Budete-li v Praze volit KSČM, zakroužkujte Josefa Skálu, Lubomíra Ledla, Milana Krajču a Milana Neuberta

mirvesveteK tomu, jaké strany si myslím, že by bylo dobré volit v letošních parlamentních volbách, jsem psal zde a zde. Pokud jste si nějakou stranu vybrali, bylo by také dobré vědět, co za konkrétní lidi se nachází na kandidátce Vašeho volebního obvodu a pokud možno pomocí kroužkování se pokusit prosadit ty, kterým důvěřujete nejvíce. Osobně znám pouze několik lidí z pražské kandidátky KSČM a pokud je to vaše volba a vaše bydliště, tak doporučuji tyto čtyři: PhDr. Josef Skála, CSc., JUDr. Lubomír Ledl, Milan Krajča, RNDr. Milan Neubert, Ph.D. Doporučuji je z následujících důvodů:

Všechny z výše uvedených znám osobně už řadu let z prostředí občanského aktivismu, kdy se na velmi mnoha různých prospěšných akcích aktivně podíleli, pomáhali je pořádat a propagovat. Jednalo se především o aktivity, ve kterých se upozorňovalo na nebezpečí válečných konfliktů ze strany NATO, o účast na různých seminářích a diskuzích s občany a jejich pořádání, dříve o protesty proti tzv. církevním restitucím. V poslední době také o akce proti postavení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí a nejnověji v úsilí o ponechání výnosů z těžby lithia a nerostných surovin obecně v České republice.

Všichni se často účastní, ať už jako vystupující nebo pořadatelé, různých seminářů v rámci Spojenectví práce a solidarity nebo demonstrací a různých aktivit hnutí Ne základnám, apod. Vždy se projevují jako lidé činorodí, spolehliví a spolupráce schopní bez postranních úmyslů a v případě potřeby uplatňují své odbornosti. Svou politickou činnost vyvíjejí především v zájmu světového míru a v zájmu občanů České republiky a pozvednutí kultury společenských vztahů.

Pokud je vaší volbou KSČM, bylo by dobré, aby byli tito lidé v Poslanecké sněmovně, protože mají vstřícný přístup k občanům, jsou na komunikaci s občany zvyklí a budou tedy aktivně prosazovat jejich (naše) zájmy.

Josef Skála a Milan Krajča jsou členy KSČM, Lubomír Ledl a Milan Neubert jsou členy Strany demokratického socialismu (SDS) www.sds.cz

PhDr. Josef Skála, CSc.

03_skala

Teď zase změnu k lepšímu!

65 let, historik a publicista, místopředseda ÚV KSČM
Učil na Karlově univerzitě. Práci, přibližující ČSSR okolnímu světu, slaďoval ve stranické centrále. Pak vedl Mezinárodní svaz studenstva. Jednal s desítkami světových politiků. Vystupoval i na Valných shromážděních OSN. Spojence našel i pro osvobození řady těch, koho věznily reakční režimy. Dal dohromady i zakladatele první kyperské univerzity. V KSČM odpovídá za ideově politickou práci a média. Lhářům čelí i novými rubrikami na www.kscm.cz a aktivizací stranického facebooku. Své www.stripkyzesveta.cz vydává už pátým rokem. Za jeden provaz táhne s řadou nezávislých osobností a iniciativ. Knih napsal osm. Širokou veřejnost oslovuje v našich i zahraničních médiích.

Je ženatý a má dospělou dceru.

 

Milan Krajča

06_krajca

Proti imperialistickým válkám a agresím - za vystoupení z NATO!

33 let, v současné době na rodičovské dovolené
Mimo práce v rámci Komunistické strany Čech a Moravy je politicky aktivní v několika organizacích mezinárodní solidarity a mírovém hnutí, na mezinárodní úrovni ve Světové radě míru. I proto usiluje o změnu zahraniční politiky České republiky k orientaci na mírovou mezinárodní spolupráci, odmítnutí imperialistických válek a agresí a vystoupení ze Severoatlantického paktu NATO. Mezi jeho záliby patří vedle kultury i sport, je členem Českého maratonského klubu. Je ženatý a má dvě děti.

http://www.milankrajca.cz/

 

JUDr. Lubomír Ledl

07_ledl

I český politik může mít vlastní názor

65 let, právník
Spojovacími prvky jeho praxe jsou politika – mezinárodní vztahy – obhajoba veřejného zájmu. Má 14 let zkušeností v zastupitelských funkcích od zastupitele na úrovni městské části, hlavního města až po Federální shromáždění ČSFR. V současné době pracuje jako zastupitel a předseda výboru zastupitelstva městské části Praha 10, poradce místopředsedy PS PČR, místopředseda Česko-čínské obchodní komory, člen řady komisí Strany evropské levice, člen koordinační rady Spojenectví práce a solidarity aj.

 

RNDr. Milan Neubert, Ph.D.

milan-neubert

62 let, fyzik
100 Komentářů k Budete-li v Praze volit KSČM, zakroužkujte Josefa Skálu, Lubomíra Ledla, Milana Krajču a Milana Neuberta

 1. Maroš napsal:

  Pokiaľ budete voliť KSČM, tak poprosím - venujte aj tichú spomienku ich náčelníkom - zakladateľom z roku 1921...
  https://ulozto.net/!JGKtQLHC/eckart-d-hrobari-ruska-mnichov-1921-zip
  https://ulozto.net/!c2MeNob3/eckart-d-bolsevismus-od-mojzise-po-lenina-praha-2003-zip

 2. geronimoh napsal:

  A byli to právě komunisti (myšleno členi KSČ), kdo v roce 1989 prodali republiku

  • proud napsal:

   Jo,bohuzel,nasadili tomu korunu........ovsem my jsme jim vydatne pomohli,vsichni sborem,za tim prvnim volem,a ta krava vzadu,uzavira radu.Jinek jsme si ji znicit nenechali,a ted uz se na ne vymlouvat nemuzeme a jsme jeste horsi nez za nich.

