První republika nebyla pro pracující lid žádná idylka, protestující se stříleli rovnou na ulici… Kapitalismus byl, je a zůstane nelidský a špatný…

ImagePanům Masarykovi a Štefánikovi zajisté patří vděk za obnovení naší státnosti po 300 letech období nadvlády Habsburků. Lidé, kteří si tuto dobu idealizují, však nemají většinou o tom, co se tehdy dělo velký přehled, nebo patří k potomkům horních „deseti tisíc“, kteří se měli velice dobře tehdy i dnes, a kterým z těchto důvodů pochopitelně nevyhovovala idea předválečného komunismu, který až do smrti Gottwalda a Stalina preferoval třídní rovnost a vedení aktivního boje za práva pracujících v celosvětovém měřítku.

Pojďme si tedy připomenout, jak „demokraticky“ se tehdejší prvorepublikový československý režim choval k lidem dávajícím najevo svůj názor:

„1. února 1919 bylo při generální stávce dělnictva v Bratislavě zastřeleno ozbrojenými legionáři 7 demonstrantů 25. března 1920 byli při stávce zemědělských a lesních dělníků v Rumanově na Slovensku zastřeleni dva dělníci 18. července 1920 byl při mzdových demonstracích v Hlohovcičetníky zastřelen dělník Jan Kulda a více než 10 demonstrantů bylo těžce zraněno 18. prosince 1920 byli na protestní demonstraci ve Vráblech zastřeleni tři stávkující a jedno děcko a přes 20 stávkujících zraněno 21. února 1921 byli v Krompaších při demonstraci proti hladu a zásobovací krizi četníky zastřeleni 4 dělníci a 17 jich bylo zraněno 2. července 1921 byli při exekuci ve vesnici Ardenovo zastřeleni dva rolníci 12. října 1921 byl četníky v Topolčianech při zatýkání zavražděn jeden dělník. Byl zatýkán proto, že jeho dcera sbírala zbytky řepy na sklizeném poli 1. dubna 1922 stříleli v obci Hrušové četníci do stávkujících. 19 osob bylo zraněno 30. července 1922 uspořádala KSČ v Košicích slavnost skautů spojenou s táborem lidu. Při rozhánění průvodu zranila policie 12 dělníků 1. srpna 1922 stávkovali v Močenoku zemědělští dělníci z panství biskupa Kmeťka. Při rozhánění schůze stávkujících byl jeden dělník četníky zabit a jeden těžce zraněn 28. října 1923 provedli četníci v Dulové masakr malorolníků, kteří hájili právo na lesní pastviny, a zastřelili jednoho malozemědělce, 3 těžce a 30 lehce zranili 28. dubna 1924 byl v Zaričevu úkladně zavražděn okresní důvěrník KSČ 6. května 1924 byl v Turje agrárníky úkladně zavražděn důvěrník KS a místní starosta Ivan Stimák 30. května 1924 při násilné exekuci dobytka v Poljaně těžce zranili četníci 7 rolníků 3. srpna 1924 byli ve Svaljavě při protiválečné demonstraci policií zastřeleni tři rolníci 8. října 1924 byl při stávce textilních dělníků v Trenčíně zastřelen 1 dělník a 8 těžce zraněno 10. února 1925 byl v Praze po skončení protidrahotní demonstrace uspořádán demonstrační průvod přes Václavské náměstí. Proti demonstrujícím byla vyslána policie, která střílela a šest demonstrantů těžce a mnoho lehce zranila 31. května 1925 zabili četníci jednu dělnici při stávce cihlářů v Nerejově 11. června 1926 rozháněli v Praze četníci střelbou demonstraci dělníků proti zvýšení zemědělských cel a několik dělníků při tom zranili 2. května 1928 byla četníky při stávce zemědělských dělníků v Dolním Kereškýně zastřelena jedna žena a dvě další ženy a jeden hoch byli těžce zraněni 8. října 1928 byl v Boroňavě četníky v noci bezdůvodně uspořádán pogrom na rolníky. 34 muži a 4 ženy byli zbiti. 25. listopadu 1931 - Frývaldovská stávka (dnes Jeseník, v obci Dolní Lipová. Protestní pochod proti propouštění a snižování mezd dělníků pracujících převážně v kamenolomech skončil střelbou zasahujících četníků a smrtí 8 demonstrantů, dalších 13 bylo těžce raněno...“

STK67b35a_STAVKA

Jak sami vidíte, na nějakou svobodu názoru a vyjadřování se tehdy příliš nehledělo... Neslyšel jsem, že by v období vlády Klementa Gottwalda, někdo střílel opakovaně naprosto beztrestně lidi na ulici jako králíky, bez jakéhokoli postihu a s posvěcením úřadující vlády... Takové popravy dělníků bez soudu jsou typické jen pro kapitalismus, fašismus a nacismus. Toto chování bylo typické pro všechny kapitalistické země té doby a na západě v některých zemích přetrvávalo až do 70 let minulého století. Po smrti Stalina, kapitalisté začali své projevy poněkud mírnit z obavy, že by se lidé v jejich zemích mohli přiklonit ke komunistům a svrhnout jejich nadvládu.

Tehdy začalo období infiltrace socialistických zemí, které vyústilo v západem iniciované kontrarevoluce v Maďarsku a Československu, které skončili zbytečně velkým použitím síly zemí Varšavské smlouvy. Tehdy, by bývalo stačilo hadovi useknout hlavu pomocí malé operace speciálních sil. Místo toho se konala masivní vojenská operace, jejíž výsledkem bylo přesně to, co západ chtěl, tedy odcizení se lidu a vedoucích představitelů tehdejších komunistů, které nakonec po letech vedlo k návratu kapitalismu a potažmo k obnovení ekonomické a ideologické moci bývalých vykořisťovatelů a církve.

Idea komunismu byla pošpiněna a kapitalismus, na který si již skoro nikdo doopravdy nepamatoval, se idealizovaný vrátil plnou silou do střední a východní Evropy. Výsledkem bylo vytvoření Evropské unie, která po pádu komunistů přestala předstírat, že se jedná o ekonomické společenství a začala se rychle politizovat a omezovat nezávislost a suverenitu svých členů, pod taktovkou Německa a Francie, jako dvou největších členských zemí. V současnosti je Evropa doslova na rozcestí ke svobodě, nebo zániku. Německo s Francií ekonomicky vysává menší členské země pomocí direktiv o tom, jaké věci se smí vyrábět, nebo kupovat, aby na tom měli největší profit německé a francouzské potravinářské, chemické a strojírenské korporace.

