V. Jefimov o kryptoměnách

jefimov

Profesor Viktor Jefimov, konceptuální analytik, představitel autorského kolektivu Vnitřní prediktor SSSR, ekonom, fyzik, bývalý rektor Petrohradské univerzity se zamýšlí v 7-mi minutovém videu nad užitkem a budoucností kryptoměn. Závěr je takový, že se jedná o přechodné stadium globálního finančního systému. Kryptoměny nejsou konečným řešením, protože stále umožňují spekulace. Ale umožní narušit současný monopol centrálních bankéřů na vydávání peněz a tím rozpohybovat finanční transformaci světa.
75 Komentářů k V. Jefimov o kryptoměnách

 1. Jana Karásková napsal:

  Vzpomínám na otce, někdy v r. 1980 stále promýšlel systém, kdy by se měřila hodnota všeho vynaloženou energií či prací. Pořád o tom mluvil, než ho zaujalo něco jiného - mikrogravitace a pulsující struktura vakua :)

  • proud napsal:

   Zrejme prisel na to ze soudit a odsuzovat jeden druhyho podle toho kolik toho udelal pro otrockej system neni to spravny orechovy :-)? ;-)

 2. proud napsal:

  Ono se totiz pocita jen a pouze to co udelame vzajemne jeden pro druhyho a druhy nezistne,vsechno ostatni se navzajem rusi ;-)

  • přemítač napsal:

   Samozřejmě idea krásná. My si musíme být schopni čistě hypoteticky představit, jaký vliv na obyvatele a lidi by toto mělo? Jak budou kupříkladu reagovat lidé, co doteď měli možnost šmelit a zvýhodňovat své pokolení na úkor jiných pokolení. (určitě to nebude přijato bez odporu) To samé je velká otázka ve školství, které je prorostlé učebními principy, které jsou dobře zarostlé. Otázka je i jak přeprogramovat kantory a jejich metody, jelikož to tzv. přimhouření oka pro nějakou skupinu či lavici žáků tu bude vždy. To nezmizne ani náhlým přepsáním legislativy, v těch lidech je to zakořeněné stejně jako ve starších generacích komunismus. Musí se na to jít cestou důslednosti a jasných kroků. A onen dosavadní systém se snaží svou ruku udržet právě těma prachama, stále je to totiž motiv, který je nadevšechny pro většinu procentuálního poměru v obyvatelstvu. Ta hra na osobní významnost a důležitost ta samolibost to jsou všechno strašně lehký páky jak ty lidi nalákat na svou stranu. Stejně těžká otázka je i to jak vymýtit psychopata, neni to možný z principu. Pak totiž "souboj" mezi pravdou a lží se jeví jako utopický boj. Člověk co vnitřně vnímá svou identitu s pravdou se kupříkladu při obvinění z vraždy bude bránit svou verzí jak to bylo, nebude si vymýšlet jiné kapitoly. Člověk co je schopný bez skrupulí lhát, nemá problém vytvořit teze a příběhy, který přikloní výhodu na jeho stranu. Taková přísaha na bibli před zpovědí je pro psychouše sranda, ale pro čestného člověka, je to něco co rezonuje s jeho svědomím na maximum. Domnívám se tedy, že i ony kryptoměny následně vyvrhnou zvrhlíky, kteří budou ze své lenosti inklinovat postupem času k činnostem, které nebudou rezonovat s hodnotama jako je upřímnost, čest, spravedlnost atd. Nedejbože co to přinese generacím, které od narození budou vědět, že vše dostanou stiskem tlačítka u bankomatu třeba. Osobně vnímám, že je pro nás opravdu důležité učit se vlastní obživě, snažit se umět vykopat si základy, umět postavit zeď, umět postavit krov, či střechu, umět se postarat o zvířata, sousedy, rodinu, vědět jak funguje příroda ve smyslu setí a orby a sklízení, učit se ochraňovat lesy, ne jen bez rozmyslu těžit. Však dnes jsme tak odtrženi od přirozených cyklů, je to až do očí bijící. Tenhle surovej život na chalupě se vším všudy ti dá milionkrát víc, než jakýkoliv město na světě s obrovskýma výhodama. Pro mě slovo "výhoda" je synonymem vyčůranosti.

