Selský rozum – film, který ČT odmítá odvysílat

9148-selsky-rozum-banner-startovac-jpg-1280x720-755x340

Náš venkov pomalu a nenápadně hyne. Naše potravinářské podniky zákeřně ovládli mafiáni a zahraniční odpad určený pro psy a kočky nám předkládají jako plnohodnotné potraviny. Chtěli jsme tohle v roce 1989? Nikoliv! Andrej Babiš v hlavní roli dokumentárního filmu Selský rozum. Tento film se Česká televize, která je koproducentem, zdráhá před volbami odvysílat. Autoři Zuzana Piussi a Vít Janeček se snažili film dokončit a uvést ještě v předvolebním období s nadějí, že přispěje ke společenské debatě o českém zemědělství, potravinářství, kvalitě života i politickém projektu ANO 2011. Práce jim trvala dva a půl roku a když dílo odevzdali, bylo jim řečeno, že ho ČT do programu nezařadí. Mohl by prý totiž ovlivnit volby!

Film se velmi rychle stává slavným a autoři a producenti se ho snaží dostat k lidem mnoha způsoby. Vzápětí poté, co se poprvé objevil na Youtube, byl odstraněn za žádost České televize z pozice vlastníka autorských práv. Objevují se ale nové a nové kanály, které ho šíří dál.

VIDEO: Zuzana Piussi a Vít Janeček v rozhovoru vysvětlují, jak a proč film vznikal a proč by byli rádi, kdyby ho ČT odvysílala ještě do voleb. Hrůzy, které jsou v dokumentu zachyceny, si totiž voliči zaslouží vidět právě proto, aby mohli vědomě zvážit, komu dají svůj hlas.

___

Anotace:

Po listopadu zůstalo české zemědělství na řadu let nerozhodnuté mezi dvěma koncepcemi – mezi podporou přechodu na rodinné farmaření, které je páteří zemědělství západní Evropy a post-družstevním způsobem hospodaření, který se u nás vyvinul v korporace podnikající v oblasti zemědělství. Nejprve se celý sektor vlivem nedostatku počátečních financí dostal do útlumu a nastalo období levných výprodejů půdy i zemědělských areálů. Se vstupem do Evropské unie získalo zemědělství možnost dotací, jejich existence v Evropě má historické důvody v zápase o potravinovou soběstačnost a dnes existují hlavně kvůli malých podpoře rodinných farem, tedy konsekventně kvůli podpoře kvalitních potravin. Česká republika má specifický režim, který umožňuje čerpat dotace i velkým subjektům.

Téměř tříletý sběr materiálu na českém venkově, zkoumání toho, jakými tématy žijí zemědělci a podnikatelé v této oblasti, jak a proč fungují dotace, proč se pěstují některé plodiny více a jiné méně a proč v posledních letech ubylo chovů zvěře a jaké to má důsledky na produkci potravin, vedl ve výsledném střihu autory k zaměření se na roli Andreje Babiše, styl a důsledky jeho podnikání a následně i politických aktivit, které se stávají jedním z nejvíce určujících faktorů pro českou krajinu, podnikatelské prostředí a brzy nejspíš také pro celý stát. Film také využívá dlouhodobé práce řady novinářů v této oblasti a několik jeho scén přímo sleduje autory nedávno vydané knihy Žlutý baron Zuzanu Vlasatou a Jakuba Patočku při investigativní práci. Jedním z hlavních protagonistů filmu je moravský sedlák Bohumír Rada, který spoluzasvětil Andreje Babiše do zemědělského podnikání a pak se jejich cesty zásadně rozešly.

Andrej Babiš se za poslední léta stal s užívanými 130 tisíci hektary největším „sedlákem“ všech dob na českém území. Zemědělství však bylo jen posledním článkem v řetězu majoritních podílů v přiléhajících sektorech, které významně ovládl již předtím: hnojiva a zemědělské chemikálie, skladování zemědělských komodit, zpracovatelské závody. Pojem „selský rozum“ se stal také klíčovou součástí jeho politického marketingu, spolu s image hospodáře baťova střihu, který rozumí problémům obyčejných lidí, buduje nové pracovní příležitosti a vytváří zázemí kvalitnějšího života. To všechno navzdory tomu, že spíše než budování nového se ve svém podnikání věnuje spíše akvizicím, které v řadě případů vykazují rysy nepřátelských převzetí a zhoršení zaměstnaneckého prostředí i podnikatelské kultury.