Zároveň se vedení EU snaží zničit vlastenecké povědomí členských zemí a pomocí cíleně řízené migrace islamistů z Afriky snížit IQ obyvatel Evropy a potlačit tím zároveň pocit národní sounáležitosti mezi původním obyvatelstvem. Tato protinárodní kampaň se vede současně s protiruskou, která má za cíl odvádět pozornost a vytvořit vnějšího nepřítele, aby si lidé nevšímali toho, že skutečný nepřítel vyrůstá a sílí přímo mezi nimi...

KAPITALISMUS JE POŘÁD STEJNÝ, NELIDSKÝ, CYNICKÝ A SOBECKÝ...MĚNÍ SE JEN ZPŮSOBY A PROSTŘEDKY, KTERÉ POUŽÍVÁ, ABY DOSÁHL TOHO, CO ZROVNA CHCE...
77 Komentářů k První republika nebyla pro pracující lid žádná idylka, protestující se stříleli rovnou na ulici… Kapitalismus byl, je a zůstane nelidský a špatný…

 1. Rocco napsal:

  O tom jsou právě ty volby, abyste mohli dosavadním žabám na prameni vysušit studánku a třeba změnit i politický směr.

  Hlavně nenábádejte lidi, aby nešli k volbám v domnění, že to těm nahoře natřou. Hahaha!!!... To je totiž přesně to, o co oni nejvíc stojí! Pokud nebudou voliči, mají své jisté a občanům zase zbyde jen mlátit prázdnou slámu v hospodě u piva nebo na gauči s lahváčem u televize. Vždycky jsou to 2 strany jedné mince. Kapitalismus je materiální pokrok, protože je to tvrdý boj o zisk. Bohužel, 99% kapitalistům jde o vlastní zisk, nikoliv celku, takže se nůžky rozevírají.

  • proud napsal:

   Volbama nic nezmenis,krome jmen u zlabu,kdy uz to pochopis?.......;-)

  • jop napsal:

   rocco

   jediný možný politický program ktorý pomôže je "znárodnenie a vyvlastnenie".
   Nič iné nepomôže, lebo väčšia polovica každého štátu patrí bohatým a celá ekonomika každého štátu patrí nadnárodným monopolom a tie vlastnia bankstri.

   Oni sami potrebujú kapitalizmus demontovať, lebo kapitalizmus ničí zdroje obmedzenej planéty.

   Ide len o to, či po demontáži kapitalizmu a schudobnení všetkých kapitalistov budú planétu ovládať chlapci od ročildov s im vyhovujúcim centrálnym nekapitalistickým plánovaním alebo nejaké budúce planetárne spoločenstvo s centrálnym nekapitalistickým plánovaním, ktoré bude vyhovovať všetkým na planéte a nie iba ročildom.

   Zatial to vypadá na výhru ročildov a elimináciu zbytočných plebejcov.

   Ak neznárodníš všetky velké majetky a nevyvlastníš väčšinu stredných majetkov, ty aj tvoji potomkovia sa nedožijete ničoho dobrého.

   Žiadna politická strana nič nezmení, lebo nadštátnu ekonomiku a nadštátne financie ovládajú chlapci od ročildov.
   Každá sebelepšia politická strana nič nedokáže, lebo ekonomiky a financie štátov sú ovládané na vyššej úrovni ako sú možnosti štátnych vlád.

   Aby si riadil štát na vyššej úrovni, musíš znárodniť zdroje, vďaka ktorým ročildovci ovládajú štáty.
   Musíš vyvlastniť všetky majetky im patriace a zlikvidovať nadnárodné spoločnosti plus zlikvidovať celý súčasný finančný a ekonomický systém.
   Lebo ten vlastnia a ovládajú ročildovci.
   Taktiež musíš vyvlastniť aj ostatných kapitalistov, ktorí si urvali kus planéty.
   Ak to neurobíš, nič nezmeníš.
   Žiadna politická strana nič nezmení, lebo nič zmeniť principiálne nemôže

   Je úplne jedno či ste hlupák ktorí chodí voliť a volí zlodejov, alebo nechodíte voliť lebo vidíte že volby nemajú zmysel.

   Pomôže iba zlikvidovať politický systém a zlikvidovať tých ktorí ovládajú nadnárodný systém.

   Volby sú pre ročildovcov skvelý spôsob, ako udržať ovce v ohrade.
   Odkedy ovce vyberajú vo volbách skutočného baču?? Myslím toho najvyššieho baču?
   Vy si myslíte, že vláda o niečom skutočne reálnom rozhoduje?
   Vláda má rozpočet, dlhy.
   Reálnu ekonomiku ovládajú alebo vlastnia nadnárodné monopoly.

   Či vláda pridá zdravotným sestričkám je úplne šumafuk, to je ale tá úroveň vládnutia, na ktorej štátne vlády fungujú.
   Jediný malý rozdiel vo výbere politických strán je v tom, či voliči vyberú väčšieho alebo menšieho zlodeja.

   Ale každý štát aj každý z vás je okrádaný kapitalistickým systémom ako takým, lebo zdroje sa prelievajú zdola hore.
   Ročildovci nepotrebujú žiadnych bohatých kapitalistov.
   Kapitalizmus bude aj tak demontovaný samotnými ročildovcami.
   Potom už ročildi nebudú potrebovať volby, aby si hlúpi plebejci mysleli že oni niečo riadia.

   • proud napsal:

    "jediný možný politický program ktorý pomôže je „znárodnenie a vyvlastnenie“."..............souhlas,jenze kdekdo je ucenej ze je to spatny.......s tim se tezko "bojuje",ale je to jedinej "legalni" zpusob jak si vzit zpatky co bylo ukradeny,aspon doma.

    • proud napsal:

     Co se vyvezlo je ztraceny,a vyvazi se porad,misto toho se sem navazej hovna co se nehodej ani na hnojeni zeme.

