

   • proud napsal:

    Slovani a Arijci,jednim slovem bily.Nic zavadejiciho na tom nevidim,az na to ze se na Arijce trochu pozapomina……ale v jadru je to prakticky totez,at to nazves tak,nebo onak.Staci si v tom jen udelat „poradek“.

   • admin napsal:

    vždyť jsem to o tom společném původu napsal hned na začátku. Jak to tam bylo přesně, se můžeme jen dohadovat.

 2. Mirra napsal:

  Ono to není tak jednoduché, dalším národem na rozhraní obou skupin jsou Němci, dost se vymykají silně individualistickým Francouzům/Galům i Angličanům, Skotům a Irům. Proto v Německu mohl zapustit kořeny kolektivní národní socialismus a silné zázemí měla i komunistická strana. Jistých úspěchů dosáhli komunisté ve Francii a to velmi krátce. Ve Francii vždy převážilo germánské dědictví nad galským. A v SRN i nyní je ten duch disciplíny a kolektivního jednání silný – a čeká na svoji příležitost. To je zároveň důvod proč k sobě Rusové a Němci vždy rychle nacházejí cestu. Přes obě velké války se mentální sympatie nezapřou. A i v minulosti se nejčasteji dostávaly německé nevěsty do ruských dvorů, je to dlouhodobé. Proto se Američané i Britové snaží rozeštvávat a intrikovat, protože ví že jakmile se tyto dva národy spojí, tak mají jednoduše se světovládou utrum…

  • petr napsal:

   Co mají ty národy společné je buď katolictví které uznává lidskou individualitu (francie), nebo evangelická církev co se ještě příliš nevzdálila katolictví(anglikáni). Klín mezi evropany byl vražen právě v Německu pomocí talmudické starozákonní formy protestantizmu která je silně represivní a kolektivistická(dtto husitství), stejně jako judaizmus.

   Zapomínáme na to, že Německo jako stát existuje teprve 150 let, kdy byl vytvořen uměle pro účely GP. Většinu dějin to byly rozhádané knížectví. Bavoři dodnes nesnáší divoké východní Prušáky. Dodnes je to spíš polostát, spolková republika.

 3. ushiro napsal:

  Najprv je potrebné definovať, Kto je to Slovan?

  Slovan sa musí narodiť dva krát – najprv fyzicky a potom z Ducha.

  http://www.sophia.sk/sites/default/files/files/Pales_Duchovna_uloha_Strednej_Europy.pdf

 4. Žabák napsal:

  Chápu co chtěl autor říci, ale zapřahá vůz před koně. Naopak nejdříve musíme obnovit slovanství v našich zemích a teprve potom stavět nějaké mosty a komunikovat se západem.
  Dnešní stav je takový, že celá jedna polistopadová generace je v prdeli. Jediný co umí je matlat prstíkem na stupid founu a lézt západu a korporacím do zadku.
  Pokud to takhle pude dál, tak to nedopadne dobře. Takže první práce na nějakém povědomí o slovanství musí začít tady.
  Je to vlastně něco jako další české, slovenské národní obrození.

  • Žabák napsal:

   No a ještě jedna věc. V současné době probíhá genetické formátování národních povah západních sousedů. Vytváří se tam nová kalergiho rasa.
   Takže vlastně ani nevíme, jak to bude za 20-50 let vypadat. Muslimové mají zas úplně jiné charakterové vlastnosti než klasičtí zápaďáci.
   A s muslimy umí nejlépe jednat Rusové. Takže tohle řešit je prostě takový scifi, taková teorie.
   Proto si myslim, že největší práce čeká slovanočechy v ČR.