___

Tento film není uměleckým dílem ve smyslu hereckého umění. Je to dokumentární film s důležitým sdělením, pro českou společnost natolik zásadním, že přání a práva koproducenta ČT v tomto případě nejsou směrodatná. ČT je nakonec veřejnoprávní televize a žije z peněz české společnosti – jinými slovy ČT od každého jednoho diváka už dostala zaplaceno.

Film je nutné šířit všemi dostupnými prostředky. Přikládám odkazy na youtube zdroje a věřím že stejně rychle, jak je bude youtube na přání ČT odstraňovat, budou vznikat další a další.

Z dokumentu jasně vyplývá, že Andrej Babiš je osoba, za kterou se skrývá největší nebezpečí pro českou společnost v novodobé historii. Podle něho je to „kampaň“, ale to už známe, sorry jako.

Zdroj komentáře: http://vox.komuna.cz/selsky-rozum-film-ktery-ct-odmita-odvysilat-to-chcete-videt/
34 Komentářů k Selský rozum – film, který ČT odmítá odvysílat

 1. Jiří Fencl napsal:

  Jako byste nevěděl,že se takovéto pamflety vyrábějí na nepohodlné.

  • hel napsal:

   kdo je nepohodlný ?? babiš je nepohodlný i mně a měl by být každému, kdo se tady ještě úplně nezbláznil!! a opravdu postačí HOLÁ FAKTA a trochu rozumu, vůbec není třeba nic "vyrábět"...to co vy tvrdí fanatická sekta jeho voličů stále dokola...pro mě ovšem úplně zbytečně...já jsem tady žila a neztratila jsem paměť, vím, kdo byl babiš už v 90.letech..důkazy nemám, protože ti, co je mají, drží hubu a držet ji budou i nadále...do jednoho byli lidi kolem něj uplaceni..byl velký kamarád i s ods, jakož i s každým, kdo se mu hodil do krámu...jeho bláznivá sekta voličů nás přivede ještě do většího neštěstí, než v jakém už jsme..

   • gzfd napsal:

    Babiš je zlo, ale ten pamflet je taky zlo, protože je to havlistické zlo, Havloidi útočí na Babiše, ale ne kvůli nám, ale protože už jsou v prdeli, už dosloužili a posloužili a u Babiše nemají budoucnost.

 2. Jarek* napsal:

  O čistotě podnikání pana Babiše jsem si nikdy nedělal žádné iluze. Ale i gaunerství má své meze.

 3. miki napsal:

  Kde nemôže TTIP tam si stvorí takúto loutku. Chudák Babiš potom plní jednu úlohu za druhou. Zhrabne pôdu, pripraví zákony pre korporatívny byznis. Babiš ako najbohatší podnikateľ? Sorry jako ale má len trochu viac peňazí. To je všetko. Ostatné má len naoko svoje. Klasický biely kôň zahraničných investorov. Až bude úloha splnená zmenia sa len názvy. Čím skôr sa český občan zobudí tým skôr sa môže veľa zachrániť.Smola je že občania sa stali dobrovoľne bezzemkami vrámci konzumu. Veď načo keď sú obchody plné tzv. tovaru.

 4. topcz napsal:

  Babiše nemusím, ale jak má v něčem prsty Jakub Patočka, tak to smrdí na dálku. Takže bych v tom hodnocení byl moc opatrný.

  • gzfd napsal:

   Ten psychotický krypl Patočka už měl dávno sedět za tu ututlanou pedofilně-sadistickou kauzu Kuřim. Byl v tom přímý aktér, stejně jako ombucbába Sabbathová.

 5. proud napsal:

  Me celkem nezajima onen film,za jakym ucelem byl natocenej,ale zajimaj me fakta ktery mi rika a ktery je treba i overovat!Je mi tedy jedno,jestli ho natocili "chazari" aby ocernili Babise(to ani nemuseli),nebo jestli ho nechal natocit Babis sam(negativni reklama,taky reklama),nebo treba vlastenci.

