Hazard a udavačství podporované státem – účtenková loterie nás bude stát 80 milionů ročně

3461767_martin-jurik-eet-zivnostnik-strom-zlin-uctenky-v1Vašnostové nahoře se pokrytecky vymezují proti hazardu, zakazují herní automaty… a pak přijdou s ideou za 80 milionů ročně – hazardně-udavačskou srandou podporovanou státem. Seznamte se s účtenkovou loterií! Velcí kluci v kravatách, kteří vědí, co je pro nás plebs to nejlepší, zakáží herní automaty, brojí proti zahraničním hazardním webům a (snad naoko?) takřka permanentně mobilizují proti hazardu jako takovému (doufaje v plusové body pro své pupky, pardon strany).

A pak přijde soudruh Andrej (a jeho bližní) s myšlenkou, jak lidi motivovat k přebírání EET účtenek a reinkarnovat v českých zemích udavačství – v případě, že spotřebitel účtenku nedostane.

O co jde? Už brzy budete moci zadat každou EET účtenku (její číslo/označení) do systému na internetu, a pak netrpělivě čekat na slosování o milionové ceny. Běžný hazard, loterie, nebo ne? (Hazardní hra je taková hra šancí nebo dovedností, jejíž výsledek závisí výhradně nebo převážně na náhodě, píše například WikipedieNebo se zeptejte pana Horáčka.)

Milí spoluobčané, píše se na oficiálním webu uctenkovaloterie.eu „Slosování účtenkové loterie bude jednou měsíčně, hlavní věcnou výhrou by měl být automobil, peněžní výhry se budou pohybovat u prvních pěti výher mezi 100 000 až milionem korundalší výhry by se měly pohybovat kolem desetitisíců až po nejnižší odměny ve stovkách korun. Celkově by za rok mělo být rozděleno cca 65 milionů korun.“

„To už jistě stojí za vyžádání EET dokladu a jeho registraci do loterie,“ chlubí se (Andrej Babiš?) na webu účtenkovky. Je vidět, že se za minulého režimu hodně naučil.

Kromě toho však ještě ročně zaplatí stát za komplexní provoz 12,4 milionu Kč bez DPH“ (asi 15 mil. Kč) firmě „Wincor Nixdorf, která zajistí registraci účastníků loterie, registraci a příjem účtenek, losování a výplatu výher a zákaznickou podporu.“

Takže nás ta Andrejova hazardně-udavačská sranda bude stát asi 80 milionů a svádění všech českých občanů k hazardu.

A parádní logo stálo jen 96 800 Kč.

Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621458
114 Komentářů k Hazard a udavačství podporované státem – účtenková loterie nás bude stát 80 milionů ročně

 1. Jochen napsal:

  Nic novel soudruh Babis nevymyslel. Tahle loterie bezi myslim na Filipinach uz roky.Kopiruje.Vsechna zahle politicka verbez je stejna! Zkusime pana Okamuru,ale moc nadeji bych ani do nej nevkladal. Jochen

 2. Sasin napsal:

  Bída je, gdyž nejúspěšnější zlo ději ukazují okrádaným blboňům cestu do ráje. Fatální bída je, gdyž za ním blboni jdou. Neuvěřítelné, fantastické. Skoro všichni blboni dělají nesmyslné práce jen kvůlivá tomu aby dostali od zlo dějů penníze. Idiotské,,, no ofšem.

  Ale je alternativa. Můžete se k nim modlit. Například je můžete poprosit aby vám otevřeli diskuse na jejich webech. Muheeeeeeee

  • Paul Durham napsal:

   :-)

  • Krtecek napsal:

   Ty zmetky z politické třídy Smejdu nejde prosit,je třeba hledat způsoby jak jsem jich a to VSECH zbavit.
   Zadame po nich použitelný zákon o obecnem referendu a oni už více nez ctvrtstoleti si z nás delaji srajdu.Zakon ó otevření webu politických stran v zablokovaných diskuznich rubrikách tzv
   NOVOU PRIMOU DEMOKRACII a ó podpoře statečných a slavných národních webu budeme muset začít taky požadovat!
   Není divu,že obchodní společnost OSV to nakonec musí udělat sama!

 3. frrr napsal:

  Hovadiny! Kvůli EET řvou hlavně zloději. Kdyby putykáři, řezníci a plno dalších „pánů živnostníků“ nekradli jako straky, pak by Babiš nikdy EET neprosadil. „Pan živnostník“ naúčtoval svou cenu a ještě vybral DPH, v účetnictví to zatloukl a DPH si strčil do své osobní kapsy. Tak je to. Teď řvou, zloději: „Jak to že už nemůžeme krást, když jiný kradou!“ Přitom třeba do židem protlačené debilizační školní inkluze se cpou miliardy, tam je průser.

  • proud napsal:

   Frrr,ty idiote,kdyby bylo bylo po mym,uplne bych tyhle sprosty kolonii nasral a ne ze platil dane za hovno!!!!!!!!!!!! Dane s platej za protisluzby,ne ze se kradou a protisluzby ubejvaj a zbejvajici se jen tak tvarej.Srovnej si to v ty tvy repe na krku!!!!

   • zero napsal:

    Když před lety mně a dalším pěti lidem ze vsi neznámý vandal prořezáním pneumatik způsobil škodu kolem sta tisíc korun, přijeli bez psovoda a daktyloskopa, vytkl jsem jim to. Odpovědí bylo, že je snad nebudu učit jak mají dělat svou práci. Samozřejmě že nevypátrali vůbec nic. Tehdy mi došlo, že policie je pro obyčejné lidi evidenčním úřadem zločinnosti. Jó, to kdyby někdo vyloupil poštu nebo banku, to by se policajti samou aktivitou přerazili! Stát neposkytuje už žádnou protislužbu za zaplacené daně. Důchody jdou od deseti k pěti, zdravotnictví jakbysmet. Za tenhle prachmizerný servis může platit daně pouze idiot.

    • proud napsal:

     Tak jsme presne u jadra pudla,nic proti danim,kdyz plnej svou funkci,jen bych je dal jinak a ne povinne,ale abych povinne platil jen prezrany podrztasky,to nedam ani hovno!

     • zero napsal:

      Nemám nic proti daním, pokud za ně stát poskytuje odpovídající servis. Tzn.školství, zdravotnictví, sociální jistoty včetně starobního důchodu, bezpečnost (včetně funkční armády a ne spolku žoldáků řízeném hercem), nezávadné české potraviny a vodu (kde jsou ty přísné hygienické normy?), aspoň na takové výši jak za minulého režimu. Určitě by se dalo najít více kritérií, ale nebudu zdržovat jejich výčtem.

      Až tento režim dokáže že je lepší aspoň v uvedených oborech, tak bude oprávněn vybírat daně. Zatím dokázal jen nabarvit fasády a udělat z nepozorných lidí bezdomovce.

      • Sasin napsal:

       Už NIGDY ŽÁDNÉ PÁNY!!!, Už nigdy žádné bezdomovce, páč každý má nárok na neprodejný díl půdy od boha!!!. Má nárok na díl neprodejného rozpočtu ze země ve které žije a má nárok řídit společenství svými nezadatelnými potřebami. Jinak ať není stát, ať není společnost, která se jen tak falešně projevuje. Esli, tak ať ji vezme čert. Hotové.

      • Krtecek napsal:

       Je třeba se ptát tzv ministra války a jeho šéfa Babuše proč máme platit naše vojsko na hranicích s Ruskem,at to platí fujerka Merkelova,vždyť ona nařizuje Drang nach Osten!
       Ne nadarmo se objevily první návrhy jakmudelatbpro ČR to NATO nepotřebným.
       Naši zástupci odsouhlasili z našich peněz nejméně 360 milionů na tu vojnu proti strejdovi Putinovi a údržbu naši armády na jeho hranici kterou Makrela prý má za úkol vyprovokovat,aby všem tady ozářila bledle tváře nukleární záře!Ať to platí Makrela!
       USA ambasáda už prý kope pod okny protiatomový kryt a staví zdi aby to nebylo vidět!
       Nepodívá se tam někdo co se tam děje?

  • proud napsal:

   Dane vubec nemaj bejt povinny,kdyz maj bejt spravedlivy,ovsem k tomu by taky museli bejt zodpovedny lidi a ne stado co je okradany a krade samo!

   • napětí napsal:

    tvoje žalostné zpěvy o daních, jsou o ničem.O něčem neuskutečnitelném je zbytečně plácat.

