Ample Strike jako zácvik na naši budoucí roli v Rusku

mapa-prostoru-as-2017Naposledy bombardovaly americké bombardéry, zařazené v evropských silách NATO, Evropu před více než 18 lety. Odskákaly si to tehdy naši předváleční a krátce i pováleční bratři Jugoslávci, hlavně pak občané Bělehradu, Noviho Sadu a řady dalších srbských měst, a to za svou neschopnost uznat, že s jejich velkou Jugoslávii je konec. Že je ji třeba rozčvrtit a rozosminkovat na co nejmenší částečky, aby tak na jedné z nich, zvané Kosovo, mohla vzniknout největší americká vojenská základna v Evropě. Bude na ní sloužit 5000 příslušníků americké armády, bude mít 50 heliportů, a k jejímu zřízení bude od 24. března do 1. května roku 1999 třeba zbombardovat 3 500 srbských a tehdy ještě i jugoslávských továren a svrhnout na natvrdlé srbské hlavy 2 500 křižujících raket a 700 000 tun třaskavých pum všeho druhu, včetně těch s ochuzeným uranem 238.

Prostě udělat bengál jako o svatojánské noci, než se to dole dokouřilo a uklidnilo natolik, že američtí boys v khaki uniformách si osobně mohli dojít za prezidentem téhle málo chápavé země, aby ho zatkli a poslali coby válečného zločince do Haagu, kde se jejich kamarádi z bezpečnostních služeb, pár dní před jeho obhajovací řečí před soudním tribunálem, postarali o to, aby už proslovena nebyla.

Taková tedy byla role amerických ozbrojených sil při potlačení odlišných názorů lidu Jugoslávie, a bláhoví i nechápaví byli ti, kteří doufali, že tím jejich umravňující role nad Evropou končí. Jako by nechápali, že je vlastností národa výjimečného a nepostradatelného, rozhlédnout se po splnění cíle menšího okamžitě po cíli spektakulárnějším – a napřít i zde všechny síly k jeho naplnění. Tak byl po poměrně úzkém leteckém koridoru z tehdejšího Západního Německa do Jugoslávie (vedl se souhlasem naší tehdejší vlády i přes náš vzdušný prostor), zakreslen do vojenských map USA koridor nový, mocný a širší, vedoucí už ze sjednoceného Německa a Británie směrem do všech oblastí našeho nového nepřítele, to je velkého Ruska. Nu a právě v tomto koridoru a přímo nad našimi hlavami probíhá v těchto dnech (od 23. srpna do 8. září), letecké cvičení NATO, nazvané Ample Strike, čili Dostatečný úder.

Jistě, myslí se tím úder, který bude Rusku stačit, aby po něm bezvládně padlo k zemi, nu a teď, představte si tu čest, že nám Čechům bylo umožněno se tohoto cvičení a později samozřejmě i toho úderu samotného, pro který se ten výcvik provádí, plnoprávně zúčastnit. Dokonce se jej účastníme nasazením největšího počtu letadel ze všech osmi zúčastněných zemí – tzn. počtu větším, než do Ample Strike nasadilo letectvo USA či Německa.

Řeknu vám, že nikdy jsem se necítil tak hrdý na své češství, jako v momentu, kdy jsem si tenhle údaj přečetl. Jakoby všechny strázně a ústrky, jimiž si naše země musela ve svých dějinách projít, byla tímto naším vojenským zrovnoprávněním s ostatními evropskými zeměmi smazána. Už nás uznávají, i letadla naše – česká, mohou tedy vysoko nad naším územím, spolupracovat při přečerpávání pohonných hmot z tankovacích letounů do letadel B-52, které pak se svým smrtonosným nákladem pum ať už konvenčních či s atomovkou, dokáží doletět bez mezipřistání nejen nad Moskvu a zpět, ale i nad Archandělsk, Gorkij, Sverdlovsk a možná i nad Novosibirsk. Čili učinit to, o čem Hitler jen snil, ale technických prostředků k uskutečnění toho snu se mu nedostávalo.

