Slovanské písmo, Slovanské Runy, úryvky z výkladu p. Kossakovského

kosakowski

17ti minutový sestřih z přednášky polského znalce starého slovanského písma a jazyka Winicjusze Kossakowskiho, ve které vykládá způsob psaní a čtení tohoto starého písma.
15 Komentářů k Slovanské písmo, Slovanské Runy, úryvky z výkladu p. Kossakovského

 1. Sasin napsal:

  To je zajímavé. Že by něgdo dělal písmo podle tvaru huby z boku, zepředu, možná zezadu a vkládal do teho význam, může být logická, odborná de-dukce. V jistém smyslu by to odpovídalo způsobu dorozumívání blboňů, čemuž by pak kouřové signály konkurovaly svojí zkratkovitostí, či stručným vyjádřením.V konečném důsledku by to potvrzovalo jen to, že dřívější kultury byly tupější, debilnější a nedokázali si sdělit ani pohádku Máje. Čili esli nedovedli zapsat pocity ani děj a zkratkovali si obsah, který bylo možné vyložit mnoha způsoby, byla každá psaná zpráva sázkou do loter-ie. Nechtěl bych číst takovou zprávu na příklad při obléhání země šmejdy a darebáky. Nebo bych vůbec nevěděl jak napsat, "včera tady byla jakási harpagondechajská sviňa a chtěla na mě výpalné, a teď bych musel jako vypsat nějakej výpočet", To by se taky mohl stát totálanální Óm-yl. Takže se mi zdá, že jsme se opět více nedověděli, igdyž to má jakýsi půvab a blboňský odér. Pro ten případ vytahuji vyšší nadstavbu dorozumívání, například telepatie a mimické dorozumívání. Umím si představit společnost, která nemktala pantem zbůhdarma celej den, takže většinou se informovali prociťováním, jako gdyž máte doma tichou domácnost, a gdyž se něco řeklo, nebo napsalo, bylo to hotové. Ále jak to dneska pochopit naší vydlabanou palicí, gdy i "muži" než se vymáčknou, nakecají stohy jalových slov a skutek jim stejně dycky uteče pod babskou sukni.

  https://youtu.be/05XBH30SbDQ

  • .lak napsal:

   Ale no ták. Proč tak zhurta, jsem jeden z těch blboňů který ví proč mají myslivci jezevčíky. Víš to? Prostě neomylně jdou tam kam máš namířeno. Ještě se nestalo aby nabrali blbý směr a to mám 3.čubu. Gkyž jdu pro něco různými směry neomylně ví kterým a protože jsem proutkař i bez virgule je mi i jasné že prostě chápe. Trošku pokory. Mají záběr a nakonec se jich jako psů bojí islamisté asi proč? Že je přečtou s jejich "silou a proti 7x rychlejšímu reflexu, a neplatí u takaha. Jasně že blboně daktyly dokopeš mermo mocí kam chceš nebo oni motorem přetlačí ale neberu mystiku jako něco co neexistuje a představivost se přenáší vnímáním i mimo fyzické dokopání pokud tam je softwér řekněme mimo poběžné organicky. :-) To že si lidé berou jako berličku náboženství coby programování aby nezakopli na schodech a učí své děti být zavedenými a možná za neměnných podmínek což je blbost kulisy staví choreografové zisků furt schopnými ve světě lží a rvaček nenahradí vědomí a to nahradit jakýmsi terénním podvozkem nejde a i tak je to slabá substituce. Nakonec máš pravdu, život je i o humoru šel jsem k bankomatu a usmálo se tam na mne děvče tak školní brigádnice na zmrzlině, že mne tady zná nepochybuji. Potom jsem to zpět obešel a vzal to pro tabák a něco mi chybělo tak zpátky a s koupenou malou míchanou zmrzlinou jsem dostal velkou že teda fakt s úsměvem ten kornout byl malý ale to nebylo o souznění a 8.8. bylo čerstvě snad až nějaké iluminátské znamení. :-) ufff
   https://www.youtube.com/watch?v=VUb1p8fm7Ag

