Vyšlo nové číslo Šifry: Co se děje s počasím?

slider082017V úvodní reportáži letošního osmého čísla se vydáme s Karlou Czechovou na Kubu, kde jako by se zastavil čas. Nová posila Šifry vždycky toužila vyrazit na pověstný ostrov svobody. Netušila sice, proč ji srdce táhne zrovna do Karibiku, ale teď už to ví. Titulní článek nové Šifry se věnuje globálnímu oteplování. Nebo spíš oblbování? Dnes už ani ti vědci nejsou, co bývali. Za kus žvance a grantu by byli klidně schopni tvrdit, že je země placatá, kdyby na to přišlo. Nebo spíš přehřátá. Milan Pullmann uvádí na pravou míru rozšířený mýtus takzvaného globálního oteplování, za kterým se skrývají především politická agenda a propaganda a těžké peníze.

O akupunktuře jste již jistě slyšeli. Ale o nebeské akupunktuře? Nebeská akupunktura a trhač mraků jsou přírodní technologie, které napomáhají napravit narušené klima a ozeleňují poušť. Například v Mongolsku…

Známý vojenský analytik, podplukovník v záloze, expert na armádní techniku a publicista Martin Koller nás zavede do světa ekologických válek. Čím vším se dají lidi kropit? To byste se možná divili. Anebo už možná ani nedivili…

A jak číst sny?

To vše a mnohem víc se dočtete v Šifře, která je jako vždy od začátku až do konce nabitá informacemi.

Časopis objednávejte zde: https://eshop.casopis-sifra.cz/id/6/
40 Komentářů k Vyšlo nové číslo Šifry: Co se děje s počasím?

 1. Maroš napsal:

  Na južnom a juhozápadnom Slovensku sú na tento víkend predpovedané nórskou meteo stanicou Yr výrazne teplejšie noci - lokálne o 5 až 8 stupňov oproti denným teplotám, napriek slnečným dňom. Kto zažil zatmenie Slnka na pár minút a to desivé ochladenie, si musí položiť otázku - ako je toto možné - pretože nejde o náhli prílev horúceho vzduchu, ale o pravidelné striedanie studených dní a teplých nocí! - pri tzv. "ustálenom" počasí. Takže - škvariť HAARPom nás budú "už len" v noci. A to ešte ďalšie tri mesiace -aby sa imigranti z Afriky stihli aklimatizovať. Či čo...

  Poznámka - linky na meteo predpoveď Yr sú stále aktualizované - teda túto predpoveď si treba pozrieť hneď teraz 08.09.2017 a prípadne použiť print screen na dokumentáciu - než vám súdruh z SHMÚ bude tvrdiť niečo iné.
  https://www.yr.no/sted/Slovakia/Trnava/Galanta/
  https://www.yr.no/sted/Slovakia/Nitra/Nitra/
  https://www.yr.no/sted/Slovakia/Nitra/Nov%C3%A9_Z%C3%A1mky/
  https://www.yr.no/sted/Slovakia/Bratislava/Bratislava/
  https://www.yr.no/sted/Slovakia/Trnava/Trnava/

  TRI MESIACE JESENNÝCH HORÚČAV! Tak sa vyrábajú púšte!
  http://www.pluska.sk/rady-tipy/sokujuca-predpoved-jesen-bude-este-teplejsia-ako-leto-take-nieco-tu-nebolo-60-rokov.html
  Zdroj:
  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/uk-weather-three-month-indian-11104381
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11025-slunce-nejvetsi-erupcec-dvanact-let

  • mach napsal:

   Nauč se alespoň základům fyziky.Harpe . Zem opravdu není placatá.

   • jan nowak napsal:

    JE placatá. Nad ní je sklo-obloha. A Dnes-ka maj nahoře Reptiliáni mejdan..
    Wši-mněte si ROBOTI těch dlouhejch bílejch LAJN : o
    Napočítal sem jich nejmíň pětadwacet !!!

    .. to musí bejt Sasíne podřádná bangocedule která to-hle wyluxuje - o rypáku
    nemluwě..
    No a na pólech jsou www w tom SKLE DÍRY - a tak wznikaji Tornáda
    a Hurrrikány.

    ps : pozdrawuj Pažouta s Horáčkem
    2ps : POZOR POZOR - Haarpíkowi dochází žrádlo !

