Slovanské přednášky 27.10. Praha, Ezotera

slovanskakultura-logo

Zveme vás na cyklus slovanských přednášek v rámci Festivalu Miluj svůj život v pátek 27.října 2017, Gymnázium Omská, Omská 1300, Praha 10 – Vršovice
Doba přednášek: od 11 do 19 hodin

Naše původní kultura je dnešní společnosti málo známá, neboť se vychází z povrchních obecných znalostí. Nicméně Slované jsou národem s Kulturou prastarou. Přišli do Evropy nejméně 6 000 let před letopočtem jako první zemědělci se slovanskou haploskupinou R1a. Bohatost naší Kultury jednoznačně přesahuje současnou materiálně založenou Západní civilizaci. Pro dnešní dobu a pro svou budoucnost je potřeba se navrátiti k starobylosti slovanských kořenů a hloubce védského poznání. Toto dědictví Předků je naším jediným odkazem, na kterém máme budovat spravedlivou a s Přírodou vyváženou společnost.

Program přednášek:

 1. Kateřina Kyselová: Stravování dle zápovědi boha Svaroga (11 – 12 h.)
 2. Mojmír Mišun: Skutečný odkaz slovanských předků a naše budoucnost (12 – 13 h.)
 3. Zdeněk Říha: Staroslovanský světonázor a jeho odraz v dnešní řeči (13 – 15 h.)
 4. Petr Synek: Nebezpečí pseudoslovanství (15-16 h.)
 5. Josef Endrych a Ilona Hlavničková: Tvořivé slovanské rokování s Vámi (16 – 18 h.)
 6. Jiří Karásek: Uspořádání společnosti starých Slovanů (18 – 19 h.)

PODROBNÝ POPIS VŠECH PŘEDNÁŠEK

Katerina-KyselovaPŘEDNÁŠKA (1): „KATEŘINA KYSELOVÁ: STRAVOVÁNÍ DLE ZÁPOVĚDI BOHA SVAROGA“
JEZTE STRAVU ČISTOU, KTERÁ ROSTE NA POLÍCH VAŠICH, V LESÍCH A SADECH VAŠICH.

Anotace přednášky:

Budeme mluvit o tom, jak sestavit talíř tak, aby plně dostačoval pro naše potřeby, a byl složen z rostlinných surovin, a to především těch, které lze vypěstovat v našem klimatickém pásmu. Podíváme se na základní poměry obilovin, luštěnin a zeleniny na našich talířích a povíme si něco o rozdílech přípravy jídel pro různé fyzické aktivity, věk, pohlaví i zdravotní stav.

Také si řekneme něco o tom jak potraviny přijímají energii kosmickou a zemskou, a jak s tím můžeme nakládat v kuchyni. Nebude chybět ani duchovní hodnota stravy, tedy její radio-vitální složka a proč jsou obiloviny její královnou. Řeč bude i o stravě v kontextu současnosti – o tom, zda je možné se stravovat naprosto “čistě” v dnešním námi poničeném prostředí.

Představení lektora:

Kateřina Kyselová: Ze všeho nejvíce baví mě objevovat věci, které jsou tady na Zemi potřeba udělat. A že jich v dnešní době je. Připadá mi, že jsem tady od toho, abych byla u té veliké proměny Země z momentálního chaosu a masového ničení přírody zpět k uvědomělému přístupu ke všemu, k Lásce k přírodě a souladu s ní.

Snažím se pomáhat, jak můžu a jak umím. Momentálně hlavně prostřednictvím kurzů zdravého vaření, ve kterých předáváme moudrost našich předků o tom, jak se stravovat, aby nám bylo dobře v našich tělech. Oporou, inspirací a největším přítelem při práci i na celé cestě životem je pro mě můj muž Honza. Dcera Lada je zase hnacím motorem a důkazem, že to vše funguje.

Věřím, že světu se dá pomoci hlavně i tak, že budeme na svět přivádět zdravé děti, které povedeme k Lásce k přírodě a úctě k našim, i velice vzdáleným, předkům. S tím souvisí naše nedávno započaté studium naší prastaré Slovanské kultury, kterou se snažíme čím dál tím více zabudovávat do našeho denního života.