   • proud napsal:

    „A s muslimy umí nejlépe jednat Rusové.“…….dobrej postreh:-),ale napadlo te nekdy se zamyslet jak je to mozny?…….at premejslim jak premejslim,je to podle me ve vzdelani a pristupu k nemu,zpusobu zivota.Kdyz budes jako muslim zit v prostredi kde jsou tvy lidi i lidi jinejch vyznani,ale budete chodit do stejny skoly a ucit se stejny veci,budete se na sebe divat jinak,zvlast kdyz to vzdelani bude hodnotny.Tak si to vysvetluju ja.V muslimskejch zemich deti spis makaj,nez by se ucily,nebo se flakaj,vzdalena podobnost s cikanskou komunitou co zije uzavrene od okoli,sama se uzavira a deti rostou jako divosi spis bez vzdelani……a s blbcem jak vime neni nikdy rec.

  • proud napsal:

   Presne,nejdriv je potreba uklidit si pred vlastnim prahem,to je tam,kam dosahneme.

   • martin bareš napsal:

    žabákovi bingo za zmínku o národním obrození a muslich a Rusech a tobě proude odpověď ohledně muslimů.

    Rusko a poté SSSR byl a je mnohonárodnostní stát.
    Přes všechy minusy velmocenského postoje velkého národa např. Lenin a později Stalin, sám nerus, zajistili asijským svazovým republikám ekonomický rozvoj na účet Ruska samotného – například Kazachstán a srovnej to se zaostáváním rozvoje např. centrálního SSSR, můžeš dohledat, což přiznávalo i tehdejší Polytbyro UV KSSS. A dále populaci rovný přístup ke vzdělání. Tak jako ostatním za stejných podmínek. Pochopitelně při „poslušnosti“ a respektu ke společenskému uspořádání. Což na druhou stranu vyvolávalo mnoho vážných problémů, které bychom např. my vůbec neuměli řešit a se k nim postavit čelem. Ale šlo to jinak? Nešlo!

    Kdybychom měli tu možnost vysledovat, jak se hospodařilo v dnes samostatných státech po rozpadu SSSR, asi bychom nevěřili svým očím.

    Nejsme schopni si ani sami sobě tady v Čechách na rovinu, a ani náznakem říci, jak se rozkrádalo zde, v každém městě, vesnici, jmenovitě prosím!!!!, po převratu v roce 1989. A bez toho se nikam nepohneme a můžeme jen mluvit o rozkrádání obecně. A plkat o uniklých miliardách, atd., atd.
    Z mnoha důvodů – největší asi bude, že se na tom rozkrádání podílelo mnoho lidí z nás všech. Gauner Klaus dobře věděl co činí. Vytvořil silnou skupinu kriminálníků a spoluvinníků. Zločinců ve světle práva samozřejmě, pokud by nějaké platilo.
    Nejen tedy ukazovat někam nahoru do vlády. Ale na sebe.

    A tak: Když si holandští kolonizátoři koupili Manhattan od indiánských náčelníků za pár knoflíků a lesklé cetky, nebyl v tom velký rozdíl oproti situaci tam ve Střední Asii, například.
    Kde přišli osvoboditelé ze západu a s pomocí ambiciozních místních budoucích oligarchů dílo vykonali. Stejně jako např. ve Střední a Jižní Americe, i když každá část zeměkoule má svoje zvláštnosti.
    Obrovská nenávist k bývalému SSSR u vládnoucích politiků v odpadlých republikách od Sovětského Svazu to zakryla. Stejně jako u nás. Všechno je účelové. Jen ten ekonomický a geopolitický dopad je tam mnohem děsivější a závažnější. Viz např. americké vojenské základny na podbřišku Ruska. A stojí generalitu současného Ruska mnoho úsilí a pro nás nepopulárních kroků, které Rusko vyčerpávají, což je záměr západu / USA a rub velmocenské politiky a velkých her obecně.

    Zdánlivě jsem odbočil, ale dávám tobě žabáku a proude za pravdu.

    Musíme začít doma, u nás. Je toho moc. Nejdřív se lidi musí přestat bát postavit se čelem, jak na tom jsme. To vyžaduje odvahu. Zastavit se a zamyslet se. A nebát se o tom mluvit, přijmout argumenty protivníka, atd. Prostě je toho moc.

