Klid před bouří?

assad-trumpPosledních pár týdnů, začalo fungovat takové nějaké informační vakuum ohledně aktuální situace v Sýrii a dohod uzavřených mezi jednotlivými stranami konfliktu. Ještě nedávno se zdála být situace mnohem přehlednější a jasnější. Syrská vojska legitimního prezidenta Bašára Asada postupovala díky hrdinské podpoře svých íránských a libanonských spojenců a vzdušné podpoře Ruska pomalu, ale jistě vpřed a osvobozovala od islámských extremistů stále nová města a vesnice. Teroristé byli buď na ústupu, nebo mrtví a zdálo se jen otázkou času, kdy IS a ostatní extremistické organizace v Sýrii úplně prohrají a skončí. Pak se však do dění vložil nový americký prezident Donald Trump.

Mnozí v tomto člověku zpočátku viděli člověka, který by mohl změnit obamovskou politiku, zlepšit vztahy s Ruskem a změnit přístup USA ke zbytku světa. Nakonec se to opravdu stalo, jenže ta změna rozhodně nebyla k lepšímu. Trump je ve funkci teprve krátce, ale již stihl bez důkazů o vině Asada bombardovat po chemickém incidentu legitimní pravidelnou syrskou armádu a její spojence a to dokonce opakovaně (o zostření situace okolo KLDR ani nemluvě). Odpověď ze Sýrie po ruském naléhání na Asada nepřišla bohužel žádná.

Jediné, co se stalo bylo to, že se zastavil postup vládních vojsk a s teroristy (s kterými se přece nejedná), bylo vyjednáno příměří, během kterého se mohou znovu pořádně vyzbrojit západními, nebo také novými ruskými zbraněmi (jelikož Rusko prodalo nedávno moderní zbraně Saudům, kteří teroristy podporují) a celé to martýrium, na kterém všichni zúčastnění, kromě Syřanů vydělávají prodejem zbraní, nebo ho alespoň využívají jako zkušební střelnici pro své nové zbraně, může začít každým dnem nanovo.

Vlastně úplně to samé, jen v trošku jiných barvách se stalo také na Ukrajině a v Donbasu, který se už od nelegitimního majdanského puče brání Kyjevu. Hned poté, co byl pro Rusy zajištěn Krym, který ze strategických vojenských důvodů nemohlo Rusko nikdy přenechat NATO, pomalu upadla počáteční materiální a lidská podpora, kterou Rusko poskytovalo domobrancům až na úroveň, kdy došlo k faktickému zamrazení konfliktu, což je stejná taktika jako v Moldávii, Osetii, nebo Abcházii a nejnověji v Sýrii.

Tato taktika získávání strategických kousků různých zemí pomocí těm, kteří bojují za svou svobodu a nezávislost, je pro Rusko od rozpadu SSSR typická a ačkoli se zdají být tyto akce zpočátku správné, nakonec je vždy tato podpora nedostatečná a konflikt získává nevyřešen. Jediný, kdo z toho tedy svým způsobem profituje je Rusko, které zanechává na těchto územích svou armádu, kvůli případnému konfliktu s některou světovou velmocí a možná i lidé, kteří měli to štěstí, že nejsou přímo na linii konfliktu.

Každému musí být samozřejmě jasné, že Rusko hájí především své vlastní zájmy, jenže pokud jde jen o to, není o nic lepší, než USA, které se tímto způsobem chovají odedávna. Spousta lidí zklamaná americkým „autoritářským policejním přístupem“ vůči zbytku světa vkládala do Ruska a jejího lídra spoustu nadějí, jako do síly, která je schopná vrátit světu „řád rovnováhy moci“. Možná, je ale jedinou nadějí jak vrátit světu morální a rodinné hodnoty našich dědů, soustředit se na svou vlastní zemi a přestat doufat v „záchranu ze západu, nebo z východu“.

Nejbližším cílem všech vlastenců, by mělo být to, aby se zabránilo v nadcházejících volbách výhře stran, které chtějí, aby naše země zůstala v EU, protože politika „evropské integrace“, se ukázala být vlastně politikou „afro-evropské genetické mixace“, jejímž cílem má být likvidace mnohonárodní Evropy jako obchodního a vojenského konkurenta USA. Místo toho, má vzniknout teritorium obydlené „nenárodem“ bez kořenů a vlasteneckého cítění, dost inteligentního na jednoduchou manuální práci, ale příliš hloupého na to, uvědomit si, co se děje a neschopného postavit se na odpor.

Našim krátkodobým cílem tedy musí být vítězství vlastenecké strany (já budu volit SPD) ve volbách a tím dlouhodobým vystoupení z EU a založení vlastního hospodářského a obranně vojenského společenství s jinými evropskými „nevelmocemi“, třeba v rámci V4. Totéž mohu poradit také ostatním na první pohled slabým zemím celého světa… spojte své síly v rámci 3 až 5 států, vytvořte koalice, vybudujte vlastní armády a rozviňte své jaderné programy! Jen to Vám zaručí, že s vámi budou velmoci do budoucna počítat jako s možnými partnery a ne jako s otroky a sluhy!
78 Komentářů k Klid před bouří?

