Je správné se paktovat s diktátorem, jehož rodina podporuje celá léta IS?!

TURKEY-RUSSIA-POLITICS-ENERGYMnozí lidé si myslí, že je divné, že jsem najednou začal kritizovat také Putina a Rusko, když dříve jsem většinou pranýřoval jen USA a EU. Někteří v tom, nejspíše dle mustru podle sebe, soudím tebe, vidí peníze a vykřikují nesmysly o tom, že jsem se nechal někým koupit za dolary. Je to stejný nesmysl, jako když jiní křičí, že jsem placený Kremlem, když kritizuji autoritářsky a nedemokratický přístup USA, které si myslí, že mohou operovat v jakékoli suverénní zemi světa bez pozvání, nebo bez mandátu OSN.

Putina jsem začal kritizovat poté, co se začal otáčet jako na obrtlíku a začal se paktovat s novodobým Hitlerem. Řeč tu je o tureckém prezidentovi Erdoganovi, který ve své zemi provádí politické, etnické a náboženské čistky, za které by se nemuselo stydět ani SS!!! Putin s tímto člověkem uzavírá dohody, potřásá si s ním rukou, obchopduje s ním a co víc, prodává mu zbraně, ačkoli ještě nedávno samotné Rusko přinášelo celou řadu důkazů o tom, jak Erdogan a jeho rodina zásobují IS zbraněmi, starají se o zraněné teroristy a kupují od nich ve velkém ropu!

Tohle vše bylo najednou zapomenuto! V zájmu peněz a moci je Turecko najednou ruským přítelem, jako kdyby turecká armáda dál neoperovala na území Sýrie, jako kdyby Turci dál nevraždili Kurdy a neusilovali o svržení Asada. Putin se tváří, že Erdogan nikdy nenechal sestřelit ruské letadlo a neurážel a nevysmíval se po dlouhé měsíce ruské armádě a samotnému Rusku. Stačilo, aby USA tehdy podpořilo Turecko v jeho snaze vyvolat konflikt s RF a dnes již nejspíše probíhala třetí světová válka!

Dnes je však všechno jinak, Rusko se bratříčkuje s ďáblem, dodává Turecku a Saudům nové moderní zbraně (i když jsou to úhlavní nepřátelé Sýrie a Asada) a parceluje Sýrii na kousky, protože ví, že Asad proti tomu, pokud nechce padnout a přenechat celou zemi islamistům, nemůže vůbec nic dělat! Putin tímto způsobem drží Asada pevně v kleštích, stejně jako lidi v Donbasu, Moldávii, Abcházii, nebo Jižní Osetii. Tam všude je přítomna ruská armáda, nebo aspoň poradci. Na žádném z těchto míst po dlouhá léta nedochází k vyřešení konfliktu a ke skutečné nezištné pomoci, při které se musí počítat nejen se ziskem, ale také s následky!

Lidé však mají bohužel tendenci upínat se k něčemu silnějšímu a většímu a doufat, že to něco, nebo ten někdo vyřeší všechny problémy za ně. Odmítají pak dál nezávisle sledovat a vyhodnocovat situaci a považují za zrádce každého, kdo tohle dělá a kdo o tom dokonce veřejně informuje ostatní. Pro část lidí je tak Putin nedotknutelným bohem a jiní zase podobně vzývají vše co přijde z USA, nebo z EU!

KDYŽ SE NAD TÍM ZAMYSLÍTE, VIDÍTE, ŽE MEZI NIMI VLASTNĚ NENÍ VŮBEC ŽÁDNÝ ROZDÍL!

Jedni jako druzí démonizují tu druhou stranu a často zaslepeni nenávistí vyzývají k vyhlazení celých národů, nebo států! Jedni jako druzí jsou nemocní lidé, kteří již nedokáží rozeznávat realitu od svých toužebných očekávání a přání a žijí ve velké nafouknuté bublině svých iluzí a přání. Na závěr článku přidám pár starých i nových odkazů, které možná aspoň pár lidí donutí k tomu se zamyslet…

https://cz.sputniknews.com/svet/201707255691924-rusko-turecko-dokumenty-dodavky-S-400-Erdogan/

https://cz.sputniknews.com/svet/201511261772776-ropa-pratelstvi-isil-erdoganova-rodina/

https://cz.sputniknews.com/politika/201512031845092-lavrov-erdogan-ropa-dais-kupce/

https://cz.sputniknews.com/byznys/201512031839385-erdogan-neivetsi-kupce-ropa-dais/

https://cz.sputniknews.com/karikatury/201512031838736-ropa-turecko-erdogan-syrie-dais/

https://cz.sputniknews.com/svet/201512031843964-turecka-media-ignorovala-dukazy-rusko-erdogan-ropa-dais/

https://cz.sputniknews.com/svet/201512041849909-turecko-dais-rusko-odhalilo-neihorsi/

https://cz.sputniknews.com/svet/201512061861900-wikileaks-turecko-mozna-pripravovalo-utok-su24/

https://cz.sputniknews.com/svet/201511301808679-erdogan-su24-otazka-omluva/

https://cz.sputniknews.com/nazory/201511281795186-turecko-usa-rusko-srazka/

https://cz.sputniknews.com/svet/201511271782351-syrsky-ministr-su-24-zajmy-erdoganuv-syn/

https://cz.sputniknews.com/politika/201511251766545-lavrov-incident-su-24-komentar/

https://cz.sputniknews.com/svet/201510061317047-erdogan-utok-rf/
117 Komentářů k Je správné se paktovat s diktátorem, jehož rodina podporuje celá léta IS?!

 1. Majk napsal:

  Vite moudrejsi nez kritika je drzet hubu protoze kritika je pouze projevem vlastni pychy a nevedomosti a to se vam vzdy vrati to je s duchovniho hlediska a dal nikdy nevite o cem ti dva jednali a pokud se nemylim tak i drive uz i stalin jednal s hitlerem a jedine co z toho vzeslo tak byli strategicke triumfy sovetu nikoli spoluprace i kdyz to tak vypadalo….

  • Rudolf napsal:

   Proboha, to moudro o kritice – komu za něj máme být vděčni? Rád bych to věděl, protože je jen málo větších hovadin, než právě toto.

  • Krtecek napsal:

   S

  • Krtecek napsal:

   Sledujeme li pane Kasuka vaše poslední šrot články,neubráníme se dojmu,že by byl daleko lepsi napsat,že jste rozbodnut navrhnout našeho strejdu Putina na Nobelovu cenu míru!
   Vždyť vy musíte vědět že je to největší vojevůdce všech dob!
   Dovedede obsazovat cele poloostrovy aniž by ztratil jednoho samopalnika ze své krásné Armii!

   Jak se zdá něco tak praktického vás ani nenapadne Kasuko!
   Hleďte se polepšit a všimněte se i dění ve sve demolovane,vlasti ktera se může vzpamatovat jediné,když se politická třída Smejdu začne modlit k Desateru voliče a dá si ho do svých bobkových listů!