Mojmír 1PŘEDNÁŠKA (2): „MOJMÍR MIŠUN: SKUTEČNÝ ODKAZ SLOVANSKÝCH PŘEDKŮ A NAŠE BUDOUCNOST“

Anotace přednášky:

Společnost, která je co nejblíže k poznání vesmírných principů a souladu s ekosystémem Země, má největší budoucnost svého vývoje. Původní kultura Slovanů se tímto řídila, dokud nebyla násilím příchodu jiné civilizace od tohoto způsoba života odtržena. Poznání své vlastní kultury a jejího potenciálu umožní hluboce uzdravit své Bytí a jít vědomým rozvojem v souladu s tradicí Předků, svého Rodu a v moudrosti našich Bohů.

Poznání důkazů o starobylosti naší Kultury, návrat ke slavení původních obřadů a nabytí skutečného Poznání je přirozenou Cestou a Životem v naší slovanské kultuře a tradici.

Představení lektora:

Ing. Mojmír Mišun původem vystudoval elektrotechniku a několik let pracoval v tomto oboru a u počítačových firem. Od roku 1998 pracoval v Praze, kde se dostal k praktikování Buddhismu, což byl jeho první vstup do oblasti ezoteriky. Oslovení duchovním světem bylo tak silné, že se deset let věnoval aktivně poradenstvím v oblasti zdravého způsobu života a Feng Shui.

Nečekané a silné osobní události ukončily tuto dráhu poradenství a způsobily jak návrat na rodné Valašsko, tak k intenzivnějšímu zájmu o své původní kořeny a naší slovanskou kulturu. V současnosti se aktivně věnuje propagaci původní slovanské kultury, návratu k Předkům a živé obnově Slovanství. Stojí za projektem SlovanskaKosile.cz (http://www.slovanskakosile.cz) a je starostou spolku Država Morava a Slezsko z.s. (http://www.drzava-moravaslezsko.cz), jehož hlavní náplní je obnova slovanských sněmů a naší původní slovanské kultury.

Zdenek Riha (web)PŘEDNÁŠKA (3): „ZDENĚK ŘÍHA: STAROSLOVANSKÝ SVĚTONÁZOR A JEHO ODRAZ V DNEŠNÍ ŘEČI“

Anotace přednášky:

Jazyk je jedním ze základních atributů formování mozku při narození dítěte. Jestliže vymažete z jazyka slovo, které určuje nějaký pojem (jev), tak tento jev pro tuto a další generaci přestane existovat. Kdo dnes chápe, že slovo KALENDÁŘ původně znamenalo KOLADŮV DAR, že slovo KOUPAT SE pochází od našeho boha KUPALY, že slovo ISTINA znamená absolutní PRAVDA nikoli původní hodnotu úvěru (jistina).

Naštěstí naší dávní moudří předkové ukryly toto vědění do jazyka slovanských národů , především do pořekadel, písní a tradic. Proto znovu můžeme rekonstruovat naší původní řeč, světonázor, i mravní zásady našich předků.

Představení lektora:

Ing. Zdeněk Říha je absolventem UNIVERSITY PARDUBICE fakulty chemickotechnologické. Je spoluzakladatelem a hlavním přispěvatelem webu SLOVANSKAKULTURA.CZ. Slovanstvím se zabývá více jak 5 let. Jeho vášní je historie, specializuje se na vyvracení historických nepravd a konstruktů, které v průběhu psaní historie o Slovanech vznikly.

Petr SynekPŘEDNÁŠKA (4): „NEBEZPEČÍ PSEUDOSLOVANSTVÍ – FALEŠNÉ PROJEKTY POUŽÍVANÉ K ZNEUŽITÍ ZÁJMU O PRAVOU HISTORII SLOVANŮ A KULTURNÍ ODKAZ SLOVANSKÝCH PŘEDKŮ“

Anotace přednášky:

Přednáška pojednává o strategii nepřátelsky zaměřených aktivit, které mají za cíl vymazat pravou historii Slovanů a jejich vliv na vývoj civilizace.

Ve snaze rozšířit osvětu o Staré Víře, Védické kultuře a Védické říši Slovanů byl autor konfrontován s realitou činnosti slovanských a vlasteneckých spolků v evropském geo-prostoru. Tyto spolky často oslavují historické mýty, které se nejvíc podepsaly na protislovanských vítězstvích! Často z nevědomosti, nezřídka kdy však vědomě, zištně.