Ale nejde jen o tohle. I letadla naše teď v rámci Ample Strike pálí nad našími lesy a lukami ostrými jako o život, jak to činí i přítomná letadla americká, německá, polská, maďarská, slovinská a holandská, a jak to též jednou v budoucnu budou – už v bojových podmínkách a s apetitem podstatně náruživějším – činit nad územím Ruska.

Je to prostě úžasné, počítá se s námi, jsme v houfu, a je to přesně v duchu slov, která nám až po nástupu do funkce několikrát zopakoval náš ministr zahraničí Zaorálek: Že totiž už konečně někam patříme a musíme se podle toho chovat.
27 Komentářů k Ample Strike jako zácvik na naši budoucí roli v Rusku

 1. Marco napsal:

  Je mi to líto, jedeme rovnou do pekla. Proč Stropnický obnovuje 16 vojenských letišť, některé dokonce i znárodnil. Mosty jsou již opraveny, železniční koridory také, můžeme začít:o( Tentokrát by jsme ale milé sestry a bratři měli zatopit těm, kteří tohle peklo rozpoutali a ukázat jim hněv lidu topícího se ve vlastní krvi.

 2. Ignác napsal:

  Brdy jsou zrušeny a Fajád v Libanonu. Jak byste dělali vy politiku s nožem na krku ehe ? Polovina národa nadšěně zemře za USA a jeho rodinu. Koukám na mapu. Pro mě dobrý. Tlaková bomba z výbuchů ruských hlavic ke mně nedojde. Ostatní by měli zvážit, jestli se nepřestěhovat. USA neodejdou ze scény poklidně. Z krávy teče krev a kope čím dál tím víc. A i ta lidská poteče tak jako tak. I když já stále sázím,, že toto vše je jen zástěrka a akce na překažení obch. vztahů s Ruskem. Na Evropu si USA chystají jiné překvápko ve formě velkého džihádu.

  • Ignác napsal:

   Podívejte se na Poláky. Jedna vzdušná generalita nechtěla Amíkům umístit rakety proti Rusku a ve 200 metrech zemřela v korunách stromů. Druhá taktéž nepodepsala v poslední den ultimáta se poroučela do korun stromů taktéž i se svým prezidentem, třetí generalita dala na konci termínu ultimáta hromadně výpoděď a až ta čtvrtá kývla. Asi zkusí kličkovat jinak. Jako ono se postavit USA pokud se máte trochu rádi na pozici třeba ministra obrany je opravdu nejen o hubu ale hlavně o život.

   • Jaroušek napsal:

    Taky podle posledních průzkumů je polský ministr obrany nejblbějším politikem světa. (na třetím místě je jejich ministr zahraničí před britským ministrem zahraničí)

    • Ignác napsal:

     Možná je to dobrý trik od Poláků. Co dělat ? Dáme tam trotla, ať mají Amíci radost a třeba se nám povede udělat něco, čeho si nevšimnou.

  • Petr C napsal:

   Ignac,kde se chcete stehovat?

   • Ignác napsal:

    Nevím. Tak daleko od potencionální cílů raket. Průmyslová a vojenská centra nebrat. Bankéři nám ve Švýcarsku dokazují, že věří, že jadernou válku lze vyhrát.
    Ale vážně. Skutečnost je taková, že kdyby Rusové chtěli spíš by mohli jít do války. Je větší pravděpobonost, díky vojensko technickým prostředkům a území, že by ji Rusové vyhráli. Amíci do toho s Ruskem nepůjdou. Vytvoří zástupnou válku, která bude poškozovat ruské a čínské zájmy. Válka bude v prostoru Evropy, Blízkého Východu a Afriky. Sami se vrací do výrobního stavu a zajištují si Lat. Ameriku, aby měli suroviny. Když bude v Evropě džihád, tak veškerý kapitál uteče do USA, Čína bude zbržděna stopkou pro suroviny z Blízkého Východu a Afriky a teď je potřeba hlavně zařídit, aby na válce nevydělalo Rusko a to se děje těmi dnešními šarádami. Amíci se totiž vojensky uvolňují ze zemí jižní Evropy, kde je nástupní směr pro džihád a naopak lehce posilují v Německu a Holandsku, kde jsou hlavní evropské přístavy, které budou vykládat americké zboží všeho druhu. To samé už tu před 70 lety bylo. Stejný scénář. Jen místo podpory pro nacisty se teď podpoří džihádisti.

