Komu neobměnili jméno, nemá v politice co dělat

kradousek Jistě. Protože obměňujeme jméno, nebo přidělujeme přezdívky jen lidem těm, kteří se – řečeno poeticky – dotkli našeho srdce. To srdce ten dotek ucítilo, zachvělo se, a dalo povel mozku, aby nějakým způsobem zařídil, že ten, kdo se našeho srdce dotkl, dostal možnost do něj i vstoupit. Mozek poslechl a vykonal ten rozkaz zvláštním způsobem. Dal onomu šťastlivci, který tajemné chvění v našem srdci rozehrál, buď přezdívku, anebo mu pozměnil jméno.

Čili: pokud jsme my lidé kohokoli vyznamenali přezdívkou či obměněným jménem, dovolili jsme mu současně – ba se dá říci – že jsme jej k tomu dokonce i vyzvali – aby se do našeho srdíčka nastěhoval a tam se i usadil. Což je samozřejmě víc, než že jsme jej přijali za svého či že jsme jej k srdci přivinuli, jak se v podobných situacích též říká. Protože jsme to totiž byli my osobně, kteří jej přezdívkou či obměněným jménem obdarovali, přistálo na onom obdarovaném cosi z nás samotných, čímž se on stal částí naší a my jsme se stali částí jeho.

Prostě jsme se navzájem propojili, což je chemie velmi dobře známá ze školních let. Který učitel či profesor nás skutečně upoutal, ten do našeho srdce i vstoupil. A už to pak nebyl profesor zeměpisu Zikmund, ale Liška ryšavá, nikoliv ředitel Živný, ale Živňas, ne profesor dějepisu Chlápek, ale Chlop, ne učitel matematiky Čech, ale Rýbrcoul, ne profesorka angličtiny Vytopilová, ale Mamka atd. A nešťastní a nevýznamní – v našich očích samozřejmě, ale možná nejen v nich – zůstali ti pedagogové, kteří se ze svých neobměněných jmen směrem k naším srdcím nepohnuli.

A nemyslete si, přátelé, že v politice je to snad jiné, než to bylo ve škole. Omyl, je to naprosto stejné. Co myslíte takový Kraďousek např. Jistě, najdou se rypálkové, kteří si pomyslí: Kraďousek – sakra, to ho moc lichotivě nepřejmenovali, že? Ale pozor! Ono totiž to, že jsme vůbec někoho přejmenovali a že jsme tím jeho přejmenováním vyšli vstříc oné naléhavé pohnutce v nás jej tou obměnou pojmout do našeho srdce, je stokrát a možná i tisíckrát důležitější než to j a k jsme jej přejmenovali. To je malichernost nehodná místa, které tomu problému věnujeme. A dodejme už jen tolik: Jako ony školní jmenné obměny či přezdívky Chlop, Liška ryšavá či Živňas vyplynuly z citu školáků, vyplynul i Kraďousek z citu - ovšem už lidí dospělých – dychtivých dostat takto přejmenovanou osobu do svého srdce, splynout s ní a stát se přímo její duší i tělem, jak už bylo shora naznačeno.

Samozřejmě totožné je to s dalšími politiky obměněných jmén, jako jsou např. Sralbotka, Schlafenberg, Zadolárek či Zvorálek, Herec tří poloh, USchovanec a další a další.

98865

A věřte tomu, že i tady je to jako ve škole. Komu neobměnili jméno (přezdívky jsou v politice přece jen zřídkavější, protože lid by často tápal, kdo se za nimi skrývá), jako by nebyl. Nezazvonil na naše srdíčko, jak se to povedlo těm šťastným – přejmenovaným.

Jen ti do politiky patří – a jen ty v nadcházejících volbách volme.

Nikoho jiného!
30 Komentářů k Komu neobměnili jméno, nemá v politice co dělat

 1. člověk napsal:

  Ke Kraďouskovi - MO musí nakoupit nové padáky.Nemá tolik vojáku, aby mohlo povolit používat padáky nakoupené bývalým ministrem.

 2. Lukaš napsal:

  Měl by někdo trochu odborně posoudit,co všechno Kraďousek nachystal pomocí zákonů,pro sebe a své pány mafiáni.Ať to byly korunové dluhopisy,zelená nafta,dotace na zelenou energii,dotace na biopaliva,dotace od EU pro své kámoše a nesmíme zapomenout na vracení cirkevního majetku.

