P.C.Roberts: Drahé Rusko – nepřítel není partner

TOPSHOT-LITHUANIA-US-MURAL-TRUMP-PUTINSvévolné americké uzavření ruského konzulátu v San Francisku i následné prohledávání všech věcí a rekvizit, které k němu patří, Rusy vážně znepokojilo. Nelze pochybovat o tom, že tímto činem porušil Washington jak diplomatickou ochranu, tak mezinárodní právo. Proč Washington tak okázale ukazuje světu své pohrdání právem? Chce světu ukázat, že Rusko je natolik slabé, že se Washingtonu neumí postavit? Že žádné mezinárodní právo a žádná diplomatická imunita nejsou dost účinné na to, aby způsoby washingtonského jednání dokázaly usměrnit? Že si Washington může dovolit veškeré právo znásilňovat, aniž by se za své chování dočkal odplaty?

Odpověď na tyto otázky je následující: Názorem Washingtonu je, že moc a pouze moc a nic jiného vytváří právo. Zákon byl vyhozen z okna.

Takže: z jakého důvodu se tedy Rusko při svých jednáních s Washingtonem stále spoléhá na zákony?

Bylo účelem akce v San Francisku nalézt něco, coby se po zpracování dalo využít jako důkaz o ruské spoluúčasti na amerických prezidentských volbách, ve kterých byl zvolen prezident, který ve vztahu s Ruskem dává přednost míru před konfliktem?

Ruský ministr zahraničí Lavrov řekl svému rezortnímu americkému partnerovi. že Rusko se ve věci uzavření svého konzulátu, jakož i v záležitosti prohledávání ruských diplomatických věcí a rekvizit, odvolá k soudu.

Znovu tedy vidíme, že Rusové se stále pokoušejí jednat s Washingtonem cestou práva, soudů a diplomacie, a neuvědomují si pravý stav věci, jež Washington nastolil.

Jaký je tento pravý stav věci?

Ten je takový, že americký vojenskobezpečnostní komplex jako nejmocnější komponent americké vlády se rozhodl, že Rusko je nepřítel, ospravedlňující jeden tisíc miliardový, čili bilionový roční rozpočet a celou moc, jež je s tímto rozpočtem spojená.

Jinými slovy: Rusko je ustanovený nepřítel Ameriky Číslo Jedna a neexistuje nic, co by s tím ruská diplomacie a ruské uměřené kroky a reakce, či ruská poukazování na svého nepřítele jako na svého partnera, mohly dělat.

Drahé Rusko, musíš konečně už jednou pochopit, že ti prostě byla určena role „nepřítele“.

Jistě, neexistuje jediný objektivní důvod, proč se tak stalo, ale stalo se. Takový byl washingtonský výběr.

Washington nemá zájem o fakta. Je ovládán stínovou vládou a tzv. hlubokým státem, sestávajícím z CIA, vojenskobezpečnostního komplexu a finančních zájmových skupin. Všechny tyto části podporují světovou hegemonii USA, a to jak finančně, tak vojensky. A Rusko i Čína jim stojí v cestě.

Tažení, zvláště proti Rusku, se stále zvyšuje, až se stává absurdním. Časopis Newsweek např. naznačuje, že za bombovým útokem při bostonském maratónu stálo Rusko.

Rusko zkrátka se svým určením nepřítete Číslo Jedna nemůže dělat absolutně nic.

A co tedy může za této situace vůbec dělat?

Jediné, co může udělat je obrátit se k Západu zády a přitom jen sledovat, zda mu nehrozí překvapující útok.

V Americe se pro Rusko nenachází pranic dobrého a jakákoliv americká investice v Rusku bude využita k jeho poškození. Rusko americký kapitál totiž nepotřebuje. Názor ruské centrální banky o potřebě Ruska mít k dispozici cizí kapitál dokazuje, jak úspěšně byl ruským ekonomům vymyt mozek za Jelcinovy éry. Cožpak ruská centrální banka nechápe, že ona sama dokáže financovat veškerý ruský rozvoj a žádné cizí půjčky jí k tomu nejsou zapotřebí?

Nezdá se ani, že by si si ruská vláda dost uvědomovala, že jedním z důvodů, pro který mohou být na Rusko uvalovány sankce, spočívá ve faktu, že Rusko zůstává v západním finančním systému zajatcem. A že veškerá ekonomická doporučení, jež ruská vláda dostává od svých neoliberálních ekonomů, slouží zájmům Washingtonu a nikoli zájmům Ruska.

Kdy tedy přestane ruská vláda předstírat, že její nepřítel je její partner? Proč nedokáže rozpoznat reálný stav věcí a pohlédnout mu přímo do tváře?

Vždyť všechno jiné Rusko jen uráží a poškozuje.

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2017/09/06/dear-russia-enemy-not-partner/

 
22 Komentářů k P.C.Roberts: Drahé Rusko – nepřítel není partner

 1. martin bareš napsal:

  Taky se často takhle ptám. A neznám odpověď.

  • Paul Durham napsal:

   Jelikož neznáme hru, scénář hry, skutečné obsazení, rekvizity a ani se nedostaneme do kostymérny, těžko něco hodnotit z doslechu o reklamním plakátu na hru.

 2. Jarvac napsal:

  Jednat s blaznem se neda. Rusko bude radsi rozvijet perspektivni ekonomiku v BRICS a dalsich projektech Eurasie. Musi se mit jenom na pozoru pred blaznem, ktery svou hysterii stale stupnuje a bude dal Rusko provokovat.

 3. Pavol napsal:

  Myslím, že Rusko nežije v iluzii. Vie, že politika USA je bezcharakterna a nič dobré čakať nemôže. Každý chatakterny človek vie, koho má podporovať.