   • proud napsal:

    To neni idea,ale holej fakt,samozrejme vsem tajenej z tech zistnejch duvodu......To je prave to co vsude chybi,ty znalosti! S tema by totiz leccos z toho co menujes dal zmizelo,pomalu,nebo rychlejc,ale zmizelo.Souboj mezi pravdou a lzi,dobrem a zlem je skutecne utopickej,presne podle planu.Protoze co se pravdy tejka,neni o cem diskutovat a co dobra a zla,pak je treba se naucit rovnovaze,neni dobra bez zla a naopak.To ma bejt ono umeni,ne boj.Dobro i zlo ma z nasich pohledu hodne podob,jen si vybrat co skodi nejmin a pomaha nejvic.......

  • napětí napsal:

   správně, odteď se všichni budou učit všeobecnou teorii proudových žvástů..

 3. geronimoh napsal:

  Čemu asi věřili lidi během Velké francouzské revoluce ? VŘSR ? A hru režíruji stále ti samí. Režírují náboženství, politické směry, měny a kryptoměny. Vždyť ty kryptoměny jsou závislé na NETu a čí je NET ?

  • admin napsal:

   dám ti radu: Zkus začít taky něco "režírovat". Jednak pochopíš, jak režírování funguje a taky zjistíš, jak moc někdo něco režíruje nebo ne.
   Zkus znovu odpovědět otázku: Čí je internet?

   • jop napsal:

    Nielen čí je internet, ale aj komu patrí reálna ekonomika, komu patrí finančníctvo, komu patrí planéta?

    On vo videu spomínal energoinvariant. Žiadne peniaze a ani názov peňazí nič nezmenia. Vždy pôjde o to, komu patrí väčšina peňazí alebo kto ovláda tvorbu peňazí.

    Treba odstrániť demontovať resp. nielen súčasný systém ale aj všetkých systémových vládcov. Lebo vládcovia všetky zmeny zakomponujú do svojich plánov a aj v akomkoľvek novom spoločensko ekonomickom poriadku resp. systéme ostanú vládcami

   • geronimoh napsal:

    admin : proč myslíš, že mi můžeš radit ? Víš líp jak já, co a jak mám dělat ? Pokud tvá odpověď zní "ano", jsi blázen.
    Vím, zase jsem ti sáhl na modlu, a nejspíš přijde cenzura ..... jak jde o prachy, všichni jsou stejného náboženství

    • Robo napsal:

     Adminovi zrejme stúplo do hlavy, že "niečo robí", zatiaľčo my tu len kecáme..

     Práve včera bol na Sputniku článoček, kde i Putin varuje pred kryptomenami.

   • jan nowak napsal:

    Čí je Spartááá.. Naše !
    .. čí je NET ?
    Náš - ty PA~KO .. jinak bys tu Geronemoh ne-básnil : (

    ps : Omluwte ho ROBOTI neboť
    je to Indian aa a eště k tomu je furt www wožralej ! ! !

    Michala

    • jan nowak napsal:

     A Robo taky.. : ))

     • geronimoh napsal:

      Za sexem jezdí polem i lesem
      Nowak svým starým Mercedesem
      hlavu mu popletla Mánička
      viděl ji u vody bez trička

      Loudí teď na ní milování
      ona však nutí ho do čekání
      nápadníků má celkem dost
      ona je totiž opravdu kost

      Nowak už dostává horečku
      v hlavě má jen a jen Máničku
      Hormony s ním řádně cloumají
      klidného spánku mu nedají

      Nowaku vem rozum do hrsti
      dopřej si i jiné radosti
      Mánička přec není jediná
      i jiná může býti tvá milá

 4. Julek napsal:

  Vyjádření Putina z nedávné doby ke kryptoměnám
  https://cz.sputniknews.com/svet/201710106107298-putin-riziko-pouzivani-kryptomena/

  „Hlavně je to způsob praní kapitálu, který byl získán z trestné činnosti, vyhnutí se daním a dokonce financování terorismu a samozřejmě šíření podvodnických schémat, jejichž obětí se mohou stát řadoví občané," vyjmenoval prezident rizika.
  Připomněl, že kryptoměnu vydává neomezený kruh anonymních subjektů, jejich kupující mohou být zapojeni do protiprávní činnosti, navíc ke kryptoměně neexistuje zabezpečení.
  „V případě pádu systému nebo spekulování, jak je teď moderní říkat, pro ně nebude právně odpovědný subjekt. Je to vážná věc, na kterou musíme myslet, když projednáváme toto téma," řekl Putin.

 5. maya napsal:

  ano je to len prechod k jednej bezhotovostnej mene, aby si ludia zvykli bez hotovosti. jedna nula hore dole... :D

  • proud napsal:

   To bude hodne velkej pruser..........