   NO NI Kasuka?

   • Krtecek napsal:

    Kasuka ty nesiko!
    Napis nám proč jsi proti Desateru voliče,když mluví i za tebe ty nešťastníků!Poslouzis režimu,když to DV zdemolujes na sracku!

    Naše akciova obchodní společnost ovcanu chce poslechnout pana Rabise a vést ČR jako firmu neboť kdo to platí rozhoduje,ovšem ne podle kapitalismu BEZ PRIVLaSTKU jak to dělá dnes politická třída Smejdu zvaná už lidové kurvokracie!

   • Krtecek napsal:

    Stručně ti Kasuka napíši k čemu se mají naši zástupci modlit a ty taky!

    1.ANO SOCILALNIMU STATU DO PRVNIHO CLNKU NASI USTAVY,KDE ZAMERNE CHYBI!

    2.ANO PRIME DEMOKRACII OTEVRENIM ZABLOKOVANCH DISKUNICH RUBRIK NA WEBECH STRAN A HNUTI.

    DIALOG NEBO SMRT!

    3.ANO POUZITELNEMU ZAKONU Ó OBECNEM REFERENDU A TO HNED!

    4.ANO NEPODMINENEMU ZAKLADNIMU PRIJMU!

    5.ANO OCHRANE A HLAVNE PODPORE DROBNYCH A STREDNICH PODNIKATELU A ZIVNOSTNIKU,

    Nemáme žádný zájem,aby se z ČR stal stát jen velmi bohatých vykrádání čich naše peníze z rozpočtu a velmi chudých spících domorodců pod našimimi mosty!

    K LIDU NIZB S LIDEM VYS MA JEDNY STRANA V NADPISE!
    Kdoví,možná se vzpamatuje a začne to i plnit!

    • Krtecek napsal:

     ANO K LIDU NIZ A S LIDEM VYS
     by šlo jediné,když si všechny strany dají do svých bobkových listů DESATERO volice!
     Je nám jasné,že se chystaji znovu ukrást naše hlasy volbami a tím i naši moc volicu,aby se nám domorodcům pak smáli,že jsme je zvolili tak máme držet pusy,ale situace se může změnit a nepomůže zpupne tvrdit že vůle lidu není vůle boží!

  • Robert napsal:

   Proč si nepodat ruku s někým, kdo při západní podlosti a klamu prozřel…?
   A proč Americe neoplatit Ukrajinu stejnou mincí…?
   Myslím, že to byl promyšlený strategický tah. Erdogan je sice křivák, ale teď a za těchto okolností se hodí do krámu. Holt to je prašivý kapitalismus a Rusko nemůže být vyjímkou.

   • KROKODÝL napsal:

    Myslím si,že Putin není blbec a rozhodně se nepaktuje s Erdoganem.Je to šachová hra a Putin je v ní velmistr.Spíš chce vykopat jakýmkoliv způsobem ze SV mírotvorce z USA.A tak bude každý mírový prostředek více než dobrý.Dobře to bylo vidět po sestřelení ruského SUčka,jak rychle dostal Turky tam kam chtěl.
    Amíci mají Turka za osinu v zadku,ovšem proti Rusku je jim dobrý,že?

    • geronimoh napsal:

     No jistě že Putin není blbec. Turecko to je druhá nejsilnější armáda v NATO, RF je v obležení a Putinovi jde o mír. Nějací velcí spojenci RF a Turecko asi nebudou.

     • proud napsal:

      Presne,nevim co tu porad vsichni resej:-)).Je to sachova partie,v potaz se bere sila i obchod,proste politika,kdyz je takovej system.O nejakejch citech nemuze bejt vubec zadna rec.

      • proud napsal:

       Zavlict zemi do valky,nebo ji hospodarsky znicit bud zaprodanim,nebo izolovanim…….dokaze kazdej blbec,to nakonec vsichni vidime doma.

  • Lekno napsal:

   suhlas:

   Niekto už hodnotil Putinove vzťahy takto.Má rád svojich priateľov blízko a svojich nepriateľov ešte bližšie.Treba pochopiť tento postoj

  • Krtecek napsal:

   Kasukoje tu pro tebe návrh!
   Zkus napsat články dva.Jeden ve stylu režimniho tisku kterým vlezes do zadku kavárně a politické tride Smejdu a ten ti uzž předepisu dejme tomu takto.
   Putin spí s prostitutkami a ty půjčuje svým generálům,které krmí paprikou aby pobíjeli v Sýrii mírový islmm.
   Vždyť on ten islamista se řídí načisto mírumilovným

   KORAN JE MÍRUMILOVNÝ NAVOD NA SIRENI MIRUMILOVNEHO NBOZENSTVI A KDYZ TOMU NEBUDES VERIT TK TE ZABIJU!

   Ostatně by jsi se mohl ó tom poučit v Desateru voliče,které říká jasné NE neomarxismu a diktatuře humanistů a islamistů a občané by tě KASUKO chápali ó čem je řeč a ne že ne!

  • Krtecek napsal:

   Autore Kasuka,moji voliči mě bombardují,aby přeložil tvůj článek a tak osvětlil co jim chtěl básník říci

   TAK TEDY.

   Je pravdou,že mě nikdo k psani takovýchto článku nepodplatitelný.Delam to ZDARMA!
   Totiž poté co v USA ovlivnil car Putin volby ve svuj prospěch nyní tam srthava koně na kterých sedí jižní generálové a dělá z Ameriky bordel!
   Ve skutečnosti s Turkem jednal ó šíření islámu nejen do EU,ale i DO SS!
   Hlavním bodem jednání bylo,jak zatajit suru Koránu 4-89 která je předmětem obliby nejen nami zvolené vlády ale i naši pražské kavárny vitacu.

   Cituji vy bando nevzdělanci přímo z Orgánu!

   A přáli by si,aby jste se stali nevěřícími jako jsou oni,aby jste byli stejní,
   Neberte si mezi nimi přátelé dokud se nevydají na stezku boží!
   A jestliže se obrátí zady tak pak je chyťte a zabte,kdekoli je naleznete!
   Neberte mezi nimi ani přátelé ani pomocníky!

   Tak to musíte Kasuka psát a stanete se konečně velmi oblíben!

 2. tojsemja napsal:

  Seš si nějak jistej, a co když Erdogan jen odstraňuje podplacené psychopaty a pedofily západu, což se bezpochyby dělo? ;)
  Já jsem v tomto taky trochu zmatený, ale je třeba uvážit více možností a sledovat cíl – zda představuje dobro či zlo, tak to poznáš

  • proud napsal:

   Me stacily ty kolony s ukradenou ropou………….dal uz nemam co resit!!!! Tos zrejme prehlid,je jedno jestli se paktuje,nebo krade,kriminalnik jako kriminalnik,od jednoho ke druhymu je krucek!!!