   • geronimoh napsal:

    V 21 letech jsem nevěděl o politice nic, o ovládání lidí jen to, že mně manipulovali od 6 let do těch 21 ( škola - konec vojenské základní služby ). Ten režim stál za houby, tento taky.
    Bylo to jak u voleb, lidi měli pocit, že si mohou v roce 1989 vybrat ze dvou jediných možných režimů. Nejen že nemohli, vše bylo dané 35 let předem, ale ani netušili, že možností je víc

    • proud napsal:

     Faktem je ze jsem byl odmala takovej "svuj" a nikdo se to nastesti nesnazil zmenit,nebo ho ta chut rychle presla,jak jsem to delal,vlastne ani nevim.Nakonec jsem jim zdrhnul abych nevedomky zjistil,ze i pres ty mouchy,mnohdy nehezky,byli stejne nejlepsi,samozrejme obecne vzato obycejnym clovekem,kterej vyrostl v nekomancsky,ale slusny rodine.

     • proud napsal:

      Presto tak jak byli v minulosti,bych je v budoucnosti nechtel,ale z jejich pojeti se dalo prejit ke svobode a pritom bezpeci mnohem lip,nez to jde dneska,proto vidim 89 jako osudovou chybu,lidi na to nebyli pripraveny a nechapali moznosti ktery se jim otevreli,bohuzel diky komancum co je ucili drzet hubu a krok,coz se nezmenilo vlastne dodnes,porad se tou volovinou ridej.

      • Petr C napsal:

       Ucili drzet hubu a krok. Hubu drzely sdelovaci prostredky, ale lide se mi vystraseni nijak nezdali. Mate pravdu v tom ze ze socialismu se dalo prejik k solidni spolecnosti lip nez z kapitalismu. Tady je pozitivni zmena za dnesni situace nemyslitelna.

       • proud napsal:

        To zas ne,myslitelna je a vzdycky bude,jen to bude podstatne tezsi uz jen z toho titulu "zkazenejch" lidi.....

  • Petr C napsal:

   Mate to popletene. Clen KSC nemusel byt nutne komunista. A ti prodali republiku. Hodne lidi vstupuje do pol. stran z prospechu.

   • proud napsal:

    Nepochybne!

   • Jaroslav Huml napsal:

    Myslíte to tak, že to měl v krvi nebo moči? To je prospěchář?

    • proud napsal:

     Mysli to tak ze bylo plno rodicu ve strane aby deti mohly do skoly,dostaly se,aby mohli stavet treba dum,zkratka prospechari. Taky se mezi nima samozrejme nasli "poturcenci horsi turka",jako vzdycky a vsude.Poznal jsem od kazdyho neco,ale taky spoustu poctivejch lidi,komunistu!

    • jan nowak napsal:

     Huml - pamatuješ jag ss mi ten.x sebral noty..
     .. měl sem jenom 2,25‰ + čerwenej Opel Cadett - ABA-22-65 !?
     (Trrojská - Náčelníku) *
     .. no nic , jedeme dál : ))

     Za 3 měsíce sss sem ~ je ~ měl od Gawla na AMINU z5 .. a to za pouhých 500 ,-
     Jaký-pak s tim štrá-chy !

     ps : Náčelníku..
     .. nigdy sem nikoho zatim eště nepřejel , ani nenaboural - a gdyž řídim piju pomalu !
     2ps : A gdyž se zřídim , řídím s Modrym ANDĚLEM ! ! !

     Zdrawim..
     M.

   • geronimoh napsal:

    Petr C : popletené to máš možná ty. KOmunista je buďto člen komunistické strany, nebo stoupenec komunismu, komunistické myšlenky. Tedy každý člen kom.strany je komunista, i když není stoupenec komunismu, ale je tam třeba z prospěchu.
    Neuč orla lítat

 3. Jaroslav Huml napsal:

  Soudruh Skála je fanatický ideolog jako soudruh Bilak,
  toho jsem zažil v hotelu Praha, který byl používán pro jejich potřeby ,měli tam krásnou zelenou pivnici a Bilak přišel a rozčiloval se, že mi soudruzi nemůžeme mít zelenou pivnici, ale červenou. Tak se odsranila a byla tam červená.
  Rád se zaštiťuje Marxismem,ale stačí si přečíst Komunistický manifest, který byl plným scénářem padesátých let.A hned je vidět co jsou komunisti zač. Rádi se zaštiťovali praci, ale jinak se jí štítili.Měli a mají stále malé převážně levé ruce , ale zato VELKÁ prolhaná ústa.Dneska nás krmí Lithiem, ale co provedli s uranem, který si nechali těžit PTP. Ve strašných podmínkách. V Jáchymuvě byl bratr dědy dostal v případu Slánský osm let. Komzunisti jsou toto podle jejich vyjadřování schopni udělat , kdykoli znovu. Jejich omluva je falešná a jenom proto , aby je nechali být. Huml

  • proud napsal:

   Osobne spis soudim podle toho co jsme umeli a co jsme se ucili za nich a co umej a ucej se dnesni mlady.............proti nam ubohy hovno a i to jeste mizerne! A to ma bejt budoucnost,o tu se starali komancove mnohem lip a o narod taky.Chyby delali jako kazdej a branili si zrizeni,taky jako kazdej.Ale s nadhledem,byli lepsi proti dnesku,nesrovnatelne! Sice chapu postoje "ublizenejch",ale musim soudit podle vsech a vseho.........