   • Maroš napsal:

    mach - poprosím teba aj nejakého "sizyfosa-fyzikusa" - ale najlepšie ženijnú zelenú armádnu gumu, aby mi vysvetlil - vektorovo aj skalárne rozklad síl, rezonanciu, šírenie tlakovej vlny, interferenciu sekundárnych tlakových vĺn a pohlcovanie tlakových vĺn - PRI VÝBUCHU NA POVRCHU PEVNÉHO TELESA, OKOLO KTORÉHO SA NACHÁDZA OBAL Z PLYNU A KVAPALINY, KTORÝ JE NA TOMTO TELESE PRIDRŽIAVANÝ AKOŽE LEN GRAVITÁCIOU, NAKOĽKO OKOLO TEJTO SÚSTAVY JE LEN AKOŽE VÁKUUM - zvlášť, ak sa teda tlak v tekutine akože šíri všetkými smermi, teda - mal by sa "stretmúť" a anulovať v protipóle - oproti miestu výbuchu - teda - malo by maximálne ak tak dôjsť k rezonancii - teda k spätnej vlne - ak by sa mohla odraziť "sama od seba", ale v žiadnom prípade - k obehu okolo telesa!!!

    Vieš, ako funguje obeh vody vo veslárskom bazéne?!
    Vieš, čo urobí voda v lavóri, keď do stredu hodíš kamienok?

    "Stĺp pár a sopečných splodín vystrelil až do výšky 50 kilometrov (Vezuv vybuchol najviac do výšky desať kilometrov). Hluk Krakatoy bolo už počuť do vzdialenosti 5000 kilometrov - v Austrálii a na Mauríciu. Tlaková vlna sedemkrát obehla zemeguľu.
    REPLAY: "Tlaková vlna sedemkrát obehla zemeguľu." - "obehla" - lebo len tak môže byť zemeguľa "guľatá" = preto oficiálne "musela obehnúť", alebo ODRAZILA SA! - ako v lavóri s vodou "tekutinou"?!
    http://www.24hod.sk/vybuch-krakatoy-vytvoril-najhlasnejsi-presne-zmerany-zvuk-v-dejinach-cl394543.html
    Pascalov zákon o šírení tlaku tekutinách /nestlačiteľných kvapalinách/
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pascal.png
    http://physedu.science.upjs.sk/kvapaliny/pascal.htm
    Tlak na "profile krídla".
    http://antiskola.eu/sk/referaty/12364-aerodynamika

   • dokturek napsal:

    machu tebe dokonale zblbli vid ty fyziko zeme je plocha a nad ni klenba
    divej se aspon chvilku na oblohu v noci kdyz uz ti ty fyzikalni zakony popletly pouzivej svuj rozum a ne cizi mozna ze na neco prijdes o cem doposud nemas tuseni ...nebo se porad aspon se Sebestovou..

 2. proud napsal:

  Samozrejme ze prachy! Ale oni prece za nic nemuzou,jak tvrdi par zblbel:-))))))))))))))))))))))))))))))))))).Jenze je nevymyslel zadnej trouba,moc dobre vedel co dela a co tim zpusobi,proto taky jima svou rodinu bohate nazasobil,a vsim co je vydelava a toci.......abysme mu nemohli prekazet a stali se jeho majetkem....

  • Petr C napsal:

   Vy zase placate. Prachy zmenily pocasi. Nebyt penez, tak by lide byli taci hodni, mili a zili by v raji. Ze?

   • proud napsal:

    Kdo vi,mozna by uznavali jen jiny zebricky hodnot a mozna uz to samo o sobe by hodne znamenalo.... Nejde rict jen "nebejt penez".Ale s nima je vec naprosto jasna,i ten zakladni zebricek hodnot je jasnej a je mnohem lehci je predvidat a ovladat.

    • nehledenarypaky napsal:

     Že by jim poskytovali to, co ty jim dát nechceš

     (nemůžeš, nedáváš, neposkytneš, od svých hub si neurvete, abyste tak mysleli i na ostatní než jen sebe a ty své nezvedné rodinky?)

     ?

     • proud napsal:

      Nemuzu,dobre jsi to napsal,ja sam nemuzu,ale my vsichni si dat muzeme aniz bysme se nenavideli a vrazdili mezi sebou,natoz k uzitku jinejm ........

      • notykoxo napsal:

       Čili...chceš tím říci, že "obětovat" by měl každý a pak by jsi to naciťoval jako spravedlivé?

       Otázka je co by měl kdo obětovat a jaké oběti ("platby") naopak nepřijímat.

       Mně by například zajímalo - na chvilku si zapoměň, že kdy existovaly nějaké politické peníze - tak mám tu dotaz:

       Ty jako jedinec (ne jako "všichni") jsi svorný obětovat něco od sebe za to, že bude obětovat někdo druhý také? - neříkám, obětovat přímo Tobě aby ti pomohl, ale obětovat něco obětovat je třeba, abyste se měli všichni lépe? Jak se můžete mít lépe než mezi lidmi, kteří se chápou jak pomáhat a přitom nebýt vtěrky?)