   Gdyž už jsem se pustil do píp tak tedy jestli se využívají organicky 3-4% genomu tak za jiných podmínek a to jak jsem někde shlédl speciálně u uhlíkových bytostí naběhne zbývajících 96 nahrátky s časem a prostorem z podstaty a to kompjůtrovat nebudu i jako ztracené vícevrstvé genomy než dvojitou šroubovici DNA a s možná s plánovanou třetí RNA chemtrailsem za http://tadesco.cz/jemen-zcela-skryta-data-pro-verejnost-dil-5-rozlusteni/ za fyzické zdraví v něčem co neučení neví a potom kdyby zabrali vědomím nechtěli.
   https://www.youtube.com/watch?v=UGfKMV5AbMI
   Chtěl jsem to čím potvrdit i věděl a chystal jsem ale jsem teď fakt vygumovanej. Zapovězeno z vyšší moci?
   https://www.youtube.com/watch?v=0LMYxwPky30

   • Sasin napsal:

    Vidíš, nikoho to nezajímá. Gdyž vidím kolem sebe blboně, například dneska už normální lidi na kolech nejezdí, jsou to mutanti s černýma zeleně svítícíma brejlema, trenkama, botama, a vláčou pod sebou kolo, to snad má 10 kg, něco jako kolo ukrajina a stíhají se tvářit jako z jiného světa. Všude gde není cesta zabírají místo. Holky nenosí kapesníčky ani památníčky, blbě vypadaj a zdá se mi, že všechny od 20 let nahoru jsou harpagondechajky. Vloni jsem potkal na lesní cestičce dvě holky, jedna čupěla a chcala nebo co jako a diskutovala u teho s tou druhou. Na otázku, proč chčije na cestě, odpověděla, že to jenormální, přirozené. Muheeeeeeee

   • jan nowak napsal:

    BOMBA..
    .lak mus !!!

    ps : pozdrawuj 3 * * * hwězdy PSÍ : ))

    • jan nowak napsal:

     .. měl sem jednou děsiwej zážitek - zz z Čoklem - byli sme na wýletě a
     NAJEDNOU wám zač-lo pršet & já řikám :
     psowi..
     .. a alou ! A won to natáh zkratkou , až sem ČUMĚL he-hele.
     Sem si pak řikal jag to može wědět to-tok ?
     Dotah mě na Parkowiště přímo g autu - to tam ale neby-lo wůbec widět , že ,
     neboť mi pouštěly KOULE a auťák sseděl na břiše..
     Citroen BX Sport 1800 ccm OUDE !!

     A w plynu !
     .. tag sem jel 2.den do Serwisu , jestli mi ja-ko plýýn neuchází ,
     že ja-ko se ten PES musel nějak dostat na stopu ???
     .. chtěli wolat Chocholouška : (

     ps : wíte že se pan Citroen hádal sss Good Yeardem jsou-li lepčí gumy a nebo
     PÁSY ?

    • .lak napsal:

     Hele jednou jsem jel služebrem do vojenského prostoru a podle mapy to bylo 5.km a jel jsem 3/4 hodiny tak 6O. Zase jindy z budějic přes vrchovinu jsem s kámošem zabloudil asi potřetí tam odtud přes vrchovinu jednou jsem blbě odbočil a potom znovu a znovu. Tak jsem to vzal orientačně na směr od slunce a skrze černý les a bludné kořeny jsme najednou jeli po polní cestě s kopce tak z 30° svahu z kopce do vesnice a dvě tuny stále zrychlovali naštěstí ve vesnici byl asfalt tak to šlo ukočírovat. Kámoš brečel že se zabijem a já viděl splácaný plech ze všech stran. Dobře to dopadlo a z běžné standartní jízdy jsme ušetřili 2.hodiny a to jsem si teď vycucal z prstu. :-)

     • jan nowak napsal:

      Jó co-pak na Wěrchowině - tam je to hustý.
      Nechtěls naPSAt 20 tun ?
      .. ty zrychlojou wíc..

      ps : prej tě tahnul HUSKY ??

      • .lak napsal:

       Cosworld exlusive, m dio. Hmmm, tam se snad tahali navijákem na zkratku. :-) Ale 20O metrů to bylo.

       • jan nowak napsal:

        Proud prej má MAGDU 323.. zz U.S.A.
        .. 450 Kkoní !!!

        • .lak napsal:

         Prdlajs, tamto mnjelo 85kw v glejtu, dvounásobek v akceleraci s řízenými ventily a jako specoš nad 5 000 toček trojmásobek, 300 hravje a při 10 000 nevím. Z odvozeného co točil 12-15 běžnje. A ještě bez ASR, takže jsem si i voroštoval při 160 a byl jsem v mžiku při prokluzu předku o 3. metry vedle.

