Koktejly molotova na klášter řeholnic

13_7_2017Otevřený dopis prezidentu Ukrajiny, P. Porošenkovi:

Vážený pane prezidente, obracíme se na Vás s prosbou o pomoc a ochranu našeho monastýru ve Lvově-Brjuchoviči, protože životy sester jsou opakovaně v ohrožení! Dne 13. 7. 2017 ve 23:30 došlo k útoku na náš monastýr. Neznámá skupina mužů hodila do oken koktejly molotova. V klášteře spalo 30 sester a 5 hostů. Jen Božím zázrakem nedošlo ke katastrofě a z kláštera se nestal hromadný hrob.

Podobný útok koktejly molotova na náš klášter jsme už zažily v nedávné době. Bylo to ve tři hodiny v noci. Sestry dodnes nesou následky na zdraví. Rovněž tehdy mohly všechny skončit udušením a uhořením a klášter v plamenech. Zločin nebyl řádně vyšetřen a žádný viník nebyl potrestán! To je důvodem, že se zločinecká akce opakovala.

Náš monastýr založil Metropolita A. Šeptický OSBM v roce 1925 a nazval ho Monastýr sv. proroka Eliáše. Před devíti lety se monastýr oddělil od jurisdikce dnes už zesnulého kard. Huzara. Důvodem bylo, že v knize „Besedy…“ (2006) zpochybnil nejzákladnější pravdy křesťanství, totiž Božství našeho Spasitele Ježíše Krista, panenství Bohorodičky, popřel věčnost pekla a schválil homosexuální aktivitu i okultismus (věštění).

Náš monastýr zůstal věrný pravověrnému učení, které představoval náš zakladatel, metropolita Andrej Šeptický OSBM.

Vzhledem k tomu, že útoky na klášter jsou opakované, máme vážné obavy o životy sester.

Pane prezidente, prosíme, abyste zasáhl, a tím zabránil masové tragédii.

Předem děkujeme

 

s. Magdaléna

Představená monastýru

 

Lvov-Brjuchoviči, 14. 7. 2017

 

Kopie:

Poslancům Parlamentu Ukrajiny

Generálnímu prokurátorovi Ukrajiny

Ministru vnitra Ukrajiny

Řediteli Služby bezpečnosti Ukrajiny

Mezinárodním organizacím

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!