  • přemítač napsal:

   Je to pokus. Pro mě je dost divný i to, jak exponenciálně poroste ona energetická náročnost a výpočetní výkon. Bude to mít v delším horizontu jistý pád, ale nějaký čas to vydrží než to nacucne tu většinu. Chápu, že třeba jako zdroj příjmu pro tento web je to prostě důležité, pokud není jiná varianta. Otázka, která je pro mě v hlavě stále uvízlá je ta, jaký vliv to bude mít na jedince, kteří jsou zvyklí nic nedělat, nebo to ani nepoznali, jelikož právě tento charakter zkušenosti bude z přirozenosti přibývat. Povede to k degeneraci? Budem tedy líní jako na tom obraze od Bruegela? "V zemi peciválů" který znázorňuje přesycenou společnost pozitivity, jakéhosi "pekla stejného". Lidi se budou válet s přecpanýma břichama, vyčerpaný a apaticky po zemi. I kaktus je znázorněný jako bochník chleba, vše bude naskýtat jedlost a "požitek". Taková společnost bude podobná tý tzv. morbidní svatební společnosti z filmu Melancholia od Larse von Triera? V tom filmu přitom právě Trier vysvětluje onu psychózu a depresi, kterou trpěl celej život jeho přítel Carl Fredrik Hill. Ve skutečnosti se dle mého snaží vyjádřit právě ty problémy dneška, kde z jeho úrovně poznání podává touhu či eros jako to, co poráží "depresi". Vede z pekla stejného k atopii či spíš utopii zcela jiného? :-) Dle mého společnost směřuje a už totálně "hoří" v "normopatii". To vede k těm poruchám v psychice, to tu roste jako houby po dešti.

   • proud napsal:

    Co popisujes tu uz mame i bez bitcoinu........nebo snad rikas praci v montovnach a na vyrobnich linkach(opici praci) nedegenerujici?......

    • přemítač napsal:

     To samozřejmě neříkám, na linku bych nikdy nevlezl. Je to něco, z čeho mě bolí hlava jen při představě tam stát. Všeobecně ženy mají tendence mít vyšší odolnost na stereotypní práce, minule jsme se o tomto bavili a holky to prostě potvrzujou, nemaj problém, ví že můžou myslet při stereotypu na milion jiných věcí (ať už rodina, barák, manžel, kámošky, hadry atd.) chlapi chcou vše zaměřit na jeden konkrétní cíl no. Sám jsem u strojů strávil spousty let, vím jak je to po letech únavný, dělat pořád to samé, pořád jen "strojíš" stroje nebo je udržuješ. Jak myšák ve válečku. Když chceš skočit pryč, lidi čumí jak hňupi. Předtím. když jsi v "závodě" tvrdil jak je třeba to opustit, všichni ti kývali ano máš pravdu, na tom a tamtom nezáleží, ale jakmile skočíš a pak se "závoďákama" zas pohovoříš, je to prostě úplně jinej rozhovor. Ztratí se z něj ta společná nitka "potíží". Diametrální rozdíly jsou již tolik silné, že nitka se přetrhne. Zpět k jádru, které osobně vnímám od oné normopatie, z které dle mého vychází jakýsi druh feminizace či gynarchické společnosti, která si hoví v nasycenosti. Jistým rysem je to do sebe zapadající, ty vzorce chování tomu odpovídají. Je to kult západní společnosti, která uctívá tělo, smysly a požitky, což vede k úpadku ducha. V tomto směru je i přirozené z mého úhlu pohledu nástup východního druhu smýšlení. Je třeba odbourávat obžerství, sexismus, porno, pohodlnost. Nevím zda to má souvislost v oněch dějinách, kdy se měly rozdvojit směry duchovní či náboženské. Jeden směr jde cestou individuality k maximalizaci jejího potenciálu a druhý směr šel cestou komunitních uspořádání či společenské spolupráce a vzájemnými vazbami a západní blok je prostě individualita (na západě sem makal, tam jde jen o to, o tu rivalitu, je to ve skutečnosti atopie muž a žena?) a východ je komunita a dělba. Tohle vše se promítá do politiky i náboženství. Nic víc v nás není, takhle jsme rozselektováni. To co působí osobně na mě nejvíc atopicky, je ta egoizace, která vštěpuje pocit nadřazenosti, který sám generuje automaticky v jedincovi práva na vykořisťování slabších pokryteckým způsobem, je jasné, že v tomto druhu systému nelze být vždy ten nahoře či ten šéf. Problémem je odstřiženost a oddělenost, která ego utvrzuje v jeho vyjímečnosti. Přitom to oddělení není možné pro život samotný v tomto světě. Do očí bijící je i stav vztahů mezi chlapama a ženskýma, ta rozvodovost je extrémní a velkou míru na tom hraje právě materializace a finanční vazba, která je podstatná pro každýho, vždyť ty lidi se fakt kolikrát berou už jen kvůli finančním výhodám či majetkům. Reflektuje to tu zkaženost a pokřivenost hodnot. I starší generace to tak ale měly, dědové a babičky se prostě braly proto, že pacholek z tý a tý vesnice byl volnej a bylo třeba se přiženit, no a pak vznikly přirozeně odpory k barákům práci a manželkám, my si myslíme jak sme jako "volný" ale vybíráme stejně furt podle materiálních a finančních hodnot, nebo podle "postele".