Pod zástavou sjednocování Slovanů a jejich národů je slovanský svět opakovaně ujišťován o nemožnosti se na tom dohodnout! Podsouvání falešných metod je záměrné a zatím efektivní nástroj k Rozděl a panuj!

Představení lektora:

Petr Václav Synek se považuje za historického badatele. Duchovní poznání vzniku Světů a našeho Vesmíru v kontextu s neúprosným zápasem Světla a Temnoty ho přivedlo k poslání Slovano-Árijské civilizace během posledního třetího osídlení naší Midgard, a to v období vrcholné fáze střetnutí se Lidstva se svým osudem.
Předsedá nevládní organizaci Českomoravský slovanský svaz (www.slovane.eu) a je členem prezídia Všeslovanský Sněm se sídlem v Moskvě. Založil a řídí Občinu Slovanů v Ústí nad Labem.
Autorsky se podílel na knihách Jan Hus 600 let a Jeroným Pražský 600 let, které také editoroval. Je šéfredaktorem čtvrtletníku Slovan.
Pořádá a přednáší semináře i konference s duchovní, historickou a slovanskou tématikou.

Pepa Endrych a Ilona Hlavnickova (web)PŘEDNÁŠKA (5): „JOSEF ENDRYCH A ILONA HLAVNIČKOVÁ: TVOŘIVÉ SLOVANSKÉ ROKOVÁNÍ S VÁMI“

Anotace přednášky:

Zbavili jsme se odpovědnosti za celé své bytí – za svůj život, za život svých blízkých, za své zdraví za svou budoucnost. Svou sílu a moc nad svým životem jsme přenechali druhým, kteří nás přesvědčili o tom, že vědí, co je pro nás správné lépe, než my sami.

Opravdu to vědí? Není to spíše tak, že mají naši sílu ve svých rukou a mohou si tedy s námi dělat, co chtějí? Opravdu jim to dovolíme? Jak dlouho nám ještě bude trvat, než prozřeme a svou sílu a moc nad svým životem si vezmeme zpět?

Představení lektora:

Josef Endrych a Ilona Hlavničková (doplníme)

Jiri Karasek (web)PŘEDNÁŠKA (6): „JIŘÍ KARÁSEK: USPOŘÁDÁNÍ SPOLEČNOSTI STARÝCH SLOVANŮ“

Anotace přednášky:

Naši Předkové velmi dobře chápali, že lidské zrození je dalším vývojovým stupněm při duchovním vývoji a postupu do dalšího světa. V případě Slovanů do světa LEGŮ a ARLEGŮ. Proto svůj život a společnost uspořádali tak, aby se vyhýbaly dělání karmických uzlů. Vše podřídili tomu, aby žili v souladu s přírodou, zápovědmi Slovanských bohů, a hlavně aby si dělali RA-DOST.

Představení lektora:

Jiří Karásek je absolventem UNIVERSITY PARDUBICE fakulty ekonomické. Je spoluzakladatelem webu SLOVANSKÁKULTURA.CZ. Ke slovanství ho přivedl proces odhalování manipulace pomocí peněžních prostředků, který nevyhnutelně vedl k pochopení, že tato manipulace je vedena především proti Slovanským krajinám.

Poděkování Mojmírovi! http://www.slovanskakosile.cz

Zdroj: http://slovanskakultura.cz/index.php/akce/116-slovanske-prednasky-27-10-praha-ezotera
114 Komentářů k Slovanské přednášky 27.10. Praha, Ezotera

 1. One napsal:

  bude z toho aj video?

 2. proud napsal:

  Diky za vsechny tyhle lidi a jejich praci.

 3. Vladislav po přestávce napsal:

  Po důkladném seznámení se s názory, které tato skupina představuje, osobně s některými lidmi, a po jejich začlenění do rámce "zdravého rozumu", můžu říct, že jde o směs pravd, nových informací, které nám skutečně "někdo" cíleně utajil, zajímavých věcí k zamyšlení ... ale bohužel také omylů a evidentních nepravd.

  Kdo se nechce nechat nachytat a zbavit zdravého rozumu a úsudku, tomu radím nebrat vše, co tito lidé hlásají, jako pevně daný axiom.

