Ilona Švihlíková – Jak jsme se stali kolonií – Třebíč – 9.10.2017

ilona-trebic

Nejnovější přednáška ekonomky Ilony Švihlíkové. I když téma je již mnohokrát zopakováno, vždy je obohaceno o aktuality a dozvíte se tak vždy něco navíc.

Kamera: http://www.nezakladnam.cz
23 Komentářů k Ilona Švihlíková – Jak jsme se stali kolonií – Třebíč – 9.10.2017

 1. Eschatolog napsal:

  prave jsem se ze sioceske televize dozvedel, ze vlastne ta tezba lithia bude pro ty zahranicni firmy skoro ztratova, to mne uklidnilo, mozna jim pristi vlada bude jeste doplacet, aby nebyli skodni , nejsme jako oni

 2. Martin Rubáš napsal:

  Je potřeba vytvořit dobré podnikatelské prostředí aby vznikl silný domácí kapitál. A ne podporovat a dotovat montovny. kde je kapitál a kde se inkasují dividendy tam jsou vysoké mzdy. Pokud tohle nepochopíme, budeme furt chudí.

  http://www.epshark.cz/clanek/150/produktivitu-pronasleduji-paradoxy

  • Ignác napsal:

   Vytvořit dobré podnikatelské prostředí v režimu kombinace kapitalismu a demokracie, kde v sytému "každý je úplatný, je závisí na výši úplatku" ? V tomto režimu velcí hráči nestojí o konkurenci a tak si vždy uplatí politiku, aby bylo po jejich.

  • Ignác napsal:

   Ilona Švihlíková patří k tomu nejlepšímu, co v této zemi máme ale podporovat montovny bylo nutné. Jinak by tu nebyla práce. Západ zlikvidoval či ukradl, co tu po ČSSR zbylo a nestál o konkurenci. A pokud chtěli Češi práci, museli si sami zadotovat výstavbu hal. Ty si totiž při případném odchodu investoři odnést nemůžou. Dividendy nejsou jen výsledkem práce našich rukou ale i západních strojů a know-how. V této chvíli už je zbytečné nabízet investiční podíbky pro montovny. Je tu téměř plná zaměstnanost a tak se nyní můžeme zaměřit na pobídky pro vyšší úroveň výroby. Kolonií Západu jsme s malými přestávkami téměř tisíc let a změnit to tak rychle nelze, tím spíš, že české geny, jsou geny otroků vydrezúrovaných sloužit Germánům i na germánské šibenici.

   • proud napsal:

    Tolik pohledu a zadnej spravnej.........se mi zda.Co dalsi pohled,uprenej k maximalni sobestacnosti,misto montoven,taky by byla prace?Byla!Jenze nejen ta prace pro opice,ale tvorivy dilo s vysledkem zdravyho,domaciho jidla,napriklad..........

    • proud napsal:

     Co se mi nelibi,je vnucenej nazor,ze po revoluci jsme byli v hajzlu a tak sem musel zahranicni kapital,kdyz skutecnost byla naprosto opacna a slo o to nas znicit a podmanit!

     • Ignác napsal:

      Ano to je pravda. Však já píšu to samé. Píšu, že Západ to tu zlikvidoval či rozkradl. Ale nezapomeňme na to, že lidé toužili jít pod Západ. Nynější stav je výsledkem jejich touhy.
      Když už se ale národ rozhodl dobrovolně podřídit Západu, tak jaký má smysl vzdorovat svému původnímu rozhodnutí ? Ze strategického hlediska, to co tu proběhlo na přelomu 80. let je prohraná bitva, byť s následky ale ne prohraná válka.

     • Ignác napsal:

      Za komunismu jsme byli potravinově soběstační ale to lidé odmítli, tak co s tím chcete dělat ? Dnes lidé věří, že neměli ani co jíst, že nebylo maso a podobný nesmysly. Nahradili svou opravdou pamět, falešnou pamětí. Ve skutečnosti se tu jedlo mnohem více masa jak na Západě. Národ dávno spáchal sebevraždu. Hlava je mrtvá a už se jen čeká až zemře i tělo.

    • Ignác napsal:

     Dobře. Srbsko zatím není v EU, netáhne západní investice ve formě montoven a kupní síla je tam oproti Čechům ani ne poloviční. Takhle by to tu vypadalo bez montoven.

     • Ignác napsal:

      Důležité je, že ČR je zemí, která dovede přitahovat přistěhovalce ale Srbsko ne. My vysáváme kvalitní lidi z jiných zemí, když už je vysává i Západ od nás. Ale úbytek našich není dramatický. Montovny jsou jen základ pro naplnění plné zaměstnanosti. S tou mohou začít růst mzdy a teď můžem lákat i kvalitnější podnika a krom toho tu je i emancipovaný domácí kapitál, který vytváří více hodnot jak montovny. Ale jsme podřízenou zemí a Němci z nás chtějí mít montovnu a ne něco, co jim bude konkurovat. To si ale vybrali lidi sami. Na druhou stranu lepší než ve Španělsku, kde polovina mladých nedělá a nezískají profesní dovednosti.

    • Ignác napsal:

     My nemůžeme být soběstační. Nemáme na to surovinové ani vojenské zdroje.

     • proud napsal:

      Ale,ale,v jidle jsme sobestacni byli,jeste jsme vyvazeli,a v mnoha jinejch vyrobach,az tak ze nas museli znicit,podniky skoupit a pozavirat.Mimochodem,nepisu bejt uplne sobestacny,pisu bejt maximalne sobestacny co to jde.Armadu jsme meli vynikajici a zase mit muzeme! Navic se muzeme obchodne obracet tam kde se s nama bude jednat jako rovnej s rovnym,uz to tu bylo,ta ukazka jak se bez zapadu lehce obejdeme!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Ignác napsal:

       Ano v jídle jsme soběstační byli v komunismu ale to lidi odmítli. Dnes už jsme nesoběstační v produkci potravin. Vždyť dnes mi lidi vykládají, že nebylo co k jídlu a měli hlad. Tvrzení byť absolutně absurdní, protože tenkrát každej při pohledu do popelnic nadával, jak se lidi mají dobře, když vyhazují celá kuřata. Dokud budem pod Západem, tak nic z toho, co píšeš, nebude. Západ u nás nastavil mechanismy, aby docházelo k vymírání národa a jeho intelektuální degradaci. Ale není vše straceno. Tím, že svět přestává být unipolární se objevuje světlo na konci tunelu i pro naši budoucí existenci.

       • Ignác napsal:

        ztraceno. Omlouvám se.

       • proud napsal:

        Ano,tak to bylo a je.A muze bejt zase,ale samozrejme za lepsich podminek.Ovsem samo se neudela jako se samo nezavede,a kdo na to ma,nema potrebu cokoliv menit i kdyby se pak mohl mit jeste lip....proste proto ze ho k tomu system jednoznacne vede a v hlave mu porad zvoni ze jakakoliv mena taky muze znamenat i hur......strach.

 3. .lak napsal:

  Vjeřte v světlé zítřky muslimské podneziskovky
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

 4. PM napsal:

  Uvědomuje si ta paní, že poslední devalvace koruny koresponduje s vyššími náklady Německa na migrační krizi ? Tj Němci jichž jsme ekonomickou výcucnou si potřebovali udržet rozpočet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!