 6. Definitiva napsal:

  Ako podnikateľ je Babiš bezohľadný, egoistický, chamtivý, nepravdovravný, sluha globalistov...
  Tragédia je, že Babiš ako politik je lepší politik ako celá parlamentná lúza.
  Je to o voličoch, voliči volia parlament a určujú politiku. A voliči dodnes nedoručili politikom objednávku na priamu demokraciu, na priamu účasť voliča na správe vecí verejných.
  Politici svoj chtíč aktívne presadzujú a denne realizujú.
  Volič mlčí a celé stádo voličov ide poslušne voliť politikov, ktorí sa sami zapísali na kandidátku do parlamentu.
  Všetko, čo politik robí, tak robí so súhlasom voliča, občana.
  Slovenskej politike sa nečudujem. Ale že v Česku? Prečo?

  • proud napsal:

   To by ses moc divil co vsechno volici uz dorucili,a snad nedivil,predpokladam,ze se na ne sere! Babis a politik,a ke vsemu lepsi nez ostatni? Stacilo:-))))))))))))))))))))).Jakej je "podnikatel"(s penezma,neni hospodar),takovej je politik,co se ti na tom zda "lepsi"?Ze se nacpal a vyuzil,napakoval?........To delaj vsichni,v cem je lepsi?Ze rozkrada vic?..........

  • proud napsal:

   Takze to je tak ze kdo krade fikanejc a dokaze rozkrast vic,je vlastne "sikovnejsi,lepsi"? Zajimava norma,pro me zlodej je zlodej,at je jakej chce.

  • hel napsal:

   babiš není žádný politik, on je jen velice vychytralý při tom hrabání pod sebe a část národa vykazuje snížené rozumové schopnosti...on se jim přesně umí trefit do "vkusu"- hraje pro ně roli napřed jakéhosi boha pomsty a nyní neprávem osočovaného všemi, kdo se provinili na českém národu....a pozor, tímto příspěvlem jsem mezi nimi velmi rychle i já!! až tak stupidní ta hra je!

  • Sasin napsal:

   Definitiva17.9.2017 (9.20)
   Esli je ten Jouda z babišova lepčí než parlamentní kantýna, což on chce všechny v zemi do kol jakési firmy zapřáhhnout aby makali na čísi harpagondechajckej důchod, což je idioicie s diagnózou DG307/1, tak ten DG o tom, že rodina či národ tady rozhoduje v jeho zastoupení je DG307/2 o všem nemá ani Harpagondechajcké potuchy. A propo´, šmejd nemůže být chráněn zaKONem, další DG307/3. " Všetko, čo politik robí, tak robí so súhlasom voliča, občana.". Tsss. si cyp nebo gežo z bangladéža? DG307/4.

 7. Maroš napsal:

  Tak som rád, že konečne ľudia začínajú chápať, že najväčšiu cenu majú tie utajované informácie - aj za cenu nielen peňazí, ale čo sa týka ČTV - aj za cenu dobrého mena, prestíže, tradície, cti. Takže je to - nie o názore, ale o informáciách, o práve na pravdivé informácie - v tomto prípade - Ups! - tento tovar nevydávame - mohol by poškodiť vaše duševné zdravie - a naše záujmy! Na koho nestačia etické a morálne princípy - toho treba chytiť za gule zákonom - Zákonom o štátnych médiách a štátnej mediálnej službe = Mediálnej Informačnej Službe = verejný mediálny činiteľ. 1/ Štátne - nie verejnoprávne médiá plus 2/ úplne nový Zákon o štátnych médiách. Sorosovské a rotschildovské súkromné médiá nech si riešia "názory" nimi zblbnutých idiotov, štátne médium nech zo zákona pravdivo, objektívne a obsažne informuje! A jeho štátny mediálny pracovník nech je trestnoprávne zodpovedný aj chránený ako verejný činiteľ! Povinnosť - HOVORIŤ PRAVDU ZO ZÁKONA - TAK ISTO KURVA, AKO NA SÚDE!!! Informovaní ľudia si urobia správny názor sami!
  ONI "ROZSÚDIA" SITUÁCIU! Čo na tomto kto nechápe? Až potom má význam riešiť priamu demokraciu v inak dezinformovanej spoločnosti - lebo takto je to len "názorová" židovina! Všetko toto tu zatiaľ stojí len na Protokoloch Sionu!

 8. proud napsal:

  "Informovaní ľudia si urobia správny názor sami!"..........TAK,A TO JE ZAKLAD!!!! Nejen informovany,ale hlavne znali a pouceni lidi!