        • jan nowak napsal:

         .. no-jo Ford Scorpio Cosworth 3.OOO ccm !!!
         To bu-la sfiňa : (
         A wono to de bez www womezowače 280~300 kkt - wyzkoušeno u Cukráku..
         .. Předwáděcim kharem FORD CHAROUZ Praha s.r.o.
         26.6. 1996 ( polomračno , sucho )

  • Suleiman napsal:

   Sasin, škoda je že sa o tom nikde neučíme. Slovanské dejiny sú podkopavané a médiami cenzúrované. Ja som čítal jeden veľmi kvalitný článok o runách na tejto stránke:
   https://picuscapital.sk/category/magazin/

   V tejto sekcii asi na 3 stránke som našiel skvelý článok.

 2. Sasin napsal:

  Zkuste si představit, že by něgdo z budoucnosti otevřel morzeovku. Třebba by nás zařadil k Blululůůůéééé AviáánSS. Přdchodce blboňa nejapného. Muheeeeee

 3. Ivan napsal:

  Bloger "lubos2226" zverejnil na svojom blogu túto výzvu:

  Otvorený list všetkým umelcom a umeleckým kruhom Slovenskej Republiky! /ku kauze rozkradnutých eurofondov na vedu a výskum/

  http://lubos2226.blog.pravda.sk/2017/08/09/otvoreny-list-vsetkym-umelcom-a-umeleckym-kruhom-slovenskej-republiky-ku-kauze-rozkradnutych-eurofondov-na-vedu-a-vyskum/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