 1. Krtecek napsal:

  Klasika si rád i tady zašuka!

  • jan nowak napsal:

   Kašuka už dáw-no.. nešuká : /
   .. a jen my zde ss krtem má-me PRIMA program !

   1. BOD desatera ŠťastneHo woli-če Zní :
   Ne-kašuka ne-zašuká..

   Toto wám slibuje Krteček & Michala

   Michala

   ps : platit mrož~no i www w BTC !

  • Krtecek napsal:

   Kasuka si prý tady už nezasuka!
   V polovině bitvy začal přepravovat svoji starou kobylu!
   Kasuko udělej se užitečný a začni demolovat naše Desatero voliče,nápis nám tu idiotské mantru režimních novinářů,že na první a mnoho dalších přikázání Desatera nejsou prachy a my se tu začneme chechtat a řekněme tobě a té tvoji straně, kde se snažíš ted dělat podpindostnika ,kde ta škvára JE!

  • Krtecek napsal:

   Ó SPD jde všude info,že bývalý popelář,který ji vede to nejen pry dělá pro peníze,ale není schopen vest dialog s voliči ale i i s alternativními stranami jako je na na prd ANS!
   Uteče vždy když se jednací choulostivé hlasování a zduvodni to,že Prdlament nechce jeho prý přímou demokracii která se ukazuje novym špekem na který mají skočit voliči CR mistri sveta v této disciplíně-Skok na spek!
   On zvítězit ve volbách nechce,což poznáme všichni podle toho,že odmítá do svého programu zaradit Desatero voliče!
   On totiž voliči pohrdá stejně jako Šmejdi!

  • Krtecek napsal:

   Kasuko ty Nesiko ozvi se tu a zbacej mě!
   Představ si ty škrabak foťáku,kdyby tady začal ležet náboj do našeho dela Pravdy a na něm by stálo!

   VOLOVE DOMLUVIME SE a ušetříme miliony tim,ze nemusíme ani vystupovat z NATO,ale učiníme ho zbytečným!

   Tak co Kasuko kdyby jsi popsal jak,hned by jsi se stal svalnatym,anebo by tě zavřeli do blázince!

 2. Krtecek napsal:

  Dráhy Kasuko nespí a dej tu řešení a ne,že zvolíš Šrot Program SPD.
  Už dávno by jsi měl demolovat Program občanů voličů s názvem DESTERO VOLICE,ale ty na nás voličský dav seres a to není pekne!

  • Krtecek napsal:

   Jak se ti Kasuko líbí jeho první prikazani?

   ANO Sociálnímu státu Česká republika kde to hned v prvním článku Ústavy záměrně chybí!

   Ono Kasuko to totiž ten statbmá nahradit korporatni oligarchickou tyranii ohnutých hřbetu a nizkych platů!
   No ni?

   Tak co ozbrojis se ty pisalku Puškou pravdy,aby jsi spolu s námi začal delat díry do hliněné pevnosti politicke třídy Smejdu skrývající se v te hliněné pevnosti s obrovskou vlajkou

   VZHURU K NEVOLITELNOSTI!AT ZIJE LEZ A PODRAZ!

   • Krtecek napsal:

    Kasuko někteří politici přímo sílí a tvrdí,že Prima demokracie je lékem na nynější tyranii dokonce nazývanou lidové poklatym fašismem banksteru,kteří klidně prý ukradou 2 000 O00 000 000 korun s vědomím,že jsou krytí prý útvarem pro organizování banksterskych zločincu ,kteří prý proto porušují platné zákony!
    Nápis nám tu dráhy pisateli jak se ti líbí Druhé přikázání Vůle lidu,která je vůle boží!

    ANO otevření diskuzních rubrik pod články na námi občany placených webech polít.stran a hnutí.

    TO JE NAS OBČANSKÝ NAVRH PRIME DEMOKRaCIE!

    Ta jde uskutečnit hned a tak v tom DIALOGU se stranami a hnutimi bude nejspíše odhalen podvod tzv přímé demokracie,která je prý neuskutečnitelný dalsi podvod!

    To dát stranám ve formě informačního zákona,aby jejich weby vypadaly podobné jako naše tzv.NARODNI WEBY!