 9. proud napsal:

  :-)))))))))))Kdo se chce podivat jak se to taky delat nema,muze se podivat co vyvadi jakejsi "Qestament" na diskusi kterou jsme zalozil pro diskusi o budoucim systemu:-))))))))))) : https://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=109&t=359&p=1806#p1806

 10. jan nowak napsal:

  https// šábessdílení. topic org * ..
  .. Proud se hádá na 2 sajtnách zároweň !

  ps : naser jim tam hodně Haarpíků ; ))

  • jan nowak napsal:

   Klepání na nebeskou bránu ? Já to znám takhle :

   Tragedie w JRD Čifáre
   jan nowak & Tři Sestry

   Nak nak nakydej tenhle hnůůj.. ale dál to neumim : (

   .. gdyž tak-tak si to najdi na YT

  • Fakt síla :-) napsal:

   "Silo! Nech vsem Slovanum a Arijcum prohlidnout a povstat k vybudovani novyho,spravedlivyho a svobodnyho,Universu a prirode pratelskyho systemu,dekuju ti!.............proud"

   Ty jsi ale pako :-)

 11. martin bareš napsal:

  Můžu napsat jen svoje pocity. Do vrcholové politiky nevidím, jako většina řadových lidí.
  Pocity rozdělím:

  To jak na Babiše všichni politici uspořádali a pořádají hon, po vycucané vládní krizi premiérem Sobotkou, mi jasně říká, že se Babiše bojí. Otázka je proč. Všichni ve vládách od převratu mají zodpovědnost (a my spolu s nimi) za jeden a půl bilionový dluh státního rozpočtu. To není legrace, takový dluh nadělat za 28 let.
  Tenhle organizovaný hon u hodně lidí, většinou příznivců Babiše, budí k němu sympatie, to je normální lidská věc.

  Proto jsem tenhle pocit oddělil.

  Další věc je. Pokud bude mít Babiš moc absolutní, asi odstraní jiné gaunery pravděpodobně proto, že ho ohrožují, ne z nějakých pohnutek, které by nám přinesli prospěch - co to je "prospěch" - pro jednoho nové auto, pro druhého mír?

  Babiš má ve svém hnutí podivné lidi. Za všechny jmenuji Stropnického, nacistu par exelance.
  Babiš chce být v EU "EU dotace" - zdroj Babišova podnikání a rozvoje) a v NATO asi také. To chce mimochodem i Zeman včetně eura.

  Ukázalo by se po volbách, co je Babiš zač. K tomu, prosím, zvažte metody, co všechny strany a jejich lídři, které / kteří po převratu vládly /i používají (amnestie, privatizace, Kubiceho zpráva, podpora amerického terorismu a nacismu, povyšování zbytečných případů nad zásadní věci - dnes např.Kramný, mediální propaganda - směs manipulace, lží, polopravd, vše na profesionální a perfektní úrovni)

  Pro mě například je důležité a zásadní litium, Kdo ho bude těžit. Máme zde Diamo s.p. se šedesátiletou zkušeností dobývky uranu a teď útlumového programu.
  A odtěžení a zpracování hlušiny k získání Li v Krušných horách dostane deponie miliardáře Janáčka. V rekordně krátkém čase odklepnuto. Janáček v televizi navíc řekne, že: "lithium ho ani moc nezajímá, ýe je finančník". A ticho po pěšině.
  A jaksi nenápadně se najednou objevují v mediích zmínky a články o "USA dobrodějí" Elonu Muskovi, majiteli závodů Tesla na elektroauta. Zajímavé. A zase nic.
  A starostové na Sokolovsku reptají, že auta, co budou rudu vozit, budou ve vsích prášit. Zpráva jako hrom.
  A zase nic. Kurva!

  Všechny předvolební řeči všech o zlepšení života populace - asi mají na mysli ti řečníci důchodce před Kauflandem - musí mít základ ve financích v rukou státu, i kdyby se jednalo jen o drobky pro nás, plebs, nejen pro ty důchodce, co čekají až otevřou krám.

  Takže já jsem k Babišovi neutrální po tom, co předvádí téměř 30 let všechny vlády.

  Pokud bych šel k volbám, protože už dlouho nechodím, volil bych z mnoha důvodů komunisty. Bez ohledu na to, že někteří, především z vedení, zoranžověli a jde jim o skromná korýtka asi více než o zásady.
  Vím, že: Politika je umění možného. Ale stejně. Pro poseroutky kosmetické úpravy daného systému, pro opravdové vůdce tah na bránu i přes mrtvoly. Nebát se vymezit! A mít jasno.