     • proud napsal:

      Jj,psal jsem o tom jinde.Jde o to jak jsme vychovavany a vedeny odmala,podle systemu.Tezko to muzeme vycitat rodicum,nedelaji nic jinyho nez ze se nas snazej naucit obstat v realite,a ta je jaka je,jakmile ji zmenime,zmeni se i clovek,jisteze to nepujde bez trenic,o tom zadna,ale bez tech nakonec stejne nejde nikdy nic.

     • proud napsal:

      Nakonec o tech vecech je toho uz napsanyho stohy,ale porad se vsichni vyhejbaj tomu,jaky by to vlastne chteli mit a dusledne dodrzujou i pokusy o to,to zjistit:-)))))))))))))))))))))))))),ignorace dulezitejch veci nam sla vzdycky dobre,zato plakat a stezovat si umime na vytecnou,v tom jsme prebornici,vyplakat se a jit zase dal slouzit,pritom je to ten nutnej nasledujici krok,vedet co chceme,abysme pak k tomu mohli hledat cestu......

      • přemítač napsal:

       Na mě to působí opravdu jako to schéma toho dobrovolnýho otroctví, ta pohodlnost a zvyk to je opravdu ta železná košile. Představa, že miluji svou košili a přijde někdo, kdo mi ji chce sebrat je jistě úzkostlivá, ale bez oné zažité zkušenosti bych to stejně nepochopil. Ta košile tě přece hřeje, jenže taky způsobí po určitým čase, že zchoulostivíš a budeš náchylnej na jakýkoliv rozrušení či ofouknutí. Jediný co z pozice subjektu, který chce košili po dotyčným alespoň na chvíli sundat pomáhá, je ukazování dveří či klik, který jsou nabíledni, ale kliku za dotyčný stejně mačkat nemůžem. Z mého úhlu pohledu, je i změna, která se jeví jako nutná v této fázi vývoje společnosti jakousi dlouhodobou snahou o převlečení kůže, ke které stejně dojde, ale ten horizont je zdlouhavý no. Přičemž musíme brát v potaz i to, že následná nová kůže bude živit následné generace jistou delší řádku let. Touhy po přeměně tu budou vždy, za jakéhokoliv paradigmatu, vše se bude odvíjet od oné nasycenosti paradigmatem u většiny? Osobně mne teď zajímá právě způsob bydlení, dřívějších věků, kdy bylo zcela normální stavět např. stropy či průchody nebo i chlívky a kravíny v klenutých podobách, stropy i čelní zdi domů byly vždy klenutých podob a tahle cesta zajímá určité procento lidí a zvedá se to. A většina to chce právě kvůli toku pozitivní energie. Možná je to fake, ale proč se lidi i zvířata v takových příbytcích cítili dobře? Nehrozila tu afektivita, soupeření, vždy uměli hledat kulantní řešení k společnému cílovému bodu což oblouk vlastně vyjadřuje. To co se mi ted nelíbí je komponování oblouků z betonových armatur, vždy spíše inklinovali k cihlám páleným i nepáleným ať už křížových forem nebo podélných či českých kleneb. Proč dávali i dávají třeba alkohol či víno do těchto prostor? Mělo to vliv i na tu konzumaci? Je třeba stále se v něčem šťourat, i kdyby to bylo hov.o.

       • proud napsal:

        Ted se ti povedlo me dostat:-))))))))))))).Co se stavebnictvi tejka,tak tam jsem se jeste v tomhle smeru nedostal,nevim ani "n",ale pritom to ma logiku.

       • Petr C napsal:

        Ono s tema stavbama je to ruzne. Treba pyramidy, nebo kde stavite, prostredi. Podle Cinanu zalezi na natoceni postele.
        Na mne obloukove stavby pusobily spis depresivne.

