Copak se severokorejský Kim úplně zbláznil?!

kimNepřijde Vám na celé té americko – korejské frašce mezi Kimem a Trumpem něco podezřelé?! Dokáže snad někdo z Vás vysvětlit, proč by za normálních okolností Kim tolik provokoval Američany a dával jim tak záminku k vojenské akci proti Severní Korei?! Svým způsobem chápu, že se Kim snaží o to, aby jeho země vlastnila na svou obranu jaderný arzenál a chápu jeho námitky proti tomu, aby země, které „atomovky“ samy vlastní, jiným zakazovali jejich vývoj! Vždyť, když může tyto zbraně hromadného ničení vlastnit Indie, která dodnes dělí vlastní obyvatelstvo na vyšší a nižší kasty, nebo Pákistán, kde zdejší domorodci křepčí kolem rakety jako kolem svaté zbraně proti nevěřícím, či Izrael, který se považuje za bohem vyvolený národ a skrytě pohrdá všemi ostatními, proč by si Korea nemohla vyrobit vlastní!

Tím nechci říct, že bych snad fandil Kimovi a jeho režimu, to „chraň bůh“! Kimovská absolutistická monarchie, která zneužívá některých komunistických symbolů, přestože již po minimálně dvě generace nemá s touto ideologií nic společného, je mi odporná. Nakonec stačí kouknout na toho tlustého a rozmazleného spratka Kima a jeho křivá prasečí očka a musí Vám být jasné, jaký je to šmejd! Tímto, se však v dnešním článku zabývat nechci! To, co mně udivuje a zajímá je to, proč se Kim tolik snaží urazit autoritářského a egoistického Trumpa a umožnit tak USA napadnout Severní Koreu?!

Zbytečně časté raketové testy, nebo hlášky typu, že je vyhotoven a připraven plán na napadení amerických ostrovů a jaderné rakety mohou zasáhnout celé území USA jen nahrávají americkým válečným jestřábům, aby mohli co nejdříve přesvědčit Trumpa k vojenskému zásahu proti Kimovi a jeho zemi! Otázka zní, v čím zájmu je další a tentokrát nemalá válka a kdo na tom nejvíc vydělá?! Nebude to určitě ani Severní Korea, která musí být nakonec logicky v této válce, pokud se nenajde někdo, kdo by kvůli ní strkal prsty do ohně (o čemž dost pochybuji) zákonitě poražena, ale ani USA, které to bude stát spoustu peněz, zdrojů a v neposlední řadě lidských životů!

Zbývá se tedy zamyslet nad tím, komu taková válka prospěje?! Inu komu jinému, než nadnárodním zbrojařským koncernům a globalistům, kteří ruku v ruce viníkem situace označí národovce jako je Trump a Putin a „komunisty“ jako je Kim, nebo Číňané a nakonec zavelí k větší semknutosti USA a EU a k vytvoření jednotné, nadnárodní struktury, které smaže hranice jednotlivých členských zemí a podřídí je globální vládě, která „přinese světu prosperitu a mír“. Víme, kdo asi našeptává Trumpovi a můžeme se jen dohadovat, koho k sobě pustil Kim, nebo zda to ještě vůbec je opravdový Kim, protože to co vyvádí (třeba dnešní přelet jeho balistické rakety nad Japonskem) doslova bije do očí!

Jedna věc je však jasná!!!

Nějaká velice mocná a vlivná organizace se snaží vyvolat velkou válku, aby na jejím základě mohla nakonec utáhnout pořádně šrouby a umlčet vlastence, kterých začalo v USA a v EU poslední dobou přibývat, což se jim vůbec nehodí do krámu! Proces globalizace a umělého smíšení národů a kultur musí být prostě dotažen do konce a to za jakoukoli cenu!!!
19 Komentářů k Copak se severokorejský Kim úplně zbláznil?!

 1. Lukaš napsal:

  Pane Kašuka.
  Osobně jste slyšel,nebo byl přímo u toho,že Kim vyhrožuje USA?
  Není to stejná propaganda USA,jako vinění Kaddáfiho,Husejna,Assada a dalších.

  • Ladislav napsal:

   No jelikož o korejských raketových zkouškách a Kimových komentářích informuje nejen americké, ale také české, ruské a čínské zpravodajství a jsou k vidění i přímo severokorejská motivační videa, předpokládám, že to asi bude pravda….