    A hlavně jak se říká, oddělit zrno od plev. Hajzlíků, kteří se otáčí jak korouhvička ve větru, je především v mediích i „alternativních“ strašně moc. Ti myslí jen na své výhody „co by z toho mohlo být a kápnout“, podle toho jednají. Stratégové, pleticháři a politikáři. Škoda mluvit.
    Poznal jsem revolucionářů dost. Ale málokterý byl revolucionář opravdový.

  • admin napsal:

   vždyť jsem to tam o tom prvotním obnovení slovanství ve vlastních zemích napsal. lidi, jak to čtete?

 5. Vladislav napsal:

  Dobrý článek, ale přesto je v něm několik zásadních chyb:

  1) Neexistují žádné slovanské národy, ale plemena. Národ je jen jeden, a to slovanský.

  2) Moravané a Slezané nejsou žádné „podskupiny“ Čechů. Jde o samostatná plemena, žijící s Čechy ve společném státu. Přirozené rozdíly mezi Moravany a Čechy jsou srovnatelné jako například mezi Čechy a Poláky.

  3) Dnešní slovanské „státy“ jsou raně křesťanský konstrukt a slouží pouze k provádění zásady „divide et impera“. Západ mezi těmito státy neustále podporuje třenice, štve jeden proti druhému. Příkladem je například štvaní obyvatel této země proti Polákům nebo Ukrajincům, či mnohem vážnější rozdmýchání balkánského konfliktu v 90. letech minulého století.

  4) Česká republika nebude a nemůže být žádným „mostem“ mezi Východem a Západem, protože na to je příliš malá a bezvýznamná. Masarykovsko-benešovská politika typu „budeme nárazníkem mezi jedněmi a druhými“ je přežitá a potvrzená jako nefunkční.

  5) Místo ČR v budoucnu je pouze v rámci unie slovanských zemí, která doufám v řádu desítek let vznikne (pravděpodobně jako reakce na politiku „pravého“ Západu vůči slovanským zemím, a její rozhořčené odmítání našimi lidmi).

  • admin napsal:

   k 1 a 2 nemám námitek, jsem v tomto oboru nováček, nemám podrobné znalosti a názvosloví
   3 je zajímavá úvaha, je dost možné, že na tom něco je
   4 těžko říci, určitě tu nějaká komunikace mezi západem a východem probíhá, stejně jako ve všech ostatních hraničně/slovanských zemích
   5 je to jedna z alternativ, která bude tím pravděpodobnější, čím bude západ zkaženější

  • weissbach napsal:

   K bodu 4:
   České země a jejich obyvatelé budou vždy nárazníkovou oblastí. To je přirozeně dáno jejich geografickou polohou. S Benešem a orientací na západní mocnosti má přirozený most, který tak jako tak funguje tisíce let pramálo společného.
   Jinak souhlas s tím co jste napsal.

 6. proud napsal:

  Nevim jak s ostanim,ale podle myho je Cech a Moravan naprosto jedno a to stejny,to plati i u Cecha a Slovaka,a nejspis,min popularni,i mezi Polakama a Cechama,beru to podle uzemi,vzdyt jsme prakticky na par kilometrech a tisice let se michame,neni to logicky??:-))).Co nas deli jsou jen charaktery podle vzajemne si nejblizsich lidi se kterejma jsme nejvic ve styku.Charaktery mame jinak pokriveny systemem s pomoci medii.Na co hledat vecne nejaky rozdily misto aby se hledalo jak to muze skutecne bejt……..

  • proud napsal:

   Takze tvrdim,ze od Rusky strany az sem jsme vlastne vsichni jedno!!! Do toho zasahujou odchylky s krizenim se sousedama co nejsou primo Slovani,ale Arijci,coz je tak podobny,ze vlastne skoro totez,proste jsme BILY!!!Jen nam bylo je a bude cpany porad neco,cokoliv,co nas bude jakkoliv rozdelovat vzajemne,coz je jak se ukazuje ,vynikajici nastroj ovladani.

   • proud napsal:

    Cimz samozrejme nemam vubec na mysli srazeni jednotlivejch kultur a obyceju,ale naopak jejich zachovani a vzajemnou podporu pritom,prirozenej vzajemnej respekt na pratelsky urovni.