    • Franta napsal:

     Proud je komunista s obrovským množstvím volného času. Ví naprosto perfektně, co je špatně, ale není schopný už říct, jak by se to teda mělo dělat. Už z principu nesnáší všechny, kteří mají díky vzdělání a/nebo jinému druhu myšlení víc, než on – považuje je za grázly a podvodníky. Pokud si toto uvědomíš, pochopíš cca 80% jeho komentářů.

  • Krtecek napsal:

   Pane frr poreferujte ó kontrolním hlasem a nedělejte tu ze sebe hlupáka,který nechápe,že hlavní vykrádání a neplacení daní dělají korporace!
   Patříte mezi ty,kteří chtějí zlikvidovat Střední třídu aby ČR bylo jen státem obrovský bohatých a ostatních pod mostem!

   Co vy vlastně děláte nejste náhodou příživník,že vůbec nevíte co co jde?

  • přemítač napsal:

   pro frrr Ale takhle nahlížet nemůžeme. Nemyslíte, že by měli jít příkladem prvně ti nahoře? Oni drží otěže, jež jim byly svěřeny, tudíž je logické, že ti dole žádají spravedlivé jednání pro „všechny“. Problémem společnosti je asi onen morální kodex a slova o spravedlnosti, úctě, respektu a toleranci, která budou znamenat více než-li zisk a nadhodnota, která je dnes pro většinu národa symbolem osobní svobody a blahobytu. Však s tím si spojují všichni kvalitu života. Ta idea, že každý budeme kumulovat do nekonečna je utopická, nejde tu ani tak o komunity či komunisty, základní teze, kdy se budeme opírat o myšlenku, že uděláme jako stát nějaké životní minimum pro každého a postavíme hodnoty či morálku společnosti na vyšší stupeň než hodnotu jednotlivce (což se dnes děje, tím je posilován narcismus ve společnosti, však twitter facebook jsou narcistní média) se jeví jako spravedlivější krok, jen ten krok se jeví jako správný v kontextu přítomnosti takové jaká je, jelikož je kapitalismem zohyzděna a vytvořilo to spíš jakousi obscenitu systému, který je vyhořelý a vyčpělý. Pamatujme, že jakákoliv idea má svou trvanlivost. Nic není stálé, nebo jsme ještě stále tak tupí? Kapitalismus dohořívá, nevím co vznikne teď nového. Ale bude to mít rysy komunitního charakteru. A i tyto vzniklé nové idee jednoho dne opět dohoří.

 4. Lukaš napsal:

  To frrr.
  Je hned poznat,že tomu vůbec nerozumíte a jen závidíte,aniž byste si uvědomil,že i Vás to postihne.Jistě,že Babišovi jde o výběr DPH,proto do toho zatahuje každé podnikání a služby.Neznám takovou fakturu,aby živnostník naúčtoval DPH a neuvedl ho v daňovém přiznání.Abych Vám to lépe přiblížil,rozčilovala se Dž.Stehlíková,že EET do ordinací nepatří.Za bílou blombu se platí až kolem dvou tisíc,takže zubař k tomu ještě dopočítá DPH,takže pak zaplatíte 2.420kč,budete si určitě více vážit té blomby.

  • Paul Durham napsal:

   :-)
   tomu čurákovi frrrrrr bych přidal spotřební daň 1500,- za barevný odstín kromě černé

 5. Martin Rubáš napsal:

  Snad je to jedna s posledních tragédií, co na nás Andy seslal. Babiš dostal strach. Už jde do tuhého. Zastrašování a uplácení lze možná praktikovat u jednotlivců a malých skupin, ale nikoli vůči státnímu aparátu jako celku. Říká se, že kobyla, která chcípá, nejvíc kope.
  Taky hra na koblihového přítele ‚obyčejných‘ lidí moc nefunguje – preference začali klesat. Doufám, že skončí.

  http://www.epshark.cz/clanek/121/babisovi-jde-o-kejhak

  • proud napsal:

   Skonci Babis,prijde jinej darebak…………a tak do zblbnuti,jediny reseni naporad je pomoct lidem dostat rozum a ne vykopavani zlodeju co se jen stridaj,jmeno neni dulezity,ale to ze okradaji vsechny a jsou u zdroje.Moula krade po stovkach a tisicich,zavrou ho,oni jedou v milionech a legalne.

   • proud napsal:

    Je mi uplne jedno jmeno toho kdo dostane pres drzku,zajima me jen jestli pres ni dostat zalouzi! A nejvic ze vseho me zajima to,abych nikomu po ty tlame davat nemusel!

   • Franta napsal:

    A koho bys teda navrhoval, co? Nwoo je plný tvého kňučení, jak je úplně všechno špatně a kdekdo by měl být postavený ke zdi, ale jaktěživ jsi sem nenapsal, co by se teda mělo dělat.

    Máš vůbec nějakou představu? Nadávat by uměl každý.

    • napětí napsal:

     franto, on se už pro kňučení takový narodil.Neumí napsat svůj blábol do jednoho verše, rozdelí ho do 3 příspěvků, aby ho bylo vidět,
     trolla…muheeeheee

    • proud napsal:

     Mam predstavu o tom,ze mi muzes ty sluho systemu akorat tak polibit prdel!!!

    • proud napsal:

     Chlapce,jako jeden z mala jsem sem zrovinka ja napsal jasnej a jednoduchej navod,a ne jen jednou!,ale necist,prijit a hned placat voloviny umi kazdej!

 6. Franta napsal:

  Idiotský článek. Co autorovi vlastně vadí? Že někdo vystupuje proti kasinům, hernám a dalším shitům? Že někdo vyžaduje důsledné tištění účtenek?

  No a co???

  Je autorovi známo, kolik miliard utíkalo předtím bokem? Na stavbě jediného rodinného domku to můžou být statisíce, o které je okradený stát – takže my všichni včetně autora. Kolik si kdo případně ukradne, nemá cenu řešit – jde o princip, který říká, že se má vybrat tolik a tolik na daních a ty se jinak nevyberou.

  Co je špatného na motivování lidí účtenkovou „loterií“? To mají být věci vynucované jenom bičem?

  Co je 12 miliónů proti těm miliardám?

  Z autora čiší navíc komplexy, že sám není „kravaťák“. No tak ses měl holt líp učit, chlapče! Jediné, co mi v článku chybí, je výzva k celosvětové proletářské revoluci. Pryč s každým, kdo nepracuje u soustruhu nebo u pluhu!

  Bronštajn by z tebe měl radost, Vyorale.

  • proud napsal:

   Kolik toho uvidis,z tech tvejch statisicu tco ti jako nam vsem ukradli?Nebud smesnej:-)))))))))))))))))))))))))))))))

   • Franta napsal:

    Možná neuvidím nic, ale to je problém lidí, kdo ty peníze potom rozkradou, ne prostého a nevyvratitelného faktu, že daně se mají platit a kdo to nedělá, podvádí.

    • proud napsal:

     Placas nesmysly,protoze co je spravnyho na tom,ze se vsichni skladaji na nekolik zlodeju???!!!

    • proud napsal:

     Ale do hlav se jim nasere jako tobe,jak je to spravny a oni to sezerou,vzdelance:-)))))))))))))))))))))))))))))))))

    • Paul Durham napsal:

     p r o č „SE MAJÍ“ daně platit ?

     • Petr C napsal:

      No, proto aby se ti kterym je platite meli dobre.

      • přemítač napsal:

       Nene takto to nemůžete říkat, musíte to nazvat „hezky“ to je pro „dobro“ společnosti. Tím je vše posvěceno a schváleno. O ostatní věci se nestarejme, vše je činěno v posvěcení dobra pro nás všechny. Prostě komunismus s lidskou tváří, jen to nazýváme demo-kracie.

  • přemítač napsal:

   Jediné v čem se liší ony reřimy co tu byly s tím co tu je teď? Dřív se na piedestal stavěla komunita (komunismus) Teď tam stavíme individualitu (kapitalismus a narcismus) Úkol lidstva tkví tedy v čem? Najít hybridní platformu těchto systémů? Aby každý měl kousek svého žvance? Kapitalisti se nadhodnot dobrovolně nevzdaj, chcou si držet své výhody a nepřijít o svý teplý místečka. Lidi co jsou na straně společenských hodnot, které jsou pro ně důležitější jsou zase v pozici, že neustoupí a nebudou chtít hrabat jako ti co tu jsou teď. Nastane tedy patová situace. Lidi co chcou vše pro sebe a lidi co mají zájem se dělit a uskromnit. Ale to co vidím jako důležitější je opravdu morální fundament společnosti. Ten musí být pozměněn, jelikož hodnoty tkvící pouze v zážitcích a blahobytu jsou jistým a zcela přímo určujícím faktorem na cestě k narcistní společnosti, jen narcista nahlíží na svět kolem sebe jen skrz sebe.