   • tojsemja napsal:

    ano, to je pravda, vím, ale nyní se to neděje, tedy hledej konečný cíl, nenech se snadno ovlivnit jednou událostí, více chápej souvislosti

    • proud napsal:

     U kriminalnich veci neznam kompromis! Kriminalni veci jsou umyslny,casto promysleny,neexistuje omluva.Kdo je kriminalnik,je u me vyrizenej.A je mi uplne jedno,jestli je to bezdak,nebo president,jsou stejni. Nejde hledat pokazdy kompromis,nebo omluva,bejva to takzvane nakazlivy,pak se klanime i buznam,napriklad………

     • proud napsal:

      Tem je potreba pomoct se uzdravit,kdyz o to budou stat,kdyz ne,pak nesmej „prekazet“,natoz si vymejslet voloviny a zadat ono klaneni…….Uz to je samo o sobe hodne,a velikej pokrok,za normalnich okolnosti by meli bejt eliminovany.

     • tojsemja napsal:

      tento dětský postoj chápu, jen ukazuje nedospělost a vidění černo-bílého světa. Ovšem nyní je svět v tak špatném stavu díky těm pedofilním psychopatům vládnoucí USA a EU, že změna z ničho nic do dobra prostě nepůjde. Trochu reality do chápání mezinárnodních vztahů. Navíc každý má právo na nápravu, dej lidem šanci, nestavěj se do pozice Boha….

   • benmil napsal:

    Komu ji kradli? Shellu? Exxonu? Nebo Standard Oil? Někdo tady psal, nevím, jestlis to nebyl ty, že je v pořádku, když se spekulanti navzájem okrádají. To platí i pro standardní zloděje. Ne, že bych je omlouval. Já jen, že špinavost má padesát odstínů.

 3. Lukaš napsal:

  Pánové,já bych řekl,že Erdogan dokáže využít situace,celá léta se paktuje s USA a bylo to výhodné.Jak víme,USA pomoc je velmi drahá a jen zbraně.Proč by se teď nepaktoval s Ruskem,když Erdogan zjišťuje,že USA zvoní umiráček na BV.

  • proud napsal:

   Jiste,je to muslimsky prase,kam vitr,tam plast!!!

   • proud napsal:

    Radi zapominate,nebo ani casto nevite,ze arabove a musulmani jako takovy maj belochy jako cervenej hadr,jen kdyz se krcej kdyz z nich neco maji,tak se dokonale pretvarujou a jsou nej kamaradi!Jinak velkej pozor na ne!!! Vlastni zkusenost!

    • houbeer napsal:

     Nehaz vsechny muslimy a araby do jednoho pytle!-vlastní zkušenost mam taky a to s různými narody-věřícími

     • proud napsal:

      U tech je to jiny,co jsem poznal,od malinka jsou na nas bily uceny,uz jejich vira to uci!!! Jak je to s jinejma,nevim.

     • proud napsal:

      Budes se kamarade divit,ale je tu jeden Palestinec,uz strasne dlouho,snad uz od studii a porad to v nem je!!! Zid,nebo bilej,vsechno jedno…….

      • proud napsal:

       Pretvaruje se dokonale,ale zkus ho nasrat a poslechnes si neuveritelny!!!

       • houbeer napsal:

        Ale debilni,rasisticky,uchylny,primitivní kecy slycham od bilejch take často-tzn.uroven rodiny,“vzdělání“,rozhoduje….

        • proud napsal:

         Jenze jsou kecy a ciny,hadej kdo je na tom lip? A pritom ber v potaz obycejny lidi,ne debily co napachali skody……Zatimco ty budes jen kecat,muslim uz ti bude rezat hlavu,v tom je ten rozdil…..

        • Petr C napsal:

         Houbeer. Oni ti islamisti jsou v poradku pokud jich neni moc. Ovsem cim vic jich je, tim vic mizi jejich mirumilovnost. Take jsem delal z jednim a byl to dobry clovek. A snad porad je. Ovsem ve Vancouveru maji s nima jine zkusenosti. Par si jich tam pred lety pustili no a casem jich bylo vic a vic. Ted maji pod kontrolou cast mesta. A uz nejsou tak hodni. Tak samo kamos. Pustil si do firmy par negru, ze zacatku dobri. Jeste loni mi tvrdil jaci jsou dobri a take ty reci. Jenze letos snim vyjebali a zmnenil o stoosumdesat stupnu. Ono to je jak v te pohadce o Smolickovi Pacholickovi – jen dva prstiky si ohrejeme.

        • jan nowak napsal:

         Já znám taky jed-noho Palestince , menuje se Talát Mag~dád
         a zrowna ho nedawno pustili. Seděl 7 let , páč picnul
         ňákýho chlopa ww Herně – kwůli drobnejm w automatu..
         .. mu řikám če-če jags moh udělat psychotesty ( on dělal tramwajáka )
         a zbroják ..
         Bacha na to !
         Ale je fakt , že on měl wždy-cky papír – takowej SEZNAM jmen a tam
         si PSAl lidi , co ho serou. Já ten seznam newiděl.. ale muj známej jó
         .. a četl se tam na 4. místě : o
         A ten známej taky řikal že tam má DOST škrtáno a přepisowáno. Asi mu ta Bramborowá
         medajle byla málo : ))
         Já tam prej nebyl wůbec : (

         Houbeere Ekoteroristo !
         .. zajisté máš taky PRAWDU..

         Ale TU prawou.. tu-tu ryzý má Jen & pouze mistr Proud !!!

         ps : Musul-man je LEMPL a tasí pozdě !

        • jan nowak napsal:

         Dodatek :
         wčera sem Hongowi rozbil tlamu : /
         Spolupráce ukončena – teď jen dostat swý prašule z5 z krámu..
         .. tó bude woříšek !?

         ps : Houbeere pozdrawuj we Špaňielsku :.))

      • proud napsal:

       Jsi pro nej jen „dobytek“,se slusnym zachazenim dokud z tebe ma….

       • proud napsal:

        To je jejich „sablona“!

       • houbeer napsal:

        Rozhodne jsme-slovane-v necem v poho,vzdelani gen.pameti co nam brani byti jen ovcemi-byt to nejni videt-ale chtel bych treba zminit jednu vlastnost arabského světa(s rezervou pls).

        • houbeer napsal:

         A to,ze bezdak u nich je chyba spolku,lidí-tzn.tvoje chyba.a to mluvim i o me kdyz jsem,, u nich“ na ulici,daji mi automaticky najist,přespat,….jen detail,zapomenme na,, svate knihy“

      • houbeer napsal:

       Jasne,jsou uz dost dlouho nasrany na,, bílý“-jenze pravem.ale nejsou uceni-informováni,kdo jsou ti co rozvratily kmeny,narody,náboženství,pac ja proste znam i jinou tvar islamu,lidi ze sýrie,libanonu,iranu,pakistanu,afg….