    • proud napsal:

     Z toho pak plyne samozrejma podpora a pomoc bez „vedlejsich umyslu“.Tak bych videl budoucnost,kdyz si ji vybudujou sami obcani,bez ovcanu a stad.Ovsem k onem obcanum se musime nejdriv kazdej sam se sebou a pak vsichni dohromady,dopracovat!

     • Vladislav napsal:

      Ano, Proude, je to tak.
      Jsme jeden národ, žádní Češi, Slováci, Poláci, Chorvati. Pokud se proto máme prosadit, tak jedině v rámci vyššího, slovanského celku.
      Anglosasové se sjednotili a dál sjednocují, my musíme pochopit, že to musíme udělat taky – ale ne s nimi, ale sami se sebou navzájem.

      • Žabák napsal:

       Nejsme mravenci Láďo. Samozřejmě, že se odlišujeme a to je snad normální ne? Copak v rámci jedné rodiny 5 osob sou všichni stejní?
       Máme společné mnoho věcí a na tom je třeba stavět, ale spíše než federalistická unie, což je defakto superstát, tak jako usa nebo bývalé sssr by měly smysl volnější svazky typu konfederace. Což je dostatečný typ svazku, který umožňuje spolupráci, ale nesvazuje jako unie, kde dříve nebo později ten největší převezme otěže, viz. Německo a EU.
       Taky je to něco co sme měli vytvořit se Slovákama a ne zahodit celej stát do hajzlu. Máme dva nesvéprávné trpasličí státy uprostřed Evropy. No to je opravdu terno. Jenže vzhledem k tomu, kdo se dostal po 89 k moci to bylo úplně jasné, jak to dopadne.
       A roli mostu sme do určité míry hráli vždy, problém byl a je ten, že sme byli a sme nesvéprávní. Bez obnovení armády alespoň švýcarského typu a spolupráce se Slováky, nebude možno účinně odrážet západní manývry. No a jak už sem řekl, nejdříve musí začít ta práce tady a to je práce na dalších 20 let minimálně.

       • Vladislav napsal:

        Proč pořád ten most?
        To nikdy nefungovalo, nefunguje a nikdy fungovat nebude. To je prostě prvorepubliková utopie.
        My nemůžeme být „něco mezi“. Ani pro Západ, ani pro Rusko nejsme a nebudeme tak výjimeční, abychom byli oprávněni tvořit jakýsi most.
        My se musíme rozhodnout, kam patříme. A teprve v rámci toho hrát určitou, jedinečnou roli.
        Být buďto s jedněmi (kteří už vznikli a víme, jak to „funguje“), nebo s druhými (kteří teprve vzniknou – doufejme). To je celé.

        • proud napsal:

         Souhlas,rika se ze nelze dlouho sedet jednou prdeli na dvou a vic zidlich a je to pravda,z vlastni zkusenosti vim,ze prijde cas kdy si kazdej musi jednu zidli vybrat!

        • Žabák napsal:

         Asi de o to jak definuješ ten most. Já to chápu jako určité síto přes které se směrem na východ může posouvat nějaká VHODNÁ kulturní a technologická užitečnost a zase opačně morální, kulturní a civilizační osvědčené normy.
         To ani nijak zvlášť nevyvrací to, že bychom spíše měli spolupracovat s Ruskem, ale je tu ten objektivní fakt, že prostě máme pár kilometrů od hranic západní prostor, kam naši lidi jezdí pracovat a nakupovat. Do budoucna bohužel možná i horší civilizační varianty.
         Tím mostem sme, ať už chceš nebo ne. Jediná varianta jak jím nebýt je oplotit republiku, postavit kulometná hnízda a požádat Rusko o taktické jaderné zbraně. Dnes nemyslitelné, za 20 – 50 let možná nutnost.

