Petice: Lithium do českých rukou

Jak už to tak před volbami bývá, zajímají se teď politici více o názory lidí a dokonce i častěji říkají slova a věty, které lidé rádi slyší. Je tomu tak i co se týče starosti o správné a efektivní využití nerostného bohatství naší země, které patří všem občanům a formálním vlastníkem je stát, který s ním také fakticky a právně nakládá. Nejvíce se teď v této souvislosti mluví o našem novém pokladu, zásobách Lithia. Není snad strany (ani hnutí), které by nevyjadřovalo tak či onak rozhodné odhodlání udělat vše, aby zisky z těžby a využití těchto zásob neodplynuly do světa, ale zůstaly hlavně v místě, regionu, státním rozpočtu atd. Všichni si přitom pamatujeme, jakým ostudným způsobem naložil stát a veřejné instituce, respektive konkrétní politici v minulosti s hnědým i černým uhlím, s vodou a s dalším majetkem všech občanů, kolik stovek miliard soukromých zisků to vyneslo i to, kolik z nich odplynulo v klidu do zahraničí.

A tak samozřejmě stále více lidí zajímá, jestli se tentokrát stát zachová  v souladu s tvrzením, že nerostné bohatství patří všem a jako dobrý správce tohoto majetku, nebo jestli i Lithium stihne stejný osud jako ostatní dary naší přírody.

Ale vypadá to, že politici svou pověst zřejmě nezklamou ani tentokrát. V pondělí 2. října totiž, docela v tichosti, podepsal prý ministr průmyslu a obchodu končící vlády s australskou společností European Metals Holdings Ltd. dokument s nevinným názvem „Memorandum o porozumění“. Společnost by tak prý mohla s těžbou Lithia v Krušných Horách začít v roce 2022.

Neznám celý text Memoranda (nikde jsem to nenašel), nevím tudíž ani, jakou má pro budoucnost závaznost, nevím zda, a jaké závazky obsahuje, co to znamená konkrétně. Co ale vím jistě, že je divné, když vláda, která končí, použije (nebo zneužije) dobu, která jí zbývá, kdy parlament, který ji má kontrolovat je už nefunkční a vlastně pokoutně podepíše 2 týdny před volbami cokoli, co může mít budoucí důsledky v rozsahu mnoha desítek let a mnoha stovek miliard korun a co možná už nebude možné beze škod napravit. Zvláště, když návrh koncepce státní surovinové politiky, kterou vláda schválila v polovině letošního roku jde úplně opačným směrem, než jakým jde, zdá se, memorandum.

Nebo jde přesně o to? Tedy postavit jako obvykle nejen veřejnost, ale i nový parlament a vládu před hotovou věc? A to nemluvím o tom, jestli byl takový krok ze strany zaangažovaných politiků nezištný. Přesto si myslím, že Lithium nemusí stihnout osud ostatních darů naší přírody. Je však nutné, aby si to vzala za své veřejnost, aby požadovala už teď před volbami odpovědi na takové otázky a aby přiměla novou Poslaneckou sněmovnu zabývat se tímto tématem co nejdříve a zachránit co se dá. Proto podporuji  Petici na téma Lithium do českých rukou. A vám navrhuji totéž.

Lubomír Ledl, místopředseda SDS, kandidát do Poslanecké sněmovny v Praze (za KSČM).

 

PETICE Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Nerostné bohatství České republiky patří, stejně jako voda, všem jejím občanům. V posledním čtvrtstoletí však vynáší soukromé zisky v miliardách, odplývající z velké části do ciziny. Lidi s běžnými příjmy to poškozuje nehoráznými cenami vody i mnoha produktů z domácích darů přírody. U lithia, jehož zásoby nás řadí na čelné místo ve světě, to už dopustit nelze. Oč nepostradatelnější je pro řadu oborů, jimž patří budoucnost, tím spolehlivější musí být záruky, že bude zhodnoceno ku prospěchu celé naší země.

Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby v co nejbližším možném termínu

-       přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně domácí podnik či podniky ve veřejném vlastnictví

-       zavázala vládu zaručit, že i výrobní zhodnocení domácího lithia s vysokou přidanou hodnotou zůstane v rukou českého průmyslu ve veřejném vlastnictví, a obohatí tak naši zemi a všechny její občany.

Na prahu „čtvrté průmyslové revoluce“ je to unikátní šance, jak vrátit Českou republiku mezi průmyslově nejvyspělejší země a suverénní hráče na světovém trhu v zájmu všech deseti miliónů našich spoluobčanů.