        • přemítač napsal:

         No asi je to opravdu individuální, já postupem času zjišťuju, že mi to vůbec nevadí, ba naopak. Začalo to u sklípku, ale né vinného, spíš na zeleninu a ovoce. Podle mého je právě v našem chování patrná i ona "hrana" "vyhraněnost" stejně tak jsem si všiml, jak původní stavby rádi ať už vnější či vnitřní hrany zaoblovali. Taktéž extra neřešili v delších zdech nějakou totální rovinnost, vždy respektovali jakoby tu pestrost se zaobleností. Třeba ženská taky není pěkná rovná ne? :-D Osobně máme v domě starou konírnu a tam je též klenutí v celé délce. Proč? Stejně tak jsem četl, nevím už kde, že celková architektonická podoba okolí, ať už jdeme kamkoliv ovlivňuje právě naše myšlení, už jen ten tvar a vzezření z vícero úhlu nás ovlivňuje, čemuž osobně dost věřím. Dnešní vesnické podoby z dob kolem převratu se hodně podobají jedinému a stejnému, pyramida a uprostřed nahoře okno. Postaví ti dětské hřiště a hned tam perou pyramidu. I spousta kravínů a odchoven bylo stavěno v obloukovém podélném tvaru, i obyčejné seníky. Některé jsou zachovány dodnes. Ale jsem svědkem i toho, že se to prostě zboří a hned se to nahrazuje cípama a hranama. Je to stavebně určitě jednoduché, nicméně je v tomto jednoduchost účelná? Domnívám se i to, že dle mého má právě tvar dlouhodobý efekt na jedince v rozličných způsobech, tzn. někomu to ovlivňuje náladu, někdo je spíš zdravější, u někoho to vytvoří menší agresivitu. Mě by právě tyhle dlouhodobý projevy na lidský organismus zajímaly, zda je tam možné dohledávat souvislosti a to i na rovině psychické, kterou já považuju za jakýsi hlavní pilíř. Taktéž co do roviny kontextu onoho stavění oblouků, dřív neexistovalo postavit něco do měsíce či tří. Klenba se plácala klidně několik měsíců a tvrdnutí na šabloně se nechávalo klidně přes měsíc. Ta rychlost má negativní vliv dle mého též. Vše kde uplatníme vyšší rychlost automaticky vzniká prostor pro "chyby". Čistě hypoteticky stejný je to s cestou třeba z Mělníka do Poděbrad. Když to projedeš za hodinu, zjistíš něco, ale když to pojedeš na kole nebo pěšky, prostě o tý cestě zjistíš víc. Rychlost je tím pádem i v tomto kvapem. Říkalo se i toto Práce kvapná, houby platná. A ta afektivita prorostla v té práci do všech oborů jak víme, automaticky to do nás vštěpují právě procesory, klávesnice a ty technologický vychytávky.

   • Petr C napsal:

    Ano, bohuzel mate pravdu. Lidsto se bude a uz z velke casti zabyva absolutne neuzitecnyma a neprospesnyma vecma. Poslednich par desetileti to nabralo smrnc.

 6. jirka17 napsal:

  Směr který udal bitcoin je opravdu ten, kterým se lze vymanit ze stávajícího systému "peněz". Jak praví Jefimov je to první stupeň neměl by to být cílový stav.
  Základní problém bitcoinu je absence vazby na skutečnou realitu.
  My jako Češi máme výhodu inteligentních lidí zabývajících se touto problematikou, jak v diskusích tak i reálnými pokusy s technologickými ekvivalenty "peněz".
  Za pozornost podle mě stojí projekt VOLNÍK (http://volnik.promena.biz/co-je-volnik/). Není to reklama (sám jsem se také ještě aktivně nezapojil), ale jen o tom diskutovat a aktivně myšlenku nerozvíjet realitu nikam neposune :-).
  Pevné zdraví všem.

 7. jan nowak napsal:

  .. tak se mi zdá , že i na BONY dojde Oude..
  My Prejpři juž/ještě nějaký máme :-D :-D :-D
  .. Zlaťáky.

  • proud napsal:

   Vy "prepperi",soude podle vasich stranek,jste ukvakany zabari co jim prava ruka nevi co dela leva:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • proud napsal:

    Myslite si ze zalezete do domu-pevnosti s rodinkou a zasobama a budete si to uspesne hajit............matlalove:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • jan nowak napsal:

    Zato já wim co dělá twoje Lewá ruka OUDE !!!

    Michala
    ps : a NEZAPOMEŇ ssi jí skřípnout před tim ~ pod prkýnko : p

 8. Jana Karásková napsal:

  David Hay
  Publikováno 5. 9. 2017
  ODEBÍRAT 28 TIS.
  SUBSCRIBE SUBSCRIBED UNSUBSCRIBE
  What is bitconnect?
  Bitconnect trades with the symbol BCC and is the 15th largest cryptocurrency in the world with a 880 million dollar market cap. It is currently trading at $134 and its unique value proposition is it's trading bot that guarantees to make a profit of 1% per day buying and selling bitcoins.