   • proud napsal:

    Bejt po mym,vratim vsechno zpatky pred 89 a pokracuju dal s tim,ze si povladnou lidi sami s pomoci odbornyho managementu a referend,cara se az na oficialni prechody znova zavre a zacne se hlidat,obnovi se armada i povinna vojenska sluzba,jen v jinym modelu,jak si urcej lidi.Nevidim nic spatnyho na tom,kdyz bude cara zavrena a na prechodech kontroly dokladu,nakladu jen "kriminalniho",coz znamena napriklad,ze mi otevres kufr a zas ho zavres,hrabat v nem nebudu,ale decko na nahradni dily nepropasujes! pri samozrejme volnym pohybu.......ovsem to je jen vlastni predstava,co bude a jak to bude,o tom si v referendech pod diskusich rozhodnou lidi sami svoji pravou vetsinou..............

  • admin napsal:

   Pro les nevidíš stromy :-( Je to stejné, jako hodnotit dnešní Rusko podle toho, co udělali 21. srpna 1968.

   • proud napsal:

    On je vidi,ale komancove se po nich vozili,tak je zapsklej......je to presne o tom ze kdo chce psa bit..........

   • Jaroslav Huml napsal:

    Jenže 68 rok byla šance kterou lidi jako Skála zničili.
    Ještě mám fotky jak bylo na zdech napsáno Bilak a Indra zrádci národa. Převrat v 89 byl od nich připravený. V 88 roce v tichosti převedli Národní podniky na Státní, a bylo po revoluci vymalováno. Předali to za beztrestnost. Odnes to Štěpán, Zivčák a Poledňáková a dneska se chvástají jak jsou moderní levicová strana. Nebo jenom Nový nevěstinec se starými pracovnicemi. Ale to je většina novodobých stran.

   • geronimoh napsal:

    Jistě, dnes je KSČM stejně démonkratická strana, jak ODS, ČSSD atd. Podle KSČ ji nejde hodnotit, přesto ji lidi volí jen kvůli tomu názvu, s kterým už nemají nic společného

    • Petr C napsal:

     Problem je v tom ze podle nas jsou vsichni spatni, jen my jsme dobri. Ovsem nejsme schopni nic vytvorit. Proste taci neschopni kritici. Coz je ta nejlepsi funkce.

     • proud napsal:

      Ten pohled se mi libi,jen je potreba k nemu pridat co je potreba delat pro zmeny a taky to delat,v ramci moznosti.A delat se da,ne ze neda.

    • Jaroslav Huml napsal:

     Komunisti jsou jenom jedny, byl jsem ve straně vstoupil jsem tam na vojně.tam jsem zjistil co to je za zvěrstvo. Chtěl jsem vystoupit, ale byl jsem,,sračka" měl jsem rád svojí práci a komouši jsou mstivý.
     Kamarád jim řekl svůj názor na ně. Položil knížku, byl velmi šikovný etrikář. Je pravda , že ho upozornili ,, rozmysli si to, bude to mít dalekosáhlé následky"!!!
     Trval na svém, musel odejít vzali ho jenom do technických služem, nesměl ani jezdit s Multikárou
     běhal za ní a vysypával po Praze k.
     Jeho otec Major u kontrášů mu nedokázal pomoci.
     Věřte nevěřte, je mi to jedno.
     Ale říka , že se stali chyby a přehmaty je hrozný.

     • Petr C napsal:

      Jak kteri.Ja znam pripady kdy kluci vystoupili a presto jim zustaly dosti vyznane pozice. Tady to se deje v kazde spolecnosti. Mi se ovsem libi ti mamlasove z titulama uz za socialismu co tvrdi ze se za komunistu nedalo studovat, pokud jste mel sraloup a vzapeti tvrdi ze jejich predchudci byli proti komunisticti.

     • Petr C napsal:

      Co jste byl zac? Vstoupit mezi komouse hned po vojne mi pripada neobvykle. Zvlast, kdyz bratr deduv mel nasledky.

      • Jaroslav Huml napsal:

       Ne po vojně , ale na vojně byla to moje velká osobní chyba,chtěl jsem vystoupit po vojně ale otec byl v jakém si postavení bylo to spousty hádek vystoupit jsem se docela obával. Plánovali jsme odchod, ale kvůli rodině jsem to také vzdal.
       Bez problémů bysme prošli,věděli jsme jak to na hranicích chodilo. Neobhajuji se nepláči, nestěžuji si je to prostě život. Mám rád svoji práci a tak.

     • jan nowak napsal:

      ROBOTI .. ODE dnš-ka požadu-ji ! ! !
      .. zzz za každý swuj kokoment ale ~ spo ~ Ň : 4.ooo bitcoinů : ///

  • Petr C napsal:

   V posledni dobe se nejak zacina gllorifikovak ucastniky procesu Slanskeho. Zapomina se ze to byli ti nejvetsi kati za ery KSC. Samozdrejme ze tam padlo par nevinnych, jenze o tech se nemluvi.

   • proud napsal:

    To jsou ty stadni zvyky,za normalnich okolnosti by se tridilo a vybiralo co bylo dobry a co spatny.....

   • proud napsal:

    Mes nikdy neslysel vychvalovat komunismus,nebo socialismus obecne jako celek a ani nikdy neuslysis,ale nebranim se tomu co bylo dobry jen proto,ze to bylo pod jejich kridlama.

  • jan nowak napsal:

   Nášelník.. ZÁSah - a o5 wede - KONzum.zum.isti kontra KOM.unisti.. Sem ti to Tyto řikal ten.x na scho-dow ?!!

   ps : pozdrawuj RADARA

 4. Jaroslav Huml napsal:

  Základní problém je že komunisti razili heslo,, co je tvoje to je moje, ale co je moje do toho ti nic není.
  Rádi hrabeli v kapsách, ale ne ve svejch . Rádi rozdávali,a klidně ať rozdávají , ale svůj majetek.