Petiční výbor:

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM, Politických vězňů 9, 110 00 Praha 1 – zmocněnec

Karel Šidlo, poslanec PS PČR, Bezděkov139, 340 41 Klatovy

Václav Snopek, poslanec PS PČR, 17. listopadu 400, 530 02 Pardubice

Josef Šenfeld, poslanec PS PČR, 411 72 Hoštka 292

Václav Novotný, předseda Iniciativy NE základnám, Tupolevova 479, Praha 18 – Letňany

Lubomír Ledl, místopředseda Strany demokratického socialismu, Vršovická 68, 101 00 Praha 10

Jaroslav Borka, poslanec PS PČR, Stará Kysibelská 29, 360 09 Karlovy Vary

 

Petice ke stažení: petice_lithium

Poznámka: Dle petičního zákona má Poslanecká sněmovna povinnost projednat pouze petice podepsané na papíře, nikoliv elektronické petice, jako např. zde:

https://www.petice24.com/lithiumnedame

https://www.petice24.com/proti_6000000000000_k_lithiovemu_tunelu_okradeni_nas_vsech
50 Komentářů k Petice: Lithium do českých rukou

 1. Lukaš napsal:

  Je to poslední šance ČSSD,jak přijít k penězům a splácet dluhy.
  Takovou šanci už nikdy nedostanou,také se neví,jak dlouho bude na tom rýžovat Sobotka a spol.

  • proud napsal:

   Naskyta se otazka ktera se naskyta vzdycky a u vseho: „A co na to my vsichni „ostatni“?“ Zase odzkousenou petici aby si meli cim vytrit rite a vysmat se nam pritom ukonu do ksichtu??!!Kdo vlastne ty petice a tim jakysi „uklidnovani“ a „obkladky na bolistky“ lidem podsouva?Aby si podepsali a dal se nestarali?…….

   • proud napsal:

    ….aby si rekli : „udelali jsme co jsme mohli“? Pritom udelali a delaji vlastne veliky hovno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Za to by měl ten grázl Sobotka viset i s polovinou té jeho pojebané vlády a partaje!!!

 3. Perun Hromovládný napsal:

  O to právě jde. Nesplácet dluh a být vydíratelní, tudíž držet hubu a krok.
  Žádná petice nic nezmění a co jsem jich již podepsal a nasbíral.
  Zítra se má na hranicích Polska utvořit živý řetěz cca 1,5 milionu lidí (http://rozaniecdogranic.pl/) a to je ta cesta!!! Milion lidí v Praze a vydat se na Strakovku. Žádné ušmudlané petice a demonstrace o 333 srdcařích! Zjevně se máme pořád dobře, nic nám nehrozí, neboťt ovčané jsou v klidu a neexistuje tu síla, jako v Polsku, která by nás sjednotila. Bohužel budeme muset padnou úplně na hubu do prehistorických sraček.

  • proud napsal:

   „Nesplácet dluh a být vydíratelní, tudíž držet hubu a krok.“………..ale vzdyt to je pitomost,kdyz vis co jsou to vlastne penize a co jsou to dluhy,pak je to uplne jinak,nesplacet je prave spravny!!! Zhruba receno,jisteze neni dluh jako dluh,ale v tomhle pripade si myslim,ze neni vubec co resit!

   • proud napsal:

    Onen statni dluh,takzvanej,sekaj kreteni co hrabou pod sebe na ucet naroda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • proud napsal:

     Do toho spada i zadluzovani jinejch spatnym rozhodnutim,zpravidla umyslne spatnym a,anebo jejich vmanevrovanim do dluhu,nebo pomoc tomu.

     • proud napsal:

      Pochopitelne mimo jine a dalsi a dalsi……….je toho plno,onoho „chytaceni“! Takovejm dluhum nikdy nebudu rikat statni,natoz MOJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • proud napsal:

   „Bohužel budeme muset padnou úplně na hubu do prehistorických sraček.“………….zacinam mit dojem,temer jistotu,ze ono „sracek“ se tejka ony umele vytvareny historie,ale nikoliv skutecnosti!

  • Petr C napsal:

   Ano, miliony nespokojenych lidi v ulicich. Tak to ma byt. Pokud se lide nespoji, nedokazi nic. Plane tlachani je k nicemu.