  • Kadlik napsal:

   problem nejni ani v kasinech ani v uctenkach problem je v tom ze nadnarodni korporace neplatej dane zadny a veskery zisky odvadej mimo republiku a to jsou castky ktery si ani nedokazes predstavit a zmrdi nahore to chtej vydrit z chudaku dole ktery kdyby neokradaly stat na danich tak to mohly uz davno zabalit vsak uvidite za rok kolik zavrou vesnickejch hospod a malejch soukromech kramku.

   • Jarmila napsal:

    Vesnické hospůdky a malé krámky jsou již teď zavřené. Lupič Babinský může mít radost. Teď nám ještě zdražili zdravé máslo na 55 Kč, aby si chudý lid musel kupovat tu jeho modifikovanou řepku olejnou v různých modifikacích.

 7. Lukaš napsal:

  Franta.
  Podle Vás,co si udělám sám,tak bych měl poslat určité DPH státu,zajímavá logika.

  • Franta napsal:

   Ne co si uděláš sám, zbytečně to hrotíš. Ale víme všichni, jak to teď je, že? Chceš si nechat udělat dřevěné parapety do domu, dohodneš se s firmou, že to bude bez papírů, takže ušetříš dva litry – no neber to!
   Skoro cokoliv na stavbě tak funguje. K tomu mraky dalších služeb, řemesel. Skoro každý to rád udělá, nikdo nemá peněz nazbyt.
   Jenomže je to podvod, to asi víme všichni.
   Netvrdím, že to má Andrej všechno vymakané, to ne. Ale jsem si úplně jistý, že to míří správným směrem.
   Autor článku je idiot, protože pokud napadá, že se někdo aspoň nějak snaží bojovat proti černotě a hazardu, a zkouší to pozitivně, co jiného může být?
   Příliš náčelníků, málo indiánů.
   Jak by se to teda mělo dělat?

   • proud napsal:

    Nehroti nic zbytecne,ma naprostou pravdu,ale tobe se libi bejt privazanej u boudy!

    • proud napsal:

     Panicek naridi dane aby mel z ceho krast a psat si nadnarodni vejplaty a ty sklapnes patky a cvakas mu to!

     • Franta napsal:

      To víš, že se mi to nelíbí. Taky bych chtěl platit míň, o tom žádná. Asi každý by chtěl platit míň. Ale daně se holt platit musí. Z čeho stát zaplatí silnice, dálnice, školství atd.?
      To jste prostě vy komunisti. Nejradši byste postavili ke zdi každého, kdo má víc, než vy. Ať už jde o grázla, který si to někde nakradl, nebo o dříče, který dělá i soboty neděle. Z národa tím zmizí skutečné elity, protože kdo by chtěl makat ve volném čase na bandu nemakačenek? Odejdou mozky, a komoušský dav začne volat po vůdci. A nakonec vyberou nějakého „dělnického ředitele“, který časem podvádí úplně stejně, jak ti, které předtím vyhnali.
      Je to židovina jak vyšitá. Kibucy – slyšels? Komunismus je jenom jiná alternativa neomarxismu. Morgheriniovou a Marxe rozlišují jenom dvě věci – jiné století a kozy.

      • proud napsal:

       Se na ty silnice a to skolstvi podivej debile,za ty dane by to muselo bejt ze zlata!!!!!!!

      • Sasin napsal:

       Stát nepotřebuje vybírat výpalné od lidí, má vybírat daně od korporací a cizáků. Gdyž chce stát postavit silnici, namaluje bankocetle a nabídne je těm, kteří tu cestu udělají. Tím je to hotové. Pak se bankocetle vymažou, páč splnily účel. Všechno ostatní je vydírání, diktarura a nactiutržení. A o tom mají spolurozhodovat podílníci. Heh

       • Krtecek napsal:

        Bohužel pane Sasine,zdejší diskutující nechápou,že Babiš má za úkol odvrátit pozornost od korporátních oligarchickych fašistických formaci,které neplatí daně vůbec.
        Zdejší trochu přihlouplí diskutující občane se mají střelit do vlastni nohy!

        Nesmi dokazat pochopit,ze řešení je napsáno jasné v
        Desateru voliče,protože nechtějí nápravu,ale jen rochnit se ve svém zahynou a dělat se sebe pro politickou třídu Šmejdů co nejvetsi hlupaky!

       • Franta napsal:

        Ne, stát má vybírat peníze od všech, kteří budou pak ty silnice, dálnice a školy využívat – což budeš stejně tak ty jako nějaká akciovka nebo sro.
        Je jasné, že ty firmy musí zaplatit o několik nul víc, než ty nebo já.
        Hlavní je, aby pak peníze, co té firmě zůstanou po zdanění, zůstaly skoro všechny tady a ne šly matkám někam na Západ, jak je to dnes. Nějaký blbeček v Amsterdamu jenom počítá „má dáti – dal“ a bere za to 10x tolik, než manažeři dcery v ČR, kteří tady nasazují krky a berou prášky, aby firma nebyla v červených číslech.
        Proud je úplně mimo, protože nechápe, že potřebujeme stejně tak manažery a ředitele jako dělníky. Ředitel má zodpovědnost za celou firmu, jedno nepromyšlené rozhodnutí a jde sedět. Lojza má zodpovědnost za svůj pracovní post u lisu, jedno nepromyšlené rozhodnutí a jde na pracák. Rizika i výhody jsou v rovnováze.
        Komouši typu Prouda štvou naše lidi (komoušsky „třídy“) proti sobě, takže lopaty se pak naserou a půjdou s vidlema na ředitele, který sice bere víc, než oni, ale je ve stejně podřízeném postavení, jenom o dva stupínky výš.
        Zatímco nějaký degenerát na ústředí si bude v klídku ve stejné době přihrávat statisícové odměny v eurech a bavit se, jak se tady kluci čeští mezi sebou vesele mydlí.

        • Sasin napsal:

         Jak už jsem psal. daně byly uvaleny na porobený národ, který tím splácel za svůj ušetřený život. Daně jsou banditizmus. Že je na tom postavený sociální inženýring ten instrument neomlouvá. Stát si může namalovat na každou svoji jako potřebu bankocetlí kolik bude potřeba. Na podílnících má záležet kolik do čeho se pustí bankocetlí a komu svěří důveru vykonat dílo. Všechno ostatní je banditizmus, organizovaný zločin co dotáhl okrádání lidí do nejvyšších řídících struktur. Banditům pod fíkovým listem oprávnění sepisovat nařízení dle jejich zaKONa bylo umožněno veřejné pohlavkování a tahání peněz lidem z kapes. Na tom stojí celý systém ovládání lidí a gdyž se to celé podělá, mají prý ještě právo vyhnat lidi na nějakou louku s pravěkými střelnými zbraněmi aby za práva banditů složili životy. A to celé ještě nemá konec. Pak nastoupí hyjeny, které nahradí bandity a lidi, co přežili naženou do vítězoslavného budování rozflákaného „státu“, který mezi tím banditi rozkradli dočista a dočista. Tomu se říká hospodářská politika, která zabíjení lidí považuje za ekonomický boj jinými prostředky. Heh

        • proud napsal:

         Tos me osacoval hodne spatne :-))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         ….ovsem primerene tvy urovni zblbnuti systemem :-)

      • Krtecek napsal:

       Franta je propuštěn CNN!
       Mu stačí vypustit,že jsme tu všichni komunisti a nedat žádné důkazy!
       Tak chce prosazovat ten kapitalismus bez privlastku a lhát a lhát a delát se,že je hrdina,že to byl on co rozkrádl a rozflakal všechny fabriky,aby ho teď politicka třída Smejdu,která nechce vybírat daně od korporátních fasistu za to pochválila,že je dobrý komunistobijec strany,která drží zobák a není schopna prosazovat ani jediné slovo do naší Ústavy!

       • Franta napsal:

        Krtečku, dělal sis už někdy IQ test? Jen tak mě to napadlo, když tě čtu. Žák sedmé třídy má nejen logičtější uvažování, ale i lepší sloh a pravopis.