  K některým nepravdám:

  - naši předkové NEBYLI VEGANI. To lze snadno dokázat velmi vysokou tolerancí R1a haploskupiny k mléčné bílkovině, k mléčnému cukru - laktóze. Pokud by nepili i v dospělosti mléko a nejedli mléčné výrobky, měli bychom dnes hladiny těchto látek v krvi na úrovní Japonců či jihoamerických indiánů. Dále to lze dokázat prostou logikou: - pokud pěstuji obilí či jiné plodiny, potřebuji dobytek k orbě. Struktura narozených mláďat naprosto vylučuje, aby bylo poté možné všechna použít k nepotravním účelům - co tedy dělali s "nadbytečným" dobytkem, pokud ho nejedli a pokud je zřejmé, že - z logiky věci - měly podobné zkušenosti všechny rody?
  - naši předkové NEBYLI BEZVÝHRADNÍ MONOGAMISTÉ. Tento "otisk" pochází z vlivu ruských křesťanských starověrců, kterým se původně snažili ruští védisté přetáhnout "ovečky". Důkaz: - pokud by tomu tak bylo, mělo by to otisk v lidové kultuře, v lidových písních apod., důkaz č.2: - nemuseli by to být KŘESŤANÉ, kdo tyto hodnoty násilně protlačoval - lid by si je prosazoval sám...

  Pokud s lidmi sdruženými v tomto hnutí diskutujeme, zjistíme záhy, že je často vede nediskutovatelná VÍRA (stejně, jako například křesťany nebo židy), a že nejsou schopní racionálně oponovat. Nesmyslů je pak celá řada...

  Stránky typu tartaria.sk neumožňují diskusi - proč asi?

  Nebudu unavovat dlouhým příspěvkem. Pouze varuji před jednostranným uvěřením těmto skupinám ve stylu "MY jsme ti jediní správní Slované".

  Ne, opravdu nejsou. Možná jsou jen natolik živelní, že si zatím neuvědomují některé nesmysly, které hlásají. A nebo jsou také "něčí projekt" - s cílem zase "trochu víc" paralyzovat slovanskou myšlenku v očích veřejnosti.

  • proud napsal:

   Vyhrady nemenej nic na zakladu,jiste ze je potreba ke vsem informacim pristupovat kriticky,ovsem s v(j)edenim,nikoliv ale nepratelsky......Muj nazor je,ze jde o usili budovat a kde neni ceho se chytit,chybej informace,tam pomuze pokus-omyl a intuice,tezko nam pomuze "nasazovani" na druhy,fanatiky je treba proste odignorovat.

   • Vladislav po přestávce napsal:

    No vidíš - ale to oni právě neumí - nebo nechtějí?

    Byl jsem na jejich "slovanském sněmu". Jistá paní Blanka Růžičková (působící dojmem najaté herečky) tam mj. zmiňovala, že naši předkové dosahovali ČTYŘ ÚROD ZEMĚDĚLSKÝCH PLODIN DO ROKA.

    Tak jsem se jí zeptal - a jakých plodin?

    Doufal jsem, že řekne ředkviček nebo salátu, to by samozřejmě šlo.

    Trochu ji to zaskočilo...ale pak řekla: no přece VŠECH plodin!

    A jak jste toho dosáhli, zeptal jsem se, když přece každý ví, že víc než jednu úrodu obilí ročně z pole nevydoluješ.

    Odpověděla: - hráli jsme jim! Takto! ... a začala hrát na fujaru.

    Jiný příznivec tohoto hnutí (nebudu uvádět jméno) mi s vážnou tváří tvrdil, že žili celoročně jen z malin, ostružin a hub, které si vždycky v létě a na podzim nasbírali.
    Neorali, neseli - to až později.
    Přitom, jak žili z těch lesních plodů, stavěli velká města a dokonce lítali do vesmíru.
    A když už si potřebovali zorat pole, měli ochočené medvědy!

    Samozřejmě taky žili z vlašských ořechů (nějak mu uniklo, že ty u nás v té době vůbec nerostly) a konopné kaše (ani konopí u nás nikdo neznal).

    Když toto vše rozumově zpochybníš, řeknou: - nevěříš našim předkům, protože neuznáváš, že měli schopnosti, které my dnes už dávno nemáme!

    Já samozřejmě jsem přesvědčený, že měli schopnosti, které my nemáme. Ale má to "své hranice".

    Připadá ti toto normální? Mně to připadá jako sekta.