       Zde může být seznam "komodit" (změn či udržení) toho za co jsi ty něco ochoten obětovat:

       • proud napsal:

        Spatne to chapes,nejde o zadny "obetovavani"! A nejde o zadny komodity v prvni rade.Je to o zpusobu zivota,o praci pro druhy a tim i pro sebe,o to nejlepsi co muze individualita vsem poskytnout a tvorit s nima celek.To vsechno zcela prirozene a samozrejme.

       • proud napsal:

        Nikdy jsi nemel radost z dobre udelany prace pro druhy a jejich radosti z ni,kterou jsi jim venoval, aniz bys myslel na to co za ni,aniz by te to zajimalo? Jestli ne,je mi te lito,ze ten pocit neznas,ale porad neni pozde ho poznat ;-)

        • preference neublizovani je vic nez jen nenasili napsal:

         Takže nejsi ochotný se pro něco něčeho vzdávat?
         Zřejmě to v praktickém životě a ve vycházení se "všemi" (společnostmi) uplatňuješ, jen jsi o tom takto zatím neuvažoval?

         A připadá ti rozumné obětovat zrovna tu možnost ovlivnit ty další lidi právě tím, že od nich nic nepožaduješ (nikoli tajně - ať si na to "přijdou sami", ale v rámci KOMUNIKACE, aby bylo jasno jak se a jak TO zařizovat)? Se sobeckou "radostí" to primárně nemá souvis.
         Třeba podělíš se o žvanec s násilníkem, jenž je tvrdohlavý se např. násilí v praktizování vzdáti? Jen abys měl samoúčelně radost z toho jak jsi dobře odvedl práci (třeba pro vraha)? Předpokládám, že nikoli, jen si tento podvědomý postup neuvědomuješ?

        • proud napsal:

         Pochop ze neni duvod se neceho "vzdavat":-).Delit se s vrahem:-)))))))))))))))))))),mas me za slunickare? :-)))))))))))))).Vrahovi poslouzis nejvic,a s nim i jeho okoli,kdyz ho posles tam,kam patri,k reinkarnaci!Vsechno ma prostou sablonu,co vysilas,to dostavas.........v realnym zivote,nikoliv v tom umelym.....

        • proud napsal:

         Jeste kdybys mi priblizil rozdily mezi neublizovanim a nenasilim? ;-)

        • raptor napsal:

         To byl jenom příklad, kterým se pokouším přiblížit Tvé sféře zájmů, abychom si alespoň dokázali porozumět (třebas ne souhlasit či součinit), když nic jiného, ne příklad na kterém se zarážet.

         Věřím, že v jádru jsi ochoten se něčeho (co bys mohl získat nebo co by mohlo být Tobě výhodné, ale za cenu třeba obětování nějakých hodnot jenž jsou ti také drahé a přitom vůbec nemusís být jejich nositelem či právním vlastníkem) také ZDRŽET (uskromnit se, dát prostor něčemu jinému, atd.)...zatím ale zdá se nikoli myšlenky, že ostatní můžou - a když si to nějací "ods0uhlasí" tak i "musí" bejt prostě dobří na spoluživot na jednom OSTROVĚ - ať planetě, ať území, ať oboru, ať zájmů - jen tak sami od sebe ANIŽ BY JSI I TY PŘISPÍVAL PŘÍMO TOMUHLE - na zvýhoďňování toho, co si ceníš na druhých a co naopak nechceš aby rozvíjeli? Ono taková ta představa, že "VŠEHO JE DOOOOOOST" na to, abys nemusel ani ty něčeho se vzdát...je vytržená z reality. A nejde ani tak o to čeho se vzdávat, ale o ten akt vzdání se (obětování).
         My - jako společnost - potřebujeme Tě - aby ses něčeho vzdával a ne to nechával na nás nebo na tom, že to přece ZA TEBE NĚKDO MŮŽE UDĚLAT.

        • proud napsal:

         Nj,jenomze ty pletes dohromady uplne ruzny veci:-),vzdat se neceho(ceho?),obetovat neco(co?) a zit tak ze "ZA TEBE NĚKDO MŮŽE UDĚLAT" to jsou naprosto rozdilny veci.Ve spolecnosti o ktery premejslim bude nekdo takovej kdo bude muset neco obetovavat,nebo bude zit tak,ze za nej budou delat veci ktery muze sam,jiny,celkem vzacnosti a to ne proto ze bude v opozici,nebo nebude chtit,ale proto ze se bude cejtit v jednote s ostatnima a sam bude chtit bejt platnej,potrebnej a "normalni",respektive ho ani nenapadne nebejt "normalni".Tim spis ze ho nikdo nebude honit ani ukolovat,chtet po nem neco co ho bude vycerpavat a zakonite ho to casem zacne srat,kdyz na to rovnou nezacne doplacet svym zdravim.A obetovavat neco? A proc?Vzdyt to vubec nebude potreba.Ten umi to a ten zas tohle........jak je to v ty krasny pohadce,a vsichni udelaji moc. :-)

        • proud napsal:

         Neni to o tom ze "musim",je to o tom ze chci,o zodpovednosti k sobe a ostatnim.Takze ne kvuli vyhodam a vejdelku.