  • Pepan napsal:

   Bože to jsou tady bláboly, je pravdou že Dogy celá léta paktoval s USSA ale co by jste dělali vy na jeho místě kdyby vás z ničehož nic chtěli odstranit. To už v potaz neberete že? Nechci se zastávat žádného muslima protože u nich našinec nikdy neví, je to prostě muslim, ale stačí se trošičku vžít do jeho situace.

 4. Jaroslav Tichý napsal:

  Politika není a nikdy nebyla o hře na černou a bílou, byť se šachy skutečně souvisí. A představa autora, že za účelem získání či potvrzení morální čistoty se Putin vymezí vůči prakticky všem hráčům na světové šachovnici a udělá si tak nepřátele ze všech, svědčí o naprostém nepochopení politiky ze strany autora článku. Měl by začít uvažovat o tom, co by nastalo pak. S Ruskem, se světem, s námi všemi.

  • proud napsal:

   Coz je jen soucasna stadni,ovcanska pravda,tak to momentalne bohuzel skutecne je.Ale jak by to dopadlo,kdyby si svet udelali lidi pro sebe jakej chteji,bez odirani se a oblbovani se navzajem ?A necekali az jim ho „nejakej mocnej“ udela,uz by ani zadnej mocnej neexistoval….. ;-)

   • Jaroslav Tichý napsal:

    Jedině přivítám, když si lidé po celém světě zvolí takové politiky, kteří budou více odpovídat představám o skutečné morálce. Ne o té předstírané, jak to můžeme vidět kolem nás dnes a denně. Ale udělají to lidé někdy? To by museli začít sami od sebe.

    • proud napsal:

     Presne spravne,kazdej musime zacit sam se sebou.

    • Krtecek napsal:

     Tichý máte Pravdu

     Jako voliči jsme se začali houfovat sami od sebe a vytváří se Desatero voliče.
     Tato nevídaná senzace poté,když si ho to DV dají politici do svých bobkových listů jim umožní se konečně k něčemu modlit,neboť jak jistě víte je

     SLOVO LIDU SLOVO BOZI.

     Tak žádná kreč a staňte se radši hned jeho prorokem!

 5. Robo napsal:

  Reagujem len na prvý odstavec, zvyšok nečítam.

  Myslím si o tebe, že si zaprdený čecháčik, Kašuka.

  Tie tvoje kecy sa náramne hodia do krčmy u vás na návsi, to je tak všetko. Ty si trúfaš hodnotiť Putina?
  Haha.

 6. Hum napsal:

  Takto to dopadne, ked clovek neznaly veci a dejov, zacne tieto komentovat… Absolutne nepochopenie situacie a mozností jej riesení… Mlceti zlato… :)

 7. dsx napsal:

  Putin dostal po sestřelení letadla Tureckem (mossad – erdogan je donmeh žid) erdogana do kouta. Turecku reálně hrozila destrukce ze strany RF. Ačkoliv by někdo zde (včetně autora tohoto disinfo škváru) raději viděl miliony mrtvých turků, politika se dá dělat i jinak, než dle Usraelského mustru. Erdogan je silný hráč, putin je však v politice šachový velmistr. Autorovo rozlícení při jeho omezenosti není nepochopitelné.

 8. dsx napsal:

  a navíc, u autora lze krásně pozorovat elementární neznalost politiky – viz. Chybná implikace, že s protivníkem přetaženým na svou stranu se hned bratříčkuje, či snaha líčit to jako přátelství :D a ačkoliv patřím k těm, co by snad radši sputnik než ČT, 10 odkazů z jednoho serveru je i na mě moc. A bohužel autorova fantaskní linie, jež by vše spojovala v závěr, který zde prezentuje, je pouze produktem jeho informační omezenosti . Viz 10x sputnik, při vší úctě

  • benmil napsal:

   Některý z amerických šmejdů, buď Kissinger nebo Brzezinski řekl, že Amerika nemá žádné přátele ani nepřátele. Má jen zájmy.
   To platí i pro ostatní hráče na světové šachovnici. Bratříčkování je mezi politiky neznámý pojem.

 9. varachamichara napsal:

  Laďo, nebuď tak negativní. Nic není jen černý nebo bílý.Hlavně , že se máme rádi, ne?)

 10. varachamichara napsal:

  Máme již zimní čas NWOO?

 11. Libuše napsal:

  Třebaže se nám někdy zdá,že Putin jedná divně,určitě má k tomu moc dobrý důvod. My se můžeme jen domnívat o jeho důvodech,vždy je a bude několik tahů před námi. Na něho má málo kdo.Uvidíme,co z toho vzejde.

 12. martin bareš napsal:

  S většinou komentářů pane Kašuka tady souhlasím.

  Je to příliš vysoká hra.
  Často jsem smutný a mám pocit, že „Putin odchází ze scény“, ale pak si uvědomím, jak složitá je asi situace v Rusku, jak vrtkaví a nevypočitatelní jsou jeho nepřátelé celosvětově, včetně našich záškodnických trpaslíků, ale prvotřídně zbabělých nácků.
  Stalinovi se ve třicátých letech vyčítalo (mám na mysli vznikající celosvětové komunistické hnutí), že Stalin dostatečně nepodporuje osvobozenecká hnutí po světě. Jednak to byli z části trockisté a sám Trockij v exilu už byl na tapetě. Jednak mnozí ve světě nezkušení komunisté, často radikální a přímočaří, viděli věci jednoduše. A jednak Stalin jasně viděl pripority: zprůmyslnit zemi za každou cenu hlava nehlava a to doslova. Zkušeností měl dost,válku předvídal a ubránit se byla pro něj ta priorita.

  A pro Putina je dnes asi priorita mír. Ne americký mír, který si Rusko podmaní, ale mír, který Rusku v současných hranicích umožní přežít.

  Je to asi tak jako náš mír s lithiem, to je s Janečkem. Nikdo se nás neptal a nikdo neví, kdo deponii tohohle kriminálníka dal všechna povolení ke zpracování krušnohorské hlušiny po těžbě cínu. Jsme postaveni před hotovou věc. A takhle by si USA představovala mír na planetě a vládu v Rusku.

  A tak Putin chce mír, aby se připravil na válku. Zcela cynicky a bez iluzí. A tak například přijaté sankce proti Severní Korei s jeho souhlasem jsou pro mne nepochopitelné a říkám si snad ví co dělá, víc nemohu říci.

  Ale vzpomínám si také, že Rusové jasně řekli, že osvobozovat Evropu nebudou.
  A pro mne je tohle prohlášení jasné, i když hrozivé.
  Takže snad Americe dojde dech dříve než stačí vyvolat světový konflikt, i když jsem asi naprostý idealista.
  Občanská válka v USA ano, ale výsledek???

 13. Ignác napsal:

  Jako by politika v dějinách byla jednoduchá.