 3. baco deci napsal:

  Ne že bych to hovado kalouska nějak miloval. Ale že by kradl mu ještě nikdo nedokázal.Nebo snad jo?

  • proud napsal:

   To znamena jenom to,ze to bud umi(zmeny zakonu podle potreby),nebo ma pod palcem toho kdo by ho mohl nachytat,ale ze nekrade,je utopie,jako bys nevedel jak to chodi s mafii,alespon z doslechu.

   • proud napsal:

    Zapomen ze si mezi sebe pusti banda grazlu nekoho kdo neni stejnej,aby jim videl do karet!!!

    • baco deci napsal:

     Hmm takže takovej Babiš v tom neumí chodit? A mnozí další který to stálo kariéru.Jen ten kalousek je mistr nad mistry a novináři nebo jeho političtí oponenti na něj za celé ty roky nic nenašli? Má je pod palcem Babiš.
     A tuhle znáš za sedmero horami a sedmero potoky žil dědeček co měl v hlavě tak duto že věřil každý blbosti co se někde doslech a všichni se mu pro to smáli a říkali mu ať si poposedne pač si patrně sedí na vedení a nemá ten správný proud.

     • proud napsal:

      Neznam,tu sis ted vymyslel abys nemusel souhlasit:)))))))))))))))))).On je nejakej tvuj strejda?:-))))))))))))))))))))))))))))))

      • baco deci napsal:

       Jsi ještě blbější než bych čekal.

       • proud napsal:

        Pak neumis cist a zijes v Neznalkove svete.......

        • baco deci napsal:

         jen zopakuji: Jsi ještě blbější než bych čekal.

        • proud napsal:

         Kdepak "synku",ty ses tady ten uplne pitomej,co neumi pouzivat hlavu ani v bezne logicky zalezitosti jako je bejt ve vlade zlodeju a pritom nevinnej,to je pro kazdyho normalne myslicicho naprosty sci-fi,takze ty se chyt za svuj blbej rypak!....... ;-)

        • proud napsal:

         Nejen ze bys tam nevydrzel ani dva dny,ale vubec by ses tam ani nedostal!

        • baco deci napsal:

         Tak ani ta logika ti nic neříká. Kalousek nebyl a není ve vládě. A já netvrdil že není zloděj. (To je to porozumění textu.Když nerozumíš tak se zeptej já Ti to upřesním.)
         Budu citovat sebe sama: "Ale že by kradl mu ještě nikdo nedokázal..Nebo snad jo?" a na to můžu navázat citací taky sebe: "Jen ten kalousek je mistr nad mistry a novináři nebo jeho političtí oponenti na něj za celé ty roky nic nenašli?"

         Takže zase opakuji: Jsi ještě blbější než bych čekal.
         Ano znamená to že si myslím že jsi blbej. A každým dalším svým postem mě v tom utvrzuješ.

        • proud napsal:

         .....a pak ses probudil a mel jsi ruku v nocniku........

        • baco deci napsal:

         Jsi ještě blbější než bych čekal.Kolik Ti je že používáš nočník? Nebo už jsi přešel na plenky?
         plácáš nesmysly že už přestávaj dávat úplně smysl.Nechceš udělat světu službu a ukonči to sám?

        • proud napsal:

         A ze se se mnou tak zahazujes,kdyz jsem tak blbej:-))))))))).Nemuzu za to ze pises kokotiny typu "a jestli neumreli,zijou dodnes"!!! a pak se o ne hadas!

  • Lukaš napsal:

   bačo.
   Kdyby šel Kalousek vykrást banku,tak by byl zloděj,ale když přihraje kšeft kámoši a pak se rozdělí,tak to jiná,když je na tom razítko MF,tak policie nemá nárok.Víme jaké byly zakázky M.obrany a nic.

   • Petr C napsal:

    Lukasi, zlodej zustane zlodejem. To ze si politici nadelali zakony k obrazu svemu, neznamena ze nekradou. Jen jisty druh zlodejiny zlegalizovali. U nas je takych zlodeju spousta.

   • Lukaš napsal:

    Petr C.
    Můžu jenom souhlasit,ale jak jsem napsal,klidně si na tu zlodějinu dají razítko.Kde můžou tak si to vylepšují nadměrným ohodnocením,platem,dary apd.

