Příspěvek k tiskové konferenci o Mariánském sloupu 7.9. a jako interpelace 14. 9. 2017 na Magistrátu Hlavního města Prahy.

neudorflovaPodle všech legitimních, dostupných dokumentů Mariánský sloup, postavený roku 1650, byl po staletí Čechy vnímán jako symbol pobělohorského genocidního násilí katolické církve na svobodě vyznání devadesáti procent nekatolického obyvatelstva českého království i na české státnosti. Ti, kteří dnes tuto skutečnost popírají, účelově lžou a používají stejnou logiku vnucování sloupu z politických důvodů devadesáti procentům českého obyvatelstva, které se neztotožňují s katolickou církví a jejími nedemokratickými a mocenskými přístupy.

Zvláště alarmující je, když političtí zástupci s povinností hájit demokratické principy v tomto státě, je úskočně zrazují a staví svou soukromou víru a svou soukromou loajalitu ke katolické církvi před občanské ctnosti, před principy demokracie, ke kterým se zavázaly, před zájmy většiny spoluobčanů a národa jako celku. Staví se nejen na stranu lži, ale i mocenských principů, které v minulosti lámaly charaktery lidí, rozdělovaly společnost, a udržovaly ji v mravní a politické nedospělosti. Katolická církev neměla od 17. století žádné zásluhy na pozitivním rozvoji českého národa, naopak stála proti pokroku, sociální spravedlnosti, principu rovnosti a moderního vzdělání.

Spontánní občanský akt zboření právě tohoto mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze, bylo vyjádřením obecně sdíleného vědomí, že sloup byl symbolem vítězství kruté, nespravedlivé moci nad národem milujícím pravdu, spravedlnost, toleranci a vzdělání. Český národ vstupoval do své samostatnosti roku 1918 s těmito ideály, v nichž symboly ponížení, netolerance a nenávisti vůči českému národu neměly místa. Násilně obnovovat ostatky sloupu by se stalo politickým symbolem záměru obnovovat hodnoty, které nemají nic společného ani s demokracií, ani s původním křesťanstvím, ani s mravností, ani s českou státností. Ale je možné, že to je přesně záměr těch, kdo o obnovu sloupu tak zarputile, bez ohledu na fakta, usilují.

Marie Neudorflová
24 Komentářů k Příspěvek k tiskové konferenci o Mariánském sloupu 7.9. a jako interpelace 14. 9. 2017 na Magistrátu Hlavního města Prahy.

 1. Radomír-1 napsal:

  Toto je neskutočný blábol,

  pražský mariánsky stĺp bol postavený ako poďakovanie zbožných Pražanov Panne Márii za záchranu Prahy pred Švédmi. Ten darebák Franta Sauer a celá banda zo Žižkova s hasičským vozom a náradím bola vopred zorganizovaná, a keby nie toto, tak sa tento zločin proti kultúrnosti českého národa nikdy nestane. Ten zmanipulovaný dav sa totiž vydal ničiť aj sochy na Karlovom moste, ale to mu už český vlastenci nedovolili.

  Som prekvapený a sklamaný, že na tomto webe sa môže objaviť taká idiotina, práve na 100 výročie Fatimy, kde Panna Mária varovala svet pred boľševizmom a úpadkom Cirkvi, čo sa presne splnilo. Všetci nepriatelia Cirkvi a národa sú všade rovnakí, a vedú svet do náručia antikrista. Cirkev je posledným a skutočným nepriateľom antikrista.

  • weissbach napsal:

   Probuďte se...

  • admin napsal:

   Ať jdou všechny církve k čertu, odkud pocházejí. Všechny církve - a katolická nejvíc - odvádějí lidi od skutečného poznání Boha!

   • proud napsal:

    Od "boha"? :-))))).Mno,to by asi skutecnej admin nenapsal,ale budiz:-).Zadnej buh nebyl,neni a ani nebude! Jestli nekdo,nebo neco je,pak mozna,pro me pravdepodobne: "stvoritel",a uz to mluvi samo za sebe,zadne pan,zadnej vudce,ale stvoritel,stvoril a sleduje,uci se a nejspis tvori dal,udrzuje,ale to je taky vsechno.Neudelal toho uz dost? Co bysme po nem jeste chteli,aby nas vedl,chvalil,trestal,nebo za nas dokonce valcil? :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Smesny predstavy a smesnej kazdej kdo neco takovyho doslova a do pismene "sezere"!!! Nedostali jsme svobodnou vuli a rozum,Silu a intuici,svoje schopnosti jen tak pro prdel,nebo abysme je v sobe nicili,nebo nicit nechavali!!!Ale abysme se o sebe dokazali postarat,i o jeho dilo!