    • Sasin napsal:

     Krtečku, Wikingere, tohle je vaše dílo?
     http://www.1url.cz/AtCf9

     P.S.Kromě obecného vystupování ze zlodějských struktur, a napravení do očí bijící zlodějiny pokračování v ujařmování lidstva. Zdravotnictví zůstává politikuem za peníze, nigdy zdarma dle ústavy současné. Co to je za vylepšení, vyvlastňování lidí soukromými bandity nahrazením vyvlastňování státními bandity. Pochopte už, že vyvlastnění je zneuctění člověka. Můžete vyvlastňovat společné organizace, podniky, šmejdské podnikatelské zámery, po dohodě s obyvatelstvem, né lidi jako Žána Valžána, co skončil za systémové a dlouhodobé ožebračování lidstva v pevnosti Na služby obyvatelstvu stát nepotřebuje od lidí vybírat poplatky, gdyž to dělá, kope do nich jako do hajzlů, které chce držet pod krkem, a chová si kvůlivá tomu byrokratickou verbež na kontrolování, nahánění a buzerování. Na to všechno si může natiskonout bankocetlí kolik chce, stejně to propláchne rozpočtem, jenže něgdo stále chce zavádět třídy a rozdíly aby se na nich bylo možné napást. Základními podmínkami k životu kromě podílů na neprodejné půdě a rozpočtu, o kterém mají nárok rozhodovat lidé svými písebnými potřebami sečítanými průběžně celý rok, pro ustanovení společných pravidel rozpočtu, ale i uznání člověka , který přišivší na svět přichází jako bytost hodná úcty a obdivu, má býti vytvořen společný prostor. Né že je hned po narození pravním zločincem, který si musí celý život, stále za to samé , za všechno platit ( dyk to už hraničí s demencí, viz placení elektřiny) a mít kolem sebe tlupu pravníků. Perestrojka socializmu není cestou, která vyvede náš lid z cesty k Sodomě a Gomoře. Socializmus je státní kapitalizmus, řízení mas a ták. Nefunguje bez zlého západu, co ničí svět a vytváří prostor exportu sklíček a plechovek. Esli bloudíte, poradím vám toto. Snažte se zamyslet jak vytvořit pravidla mezi lidmi, které nebudou lidi žalářovat, zadlužovat, kryplovatět, znemohoucňovat a vytvoří prostor pro jejich štěstí a RAdost.

     • Krtecek napsal:

      Moc vám tady pane Sasine nerozumím,ale když mi to podate po lopatě tak k tomuhle muze být fajn diskuze,nebo se mylim?
      Co máme my z OSV společného s jakýmsi socialismem nebo dokonce s vyvlastňováním!
      To by chtělo blíže vysvětlení.No a bloudit se strejdou Balzámem kdeze!
      Nase Desatero voliče je přesne a pokud by jste mu nerozuměl mohu vám rád pomocí!

     • Krtecek napsal:

      Zkusím vám pane Sasine pomocí přirovnáním.
      Máte porouchané auto přijedete do dílny a chcete ho opravit.
      Zkuste zapnout svoji fantasii a představte si,že jste auto nikdy neviděl!
      Mechanik přijde a řekne,že se urval zubaty řemen a motor je hyn!
      Vy však nevíte nic a teď zkuste zapojit abstraktni myšlení.
      Budete tomu mechanikovi věřit nebo se začnete trápit zjišťováním jak vlastne aukonstrukce vypada?

      • Sasin napsal:

       Esli chcete stavět společnost na výpalném, daněmi zasraném prostoru, což je dobyvatelská taktika a připepřit to exekucemi, gde lidi co se snaží žít normálně a přeskakovat pastě a pastičky, že gdyž jako nepovyskočí dostatečně vysoko, že je úplně mýrnix týrnyx jako má jakýkoli hajzl, co si usmyslel vydělat na jejich zotročení, sejmout od všeho, od života, od podílů tak si rozumět ani nemůžeme. A tudle překážkovou dráhu, co lidi poškozuje, mrzačí a kurví mají ještě platit zase? A víte, mě jsou blboni ukradený. Chcu jen aby se konečně začali chovat normálně a k tomu potřebujete systém, který jim umožní aby své pitomé potřeby vpálili do sečítání s normálníma potřebama, které naproti kokotským potřebám odřít a ošuntět souseda dycky, dycinky nakonec konců zvítězí. A proč? No proč!

       • Krtecek napsal:

        Sasine vy jste se zmýlil v adrese,ty sracky co tu píšete jste měl poslat davno do dnešní vlády a dát tu to co vám odpoví!
        Pro koho to tu píšete je mi záhada!
        A co tim básník vlastne chtel říci to tu slaví absenci!

        • Sasin napsal:

         Takže to tak nebude? Tak mi to tedy vysvětlete jak to ve skutečnosti bude podle vás. Čím budete donucovat lidi dělat co chcete vy. A vůbec, jaké máte potřeby? Stačí deset.

        • Krtecek napsal:

         Dráhy Sasine přečtěte si deset krát co píše pan Mrázek a zapamatujte si o co se v v mantinelech bojuje.
         My tady dáme pomalu další přikázání Desatera a vy pokud chcete je podporujte.
         Pokud jim nerozumíte mohu vám je vysvětlit a to v případě neprejde li mmě trpělivost a možná ostatní diskuteri by se měli ve vlastním zájmu přidat a zkusit vám to podat!

         Zkuste se zamyslet a možná přijdete na to sám,ostatně jste tu napsal před časem své představy nona ty jsou zabudovaný v Desateru,tak se buď k němu zacnete modlit nebo půjdete dále do sracek,které vám brzy budou sahat na horní Kantu!