 2. pepe napsal:

  Do jednoho zidobolsevicka svoloc od dob krale klackavetev do soucastnosti.Taticek Masaryk:-DTo zni stejne jako pravdolaskar pedofil havel.

 3. Jan Křemelík napsal:

  Pro upřesnění: 1.2. 1919 byli zastřeleni demonstrující, ale po tom, co kovovými tyčemi, klacky a jinými nástroji brutálně napadli několik četníků, zastřeleni byli v sebeobraně (jinak by je umlátili). ¨21.2. 1921 v Krompaších opět došlo k útoku na četníky a ti se bránili. Doba byla jiná, než dnes, lidé byli zoufalí a hladoví, byla velká krize, nebylo na jídlo a agresivita rostla, stejně tak rostl strach četníků. Rozhodně však v žádném z těchto případů nedošlo k samovolnému útoku policie na demonstranty, vždy to bylo až po útoku na policejní síly, je strašné, co se stalo, ale když se člověk vžije do četníků, stojících tváří v tvář rozzuřenému davu, házejícího na ně kameny, mlátícího je tyčemi, navíc četníci nebyly ani zdaleka tak chráněni výstrojí jako teď. Svět není černobílý a svalovat vinu za mrtvé pouze na policii, nebo dokonce na Tatíčka Masaryka, je nespravedlivé a lživé. A házet s kapitalismem do jednoho pytle nacismus a fašismus, to je tedy vrchol. Nacismus je zkratka slovního spojení Národní Socialismus, tedy krajně levicová ideologie, vyznačující se krajně levicovou rétorikou, zabavováním majetku, nadřazování jedné skupiny lidí nad jiné, genocidou, likvidací nepohodlných, svalováním viny za bídu nižších tříd například dělnictva na jistou skupinu lidí (židy) a tak dále, nadřazená je státní moc v rukou elit nad podnikáním, firmami a korporacemi (ty v nacistickém státě a v soukromých rukou neexistují). Stejné je to i s Italským fašismem, měl podobné znaky. Pravicová diktatura by se vyznačovala jinými znaky, pravice si váží majetku (až ad absurdum), motivuje lidi k větším výkonúm pomocí peněz, nikdy nenechává svalovat vinu za lenost jedněch na druhé a nikdy neupřednostňuje lidi podle ras, nepěstuje zahálku, váží si pracovitosti a hlavně nevěří ve stát, který reguluje co možná největší část lidských životů, jinými slovy, na prvním místě jsou velcí kapitalisté a nikdy státní moc, která by mohla kontrolovat jejich zlodějiny a nedej bože jim brát zisky na daně. Pravicová, tedy ultrapravicová, diktatura vypadá naprosto jinak, než nacismus a fašismus, proto teď také EU, ač je fašistická, není ani náhodou pravicová, ale ultralevicová. Je totiž třeba si uvědomit jeden velký rozdíl, jedna věc je kapitalismus, který je ve své čisté podobě nejspravedlivějším systémem (každý má šanci a podle svých schopností se uplatní), druhá věc je korporátní oligarchie (vláda několika nejbohatších mafiánů, kteří mohou vše) - což je dnešku velmi podobný stav až na to, že dnes máme korporátní oligarchii zkříženou s neomarxisticko - multikulturním nihilistickým kryptofašismem.

  • proud napsal:

   Ne tak spatny,az na to jak jsi ulit s kapitalismem..........

  • proud napsal:

   "Navzdory obecně rozšířenému mínění, nejmocnější „tvrdou“ vědou ovlivňující společnost, politiku a ekonomiku je behaviorální věda. Reklamní agentury, sociální inženýři, marketingové firmy a přesvědčovací média směřují lidi, jako dobytek, co nejvýnosněji.".........tohle je ten tvuj "kapitalismus" " kapitalismus, který je ve své čisté podobě nejspravedlivějším systémem (každý má šanci a podle svých schopností se uplatní)"....."spravedlive" potlacujici individualitu a nicici ty ktery se nicim neprovinili,jen jsou od prirody pomalejsi,min dravy,protoze chteji zit a ne travit zivoty v praci aby se mel dobre nekdo jinej........

   • Lionel napsal:

    Pan Křemelík má pravdu. Kapitalismus a korporátní oligarchismus jsou dvě rozdílné věci. Kapitalismus je opravdu asi nejspravedlivější, ale může se brzy zvrhnout v korporátní oligarchismus a také se tak skoro vždy děje. Ono se říká, že každý -ismus stojí za starou bačkoru, včetně kapitalismu, ale jiný systém není, to už se můžeme rovnou rozloučit s výdobytky civilizace a vrátit se do jeskyní a ke kmenovému uspořádání společnosti. Kapitalismus (a myslím kapitalismus, ne korporátní oligarchii) je směr, který umožňuje každému, podle jeho schopností, nahromadit určitý kapitál (jmění). Někdo je úspěšnější, někdo ne, a proto někdo má kapitálu víc a někdo méně, ale je to pořád spravedlivé, podle schopností člověka. Stane se ale (a stává se to skoro pořád), že několik lidí s velkým kapitálem chtějí zlikvidovat mnoho lidí s menším kapitálem a z těchto velkokapitálových lidí se pak stávají oligarchové, ale to už není kapitalismus, ale korporátní oligarchie. Ještě horší situace pak nastává v případě, že některá odvětví například průmyslu ovládne jediná korporace - a nastává monopol (kdy si oligarcha diktuje ceny za vše a nikdo mu nekonkuruje). Je tedy velký rozdíl mezi kapitalismem a korporátní oligarchií a kapitalismus se k ní dost často zvrhne, to je pravda, ale sám kapitalismus, dokud je ještě kapitalismem, je opravdu asi nejspravedlivější systém, protože eliminuje nemakačenky, příživníky, netáhla a lehkoživky. Jako u všeho zkrátka platí, všeho s mírou. Samozřejmě, že čistý kapitalismus by fungovat sám o sobě nemohl, protože lidé nejsou dokonalí a když mají možnost, chtějí víc peněz, víc moci, víc vlivu, lepší postavení - a tak vznikají oligarchové. A nenechte se mýlit, pane proude, u nás nikdy kapitalismus nebyl, za První Republiky to byl spíše takový post-feudalismus (což po staletích pod nadvládou Habsburků je zcela logické) a než se stačila rozvinout opravdu spravedlivá Republika, přišel Hitler. První Republika existovala pouhých 20 let (1918-1938), nikdy před tím neměla s demokracií zkušenost a vše se učila za pochodu. A po tzv. Hadráku nastalo pouze to, že staří komunisti rozprodali skoro vše, co patřilo státu, pár zmetků si namastilo kapsy a stali se z nich oligarchové, a lid zůstal stejně chudý a navíc zcela okradený. Takže vidíte, že kapitalismus u nás nikdy nebyl a ani s ním nemáme zkušenosti, protože levičáci vždycky chtějí jen diktaturu a skutečná pravice u nás nikdy nebyla, jen pravicově se tvářící oligarchové a zloději. On totiž žádný, ani sebelepší systém, nepřežije kontakt s lidskou hamižností a touhou po moci. Moc totiž korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně a jen velice málo lidí by dokázalo zůstat stejnými, kdyby měli velkou moc. Takových lidí bylo v naší historii opravdu málo, TGM, prezident Beneš a současný prezident Zeman a možná ještě další. On totiž uplatit se dá skoro každý a čest těm, kteří nezradí.