    • proud napsal:

     Misto toho se modlime k falesnejm siobohum a jdeme si po krku,hanba...........

    • admin napsal:

     fajn, tak stvořitel, nebo Bůh, tj. prapůvodní vědomí, které stvořilo tento vesmír a jehož část máme každý v sobě. Píšu Bůh speciálně pro příznivce církve, aby jim to co nejokatěji došlo ;-)

     • proud napsal:

      Zadnej strach,nebo planou nadeji...........nedojde,od malinka jim vyplachovali hlavy........bohuzel.

 2. Jana Karásková napsal:

  S kamarádkou, která podobně jako já prošla ke katolíkům přes evangelikály, jsme obě rády, že sloup postaven nebude...

 3. Paul Durham napsal:

  postavte tam na kus šutru prouda , aby příští generace věděly "proč?"

 4. Béla Moravanský napsal:

  Ale áno, Sauer (der Jude Sauer ) a jeho komplicka Horáková sa o to zaslúžili. Nuž, chválabohu nie je to náš problém, ale kým sme v Európe, mali by sme dodržiavať jej hodnoty. To vravím ako ateista.

 5. strelec napsal:

  Myslím si, že běžní lidé tady, kteří kritizují náboženství, hlavně křesťanství, a hlavně katolické, o něm nic neví. Nemají nic nastudováno, ani nemají žádnou osobní zkušenost. Jen zmanipulovaně papouškují PR skutečných nepřátel křesťanství. Nechají se snadno ovládat neboť mají hlavy jen aby na ní mohli nosit čepici, neumí autonomně uvažovat. V.Pjakin často mluví o tom, že každý by se měl učit rozumět světu a studovat technologie řízení/manipulace.
  Ale stejně by to nebylo nic platné, když třetina národa jsou úplní pitomci, jak napsal kdysi Hubálek.

  Kdo by se chtěl něco dovědět, může si číst Radomíra Malého na Hájkově Protiproudu: např. zde: Nepřátelé církve nikdy nebyli slušnými lidmi:
  http://www.protiproud.cz/politika/3351-t-g-masaryk-mytus-o-slusnosti-a-dobrych-mravech-prezident-suknickar-a-podvodnik-zit-v-iluzich-o-narodnich-velikanech-nam-nepomaha-slovaci-o-tom-vedi-sve-nepratele-cirkve-obvykle-nikdy-nebyli-slusnymi-lidmi.htm
  Nebo zde o Mariánském sloupu od Michala Semína:
  http://www.protiproud.cz/politika/3352-mariansky-sloup-v-praze-nepratele-ceskeho-naroda-uraduji-a-slavi-rozpolcene-vyroci-na-prahu-konce-evropy-nevykorenitelne-lzi-a-myty-o-historii-kde-najdeme-skutecnou-nenavist-jak-brno-zahanbilo-prahu.htm

  • proud napsal:

   "každý by se měl učit rozumět světu a studovat technologie řízení/manipulace."...........aby pochopil co to je nabozenstvi a k cemu je.............vlastne si protirecis,ale to je prave u zmanipulovanejch "normalni".

   • admin napsal:

    souhlas :-)
    doporučuju číst dostupnou literaturu od kolektivu autorů Vnitřního prediktora SSSR, tj. Pjakin a spol. např. na http://www.ksbpress.cz nebo Levanet.webnode.cz
    "Mají na to pěkný termín: Biblický projekt zotročení lidstva"
    Je tam i chytrá myšlenka, že Starý zákon je pro dráby,
    tj. židy (nikoliv vládnoucí zasvěcence) a Nový zákon pro všechny ostatní, tj. otroky, aby drželi hubu a krok.

    • proud napsal:

     Kamarade ja uz nevim jak to udelat aby lidi byli sami sebou,sami sobe tim "nejvyssim",tak jak je stvoritel udelal a jak jim to dal,aby dostali zpatky svoje sebevedomi a hlavne uznali vlastni zodpovednost za vsechno co delaj,nehlede na to kdo je bude chvalit,nebo soudit,nebo po nich to ci ono zadat,je na kazdym v prvni rade,jestli a co udela.............

     • proud napsal:

      Jenze se bojej,nebo jsou liny,apaticky,zkazeny........nebo vsechno dohromady,nevim,ale za tim vsim vidim to hlavni: NEVEDOMOST a nezajem ji zmenit.Mam nadeji ze se to zmeni,protoze zmeny na lidech uz sem tam vidam....

