Putinův šach – prozatím

us-embassy-moscowOdstupující prezident US Obama se v posledních dnech v úřadě rozhodl zkomplikovat vztahy s RF, i když se nacházely ve zmrzlém stádiu. Nikdo nechápal, proč vyhostil nejen cca 30 ruských diplomatů, ale navíc zabavil dvě ruské nemovitosti, které museli ve spěchu opustit. Reakce V. Putina se záhy dostavila ve formě, jež US politbyro dementních stařečků vůbec nevstřebalo. Aljechin/Putin zachoval stoický klid a namísto odvety pozval děti diplomatů na vánoční besídku do Kremlu. Donald na slibech o nové éře spolupráce s RF postavil volební kampaň, ale už také zapomíná.

russia-is-threatening-to-expel-dozens-of-us-diplomatsJe mu 71, což je věk spíše k odpočinku než být hlavou Bohem požehnané Unie. Přesto, že se konečně s Putinem setkal na rokování o hovnu G20 a prohodil pár formalit o vztazích s RF. Nic neprosadil. Mezitím senátoři, kongresmani odhlasovali 99.5 % většinou návrh dalších sankcí proti RF, který nemůže Trump vetovat. Čeho je moc, toho je příliš došlo i Putinovi a vyhostil přes tisíc amerických diplomatů/zakamuflovaných agentů CIA a zrušil nájem dvou nemovitosti včetně rekreační. Šach a je po ptákách.

Srovnáme počty. Proč by počet Američanů v Rusku měl být větší o tisíc než  Rusáků v USA? Kupodivu neočekávaný počin s rozpaky ocenili i ti šašci v Bruselu. Dokonce někteří tvrdí, že Amerika porušuje mezinárodní právo a navrhují odvetné sankce EU proti USA. Za neuváženým krokem spatřují ohrožení obchodních vazeb EU/RF. „Bull horns-buvolí rohy“ jak americké honáky nazývá moderátor RT Peter Lavelle, jsou až chorobně posedlí představou, že Evropu odstřihnou od dodávek zemního plynu a ropy z RF s cílem učinit státy EU závislé na dodávkách zkapalněného břidlicového plynu. Byl by o třetinu dražší než ruský, díky lodní přepravě přes Atlantik a obrovským nákladům spojených s budováním terminálů.

zbigniew_brzezinski484ilŠachová partie o odstřihnutí energetické závislosti EU na RF dle pokynů dlouhodobého strategického poradce US prezidentů Brzezinského, byla zahájena špatným tahem. Navíc nedávno natáhnul brčka. Kniha „Velká šachovnice“ zastřeně  naznačuje, že k ovládnutí planety a nastolení tzv. globální vlády je potřeba získat energetické zdroje států a kontinentů za cenu válek a likvidace jejich obyvatel. Pomineme-li to brutální napadení bohaté Libye a vraždu Kadáfiho Francouzi a jejich spojenci, což skončilo rozvalem prosperující země, další strategicko chybné otevření na „Velké šachovnici“ zahájili Amíci konfliktem s víceméně sekulárním režimem Dr. Asáda, do něhož se nechali zatáhnout mírumilovným Izraelem. Bibi si už mnul ruce. Anexe Golanských výšin, jež Izrael protiprávně okupuje již od roku 1967, mu nedává spát. Sýrie ten počáteční nápor US/Sionistů ustála a s pomocí velmistra Putina šachovou partií otáčí ve své vítězství.

ec5d8c87206b4d608cdfa1f4a5bbd53c_18Sýrie už bojuje o svou nezávislost a svrchovanost více jak pět let. Kolikrát jste ty věty „Assad musí odejít, Assad může zůstat a znovu musí odejít proto, že použil smrtící plyn Sarin proti vlastním lidem v době, kdy vítězil téměř na všech frontách. Co bude dál nikdo neví. MZ Tyranosaurus Rex řekne, že může zůstat a ta kravka Nikky Haley (USA) prohlásí v OSN, že musí být odejit. Chudák Donald. Co má dělat? Nicméně, od počátku se partie o Sýrií nevyvíjí dobře. Jak by mohla? Simultánka Aljechin vs ti senilové v senátu/kongresu, kteří se většinou soustřeďují na předávání bažanta, protože neví, jestli to vzácné ztopoření nezpůsobila zbytnělá prostata, či porno scény s Jakubem Jandou na obrazovkách jejich laptopů. My sice nevíme, který typ obrany Putin/Assad zvolili (sicilskou, indickou) o nichž přesluhující dědečkové a  přestárlí generálové z Pentagonu (80+) nikdy neslyšeli, nicméně poslední vývoj události naznačuje, že Assad  přežije. Bizarní plán jak přidusit Rusko vybudováním nových tras dodávek plynu a ropy ze Saudské Arábie, Kataru přes Sýrií se zhroutil.