        Sasín – lidi vždycky vybírali zdroje do společné „kasy“ pro potřeby všech. Existují věci, které se jinak řešit nedají. Jak chceš postavit silnici z bodu A do bodu B, které má vést přes několik „okresů“? To si každý ten okres postaví svůj úsek? To si každý ten okres nakoupí stejnou techniku, když přitom úplně stačí, že každý pořídí jen něco a budou si to půjčovat, pronajímat, nebo to budou dělat „centrálně“?
        Co když tu zemi napadne silný vnější nepřítel? To se budou všichni hádat, jestli to je nepřítel nebo není, a čekat, až je jednoho po druhém vyřídí jak pinčlíky na šachovnici? Když přitom mohli odvést „daň“ (poslat každý vojáky do společného vojska) a postavit se nepříteli společně?

        Ve středověku byla uvalená daň na poddané, později nevolníky. Měla jediný cíl: chránit jejich páníčky a duchovenstvo, vrstvu parazitů. Jsou „daně“ jakožto prostředek obživy parazita, a jsou daně jakožto nutný vklad každého jednotlivce společnosti pro společnou věc. Plést si tyto dva pojmy znamená spojovat dalamánek s Dalmácií.

        • proud napsal:

         Uz i Krtecek te prokouk,a to je teda co rict:-)))))))))))))),IQ genie:-))))))))))))))))

        • Franta napsal:

         Proude, slyšels už nebo četl, že čím trapnější nebo míň podložený názor, tím se to snaží dotyčný víc zachraňovat smajlíkama?
         Ty hýříš smajlíkama, jako bys bral prachy od jejich počtu, svoje příspěvky rozděluješ na několik, kterýma si jeden na druhý odpovídáš…už ti to řeklo hodně lidí.
         Mají z tebe prdel.
         Že jsi v podstatě komouš, jsi přiznal už dávno. Že považuješ lidi, co disponují víc než jako ty učňákem, za parazity a nejraději bys nastolil něco mezi Marxem a Trockým, je tady taky známé. Pro tebe má práce někoho, kdo vyšel z osmičky, stejnou hodnotu, jako vysokoškoláka, který studoval o dekádu dýl – co dodat?
         Snad jedině to, že internet snese všechno – což tě asi zachraňuje.

        • přemítač napsal:

         Ono je na zamyšlení i to, co řekl pan Zeman a to ho nemusím kvůli jeho uhýbavé rétorice. Prodejny potravin měly marže ještě po oponě nějakých 15-20% nu a dnes se to pohybuje 65-70? Slovy zisk. Jako a to plave vše na západ. Je to sprosté vykořisťování. Netvrdím, kdo je tady viníkem, ale takhle je to zaseté všude, každá firma je v tom zapletená. Západ si hraje na bohy, vtiskujou nám do palic, kdo je tady pán a kdo nesmí přemýšlet za sebe v rámci státního či komunitního uspořádání, to je to co lidi ser.e. Z mého pohledu je nahoře morální a charakterové fiasko. Jsou to zrůdy co chcou vše pro sebe, pro pocit vlastní vyjímečnosti a důležitosti, jež jim finanční výhody a informační bonusy tisknou v hlavách a chlácholí ty jejich ega. Kecy typu měli jsme se líp učit jsou též krátkozraké. Představa, že postavíme všude vysokoškolské univerzity a naperem tam celej stát, je utopický scénář bez špetky zamyšlení v kontextu komunity, kdo pak jako bude dělat baráky třeba? Kdo bude kydat hnůj, kdo bude zedničit? Dnes jsou to přece podřadné profese na které se nahlíží jako na póvl. Každej chce mít chytrý děti co nebudou muset makat rukama. Ale furt nevím v čem chcou ty budoucí generace bydlet? To necháme všechno zchátrat a zplesnivět? Budem proti sobě sedět a chytračit? Pod záminkou nemakání? Protože já mám přece diplom? Tohle je zas o tom lechtání a vyjímečnosti individuality. Nataháme sem borce z afriky co milion věcí zkur.ví nebo úkáčka. Sice jim to budem muset milionkrát vysvětlovat, protože mezitim to desetkrát zmrví, ale co radši to zaplatíme, hlavně že nemusíme zabrat rukama. Na mě tohle působí fakt pokrytecky a směšně, jak si připadáme důležitý, sme nic. Neni tu špetka pokory, natož úcty k profesím tzv. podřadného smyslu, který podřadným vůbec není, jen je nám pouze implantován.

        • Sasin napsal:

         Tak ještě jednou. Peníze na cokoli se dají namalovat a platit tím činnosti bez účasti obyvatelstva, přez které jako tečou bankocetle, ze kterých vrchnost jako odebere, přímo jim utrhne od huby kolik potřebuje, a tím se jako platí za činnosti, které může stát financovat bez toho aniž by lidi odíral předem. Myslím si, že pochopit ten rozdíl není složité. Jenže vybírat poVINĚ od lidí na veřejné záležitosti je vynález, který už dávno banditi zapracovali do svých zaKONů. Drží tím obyvatelstvo pod krkem. Nic jiného v tomto způsobu financování nehledejte. Dnes to mají vyšperkované tak, že bankocetle ještě posílají do ciziny aby z ciziny dovezli posvěcené bankocetle podmíněné jen na vybrané záležitosti, a propóo bankocetle dnes ani stát vydávat nesmí, může to dělat prý jen bratrstvo harpagondechajcké pracky.. jako gdyž chcete koupit fošnu, tak vemete bankocetle a koupíte fošnu. Jenže stát to dělá tak, že z každého nevolníka předem vytáhne bankocetle a sž potom jde koupit fošnu. Co je na tom zajímavé? Zajímavé je na tom to, že můžete blboně pohlavkovat, že je málo vybraných peněz na fošnu. Můžete je jako kontrolovat a buzerovat a na to vytvořit aparáty, které si začnou samovolně komplikovat a zdůvodňovat vybírání, páč může hrozit že nezbude na fošnu, páč to buzerování kolem dosáhne nedozírných následků, který vytváří řadu nekontrolovatelných součinností, do kterých můžete umístnit rodiny banditů. Jak prosté, že…

        • proud napsal:

         ….a ty aparaty jeste platit,pochopitelne :-)))))))))))))))).Uz neni tajemstvim ze penize nemaj cenu ani papiru na kterym jsou vytiskly a teprve lidi svou praci tu cenu az nasledne vytvarej placenim pujcek,pardon,jejich nestydatym preplacenim.Makame a jeste za to platime,a platidlama se pritom jeste navzajem mlatime po palicich,to je ta prava nevyrcena skutecnost.

       • Krtecek napsal:

        Ferenci ty chytrá dupo v kraglu,napis nam tu aspon jedno řešení jak se zbavit korporátne fašistického nynějšího statu a donutit ty korporace platit daně!

        Já píšu jak mi huba narostla svůj folklor!

        Ovsem ty jsi urcite vypadl ze zadku CNN stejně jako CNN tu smolis nesmysly o tom že jsme tady komunisté a a ty dupa v kraglu tu nevzdělané dookola pises tak,aby všem z tebe bylo špatně protože nikde se nedáváš důkazy na to co se z tebe vali za lzi a to proto,že te tak prý vyškolilo CNN lhářu a Smejdu!

        Dost by mě zajímalo proč místo šrotu co tu píšeš nevysvetlis našemu lidu,jak chceš odstranit ten kapitalismus bez přívlastků!
        Tak tu y dupo nápis které to přívlastky jsou a proč je v nich rochnis jako prasátko mas z něho v tom marasu radost!

 8. napětí napsal:

  U nás to beží už nejaký ten rok, ako tzv.Národná bločková lotéria, náš p.min.financií si na tom veľmi zakládá. Už po pol roku sa vyjadril v TV, že takto odhalilo jeho ministerstvo niekoľko stoviek pseudopokladní. Ja tvrdím že ano, znížilo sa percento čierných platieb u maličkých podnikateľov, ale o veľkých rybách sa taktne mlčí a Slovakia je na 2.mieste v korupcii hned za Mexikom. Rebjata, toť vsjo!

 9. martin bareš napsal:

  Fascinuje mě v této diskuzi Franta.

  Zcela v klidu, srozumitelně, přístupně, atd., mluví o daních jako o zdrojích pro život státu (ne o zdrojích pro život elit, konkrétně politiků, lépe politikářů, pletichářů, politických stran, elit ve smyslu bohatých a dalších příživníků, např. ČSSD, kteří tvoří buržoazně demokratický a „svobodný“ systém – podotýkám, že svoboda je pro mnohé se najíst a ne si vše přečíst a zítra to bude, že na dotyčného nespadne bomba) a pak se s červeným hadrem před očima vrhne na komunisty s hrozným řevem do nich buší.