        • Sasin napsal:

         Vidím co z toho vzchází a mám zásadní připomínky. Otázky jsem vznesl, odpovědi nedostal. Blboni se přidávat nechtějí, páč žádnej z nich neví co vlastně k životu potřebuje. myslí, si, že to bude asi nějaká kolaborace či solidarita. Vidíte, trpělivosti mám zatím dost.

        • Sasin napsal:

         A řeknu to eště takto. Všichni, co už dnes ryjou kvůlivá tupanům držkou, mají být zase hovadama a kolaborantama obětováni na oltáři zasraných důchodců, polodůchodců politickýckých ssm a jejich příbuzných, co přepluli ze socíku do kapíku suchou nohou bez zásluh o životaschopné společné blaho. Jen přeskočili ze socialistického Titaniku do kapitalistického Titaniku. Kvůlivá nim nejde ničím pohnout. Sedí si na karbitu a na blahu odrbaném od svých bližních. Jenže krev není mlíko ani bankocetlová barva. Pamatuje si neskutečně informací. Možná to ani není určený vám. Snažíte se ve volném čase zaplnit tmu svého svědomí nebo nevím co, jenže to polovidění už nestačí.Musí být fest plán a ten musí stát na suverenitě, čili soběstačnosti člověka.

        • Sasin napsal:

         Byl bych rád za váš názor o tomto. Vemte si na to čas.
         https://youtu.be/PpnWBMPm9nY?t=3m5s

       • Krtecek napsal:

        Sasine otázky jste vznesl a dostal jste na ně odpověďi ovšem ty zdá se nevidíte nebo jim nerozumite!
        Nelze vám malovat do hlavy to na co se studuje léta.
        Na co by byly školy,kdyby vám na internetu vysvětlili všechno na pár řádcích a vy ještě budete psat,že je to povinnost vám to nalít trychtyrem!
        Beru na hodinu 1 500 tak začněte šetřit,když mi neodpovíte ani na to jak vám v autě praskl zubní řemen!

        • jan nowak napsal:

         Se ti ZAS potkaly wentilky u Campera El komandante ? ? ?
         Znám jednu Prima zubní odstřelowačku.. na hodinu
         jenom 3 litry bere !

         ps : juž sem tě k ní ob-jednal..

        • Krtecek napsal:

         Nowaku ne nadarmo jste do Comandante,víte všechno,el Combatante Wikingero,jak začne vypravovat svá dobrodružství tak makáme smíchem v kostkách!
         To jak mu kvůli zubům v autě prasklý ventilgumky on zůstal stát u capiho hnízda a opravoval to a večer šel do místní hospody kde založil první PPK tj pivní politický klub a když to viděl Babiš tak se posral strachy udělal Eet a kontrolní hlášení a hospodu se mu pokusil zavřít no pak za to vypad z kasy,kdy byl pátý v Evropě co ho za to koplido koulí,no nemohli jsme se tady dosyta nasmat!

        • Krtecek napsal:

         Nowaku ty chrapaku ne zubní ,ale DULNi odstřelovačku hlavně kontroluj váhu,jsem jen malé zvíře,ale vidíš,když se rozjedu dělá Pravdy promlouvají srozumitelným lidovym dialektem no ni?

       • Krtecek napsal:

        Děkuji pane Sasine za odkaz na amatérskou debatu ve svobodném rádiu.
        Kdyby vám tu napsal pravdu co si o tom pořadu myslim velice by jste se mohl urazit a poté by vás trefila mrtvice a musel by jste za sebou tahat nohu!

        Prosím soustredte se na Desatero voliče a jeho body neboť to je kuchařka,která tu ještě nebyla!
        Napište mi tady jen odpovědi ANO,či NE!

        Uvedu příklad.
        1.Ano Socialnimu státu do prvního článku naši Ústavy,kde záměrně chybí!

        Zduvodneni.
        Kdyby tam to slovo bylo nevznikl by nikdy tak kurevsky zákon o exekucich.

        2.ANo otevření zablokovaných diskuzních rubrik na webech politických stran,kteří se tak dopatraji,že je to ta práva Prima demokracie

        Zduvodneni.
        Nemusel bych rozdávat dobře rady na národních webech,kde je stejně nikdo neposlouchá a přestala by mě srát ta Okamura,která s tím zmetkem nazvanym Program chce vyhrát volby a ukrást mi hlas a tedy i moji moc!
        Ať si ty jeho SPD zařadí do svého Šrot programu radsi Desatero volice a jen tak může zvítězít ve volbách a nedělat v Prdlamentu clowna!

        Atd atd.