    • Maroš napsal:

     Admin - navyše - Mojžiš a jeho pravá ruka Jozue, masový vrah, ktorý vykántril Jericho /prostitútka označila červenou šnúrkou - červenou kabbalou, miesto, kadiaľ potom prenikli cez hradby/ - už vtedy Starý Zákon poprepisovali! Podľa channelingu Edgara Cayce!
     JOZUE - STAROZÁKONNÍ MUŽ BOŽÍ
     https://www.youtube.com/watch?v=qaaw5Nv2wmE

     • Maroš napsal:

      Admin - teraz iná verzia - Jozue ako masový vrah
      Bitvy starověku: Jozue
      https://www.youtube.com/watch?v=tPFLipBhuIk
      Ide o to, že to Povídání s panem Jozefem má zásadnú chybičku krásy - pán Jozef "vie" o všetkom viac ako sám Boh - a v dokumente JOZUE - STAROZKONNÝ MUŽ BOŽÍ sa
      1/ Vyhýba vyvraždeniu všetkých mužov v Jerichu Jozueho vojskom,
      2/ podsúva Jozueho, ako 4. inkarnáciu "budúceho" Ježiša Krista, čo je jeho interpretácia z neviem akých zdrojov, ale tým, že to uviedol s Edgarom Cayce - tak si divák vytvára rovnicu, akoby to uvádzal E.C. - čím pán Jozef zavádza, ďalej
      3/ podsúva, že inkarnácie J.K. /nie John Kennedy/ pred J.K. tu prebehli preto, aby židovský národ spasil svet, a nie preto, aby týchto degenerátov niekto spasil na to, aby ho-svet neničili, a tak sa odôvodnene domnievam, že tento "duchovný guláš" konfabulistu pána Jozefa, ktorý má "úprimne" doširoka otvorené "pravdivé" oči ako rodený podvodník - viď tú psychopatktu židulu Barbaru Spectre, je len ďalší sionistický neochronologický projekt biblického chaosu - rozvrat už i tak schátralého biblického svetonázorového piliera, pretože v pláne NWO je nové univerzálne pravdoláskarské náboženstvo Bahá'i.
      BEZ ŽIDOV TO SKRÁTKA NESMIE ÍSŤ - porovnajte si tie čierne gúľajúce psychopatické oči
      2000 - BARBARA- SPECTRE: We make You multikulti
      https://www.youtube.com/watch?v=9iXh28LVZCg

  • martin bareš napsal:

   strelče:
   Podívej se, kdo stojí za "protiproudem". Hájek, mluvčí Klauze. Dál se prosím, podívej, kdo je myslím, pan Semín: Šétredaktor časopisu "Te Deum".
   Snad ti dojde, že toto "nezávislé" fašistoidní alternativní medium, není to, co je skutečně nezávislé. Kontrolováno jako povolená opozice.
   A ty na něj odkazuješ.
   Tuhle chybu dělá hodně lidí. To ti nestačilo, co napáchala ODS v čele s Klauzem po převratu?
   Fakt, že proti ní stojí jiní idioti a škodná z ČSSD, Topky apod., jim dává šanci, bít se v prsa a tvářit se revolučně a "tepat zlořády".
   Smutný, že to tolik lidí baští.

   Měj se.

   PS. Jsem ateista, církve, šamany toleruji, chodil jsem i zpívat do sboru církve husitské.
   Co netoleruji: Vymyté mozky většiny věřících ať v jakékoliv víře.
   Problém vidím hlavně v tom, že církev by mohla učit lidi kázni a poslušnosti, Ale ukáznění lidé místo disciplíny a jisté poslušnosti (pro mne = respektu k něčemu, zase otázka k čemu) mají implantovaný strach z vlastního názoru. Stanou se z nich prostě ovce schopné páchat zlo ve jménu nejvyššího.
   Ano, nejsem si jistý, zdali to o čem píši, lze uskutečnit. Být člověkem discplinovaným, třeba i věřícím, ale schopným myslet.

   Měj se ještě jednou.

 6. Vladimír napsal:

  Paní vystudovala UK za komunistů, pak emigrovala, intenzivně studovala Masaryka a po něm podědila jednak nenávist ke katolické církvi jednak lásku k Husovi jenže současně podědila i diletantismus, se kterým Masaryk věci související s křesťanstvím pojednával. Nevyčítejme odbornici na Masaryka, že neví o katolické církvi téměř nic kromě obvyklých schemat používaných při oddělování republiky od Vídně a Říma a později převzatých komunisty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!