  Františku, nejsem advokát socialismu, ale co ty bys vlastně chtěl?? Základní otázka.

  V současnosti a v minulosti z hlediska historické podmíněnosti, to je konkrétní situace světa, země, komunity, provincie v té době, kdy socialismus po světě existoval, to jinak asi nešlo. A jinak to asi nejde i tam, kde existuje, nevím.

  Přece to nemůžeme z dnešního pohledu hodnotit a z principu na to kálet.

  Možná, že ty, pravděpodobně ctitel amerického modelu, kde slovo TAX / DAŇ je téměř posvátné, nebo je nám to v nesčetných podobách podsouváno, by sis tento model přál. Podívej se ale, kde je svět teď, a kde bude zítra. Vždyť vlastně propaguješ něco, co v zápětí popíráš.

  Dále: Bronštejn alias Trockij, není démon dneška. Je to postava z historie, o které je dobré něco vědět (a ty to víš), a z toho se poučit.

  Podobný příspěvek, i když ze zcela jiného pytle, ale jen zdánlivě jiného, je dnes na Zvědavci.

  Píše tam pravičák, který svědomitě a odvážně popisuje školení, které absolvoval. A rozebírá ho. Neříkám dobře, špatně, nehodnotím. A dokáže se podepsat. Super.
  Ale nasadí tomu psí hlavu a začne tam montovat „levici a levičáky“, zkrátka podle něj levicově orientované lidi, kteří s otázkou migrantů, velmi neobratně manipulují. Zdali ze své blbosti, omezenosti či chytré manipulace, těžko říci. O to v tom obsáhlém článku jde. Prostě autor nepřekročí svůj stín, jako jsi ho nepřekročil ty.
  Šermovat s pojmem levice, jak se mi to hodí. Škoda. V jednoduchosti je většinou síla. Ale je třeba umět malou násobilku a pak řešit diferenciální rovnice. To jsem tu už jednou napsal.

  Zdravím.

  • Franta napsal:

   Martine – co je špatného na placení daní? Tomu nerozumím. Já neřeším jejich zneužívání (využívání proti mně/nám, rozkrádání apod.) – to je přece jiná kapitola.

   Jsou statky moje a statky veřejné. Já si přece nezaplatím opravu silnice před domem – jak? To musí udělat vyšší správní jednotka, které na to pošlu svůj „paušál“ – daň.

   Daně se zneužívají – no a co? Tak se zasaďme o to, aby se zneužívat přestaly. Ale tvrdit, že daně jako takové jsou blbost, je ta největší možná stupidita. Daně v té či oné podobě existovaly vždycky – už za časů, kdy naši mladí kluci odcházeli do „družin“, které bojovaly proti někomu, kdo nás ohrožoval nebo mohl ohrožovat – to je záležitost tak 1300 a víc let stará. To jen zahnutí frňáci z nich udělali dnešní podobu – princip je ale správný.

   A jasně – pokud jsem „plátcem daně“, chci za to taky něco dostat. Společnost si mě za to musí vážit, a stejně tak by měla „postrkovat“ někoho, kdo je jejich čistým příjemcem (sociální dávky), aby na sobě zamakal a přestal spotřebovávat zdroje, které vytvořili ostatní. Toto je levičácké – nebo ne snad?

   Jsou lidi, kteří vytváří, a jsou lidi, kteří téměř výlučně jen spotřebovávají. Jsou tvůrci a jsou paraziti. Záleží na vkusu každého soudruha, kam se hodlá zařadit.

   • Sasin napsal:

    Daně jsou klackem na obyčejné lidi, páč zlo ději daně stejně neplatí a dnes dokonce berou dotace. Gdo obhajuje tyto nástroje odrbávání lidí a prohlašuje, že mu nevadí, řadí se k přizpůsobeným potížistůmkteří patří mezi mnoho součástí potíží a nadcházejícího rozvalu. Nigdo nikomu od prdele neodpadl. Každý ať na svým podíle ukáže sám jaký je borec a o společných záležitostech ať kecá jen svým jedním podílem. Tydle feudální, kapitalistické a socialistické manýry jsou naučeným programem otroka, co nemá podíl na ničem ze společného baráku. Že celé generace předků tady dělali howno a že jen pár vyvoleným je jako dovoleno to kasírovat. To je příšerné, neuvěřitelné. Daně papalášů, podržtašek a šmejdů jsou lidem k hownu, páč to jsou jen jejich nákladové položky a miliardové ztráty. Proto blboni, co milují daně chtějí lidi řídit, „ať brečí, ale ať platí, a nakonec je chcou poslat do války. heh.

    P.S. Platit si doma jako daně, dépéhá ?

    • pravo na sebeurceni druhu napsal:

     Neumíte se dělit. Na jakém základe tvořit „nerovnost“ toho jak je kdo SITUOVÁN. Každý byste chtěl určovat podle jiného – ale prostě nějakého „zvnějšku“ (od vás) vycházejícího mustru – na základě čeho vytvářet a udržovat takové POZIČNÍ nerovnováhy v rámci umělého pozicovaného systému organizovaného stylem závislých funkcí (nadřazených a existenčně poddaných).

     Kolik „míst“ pro ten vejdělek k dovolení přežívání „za prácu pro systém“ – to jest za robení spolupachatele na ovládání a zneužívání druhých byť i „vlastního druhu“ (avšak na to se vztahuje právo na sebeurčení druhu – např. těžko se budete podřizovat třeba včelí královně pokud se nepovažujete až tak docela za včelku…) – se dokáže vměstnat třeba jen k tomu abyste se mohl vyscat?

     • Krtecek napsal:

      Nevykládadej capoviny,piš jako správný lidový komentátor!
      Uvedu ti příklad!
      Samozřejmě že občané voliči ví jak se dělit!
      Od toho jsou tu jejich přikázání z Desatera voliče!
      Jen si všichni přečtěte DV Nr.1 kde je Sociální stát místo korporátní fašistické oligarchicke tyranie dnešních ohnutých hřbetu a nízkých platů!
      Dále čtěte DV Nr.4 a další přikázání!
      To musis tak psát,aby ti včelstvo rozumělo a nervat tady jakési slataniny!

   • Krtecek napsal:

    Františku,ty nechápeš toho více!

    Poté co jsi tu nasadil kapitalismus bez přívlastků,teď řešíš dane!
    Rozlámaný stát teď preferuje korporátní fašistickou oligarchickou tyranii ohnutých hřbetu a nízkých platů.
    Vysvětlí nám tu,proč my tu v Hitlermontovne nemáme 8.50 eura na hodinu prace!
    Tvoji fašisti totiž pokládají peníze na Sociální stát za svoje a tak je kradou a korporace daně neplatí!Teď tu je řeč ó Střední třídě,které bude ukradeno vše co jí ještě zbylo!
    Vznikají houfně vadné zakony a ty tady diskutujes ó puncosce a ó tom,že jsi byl v komunistické straně,která prodrala a přistává dodnes co jde!!

    • Franta napsal:

     Opravdu – tvůj snížený intelekt potvrzen.

     Vyšší platy nemáme z mnoha důvodů. Vzhledem k tomu, že většina „našich“ firem patří Němcům, Američanům, Francouzům apod., tak jeden z hlavních důvodů je, že zisky našich podniků jdou matkám a zde zůstane na rozdělení českým zaměstnancům minimum.

     Dalším důvodem je politika samotného Západu, který nás bere jako podlidi povinné pracovat za nízké mzdy. Když se mzdami pro nás nastavenými neuspěje, zvedne kotvy a postaví montovnu dál na východě.

     Ale ani my nejsme úplně čistí. Pro jakoukoliv lépe placenou práci je dnes potřeba znát dobře minimálně angličtinu. Tebe se ani neptám, jak jsi na tom, byl by zázrak, kdybys uměl anglicky, když neumíš ani česky.

     • Krtecek napsal:

      Dovolte,abych vás požádal pane Frantisku,aby jste okamžitě přestal s osobními útoky,které vždy používají podrazaci z politické třídy Smejdu,kterým dojdou argumenty!
      Já taky nepíšu,že jste jste neinformovaný Křovák,který se obracel v noci na stromě a spadl tady na nwoo,aby opakoval mantry zdejšího režimního tisku neboť sám přišel z pralesa a teď tu chce přesvědčovat nás lidové komentátory ó své ignoranci!