    • Petr C napsal:

     Co se tyce valky nevim. Je to USA specialita podporovat a zacinat valky daleko od svych hranic. Doufam ze Rusove jim to prekazi.
     Ovsem stehovat se uz neni kde. Spad a dym Vas zastihne vsude.
     Nezda se mi ze kapital utece do USA. Ono to tu take zacina trochu vrit. Spis bych rekl ze kapital ted necha obyvatele tkz. vyspelych statu podusit ve vlastni stave. V Evrope Vas pripravuji na to ze islamisti pomalu, ale jiste vemou oteze spravedlnosti do vlastnich ruk. A v USA to smrdi obcanskou valkou. Tak ze cesta k zarnym zitrkum dostane stopku.

     • Ignác napsal:

      Jestli dobře chápu jste z USA. To co u vás vře je umělotina. Není to autentickej bordel. Jen vaši páni neví, jak vám sebrat těch 200 milonů palných zbraní. Ona se vláda bojí, že vám nebude schopna zajistit standard, na který jste zvyklí a tak se sichruje. Kabaretní vystoupení při zinscenovaném masakru v Sandy Hook a podobných nezabralo, tak vás zkusí řízení rozrýpat, aby vznikla mikro občanská válka a pak vám řekla. No vidíte kam to vede, když máte každej doma zbrań.

      • Petr C napsal:

       Ne ja jsem jejich soused. Ono z casti mate pravdu, ale stim standartem to jde do prdele. At to jsou canadsti, nebo ameritsti vladni, na standar lidi serou. Je zajima standart nejbohatsich. Prumerni lide tu uz nijak prepychove neziji, spis prezivaji. Ten zdanlivy nadstandart, to jsou dluhy. Pokud by nebyly dluhy , tak ekonomika pujde do prdele okamzite. Se zbranema to bylo nahnute za Demokratu. Mam dojem ze v nekterych skolach ucili bonzovat decka na rodice.

    • Sasin napsal:

     Něgdy mám chuť pozabíjet všechny blboně jednou ranou. Rozkopat jim stůl u kterého kupčí a pomlouvají a narvat jim do prdele ústavu i se stopkou od práporu. A výsledek? Gdybys nebyl hlupákem nestal by ses medvědem, ha? A jaký rozdíl je mezi německým blboněm a českým blboněm. Německý blboň na povel mašíruje a český blboň jim hákje.

     P.S. Takovým jen jeden podíl na neprodejné půdě a jeden podíl na neprodejném rozpočtu a byl by od nich na věky pokoj. Heh

 3. Lukaš napsal:

  Mám takové tušení,že nebude potřeba letišť,dráhy,spíš to bude lítat nad námi,jen nevíme z které strany.

 4. sys napsal:

  Nedá mi to a už zase se musím Rusku omluvit za naše polistopadové vlády a opět za stropnickýho. On za to fakt nemůže.

 5. martin bareš napsal:

  Článek dobrý a smutný. Lidi hluší.

 6. maya napsal:

  su aj proroctva: steel rose (zelezna ruza), bude pochodovat ceskom. cesko bude spalene kvoli ateizmu, na prahu atomka kvoli magii a sodomii. ….., skoda krasnej krajiny.
  ale aj zapadne nemecko bude spalene, kvoli dzihadistom.