        • s@anec napsal:

         Nepochopení.

         Nebudeš mít dobré lidi když pro to nic...(neobětováváš, v prospěch toho se nevzdáváš)

         - nezvýhodňuješ patřičné vlastnosti.
         (To je zrovna úkol jednotlivce, ne nějakých neosobních všeobecných "zákonů").

         To má někdo dělat za tebe? Nebo to nechceš?

         "Jestřábům" nechť se skvěle žije mezi samými "Jestřáby" a "Holubicím" mezi samými "Holubicemi" (Viz. teorie her - strategie - poměry fiktivní populace jen J+J se požerou, kdežto jen H+H dokáže fungovat. Dokáže se ustavovat dynamická rovnováha jestřábů X holubic).

   • proud napsal:

    Bez nich bys musel kazdyho ke vsemu presvedcit,s nima si ho proste jen "koupis".....

    • jan nowak napsal:

     PETERO-Daktyle , rozená Raptorowá..
     .. he-le ty pí~češ ta-ky moc PĚKNĚ ! ! !

     Rád si to přečtu - ale až budu mít trochu wíc ČASu a Až se.. ( bude psát )
     a nebo sse naučim ČIST..
     Což www widim tag na ROK.. 2026 : (

     Katapult , Nostradamus a Michala w.r.

   • proud napsal:

    Takze pochopitelne lidi blbnou s pocasim,ale za PRACHY!JInak by se nahlas ptali proc maji to ci ono udelat a premejsleli by jestli je to spravny!Misto toho se ptaji "za kolik" a "kolik" urcuje jestli to udelaji,nikoliv to,jestli je to spravny,tim konci jejich premejsleni,od toho tu prece jsou jini,aby premejsleli!Nechapu,zes to jeste porad nepochopil!

    • Petr C napsal:

     Lidi, delaji to co delaji z touhy po moci a ovladani lidi. Prachy jsou jen prostrednik, ktery jim k tomu dopomaha. Zrusite prachy najde se jiny system ovlivnovani lidi. Lide jsou jaci jsou. Tech co hromadi prachy jen pro mnozstvi neni moc. V dobe kdy prachy neexistovaly jejich funkci mely jine predmety.

     • proud napsal:

      To je duvod proc rikam skoncit s penezma,ale i s obchodem,s tim celym systemem!

     • proud napsal:

      Ale abys to pochopil,musis tak premejslet,zadny neco za neco,jak jsme vychovavany jako mus. Jde o uplne novy schema na uplne jinejch zakladech a hodnotach.

      • Petr C napsal:

       Jiste ze je neco za neco. Bez prace nejsou kolace. Nebo ve Vasi ideologii budou jen hodni, pracoviti lide? Lide kteri nebudou zavidet, nebudou psychopati z touhou po moci? Techto lidi je mnohem vetsi procento nez tech druhych.

       • 97709035762123433322 napsal:

        "...neco za neco. Bez prace nejsou..."

        Nevím, jestli je vhodné tím NĚČÍM co se po druhých chce mínit akorát nějakou "prácu"...

        • Petr C napsal:

         Jestli ze nezasadite, nesklidite. A tech kterym se nechce sadit je mnohem vice nez tech kteri sadi.

        • 97709035762123433322 napsal:

         Zda CHCE není totéž jako zda (od "společnosti", od "systému=neřádu") v jemu daných podmínkách... MŮŽE.

     • samoúčelný umělý vztah podřízenost-nadřazenost napsal:

      " najde se jiny system ovlivnovani lidi"

      Proč hledat Ameriku, dyk ten "jinej" system je jasnej jak facka a řiká se mu: ZÁKONem

      Jako každej nástroj je dvojsečný.

      • Petr C napsal:

       Zakon je jako tvoren tema co byli voleni pry vetsinou a za mlceni te mnohem vetsi vetsiny ktera nevolila. Jiste cim vic zakonu tim vetsi anarchie a zneuzivani, proti nepohodlnym. Clovek hodny nazvu clovek, zakonu moc nepotrebuje.

       • proud napsal:

        To je pravda.

        • 97709035762123433322 napsal:

         Záleží na které straně postáváte, když dvojsečné ostří seká, klátí...zda před jeho špicou nebo ji třímete ve svém držení.

        • Petr C napsal:

         Rekl bych ze vetsina nas stoji pred tou spicou. Naucili jsme se obstojne uhybat. A ja osobne jilec drzet nechci. Zakon je jen jeden, stejne jako pravda. Zbytek je jen k podmaneni a ovladani lidi.

 3. Petr C napsal:

  To by Jste musel skoncit s lidstvem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!