  Ještě jednou: Jsem k Babišovi neutrální.

  • Sasin napsal:

   Neutrální. Co to je? Do nebe řvoucí oplzlost, gdyž on si sedí ve vládě, což to samo o sobě je nactiutrhačné lidem, a současně bere dotace, oplzlé a ještě k tomu jeho prostřednictvím další bílí koně hromadí majetky okrádaných podílníků, kterými jako ručí jeho nebo jako jeho, ale jeho či jak to nazvat, podnikavčím subjektům rozvoj hromadění. To je diagnóza jedna vedle druhé. Zajímavé na tom je, že už podstata hromadění na okrádání našinců, vytvořila chapadla na okrádání, k jejichž jednotlivým sacím výstupům se blboni jako neutrálně vyjadřují, jakoby něgdo potřeboval individua, co hromadí a hromadí na tom, čeho se nigdy nedotkl ani čtyřmetrovou tyčí. Co si Babiš nevytvořil sám, to mu nepatří. To ví každé malé dítě.

 12. Jarda napsal:

  Je zajímavé,že se mezi filmaři nenašel nikdo, kdo by ve filmu ukázal jmenovitě na ty poslance a solání zloděje co umožnili schválením zákona č.180/2005 dalších mnoho let okrádat nás občany o 162 miliard korun.To si myslím je pro nás občany daleko důležitější. Mezi těmi kdo tento zákon schválil byl Kubera,Čunek,Štětina,Pithart,Diensbier
  Pro ty co chtějí znát jména prasat,kteří hlasovali pro solární podvod je tato adresa:
  tzv.poslanci
  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=38530
  tady je senát
  http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/historie?T=362&O=7
  jmenovitě

 13. Jozef Glinsky napsal:

  Nemam momentalne chut vobec cokolvek citat,ci pocut od malickych,rozumovo nesamostatnych, typu Piussi.
  Je to taka masmedialna zombie,na Slovensku znama aj filmom proti Ficovi.
  A mudrostou papagaja soros - fasistickej stupidnej propagandy.

  Pre masmedia /a ich otrokov/ je irelevantne,ci niekto prosperuje,alebo neprosperuje,ci vyvaza zisky /pracu domorodcov/ do zahranicia,ci si z nadhodnoty,zo zisku,uziva prepych,alebo je workoholik investujuci do tvorby domorodych zdrojov.
  Pre CIA media je dolezita uzitocnost pre vladcov Pax Amrikana.

  Piusii je nepriatelom narodov uzitocna.

 14. kolkobudeszit napsal:

  Presne tak, PODSTATNE su podvody havloidov na volicoch- solarny podvod, lithiovy podvod, podvod vratenia cikevnych pozemkov v CR... a privatizacne podvody,ktore stoja CR 300 miliard rocne-sumu spomenul i p.Zeman... a z tohoto suhrnu penazi, by sikovni Cesi lahko prevalcovali tzv. technologicku velmoc Nemecko, na ktore ti sikovni z celej EU robia a nerozvijaju svoje krajiny. A este by im vystacilo na vydlazdenie Prahy a vsetkych krajskych miest mramorom, a 2nasobne platy a 10nasobne dochodky i ked vraj "populacia starne a nema kto robit na dochodky"! Naco robit? Ved staci len PREDAVAT vlastne suroviny, to lahko zvladne inteligentny cesky i slovensky dochodca - svetove zasoby mastenca B. Bystrica. Ved araby predavaju i cudzie - napr. realizacia predaja polovice surovin Ruska, akoby si ich Rusi nevedeli sami predat!-a tym mramorom si vsetko dlazdia.
  BABISA LEN VYUZIJU A POTOM ZLIKVIDUJU, PREDHODIA DAVU, AKO INYCH DOMACICH BOHACOV, ABY NEMOHLI ROZVIJAT VLASTNU KRAJINU A VSETKO VZAL BEZMENNY BANKAR. Domacemu bohacovi zalezi, kde zije a vyrastaju deti, ale cudziemu bankarovi je to fuk! A tak Babisa oslabuju.

 15. Můdr. David Rát napsal:

  Andrej Babiš = dáreček ze Slovenské republiky (R a d )

  , který neroz-umí českému prostředí

  Já budu jít za: doctor medicinae utriusque !

 16. jan nowak napsal:

  Hehe : ))
  M.udr ~ w.r.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!