    • Petr C napsal:

     Coz je take zlodejina. :-)

     • Sasin napsal:

      Babiš se údajně vyjádřil, že všichni kradou. Na otázku esli nedělá to samé, prý odpověděl, že on čerpá. Domnívám se, že slovíčkaření už zvoní hrana. Prašť jako uhoď, ale zdá se, že mnohým voličům to nevadí, důležité jsou pro ně peníze, které z rozpočtu tečou do všech stran a veškeré jejich příbuzenstvo čeká s ešusy u pramenů, gde je nastrčí aby nepřišlo nic nazmar. Nazmar jsou všichni ostatní, kterým zapomněl systém dát ty ešusy. No šak povážíme-li jaké starossti a jakými výrazovými prostředky se vyjadřují oponenti v řadě ešusů, zdá se, že do fatálního zničení důvěry a hospodářství je ještě krátký čas na jakousi generální údržbu ešusů. Zvláštní, ale příznačné v tom, že se hodlají ještě více přizpůsobit. Gdyby tomu totiž mělo býti naopak a události vedené jejich příznačností by měli směrovat jinou cestou, musela by by přijít vlna nepříjemných otázek. Například, proč se člověk narodil, co děllá a esli to má smysl a jaký. Další vlna otázek by patřila lidské rovnosti a podílům na neprodejné půdě a rozpočtu, o kterém by normální lidé samozřejmě rozhodovali společně. Že člověk k životu musí dostat zdroje srovnatelné na váhu a objem stejné k ostatním a to celé by mohli pojmenovat jako lidské vyrovnání se se svými přirozenými potřebami. Tudíž nic kolem tešchto tezí se neřeší, což je ve skutečnosti tím pravým zmarem ve strastech blboňa obecného.

      • Paul Durham napsal:

       Babiš: Jestli budu premiérem, rozhodnou voliči, ne policie ( titulek ze sračkometu ) - svatá pravda koblihová

 4. Sasin napsal:

  Lítostivé řeči. Víme co je to za šmejdy a blboni je zase zvolí, igdyby je nevolili. A že těm šmejdům nelze nic dokázat? Igdyby ztratili jednu korunu, už měli bejt něgde jinde. Nelze s nima spolurozhodovat o rozpočtu, nelze je vyhodit od rozpočtu, nelze jim zkroutit ruce . gdyž si píšou zaKONy, smělé výdejní doklady do státního skladu buřtů, který hlídají jimi podplacení a zaKONem zaměstnaní pracovníci. A igdyby to něgdo chápal, tak se doví, že hledí na plnou zaměstanost aby bylo z čeho kalit vejvar. Doví se, že nepřizpůsobyví jsou příčinou lidských potíží, v hlavě mu přeskočí a zaměří se na ně. Přizpůsobené blboně, kradoucí a podnikající s rozpočty všeho druhu tím osvobodí od lítosti nad svými skutky, hlavně že si platí odpustky a všechny druhy pojištění včetně úročení. Ti, v jeho očích se zapíchnutým břevnem od branky, tvoří třídu uznávaných zlodějů, kterým nelze nic dokázat.

  • proud napsal:

   Dobre,souhlas..........jen jeste kdybys to kurwa napsal cesky :-)))))))))))))))))))))))))))))

  • napětí napsal:

   je to všechno prd platné, dosud Kradousek nevysvětlil původ značky TOP09! Vymyslel to, a neví co to je! Zdá se, že po rozdelení bude následovat TOP2, TOP3, atd.,až po TOP9! Protože teď jsou jakože TOP 0 až 9. A voliči jim to zase sežerou

   • proud napsal:

    A kdyz nesezerou,stejne jim to bude hovno platny a stejne jim to nedojde,to je to cemu se smeju uz dlouhy roky:-))))))))))))

   • Sasin napsal:

    Neztuchněte, přátelé, v jejich radosti, páč stačí pšénku nezalejvat. Každé uvázané prase se ráno probudí a gdyž neuvidí džber či koryto plné, začne kvičet. Takové prase začne jódlovat, jako by je na nože brali. A začne kejdit. Ceaușescu nenadělal takové škody, jen se snažil v systému obohatit jako ti místní šmejdi, a jak dopadl.

 5. Drak napsal:

  Je tím myšleno, kupříkladu Slánský Rudol vl. jm. Salzman a jeho soukmenovci v dnešní politice? Myslím tím parlament, kde se to židy jen hemží a všichni mají krycí, česká jména?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!