  • Ignác napsal:

   Stalin nikdy neseděl za jedním stolem s Hitlerem narozdíl od Chemberlaina a Daladiera. A právě díky těmto dvěma, když viděl, jak předali ČSR Hitlerovi, správně tušil, že by se něco podobného mohlo stát s Polskem s jeho z historického hlediska ruskou půlkou území. Kdyby Stalin neudělal Ribbentrop – Molotov, tak tu většina z vás nepíše.
   A stejně tak politka Car – Sultán není jednoduchá.

   • Ignác napsal:

    Pravdou ale je, že se to neliší od politiky USA vůči Saudské Arábii. Vždy a všude jde o vlastní zájmy.

    • Ignác napsal:

     Ale nevinil bych z toho jen politiky. Vini jsou především obyčejní lidé. Politici vědí, že lidé jsou nenažraní a hamižní a vždy budou velebit a dávat tak moc lidem, kteří jim naplní regály lépe jak ten druhý. Jak se říká v jednom arabském přísloví. Když si lidé mohou vybrat, vždy sáhnou po tom lepším koni. Prostě každá opice se vždy bude snažit držet té silnější větve.

 14. pedros napsal:

  p. Kašuko, ve vší úctě, HRÁBLO VÁM?

 15. Jarek* napsal:

  Pane Kašuko, to, co jste sepsal a pod čím jste se podepsal svědčí jen o jednom. Jste naprosto „mimo mísu“. Naprosto nechápete světové události, nerozumíte globální, či teritoriální politice. Je smutné, že člověk s tak omezenou schopností chápat světové toky událostí se touto neschopností ještě veřejně chlubí podobnými nesmysly výše psanými. Pane Kašuko, dám Vám malou radu. Věnujte se raději textům o vaření, vysávání domácnosti, či okopávání brambor. Tak ze sebe neuděláte takového troubu, jak se Vám ve výše publikovaném článku právě povedlo.

 16. kolkobudeszit napsal:

  A tak som sa spytal tych, ktori nie su salonnymi a premudrymi diskutermi. Spytal som sa tych, ktori tam ziju maju milovane rodiny, prezili stastne detstvo… Spytal som sa Ukrajinskej nesvidomej inteligencie v Polsku. Ich odpoved vzhladom na zasluhy Putina o svetovy mier, ktory tak vyhovuje globalnemu prediktorovi a zasluhy o raketovy rast zivotnej urovne v Rusku, pretoze jeho strana ma ustavnu vacsinu az toho vyplyvajuci uzasny rast ruskej populacie, len uz neviem, ci bielej, alebo muslimskej… Teda vzhladom na tieto uzasne Putinove zasluhy, kto re jasne a nedvratne stanovuju buducnost Rusov a Slovjenov ma odpoved ukrajinskej inteligencie prekvapila.“Pokial bol pri moci prvy Putin neboli na Ukrajine ziadne problemy ani vo vztahoch s Ruskom, no nastupom druheho Putina zacali problemy“. co si mysliet o nazore tych, ktory su priamo v diani? Ked p. Pjakin jasne definuje p. Putina, ako „politika globalneho, bez ktoreho GP nevie riesit svoje problemy“ A uz z toho vyplyvaju otazky. A teda druhy Putin sa tam dosadil sam, alebo, kto ma moc odstranit prveho Putina a dosadit druheho… Ti Ukrajinci mna riadne zacyklovali… A je mozne ako tvrdi rektor-slnieckar olomouckej univerzity “ svedectva priamych ucastnikov his-tori-ckeho deja nemaju tu vahu, ako slova profesionalneho his-tori-ka, ktory pozna udalost v sirokom kontexte“. A tak navod na prekrucanie dejin je na svete.

  • Krtecek napsal:

   Takovým slátaninam je houby rozumet!
   Nebudeš dlouho žít když budeš psát takový slátaniny neboť te brzo za to někdo shodí že schodů!

 17. Drak napsal:

  Ladislave Kašuko, co se vám stalo, nebo lépe řečeno, co s vámi udělali, že jste své jasné chápání vyměnil za nic nechápající slátaniny?

 18. obycejnilide7 napsal:

  Vydáno: 18.8.2017 v 9.30 Autor: L. Kašuka

  „Putina jsem začal kritizovat poté, co se začal otáčet jako na obrtlíku a začal se paktovat s novodobým Hitlerem. Řeč tu je o tureckém prezidentovi Erdoganovi, který ……… “

  ———
  Kašuko Vy ZÁMĚRNÝ exote. Zařaďte si mne jak chcete autore pochybných debilních textů co publikujete.

 19. jan nowak napsal:

  Krtku.. wši- mnul sem-si te-dy to-ho-to – že- ten – KRYPL Mrož..
  .. použíwá na swoju www wochranu to-to :
  Bílý šraloka..

  ps : sss s blbým Jiříkem & TM & Alue sme
  si ZŘÍ-dily Nowé ssajtny

  .. zatoZapllať@
  G- bod.du

  ………………………… Jarmila

  ps ; Oude , Hlaawně to neřikej.. : ))

 20. Mirek napsal:

  Já žiji 18 let v Turecku, prožil jsem tam i pokus o puč, já o této zemí vím více, než hlupák -autor tohoto článku. Autor je poplatný současnému pohledu na tuto zemi ze strany manipulujících českých sdělovacích prostředků. V Turecku opravdu existovala paralelní stuktura lidí řízená CIA, a ta měla vzít moc v této zemi prostřednictvím na CIA napojených generálů. Tam existovalo jen řešení „my nebo oni“, my, tedy legálně zvolení politici, a nebo oni – generálové řízení CIA, kteří by po vítězství puče zase naplnili vězení těmito legálně zvolenými politiky. Erdogan sice vymetá tento Augiášův chlív trvdou rukou, ale nic jiného mu nezbývá. jednou jsem si vzali jako standard demokracie, že zemi vládne vláda vyšlá z voleb, a potom také musíme akceptovat, že tato vláda má právo se bránit pučistům, a tak to tam také je. Snahou CIA bylo tohoto legálního prezidneta zabít, tak sakra, každý, kdo se do tohoto puče zamotal, musí být nějak postihnut, a to alespoń ztrátou zaměstnání. Přece nám nebudou na školách učit učitelé, kteří tam budou hlásat, to, že je správné vraždit legální prezidnety. Jako znalec Turecka dávám autorovi známku nedostatečnou, je to opravdu manipulatívní článek. Proč autor trpí náklonosti k lidem, kteří chtěli zabít legálního prezidenta?

  • proud napsal:

   Zabijet se neni reseni pro cloveka,pro stadniho ovcana ovsem ano…….

   • proud napsal:

    A v tomhle systemu,o nabozenstvi jako jeho pravy ruce,ani nemluve.

   • proud napsal:

    Vsechno jsou to jeho nastroje a neplet se,i ty volby,stejne jako politika,nebo penize,vsechno je to o rozdelovani.

   • Petr C napsal:

    Neni ? A co chcete s tema parazitama, kteri pro moc a penize vrazdi a okradaji cele narody. Maji zajem maximalne zakernym zpusobem likvidovat velke procento lidi? Nechate je bez povsimnuti aby Vas vzapeti zlikvidovali? Tyto lidi nepredelate. Zde plati zakon prirody. Jen silnejsi prezije.