composite_14962507266685-678x356S dohledem nad šachovnicí Sýrie/Iránu velmistrem, nemají „rohatí býci“ šanci. Šach není poker. V královské hře se nesází na jeden, zdánlivě výhodný tah. Umění předvídat několik kroků dopředu, co bude následovat, vyžaduje laterální představivost, logické myšlení a mimořádnou paměť. Tuto „intelektuální“ výbavu artefakty politických elit USA postrádají, pokud ji vůbec kdy měly. Nanci Pelosi (76) si opakovaně nepamatuje, že současným prezidentem je Trump a bohorovně prohlašuje, že s Bushem aniž má tušení s kterým, nehodlá spolupracovat. Dlouholetá senátorka Maxime Waters (75), která se tam zřejmě narodila jako náš Benda, prý prezidenta Trumpa po invazi Putina do Severní Koreje nepodpoří a basta. Zdá se, že její IQ pokulhává dokonce za věkem, protože na globusu nebyla schopná najít USA. S tím a s demonstrací stupidity se prozatím musíme smířit, a doufat, že žehnající Bůh si je co nevidět povolá včetně dalších zločinců (H. Kissingera, Bushe seniora, balkánskou řeznici  Albrightovou, Diane Fishtejnovou, McCaina) a nezapomene ani na české hvězdy, fořta aus Austria a veš Štětinu.

1-Putin-Hilter-McCain-CrimeaPohráváním s intelektuály a oponenty na hranici senility se Putin zřejmě baví, proto na svých vystoupeních a jednáních vypadá uvolněně a nešetří úsměvem. Většina současných US politiků byla vychována/trpí McCarthyovským komplexem, že za všechno co se v Bohem požehnané  zemi sere, mohou sovětští komunisti a V. Putin. Vzdělanec/historik Alex Jones z Infowars (česky řečeno gympl + dva roky studia na pochybné univerzitě) se od doktríny z padesátých let odpoutal a vinu za problémy v US svaluje a hází na komunistickou Čínu. Zasluhuje ocenění za postřeh „transformace SSSR“ na stát, kde vládne dvacet roků demokratura alias silný jedinec, kterého podporuje více než  80% obyvatelstva o čemž se šmejdům na Západě nikdy nesnilo. Putina v příštím roce požádá ruský parlament/duma, aby náročný prezidentský úřad ještě jednou (počvrté) přijal. My Slované doufejme, že sisyfovský job neodmítne a zabrání, aby se do Kremlu nastěhoval ruský Horáček. Přes apokalyptické předpovědi a prognózy našich dementních/státem placených parazitujících expertů jako Romancov, Joch, Pehe, Hermann ekonomika RF navzdory sankcím roste a stává se v podstatě nezávislou díky nastolenému dlouhodobému programu, jenž se zásadně nemění.

A nyní si to srovnejme s USA. Přes plamenné pohádky o vytváření pracovních míst, budování infrastruktury, oprav mostů, železnic, dálnic a letišť (o zdi mezi Arizonou, Mexikem ani nemluvě), zvolený a naivní prezident Trump osmý měsíc bojuje o přežití proti Oligarchům/Sionistům, jenž mu hází klacky pod nohy včetně médií CNN, NBC, ABC, jež vlastní a ovládají. Na plnění svých předvolebních slibů nemá čas. Pokud vůbec přežije do konce roku 2018, bude muset usilovat o své znovuzvolení. To je za posledních padesát let americká tradice. První dva roky po vstupu do bělidla dekorují prostory, hledají toalety, mění kuchařky a uklízečky, záclony, koberce. A než se nadají, dva roky v prdeli, i když CIA mezitím zvrhne několik „nedemokratických“ režimů a Pentagon „ořech“ rozlouskne humanitárním bombardováním s použitím fosforových pum. Na rozptylování nějakými vedlejšími ztrátami není čas.

Nad utracením a uspáním starého služebního psa celý národ několik dní slzí, ale po zabitých, hlady umírajících dětech v Jemenu ani pes neštěkne. Veškerou energii je třeba zkoncentrovat na znovuzvolení a udržet se zuby nehty v bělidle.  Několik US prezidentů (Carter a Bush sen.) se ani neohřálo a vypadlo bez nějakého viditelného úspěchu. Náš Mafián Clinton si naopak svého postu v oválu užíval, hlavně sexuálně a když se něco provalilo, tak to zakamufloval a odsunul na vedlejší kolej akutním leteckým zásahem někde na Středním Východě/Libyí. Údajně při odchodu z bělidla (8 let) odstěhovali starožitný nábytek, jenž museli vrátit, i když to spíše ukazuje na straku, lesbu Hilary Clinton. Co se tam momentálně děje není mayovka, foglarovka, ale typické hollywoodské eldorádo s kačerem Donaldem v hlavní roli. Metaforicky „dostal šacha, až mu praskne šlacha“.