      • Sasin napsal:

       A ještě tohle. Gdyž lidem seberete podíl, prostor na půdě ke svému životu a naženete je do KONcentračních lágrů aby vyráběli pitomá sklíčka a plechovky, vydrží to. Gdyž jim seberete podíl na společně nahospodařeném rozpočtu a budete se jim chlámat do ksichtu, že jim z toho nepatří nic, jen mlha a poplatky na co se podívají. Vydrží to. Gdyž jim seberete vodu a draze jim ji prodáte za cenu chemických úprav po kondenzacích sraček z průmyslových kejd a hormonálních přípravků. Vydrží to, ale jak začnete prodávat vzduch, tak, že je budete přímo pod krkem dávkovat měřákem, kolik cm3 sebrali z vašich podnikatelských nebo ideologických záměrů, tak už takové šmejdy budou muset zabít nebo zdechnou sami. Každej to bude muset zkusit. Alespoň jednou. Sviňskej svět.

       • Krtecek napsal:

        Sasine jistě jste si musel všimnout,že tu dokonce není možné napsat ani celé Desatero beztoho,aby to co chvíli neblokla cenzura CSSD.
        No a ti kteří se zabejci jsou nám vážně opravdu potřební jak osina v zadku!
        Buď vidíte,že nikoho k ničemu nenutime,nebo si kupte slepeckou hůlku a psa!
        Kdyby jsme přišli,když jste cinkalistoval klíči a začali vám vysvětlovat co se s vámi stane namístě by jste nás zabil!
        Tak dále cinkejte a poserte se u toho štěstím!

 3. Jana napsal:

  Nesouhlasím s pisatelem článku.Američané chcou v Sýrii pouze vyprovokovat 3 světovou válku.Zkouší to úplně všude.Provokují a provokují.Rusové bojují,ale na jiných úrovních.Otevřený konflikt je až poslední možnost,která nenestane.

  • obycejnilide7 napsal:

   Jana napsal:
   13.8.2017 (18.04)

   Mám stejný pohled, nojo von ten Kašuka posl. dobou otočil, kdoví z kama dostal škváru.

 4. landa napsal:

  Co obnášela tak zvaná „TOTALITA“ ?, Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené,seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes,kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních. • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci. • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech. • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali. • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých. • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny. • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu,respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni,měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes. • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet,přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování ,a tudíž nebylo úniku do anonymity. • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy… • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit. • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna. • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si , že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách,velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné). NEVÝHODY • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče… • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží. • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží,které jsme neuměli vyrobit. • Strach z STB, z této složky bezpečnosti měli strach hlavně ti, kteří chtěli a nebo již škodili zájmu všech. Kdo pracoval a nekradl, ten většinou s nimi neměl problém.

  • benmil napsal:

   Jenže kurevský režim negoval lidská práva skupiny Plastic People of the Universe :-(((

   • proud napsal:

    jo no,ti „umelci“ byli fakt ze vseho nejdulezitejsi:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Sasin napsal:

   No a ještě todle. Lando, neblbněte, bojovat nebylo s kým, všichni byli v lágru, robotovacím KONcentráku, připoutaní u „práva“ na práci. Gdyž lidem všechno vezmete, můžete s něma orat, vláčet, a nahánět je do zaMESTnání, gdy se za celej tejden domů nedostanou. Teď teprve chápu, první sloku, „gdé domov můj“. Nemáš podíl na neprodejné půdě, nemáš podíl na společném rozpočtu a nemáš právo o nahamtaném objemu rozpočtu spolurozhodovat s podržtaškami, které nigdy nehákovali. Heh

   • proud napsal:

    To si spatne vysvetlujes,protoze nebylo pravo na praci,ale povinnost pracovat,aby to nemely slapky,fetky,cmoudi a netahla tak jednoduchy…………protoze povinnost pracovat s sebou nesla i povinnost mit za co zit.Jako bonus,kde bydlet a mit zdravi a vzdelani zadarmo,tedy za tu praci. Places na spatnym hrobe,serou te zivotni jistoty lidi a jsi zrejme rad ze o ne prisli.

    • obycejnilide7 napsal:

     proud napsal:
     14.8.2017 (6.28)
     —–
     to píšeš odpověd upa mimo misku Proude, temu Sasínoj, nějak ti nedocvakává co Sasin napsal a uplněs to dokroutil.

   • proud napsal:

    Tvoje hektarovy podily……………….kdyz tenkrat kazdymu patrila cela zeme………Ze lidi nechali i komance delat si co chteji je uz vec dalsi,stejna jako dneska,jen za to maji jeste vetsi hovno.

  • proud napsal:

   „Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží.“………….je to jinak,penize na to byly,ale dbalo se toho,aby se jedlo hlavne zdrave a nevyhazovalo se za picoviny!Kdo neco vi o stravovani,vi,ze tropicky ovoce je pouze pochutina,picovina pro nase zaludky,ale kdo chce kam…..
   Co bylo treba udelat,bylo otevreni cary,nikoliv zbourani hranic a strzeni plotu a jejich ostraha.Volny a svobodny cestovani bez vlezlejch kontrol,ale ne uplne bez kontrol.Chces za pozlatkem na „zapad“? Zadnej problem,jdi si.Ale chces dovazet drogy a svinstva?Do basy s tebou.Ona „totalita“ chtela pouze upravy,namisto naslednyho zniceni naroda!

