Výchova multikultijungen v Čechách prostřednictvím nové hry Xenofil, ziskovky už krouží

Student FHS UK představil pokrokovou hru pro děti Xenofil. Hrdinou je etnicky ani genderově neurčené dítě, které má podobu modré siluety. Autor chce zmírnit nenávist třeba vůči muslimům či Romům. A kolem už krouží neZiskovky. Když student fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy Jindřich Pavlásek před dvěma lety s nelibostí přihlížel rostoucím projevům nenávisti vůči menšinám, například muslimům nebo Romům, chtěl trochu přispět k jejich zmírnění, píšou na ihned.

„Hra je o tom, jak se vypořádat se strachem přerůstajícím v nenávist vůči jakýmkoliv menšinám...,“ říká Pavlásek, jehož aplikace je dostupná v češtině, angličtině a ruštině na Google Play a AppStore.

Já osobně mám tedy v době vzpour psychicky narušených strojů, vděčných chirurgů a jaderných inženýrů nebo hidžábů na školách spíše obavy o tu většinu.

"Xenofil vychází z her, v nichž lidé vedle sebe skládají shodné žetony, například podle barvy nebo tvaru... Nezvyklý je ovšem tím, že tento princip obrací vzhůru nohama. Uživatelé kameny naopak musí poskládat způsobem, aby vedle sebe ležely pouze takové, které se od sebe odlišují. Jde o hlavní prvek hry, jímž chtějí autoři mírnit nesnášenlivost a podpořit soužití různých skupin obyvatel vedle sebe. „Hráč bude muset připustit myšlenku, že od sebe se lišící věci patří k sobě."

Doufám, že se mladý pán vynasnaží hru implementovat kromě většinové xenofobní společnosti rovněž do muslimské nebo romské komunity. Pouze čistě hypoteticky si myslím, že i tam by mohla v lecčems prospět.

Při tvorbě student vycházel z přesvědčení "že hry ovlivňují uvažování lidi už svým ovládáním. Aby tak hra opravdu pomohla zvýšit toleranci k jinakostem, zabudovali autoři tuto myšlenku do jednotlivých situací. Hráče Xenofila tak například čeká úloha, v níž má jeden žeton vysvobodit z obklíčení několika jinak barevných, které mají zastupovat majoritu pohlížející na něj s předsudky. „Cílem je tento kámen začlenit jakoby zpět do společnosti,“ přibližuje Pavlásek.“

Upřímně doufám, že zvolil správnou barvu "hrdiny" i těch několika "barevných", kteří ho obkličují. Ono v současné době není radno směnit černou za bílou a opačně. Pak by se pán mohl z pozice oslavovaného multikulturního humanisty v cuku letu ocitnout v kůži xenofobního rasisty.

„Se svým týmem ale nezapomněl ani na příběh... Za jeho hlavního hrdinu autoři zvolili etnicky ani genderově neurčené dítě, které má podobu modré siluety.“

Myslím, že tuto transgender agendu (úzce související s LGBT..XYZ periodická a jejich respektem) netřeba více komentovat.

Autoři nepočítají, že z Xenofila budou mít love."Od začátku hru pojímali spíš jako dobrovolnickou aktivitu, ačkoliv hra uživatele vybízí k peněžnímu daru. O spolupráci však jednají neziskovými organizacemi zabývajícími se vzděláváním.Pavlásek by například uvítal, kdyby se Xenofil využíval v různých programech na podporu integrace."

Já bych tuto uvědomělou hru zavedl rovnou povinně do škol! A mám takový dojem, páni, že už teď jste za vodou. Myslím, že EUropské hodnoty a další filantropové vám za takový matroš, bez přehánění, utrhnou ruce!

Ostatně nejmladší je třeba tvarovat, jak jen to jde. Psal jsem nedávno o indoktrinaci nejmenších pohádkovou knihou o gayích Král & král & rodina. Další střípek je na světě.

Kupředu multikultilevá, zpátky ni krok.

Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=624589
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!