      • admin napsal:

       K tomu, že jsme jeden národ, se mi vybavila jedna velmi zvláštní zkušenost z nedávné, relativně krátké a zatím jediné návštěvy Ruska:
       Vzhledově / geneticky, hlavně u generace ve věku 40 a méně let je tam převážná většina lidí velmi podobná nám, tj. ostatním Slovanům. Narazil jsem na 2 lidi, kteří byli téměř k nerozeznání od mých dvou konkrétních kamarádů. A mnoho jedinců, kteří byli velmi podobní někomu, koho znám, nebo jsem už někde viděl. To hovoří proto, že se skutečně jedná o jeden národ pouze s jinými jazyky a s odlišnou mírou promísení s jinými národy.

       Obecně si myslím, že při dobrých pozorovacích schopnostech lze dobře rozlišit podle vzhledu jednotlivé evropské národy, alespoň ty hlavní, samozřejmě s nutnou mírou chybovosti kvůli migraci a míšení.

       • Vladislav napsal:

        Přesně tak, jsem rád, že to píšeš.
        Mám přesně ten samý pocit – i z Polska (ne všechny oblasti), Srbska, Chorvatska, části Makedonie, Ukrajiny, Běloruska.
        Jsme prostě jeden národ:-)

 7. Dušan2 napsal:

  V skutočnosti je chyba v článku zásadná.

  Ideálom Slovanstva je keď ciele spoločnosti a ciele osobnosti (anglicizmom povedané individua) sú rovnaké. t.j. každý jeden Človek, podľa svojich schopností, koná v súlade.

  Ešte je otázka v akom súlade že. No predsa s Božím zámerom. A na Boží zámer máme jeden cit a tím je svedomie

  Toto je tá skutočná svoboda ktorú všetci na západe omieľajú

  SV – svedomie (sovesti -ru), BO – Bohom (Bogom-ru), DA -dané /áno (da /dano- ru)

  t.j. u skutočnom Slovanstve nejde o nejaké virtuálne duchovno

  • admin napsal:

   Rozumím, to je ideál. Jenže ani západ ani východ u ideálu nejsou, ale mají nějaká krajní východiska, ze kterých k ideálu jdou. A ta východiska jsem pojmenoval.

   • Dušan2 napsal:

    Neviem či si ma celkom pochopil v čom si myslím že mám pravdu. Nechcem hovoriť rovno istinu (objektívnu pravdu)

    „Budoucí ideální stav světa bude takový, že Slované budou rozhodovat o tom, co, dle jakých pravidel a proč se bude dělat, zatímco Anglosasové budou tvořit konkrétní metodiku a technologii zadané činnosti“
    - toto zakladá na novom divide et imperia o pár generácií keď bude zabudnuté (bude zariadené psychopatmi (ľuďmi od narodenia bez svedomia) aby bolo zabudnuté) prečo vzniklo to rozdelenie

    „zaměření na kolektivismus u Slovanů a individualismus u Anglosasů.“ – v tomto zmysle ten kolektivizmus vyzerá ako keby sme boli borgovia. My sme ale nikdy nemali kráľovnú ale strategické ciele osobností, boli rovnaké aké mala ciele celá spoločnosť/občestvo.

    Naša spoločnosť nebola dokonalá (ináč by zradou našich žrecov cca pred 1500 – 2000rokmi) sa nezačal náš kultúrny okruh rozpadať. V podstate sme v chalodnej(informačnej) a aj horúcej vojne, ktorá prebieha už najmenej 2000rokov.
    A ak sa neuvedomíme a nevytvoríme koncepciu/kultúru v súlade s Božím zámyslom, ktorú príjme celí svet. Ľudstvo ako také zhynie.

    Možno bude tvrdý reštart. Možno nás nahradí iný druh zo svedomím.

 8. proud napsal:

  Honziku,asi se neshodneme v tom co je to individualismus,davas ho podle me mylne do dominujici souvislosti s hmotou a konzumem :-).Jenze se domnivam,ze bez nej neni duchovna.

  • proud napsal:

   Hmote a konzumu bude spis dominovat nezvladnuty ego,ktery pak prebira vladu a stoji podle myho v protikladu k duchovnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!