    • proud napsal:

     A proc bych je predelaval? ;-).Kdyz je zabiju,pomuzu jim.Kdyz jim zrusim penize a „degraduju“ je na normalni lidi,bude to pro ne mnohem horsi :-)),skodit uz stejne nebudou mit jak :-)

     • proud napsal:

      Pritom mi zustanou „cisty ruce“ :-).Tyhle lidi totiz normalne zit neumej a tezko se to budou ucit…….

      • Petr C napsal:

       Zrusit penize? Nesmysl. Zrusit ty , kteri s nima manipuluji a zneuzivaji je. Samozdrejme ze ruce ciste mit nebudete. Ale svedomi jo. Ted to je opacne. Vime ze nase decka skonci jako otroci. Ja netvrdim ze mame vrazdit, ale tvrdim ze pokud pokud se clovek chce zbavit parazitu a predstavuje si ze to pujde mirumilovne bez krve, placa ze spani. Pokud chcete omezovat vliv penez musite zrusit tkz.elity. Ja je nazyvam pravym jmenem – parazity. A jak je chcete zrusit ? Ovladaji naprosto vse. Bohuzel i mysleni vetsiny lidi.

       • proud napsal:

        „Zrusit ty , kteri s nima manipuluji a zneuzivaji je. „………… :-))))))))))))))))))))) Peto neblbni,i maly dite dokaze vymyslet ze jak prachy jsou,i kdybys audiasuv chliv vymetal co chvili,porad budou fronty na darebaky co jich chteji mit co nejvic a s jidlem roste chut:-))))))))))))))))))))))))))Prachy jsou cisty zlo,celej ten obchodni system!Dokud bude sance ze nekdo nejak bude moct mit na vrch a diktovat,potud mezi nami budou prodejny devky!!!!!!!!

        • proud napsal:

         Ale paklize rozumu rikas sci-fi,pak prosim…………..

        • Petr C napsal:

         Porad mi nevysvetlujete jak ty penize chcete zrusit? Zapominate na to ze nam se cas krati. A mladez je bohuzel nacichla multi- kulti a touhou po moci a penezich vic a vic. Cim dal tim min mladych chce neco uzitecneho tvorit. Rodiny jsou cim dal tim vic likvidovany. Nejaky pasivni odpor je sice jeden z pozitivnich bodu, ale pri nejednote neucelny. Ucit je sice pekne, jenze jsme zaspali a decka muzou byt od rodiny odloucene. Takze cekani nna potupny zivot anebo spinave ruce. Ja jine vychodisko nevidim.

        • proud napsal:

         „Vychovou“ lidi……….a ja ji delam,nejen o ni zvanim,nebo o tom co je a co neni sci-fi,je potreba dostat tu myslenku mezi lidi a to,mimo jine,delam.Co si s tim lidi udelaji uz jde mimo me,nerozhoduju za nikoho,jen za sebe,kazdej se musi rozhodnout sam.Aby mohl,musi se naucit taky sam myslet,nenechavat to na mediich.To je ucim.

        • Petr C napsal:

         Jednim uchem tam, druhym ven. Vsichni je ucime. Delali jsme to uz za socialismu. Ucili je jak nadavat na komunisty. K uceni potrebujete schopne zaky. Pochybuji ze jich mate. Lide dokud maji neco co muzou ztratit se nikdy nepostavi proti estabismentu. V Evrope se verejne vrazdi. Codela vetsina lidi ? Pujdou volit ty kteri za touto situaci stoji. Stejne v Canade lide maji islamisty plnou prdel, ale voli jednoho z nich. Poradaji rally proti rasizmu a za multi-kulti, jak chcete tyto debily ucit? Ja uz jsem proste nazoru – kdyz je ta bila rasa tak zdegeneerovana at vyhyne na cem paraziti uspesne pracuji.
         Tu existuji ruzne programy na zacleneni techto novych pristehovalcu do prace. Uz nyni vidim jak ta pakaz zacina na postech a za penize, o kterych mlady Canadan jen sni. Oni tyto posty dostavaji i bez expirience. Tady to nepujde vyresit mirumilovnou cestou. U vas uvidite po volbach. Behem par roku se Vam Cesko zacerni a Vy mozna zmenite nazor. Ja pred par lety mel podobny nazor jak Vy.

        • proud napsal:

         Je to o mysleni,o nicem jinym.Lidi odvykli myslet,naucili se spolehat se.Jinak by kanadani vedeli co je to multikulti,a ze zadny neexistuje…….ani v americe.Protoze ziti v komunitach,byt i vedle sebe,to NENI multikulti.Protoze je nemozny,kdyby bylo mozny,nemas komunity :-).Je to vsechno jen o tom mysleni,nebo nemysleni……

        • proud napsal:

         Napriklad takova vyroba ruznejch desater a zakonu je vlastne vychova k nemysleni………..ale vypravej to blbcum :-))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         …..ze ke stesti a svobode vlastne staci jedno pravidlo:Nesmis ohrozit,omezit jen se svolenim, a zrusit prachy a obchodovani,misto nich zavist hospodareni a prerozdelovani s ohledem na planetu. To je vsechno,vic nepotrebujes,kdo umi pouzivat hlavu zjisti,ze tim je dany uplne vsechno a vznikne uplne novej,jinej,pratelskej a cistej svet.Zmeni se vsechno.Bud to tak dopadne,nebo spatne dopadne lidstvo,je to prosty.

        • Petr C napsal:

         Proude, vzdy nekdo musi rozhodovat. Nejake referenda? Volby jsou vlastne take referendum a vidite jak dopada. Prachy nejsou zlo. Proc by mely byt zlo? Zli jsou ti kteri je zneuzivaji v neprospech lidi. A dokud nebudou ti lide odstraneni a nebo nejak eliminovani ze spolecnosti pujde svet do prdele i bez penez. Penize nestvorily lidstvo, ale lide stvorili penize.
         Podle Vas musite lidi ucit. Pokud je vyucite dobre, penize muzou zustat. Pokud Vas ucebni progres nebude uspesny, tak i kdyz zrusite penize svet pujde do prdele. Je to to same jak lide rvou proti islamistum a stejne budou volit stejne parchanty.