    • proud napsal:

     "Kapitalismus je opravdu asi nejspravedlivější"............zduvodni mi to,jak se to projevuje..........

    • proud napsal:

     "Kapitalismus je opravdu asi nejspravedlivější"............chybi mi tam ono "protoze......",treba proto ze musim vstavat do prace at se mi chce,nebo ne,dostanu co dostanu,ale drzim hubu,protoze musim prezit,kdyz ji nedrzim,zbavej se me....atd., atd...... ???

     • Lionel napsal:

      Dobrá, tak který systém je podle tebe spravedlivý? Kapitalismus jako jediný povoluje zdravou soutěž mezi lidmi, kdo má schopnosti, má i možnosti. Jak jsem ale napsal, kapitalismus se téměř vždy zvrhne v korporátní oligarchii. Nebo by se ti víc líbil komunismus? Nebo ještě hůře, dnešní stav věcí? Stav, kdy příživníci nemusejí pracovat, kdy poctiví pracující musí z daní platit ty nepoctivé, kdy heterosexuální běloch je nepřítelem číslo jedna, kdy vlastenectví je bráno jako zrada a čest a smysl pro povinnost, nebo obyčejná věrnost je zašlapávána do prachu, kdy vláda naší vlasti je řízena z Berlína, nebo brusele? Je čistě logické, že skutečně spravedlivý systém zatím nikdo nevymyslel, takový systém by si musel že všech dalších systémů vzít to nejlepší a přizpůsobit si to vlastním potřebám, ale to zatím nikdo za posledních pár desítek tisíc let nevymyslel. Ono totiž všechno, co se neřídí přírodnímy zákony a hlavně zdravým selským rozumem, se dříve nebo později promění v nedemokratickou příšernost. A k tvojí otázce, kapitalismus je nejlepší, protože zatím nikdo nic lepšího nevymyslel a ten jediný alespoň trochu dbá na svobodu, nutí lidi k lepším výsledkům a ohodnocuje je skutečně za to, co dokázali a hlavně nedává možnost příživníkům a nediskriminuje (každý má šanci). Mě se osobně nelíbí, že někdo si je rovnější jenom proto, že je z nějaké menšiny, sebevíc ukřičené. Kde vzal třeba cikán, který nikdy nepracoval, právo na stejné, nebo dokonce větší peníze, než člověk, který celý život poctivě pracoval a platil daně? Kde vzal homosexuální pár právo osvojit si dítě a potom mu kazit život přesvědčováním, že homosexualita je lepší, než zdravý vztah muže a ženy? Kde vzal muslim právo se povyšovat nad jinověrce, nebo je dokonce zotročovat a zabíjet? Základem všeho je totiž jedna skutečnost, kterou tihle levicoví fašisté nepochopili a to je, že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda jiného jednotlivce, čili bezbřehá svoboda jedněch nutně znamená omezenou svobodu druhých. Nelze dávat peníze z daní slušných občanů dávat příživníkům, protože potom jdou například naši důchodci, celý život poctivě pracující, žebrotou. Na feťáky, homosexuály, cikány, muslimy, anarchisty, levičácké flákače a neziskovky má stát peněz dost, ale pro naše nemocné se sbírají víčka. Kapitalismus sám o sobě není dokonalý (nic není dokonalé), ale nic lepšího neznáme. A ještě jednou říkám, u nás kapitalismus nikdy nebyl, jen korporátní oligarchie, kapitalismus by mohl fungovat jenom v případě, že by se nějak zabránilo možnosti vytvářet korporace, což je ale velmi složité. Ale tvůj názor ti neberu, každý má právo na ten svůj. Každému vyhovuje něco jiného.

      • proud napsal:

       Neco popisujes dobre,neco bud nechapes,nebo nevis,nebo zamerne spatne.......jinak bys nikdy nevynesl kapitalismus.At srovnavas "podsystemy" jaky chces,nikdy se neprotivej tomu hlavnimu systemu,nebo jen zdanlive. A ten je potreba vymenit,je neopravitelnej.