     • Krtecek napsal:

      Vaše vysvětlení ó našich platech je vyložena lež a nesmysl!
      Ukazuje se,že jste ubohá oběť režimní propagandy nebo je docela mozne,že ty sracky co tady přinasite sám v režimním tisku povýšeně tam smolite a snažíte s dokázat,že ten váš bordel co jste tu spáchali bude donekonečna!
      Každý kdo tady něco napíše si to dovede ubránit!
      Tak útočit si můžete na své srackomety z partaje!

     • Krtecek napsal:

      Ptal jsem se vás jasné!
      Proč vaši křivaci z politické třídy Smejdu nedali do prvního článku naši Ústavy tam chybějící jedine slovo Sociální stát a co si pod tím vy osobně představujete!

     • Krtecek napsal:

      A s tím strašením,že vaši Šmejdi postaví hitlermontovnu ó kousek dál jděte do hajzlu!
      To udělají tak nebo tak,dříve nebo později,zbabelci jako vy budou umírat každý den aniž by vymysleli jak dál!

      Opakuji kdy tady přijdete s použitelnými návrhy a přestanete psat ze, jste jen ubohý ignorant!

    • Krtecek napsal:

     Frannto,
     co tady vlastně dělate na vaše mantry o tom,že se nedá nic dělat už nikdo nenaleti!
     Hleďte a to hned navrhnout co dělat a ne vyvyšovat se na vsechny tady a přitom ukazovat všem,že nejen nedokážete nic vymýšlet,ale ostré tu jen proto opakovat sracky z režijního tisku,které zname!

     Chápete,že není možné opakovat donekonečna mantry režimu a vaší ignoranci a ukazovat,že jste obyčejný senochrup,který má mezi ušima kouli naplněnou vakuem?

  • přemítač napsal:

   No na mě působí, že tací lidé zažívají jen pozitiva toho daného systému v kterém se prostorově nachází. Proto ho náležitě obhajuji a zastávají se oněch průkopnických výhod co přinesl. U mě je to tak, že kapitalismus jsem zažil z odvrácené strany, nevím zda se zastávám komunismu, ale přemýšlení v rámci komunit a společného cíle je mi bližší než-li osobní prospěch a výhody z toho plynoucí. Veškeré postoje lidí jsou utvářeny na základě hmatatelných a reálných zkušeností, tam se pak tvoří mix zkušeností negativních a pozitivních. A dle toho dotyční jednají v rámci komunit? Osobně kapitalisty spíše nenávidím, jelikož jsem zažil pouze šéfy s charakterem neustálého kumulování pro to aby si koupil porsche, nechal si vyměnit spz za 10 tisíc ap. Mě tohle připadá fakt pošahaný. Když k tomu připočtu neustálou touhu nic sám od sebe ani po 15 letech nedat… nevím.. pak zas touha po digitálním dohledu, pak zas kamera abych tě mohl pořád kontrolovat, pak zas vadí že si na pracovišti člověk něco řekne s kolegou, to sou takový situace, kdy prostě nechápu jeho myšlenkové pochody. Když si vyřveš prachy on ti pak řekne že ti přidal ať držíš zobák, jenže on nepřidal nikdy z vlastní iniciativy, není to tedy z jeho popudu, jen na základě nespokojenosti tam dole. Ale udělat ze sebe zachránce co přidal po 15 letech to sakra ví jak ožvanit. Takhle oni jednají. Jeho jediným motivem je osobní zisk, kdy chce stále víc a víc, je jak rakovinná buňka co chce víc a víc a přitom si neuvědomuje, že sama nic nedává natož aby si uvědomovala že ji tahle idea zahubí.

  • proud napsal:

   Problem je ten,ze malokdo vi ze v USA NEJSOU dane povinny,ze zakona,ale jsou patriotickym aktem vlastence,pokud o nem vubec jde v pripade zrovna USA mluvit:-).Presto ma zdejsi danovej urad velikou moc a vyber donucovacich prostredku z „nevedomejch“.Je to slozitejsi otazka,ovsem podtatny je ona dobrovolnost dani,ktery kdekdo plati,protoze vydela dost na zivobyti,takzvane,nechybej mu.Situace se ovsem meni rapidne u tech kdo si vydelaji malo,nebo jeste min………coz je priklad minimalne 90% ovcanu provincie Cesko…..jelikoz jen vzacne malo tech kdo se bohate tvarej,bohaty skutecne jsou,jelikoz zit si na vysoky noze zadluzenej po krk,neni znamkou bohatstvi,ale pitomosti.Potkavam dost tech vcera bohatejch,dnes s hlavou v dlanich a exekutorem za prdeli.

   • Franta napsal:

    To je lež. V USA neexistuje stát, kde by placení daní nebylo povinné. Daňové úniky jsou tam trestány mnohem přísnějšími tresty, než u nás.
    To není otázka patriotismu (který dnes navíc zejména demokrati mají v paži), ale platných zákonů.
    Osobně neznám zemi, kde by nebyly ze zákona daně povinné.
    Bože. Můj dvanáctiletý synovec by takovou blbost neřekl.

   • Petr C napsal:

    Proude, to Jste zase jen tak placl? Nebbo to myslite vazne? I stary dobry Al Capone sel brucet za inkom tax evasion. Protoze stat nesralo ani tak ze ma ilegalni prijem, ale to ze z nej neplati vypalne statu.

    • proud napsal:

     Zjisti si danovej zakon ;-).Kdo ma povinnost je platit a za jakejch okolnosti,kdo ne. A az najdes US zakon o povinnosti platit dane,posli mi odkaz,to budu teda cumet :-) ;-)

     • Petr C napsal:

      Jdete do prdele se zakonama. Neplatite dane, jdete do basy.

      • proud napsal:

       V Canade a vetsine zemi sveta,jak ne ve vsech…….ovsem treba Canada za placeni dani leccos nabizi,uz je to mnohem vic nez treba ceska kolonie.

       • Petr C napsal:

        Nevim, ale socialnich vyhod podle toho co jsem slysel mate vic v Cesku. Jinak u nas neplati dane doktory a leky, indiani. Jinak tady myslim funguje nejaky welfare system a nejake decke pridavky. Lekarske sluzby pry jsou take zdarma, ale platime myslim $150. Takze to zdarma neni. Zubare a ocniho platite zvlast. Z dani si odepisujete stylem cim vic vydelate tim min platite – vsak zakony delaji nejbohatsi. Ja osobne na to kaslu stara se mi o to nejaky manas. Ja jen vim ze pokud pro nekoho delam jde z meho platu do prdele asi 49%. Navic v obchode platite od 7 do 14%. Firma musi uctovat za material 12% a za praci navic 7%. Takze lide jsou tu zdanovani az po usi. Vsude vladne stejna pakaz.

      • přemítač napsal:

       A jak to dělaj v pralese indiáni? Strom dá plod. Zanesou to do účetní rozvahy a večer u ohně zhodnotí kolik že jim strom č. 1479 v sektoru D poskytl živin. Pak je vše třeba zdanit, po odečtení je třeba rozdělit to nejlepší mezi své podržtašky a stařešinům, protože ty pak budou držet v názorech na mé straně, no a zbytek živin se rozdá těm co nám ty živiny naservírujou a slupky hodíme těm co pro nás neloupají banány. Prostě nám patří les, nám patří stromy, nám patří jejich plody a lupeny, fakt tady už chybí jediný, aby někdo koupil a spočítal objem vzduchu a složek v něm, ty rozkrájet na podíly a rozdělit si je mezi vedoucí funkcionáře. A potom zbývá podepsat kus poděla.ýho papíru, kde ustanovíme a uzákoníme, že slunko je něčí majetek a jeho světlo taky. Jestli si to podělí na třetiny nebo 16-tiny je už jedno. Všichni úlisňáci budou vlastníci a slunko jim pošle nevyčerpatelný dividendy do konce života. Dont worry be happy.