   • proud napsal:

    Ani dohromady na celym svete je do ulic naraz v takovym mnozstvi za nic nedostanes,ale predstava je to pekna………

    • Petr C napsal:

     V minulem stoleti nasi predci stavkama a demonstracema dosahli aspon toho mala co ted ztracime. Vy si pracujte na sobe, ja si sem tam maknu na manzelce. Ovsem to svet nezmeni. Pokud lide neukazi jednotu jsme v prdeli.

   • proud napsal:

    Reseni je prave v ty praci kazdyho nejdriv samotnyho na sobe,v jeho „osvobozeni se“ od sebe sama a tim od vlivu zvenci ktery pak dokaze rozeznat……

 4. Paul Durham napsal:

  Zewa petice 4-vrstvá, žádné třísky, doporučuje 10 z 10 proktologů.
  Komouši zastydlí se vrhají šipkou do cílové pásky :-)

 5. Vladislav po přestávce napsal:

  Petice jsou k ničemu. Nikoho k ničemu právně nezavazují. A je úplně jedno, jestli tam bude deset podpisů, nebo sto tisíc.

  Rozhodují volby (někdy), stávky (skoro vždy), bojkot. Dokud „je“ to nebude bolet, nestane se nic. Pokud máš prak a útočíš na tank, nevyhraješ tím, že budeš střílet většími kamínky. Vyhraješ tím, že se postaráš o to, aby ten tank neměl kde nabrat palivo.

  • weissbach napsal:

   1!

  • admin napsal:

   nezavazují, ale vzhledem k tomu, že občané téhle země jsou líný jak veš a zadky nezvednou, tak tohle je jeden z mála způsobů, jak se o něco alespoň pokusit.
   častokrát petice pomohly ve sněmovně něco doopravdy protlačit a samozřejmě mnohem vícekrát ne.

   • proud napsal:

    Kdyby to aspon bylo tak jednoduchy a bylo to tak,aspon bysme vedeli.Jenze ono to bude onou „vychovou“,pres kterou je potreba se dostat a to je mnohem tezsi.

  • proud napsal:

   Jiste a prave obcanska neposlusnost je to co popisujes,ale vytribeny,a organizovana ,temer vypilovany do dokonalosti.Jenze nejsou lidi,je potreba se starat,aby byli :-)

  • Saša napsal:

   A co tak petice jako zdroj informací pro neiformované a zabedněné? Je tento důvod pro vznik a šíření petice pro vás schůdný?
   Možná by to pak nebylo 100 tisíc podpisů, ale třeba 8 miliónů….. Hm?

   • proud napsal:

    To je na petici jedina,ale nesporne dobra vec,ze informuje,kdyz tomu predchazi co se stalo tady,ze je o ni informovano.

 6. Lukaš napsal:

  Popíchli to komunisté,přidal se Okamura,snad i Babišáci něco přidají,tak snad bude svolána mimořádní schůze parlamentu.Bude záležet,co s tím udělá parlament.Možná to bude poslední hřebík do rakve ČSSD.Pořád mám ale dojem více nejasností

 7. Kebo Iwa napsal:

  Běžte do ulic kokoti.Tady furt brečíte na nějakých zasraných diskuzích.DO ULIC !!!! PROTESTUJTE !!! STÁVKUJTE !!!!

  • admin napsal:

   píšeš BĚŽTE?
   musíš napsat: POJĎME/BĚŽME!
   jinak jsi pokrytec a kokot sám!

   • Kebo Iwa napsal:

    Kdyby pro mě bylo jednoduchý dostat se do ČR tak jsem s váma.Okamžitě.Přijedu bohužel až 17.11.2017.Jestli na ten termím někde něco bude,budu tam.Spolehni se.Jestli bude nějaká velká demonstrace a budu cítit že mě národ potřebuje…budu tam.A to ne jenom kvůli lithiu.

 8. Sasun napsal:

  Vidíte sami, že ve vládě, která si osopluje právo orat a vláčet s lidma není žádný Slovan. Ani jeden z těch co tam sedí či seděli by vám nedal ani malilinkatý podíl. Jediné co je zajímá aby bylo dost otrocké práce za minimální mzdu a dostatek podnájmů s plejádou daní a poplatků. Ani nechtějí ten důl prodat nastojato, chtějí být zadlužení, chtějí být v otrockém postavení ke svým Samaritánům a chtějí v konečném důsledku udělat z celé země ubytovnu pro zaměstnance. Nad tím přece nemusíte vůbec přemýšlet. Dokázal vám to Zeman, Klaus, Kalousek, Sobotka, Scwarcenegr a prostě všichni co tam na té hoře přebírají kravská lejna od kobylinců. Si dkonce myslíte, že tam podávají svoje nějaké návrhy a že o nich jako hlasují. Čím by to dělali? Nebuďte přece směšní.