       • Lionel napsal:

        V tom, že systém je neopravitelný s tebou souhlasím. Ale asi se shodneme v tom, že bude třeba najít nový a lepší systém, než ty doposud známé, ale nebude to snadný úkol. V podstatě šlo jen o to říci, že článek nemá pravdu o První Republice, Masaryk nebyl žádný vrahoun a ani legionáři, vždyť ti krváceli za naši svobodu a ať si říká kdo chce, co chce, bez Legií by nebyla Republika. Ono totiž soudit podle dnešních standartů události staré bezmála sto let nejde. Například Otec Vlasti císař Karel IV. by podle dnešních standartů také neobstál, ač to byl ve své době mírumilovný člověk a budovatel, také prováděl věci, které by dnes byly považovány za barbarské (například když nechal popravit zedníky, kteří stavěli tajný vchod do hradu Karlštejn). Četníci i Legionáři byli také jen lidé a když se člověk podívá, co dokáže rozzuřený dav (viz třeba události po zvolení Trumpa a ničivé útoky ultralevičáků, nebo události v Hamburku při summitu G21), nedivím se, že došlo k použití zbraní (navíc v tehdejší době měli policisté jen střelné zbraně, nebyly pepřové spreje, tasery, gumové projektily, nebo vodní děla). Masaryk a První Republika nebyla jistě dokonalá, nic není dokonalé, ale je to důkaz, co dokázali svobodné Slovanské Národy. První Československá Republika byla ve své době jedním z nejsilnějších státu Evropy, vzorem demokracie a každý Čechoslovák byl právem hrdý na svou Vlast. Tehdy jsme měli funkční průmysl, silnou armádu, vyspělé pohraniční opevnění a narozdíl ode dneška, tu bylo bezpečno. Očerňováním Legionářů se vyznačoval jak nacistický, tak komunistický režim a bohužel i ten dnešní, ač legionáři krváceli i za svobodu nás všech na bitevních polích u Zborova, u Bachmače, u Doče, u Marjanovky a na mnoha dalších místech. Legií i odkazu tatíčka Masaryka je třeba si vážit jako hrdinů našeho Národa a ne na ně nechat házet špínu od nevzdělaných zrádců, podplacených nepřáteli Českého a Slovenského Národa a vlastně všech Slovanů.

        • proud napsal:

         "V tom, že systém je neopravitelný s tebou souhlasím. Ale asi se shodneme v tom, že bude třeba najít nový a lepší systém, než ty doposud známé, ale nebude to snadný úkol."...........a o tom to vsechno je,k tomu potrebujes aby se ovcani stali obcanama a stado spolecnosti.

    • proud napsal:

     A tyhle kydy musim cist....... :-))))

    • karel napsal:

     TGM, Beneš, Zeman... Nezkorumpovatelňí? Praděpodobně , asi určitě, Zeman. O druhé tváři, té odvrácené, prvních dvou existuje dost literatury. Literatury, ve které mluví dokumenty. Na příklad v knize Masaryk, Beneš, Hrad. Vydané z exilového vydání v Praze 1996. Autor: Jaroslav Pecháček. Kniha obsahuje komentované vzájemné dopisy mezi TGM a Benešem ve dvacátých a třicátých letech minulého století. Dopisy, kde obsah je mnohdy velmi intrikánský. Proti členům tehdejších vlád, vlastencům Karlu Kramářovi, Jiřímu Stříbrnému, generálu Radolovi Gajdovi, hrdinovi české Legie v Rusku, spisovateli Dykovi a mnohým dalším. Peníze? Existovaly různé dispoziční prezidentské a ministerské i jiné fondy. Také je tam o nich řečí dokumentů něco napsáno. Stříbrný i Gajda skončili po květnu 1945, ačkoliv se vůbec nezkompromitovali s nacistickým a protektorátním režimem Jejich předválečné působení stálo Stříbrného život ve vězení. Gajda zemřel krátce po propuštění z dvouletého věznění. Všechno, i na TGM a Benešovi, není jen samý klad...

  • proud napsal:

   "Za předpokladu, že oblast fyziky, včetně biofyziky, je opodstatněná a vesmír, včetně života, je energeticky konstruovaný jako harmonický nebo disharmonický, podle hudebně-matematických důkazů poskytnutých v předchozí kapitole, potom nás energie (zahrnující bioenergii nebo duševno) fyzicky ovlivňuje, velmi silně. Tyto dopady, dobré a špatné, jsou přenášeny vibračně, vlastně hydrosonicky, prostřednictvím zvukových efektů působících na vodu v těle.

   Voda, téměř osmdesát procent tělesné hmotnosti člověka, je jak jsem již řekl tekutý krystalový supravodič. Věda o strukturované vodě, stejně jako oblast elektrogenetiky, dostatečně potvrzují tuto tezi, vzhledem k tomu, že světlo (fotony) a zvuk (fonony) se ukázaly být nositeli komunikace uvnitř a mezi buňkami, pomocí tekutého krystalového proteoglykanového matrixu v buňkách a tkáních. To silně dokazuje teorii o hydrosonickém kreacionismu zahrnujícím DNA a strukturovanou vodu. ".............to jsou ty vedomosti(cast z nich) ktery kdybys mel,nepsal bys picoviny a "vedel" bys....

   • proud napsal:

    ....tak se "zene stado".......

    • proud napsal:

     "Napříč historií se objevovali lidé s bohatstvím a mocí, zapojení do vyvolávání válek, kšeftaření a různých metod populační kontroly. Například v roce 1770 Mayer Amschel Bauer (neboli Rothschild) rozpracoval plány k prosazení mise globální nadvlády prostřednictvím sítě centrálních bank, které jeho rodina a tiší společníci ovládali. Mnoho uznávaných autorů sleduje dnešní degenerativní socioekonomické trendy a akty genocidy snižující populaci původních obyvatel na úroveň hrozícího vyhubení k mocnému vlivu Iluminátů. Rodiny Rothschildů a Rockefellerů uplatňují své strategie skrze soukromé organizace ovládající nadnárodní korporace a vlády (tj. tajné společnosti a vládnoucí rady, jako například Rada pro mezinárodní vztahy nebo Partnership for New York City).

     „V důsledku tohoto vlivu,“ jak napsal Thomas D. Schauf v kontroverzním posudku naléhajícím na ukončení neamerické federální rezervní banky a kontroly zahraničních bankéřů nad ministerstvem financí Spojených států, „přešel oblouk západní civilizace ze „stoupání“ – víry v "Boha"(rozumej stvoritele") – zaměřeného na vyšší centra lásky, radosti, čistoty a nesobeckosti do sestupu… zaměřeného na nižší centra vědomí jako ty moci, bohatství a fyzického potěšení. Vrchol byl nazván „osvícením“, když „ti osvícení“ – luciferský výraz znamenající „opatrovníci světla“ – převzali vedení za Boha. Typicky pro Satana, pokles do morální temnoty je představován jako světlo“.