 4. erth napsal:

  v roce 2010 při dohodě o jaderných zbraních jsem napsal, že se Rusům divím, že posledním stavebním kamenem standardního mezinárodního práva jsou JZ

 5. ekonom napsal:

  Šialenci nemajú inú možnosť…vedia kde skončia ked prehrajú tak to ženú na ostrie noža….je im to jedno….zahynúť v bitve alebo pred tribunálom….

 6. Pavel napsal:

  Proste Rusko chce aby se lidi v eu a vsude prostě probraly,aby videly co si usa dovoluje.Mezi tim si vklidu bude zabezpecovat svoje uzemi.

 7. Lukaš napsal:

  Tohle všechno jde mimo Trumpa.
  Pořad hledají stopy hackerských útoků na prezidentské volby v USA.Já si myslím,že jde spíš zahladit stopy hackerských útoků ze zastupitelských úřadů USA v Moskvě,aby se to svedlo na Ruské hackeři.
  Místo toho,aby se celý Americký státní monopol věnoval Americkým problémům,tak se snaží Trumpa znemožnit.

 8. Martin Rubáš napsal:

  Co se týče vztahu s Ruskem trum zklamal. Ale pár dobrých změn ale Trump udělal. Navíc je Trump symbol vzdoru – proto ho deep state nenávidí. Na druhou stranu, je dobré že si většina lidí konečně uvědomuje, že volby v USA příliš neznamenají a moc drží úřednicko-korporativistická oligarchie. Její síla byla v tom, že si její existenci většina lidí neuvědomovala, to už je minulostí.

  http://www.epshark.cz/clanek/122/snazi-se-soros-a-cia-svrhnout-trumpa

 9. lr napsal:

  Rusko predsa dobre chápe, o čom autor píše. Vyhýba sa však stupňovaniu konfrontácie, pretože čas hrá pre Rusko. Kým Rusko silnie, jeho súper opačne. Rusko okrem iného modernizuje armádu a to všetko potrebuje čas.

 10. Novapalo napsal:

  No ……. Na základe štúdia kníh od P.P. Kysuckého si myslím, že Rusko získava čas a intenzívne zbrojí…. Putin pred časom prehlásil, že ruská armáda musí byť prezbrojená do roku 2020. Ja si myslím, že to bola „návnada“ pre Západ a USA. Podľa mňa bude ruská armáda „prezbrojená“ už začiatkom roku 2018!!
  Z rôznych dôvodov a indícií je podľa mňa možné, že Tretia svetová – atómová – vojna vypukne v už auguste roku 2018….., alebo 2019. A zaútočí Rusko …… Putin viac krát povedal zo svojho života, že „ak je bitka na ulici nevyhnutná, treba udrieť ako prvý“……

 11. Eva napsal:

  Měli by jsme se zase podívat do minulosti, na vznik 1.WW, zánik zadluženého Rakouska-Uherska, které jinou možnost než válku ani nemělo. Tedy mělo, ale nikoliv možnost vhodnou pro elity.
  Rusko podepsalo příměří s Německem, v Rusku vypukla občanská válka, Německo platilo reparace až do zničující inflace. V Rusku nastoupili komunisté, po obrovských ztrátách obyvatelstva došlo k nástupu Stalina, který zachránil Rusko jako stát, povznesl hospodářství.
  Na západě došlo ke krizi, 24. října 1929 byl největší burzovní krach v dějinách. Většinou je ale ve Spojených státech nazýván Černé úterý, anglicky Black Tuesday, protože největší propad nastal v úterý 29. října 1929, které bývá v anglickojazyčných zdrojích označováno za počátek krachu. Došlo k němu po předchozím mnohaletém soustavném růstu, v němž byl 3. září 1929 vytvořen nový rekord tzv. Dow Jonesova indexu. Jenom mezi lety 1927 a 1929 došlo ke zdesetinásobení celkového jmění investičních společností.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Krach_na_newyorsk%C3%A9_burze
  Nástup Hitlera a nacistů k moci a nové kolo zbrojení. Vyvrcholilo to Mnichovem, Protektorátem a následnou 2.WW.

  Celosvětová ekonomická krize byla už v roce 2007 naznačena několika důležitými indikátory. Prvotní příčinou byla americká hypoteční krize, která postupně přerostla ve světovou finanční krizi, významnou roli sehrála rovněž vysoká cena ropy v první polovině roku 2008, která vedla k poklesu reálného HDP a zvedla spotřebitelské ceny.
  Cenu ropy hnaly vzhůru spekulativní obchody (penzijní a hedgeové fondy nakupovaly komodity, aby snížily riziko portfolia pramenící z akciových trhů), slabý dolar a rostoucí poptávka Číny před olympiádou. Když na podzim 2008 naplno udeřila finanční krize, smetla nejen přední světové banky a akciové trhy, ale i cenu ropy. Ta se z červencového maxima (147 USD za barel) propadla během dvou měsíců o třetinu, její pád pokračoval, až na konci roku 2008 prolomila hranici 40 USD za barel.
  A následovaly menší války a rozvrat Blízkého východu. A krize nekončí, jen je odkládáná neuchutí lidí bojovat a umírat kvůli několika omezených všehoschopných rodinných korporací, které chtějí ovládat svět, chtějí snížení či zvýšení populace, jako by to byl mluvící dobytek.

 12. KLV napsal:

  Kdo s čím zachází, tím také schází. Na tu Ameriku taky dojde.

 13. jan nowak napsal:

  A je to ta-dy ROBOTI ! ! !
  .. Globální Editor se odstěhowal do Kitaje..

  ps : sse teď budu muset učit Čínsky..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!