  I am offering a $1000 bounty that I will personally pay to anyone that can prove beyond a reasonable doubt that this trading bot exists.

  If this sounds too go to be true you feel the same way I do. I have doubts that bitconnect coin is a legitimate blockchain technology and is instead a new type of blockchain ponzi scheme.

  z diskuse:

  Ali Bubba

  Smart, honest investors like you are what we need in the crypto community. The "get rich quick" community is full of greater fools and dishonesty, that's poisonous to any community. I will abstain from this ponzy scheme because I refuse to support this, even though I am fairly certain to make a good profit.
  https://www.youtube.com/watch?v=7MeREnecIFw

  • Jana Karásková napsal:

   Stručně co je ve videu:

   Pochybuje, že ten robot existuje, zdá se mu, že to je ponzi schema, které je dotováno novými vklady, a dokud bude dost lidí, co se nechají přemluvit, tak to půjde.

   On sám je fanouškem kryptoměn a bitcoinu, a nabízí tisíc dolarů tomu, kdo bezpečně prokáže že ten robot existuje.

   Kdyby existoval, tak by ho mohli využívat i na jiné burze. Podle něj není možné, aby nedocházelo některé dny ke ztrátě.

   Je mu líto, že takové projekty mohou poškodit pověst úžasné blokchain technologii.

 9. Jana Karásková napsal:

  Jiřina Kavková
  Investice 11.10.2017
  Bitcoin v Rusku nežádoucí?

  Nejprve Čína, nyní Rusko chystá omezení pro kryptoměny bitcoin. Ruská centrální banka považuje kryptoměny za rizikové a chystá se zablokovat stránky, které je nabízejí. Rusko nejdříve kryptoměny považovalo za nelegální, protože tyto měny nejsou vydávány státy, později jejich trh akceptovalo, ale chtělo mít obchodování s nimi pod kontrolou.
  Z posledních prohlášení viceguvernéra centrální banky Sergeje Švecova vyplývá, že postoj banky k obchodování kryptoměn je negativní. Není prý možné zpřístupnit tak pochybné finanční nástroje drobným investorům, jako jsou domácnosti, přestože se zvyšuje zájem o kryptoměny a jejich možné zhodnocení. Podle Švecova transakce nesou příliš vysoká rizika. Příznivcem bitcoinu a dalších alternativních měn není ani ruský prezident Vladimir Putin. Ten se domnívá, že trh kryptoměn je využíván pro kriminální účely.

  • proud napsal:

   Pro me je to pokus vyvazat se ze soucasnyho financniho otrokarskyho systemu a jako takovej ho hodnotim kladne,onu myslenku,paklize nejsou pohnutky mnohem pragmatictejsi,kriminalni,coz netvrdim ale nemuzu to nebrat v potaz.Je to pokus,kterej ale vzaly banky pod kontrolu tak jako vzdycky vsechno,dokud bude zalezet na financne silnejsich co si muzou dovolit cokoliv,zakon nezakon,vcetne ztratovejch pokusu a vladnout nad zivotama lidi.Kdo se domniva ze to pod kontrolou nemaji,je snilek,ale dokazuje to jak umej "tajne pracovat".Nikde totiz neni napsano ani ze to neni primo jejich napad,stejne jako neni napsano ze je.Pokud vim,je to bezna praxe GP kterej neni ohranicenej mnozstvim prostredku(ma je vsechny i s vladou nad nima,muze si jich nasekat kolik je libo,v pripade potreby,a zakonama. Jenom to potvrzuje,ze neni jina moznost,nez likvidace financniho a obchodniho systemu jako takovyho,inkliziv vymennyho obchodu,kratce obchodovani jako takovyho.Jedine pak pujde o zivot smerujici k zivotu a ne k hromadeni kde se nejde ubranit onomu "za kazdou cenu".

   • proud napsal:

    Se vsim co s tim souvisi,samozrejme,boje o zdroje,valky,moc,diktatura,otroctvi....atd.ten vycet by byl jak se rika "nekonecnej".Na druhy strane pak je zivot a vsechno co potrebuje,bez ohraniceni,zadajici si jen znalosti a uvedomneni,ktery s nima prichazi automaticky.