     Světlo a zvuk jsou vytvářeny a měřeny matematicky, podle frekvencí. Pak tedy dává smysl, na základě Schaufovy empiricky dokázané teze, že jsme zataženi do frekvenční války, ve které jsou konečná moc a kontrola vedeny bioenergeticky a biospirituálně. Nyní tedy není jakýchkoli pochyb, že hudba, frekvenční modulace nebo elektromagnetické manipulace, působí na vědomí a mají dopad na biologii, fyziologii a lidské chování. https://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/10067-528-11/ ,.........pro cisty materialisty co nevedi ktera bije.

  • jik napsal:

   Kapitalizmus jako nejspravedlivější systém ... Chlape, vždyť kapitalizmus pouze legalizuje krádež.

 4. Petr C napsal:

  Co je cista podoba kapitalismu?

 5. Jaroslav Huml napsal:

  Jan Křemelík, s vámi uvedeným elaborátem se dá souhlasit,
  ale co uvádíte, že byla velká bída v 20 letech není pravda v té době byla konjunktura, velký rozjezd republiky.
  ,, Bídu" možná měla námezdní pracovní síla později voličí komunistů většina se později těchto kádrů stala kovanými dělnickými kádry. Kléma Gottwald se prezentoval jak učí v Moskvě jak zakroutí buržoazii krkem. Tolik pro upřesnění.

  http://www.dejepis.com/ucebnice/hospodarska-krize-v-ceskoslovensku/

 6. .lak napsal:

  Ovšem inovují a nespí na vavřínech a metody podnikaví zdokonalují.

  dnes 8:37
  RE: A koho to zaujíma ?
  Reagovat ›
  disident 83.?.?.? Reakce na 360500
  Rusko v žádném případě nebude řešit současné problémy Evropy,které si způsobila sama svou slepou poslušností vůči USA.Již rok po skončení 2.svět.války Evropa vyhlásila studenou válku proti zemi,která ji při mnohamilionových obětech na životech zachránila před německým nacizmem(Fulton 1946).V roce 2014 Evropa podpořila ukrajinský Majdan,který byl projektem USA(Nuland:Fuck the EU,stálo nás to 5 miliard dolarů).Ukrajinský nacistický režim,který vytvořily USA,slouží jako nástupiště války USA proti Rusku.Evropa si své problémy způsobila sama svou spoluúčastí na zločinném jednání USA (Libye,Irák,Sýrie) a Rusko nebude za ni tahat kaštany z ohně,aby se zase v rusofobním opojení postavila proti němu.Proto zůstává Rusko co se týká migrační krize neutrální.
  360509

  Reakce na příspěvek na zvědavci.
  Tam je jiný záměr. Za vším hledej peníze, tam je motivace.
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?
  A to v kolonii bezprizorných hybžonů korporátních otrokáren, Jak to říkal ten generál Westly Clark? 7. zemí do 5. let a tohle je pokračování inženýringu na zotavení velmoci pindostanu na úkor protroublých evropanů ekonomické a etnické genocidy evropy a národů velkomožnými. Mají s tím zkušenosti, polovina usa jsou afroameričané a dali konglomerátů úžerů svojím naturelem co proto a tedy hledají a vytváří chudáky co jim budou dělat za poblívku či navíc napedagogované co budou kupovat dražší uhlí od nich - ukrajina, polsko - břidličák plyn. A jde jim to, ne že ne.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  • Maroš napsal:

   .lak - domoví negri - terminus technicus, v blízkosti svojich pánov pochopili, že to nie sú žiadni bieli bohovia a že im smrdí z rite rovnako. Zároveň sa od nich poučili, že politická moc je príležitosť mať sa rovnako dobre. A sýty už hladnému neverí - správne - už s hladným nesúcíti a navyše sa začína báť toho svojho - len svojho "nedostatku". Aj my už fungujeme ako domoví negri - vo vzťahu k bezdomovcom.

 7. /pol/ napsal:

  Z článku: "idea předválečného komunismu, který až do smrti Gottwalda a Stalina preferoval třídní rovnost a vedení aktivního boje za práva pracujících v celosvětovém měřítku."

  To si děláte prdel? Co třeba těch 30 milionů Ukrajinců a Rusů, které nechali židobolševici vyhladovět na smrt? Aspoň je vidět, co jste zač, jen fake opozice a pozéři. Stejně jako Sorosjugend bude muset být rudá svoloč eliminována.

  • proud napsal:

   Co kdybys misto zbytecnyho picovani napsal svou predstavu,mas li ji? Picovat umi kazdej,ale sam je vetsinou "prazdna nadoba" hnana s ostatnim stadem.

  • .lak napsal:

   Tam nemohli zasít protože kulakové zásoby měli pro sebe a vybily voli takže nemohli zasít protože holt černozem je na orbu a ne píchání kolíkem do země protože plevel vše udusí. A proč vybily s čím mohli dělat industriál? Tak to jste se měl zeptat těch co potom zakládali kolchozy a nechtěli být napospas trhu, kdo chce úžerům a tady to platilo do fatálního konce.

 8. /pol/ napsal:

  Tak má vysněná představa by byla demokracie se spíše protržně nastavenou ekonomikou, minimální sociálním státem, absolutní svoboda slova, vyhraněný konzervatismus v kulturní oblasti a silná pozice armády. Jenže to si můžeme dohodnout později. Jistý nosatý element útočí kolektivně na bílou rasu, proto se bílá rasa musí kolektivně na tomto základě postavit na odpor. A ne, rozhodně vám v tom nepomůže "komunismus", výmysl žida Marxe pro tupé gojímstvo.
  http://www.enterstageright.com/archive/articles/0809/082409RobertMinorDeeLighted1911.gif
  Karikatura z roku 1911: Marx obklopen Rockefellerem, J.P. Morganem a za nimi Teddy Roosevelt, lídr Progresivní strany.

  Tady NWOO pořád brojí proti globalistům, sionistům a pak si tu osvojíte ideologii, kterou právě oni stvořili a financovali, aby si nás podmanili.
  Dnes je v roli jednoho ze strůjců jiný žid Soros a v roli podporované ideologie místo komunismu (který všude selhal a každý krom gulášových nemakačenek to už zjistil) různé neomarxistické doktríny typu feminismus, multikulturalismus, enviromentalismus.

  Vy nás akorát chcete vrátit o jedno kolo nazpět.