 7. proud napsal:

  „dnes Jaroslav Chvátal
  Jaroslav Chvátal

  Podle posledních zpráv z Ruska, se ukazuje, že ministerstvo obrany zjevně nemá pod kontrolou tzv. „partyzánské akce“, které mohou být řízeny nezávisle jinými ruskými silovými útvary. Protože, jak si jinak vysvětlit postoj ruského ministra obrany Šojgu, který na zasedání „Rady Bezpečnosti“ obvinil předsedkyni Matvijenkovou z úmyslného použití technologie „EnMod“ k útoku na Spojené státy v odvetě za katastrofální sérii požárů v Rostově na Donu, které prý vznikly v důsledku zcela anomální meteorologické situace. Určitě není náhoda, že ruský prezident Vladimír Putin nařídil v dané věci hloubkové šetření.“…………..uz to prece davno lita……….

 8. OldNoe napsal:

  Neustále sme strašení atómovou vojnou. Dnešné vojenské technológie sú však už na takej úrovni, že jadrová vojna nie je potrebná: dokonca ani žiadúca. Vojenské technológie na báze energie času, (chronálne zbrane) energetické systémy dutého priestoru, studenej plazmy, (napr. v bunkách), mitogénneho žiarenia, transferov v nulovom čase, atď., atď. sú účinné a neničia vybudované statky. Naozaj, keď vypukne vojna, vôbec si to nemusíme všimnúť. A nielen my, ale ani väčšina profesionálnych vojakov. Samozrejme, ak nás opäť niekto nebude chcieť „potrestať“ a nezačne genocídu vojnou.

  • Sasin napsal:

   Úžasné, blboni o tom nemají ani páru. Jen platili furiantsky daně, že gdo dá víc aby měli jako vrchnost na háku a voni z teho jako proplatili šílencům jejich genocidní nápady. Gdo za to může? Kuře nebo slepice?

  • Ignác napsal:

   No a do toho Putinův výrok o umělé inteligenci. Umí si dobře spočítat, že to Amíky bude stát více než jeho a že je v tomhle novém závodě ve zbrojení uzbrojí.

 9. Novapalo napsal:

  Omyly. Západ aj USA sú už tak degenerované, že už skoro nedokážu nič. Rusku stačí len čakať a USA aj EU sa rozpadne, pretože totálne zdegenerovaná populácia nebude schopná reagovať a žiť život v modernej dobe Západne civilizácie. Však ich obyvateľstvo je už tak tupé, že je už len otázka 10-20 rokov, kedy totálne skolabuje……. S ten somár Fico sa hrnie do jadra EU? Somár ……, alebo uplatený zločinec!

  • Ignác napsal:

   Ano Rusku stačí čekat a čeká. Do roku 1984 respektive 1990 a 1999 byl čas na straně USA. Nyní je na straně Ruska. A Rusko čeká a bude odolávat, dokud se nedočká. A druhá strana bude více a více histerická a pro teče ještě hodně krve ale času už moc nezbývá, tak to Rusko ustojí. Jak to říkala Sibyla princezna Kumánská ? Východ nakonec zvítězí.

  • Ignác napsal:

   20 let to trvat nebude. A je úplně jedno jestli to způsobí džihád či ekonomický kolaps. Obojí příjde dřív.

  • Ada napsal:

   A čo si myslíš – bolo by lepšie, keby sme teraz s veľkým hrmotom vystúpili, odišli by automobilky, banky, zhasol by dovoz potravín (ktoré sme si prestali pestovať), nezamestnaní by bojovali o jedlo, kradlo ba sa, možno aj strieľalo a polícia by to nemohla zastaviť, keďže armádu už nemáme…? Pomaly, pomaly, chlapče…
   Mali by sme sa však postupne pripravovať – len kde vziať kapitál?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!