  • Rocco napsal:

   Přesně tak! Sobotka, hebrejsky Šabatka, Šabata, Šabatová, klasické chazarské jméno.

   • Sasin napsal:

    Už jsem téměř přesvědčený, že u koryt vysedávají samí Sobotkové. Heh
    P.S. A potomků mají připravených ještě víc!

 9. klokin napsal:

  když vykopete hrnec zlaťáků o kterých nikdo nevěděl, stát vám je sebere, dá vám 10% z hodnoty drahého kovu a vaše náklady s tím spojené ho nezajímají.
  Když vykopete lithium o kterém všichni vědí že tam je, dostanete 90% a stát bere jen 10% :D

  • proud napsal:

   nebo taky dostanete uplny hovno…..ve finale……

  • proud napsal:

   A to co popisujes delaj republiky a kolonie,nikoliv staty,apropo,znas nejakej?? Ne? Zase dalsi debil? Jo?……

   • klokin napsal:

    je to realita – a 10% je dokonce pořád víc, než by za těžbu odvedli třeba v Německu (nejspíš ještě větší kolonie než my :D ).
    divnej svět

 10. Rocco napsal:

  Neskrývají se za tím náhodou Roman s JUDr. Křetínským?! Už ten název, European Metals Holdings, mi připomíná Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH).

  :-DDDDDD

  • proud napsal:

   Hlavne to znamena at je to co chce,ze lithium je ukradeny a ze s tim nic nenadelame ne proto ze by to neslo,ale proto ze na to sereme,respektive nejsme tak daleko abysme to dokazali pochopit i s dusledkama,tak jako jsme prisli o republiku ze ktery jeste sel udelat stat……….

   • Sasin napsal:

    Vypadá to, že bez jejich likvidace se to nezmění. Další jsou v řadě a mají nároky, jak bych to slušně řekl, třeba nestydaté? A ty jejich rukavice se válejí po ulicích, blboni co se snížili to zametat nosí reflexní šusťáky. Zatím žádnej Žižka ani ukecaný voják v záloze tu rukavici nezvedl. Čeká se na rozpušku. Heh

    • proud napsal:

     Dobre vis,ze kdo by ji ted zvednul a chtel hnat stado,nebude ten pravej,ani by to se stadem nezvlad,ne proto ze by nechtel,ale proto ze to se stadem proste nejde……..Takze at delas co delas,nejdriv se musi rozpustit to stado…..

     • proud napsal:

      A ten pravej tohle dobre vi,takze do toho predcasne nepujde,nakonec zna vic nez dobre onen pribeh s Kaddafim……

 11. Ivana napsal:

  Proč mi nejde odeslat příspěvek?

 12. Ivana napsal:

  Tak to zkusím znovu. Text memoranda je na webu novarepublika

 13. klokin napsal:

  Australská firma teď díky smlouvě kterou právě uzavřeli nemusí vůbec nic pracně těžit. K miliardám přijdou daleko snáz u arbitráže vedené proti ČR aniž by si zašpinili ruce od hlíny.
  ČSSD fakt boduje – bejt australanem, zamiloval bych se… :)

 14. Maroš napsal:

  REPLAY VLASTIZRADA TISÍCROČIA – „Robiť sa stále hlúpim je 100x výhodnejšie, ako raz sa robiť múdrym!“ – Užitoční Idioti
  Megatunel za 3 biliony korun pouhých 17 dní před volbami do sněmovny? Australští těžaři na poslední chvíli dostali od ministra průmyslu bianco šek na privatizaci těžby lithia pod Cínovcem! Český stát si za lithiový národní poklad řekl jenom o vytvoření nekvalifikovaných pracovních míst!
  https://aeronet.cz/news/megatunel-za-3-biliony-korun-pouhych-17-dni-pred-volbami-do-snemovny-australsti-tezari-na-posledni-chvili-dostali-od-ministra-prumyslu-bianco-sek-na-privatizaci-tezby-lithia-pod-cinovcem-cesky-stat/
  Poznámka – rozdiel medzi vraždou a popravou spočíva len na zákonnom TRESTE SMRTI!
  - – -
  V HRE JE PALIVO PRE JADROVÚ FÚZIU – kto bude vlastniť líthium, bude energeticky ovládať svet!
  “ Čo je líniová deka a ako to funguje? Čo sa stane s neutrónmi po tom, ako sú absorbované lítiovou dekou?
  Prikrývka je vrstva obklopujúca nádobu vo fúznej elektrárni. Bude absorbovať energiu z fúznych neutrónov produkovaných v plazme, vriacej vody cez výmenník tepla, ktorý bude použitý na pohon parnej turbíny a výrobu elektriny.
  Čítaj viac:
  Experimentujte s elektrárňou