  • proud napsal:

   Zajimavy,pritom jsme pres to rozdavani a hrabani v kapsach pod mostama nezili,meli vzdelani a zdravi zadarmo,nikomu nedluzili,naopak se dluzilo nam, a jine a jine.............to asi teda museli bejt carodejove,ne?............

   • proud napsal:

    O tom ze nas nasi pustili ven a nemuseli se o nas bat ani za celej vikend v lese,kde jsem od detstvi rad spaval,ani nemluvim,troufnes si to dneska???????!!!!!!!!!!!!!

   • Jaroslav Huml napsal:

    Tak to není nikdy není nic zadarmo. PoByl tady v podstatě německy system daní.podniky platily 70% a banky 80% daní lidi 25% a bezdětní 35ˇ% daní což pro lidi bylo nižšší zdanění , protože v tom bylo zdravotní a sociální pojištění. Takž lidi měli více peněz.
    Běžela tady šedá ekonomika většina věcí se scháněla, spoustu věcí jsme si dělali,to byl ten tehdejší vědomnostní růst.. je pravda , že každá doba měla své.Všichni kradli , ale nikomu to nechybělo. Ale nesměla se vystrkovat hlava z davu
    Dneska se většina věcí rovnou vyhodí.Ale starší věci měli a mají svoje kouzlo.

    • proud napsal:

     Svoje kouzlo ma i svoje si vyrobit,nacoz mnozi ziraj jak telata na novy vrata,nechapou ze tim ukazujou jak jsou sami v riti.........

 5. Maroš napsal:

  Ja sa len pýtam - čo môže človek znalý celej problematiky robiť v komunistickej strane - odpoveď - je to rovnaký sionistický neomarxistický zmrd, alebo je to ich užitočný idiot. Sú to stále tie isté zlato-červené nožnice, ktoré ľuďom strihajú hlavy, osudy, slobodu, vývoj. Komunizmus je fašizmus v zrkadle.

  • proud napsal:

   Tak jako fasismus byl teda uplne zlatej,aspon co vim o fasismu,samozrejme jen z doslechu,a i ten mel vic tvari......nikdy neni nic cernobily.

  • proud napsal:

   Abys to lip pochopil,presne mineny je to ze proti fasismu byl zlatej :-)

   • proud napsal:

    Jen opravdovej moula muze z pohledu obycejnyho cloveka tyhle dve zrizeni srovnavat,to je jako srovnavat hodnyho a zlyho poldu,ac maji stejnej cil,ovsem s jednim se ho dozijes a porad jeste muzes neco delat,s druhym je z tebe uz jen mrtvej hrdina k hovnu!

    • Jaroslav Huml napsal:

     Jenže tato doba má znaky korporátního fašismu.
     podporuje se dotacema velký kapitál, vysávají zdroje a lidi se tvrdě zdaňují.
     V knize paměti Štrougala je psáno. Zemědělství fungovalo dokud bylo soukromé jak jsme jej zkolektivizovali přestalo fungovat a museli jsme tam nalít peníze aby to začalo fungovat,atd.

     • geronimoh napsal:

      To máš teda zdroje - Štrougala, no a myslím, že zatím netušíš, jak to proběhlo doopravdy. Ne že bych ti chtěl nutit svou verzi, ale popřemýšlej, pátrej, ptej se

      • Jaroslav Huml napsal:

       Čtu lecos jenom tak si člověk udělá názor. Jsem celý život mezi lidmi , zajímali mě lidské příběhy,
       válka, padesáté leta naše rodinné kořeny mám pestrý bohatý život, jsem leckam jsem se dosta.
       je asi zbytečný říkat že byste čuměl!

      • Jaroslav Huml napsal:

       geronimoh: tak jsem pátral, byl jeden člověk, za valky se jmenoval Schuster, člen Hitlerjugent po válce se přejmenoval na Šustr zapálený soudruh,
       podle jeho vyprávění chodil zabírat statky a vystěhovával je. Jednou dostal vidlema do prdele a byl odškodněn vzali ho do ochranky Zápotockého.
       Pak byl na STB, potom bachař. Později chodil
       a vyprávěl co všechno dělal.

     • proud napsal:

      Tahle ano,proto taky s minulou srovnavat vubec nejde......

 6. Petr C napsal:

  Do zemedelstvi liji penize vsichni. Nebo chcete mit jidlo za minimalne dvojnasobnou cenu?

  • Jaroslav Huml napsal:

   Pokud by bylo kvalitnější a ne kuře vypěstované za 20 dní.Atd
   Tohle co se provádí se zvířatama je zvěrstvo. Byli jsme sepodívat v kravíně u toho lidovýho oblíbence. To je strašný, krávy špinavý neošetřený paznechty. je to hnus.
   Chybí pokora skromnost a slušnost

   • proud napsal:

    Jen ta pokora ne,na tu jsem haklivej,prinalezi otrokum.Ale zodpovednost, etika,moralka,vlastenectvi a co pises,krome ty pokory,skutecne v hajzlu je,prozatim.

    • Jaroslav Huml napsal:

     Asi ano myslel jsem pokoru trochu jinak,práce rodina a ucta k vědomostem i když je každý neumí použít.

     • proud napsal:

      Ucta,to je to slovo,a nejen k vedomostem,ale vzajemna i k tem co neco dokazou,o neco se snazej,vychovali nas,necekaj az jim spadne do klina,nebo az jim podriznou krk.......