    • proud napsal:

     :-)))))))))))))))))))))))))),to mi normalni neprijde:-)))))))))))))))))),ale na kazdym zacatku se vzdycky nabali vsechno a casem balast opada,takze se nekterejma "slovanama" bavim a priznam se ze se casto bavim i sam sebou jaky dokazu delat "seky" :-).Nicmene zrovna tohle hledani beru sportovne,jako hezkej a uzitecnej konicek,ovsem snazim se bejt zodpovednej kdyz to jde.Dobre jsi povedel,ze je potreba vedet napriklad kdy se u nas objevily vlasaky,pak ti tezko nekdo muze tvrdit,ze z nich zili v ty dobe kdy tu jeste nebyly,nasi predkove.To je co porad rikam,vedomosti nas dostanou dal,medvedi na polich sklizejici obili,jen pobavej.:-)

  • obycejnilide7 napsal:

   Vladislav po přestávce napsal: 24.10.2017 (8.07)

   Vladislave Vladislave ty jeden inženýre ani špetkou jsi se nesnažil dotknout (pochopit) myšlenek které na Sněmu zaznívaly, přijel jsi (nevím jak tvuj protějšek-její věc) čistě s "kritickým logickým" myšlením a málo citu. Vždyť jsi jak balvan!
   Paní Růžičkové kterou níže jmenuješ nesaháš ani po kotníky ani svým "inženýrstvím" ani názory, prozatím tu vše ze Sněmu haníš a kritizuješ inu tvoje volba,ale fakta zatím nic moc jen si tu bleješ ty svoje sr@čky.
   Píšeš o našich Předcích a nějakých "hranicích" které "přece musí vše mít" haha, jenže to jsou čistě TVOJE hranice a omezení které v sobě v hlavě nosíš. Každej je totiž limitován POUZE tím čím si on sám připustí tzn. člověk može bejt ohraničen jen tím co on považuje za hranice tudíž lze říct že žádný hranice vlastně neexistují to jen někteří je stavějí.. Ale to je na tebe asi moc, chápu.
   Potkali jsme se na Sněmu vlastně jsem se ve skrytu duše divil co tam chceš teď už vím, přišel jsi pohonit ego nic víc. Škoda, a ten Orb přímo nad tebou co jsem ti ukazoval ve foťáku ani ten tě zdá se nepřesvědčil že "existuje ještě něco jiného než hmota" vlastně jsi byl uplně zabrán svou kritičností a svým myšlenkovým omezením, vzniklý nejspíš ze škol.

   Pozn- pro ostatní Slavjany - (témeř) všichni inženýři, doktoři, právníci rozhodně nebudou chtít změnu systému v kterým žijem páč tenhleten system je TO CO JE ŽIVÍ resp.oni si na nás obyčejných lidech honí frčky a prachy!!! Ještě jsem neviděl makat doktora v kauflandu za kasou, vždyť on "je přece nekdo" a "on to musí vše dobře vědět" vždyť má škole :-)))))))))) Trapné co. S nima asi nemužem počítat nojo. Zajatci systému tfuj.

 4. Vladislav po přestávce napsal:

  A ještě jeden příklad - volná hra se slovy.

  Tito lidé si někdy hrají se slovy, jak se jim zlíbí a nechápou, že když se toho "někdo", kdo tomu odborně trochu rozumí, chopí, velice lehce přesvědčí na základě pár příkladů většinu veřejnosti, že jde o podvodníky.

  Nelze vyvozovat slovanský původ některých obecných slov jen z toho, že podobně zní!

  Jeden příklad za všechny - zmínka pana Říhy o slově KALENDÁŘ jakožto o "Koljadově daru".

  Slovo "kalendář" pochází z latiny, resp. řečtiny a označuje první den v měsíci (stačí použít wikipedii:-)).

  Odtud přešlo do západoevropských jazyků (viz anglické "calendar" a TEPRVE S CHRISTIANIZACÍ (!) se objevilo u nás Slovanů! Je tedy naprosto zřejmé, že nemůže jít o naše původní slovo, a už prostou analýzou například lidových dialektů je jasné, že se v našem prostředí jedná o slovo cizí, zavedené až pod vlivem christianizace - jde o ryzí latinismus.