  9. augusta 2017 22:12, Prečítané 927x, lubos2226, Nezaradené
  Umelci a umelecké kruhy Slovenského národa!
  Kasta zvučných mien, ktorých hlas dokáže rýchlosťou blesku skrz naskrz peniknúť celým slovenským ľudom, KDE STE??
  Kde sú vaše burcujúce činy, vyzývajúce k chrabrosti a odvahe, kde je vaša verejná snaha dôsledne poukázať na to hrozné a bezprecedentne špatné vládnutie našich “vladárov”??
  Slovensko vás potrebuje dnes viac, ako kedykoľvek predtým. Kde ste??
  Kým komunizmuz ničil najmä našu pozemskú slobodu, vládnutie našich politikov v súčasnosti postupne ničí a zadúša i slobodu nášho ducha!
  Kým v komunizme sme strádali a trpeli najmä pozemsky, súčasné vládnutie našich politikov nás chce postupne a s metodickou dôslednosťou pripraviť o slobodu ducha, o vieru našich predkov, o kultúru a tradície, ako i o všetky hodnoty, ktoré postupne vnášali do nášho národa jeho dejatelia a historické osobnosti.
  No títo sa dnes snáď i v hrobe obracajú nad tým, ako je Slovensko kus po kúsku ničené, devastované a rozvracané špatnými krokmi politikov, ktorým ku svojmu bezbrehému šafáreniu Slovenský ľud nikdy nedal mandát! Nikdy nedostali tiež naši politici mandát k tomu, aby nás zapredali, aby zapredali na celé generácie náš ľud a naše deti!
  Pán premiér sa hrnie do “jadra”. Pán premiér si chce vydobiť eurofondy v miliardách eur na dostavbu diaľníc, čo v preklade znamená, nabaliť seba, svojich kolegov a predovšetkým svojich mecenášov miliardami Korún Slovenských, jedinej a pravej meny nášho národa.
  Koruna je symbolom vladárov a symbolom moci a hodnoty, no namiesto koruny sme obdržali vazalstvo, najskor mierne, no dnes už tak výrazne pritvrdené!! A ľud je nespokojný s takouto politikou, v ľude to vrie každým dňom viac a viac!
  Kde ste umelci Slovenského národa! Môj hlas, i nespokojný hlas státisícov našich občanov zanikne a zaniká ako hlas vo vetre, pretože nám chýba jednota, stmelenie v jeden šik zjednotenia, kde by sme v burácajúcom hneve a odpore, k takémuto spôsobu vládnutia, vyjadrili tak mohutný a poctivý odpor, že by sa zatriasli nielen stoličky pod našími súčasnými vladármi, ale najmä ich svedomie!
  Kde ste umelci, kde ste hudobníci, spisovatelia, herci a divadelníci, kde ste sochári, maliari, umeleckí remeselníci a vôbec všetky “celebrity”, kde ste??
  Na ples do opery sa vyštafírujete v takých počtoch a v tak honosných róbach, no akoby osud Slovenska vás vôbec nezaujímal. Kde ste??
  Slovensko vás potrebuje, pretože vy jediní máte v rukách kľúče, ktorými dokážete odomknúť mreže a okovy, ktoré zatiaľ bránia Slovenskému ľudu, aby v zjednotení prenikol do ulíc s burácajúcim odkazom pre našich súčasných vladárov!
  Kde ste umelci, kde ste?? Volajú vás vaši predkovia, volajú vás všetci čestní ľudia Slovenského národa, volá vás Božia prozreteľnosť, aby ste sa chopili vašej terajšej povinnosti splatiť svoj dlh národu i Bohu. Boh vám dal život i talent, národ vás vyniesol na výslnie tých najvyšších mét, odkiaľ ste s prehľadopom viditeľní v celom našom Slovenskom kraji, ba čo viac, v našom Slovenskom Raji.
  Dostali sme túto krajinu ako DAR, aby sme ju spravovali čestne, spravodlivo a žili pravdivo a v Láske.
  Preto žalujem na vás umelci Slovenského národa! Žalujem na vás nášmu Pánu a Bohu, pretože mešec ligotavých dukátov je vám zdá sa viac, ako vaša česť, ako vaše svedomie, ktoré zasypané nánosom rozumových kalkulov takmer úplne zadusilo cítenie vášho srdca!
  Česť výnimkám, ktorých srdce ešte bije pre kúsok skutočného citu a skutočnej ľudskej statočnosti. Možno práve Vy to budete, Vy, kto zburcuje vaše kruhy k čistému odporu tejto bezbrehej zlovôle našich politikov!
  A ak niekoho trápia rozkradnuté eurfondy na vedu a výskum, nuž vedzte, toto nieje nič nové a nič také, čo sa nedeje v najvyšších politických kruhoch. Tento spôsob vládnutia a bezočivého rozkrádania a okrádania Slovenského ľudu majú títo “nadľudia” už tak zažitý v krvi, že už ani nedokážu rozoznať, či to robia skryto, alebo okato, pred zrakom verejnosti. Vraj sa stratilo nejakých 120 miliónov na províziách?? Prosím vás ľudia, len za posledných 5 rokov sú to milardy eur, ktoré títo podnikatelia v politických oblekoch ukradli vám, ľudu Slovenského národa!
  Veruže tento spôsob “vládnutia” majú tak zažitý v krvi, že už nerozoznávajú. čo je realita a čo fikcia, v snahe po získaní bezbrehej moci!
  A toto všetko sa deje len pre jediné – chýba im svedomie, chýbajú im morálne zásady, chýba sim srdce a cit, empatia a pravá ľudskosť. Títo bezočiví klamári v oblekoch politikov sú tvory, ktorým chýba pečať pravého človečenstva!
  Ľudia Slovenského národa! Nedajme si zobrať túto krajinu, nedajme si zobrať našu vieru, kultúru a históriu, nedajme si zobrať to najdôležitejšie – budúcnosť našich detí!
  Umelci Slovenského národa, chopte sa vašej oprávnejnej a čistej ľudskej príležitosti, čestne zabojovať, spolu so svojim národom, o svetlý zajtrajšok!
  Umelci Slovenského národa, prebuďte sa konečne!!
  Ľud Slovenský očakáva vaše skoré činy, vedúce k pozdvihnutiu morálky a čestnosti našich politikov. A ak títo potom nedokážu napraviť svoje chyby, ak nevrátia všetko to, čo ukradli na majetku i duchu Slovenskho národa, preč s nimi!!
  Poznámka blogera:
  Ľudia, nelajkujte prosím “páči sa mi to”, pretože to nemá žiadnu silu a váhu. Žiadajú sa od nás činy, a nie povrchné gestá! Preto ak súzniete s myšlienkami článku, rovno zdieľajte, nech sa pointa tohoto počinu rozšíri všetkými smermi nášho národa. Pomôžete tak sebe a najmä svojím deťom…
  A čo sa týka diskusie, žiadam “známe tváre” diskutérov, aby sa odprezentovali už konečne ako ľudia a upustili už od toho negatívneho folklóru, ktorý tak výrazne masíruje ich malé ego, ďakujem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!