     • Maroš napsal:

      Jaroslav Huml - pozri si film Dítě číslo 44
      https://www.ulozto.net/!66AuBxir9/dite-cislo-44-2015-cz-dabing-novinka-avi
      Film je britskej proveniencie, takže úvod je jednoznačný - za hladomor na Ukrajine mohol Stalin, ale už nikto nespomína hlavného organizátora Kaganoviča, ktorý je zodpovedný aj za otrávenie Stalina, a ktorý sa dožil vysokého veku - zomrel v roku 1997/95?/, teda 10 rokov po perestrojke a nikto mu neskrivil vlas na hlave. Prečo, pretože tak, ako mal Slalin neľahkú pozíciu voči trockistom počas celej éry, víťazom obdobia komunizmu sú dnes a opäť a stále trockisti!!! Komunizmus je len sociálny experiment, ktorý umožňoval a mal by kurva ešte ďalej umožňovať, aby sa trockisti a neomarxisti mohli udržať HUMANIZMOM A TOLERANCIOU pri moci, a bohatstve - že Proude - môžeš spustiť americké báchorky o komunistoch "ktorí to nemysleli zle, len to zle PRE NÁS dopadlo, pokračujem - teda - film je kritický voči STalinovej ére, v ktorej prebiehal otvorený aj skrytý boj o existenciu Rusov - plne v područí židoboľševikov, pre ktorých ľudský život cenu nikdy nemal, takže do piče Proude s tvojím vyškoleným humanizmom - buď si agent, alebo si idiot, alebo obidvoje - to posúdi tvoj zamestnávateľ v Norade, pokračujem - boj o existenciu symbolicky zosobnený ruskými deťmi, vraždenými pedofilným sadistickým psychopatom, ktorého sa snaží odhaliť na vlastnú päsť vyšetrovateľ, ktorý bojuje o vlastné holé prežitie v strete s beštiami v uniformách vtedajšej Čeky, poťažmo NKVD. V tomto filme je krásne vidieť zotrvačnosť celej boľševickej mašinérie skryto ovládanej trockistami.

      Poznámka na záver - aj v antickej ríši otroci makali za byt a žrádlo - čo pre niekoho znamená zlaté časy socializmu, lebo "všetci sme mali prácu".

      • Jaroslav Huml napsal:

       Děkuji podívám se neznám,Trockismus je pernamentní revoluce. Ale dost věcí se hází na Stalina, ale za největšíma zvěrstvama stál Berja na to se dost zapomíná. Někdy 87 roce jsem se setka s řiditelem Ferony byl to Ukrajinec už si nepamatuji jméno a vyprávěl o tom jak to bylo měli tam být obšancované celé okresy otrávily vodu ve studnách,
       děti naváděli, aby udávali rodiče. Byly tam otrávené potraviny. Ty, které byly čisté tak byla bumáška a napsáno neotráveno. byl jsem z toho v šoku.

  • proud napsal:

   Kdyby je tak lili do opravdovyho zemedelstvi a ne do vrazedny chemie.......

 7. vilon napsal:

  Zmyslom tohoto článku je príslovie: "topiaci sa stebla chytá!", čím rozumiem tomu tak, že i komunisti nám budú dobrí, len nech padne liberálnosocialna vláda. Ano, treba niečo robiť ale prosím vás, volať na pomoc komunistov? Keby boli vo vláde, zas urobia prevrat, a urobia s nami monsterprocesy.Toto platí aj pre Slovačinu.

  • proud napsal:

   Na to uz neni doba!Zapomen :-)

  • proud napsal:

   Ale ze by si to chteli vyridit s vlastizradcema a snazili se dostat a udrzet nas majetek zpatky k nam,tomu bych veril,aspon ze zacatku a drzel na nich oko.....

   • proud napsal:

    Ovem porad plati ze at zvolis koho chces a dal se nebudes starat a kdyz za to bude stat,nebudes za nim stat jako opora,rychle si ho sefici zpracujou k obrazu svymu,nebo odejde.......

   • Jaroslav Huml napsal:

    nevím , nevím vlastizrádci jsou všichni.Ve volebním programu z roku 1946 psali co všechno a pak vše jinak.
    Když byl kovaný soudruh stal se dělnický kádr.IQ tykve , ale zatočili s námi po bolševicku. Do všeho strkali nos všemu rozuměli a stahli všechny do průměrnosti.
    světový vynález očních čoček prodali za pakatel,
    Vývoj AZNP měl vyvinuté docela unikáty byli to dvoulitry dělat se nesměli. Unikátní šicí stroje ladav 74 roce zlikvidovali,v 80roce zjistili , že to byla chyba, ale že by rozběhnutí výroby trvalo víc jak 15let po hadráku výrobu rozběhli za rok.
    Z poldovky vzali pérovnu darovali Bratrum Slovákum.
    A po 85roku to začalo jít šupem do hajzlu.
    Kde se stala chyba soudruzi?

    • Maroš napsal:

     Jaroslav Huml - chyba sa nikde nestala - všetko je presne podľa plánu!

    • jan nowak napsal:

     Huml.. neserr .. mrože
     Bolšewiku nemáš Šan .ci.
     Protože cože ?
     Grrrrr....

    • Martin B. napsal:

     Humle promiň, co ti teď řeknu:

     Jsi vůl a volem zůstaneš.

     Mám taky hodně zkušeností, kterými ty se chlubíš, taky jsme si zažili, což je dost relativní pojem podle toho, kdo to říká, ale:

     Napiš co bys chtěl??

     Nejenom plivat a nadávat na socialismus, to ti jde. Navíc vidím, že si tu historii upravuješ, podle toho jak se i hodí.
     Jako většina té lůzy tady (ať se na mě ONI nezlobí) a většina autorů příspěvků a zpráv na Novinkách, vedle Reflexu nejodpornější špíny v mediích. Jsi stejný.
     Jste všeználci jako Klauz. A ty? Co bys vlastně chtěl?

     Socialismus s lidskou tváří?

     Či kapitalismus s lidskou tváří - s laskavou pomocí milé USA? Taj jako by si to přál právě tatíček Klauz se svým elitářským synkem, zmrdíčkem?