   • Sasin napsal:

    No jo, blboni chtěli kupovat zahraniční zbóží, které bylo odsud kvůlivá valutám odváženo do zahraničí a taky se jim to často podařilo. Blboňka, co si dovezla echtovní froté ručníky, chlubila se s nima sousedce a v práci, byla překvapena, vysačkou made in czechoslovakia. Vedení strany bylo strašně progresivní. Poctivě umrtvovalo technologický vývoj aby všichni měli dlouhodobé právo robotovat a za výrobky, dováželi starší, nehorázně předražené sankcionované, či embargované technologie. Sem tam zbylo i na značková sklíčka a plechovky, které se cestou někam postrácely. Spousta vynálezů, hejblátek a technologických převratů letělo do koše, páč se dbalo hlavně na to aby se všichni roboti vlezli do kategorie TH nebo kategorie D. Podíl na neprodejné půdě si vybírali šťastlivci v zahrádkářských koloniích s chatičkou 4x4m, podíl na rozpočtu fasovali právem na amortizované výměny umyvadel, kohoutků nebo vypínačů. Právo volit vlastní potřeby, které by se sečítaly společně s papalášskými bylo vetováno na starnických schůzích na závodech, na místních, okresních, krajských, či jiných výborech strany.

  • Paul Durham napsal:

   jo, byl to hotovej ráj, stačilo zazvonit klíčema a sesypal se jako hajzldomek z karet milej lando , tak ho lidičky milovali

   • proud napsal:

    Co ja vim,nebylo to s tema klicema vubec tak jednoznacny…….proto taky byli potreba jeste pitomi studentici,ze ano……….

   • proud napsal:

    I tak se dost lidi ptalo coze je to za „predani moci“ a rika se tomu revoluce.Mel by sis vytahnout hlavu vis odkud,ze jo? :-))))))))))))))))))))))))))))))

 5. Rudolf napsal:

  Jo jo, volby se skutečně blíží. Už jsem viděl předvolební plakáty SPD. ….Postrhávané.

  • obycejnilide7 napsal:

   Rudolf napsal:
   13.8.2017 (19.01)

   Jo jo, volby se skutečně blíží. Už jsem viděl předvolební plakáty SPD. ….Postrhávané
   ———–
   A co jako??? :-)))))

   Volby to je jen fligna na lidi!!
   TZN VOLBY JAKO TAKOVÝ JSOU FLIGNA.
   Už to všichni pochopte.

 6. Kolemjdoucí napsal:

  Pane Kašuka, vždy jsem Vás pokládal za proruského fanatika, příjemně jste mě překvapil svými racionálními názory na geopolitiku.

 7. Martin Rubáš napsal:

  Trump by se měl víc zajímat o domácí problémy a neintervenovat v zahraničí. Američané ho zvoli kvůli jeho America first rétorice.

  http://www.epshark.cz/clanek/94/trump-opousti-ekonomicke-reformy-a-chysta-valecne-utraceni

 8. obycejnilide7 napsal:

  Kašuka napsal:

  „Tato taktika získávání strategických kousků různých zemí pomocí těm, kteří bojují za svou svobodu a nezávislost, je pro Rusko od rozpadu SSSR typická a ačkoli se zdají být tyto akce zpočátku správné, nakonec je vždy tato podpora nedostatečná a konflikt získává nevyřešen. Jediný, kdo z toho tedy svým způsobem profituje je Rusko….“
  ——–

  Článek napsanej na kokot Kašuko, běž si vole volit SPD a dej zde už pokoj se svou agitkou. Hnus.
  A admin nám tu cpe bitkojny taky mu už jeblo chce henten MAMON!
  Kam to jede to nwoo fakt nevím.

  • Krtecek napsal:

   On si admin prý snad myslí,že tim bude financovat svůj web,avšak na to jak by se to melo udělat z našich peněz,peněz rozpočtu má pravděpodobně zakázáno myslet či co!
   Jinak by se přidal k občanům kteří už mají na to mustr a nekopal by je do zadku!

 9. obycejnilide7 napsal:

  Chce to okamžitě defenestrovat všechny vlastizrádce typu šabatová, stropnický, sobotka herman a další. !!!!!
  Ihned vystoupit z EU, uzavřít ČR státní hranice a obnovit kontrolu, uzavřít dohodu s Ruskem ohledně ekonomické a vojenské spolupráce.
  Vyhnat všecky neziskovky Kašuko proč o tom ještě nepíšeš?
  Vyhnat nadnárodní koncerny a začít normoš žít jako člověk. Ostatní akce přijdou společně s tímto.

  • Krtecek napsal:

   Pro signaturu obyčejní lidé 7!
   První opravdoví vizionáři se začínají pridávat na naší občanskou stranu,jak mě Wiki informoval vychází první články v NASEM alternativním směru ,které jmenuji co je třeba a možná tu přijde na nich odkaz!.

