Text žádosti na Vládu ČR – vydání prohlášení k občanským a lidským právům v Katalánsku

predaniDne 5.10.2017 v 15:00 hodin byla (po 20 minutách hledání odpovědné osoby na úřadu vlády), předána žádost adresovaná premiérovi a Vládě ČR. V této žádosti občané požadují vydání vládního prohlášení o porušování občanských a lidských práv v Katalánsku (nepřiměřených policejních zákroků). První zástupce Velvyslanectví Španělského království přijal Lenkou Procházkovou (Nezávislá media), Václava Novotného (Iniciativa Ne základnám) a Terezu Kurfiřtovou (zpravodajku ČTK ) v prostorách velvyslanectví a převzal si kopii žádosti adresované premiérovi a Vládě ČR. I když byl na místě přítomen kameraman ČT, nikde ve zpravodajství ČT se však tato informace neobjevila.


Úřad vlády České republiky
k rukám premiéra vlády Bohuslava Sobotky
ulice Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1

V Praze, 5. září 2017

Pane premiére a členové vlády ČR,
vzhledem k současnému porušování občanských a lidských práv v Katalánsku žádáme, aby vláda ČR vydala prohlášení, němž
nedemokratický postup španělské vlády ostře odsuzuje.

Odůvodnění

Jako představitelé země, která je členem EU, nemůžete ignorovat skutečnost, že jiný stát EU přikázal svým policistům, aby surově napadali, bili a zraňovali občany, kteří šli do volebních místností hlasovat. Nemůžete dál tvrdit, že brutální zásah policejních komand vůči bezbranným lidem je vnitřní záležitostí Španělska. Taková zbabělá politika vás totiž řadí ke schvalovatelům zneužívání moci a používání agresivních praktik vůči lidem, kteří pouze chtěli vyjádřit svůj názor. Demokracie je založena na dialogu a ne na bití, střelbě a kopání.

Nečekejte na to, jak se k tragickým událostem v Katalánsku vyjádří vlády jiných zemí EU. Toto je principiální záležitost, na kterou musíte jako vláda demokratického státu reagovat podle svého svědomí a vědomí a ne podle nápovědy „z Bruselu“. Tisíce pachatelů, kteří se ve výkonu služby dopustili surovostí, časem odsoudí mezinárodní soudy, ale vy musíte mnohem dřív odsoudit (alespoň diplomatickou nótou) zadavatele těchto zločinných rozkazů.

Pokud se k tomu neodhodláte, bude to pro občany ČR znamením, že silové praktiky španělské vlády přijímáte jako precedent a že zásahy ozbrojených složek vůči občanům můžeme očekávat i v ulicích našich měst.

P.S. Tuto výzvu dáme po předání na Úřadu vlády ČR ke zveřejnění médiím a kopii textu obdrží Velvyslanectví Španělského království v Praze.

 

Signatáři:

Za Nezávislá média
Lenka Procházková, spisovatelka
Václav Dvořák, režisér

Za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

Hnutí za přímou demokracii
Jaroslav Plucar

Výbor národní kultury
Jan Kristek, Jan Poláček, Jan Korál

Občané:
Zdeněk Zacpal, Marie Neudorflová, Milan Rokytka, Ivan Višňák, Monika Hoření, Jiří Vogeltanz, Eduard Urminský, Zbyněk Fiala

Výzva včetně razítek z Úřadu vlády a Španělské ambasády: žádost o vydání prohlášení

Fotogalerie: http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Odsudek-mrzaceni-v-Katalansku-11893

 
2 Komentářů k Text žádosti na Vládu ČR – vydání prohlášení k občanským a lidským právům v Katalánsku

  1. Rocco napsal:

    „Zahájený proces rozpadu velkých evropských národů a jejich infikování alogenními imigranty povede k vytvoření národně a morálně odlidštěné Evropy regionů, jak je nakonec v plánu Agendy 2030. Povede k Evropě, v níž již nebude existovat žádný národně vlastenecký potenciál schopný ubránit se totalitní nadvládě globální oligarchie. Regionální separatismus od tradičních národních států neznamená rozklad Evropské unie, ale právě naopak, vytváří podmínky pro vznik budoucího evropského superstátu. Na to je třeba pomyslet, pokud by v někom hořelo rozhořčení nad hrubým potlačováním demokratického projevu vůle Katalánců ze strany Španělské vlády a probouzely se v něm radostné pocity nad tím, jak to s tou naší jednotnou Evropou jde samo pěkně s kopce, nebo jak se její tupé a nesvorné politické elity nakonec samy navzájem požerou. V liberálním systému západního kapitalismu o podstatných věcech nerozhodují politici, ačkoliv si to často naivně myslí, ale mocní oligarchové skrytí před zraky veřejnosti i s jejich mozkovými trusty v pozadí. A tito elitní oligarchové vědí moc dobře, co dělají.“

    alogenní – cizí, cizího původu.

    http://zvedavec.org/komentare/2017/10/7391-skryty-smysl-katalanskeho-separatismu.htm

  2. proud napsal:

    „Text žádosti na Vládu ČR – vydání prohlášení k občanským a lidským právům v Katalánsku“…………hmm,prvni bych ale chtel tohle:“Text žádosti na Vládu ČR – vydání prohlášení k občanským a lidským právům v Cesku“!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!