     Nebo Filantrokapitalismus, kde se předhánějí kapitalisté, aby si vylepšili svou gaunerskou image házením mincí mezi zubožený dav, pokorně prosící?

     Nebo socialismus reálný, to je po roce 1968, který zarazil kontrarevolucionáře a jejich intelektuálské poskoky a zároveň poslal do výroby spoutsu lidí, mezi kterými byla všehochuť fajnových i zlých, kteří ze svého vyhazovu udělali věnec mučedníka? Zažil jsem je na vlastní kůži po mnoho let práce v Uranu na dělnických pozicích, můžu ti povyprávět?

     Nebo kapitalismus ranný, divoký, spořádaný, humanitární, přezíravý, arogantní či fašisticky korporátní, mafiánský, atd., jak ho tady mnozí blbečci rozděluji, aby se vymezili proti tomu "špatnému" a postavili se za ten "dobrý" správný kapitalismus, který ale nikde, nikde není a proto o něm skromně mlčí???

     Nejdřív dojdi přes své mnohaleté zkušenosti k názoru, že,jsou dva v podstatě způsoby společenské:
     Socialismus, kde stát má kontrolu - a z toho plynou všechny chyby a prasárny, protože lidi jsou různé
     a pak kapitalismus - kde stát nemá kontrolu nad ničím a loutkopolitici onanují s demokracií a svobodou, zatímco jejich bohatá obsluha tahačů provázků kradou, kde se dá - a lidi jsou opět jenom různé.

     Studuj a pak urážej lidi, kteří tady žili, pracovali a nemysleli na to jak si nakrást, protože podle tebe asi byli padlí na hlavu. A je jedno zdali byli v nějaké straně nebo ne. Já třeba jsem nestranník, celoživotně. Ale ty tvoje blitky, že komunisti jsou zmrdi, mě moc nebaví, jako mnoho článků a příspěvků zde.

     Asi tolik.

     • proud napsal:

      Vsimas si taky,co? Porad je to o lidech a v lidech.......vecne se k tomu budeme vracet,protoze to ani jinak nejde,jelikoz to jinak neni.Pritom stejne energie by je stalo to dobry,mozna by jeste i energii usetrili,presto se vychovavaj a inklinujou spis k tomu spatnymu.dokud nebude zajem to zmenit.

     • Jaroslav Huml napsal:

      Nic jsi nepochopil ty .Bav se s volem když nemáš klacek v ruce. Klasický komouš , který nesnese kritiku.a s tímhle vebem končím.

     • Maroš napsal:

      Martin B - keď už hovoríš A, povedz aj B, t. j., že keby si sa v zlatom socializme ozval, že toto je tak akurát, fajn súdruhovia stačilo, ja nechcem komunmizmus s jedným bytom pre 2 rodiny, s jednou spoločnou kuchyňou, s jednou spoločnou kúpeľňou, s jednou spoločnou obývačkou a jednou telkou s jednou televízou - pretože kurva nechcem mať spoločné deti s cudzím chlapom, ktorý bude kefovať moju ženu, keď budem na nočnej, a ja zase budem kefovať tú jeho, keď bude na nočnej on kurva! Na VŠ som mal 3 x výtešne z 1/ dejín medzinárodného robotníckeho hnutia - samozrejme iné, ako to komunistické neexistovalo, 2/ z Marx-Leninskej filozofie, lebo iná neexistovala, takže brnkačka, 3/ z politickej ekonómie - Marxov Kapitál, ktorým si ten buzerant vydržiaval Engelsa - takže všetko bolo logické - brnkačka, ale z toho otrokochovného VEDECKÉHO komunizmu som ledva prešiel - lebo ten kokot, ktorý ma skúšal, vyslovene vycítil, že to nielen odmietam ako kokotinu, že tak nechcem žiť nie kvôli ich predstave blahobytu, ale kurva - kvôli obyčajnej slobode a prirodzenosti. Takže hovoríš, že ti bolo na Uráne fajn kurva? A hore alebo dole!!! Lebo bolo pár užitočných "idiotov", ktorí išli za prachy a "dôchodok" makať dole - aby potom komančom, ako vzoroví "uvedomelí úderníci", ktorí takto pomáhali propagande kryť likvidácie muklov, vliezli židáci do riti, a zabezpečili si prácu na "uráne" HORE - s platovými, rekreačnými a dôchodkovými benefitmi! Takže starých soc psov neojebávaj! Mali ste to tu v roku 1989 utopiť v krvi ako v Rumunsku - dnes by tu bol iný výsledok - žiaden Čalfa, žiaden Babiš, žiaden Bakala, atď. A ŽIADNI ZRADNÍ NOSATÍ KOMANČOVIA! Národ by najprv cucali revolucionári, ale s tými by si poradili EVOlucionári - takto sme "nežne oblbnutí" KOMPLOTOM KOMUNISTOV stratili 2 generácie!

      • Maroš napsal:

       ...mrzne mi to tu pri písaní aj odosielaní, takže dokončí...
       1/ Dnešní komunisti chcú čo? - len socializmus? Takže sú to oportunisti? To sú mi veci...
       2/ Radšej ako v komunistickom "blahobyte" - budem žiť v zemľanke v lese!

       • Jaroslav Huml napsal:

        geronimoh: tak jsem pátral, byl jeden člověk, za valky se jmenoval Schuster, člen Hitlerjugent po válce se přejmenoval na Šustr zapálený soudruh,
        podle jeho vyprávění chodil zabírat statky a vystěhovával je. Jednou dostal vidlema do prdele a byl odškodněn vzali ho do ochranky Zápotockého.
        Pak byl na STB, potom bachař. Později chodil
        a vyprávěl co všechno dělal.