   • Krtecek napsal:

    Odkaz na našeho člena týmu NESMRTELNych pana Mrázka přinesl nečekaně pan Sasin nahoře!
    Čtěte vaší budoucnost mizerni otroci makejte at víte co je Desatero volice!

 10. benmil napsal:

  ODJINUD:

  11.8.17

  Ukrajina:
  Vojáci 1. mobilního stavebního praporu amerického námořnictva začali v pátek v Očakově na Ukrajině výstavbu operačního střediska, které je určeno pro ukrajinské námořnictvo. To bylo oznámeno na internetových stránkách amerického námořnictva s tím, že práce je prováděna v rámci podpory spojenců. Ukrajinci mají v úmyslu použít základnu pro výcvik.
  Za SSSR v Očakově se nacházela mj. základna sovětské vojenské rozvědky, dnes mj. ukrajinské středisko pro speciální operace – potápěče, rozvědka, diversní operace.
  Existuje důvod k domněnce, že základna bude použita pro výzvědnou činnost proti ruskému námořnictvu a dočasná přítomnost Američanů se promění na stálou vojenskou základnu.
  Jako náhrada za základnu na Krymu, jenž odplul do Ruska.
  Takže časem se ukazují skutečné záměry USA na Ukrajině.

 11. benmil napsal:

  ODJINUD:

  7 krokov stratégie, akou americkí neokoni ničia nepohodlné krajiny (pozorovateľ | 09.08.17 11:16)
  http://www.hlavnespravy.sk/neokoni-nicia-suverenne

  1. uloženie zničujúcich ekonomických sankcií

  2. podpora ozbrojenej opozície

  3. démonizácia vedenia krajiny

  4. mediálna likvidácia každého, kto by sa snažil prísť krajine na pomoc alebo ju obhajovať

  5. priamy vojenský zásah pod zámienkou ochrany obyvateľstva pred údajnými zverstvami páchanými vládnym režimom.

  6. sabotovanie snáh o rýchle dohodnutie mieru, aby mohla vojna pokračovať čo najdlhšie a spôsobila čo najviac škôd

  7. ukončenie misie, zmena režimu v krajine a odovzdanie krajiny do rúk „osloboditeľov“, ktorí začnú s „obnovou“ a „transformáciou“ krajiny.

 12. Libuše napsal:

  Očem že je ten článek?Tak co ta ubohá debata.?Když čtu komentáře,tak žasnu,jak se držíte tématu článku. A ten krteček,ten by měl zalíst opravdu do díry-ubožák.Někteří diskutující ,kteří byli dobří v příspěvcích,tak asi z degenerovali.-Škoda.Je vidět,že úroven příspěvků nestojí za nic.

  • jan nowak napsal:

   Kazí teta Luboše ?

   wyl les i wlci wyli :
   was is das – psí wocas..
   wylez Krte z díry ZAS , mám pro tebe Důlní půdní wodstřelowačku wz.1890

   • Krtecek napsal:

    Libuši vzor 1890 si můžeš nechat,el comandante Nowak ta patří do musea hejkalu z Prdlamentu!
    Její otázky míří správným směrem ovšem nikdo neví proč ho nemuze najít!

  • Krtecek napsal:

   Libuše,klidně pouštěj americké tomahawky,stejně nikdo neví kam doletí!
   A Libuše,jak se ti líbí první a druhe přikázání Desatera voliče?
   A vzhledem k tomu,že ve světě je obrovský přetlak oslu a oslic by se u tebe ,kdyz odpovíš k věci jednalo o mimořádný výkon!

  • Krtecek napsal:

   Libuse dám ti tu jako svatební dar až najdeš toho kdo si tě pro ošklivost konečně vezme ,dopředný svatební dar!Bude to třetí prikazani DV

   3.ANO zákonu o obecném referendu!

   Zduvodneni:Už čtvrtstoletí vlády politické třídy Smejdu nám voličům dokazuje,že nebyla schopna udělat ani JEDEN použitelný zákon o referendu!
   Začíná být jasné,že je to podle lidové mluvy tzv KURVOKRACIE!
   Je jenom jedna cesta!
   Musíme si ho jednoho dne odsouhlasit pro sebe sami!

   Udělá ti to Libuše dobře nebo ne?

  • Krtecek napsal:

   Libuse,přišla jsi tady z CNN,která se stala celosvětovou přeborníci v rozšiřování lži bez doložení důkazů?
   Odkud vís,že zdejší lidoví komentátoři jsou všichni podle tebe bez úrovně?
   Tak ty chceš,aby se na tebe zaměřily naše Pušky pravdy?

   PTAM SE TE.PROC LZES KDYZ SAMA NEUMIS ANI ODPOVEDET NA KONKRETNI PRIKAZANI DESATERA VOLICE?

   Jak je možné,ze takove diskutující osoby jako ty chteji další ctvrtstoleti pokračování korporátní oligarchicke tyranie ohnutých hřbetu a nízkých platu?

   Tvrzení bez důkazů je podvod!Každý že zdejších přispívatelu si umi svuj příspěvek ubranit,co tady vlastně chceš když neumíš očividně ani posoudit o co tady vůbec občanům jde?