  Je nutné odstranit onu prvotní rakovinnotvornou hlízu, pijavici dějin, zkažence a chamtivce, který sám je ponejvíce etnocentrický a nám toto právo upírá. Je to mezinárodní žid a kohorta jeho poskoků, mezi které se příklonem ke komunismu řadíte i vy.

  Téma rasy je poslední "tabu", které nelze ve společnosti zdvihnout, a pokud ano, tak jen velmi opatrně. Stejně tak téma sionismu je povoleno opatrně kritizovat opět jen (((jejich))) kmeni, viz Oliver Stone.
  Židé svůj etnostát mají, dokonce maj i zákon na ochranu krve.

  A mimochodem, i zde občas velebený Vladimir Putin si je s největší pravděpodobností tohoto faktu vědom. Solženicyn určitě.
  Komunisté byli vedení židem Trockim-Bronsteinem, položidem Uljanovem, židy Zinovievem, Kameněvem, Jagodou, Kaganovičem. Žid Jurovský a jeho teroristické komando brutálně zavraždilo ruského cara a jeho rodinu, protože Slovan by na cara nikdy nestřílel.
  https://www.youtube.com/watch?v=3igmlwSWnXg

  Komunismus musí být skutečnou opozicí proti NWO odmítnut. Rozhodně je odmítán nacionalisty po celém světě což je skutečná, byť chaotická a zatím nepříliš oganizovaná síla odporu.

 9. Petr C napsal:

  Komunismus musi byt odmitnut? A co kapitalismus, ktery vlil krev do zil zidovske moci? Co znamena minimalni socialni stat? Sbirani vicek na operace tec kteri si nemohou dovolit doktora? Jak muze byt absolutni svoboda slova a vyhraneny konzervatizmus v kulturni oblasti?
  Od rozpadu socialistickeho bloku se zidovska moc jeste vic utuzila a ne oslabila. Mi nekdy pripada ze komunisticka ideologie byla vytvorena a prosazovana proto aby byla v zapeti zdiskreditovana a lidem vzata sance na lepsi spolecnost. To v jakem svinstvu ted zijeme, co dychame, jak je zplastikovane jidlo, zdevastovana priroda, je nasledek hlavne kapitalismu.

 10. Jaroslav Huml napsal:

  Komunisti se nikdy nezmění, stačí si přečíst Komunistický manifest. Pořád ten Třídní boj!!!

  http://forum24.cz/co-ma-na-svedomi-kscm-kontroly-kotlu-kontrolni-hlaseni-solarni-panely-a-dalsi/

  • .lak napsal:

   Nejlepší komuna komunistů pro sebe byli trojkoláci s restitučkou pojišťovně na život vječný. Jen zcela čirou náhodou cestovali politici do vatikánova jak na procesí. Budou jim platit ještě děti dětí ovládaných za to co vytřískali velebníčci z mozolů a vazalství nevolníků poddaných šlechty. Pro velký úspěch chtějí zopakovat tahy s lithiem. Socializace ztrát státem z daních nejchudších protože bohatí optimalizují a kapitalizace zisků za neprůhlednými vztahy společností anonymních dobrotrusů.

  • proud napsal:

   Jestli ty v tom nemas tak trochu bordel,taky jsem mival :-).Mas na mysli komunisty,nebo trockisty? ;-).Oboje byli pro nas komunistama......ale jedni meli na triku ty mrtvy a pozavirany.....

 11. Petr C napsal:

  V tom prece maji pravdu. Kdo vas zbavi tech vyzirku, kteri nikdy nemaji dost? Nebo jste pesvedcen ze vladcum planety najednou bleskne v hlave a stanou se dobri? Co si lide nevybojuji nebudou mit. Nez vytahnete kokotinu jak je na tom foru, zjiste co vse odhlasovali ti vasi kapitaliste. Pisi ze komousi chteji znicit male zivnostniky? Ja vidim ze male zivnostniky poziraji velke firmy. Komunistu jsem mel vzdy plnou prdel, jenze postupem casu zjistuji ze v mnohem meli pravdu. Navic komunismus a cisty kapitalismus jsou utopie na priblizne stejne urovni.
  Navic komousi byli vytvoreni tyma nejmocnejsima kapitalisty. Nastesti Stalin je trochu usmernil.

 12. Paul Durham napsal:

  Idea komunismu byla pošpiněna... , :-) nelze více pošpinit, co je špinavé inherentně. Kašuko, vy zloději, co křičí: chyťte zloděje !

 13. Matt napsal:

  Zato komouši s lidma zacházeli v rukavičkách. Znárodnění je krádež a to, že pan Kašuka neuznává soukromé vlastnictví, víme dávno. Hoďte na něj deku.

  • proud napsal:

   "Znárodnění je krádež".............a jak se rika tomu kdyz a hlavne jak prijdes k majetku,bozi vule? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).No mam vas debilu dost:-))))))))))))))))))))))))))

   • Matt napsal:

    Á další červená třešinka...Nakradený majetek je samozřejmě jedna věc, ale poctivě nabytý? Nebo to neexistuje?

    • proud napsal:

     Ne,to neexistuje,i kdyz se to tak podle systemu tvari,"tresinko"......dneska se nevyrobi ani sroubek,aby to nebylo na ukor cloveka,nekde vic(v koloniich),nekde min(usa),ale vzdycky na ukor,vetsinou primej a i neprimej,ale jeste dlouho nejsi tak daleko abys to pobral,nema tedy smysl ti to vypravet a ztracet s tebou cas,jinak bys nenapsal cos napsal......

     • Matt napsal:

      Myslíte vykořisťování? :-)

     • Petr C napsal:

      Proude Vy zase perlite. Poctive nabyty majetek neexistuje? Copak Vy jste na svuj barak nakradl? Pokud jo mate jit do basy. Znarodneni je v postate kradez. Kdyz tak se ma odkoupit. Pokud je ovsem nekdo nacape ze okradaji, ma se majetek zabavit.