   • proud napsal:

    Pokud jste si jeste nevsimli,nebo se nepodivali,penize a moc jenom skodej,protoze jsou dany zajmem tech kdo je maji,nebo mit chteji! Nebo snad mate za to ze nekdo bude topit petkama jen sobe pro radost,nebo z nedostatku penez,nebo aby usetril? Stejny je to s likvidaci nebezpecnyho odpadu,nebo i jen obycejnyho domovniho,stavebniho,pneupatik a podobne,kteryho jsou plny lesy,zadarmo,ze?.............atd.atd........Leckdo si rekne ze je to blbosti lidi,nezodpovednosti a podobne,ale malokdo prizna ze jsou to financni pohnutky kdy si ty lidi reknou :"neni to spravny,on to nekdo uklidi,ale me nebude na dvere bouchat exekutor"!!!

    • Petr C napsal:

     Proude, penize neskodi,skodi lide. Nad tim jsme uz prokecali hodne. Zrusite penize, vykukove prejdou na zlato, nebo na cert vi co.

     • proud napsal:

      Prokecali,ale nic jsi z toho nepobral,jsi v tom systemu az po usi,porad prehlizis ze pisu BEZOBCHODNI!!!!!!!!!!!! K cemu potom komu bude zlato???? Spolecnost BEZ obchodovani,BEZ smennyho obchodu........jiste,vymenis si s kamosem neco co nepotrebujes a potrebuje to on,za to co zas nepotrebuje a ty ano,normalka,ale stejne tak dobre muze jit do "obchodu",kterej se bude uz jmenovat jinak a proste si to vzit.........porad jeste ti to nedochazi? ;-).Lidi,lidi,jisteze lidi,ale jsou do toho potrebou penez a obchodovani tlaceny,nemaji jinou volbu! Co na tom kurva porad nechapes?:-)))))))))))))

      • Petr C napsal:

       Chapu Proude, jenze vim ze to je pro nas MOZNA vzdalena budoucnost. Vzdyt lide si neumi ani zvolit vladu. Vy po nich chcete aby poctive pracovali, premysleli, potlacovali sve nedobre vlastnosti. Jdete je presvedcit at vyvazi hovna misto dobre kancelarske prace. Ja nevim jak u Vas, ale tu sedi v kancelarich kolem 75% zamestnanych lidi.
       Bezobchodni to uz tu je. Maji to ti nejvlivnejsi. Proc by neco kupovali pokud to muzou vzit podvodem, nebo nasilim.
       Ono zivot je otrocina sam o sobe. Pokud by Jste mel byt zavisly jen sam na sobe vykokotite se za par dnu. Je svinstvo co lide delaji ve jmenu penez, jenze to delaji lide.

     • proud napsal:

      Ty nevidis ze potreba penez je znicuici otroctvi a podminovani niceni vseho a vsech?

 10. proud napsal:

  JDEME PO PRICINACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nasledky muzeme zlikvidovat az po nich!

  • Petr C napsal:

   Pricina - lidske plemeno.

   • proud napsal:

    Ne plemeno,ale system!!!

    • Petr C napsal:

     Lide si ten system nastolili. Pokud nam teda nevladnou martani.

     • proud napsal:

      Hrstka lidi,zbytek trpi protoze nevi jak z toho ven...zrat a pit musis,spat musis,teplo potrebujes,kde to seberes bez penez? Az na maly procento tech kdo si poradej a muzou si poradit,jsi bez penez v pici,dlouho nevydrzis,jak se sam chces systemu postavit? Je to sikovne nastaveny......

      • Petr C napsal:

       No uz to ze dovolime vladnout hrstce lidi, svedci o tom ze jako celek stojime za hovno. Podivejte se na tento web. Lide kteri tu chodi a maji stejny cil se zerou mesi sebou. Misto aby se dali do kupy a vytvorili nejaky system, ktery by mel hlavu a patu a kde by moli tahnout za jeden provaz.
       Co se tyce mne ja jsem schopny Vas pochopit. Ale Karlika Marxu jednadvacateho stoleti ze mne neudelate. To je Vase funkce.

 11. proud napsal:

  Mimo misu tady,protoze neni pod clankem diskuse k: Bomba: Oficiální právníci EU uznali ruský Krym...............jaka bomba? VCo je Krymu a Rusku do toho co si kde kvakaj nejaky pravnici,muze jim to bejt a je,srdecne u prdele!!!!! Nerozhodujou o tom,ani na to nemaji zadny pravo! Byla to vule Ruska a Krymu,dobrovolna,a to je jediny co se pocita,takze nevim co jako chce kdo dal resit,zrejme nema co jinyho na praci. :-))))))))))))

  • proud napsal:

   Je nacase naucit se nesrat do veci do kterejch je druhejm hovno a zametat si nejdriv vlastni dvorek!!!

