Lenka Procházková – Ocet my nepijem!

lenkaprochDobré odpoledne, milí přátelé, ráda jsem přijala pozvání na dnešní shromáždění. Historička paní Marie Neudorflová před chvílí ve svém skvělém projevu mluvila o demokracii, která není. Po čtvrt století  „usilovného budování“ opravdu z naší demokracie zbývá už jen viněta na vypité láhvi. Ti, kdož si z ní po léta přihýbali, pořád krouží jako vinné mušky  kolem hrdla té láhve, aby vysáli i poslední hlt, co ještě zbyl na dně.

Pak prázdnou láhev zahodí do kontejneru na tříděný odpad a zařadí se do fronty, aby od bruselských komisařů vyfasovali novou flašku s novým obsahem. I ona bude mít na skle přilepenou etiketu DEMOKRACIE, ale tekutina  uvnitř bude smrdět jak ocet. Takových lahví mají v ústředním  supermarketu, o kterém nedávno mluvil příručí pan Macron, připravené plné sklady.  Hlasy občanů varující před tím, co nás ten handl bude stát,  sílí, a naše dnešní shromáždění je toho důkazem, ale už zítra můžeme být umlčeni. Ústavní právo na svobodu slova a názoru podmíněné zárukou  svobodného šíření informací je  porušováno už teď. Totalita přešlapuje za našimi dveřmi a zpívá song o právech člověka.

Říjnové volby do sněmovny se neúprosně blíží a osud už stáčí poslední lok. Ten krátký čas, který nám zbývá k sešikování vozové hradby, nesmíme promarnit.  Nepodléhejme defétismu, že vše je marné. Není to pravda. Žádná bitva není předem prohraná, pokud to nevzdáme my sami. Naši předkové nebyli zbabělci. Kdyby byli, už tu dnes nežijeme!

Prý jsme národem plebejců, posmívají se  někteří „odborníci“ na českou historii. Kdyby vnímali naše dějiny bez účelového zakřivení,  museli by ale vědět, proč byla naše elita pravidelně vybíjena či vyháněna. A museli by s obdivem uznat, že to byl právě plebs čili lid, který z odkazu mrtvých a z vlastní moudrosti a energie  dokázal vyšlechtit novou národní elitu.  TGM zakladatel demokratického státu stál na ramenou duchovních obrů. Touhu po demokracii však sdílel i plebs a dokázal ten sen vybojovat.

Naše země ale není ostrovem, její poloha uprostřed Evropy je hodně nepohodlná. Česká urputnost čelící po staletí cizím choutkám a devastujícím cizím vlivům dnes zdánlivě ochabuje. Víme však, že síla řetězu je daná sílou jeho nejslabšího článku. V současném řetězu je těch slabých článků povícero. Ale předstírají nám, že jsou z ocele, ty gumy! V kampani slibují, že nás zdárně převedou přes křižovatku, ke které nás sami zavlekli, ti pokrytci! Jejich vazalské politické programy však jasně prozrazují, k čemu nás chtějí definitivně připoutat, ti zrádci! My ale nejsme otroci, ani duševní bezdomovci.  Česká tvrdohlavost při hledání pravdy a odhodlanost ji hájit má  hluboké kořeny. Tak hluboké, že je nelze vyrvat, ani zadusit pod nějakými drny přivezenými odjinud. Své kořeny si nedáme vypálit ani bruselskou kyselinou.

My, takzvaný plebs, pořád pevně stojíme na ramenou obrů, když bráníme demokratické principy. Proto věřím, že naše kolektivní moudrost si dokáže poradit s ambicemi sádrových trpaslíků. I když se před volbami převlékli za pilné zahradníky a na své rýče si přelepili logo s českým lvíčkem, my víme, za koho naši političtí trpaslíci kopou. Proto je naším právem a svatou povinností je ze Sněmovny vykopnout.  Musíme ale dobře zvážit, koho posadíme do uprázdněných lavic.

Je to odpovědný úkol  vybrat v říjnových volbách  ty strany a hnutí, které vnímají  stav světa reálně, které dokážou pojmenovat jeho hrozby a které jsou natolik pokorné, aby uznaly, že k nalezení řešení musí přizvat všechny občany naší republiky. Mluvím samozřejmě o naléhavosti uzákonit institut obecného referenda. Se stejnou naléhavostí ale připomínám, že kolektivní moudrost, na níž je myšlenka plebiscitu založena, funguje pouze tehdy, když funguje svobodné šíření informací. Cenzorská mříž už je pro nás české „kacíře“ ve skladu ústředního supermarketu připravena. S jejím převozem se ještě vyčkává, až naši noví poslanci složí slib o svědomité službě lidu. Teprve pak dorazí zásilka i s návodem k jejímu použití. Ale co když ji naši budoucí zákonodárci  odmítnou převzít, protože nebudou ze sádry, ani z gumy? O tom v říjnu rozhodneme my!

Čím víc nás  k volbám přijde, tím větší bude šance, že z odpečetěných uren vypadne svědectví  o tom, že génius českého národa neumřel a že má dost sil oživit i  demokracii.

Pořád ještě máme naději. Když k ní přidáme víru a odhodlanost, dokážeme do té vypité láhve načepovat nové dobré víno Czech made. Splašky z Macronova skladu ať si příručí přidělují těm, co už to vzdali. My se nedáme otrávit. Ani umlčet.

Mluvila jsem o české tvrdohlavosti. Vhodnějším slovem je ale věrnost. Nejen věrnost té líbezné krajině, do které jsme se narodili, ale i věrnost těm, kteří pro tuto zemi a její suverenitu dokázali  zemřít. Mysleme na ně, až půjdeme v říjnu rozhodovat o budoucnosti své vlasti.