      • proud napsal:

       Peto,tady krasne vidis jak me nectete a kdyz ,tak nepremejslite nad tim co napisu.Paklize je celej system spatnej a falesnej,jak chces k necemu prijit poctive? To proste nejde.Odkoupit majetek? Za jakou cenu,ktera je ta spravna??? Ktera je spravna cena za lidskou praci,lidskej cas urcenej k zitio ukradenej nutnosti prace za penize s urcenim kolik si ho kdo vezme,a za kolik,tvyho zivota??!!!Jakou cenu vubec ma ZIVOT????.....

       • Petr C napsal:

        Pokud je system spatnej a falesnej, neznamena ze vsichni jsou spatni a falesni. Ja znam dobre lidi i spatne(z meho pohledu). Nekteri prisli k majetku poctive a spis jim system kladl klacky pod nohy. Ano od velkych spolecnosti, kterym se neprokaze zadne zlo (ovlvnovani vlady, financni machinace, vyjebavani se zamestnanci a pod.) odkoupit. Co ja vim v jake cene? V opacnem pripade zabavit. Vse zlo co velke podniky delaji je jim umozneno politiky, ktere bud to volime my a nebo svym laxnim pristupem nechame zvolit a vladnout.
        Samozdrejme ze rozprodavat prirodni bohatsvi statu je kriminalni cin. Jenze nevinte kupujiciho zato ze kupuje, vinte toho co prodava.
        Jaka cena za lidskou praci je spravna? To si musi polozit ti, kteri jsou placeni. Ja bych nevzal praci za cenu, ktera se mi nelibi. Radeji se budu starat o svoje policka - v lete, nebo v zime budu pomahat farmari. To ze vetsina lidi musi stale pracovat na svoje potreby, to nejakym znarodnovanim nevyresite. Lide proste chteji stale vic a vic. Date jim skodovku zdarma a za par tydnu Vam vynadaji ze Jste jim nedal mercedesa. Cena zivota neexistuje. Neumim nekoho cenit penezy. Spis se nekdy zamyslim nad hodnotou zivota. Nejak ve smyslu - zasad strom, zplod potomka, postav dum. Tu hodnotu spis urci to co po Vas zustane.

        • proud napsal:

         "Cena zivota neexistuje."...........existuje,rika se ji "nevycislitelna" at uz po tobe zustane cokoliv,nebo vubec nic.Mel sis vsimnout ze pisu o nepoctivym majetku,ale ne o nepoctivejch lidech! Nejen ty jsi mimo. :-).Zajatcu systemu je pres 7 miliard,tak neves hlavu:-))))))))))

        • proud napsal:

         Vis,duchovno se naucit neda a tezko se vysvetluje,zvlast tem,kdo se jim nezabejvaj......

        • proud napsal:

         Kvalitu cloveka a jeho zivota davno neurcuje majetek v jakykoliv materialni forme!!!

        • Petr C napsal:

         Proude, pisete o vseobecnym majetku. Prectete si svoji odpoved Mattovi v 19.34 .
         Cenu cloveka nastolili otrokari a neni nevycislitelna. Ja bych za nekterho parchanta nedal ani haler, jeste bych si odplivl.
         Ten majetek jsem napsal jen jako prirovnani. Ale to vite to duchovno kdyz Vam neni dano, tak aspon o nem pisete. Z toho si nic ale nedelejte,dalsi miliardy lidi jsou na tom stejne. :-))))))))

    • proud napsal:

     I blbej nakup na kredit a jeho splaceni uz je maler.To jsem nepsal pro tebe,ale pro ty co uz jsou trochu dal.

 14. Matt napsal:

  Tak ten čas, píšeš sem už dva dny...a cítím štrajchpudlíka na druhé straně "internetu" :-)

 15. Matt napsal:

  Dělalo to takový dojem no :-)

 16. Eschatolog napsal:

  zastydli komunisticti zkurvysyni, muzete se zavisti treba posrat, teprve az rozhodne majitel sveta, muzete zase vrazdit tu a tam podle pokynu kabbaly, do te doby si tak leda honte sve komunisticke penisy tady na tomhle uz ztracenym webu

  • proud napsal:

   Ano,ano,pohonil bych te tak,az by z tebe strikala ruda mrdka Escho,spolehni se......:-)))))))))))))))))))))))))

  • proud napsal:

   Hlavne to nezapomen rict na ulici tem vsem "lidem" s ustaranejma tvarema bez usmevu.........pak uz nebudu mit tou nasadou od krumpace co honit..........

   • Paul Durham napsal:

    tak ukradnou sousedovi a hned budou mít huby od ucha k uchu , každému podle jeho potřeb a každý podle svých schopností :-) app. kartičkůůů máátééé

    • proud napsal:

     za a/ je spravne,podle potreb:-).Kdopak urci ty schopnosti a co to vlastne je?(staro)Nova doba,neschpony urcujici schopnosti druhejch podle toho kolik chteji zaplatit,bezva for co je realitou:-))At nas co vladnerm prijde vas zivot co nejlebnejc,hlavne at nam co nejvic vydelate a navalite.........ze nezijete,nestihate?Az na par tejdnu v roce,jeste podle toho kolik jste na to uskudlili? No a???!!!

 17. /pol/ napsal:

  NWOO je jen další loutkařský projekt, který má svést lidi na cestu rudého židobolševického šílenství.
  Máte smůlu, nosáči, vaše loutky jsou jen tlustí hloupí požírači konzerv, homosexualové a závistivé nuly, my nacionalisté jsme hrdí, trénovaní, svobodomyslní, máme zbraně, odvahu podnikat, neustále se zlepšovat a budeme se vašim plánům bránit.

 18. benmil napsal:

  V roce 1968 nešlo o kontrarevoluci. Na její potlačení by bývalo opravdu postačilo nasazení speciálních sil. Ale prvotní bylo zcela legitimní přání SSSR mít u nás vojenskou základnu, nebo základny. To, bohužel, nedokázal pochopit prezident Novotný, který - nepochybně s nejlepším úmyslem - rozmístění sovětské armády (několikrát) vetoval. Stejně důležité jako Krym dnes bylo v roce 1968 důležité Československo. Na Krymu to šlo kvázi po dobrém, ale kdyby se nepodařilo zorganizovat referendum, Krym by byl anektován vojensky. V Československu to po dobrém nešlo. Měli jsme na čele tvrdohlavého, málo vzdělaného a málo předvídavého vlastence.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!