       • Jaroslav Huml napsal:

        Maroš, je to tak jak jsi napsal.
        Komunisti tohle nechtějí pochopit.
        Znám člověka byl šéfem lektorů vědeckého komunizmu , nechá se sním diskutovat a říká,že věděli když zvolili Skálu
        jakým směrem to půjde, také že tím tu stranu zničí. A také toto:
        V 87 roce přišel příkaz,aby členové napsali své připomínky a poslali je ÚV připomínek a návrhů bylo mnoho, tak zatí šel, prví pročistil předseda organizace, pak okresní výbor, kraj a na ŮV nEŠLO NIC S TÍM, ŽE NEJSOU ŽÁDNÉ PŘIPOMÍNKY A ČLENSTVO JE SPOKOJENO.
        KOMUNISTI JSOU NEREFORMOVATELNÍ a pořád stejní.Hlásají stali se chyby a ti kteří je kritizují jsou zapšklí a voli. Voli jsme je nom proto , že si to necháme líbil líbit.
        Makáme abychom se uživili a oni se vezou.

  • Maroš napsal:

   vilon - presne tak
   Akce NORBERT
   https://www.youtube.com/watch?v=BiZ1ZIKCShk

 8. OldNoe napsal:

  Čo je to pán admin? Nechcete tu mať iný názor? Už dva razy mi tu zmizol rozpísaný text. Typické!

 9. Jan Jinsky napsal:

  Zdravím Korála a spol. Koukám, že se nic nezměnilo. Pořád stejné nesmysly a pořád žádné peníze na účtu.

 10. OldNoe napsal:

  Na komunistoch je najkomickejšia skutočnosť, že či už boli pri moci, alebo sa o ňu usilujú, väčšinovo ani netušia, že sú vlastne členmi tajnej spoločnosti.

 11. Maroš napsal:

  TOTO ČÍTAŤ EXTRA POZORNE!
  "„Namiesto toho, aby sme chudobným odporúčali čistotu, mali by sme ich povzbudzovať v opačných návykoch. V mestách by sme mali zúžiť ulice, vtesnať viac ľudí do domov a postarať sa o návrat moru. Na vidieku by sme mali budovať dediny v blízkosti statických vodných nádrží a povzbudzovať ľudí, aby sa usídľovali najmä v močaristých a nevhodných podmienkach...“ Po tom, ako predložil Malthus svoje argumenty vtedajšej vláde Veľkej Británie, boli nastolené nové opatrenia. V knihách sa často dočítame, že zhoršené pracovné podmienky vo Veľkej Británii a v Európe v 19. storočí boli spôsobené priemyselnou revolúciou, no vzhľadom na to, že práve na Malthusov podnet sa začalo s novými opatreniami, nie je vylúčené, že práve on mal na svedomí 16 a viac hodinový pracovný čas a neľudské pracovné podmienky pre najnižšie a teda aj najchudobnejšie pracujúce vrstvy, ktoré dohromady spôsobovali najviac 4-ročnú životnosť v manufaktúrach. Takýmto spôsobom sa zo spoločnosti odstraňovali najslabší jedinci, ktorí podľa Darwinovej teórie boja boli i tak odsúdení na zánik a podľa Malthusa oberali spoločnosť o šancu napredovať a vystačiť s prírodnými zdrojmi. Súčasťou Malthusovej teórie bolo tvrdenie, že svetové katastrofy a vojny boli vlastne pozitívne javy, ktoré zabraňovali spomínanému preľudneniu a udržiavali v spoločnosti zdravú rovnováhu."

  "Maltuzianizmus v praxi: Eugenika od Sira Francisa Galtona

  Zjednodušene by sa dalo povedať, že eugenika predstavovala súhrn praktických postupov na výkon Malthusovych myšlienok. Najprv to však bol len súhrn prevažne filozofických myšlienok Galtona, bratanca Charlesa Darwina. Galton sa, ako mnohí iní, vo veľkej miere inšpiroval štúdiami Darwina, najmä časťou o prirodzenom výbere. Jeho práca ho fascinovala. Svoje myšlienky súhrnne nazval eugenika, čo v gréčtine približne znamená „veda o dobrom pôvode (narodení)“.

  Galton vnímal eugeniku ako prirodzené pokračovanie darvinovskej evolúcie, ktorá zahŕňa prirodzený výber (slabší jedinci uhynú, alebo sú porazení silnejšími v rámci evolúcie). Argumentoval tým, že už starí Sparťania rozumeli tomuto prirodzenému princípu, a preto zaviedli tzv. Infanticídu - vyvražďovanie novorodencov, ktorí disponovali menším potenciálom prežiť. V Galtonovom prevedení sa tento zámer vykonával pod rúškom darvinizmu za pomoci moderných prostriedkov - - genocída, sterilizácia, separácia a mnohé iné. Cieľ bol ten istý - očistiť spoločnosť od nevhodných jedincov s horšími genetickými predpokladmi.

  Eugenika v 19. storočí predstavovala počiatky modernej eutanázie. Teda vidíme, že aj tá má svoje myšlienkové podklady v darvinizme. Ba čo viac, vývin vedy a techniky v 20. storočí umožnil rafinovanejšie a masovejšie vykonávanie eugeniky. Tieto myšlienky sa šírili a tešili veľkému ohlasu v mnohých krajinách, vrátane USA, Veľkej Británie, Nemecka, Francúzska, Švédska..."