        • Petr C napsal:

         Prerozdelovani? Do dob kolonizace zily narody za sve. Jak si to zaridily tak to mely. Prichodem kolonizace zacla jedna kultura likvidovat a predelavat tu druhou – slabsi a nebo nezakernou(plati pro Slovany). Kdyz se dojebalo co se dalo zacalo prerozdelovani. Ted si nektere narody zvykly jen brat.
         Hospodareni s ohledem na planetu ? vzdyt to zrovna probiha. Par mocnych si vyticilo kdo jak je pro ne prospesny a saji z nich co se da. Nebo si myslite ze udelate s Vasi ucebnici cary-mary-fuk a vytvorite raj na zemi. Vzdy budou usilovat nejake sekty ktere se budou snazit ovladnout planetu, proto ze jenom jejich vira je prava. Clovek by se mel postavit na nohy a uvedomit si realne co muze. Staty, nebo republiky by se mely hlavne postarat o svoje obyvatelstvo, obnovit samostatnost, nezavislost a hlavne byt sobestacne. Hranice strezit proti vetrelcum. Obchod mezi zemema by mel probihat k prospechu obou partneru. Emigranti, ano prijd, ale bud prospesny pro obyvatele teto zeme. Zacinat od zacatku bez jakekoli vyhody. Politici – osobni zodpovednost za svoje sliby a ciny.

        • proud napsal:

         Ano,ano,i prerozdelovani a hospodareni se da v nasi kvetnaty reci vysvetlovat velice ruzne az protichudne :-)))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Zapominas vetrelce ze nejen tva zem,ale cela planeta ti patri jako vsem ostatnim coz s sebou ale nese i spolecnou zodpovednost za ni,CELOU!…………tak jaky vetrelci??!!! Jiste,staty,az budou,potreba jsou,ale pro zachovani kultur,zvyku a onech narodu,ne k obrane,z napadani se je potreba vyrust,at valecnyho,nebo civilniho(emigracniho),a ze narody nebudou chtet makat,toho bych se nebal………..je to mimochodem taky otazka v(j)edeni a vychovy,jako ostatne vsechno.

        • proud napsal:

         Jiste ze vzdycky nekdo rozhoduje,ze musi…………ovsem stejne tak jako zasekanej Sobotka a jeho loupeznici,umi rozhodnout prave tim referendem i celej narod,a usetri za jejich vylkezeny premasteny platy a to co nakradou a zasmelej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • Petr C napsal:

         Jaci vetrelci? Myslite ze nabozenske fanatiky predelate? Nebo Vam bude vyhovovat cerne potomstvo? I Vy srandisto. Jiste zodpovednos za zemi mame vsichni. Jdete to vysvetlit tem co kaci lesy, tezi, doluji a pod. Lide budou chtit porad budovat, jezdit, prezirat se. Porad budou chtit neco lepsiho nez ma soused. To z lidi nevypraskate ani bicem, netoboze ucenim. Svet neni jednoduchy. Geny jsou geny.
         Sobotku zvolili ti lide kteri by meli pravo referenda.
         Ze narody nebudou chtit makat? Vzdyt nektere nechteji uz ted a to jsou ve hre porad penize.
         To ze politici kradou, dovoli jim to penize, nebo my? Vse to je v nas a na nas (se vysrali).
         A proto ze se se nikdy nesjednotime.Budeme porad okradani a ponizovani tema malo procenty vyzirku.

        • proud napsal:

         Ziojes v Canade,a tak malo toho vis o zivote v Usa a jak je to s multikulti a cernym potomstvem:-)))))))))))))))).Ale budiz,ta nenazranost a rozdelovani,nejsou lidem vlastni,na geny to nesvadej,spis si pocti o novejch vyzkumech genu a dna a o tom jak moc je muze jedinec ovlivnovat,ty svoje,to se pokladalo prece za vylouceny:-).Jisteze je to vsechno v lidech,ale potrebujou si to uvedomit a udelat si dustojny podminky,pak uz nebudou chtit nic jinyho ;-).Kdyz se lidi s pomoci systemu cely veky kurvej,pak se nedivim ze to vidis jak to vidis a neveris,bodejt,kdyz veris jeste i na geny :-)).Kazdej podle svejch vedomosti a znalosti na sebe a z nevedomosti na pany,v tom KOB nelze ;-)

  • proud napsal:

   A propo,prave v turecku me naucili jak se to ma s tema muslimama a s tou „vzajemnou“ laskou…………kdyby mohli,nebyl bys tam……..a zadnej bilej!

   • proud napsal:

    V pretvarce a podavani ruky zatimco ve druhy je nuz jsou naprosty prebornici.

   • jan nowak napsal:

    .. ste to-tu zapleweli-li , TROTLI..
    Neni kam TO dát ?
    Nikoli žáci – ale Pražáci maj nato * Canaďane !!
    .. pokanaděnej : ))

    ps : pane Sasíne : //
    * Duchowní wzestup !

 21. benmil napsal:

  Můžeme se divit stalinským čistkám a únorovému vítězství? Naopak, divme se Donald s pučisty nezatočí.

 22. proud napsal:

  Resite politiku,tam jsou jenom pakty,ale zadny city,dneska s jednim,zejtra s jinym…………neresite skodlivost politiky jako takovy,je zbytecna,je to nastroj,jako penize.Zjednodusene se da rict ze co politik,to kriminalnik,jen zlegalizovanej.A to at je dobrej,nebo spatnej,nema na vyber.

 23. Mirek napsal:

  Ještě pro autora článku, mám spousty přátel v Turecku, kteří Erdogana neměli rádi, a nemají ho rádi do dneška, ale jestli tu někdo chce naznačovat, že jen kvůli tomu někdo přišel o zaměstnání v Turecku, že nemá rád Erdogana, tak to je lež jako věž. Věřím, že všichni lidi, co dnes sedí v base v Turecku, měli něco společného s přípravou puče proti prezidentovi. Všichni lidé, co přišli o zaměstnání v souvislosti s pučem v Turecku, nemuseli být zapojeni do přípravy vraždy prezidenta, to netvrdím, ale všichni byli napojeni na organizaci Gulena řízenou americkou CIA, a byli jich opravdu desetiticíce. Byl tam systém, Gulen vám vyřídil a zaplatil třeba stáž na universitě v USA, ale za to jste mu byli zavázáni, něco jako spící buńky, když Gulen zavelí, třeba za 5 let, tak jste byl povinnen mu posloužit, a ta doba přišla právě při tom puči. Kdyby se podařil, tak právě tito lidé měli převzít celou administrativu Turecka a nahradit ty současné, a ti současní státní úřednici by zaplnili právě ty basy místo těch, co byli zapojeni do puče. První, co pučisté vyhlásili po puči, byla podpora USA a NATO, vždyt si to ještě pamatuji z té pučistické noci, kdy mi létala letadla celou noc nad hlavou a padali bomby. Znám dobře i člověka, který sedí za podporu Gulena. Ano, měl rád USA, a neměl rád Erdogana, ano, byl na několikaměsíční stáži na universitě v USA, ano, s největší pravděpodobností posílal peníze na účet Gulena, ze kterých se měl financovat půč proti Erdoganovi. Pokud Erdogan nechtěl, aby se pokus o puč zopakoval třeba za dva roky, tak tady celou tu garnituru agentů CIA musel odstřihnout od moci. Hlavně nesměšujte čtyři vzájemně oddělené problematiky, a) podpora islámu v Turecku b) jednání Erdogana s pučisty a lidmi, kteří byli řízení CIA c) vztah ke Kurdům – tam se jedná o to samé, oni jsou řízeni a vyzborjování USA d) vztah k opozici v Turecku. Každou tuto problematiku musíte řešit separátně a ne z toho uvázat jedno klubko problémů. Erdogan vždy jednal v zájmu Turecka (na rozdíl od našich Sobotků, Zaorálků apod.)a ted´ se zkrátka postavil proti USA, protože si uvědomil, že měl skončit jako Sadam. Erdogan čelí velice vážné výzvě, protože CIA chce opravdu rozbít Turecku, a pokud Erdogan chce, aby Turecko zůstalo zachováno, tak se musí právě vypořádat s Gulenem a jeho CIA agenty v Turecku. Že Putin zrovna řeší stejný problém, jak omezit moc agentů CIA v Rusku, a to je sbližuje, na tom se přece není čemu divit. Pane Kašuko, zeptám se na rovinu, vy ted´ jedete za CIA? Protože ten článek je opravdu sheet, znovu opakuji, kdyby nebyl Erdogan takový jako je, tak se do 5 let Turecko rozkližilo. At´se i nám podaří dostat zde takovou vládu, pro kterou bude náš národ na prvním místě, tak jak to předvádí Erdogan a proto je nenáviděn USA a CIA a našimi agenty CIA.