donald-trump-duck_fb_5881951
9 Komentářů k Putinův šach – prozatím

 1. benmil napsal:

  Z diskuse jinde:

  Pět hlavních pilířů dominance USA nad zbytkem světa:
  1.dolar
  2.angličtina
  3.vojenské základny
  4.Hollywood
  5.pop music
  Pomocí těchto instrumentů pronikají USA různě hluboko(jedná se o to o jakou zemi jde)do infrastruktury daných států a působí tak na jejich instituce a obyvatelstvo a v bodech 4 a 5 hlavně na mládež což je nebezpečné,jelikož světonázor se u mládeže teprve formuje.Pokud se nějaká země pokusí některého z těchto pilířů zbavit,tak narazí na zuřivou reakci Říše zla,což v případě malého státu znamená vojenskou intervenci.

 2. Maroš napsal:

  Admin - v rámci slovanskej témy - veľmi nepríjemný dokument z obdobia vojny v Juhoške
  Sarajevsky tunel (Dokument CZdab)
  https://www.youtube.com/watch?v=_mtVvfVaDw0

  • Marco napsal:

   No, tak jsem to zhlédl a připadá mi dost jednostraný. Nezaznělo tam dost věcí. Asi jako když dnes navštívíte doktora a ten léčí pouze následky, nikoliv skutečné příčiny vaší nemoci. Autoři operují s údajným masakrem v Sebrenici, tím je asi řečeno vše. A ty žádosti směrem k Západu na zásah jsou jasným signálem, že tam něco smrdí. Ostřelovači, kteří udržovali obyvatelstvo ve strachu mi připomínají Ukrajinu. Ale můžeme zkusit navštívit Londýn nebo Berlín a požadovat zásah východu. Tam také kolikrát střílí lidi jako dobytek ale jejich vlastním armádám ani policii nebo národní gadě nikdo ve sjednání pořádku jakýmikoliv prostředky nikdy nebránil. Omluvou je, že je dokument starý a k probuzení mnoha z nás došlo o něco později.

 3. Jura napsal:

  Otázka předvídatelnosti následků je základní otázkou filozofie.

  Popisované problémy zápaďáků a naopak "genialita" Putina je pouze důsledkem používaného vnímání a chápání světa (světové zákulisí kultivuje u nás i na západě jeho neadekvátnost)

  Tenhle "náskok" ve vidění a zpracování reality může získat každý z nás např. ze Základů sociologie od VP SSSR.

  • Marco napsal:

   Albert Einstein údajně řekl: Nemám žádné zvláštní nadání, jsem jen vášnivě zvědavý. Inteligentní lidé jsou často fascinováni tím, co ostatní považují za samozřejmost.
   Někdo prostě po dasažení určité mety, kupříkladu ukončení školy, zakrní. Oproti tomu jiní neztratí intelektuální zvědavost ani v dospělosti a k takovým lidem počítám i Vladimíroviče Putina.

   • Jura napsal:

    99% procent z těch co zakrní, zakrní záměrně díky škole a tam kultivovanému neadekvátnímu vnímání a chápání světa.

    Těch pár lidí ze světového zákulisí si vychovají doma mimo vzdělávání pro dav.

    • Marco napsal:

     Také se domnívám, že pachatelem je škola. Vzdělaným a myslícím bytostem se špatně vládne.
     Zajímavé ale je, že školství před 89 myšlení tak nesvazovalo a nedávalo mu takové mantinely, jako tomu je dnes. Další generace již ani nebude vědět, že tu cosi smrdí.

     • Jura napsal:

      Základy sociologie III. - kapitola vzdělávací systém
      ....
      Vzdělání se může ve svém základu lišit (tj. s ohledem na zdroje většiny informací, kterým by měli studující porozumět):
       Textově-knižní vzdělání. ... 90% informací, které se naučíme jde přes text
       Smyslově-intuitivní vzdělání. ... založeno na prožitcích, empatii a obrazotvornosti (není ve vzdělávacím systému realizováno)

      Ve výsledku je více rozvinutá levá polovina mozku (dá se také říci, že pravá je zakrněná). Ti, co úspěšně projdou takovým vzděláváním se více než člověka připomínají knihomola odtrženého od reality. Mnozí také takovým vzděláváním úspěšně neprojdou.

     • benmil napsal:

      Už samotnému judeo-křesťanskému hospodinovi se touha po poznání nelíbila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!