  • Krtecek napsal:

   Libuše,ty zacofany modele vzor 1890 nebudu na tobě šetřit a dám ti peněz jako želez!

   To čtvrté přikázání DV totiž zní.

   4.ANO nepodmíněnému základnímu příjmu!

   Zdůvodnění:
   Volbami si chce polít.trida Šmejdů zajistit pozice odkud budou vykrádat naše peníze z rozpočtu.Kvuli tomu nám ukradnou nejen hlas,ale i naši moc občanů!
   Potom nám vadnými zákony ch

   • Krtecek napsal:

    Vidíš sama dráha Libuse,že podzemní revoluční dynamitni síly nesmí ani dopsat prispevek.Je ti jasné jaká je to síla?
    Slyšela jsi o Dzopove Plánu budování síly proti síle?
    Dej se přemluvit a přejdi na naší občanskou stranu,aby podobní jako ty potom všem co se tady může stát nemuseli v rychlosti obracet to šatstvo!

  • Krtecek napsal:

   Jisté víš moje drahá ze ve státech,které zavedly do svého nejvyššího zákona jedno slovo SOCIALNI stát vznikly mohutné vrstvy bohatych Obcanu,kteri se vybalují v tlustých mercedesech a posmívají se blbonovym voličům v ČR,že jim do nich dodávají součástky a ještě jim platí,za to,že jsou montovna a nejsou při vedomi si dát do Ústavy ani to jedno slovo!

   Střední třída tak nikdy nemůže kvůli tomu slovu vzniknout neboť její majetek přejde pod fašisty a ti ji doménou perka vážnými exekučním zákony!

   • Krtecek napsal:

    Ono tam mělo být místo domenou slovo dojebou,ale cenzura ČSSD neslušné mění slova aa ty pak nemaji razny dopad aby jsi jim rozuměla!

  • Krtecek napsal:

   Doufám,že ti nepere moje Puška pravdy do kožichu kulky a ty se musíš kryt pod maskou mrtvého brouka,jako to dělají a budou po volbách zase dělat naši kurvokrati,kteří si zběsile a zoufale odmitaji dát do svých bobkových listů DESATERO nebot nevědí co činí a odmítají naš volicsky lid,který by si mohl brzy uvědomit,že Slovo lidu je slovo boží!

   Řekni ty falešná kněžnou Libuše snesla by jsi ještě dál to PATE přikázání? pokud

   • proud napsal:

    uz jsi to prasteny „desatero“ tak dokurvil,ze se zeptej,kolik z nas by ti ho uz omlatilo o palici i kdyby bylo sebelepsi.kafemlejnku:-)))))))))))))))))))))))))……odpovim za ne……..VSICHNI!

    • Krtecek napsal:

     Pane Proude vaše příspěvky mě uvádění do galaktického transu spokojenosti.
     Ještě více by mě potěšilo,kdyby jste dokázal konkrétně zdiskutovat kde jsou první čtyři přikázání špatně.

     A TO JSOU TADY JEN PRVNI CTYRI KUSY!AZ SE TU OBJEVI DALSI TREFI TE MRTVICE A BUDES Z SEOU TAHAT NOZKU!

     Ono vámb proude nepomůže chránit falešné vědmy z CNN,když budete používat lživá nedonošená tvrzení bez důkazů jako ona neboť maji kratke nohy!

     • Krtecek napsal:

      Wiki mi dál vaš proudovým plán B.
      Je však jasné,že se hodí jen pro pár blbonu,kteří mohou snad přežít,ovšem je to NEDOSTATECNE!
      Polepsete se pane a dejte tady vasi nicemnou kritiků a neserte vašeho boha!

     • Krtecek napsal:

      Je mi velkou ctí mít tady zastupujícího protektora pro nahoře deklarovaných brzy 3 200 lidu.
      Co to je proti Wikimu,který zastupuje v OSV voliče v počtu 8 395 132 dušiček,kteří budou brzy ležet ve srackach.Ty se na ně připravují poté když si nedají majzla bude jim zlikvidováh i admin,který žije už dnes ze vzduchu a žádné peníze na biftek nechce!

      • Krtecek napsal:

       Proude případně falešná vedmo Libuše zachrante admina,který nechce bifteky a neví ci je!

       Hory peněz na něho čekají,ale on je vkomatu nebo má zakázáno se pro ně sehnout!

       Pořiďte mu aspoň suché hranolky a ne ,že ne!

    • Krtecek napsal:

     Na konci diskuze vidíme jasne,že zdejsim diversantem je Proud,který naoko vystupuje prý v zájmu údajně VSECH jak pise ,ale ve skutečnosti zůstává a bude vystupovat dale v zájmu kurvokracie s cilem poškozovat zájmy občanů CR,kteří podle něho jsou jeho podporovatele.

     Nápis špinavý Proude,kdy se půjdeš osprchovat,aby jsi tady nesmrdel FUJ ,FUJ ,PFuj!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!