  "Komunizmus a sociálny darvinizmus

  Pred tým, ako sa dostanem k súvislostiam medzi týmito dvoma ideológiami, ešte spomeniem, že darvinizmus je vo svojej podstate veľmi materialistický smer. Aj preto boli už v jeho raných počiatkoch filozofi Marx a Engels veľmi potešení jeho obsahom, ktorý zodpovedal ich predstavám o dialektickom materializme. Plekanov, ktorý je považovaný za zakladateľa ruského komunizmu, dokonca prehlásil, že marxizmus je darvinizmus vo svojej aplikácii na sociálnu vedu, teda stotožnil základy oboch. Ba čo viac, evolučná teória prehlasovala vznik života čistou náhodou. Táto myšlienka šikovne podporovala ateizmus, ktorý komunizmus striktne vyžadoval. Takisto myšlienky o boji, ktoré pramenia už zo spomínaných konceptov darvinovskej evolúcie, boli Marxom neskôr pretransformované na tzv. triedny boj. Marx tiež prehlásil, že pre spoločnosť ako takú je triedny boj nevyhnutný. Je zjavné, čím sa vlastne inšpiroval. Ešte zjavnejšie sú následky, ktoré komunizmus zanechal na ľudstve. Nespočetné milióny mŕtvych, bezdôvodne týraní a ideológiou poznačení a zaslepení ľudia...

  Je otázne, či sú viditeľné následky darvinizmu také rozsiahle, ako tie neviditeľné. Tento článok ani z malej časti nemôže obsiahnuť škodu, ktorú spôsobil, keďže ani nie je možné tieto škody nejako ohraničiť. Je dobre uvedomiť si, že darvinizmus sa stal a ešte stále je priamym kanálom pre materializmus, cynizmus a tiež rasizmus.

  Vo väčšine štátov USA je výučba darvinizmu, ako jedinej možnej teórie vzniku človeka, zakázaná. Školstvo sa skôr prikláňa k teórii Inteligentného Dizajnu, no ani táto cesta nie je to najlepšie riešenie. V ústave USA je totiž zakotvená striktná odluka cirkvi od štátu, a preto boli štátne školy nútené nahradiť pojem Jedinečného Tvorcu BOH výrazom Inteligentný Dizajnér, čo je taktiež len ďalšie kompromisné riešenie. Avšak v porovnaní s postkomunistickým Slovenskom a ďalšími krajinami je to veľký pokrok. Myslím, že deťom, ani starším ľuďom by nemala byť Darwinova teória vštepovaná ako pravdepodobná cesta vzniku človeka, nehovoriac o kresťanoch. Súhlasom s touto ideológiou totiž súhlasíme zároveň so všetkým, čo spôsobila a spôsobuje."
  https://www.milost.sk/logos/clanok/darvinizmus-a-jeho-nasledky
  https://www.sav.sk/journals/uploads/10251205Klobucky%20OK%20-%20studia.pdf

  • Maroš napsal:

   Replay: "V mestách by sme mali zúžiť ulice, vtesnať viac ľudí do domov a postarať sa o návrat moru." - táto genocídna agenda je neustále aktuálna! - sú za ňou stále tie isté "humanistické" beštie!

 12. Jarvac napsal:

  Nikdy nebudu volit KSC!!! Pamatuji jak znicili po 1948 cesky venkov, jak zabijeli a veznili hrdiny, letce RAF, jak tyrali lidi za totality. Je to zlocinna strana, ktera nebyla nikd potrestana. Jakes si dodnes keca do novin sve rozumy jakoby nic. Jsme stale v moci jejich pohrobku, v postkomunismu. KSC se podarilo vyvlastneni a okradeni lidi a majetku, kterych se pak diky konekcim po sametu mohli zmocnit a stat se kapitalisty a oligarchy. Je to prolhana a prospecharska strana. Nenechte se mylit, ze rika casto pravdive veci o US vnitrni a vnejsi politice!!!!

 13. Jaroslav Huml napsal:

  http://www.halonoviny.cz/articles/view/46353709

  Skála je nevolitelný magor, jeho komentář je snůžka lží a polopravd. Když už lidi chtějí volit KSČM,, TAK DOUFÁM ŽE TU HVĚZDNOU TROJICI preferenčními hlasy přeskáčou a Skála , Semelová a Dostál se do parlamentu nedostanou!!!
  Ten článek mluví za vše.

 14. Justass napsal:

  Mno- já už 28 let volím KSČM. - Jo, jo jako protestní hlas.
  Čtvrt století jsem budoval socialismus a dalšího čtvrtstoletí kapitalismus. Když jsem po 89 a později poslouchal ty kydy a sliby novodobých sametových revolucionářů, tak jsem dospěl k názoru.- Jo chlapci klidně budu volit nějakou z těch vašich partají, pokud dokáže pro obyčejné lidi a republiku udělat víc než ti "zločiní" komunisti. Bohužel mi k tomu nedali příležitost. Takže za týden pokračuji. :-)

  • proud napsal:

   To te naucila KSB?:-)))))

   • Justass napsal:

    život blbe život.

   • Maroš napsal:

    Proude - nie, ona je len večná dôležitá oportunistka - sociálny darwinizmus "Miguela Cervantesa" - neviem, proti čomu bojujem, ale ak sú to démoni, nič iného mi nezostáva - keď už nemôžem mávať na 1. mája - budem mávať volebnými lístkami AKO MLYN - "Traste sa budúci paraziti - prichádza mandatár hovädo volič - a možno práve vám rozkope chliev a válov, a možno práve vám ho postaví a válov naplní. A posvätí.

    • proud napsal:

     Bojuj dal "proti"..........neznas zakony Universa.Kdyz "bojuju",pak vzdycky za neco,nikdy "proti" cemukoliv.........I obcanska neposlusnost bude za neco,ne proti necemu..........

 15. jan nowak napsal:

  TO nic neni.. trefit Dědka www wzducowkou ,
  .. to JÁ trefil Babičku lukem .. nátah 6 kg !!
  A 4 mi eště nebyli : P

  ps : platí pro Mrš.inu :-D
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. jan nowak napsal:

  Sorry jako ROBOTI..
  .. učim se-teď kabelu !!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!