  Návrhom je vložiť lítium do prikrývky, pretože to bude reagovať s neutrónom na výrobu trícia, čo je palivo pre plazmu spolu s deutériom. Chov trícia sa prejavuje reakciou Li 6 + neutrona sa stáva He 4 + trícia. To by bolo výhodné, pretože tritium je rádioaktívne, s krátkym polčasom a je ťažké a nákladné získať – bolo by oveľa rozumnejšie vyrábať ho na mieste ako vedľajší produkt procesu fúzie.“
  https://www.euro-fusion.org/faq/what-is-a-%e2%80%9clithium-blanket%e2%80%9d-and-how-does-it-work-what-happens-to-the-neutrons-after-they%e2%80%99re-%e2%80%9cabsorbed%e2%80%9d-by-the-lithium-blanket/
  Nuclear Fusion | Fusion energy explained with Hydrogen atom example | Physics animation video
  https://www.youtube.com/watch?v=Cb8NX3HiS4U
  Lithium – World Nuclear Association
  Lithium-7 has two important uses in nuclear power today and tomorrow due to its relative transparency to neutrons. … Li-6 is a source of tritium for nuclear fusion, through low-energy nuclear fission. Lithium is the lightest metal, …
  http://world-nuclear.org/information-library/current-and-future-generation/lithium.aspx
  Patent US4182651 – Pulsed deuterium lithium nuclear …
  1. A nuclear fusion reactor comprising a reaction chamber containing lithium deuterotritide, dielectric members closing opposite ends of said chamber, opposed electrodes extending through said dielectric members and spaced apart within the chamber to form a discharge path between them at the …
  https://www.google.com/patents/US4182651
  - – -
  LITHIUM VO FARMÁCII
  „Usual Pediatric Dose of Lithium for Mania:
  12 years and older:
  Acute Control:
  -Usual dose: 1800 mg/day
  -Extended release formulations: 900 mg orally in the morning and at nighttime
  -Regular release formulations: 600 mg orally 3 times a day, in the morning, afternoon, and nighttime“
  https://www.drugs.com/lithium.html

  Moc toho o tom asi chlapec vedel…
  Nirvana – Lithium
  133 806 629 zhliadnutí
  https://www.youtube.com/watch?v=pkcJEvMcnEg
  7-Up lithium YouTube science experiment – Business Insider
  Prior to 1948, lithium was a main ingredient in 7-Up. Since the soda’s recipe no longer contains the chemical, the YouTuber’s behind „Periodic Videos“ decided to see what happens when you add a chunk of lithium to a glass of the lemon-lime drink. Take a look. First up, the YouTubers …
  A crazy thing happens when you add lithium to 7-Up
  http://www.businessinsider.com/7-up-lithium-youtube-science-experiment-2016-2?op=1

  Evanescence — Lithium — Listen, watch, download and …
  Watch the video, get the download or listen to Evanescence – Lithium for free. Lithium appears on the album The Open Door. Written by: A. Lee Amy Lee has been quoted saying the song is about losing the comfort of sorrow. Lithium is a mood stabilizer that would take away the sorrow that the …
  https://www.last.fm/music/Evanescence/_/Lithium
  - – -
  Lithium Australia
  Lithium Australia NL is an Australia-based company, engaged in the project acquisition, mineral exploration and process development of lithium.
  https://lithium-au.com/
  Sophisticated investor

  PRE ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY…
  Lithium Tube, Lithium Tube Suppliers and Manufacturers at …
  Lithium Tube, Wholesale Various High Quality Lithium Tube Products from Global Lithium Tube Suppliers and Lithium Tube Factory,Importer,Exporter at Alibaba.com.
  https://www.alibaba.com/showroom/lithium-tube.html
  https://lithium-au.com/section-708/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!