   • pedros napsal:

    Ano pravda!
    p.Kašuko, ve vší úctě, co má tohle znamenat? ÚLITBU BOHŮM????

    Tím nechci říct, že bych snad fandil Kimovi a jeho režimu, to „chraň bůh“! Kimovská absolutistická monarchie, která zneužívá některých komunistických symbolů, přestože již po minimálně dvě generace nemá s touto ideologií nic společného, je mi odporná. Nakonec stačí kouknout na toho tlustého a rozmazleného spratka Kima a jeho křivá prasečí očka a musí Vám být jasné, jaký je to šmejd!

 2. AlexZ napsal:

  Celé je to podivné. Kim studoval ve Švýcarsku, sankce nesankce. A také nebude úplný idiot….

 3. MartinT napsal:

  CHLAPCI NECHCI BÝT CHYTRÝ…A NEPOVAŽUJI SE… přečtěte si Pjakina z Krymu na Leva net

  http://leva-net.webnode.cz/products/setkani-s-valerijem-viktorovicem-pjakinem-na-krymu-17-srpna-2017/

  celé je to od 90 let jen humbuk jak přikrýt informačně něco jiného a posléze USA obloukem Kimovi doveze vše potřebné co sankce zakazují

  Čína a Rusko a J. Korea válku nedovolí…vše by jim spadlo na hlavu a Jižní koreji jakby smet…Soul by roztříleli napadrť je 20 km od hranic

  • geronimoh napsal:

   přesně, Pjakin to v tomto setkání na Krymu perfektně objasňuje a pan Kašuka vaří z vody

  • benmil napsal:

   Nesmysl. Soul jsou jejich příbuzní. Jižní Korea je naprosto bezpečná. Ostatně všichni jsou bezpeční, pokud nezaútočí Amerové.

 4. ejanko napsal:

  Kašuka,Kašuka, rád by som videl vašu fotografiu z viacerých pohľadov, ako vyzeráte v ksichte (najlepšie v troch variantoch ako ich robia v NYPD v USA) a potom celú postavu zo všetkých svetových strán, aby som našiel podobu s nejakých zvieraťom. Potom vám dám vedieť, na čo som prišiel.

 5. Miroslav napsal:

  mě je Kim sympatický, já mám v sobě vypěstovaný reflex, že když někoho česká propaganda masíruje, že to bude určitě slušný člověk. Od naší ČT se pravdu nedovíte, to je soubor nosatých lhářů, takže ono to bude přesně naopak.

 6. Robo napsal:

  Slaboduchý Kašuka, sioagent Slabej, .. je to tu veru ÚŽASNÉ čoraz viac!

 7. r.m. napsal:

  My nevíme, co ve skutečnosti Kima vede k záchvatu testování. Nikdy se u nás neříká na co reaguje. Běžně je provokují přelety stealth bombardérů například.

 8. Sasin napsal:

  Korea byla jedna země. Nechápeš li souvislosti, čekáš na pomstu a Korea bude zase jednou jedna země. Hotové. Todle čuráci nigdy nepochopí. FiloZofují.

 9. Ignác napsal:

  Skoro to vypadá jako by p. Korálovi někdo šlápl na krk. Jak jinak si vysvětlovat proč sem dává příspěvky nějakých retardovaných jedinců podporujících americké zájmy a vidění světa.

 10. Ignác napsal:

  “ při pohledu na prasečí očička, vám musí být jasné, že je to šmejd“ ? Šmejdi se poznají podle prasečích očiček? A je to šmejd ? Jakou to má výpověď . ?
  Už víte proč Angličané pojmenovali otroky po vás ?
  Ne nevíte. Otroci to nikdo vědět nebudou.

 11. Ignác napsal:

  Ono ten „šmejd“ je právě naopak pěknej tvrďák. Kdo provokuje jsou USA a Trump je ranař, kterej hází ostrejma výrokama v očekávání, že ten „spratek“ se z toho posere strachy. Jenže on se neposral a naopak posílá do USA jednu svou vysmátou fotku za druhou. Na to, že mu je 33 tak klobou dolů. Má před sebou ještě slavnou budoucnost. Otec ho nestihl prý naučit vše, tak to dotahují asi ti dědulové kolem něj. Ale má dost velkou šanci při budování své suverénní země, že než umře bude se dívat na porobené, vycucané, zmačkané a zahozené Japonce z patra.