(Projev Lenky Procházkové na předvolební manifestaci občanů na Václavském náměstí 9. září 2017)
18 Komentářů k Lenka Procházková – Ocet my nepijem!

 1. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Lence Procházkové (autorce článku) doporučuji v dobrém slova smyslu seznámit se s „univerzálním návodem ne řešení libovolně zvoleného problému“, což je v podstatě TEORIE VŠEVÝVOJE – http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html

 2. Odhliadnuc od Vasho dnesneho komentara pan Dedek,musim povedat,ze figurujete vasou snahou a mozno platenymi aktivitami na viacerych strankach a vyvstava mi jedina otazka na Vas,pokial nie ste zamestnancom na plny uväzok,co by som este bral ako nemoralnu inspiraciu,Vam hned pri porode nasrali v nemocnici do hlavy?

 3. Sasin napsal:

  Mě spíš připadá že lítá jako muška kolem vypitých lahví Václava Flašky Ruzyňského. Možná ví, pod kterou plachetkou sedí Zlatovláska, jenže Jiříkovi je to k ničemu, páč je furt na Jiříkovi nezávislá a jen bzučí a bzučí. Ocet jí nevoví. Heh

  • jan nowak napsal:

   To-to mě tak-též wyzwalo ke kokomentu.
   To-tiž ten OCOT Marošu..
   .. já / gdyž ne~mam co pič.. bych www wychlastal i KOZE pití ( řikáwala juž-má babička ; )
   Natož wocet..
   .. ten já RÁD : ))

   Zlatowláska

 4. ekonom napsal:

  Radosť čítať Vaše príspevky pani Procházková…ste úžasná žena skvost národa českého.Český národ mal a má svojich hrdinov a jedným z nich ste sa už za života stala Vy!!!!Pod Vami je článok pani Marie Neudorfovej…dúfam,že som to dobre napísal….tak isto úžasná žena. Ste o to cennejšie že ste ženy a odvážne ženy,ktoré hájite pospolitý ľud pred zlom. Sofistikovaným zlom,ktoré má smrtelný strach z ludí…toto zlo uchopili úbožiaci,ktorý nemajú odvahu pustiť sa do diskusií z ludmi ako ste Vy sú to zapredané prostitutky…preto musíte vystupovať takto…. do médií Vás nepustia…ale o to horšie pre nich Váš hlas je počuť potom ešte viac…lebo čo sa zakazuje to sa viac počúva!!! Príde čas….

 5. Maroš napsal:

  Nowaku – ty vole! Táto babizňa urobí ocot aj zo SAV-A! Chartistická mumio uloženka – teraz sa vyťahujú MLADÉ ROČNÍKY – „božolé ocet“! – Ono sa im to židovské archívne víno v amforách asi určite zlomilo – tak nás octujú na všetkých fórach – zlatá muška sem, zlatá muška tam – a kurence zobú a zobú – budú z nich zlaté slepice! A z nich zlaté Wajcá.

  ekonom – odporúčam do Ikea rámu 70 x 100 – a zavesiť na dvere WC zvnútra – tam si prestane honiť každý ekonom, he he!
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Lenka_Proch%C3%A1zkov%C3%A1

  • proud napsal:

   Njn,……………i tak se to dea delat s „nepohodlnejma“….

   • proud napsal:

    Nakonec od ceho tu mame ruzny „photoshopy“……….

   • Maroš napsal:

    Proude – ujasni si, čo je PEN klub, takže mi nejebte rozum, že táto sionistická skrytá kádrová rezerva – rezidentka, podpisovala chartu z nevedomosti. ONI skrátka MUSIA A MUSIA! – riadiť našu spoločnosť! Ǎno – vadí mi to!

    • proud napsal:

     Muzes mit pravdu,ale taky nemusis,vychazim jen z toho co jsem od ni slysel…..dalsi si muzu jen domejslet a hadat proc….
     Porad jeste pocitam s tim,ze jsou i takovy,nebo muzou bejt,co se chtej mezi vlky dostat a doufaj ze je pomuzou rozlozit zevnitr,muze to bejt ona,muze to bejt Okamura,ale taky klidne nemusej,ani nemluve o uspesnosti takovy „mise“,to je to o cem se da do zblbnuti polemizovat.Proto je moje „taktika“ uplne jina.Seru na ne na vsechny,zli i dobry,protoze je nedokazu presne urcit a nechci ublizit,ani bejt uzitecnej idiot,proto trvam na „zkvalitnovani“ ovcanu aby se z nich stali obcani a dokazali si pak sami urcit a sami zvolit co chteji a jak to chteji…………

     • proud napsal:

      Pak uz se nepujde „spravedlive“ rozhorcovat ze ten tohle a tamten tamto………pak uz si muzou za trohem tise nafackovat vsichni,ze si spatne vybrali,ale muzou to okamzite napravit,misto aby zivili parchanty 5 let,napriklad…………..

  • Maroš napsal:

   ekonom – už to tu trúbim dávno – môžeš jej tu držať židovské garde koľko Len chceš…
   „Ti poukazovali na její údajné ideologické hodnocení minulosti a používání propagandistického a demagogického stylu. V polovině dubna 2017 proběhla v Senátu PČR dvě kola tajné volby, ani v jednom však neuspěla.[15]“

   A neuspeje – a môže larva vychcaná aj prehrýzať koľajnice!

 6. jan nowak napsal:

  k článku..
  Mióta 3 nap alatt elttuntettem a wisszereim / čárka / czak
  miniszorknyát HORDOK !

  .. boga-jego Mária , já už zas neumim čist : (

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!