       • proud napsal:

        „A jak to dělaj v pralese indiáni? Strom dá plod. Zanesou to do účetní rozvahy a večer u ohně zhodnotí kolik že jim strom č. 1479 v sektoru D poskytl živin. Pak je vše třeba zdanit, po odečtení je třeba rozdělit to nejlepší mezi své podržtašky a stařešinům, protože ty pak budou držet v názorech na mé straně, no a zbytek živin se rozdá těm co nám ty živiny naservírujou a slupky hodíme těm co pro nás neloupají banány. „…………naprosto perfektni:-)))))))))))))))))))))))),takhle podobne se plati uz za vodu:-)))

    • proud napsal:

     USA dane zakonem zrusily,ale uz je zakonem nikdy neuvalily zpatky.Malokdo to vi,IRS radi mezi lidma a ma respekt,vetsina radeji zaplati a nehandrkuje se,natoz aby si zjistila jak to ze zakona je,ja si na nej svyho casu dosel,prave kvuli danim a muzu rict ze jsem se vyborne bavil kdyz jsem prohlasil ze nemam problem platit dane za veskery vyhody ktery z toho americani maji,ze mi staci jen od nich potvrzeni ze mam narok a dostanu,jinak ze nevidim ke svymu patriotismu duvod :-)))

     • Petr C napsal:

      Vi to hodne lidi. Pred par lety se soudil o to nejaky herec. Samozdrejme prohral a sel brucet. Snad si nemyslite ze paraziti neco nekomu odpusti.

      • proud napsal:

       Myslim ze to bude nejspis zalezet na vic vecech,zas tak dobrej abych vedel vsechno nejsem,to bych byl reditelem zemekoule:-)))).O om zakone,ze na ne neni vim,ale jak to je s tema kdo delaj sami na sebe a IRS,to treba nevim,asi tam nejaka klicka bude,jak rikas,parazit se zivit rozhodne nejak musi.

 10. Sasin napsal:

  Přídopotek

  Na to všechno se váže například zahraniční manufakturní výroba za mzdu nebo výroba zbraní, která se vyváží do ciziny, což to by neudělal žádnej normální člověk, který by se chtěl proti komukoli bránit. Všechny tyhle a podobné idiotizmy šmejdský stát podporuje, páč jemu se jedná jen o výběr daní. Fantastické, neuvěřitelné. Ostatně současná sytuace na západ od nás je motivovaná stejnými chtíči. Kokoti, co to dělají mají přednost předevšemi. Takové malé vši rozlezlé v kožiše. Hodně teho je. Například přídám ještě tuto idiotinu. Všichni vědí, že vojtěžka se nedá žrát, ale blboň co to dělá na rodné půdě, anóbrž šlohnuté půdě, která mu nepatří, je idioty považován za podnikatele. Úplně neuvěřitelné je, že si dovolil, že ho to vůbec napadlo, vlízt k rozpočtu a ještě si ulívat z něho na své nápady to, co urval lidem od huby. To je doslova šílené. Předci by to pojmenovali jasně. Kazisvět, příživa, zločinec, přestupník a tak podobně. A gdyž takový škůdce zaplatí pár bankocetlí daně, co to je toto za idiotizmus? Jaká hodnota tím jako vznikla, gdyž každej pitomec musí vidět ty ztráty na půdě, na lidských pro národ prodsělečných činnostech, které jen ničí svět. Jen proto aby se nějaké hovado napakovalo. Gdo mu to jako dovolil? Co to znamená? Nebo jak je možný, že nějakej „hejtman“ má přes dvacet papírových funkcí za které bere s klidem želvy bankocetle, které stát urval lidem od huby. Co to je toto za myšlení. A až se jako všechny ludry ažerou a odletí jako kobylky, že se vrátíme jako to dát pucu, k čemu nám dopomáhej desatero. To ja fantastická diagnóza.

 11. jan nowak napsal:

  .. NAZDAR KAMARÁDÍ..
  .. www wčera sem tu nebyl , je Zde ! i něco nowýho ??
  .. Dnes sem tu-totiž je-štěd nebýl .. WIKINGERE Petere ! ! !
  .. teda , jako~že neska..
  Krtek tu už byl ??
  A Sasín ???
  Já sem Reptilián a nema furt ČAS..
  Sorry jako

  ps : ^ ^ .. !

  • Krtecek napsal:

   Režimni tisk,který nikdo nečte,nám tu prý poslal jakéhosi Frantu,který z toho hnilobneho stromu spadl přímo k nám do skvělé alternativy,aby tady hájil neplacení daní korporatni oligarchicke fašistické diktatury ohnutých hřbetu a nízkých platu,že jako se proti tomu tady nesmí nic dělat!
   Wikimu jsem to zatelefonoval ale on je se svými dvěma milenkami na cestách!
   Toho Ference Křováka z džungle střevního proudu máme vyslechnout i kdyby nám všem nadával do komunistů,kteří padli už před ctvrtstoletim a ten člověk si myslel.že stačí nadávat a tím to jeho politická strana Smejdu vyhraje!

   • jan nowak napsal:

    Danke schon.. Herr komandant Krtek !

    • Krtecek napsal:

     El comandante maximero,ten Franta se nám zabejcil a nápady nechce dávat nebo je nemá a možná dostal z nás infarkt neboť k věci mlci!
     Zas všechno musíme dělat sami!
     Vždyť nic jiného nechceme než,aby si jeho strana dala do svých bobkových listů naše DV a tak ve volbách zvítězila!
     Talentovanemu znalci Frantantovi,tak jeho latina stačit nebude protože nema rád naše plátce daní a chce jen,aby daně neplatili zejména jeho fašistické korporace a navíc naše peníze z našeho rozpočtu vykradli!

     • Franta napsal:

      Z kolikáté třídy základky vyšels, debile? Frantanto.

      Co děláš sám? Mlátíš do klávesnice a hákuješ někde za minimální mzdu, protože se základkou se většinou o moc víc nevydělává.

      V USA se daně platí (a to píšu jako zarytý odpůrce NWO). Pokud je neplatíš, zavřou tě. Už tady i kdosi psal, jak to je doopravdy.

      Sbírka exotů tady. Autoři typu Slabeycius (proboha – proč??). Diskutéři typu bolševika Prouda nebo tebe. Promiň, nesplním ti tvoje přání, abych spáchal harakiri za to, že má studia neskončila základkou a nepracuju za pár šupů. Měl ses líp učit, Krte.

      • jan nowak napsal:

       El komandante Krte : Franta pí~ce že chodí ještě na základku..
       Zatim neukončil prwní Stupeň a newí tedy , že se Zde ! NEPÁŠE HARA-KIRI..

       Tady frrrčí WOODOO !
       ……………………………….. Michala w.r.

      • Krtecek napsal:

       Podívejme se na kujona Frantanta,zas mu došly argumenty a rád by se dozvěděl kolik beru na hodinu namísto,aby z tohoto výstavního senochrupa něco vyšlo tu leze do nerva našemu pilnému lidovému komentátorovi Panu Proudovi!
       On nechce vrátit
       peníze za jeho marně prožitá studia,kdy se tu presentuje svými úplně prázdnými příspěvky,kde neví co je to Sociální stát který způsobil vznik mohutné stredni vrstvy u sousedů kterouprozatím valku,ta se nevejde do tlustých mercedesu! Propaguje,aby jeho korporátní fašisté nemuseli platit dane a zmocnili se vadnými zákony o exekucich všeho majetku který ještě zbyl naši tzv Střední třídě,která nemohla ještě vzniknout protože to jedno slovo chybí v naší prý bezvadně Ústavě,kterou nezná,neboť ve škole chrapal a nic se nenaučil!

       • Krtecek napsal:

        Takoví ignoranti jako Frantanto,kteří neví co to je Sociální stát nám v ČR vytvořili zcela výtržnícky právě na tom,že nedali záměrně do Ústavy to jedno slovo možnosti nekonečného vykrádání kapes občanů voličů!
        Oni totiž od začátku věděli,že nám naordinuji hruby raabijatsky zákon o exekucich,který by nikdy nemohl vzniknout,kdyby toto slovo v Ústavě
        bylo!

       • Krtecek napsal:

        Zločinci,kteří nemají rádi malá zvířátka prý zajistili své turbo školení zaplacenim za možná neplatné papíry kdoví možná i v Plzni!
        To je zřejmě i podpindostnik režijního tisku pan Frantanto který tady na alternativu spadl se shnilého stromů lži režijního tisku,když se v noci obracel ve své křovácké režimní džungli!

        • Sasin napsal:

         Jaký je rozdíl mezi autem a blboněm. Do auta gdyž nenelejete předem jeho podíl, tak se nepohne.

        • s rozumem v zacatcich napsal:

         Konecne…proc by se nemohl dospelec napred „predplatit“ (v politickych „penezich“) jinak by se nemohl ani narodit, natoz se dat pocit??