  • martin bareš napsal:

   Zajímavý příspěvek a Mirku díky.

   Jeden se musí stále učit.

   • Mirek napsal:

    jak říkám, já 18 let v Turecku žiji, tedy lépe, pracuji v zájmu českých firem, dokonce nyní majitele projetku, který tam naše firma staví, sedí jako příznivci Gulena. Co vám povím, je, že řada lidí Erdogana ráda neměla, ale po puči všichni svorně tento puč odsoudili, a všichni ví, že za tím stála CIA, nikdo tu nemá rád ani USA, ani Izrael. Jen at´ to Erdogan vyčistí ten zasviněný chlív, od podlahy. Kdyby Putin Erdoganovi nesdělil, že se na něho chystá puč, tak by byl dnes po smrti. Ten puč měl začít ve 3 v noci v sobotu, ale Rusové to sdělili Iráncům před večerem v pátak a ti to sdělili Erdoganovi, který byl právě na hotelu v Marmarisu. Erdogan zavolal náčelníkovi generálního štubu, který byl jeho člověkem, a kterého instaloval možná před 8 měsící, že se chystá puč a ten vzal telefon a začal volat na všechna kasárna, že je zákaz vyjíždění techniky z kasáren, a tím se to provalilo a spiklenci se dozvěděli, že je to venku a tak řada vojenských spiklenců od účasti v tom couvla. Ti, co v tom byli hodně zaškrábují, ti už museli hrat hop nebo trop. Právě proto ten puč vypadal, jako by byl špatně připravený, on byl dobře připravený, ale jak říkám, když se to provalilo, tak od toho řada vojáků couvla. On to Erdogan odkryje, kdo do toho byl všechno namočen. Ty tisíce lidí, co šli ze státních úřadů na dlažbu, ti si to zasloužili.

  • Justass napsal:

   Mirek +1

   máte člověče přehled – ano tak to je. Kritici Erdogana a rovněž Putina, tedy včetně autora článku doporučení:
   „Mlčeti zlato“

 24. benmil napsal:

  Už se opakuji, ale ++

 25. Mirek napsal:

  Ještě jednu věc bych chtěl říci, ano, Erdogan táhnul původně s USA, měl od nich slíbeno, že se bude účastnit dělení Syrie a konečně, že si přidělí nějakou tu enklávu ze Syrie bohatou na ropu a plyn. Ono je totiž k nasrání, že Turecko nic takového nemá, a kousek za hranicemi je toho spousty, Ale mezitím také vyplavala na povrch mapa z Pentagonu, na které byl zakreslen Kurdistan složený z kouska Turecka. Takže USA hrála s Tureckem nepoctivou hru. Do toho ještě ten puč a tak Putin svou geiální politikou nakonec přivedl Erdogana na správnou stranu. Takže pan Kašuka je zde úplně mimo, a proto se ho ptám, jestli dnes nekope už za CIA? Já totiž chodil na jeho demonstrace, jednou jsem celou demonstraci promával běloruskou vlajkou. Centrem pučistů v Turecku byla vojenká základna NATO Incirlik a vůdcem pučistů byl náčelník letectva. Já mám dojem, že ruské letadlo bylo sestřeleno na pokyn CIA, a že Erdogan v tomto vůbec nejel. Byl to zkrátka akt USA proti spolupráci Turecka a Ruska. Taky brzy poté nechal Erdogan sundat předsedu vlády Davutoglu, který byl znám jako velký podporovatel USA. Turecko, jak mělo velké plány, jak se bude účastnit dělení Syrie, bude nakonec rádo, když zachová svoje Turecko v současných hranicích, to jsou paradoxy, a takto pracuje USA, podrazí každého, takže at´ se na ně pan Kašuka nespoléhá.

  • Justass napsal:

   PŘESNĚ !

  • benmil napsal:

   Pan Kašuka nejspíš nekope za CIA, ale je možné, že ho podplatili, nebo zastrašili. Ostatně sám na začátku svého příspěvku připustil možnost, že se kdekdo bude divit, jak najednou změnil barvu.

  • Ada napsal:

   Znalci hovoria, že US má všetky kódy lietadiel krajín NATO, takže ono môže byť lietadlo amícke a vydávať sa za turecké… To asi chcel Erdo povedať VVP, keď ho vyčkával pred WC na nejakom medzinárodnom fóre. Lenže odkázať sa od toho verejne si netrúfal…

 26. erika napsal:

  Nevyčítala by som Putinovi. Musí hrať s takými kartami, aké má.
  Povedala by som, že hrá čisto a niet mu čo vytknúť.
  Svet nemožno zmeniť obratom ruky. Obratom ruky ho možno len zničiť.

 27. Ladislav napsal:

  V Turecku a dokonce i v Sýrii prezident Erdogan klidně pokračuje v likvidaci Kurdů, jako by se nechumelilo… chová se k nim podobně, jako Hitler k židům, ale to asi ani Rusům, ani Američanům, ale ani nám vůbec nevadí!!! Vždyť Rusko mu prodává zbraně a buduje k nim ropovod,!!! Američané a my jsme společně s Tureckem dokonce v NATO, takže jsme vojenští spojenci s vrahem statisíců nevinných lidí, kterým byla odepřena vlastní země a právo na sebeurčení!!!!

  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Afx7s9QTErOgJ%3Aaeronet.cz%2Fnews%2Fvideo-turecko-rozpoutalo-genocidu-kurdu-televize-rt-uverejnila-sokujici-zabery-z-tureckeho-mesta-ktere-vypada-jako-aleppo-v-syrii-a-tohle-chce-do-eu-cz-titulky%2F+&cd=3&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!