Šuvalov oznámil podporu „kryptorublu“ a státních služeb skrze blockchain

755034891966191Podle prvního vicepremiéra Ruské federace Igora Šuvalova se technologie blockchainu mohou stát základem pro poskytování rychlé a profesionální státní služby. Dále řekl, že státním institucím se nepodaří ignorovat vznik kryptovalut, které budou mít své místo v ekonomice budoucnosti. Sám se označil za zastáncem "kryptorublu".

"Jsem zastáncem toho, že kryptorubl musí existovat. Když se hovořilo o blockchainu, bylo dohodnuto, že budeme pracovat velmi obezřetně — vláda spolu s centrální bankou a FSB. Ale kryptovaluty se schovat pod zámek už nepodaří. Toto téma se bude rozvíjet. Rozvíjet se však musí tak, aby nezpůsobilo ránu národní ekonomice, ale naopak ji posílilo," — řekl Šuvalov v rozhovoru pro televizní kanál RBK.

Vicepremiér dále řekl, že v technologiích blockchainu nevidí cestu k rychlému výdělku, ale mechanismus poskytování profesionálních, rychlých a transparentních státních služeb.

"Víte, co si myslím? Mnozí propadnou takové naivní představě, že krypta jsou bitkoiny, všichni onemocněli zlatou horečkou, lidé si myslí, že mohou rychle vydělat obrovské bohatství a tak. Ale to je velmi zjednodušené vnímání toho, co jsme skutečně diskutovali. Když jsme se vyslovili pro kryptovaluty, máme na mysli trochu jiný význam a uvědomujeme si, že je to téma mnohem širší. A blockchain pro nás neznamená schopnost generovat ekvivalent peněžní hodnoty značek, ale - a to včetně (a především) - mechanismus, který zajistí velmi profesionální, transparentní a rychlé státní služby. Nyní se podíváme, jak to udělat tak, aby se přes blockchain poskytovaly služby pro státní registr," — vysvětlil Šuvalov.

Předtím, 10. srpna, Šuvalov řekl RBK, že se perspektivy zavedení kryptovaluty v Rusku diskutovalo na úrovni vlády.

"Posuzovali jsme tuto otázku v rámci pracovní skupiny blockchainu a diskuse o práci VEB (Banky pro rozvoj a zahraniční hospodářské záležitosti) v této destinaci. Mluvili jsme o budoucnosti tohoto sektoru v Rusku vzhledem k tomu, že se tak rychle vyvíjí ve světě. V rámci toho se jednalo i o generátorech elektrické energie, kolem nichž by se dala stavět taková centra pro těžbu kryptoměn. Ale zatím to jsou jen diskuse, konkrétní projekty ještě nejsou. Aby se taková centra rozvíjela, je třeba připravit odpovídající právní předpisy a jejich regulace," — řekl pak Šuvalov.

Blockchain, neboli technologie distribuovaných registrů (z angličtiny: blockchain — řetěz bloků), umožňuje vytvořit decentralizovaný systém vztahů, v němž každá další transakce závisí na předchozí. Takto údaje o transakci nelze změnit nebo odstranit.

V červenci roku 2017 šéf Sberbanky German Gref v průběhu zasedání Rady pro strategický rozvoj a prioritní projekty navrhl zavést program na výuku technologie blockchainu na klíčových univerzitách.

"To je to jediné, co zatím potřebujeme. Technologii zvládneme sami, ale potřebujeme podporu pracovníků," — řekl Gref na začátku června.

Šef ministerstva komunikací Nikolaj Nikiforov na summitu G20 v Hamburku uvedl, že zkoumá možnosti využití technologie blockchainu v práci Rosreestru. Podle jeho slov technologie blockchainu lze použít v transakcích o podílové výstavbě.

"Zkoumá se pilotní projekt při použití blockchainu — například při uzavírání obchodů vztahujících se k majetkové účasti ve stavebnictví. Je to zcela reálná praxe, kterou připravujeme k uvedení na trh," — řekl tehdy ministr.

Zdroj: http://www.rbc.ru/politics/23/08/2017/599d5e229a794764aa8402a9
10 Komentářů k Šuvalov oznámil podporu „kryptorublu“ a státních služeb skrze blockchain

 1. Žabák napsal:

  Když už je tady to téma bitcoinů zase, tak ačkoliv roste jejich cena, tak zároveň rostou poplatky za platbu do absurdních výšek a ověřování plateb se prodlužuje. Jinak řečeno placení bitcoinem v reálném čase je čím dál tím více složitější a dražší.

  S tím jak roste hodnota zápisu na serverech, kdy si každý bitcoin nese zápis odkud a kam byl převeden, tak by mě zajímalo, kdy přestane hardwarová kapacita schopna držet krok s neustále rostoucím řetězem zápisu bitcoinu a celé se to zhroutí na neschopností sítě provádět mega složité a dlouhé zápisy. Už dnes je pro domácí počítače nereálné stahovat si celý blockchain a normální uživatel je odkázán na on line peněženky.
  více informací zde:https://cs.wikipedia.org/wiki/Blockchain

  • admin napsal:

   Je mi líto, ale praxe hovoří jinak. Až na velmi zřídkavé případy, když se dělá nějaká údržba nebo upgrade, tak trvá převod bitcoinů pár hodin. Řada jiných měn převádí podstatně rychleji.
   Domácí peněženky fungují bez problémů.
   Jakýkoliv problém se vyskytne, tak ho komunita uživatelů kryptoměn ŘEŠÍ a to ÚSPĚŠNĚ!
   Je to živý systém vytvořený lidmi a proto je možné ho vylepšovat.

   • Žabák napsal:

    Pane admine, já bitcoiny reálně používám a mluvím z praxe. Poplatky za platby, jejich výše, sou naprosto absurdní a ověřování v řádu hodin určitě není "v reálném čase".
    Co se týká virtuálních peněženek, tak to taky není v pohodě, protože právě skrze tyto online peněženky vás může držet systém za gule, jelikož sotva si budete stahovat nějaké terabyty dat na domácí pc.

    • admin napsal:

     Stahování terabytů dat?
     O ničem takovém nevím.
     Kde se stahujou terabyty dat?
     Nic takového se neděje.
     Poplatky nejsou vysoké a přínosy jsou daleko vyšší než poplatky, pokud člověk neprovádí hromadu nesmyslně malých transakcí.

     • proud napsal:

      Asi bys mel admine spis vysvetlit ze potrebujes prachy a hledas nejjistejsi cestu jak je co mozna nejpoctiveji ziskat a ne hajit kryptomeny a v tom svetle stat.Jak tu diskusi pozoruju,kazdej by byl rad kdybys mel hovno,ale z nej mu jeste uplacal web a staral se o nej,a to ted hned,v tomhle systemu,kterej ti to nedovoli,to by se jim libilo nejvic a byl bys ten spravnej "konspirator" :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 2. Jarek* napsal:

  Šuvalov je jen další z parchantů, kteří "skáčou pod vlak".

 3. proud napsal:

  Mimochodem,co oznamil Suvalov neni nic jinyho nez pekne receny to ze je potreba vzit to pod statni kontrolu ;-)

  • proud napsal:

   .....a kdyz vyjdu z toho,ze onen "stat" neni pravym statem,ale zase jen parodii kde mensina vladne vetsine,kdoze je tedy bude kontrolovat? ;-)

   • proud napsal:

    A to jde upresnit jeste vic,protoze vsichni vime ze o finance statu se stara banka............sup,a kruh se uzavira ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!