 12. proud napsal:

  „Používají naše spolutvůrčí vědomí jako svou černou magii. Zasadí do našeho spolutvůrčího vědomí semínko a emoce jsou pak tím, co toto semínko obvykle vyprovokuje/katalyzuje. Provedou operace pod falešnou vlajkou nebo vytvoří nějaké události v médiích, které v lidech vyvolají silné emoce, které pak vyprovokují semínko, které zasadili. Takže nás v podstatě podvádějí a navádějí k tomu, abychom naši vlastní sílu/moc používali proti sobě/nám samým. A pokud se naše spolutvůrčí vědomí naučíme používat/využívat, znamená to pro ně konec. To je to, proč tady tuto skupinu lidí drží. Používají heslo „rozděl a panuj“ k tomu, abychom se při debatách o všech našich systémech víry navzájem drželi pod krkem.“…………Taky dobre napsany,podle me hodne pravdive.

  • proud napsal:

   „hypervědomí je odkázáno/spoléhá na každého z nás, aby se mohlo dostalo tam, kde potřebujeme být, abychom pomohli tuto posttraumatickou stresovou poruchu vyléčit/uzdravit a dostat se tak za bod, kde může opět nastat léčení/uzdravení. Zjevně v tomto bodě ještě nejsme.“…………… a to je prave o ty praci s lidma,kazdym jedincem.

   • proud napsal:

    Uz dlouho me udivuje jak malo lidi o tom vi a jak malo lidi se o to zajima,pritom chteji zmenu,ale nevedi jak ji dosahnout,misto aby se zajimali,makali na tom,tak jen tlachaji,drbou,stezujou si a pritom jecej a makaj pro system a podle nej,blahove se domnivajic,ze proti nemu……

    • proud napsal:

     „Jak je naše spolutvůrčí vědomí používané proti nám?

     Jak je naše spolutvůrčí vědomí používané proti nám? Už jsem probíral to s černou magií, kterou Cabal používá. Možná vytvoří film o velkém zemětřesení nebo teroristické události a pak provedou operaci/akci pod falešnou vlajkou. A naše spolutvůrčí vědomí pak vytvoří možnost/umožní, aby se přihodilo něco většího. Používají to na mnoha různých úrovních. Jsem si jist, že mnoho z vás je důvěrně obeznámeno s tím, jak je používána černá magie a jak velkou roli v tom hraje vědomí.

     Jak udělujeme souhlas s používáním našeho spolutvůrčího vědomí proti nám? Zvedněte ruku, pokud jste souhlasili, že budete otrokem s volným výběhem? Nikdo? Ani já si to nepamatuji. Jak jsme dali souhlas/svolení těm, kteří používají naše spolutvůrčí vědomí proti nám? Fajn, jedním z nejrozšířenějších způsobů je apatie – nedostatek akce, nedostatek vůle/odvahy se postavit a vzdorovat. Mnoho z nás je připraveno to udělat a už to také dělá.

     Všichni, kdo spí, což velká většina tohoto kolektivního vědomí, o kterém mluvíme, této bytosti kolektivního vědomí, právě v tuto chvíli kormidluje loď. Ale jak víte i malé kormidlo může změnit směr lodi. Malé množství lidí, kteří se dožadují síly/moci našeho spolutvůrčího vědomí a začínají požadovat uvolnění potlačených technologií, je to, jak dosáhneme toho, aby se věci staly. Nebudeme mít někoho, kdo přijde a oznámí to ve zprávách nebo na vládních úrovních.“……….. https://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/9963-mandeluv-efekt-slucovani-casovych-linii-a-starodavne-mimozemske-entity-z-budoucnosti-2/

 13. proud napsal:

  „Richard Dolan vysvětluje, jak stát využívá propagandy, aby dosáhl specifických cílů, které by jinak bylo nemožné omluvit. Proto nás bere zpět do pradávných dob a zkoumá prvotní formy falešných vlajek, abychom lépe porozuměli, jak se tento jev vyvinul. Z velkého požáru Říma roku 64 až ke spiknutí střelného prachu roku 1605, vidíme, jak může vláda vymýšlet ohavné skutky proti vlastním lidem nebo využívat situací, aby zvýhodnila ty v moci. Důležité je, že pochopíme, jak stát využívá propagandy k dosažení jinak neomluvitelných cílů.“………..taky dobrej postreh.

  • proud napsal:

   Az na ten termin „stat“,protoze ten je pokud si nevladnou lidi sami,spatne.A to spatny je holt hodne zazity,zvlast kdyz se lidem tvrdi(lze!),ze si sami vladnou,prostrednictvim „zastupitelu“,chodit dnes zase do skoly a nekdo mi to tvrdit,neudrzim se a jednu mu vypalim :-))))

 14. jan nowak napsal:

  Ha.. tag won tu trollí KUNDRA & a ten druhej pták.. newim
  Jag sse menuje !?
  Ani to nebudu ČIST : /
  Michala

 15. jan nowak napsal:

  .. sám dostaneš wýpowěď OUDE – Lidojop to tu-hle ři-kal : p

 16. neco za neco, nic z neceho, neco z niceho napsal:

  Mnozí by pro změnu (i své) situace „něco ze sebe“ obětovali mít ještě („ponecháno druhými lidmi vůbec co na starost“) co, ale ostatních „bůh“ na výši jejich obětin libě neshlédl…a tak neumožnil aby svými omezenými možnostmi pokoupili třeba „neprodejné“ (jednoduše nejsou k dispozici „trhu“ „běžných“-nezvýhodňujících se…lidí…klíčové uzly „ekonomik“-kde jsou „naakumulované“ přístupy ke zdrojům.

  • plynutí prostoru+byla driv slepice, dane jdouci statnim jelimanum, nebo vejce? napsal:

   Proč máš perníkem zkřivenou tvář? (Jako obžalobu selhání vší společnosti na kterou doplácíš…jedinými skutečnými penězi to jest svým životem…)
   Cožpak tě nepřijmu, když budeš jednat jako šmejd, podržtaška, ouřada, šmelinář, příživa (neboli odborník) na nějakém oboru lidských potřeb a oborů zvrhlých činností? Vždyť tebe (každého z vás) jsem ustanovil, abys vládl hříchem, aby ti všecko hovado přespolní, zeměplaz, i ptactvo vzdušné obětovalo.

   • Krtecek napsal:

    Sluho boží,nebohy studente
    když budeš psát nesrozumitelné jako Belzebub nebudeš se řídit našim DV
    ušetřís v zimě za uhlí neboť te naložím do kotle pekelného a dojdeš uvareni v mukách pekelnych!

  • Krtecek napsal:

   Nápis sluho boží
   jak se ti líbí přikázání Desatera voliče neboť Slovo lidu je slovo boží!

   Čekají na tebe muka pekelné když se nebudeš k nim modlit a nenapíšeš si v koupelne na zrcadlo jejich znění,aby ti došlo co je království nebeské a každý den by jsi viděl jak my lidé jsme věru pobožní a spravedliví!

 17. kolkobudeszit napsal:

  Aspon Vas mudry pezident pan Zeman Vam povedal, ze CR je rocne okradane o 300 mlr. kc zahranicim. Vo V4 je to podobne, ln politicke meduzi mlcia…Kiska… Aby
  banksteri mohli stale dojit staty, dosadzuju babky do vlad Zaoral., Sobot…, co budu vytahovat z ludi posledne, aby mali z coho platit kolonialnu narodnu represivnu byrokraciu, aby dojna kraa nezdochla a nech lud sa bije o kosti, ci zavidi uspesnejsim… Preco ziaden politik neberie korporaciam to,co nam ukradli, to, co vytvorili nasi drahipredkovia rodicia, stari rodicia i v akciach Z-praca zadarmo…? A v CR mlcia o nezakonnych cirkevnych restituciach-miliardy a akoze „bojuju“ o miliony pre skolstvo i to lenpred volbami.Pochopte -situacia V4 je horsia ako po 2.sv.v. vojne, ked po nej sa za 20 rokov vsetko nanovo vybudovalo, co dnes za 27 r. po havloidnom prevrate nedokazeme ani udrziavat! Vsetko nam patrilo a ked si i niekto bral stale zostalo. Ano, boli sme oklamani. A teraz mame nahanat drobnu strednu vrstvu zivnostnikov, aby nadnarodni zlodeji odvratili od seba pozornost? My potrebujeme uspesnych a bohatych nasich u nas, aby nas rozvijali a neutekali rozvijat degener zapad…o co sa zapad starocia snazi a vykrada najlepsich metodami ako na Ukrajine…rozbit a uz je konstrukter lietadlovych lodi v Cine, letecke motory…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!