  • Jarvac napsal:

   Krym patril od Kateriny Velike Rusku, Kijevska Rus byla kolebkou Ruska. Co tady zapad ma co rozhodovat o tom, komu co patri? Americky zidovsky ksindl hybe celym svetem a snazi se Rusko znicit. Jsou to nasi nepratele, kteri to ale umeji tak zaonacit, aby jsme Rusko nenavideli. Prolhane tvrdi, ze NATO nas ochrani a obklicovanim Ruska pripravuji 3. svet. valku. Pri te bude znicena i Evropa, protoze jsou na jejim uzemi US zakladny a atomove zbrane. To je cilem US Zidu, vse je obracene, kdyz neco tvrdi!!!! Lidi probudte se, Rusko musi stale Evropu zachranovat, proti Nemeckym rytirum, Napoleonovi, Hitlerovi, ted proti NATO a zniceni Evropy. NATO je nastrojem USA a je zde pouze k prosazeni jejich zajmu za nase penize!!! Musime se zbavit EU a NATO, ziskat svou suverenitu zpatky z Bruselu a hledat pravdu o udalostech ve svete. Je nejvyssi cas, jinak skoncime v EU Chalifatu a ztratime vsechno, dejiny, zemi i narodni tradice a dedictvi.

 12. proud napsal:

  Ako rozoznať pravdu od lži
  9. Okt 2017 Nikolaj Viktorovič Levašov

  „Keď človek počuje informáciu o tej alebo inej udalosti, tak sa na úrovni podvedomia ladí na túto udalosť. Pokiaľ informácia korešponduje udalosti, tak vzniká kvalitatívna rezonancia človeka s touto udalosťou, čo sa prejavuje pocitom prechodu prúdov energií – primárnych hmôt cez telo.

  Pokiaľ je informácia nepravdivá, inými slovami, informácia nekorešponduje reálnym udalostiam, vtedy človek, ktorý sa ladí na túto informáciu, nikdy nepocíti prúdy energií, ktoré sú prítomné iba pri skutočných udalostiach. Človek sa bude ladiť na informáciu, ale spätná reakcia na udalosť sa nedostaví, pretože takáto udalosť, o ktorej sa hovorí v informácii, neexistovala.

  Chýbajúca spätná reakcia na informáciu je to, čo dáva človeku istotou, že informácia bola nepravdivá. Samozrejme ide o najjednoduchší spôsob rozoznávania pravdivosti informácií.

  Keďže nám z detstva programujú prázdne informácie (lživé alebo nesprávne), tak človek nemá ani možnosť pochopiť a pocítiť na vlastnej skúsenosti podobný jav – rezonanciu informácií a skutočných udalostí. Hlavne, ak je informácia už zakotvená v genetickej pamäti…“.............ovsem ano,opolidi a ovcani rozeznaji leda hovno...........

 13. Jana Karásková napsal:

  Nějakou dobu to bude asi dobrý byznys. Když se do toho vložili i banksteři...

  "S bitcoinem navíc obchodují i některé velké finanční instituce, Goldman Sachs dokonce uvažuje o otevření celého tradingového oddělení, které by se tomuto trhu věnovalo."

 14. Jarvac napsal:

  Dnesni banky umoznuji vytvaret na zaklade pujcek stale nove penize, ktere jeste zurocuji. System je zalozeny na zadluzeni a vysavani dluzniku, jejich zavislosti a chudnuti. Jak rika referent, jsme v zajeti mocnych a bohatych bank, ktere tim ovladaji i vlady, politiky, tlaci narody do valek, protoze tam jsou zisky nejvyssi. Banky financuji vzdy obe strany konfliktu, bylo to ve 2. i 3. svetove valce. Spojenecti vojaci byli zabijeni zbranemi a munici, koupenou za dolarove pujcky od bank Spojenych statu a UK. Povalecne vysetrovani techto zlocinu smetl uplaceny kongres USA se stolu!!!!
  V USA dnes uz statu nepatri ani sprava vlastni meny, je v rukou soukromeho FEDu.

 15. Jarvac napsal:

  Velice moudry komentar, je videt, ze Rusko nespi a navzdory vsem nepratelum a obklicovani jde svou cestou. Zavedeni noveho systemu v bankovnicti bude znamenat i zniceni moci financniho kapitalu, zbrojarskych firem, konec zbrojeni a umeleho vytvareni nepratel a konfliktu, konec hegemonie a otevreni cesty k miru bez vykoristovani lidi neustalym zadluzovanim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!