 12. Zdeněk napsal:

  Je poslední severokorejský raketový test aktem iracionální zvůle, jak by se mohlo na první pohled zdát?

  Severní Korea podle expertů vystřelila nový typ balistické rakety středního doletu Hwasong-12, která přeletěla Japonsko a dopadla do Tichého oceánu. České sdělovací prostředky o této události informují politováníhodným, leč tradičním způsobem: Pchjongjang iracionálním způsobem testuje trpělivost mezinárodního společenství v čele se Spojenými státy a krize kvůli trestuhodnému hazardérství Kim Čong-una nabývá děsivých kontur reálného jaderného konfliktu. Motivy tohoto zdánlivě rozumem nepochopitelného jednání bývají zmíněny jen letmo či jsou rovnou opomenuty. Severokorejské raketové testy se tak stávají testem gramotnosti (nejen) tuzemských sdělovacích prostředků.

  Když sledujeme zpravodajství českých médií týkající se severokorejského jaderného programu, můžeme snadno nabýt dojmu, že čelíme patologickému sebevražednému režimu, který si doslova a do písmene zahrává s osudem světa. Přestože snad nikdo nepochybuje o zločinné podstatě severokorejské diktatury, zdá se, jako by se tento fakt promítal do jejího veškerého konání. Takto ovšem uvažovat nelze, neboť představitelé každého totalitního systému dělají vše proto, aby se udrželi u moci.

  Přitom motivy severokorejského vzdoru proti vůli mezinárodního společenství jsou křišťálově jasné. Režim v Pchjongjangu používá dostupné prostředky k tomu, aby zabránil své vlastní zkáze – jakkoli se toto konání jeví kontraproduktivní a hazardérské.

  Spojené státy společně s Jižní Koreou navzdory sílícímu napětí na Korejském poloostrově v těchto dnech provádějí pravidelné vojenské manévry, jichž se účastní 17 500 amerických a 50 000 jihokorejských vojáků. Pchjongjang s požehnáním Pekingu dlouhodobě trvá na ukončení těchto válečných her a na oplátku slibuje, že zmrazí svůj jaderný program. Není divu, že KLDR vnímá rozsáhlé vojenské cvičení svých úhlavních nepřátel s krajní nelibostí, když probíhá nedaleko demilitarizované zóny a zahrnuje raketovou palbu, nasazení útočných a stíhacích letounů, střelbu z tanků a počítačovou simulaci „preventivní obrany“ proti případnému útoku Severní Koreje. V těchto dnech navíc na ostrově Hokkaidó vrcholí společné vojenské cvičení americké a japonské armády, kterého se účastní 3 500 vojáků a jež zahrnuje manévry tanků a dělostřeleckou palbu. V tomto světle se aktuální test balistické rakety středního doletu Hwasong-12 nejeví jako iracionální akt, nehledě na náš morální soud.

  Spojené státy však nabídku KLDR odmítají, neboť vojenské manévry, které provádějí desítky let, považují za legitimní obranu, jak 21. srpna informoval list The New York Times. A tento fakt je klíčem k porozumění podstaty severokorejských raketových testů. České sdělovací prostředky však výhradně akcentují neústupnost severokorejského režimu, aniž by s toutéž vehemencí informovaly o sveřepé neochotě Bílého domu přistoupit na diplomacii, která je vždy účinnější než harašení zbraněmi. Není totiž žádným velkým tajemstvím, že návrh Pchjongjangu smetl ze stolu jak prezident Barack Obama, tak stávající šéf Bílého domu. Můžeme se samozřejmě dohadovat, zda je tato nabídka upřímná či nikoliv, leč diplomatická jednání jsou vždy zdlouhavý proces, plný nečekaných nástrah.

  Jestliže se zastánci tvrdého nekompromisního postoje vůči Pchjongjangu domnívají, že manifestace vojenské síly napjatou situaci na Korejském poloostrově uklidní, fatálně se mýlí. Tato strategie totiž neustále selhává a čím úporněji je prosazována, tím větší je riziko možného jaderného konfliktu. Spojeným státům nakonec nezbude jiná možnost, než ukončit pravidelné vojenské manévry v regionu a přistoupit na nabídku Pchjongjangu a Pekingu, a to i přesto, že jejich úmysly nemusejí být sněhobíle čisté.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!