  Takže tudy opravdu ne, přátelé! Toto je přesně ta cesta do pekel, která povede k tomu, že až někdo před x lidmi za x let vysloví slovo "slovanství", bude se y lidem chtít během vteřiny okamžitě zvracet.

  Toto opravdu chcete?

  • proud napsal:

   Nojo,ale napada me,ze kdyz uslysim slovo kalendar v Slovanstine,nebudu treba ani vedet,ze jde o kalendar,pak je dobre kdyz mi to nekdo prelozi,ne? Jako jsem treba nemel poneti o slove "istina"......

   • proud napsal:

    Docela vazne jsem se podivoval nad tim,kde se uz tehdy a u nas vzal vyraz "jistina":-))))))

    • proud napsal:

     Myslim bankovni jistinu:-)

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Úplně vidím takové poklidné nedělní odpoledne v domácnosti Sáry a Izáka.

      Sára (nervózně): Podívej, Izák, tady čtu, že nějaký gójimstvo se nám zase zvedá, prej "pravé slovanství", nějaké slovano-árijské védy a tak. Prej za všechno můžem my židi, nejdřív že jsem jim vnutili toho mesiáše a udělali z nich dobytek, a dnes že je ždímeme přes půjčky. Víš o tom vůbec, nebo tě kromě prachů, chlastání a kurev už nic nezajímá?

      Izák (netečně): Ale Sára, takovejch Slovanů už tady bylo. Hákujou někde v našich fabrikách nebo bankách, mají hypotéky do důchodu, děti chodí na naše filmy. No tak ať se po práci trochu vyblbnou, no! Vždyť to budou zase beztak jen nějací neškodní králikáři nebo filatelisti. Proč bych to měl pořád řešit?

      Sára (důrazně): No měl bys! Co když zesílí, co když proti nám začnou štvát lidi? Podívej se, co píšou!

      Izák (prohlíží si webové stránky nejmenovaného slovanského spolku): Ahaaa ... tak takoví tradicionalisti a k Ježíškovi se jim přitom zpátky nechce? Hmmmmm...a tak krásně jsme jim ho vymysleli. Ale tady píšou, že potřebují nějaké finanční příspěvky...

      Sára (se sebeuspokojením): Vidíš, konečně to chápeš. Tak tento měsíc trochu omez prachy na lobování v parlamentu a kurvy, a pošli jim nějaké bankocetle.

      Izák (zamyšleně): Vidíš, to bych mohl. A zeptám se taky Weinsteina, ten stál u začátků pár neziskovek, jak s takovým gójimstvem jednat. Vidím, že se to tam docentama moc nehemží. Mohli bysme jim tam poslat i nějaké lektory se zajímavejma přednáškama, co ty na to?

      Sára (zamilovaně): Já na to, že jsem se dobře vdala.

  • Vedista napsal:

   to je pravda vegani nebyli byli totiz vegetariani a to je rozdil :) vegani jsou banda fanatiku co nuti ostatni prestat konzumovat zivocisnou potravu... jinak na tartarii neni diskuze prave kvuli lidem jako jste vy kdo by tam mel cist tu snusku lzi a dezinformaci a snah je neustale presvedcit ze nemaji pravdu je to fakt uz unavujci kdyz jim napisete mail a bude mit hlavu a patu tak dostanete odpoved ale tezko odpovi cloveku ktery trpi pychou...a byli monogamni a vzdy a taky askezni vice zen ci muzu byval treba kdyz bylo po valce a chybeli muzi ci zeny tak byli vyjimky kdy treba bratri sdileli jednu zenu a naopak...osobne dodtrzuji pricipy slavjansti ( ne slovanstvi slovane jsou tupe trosky co umi akorakt chlastat a tupe prikvyvovat systemu) a vedicke principy zivota a co vam budu povidat je to osvobozujci ale co uz prijit na to se da pouze praxi a kazdy sam a ne ctenim hloupe wikipedie ... a taky si musite dat pozor prave na ruzne kreteny kteri prave vyuzivaji navratu tehle casu aby strhli ovecky opet zpet do dogmat...kazdopadne ezotera je pro pomatence kteri o vire vi asi tolik co krestan v kostele ci muslim v mesite

   • Vedista napsal:

    racionalni oponovani je pouze dukaz vlastni pychy ti lide vam nebudou oponovat proc by to delali nikdo z nich nema potrebu nekoho presvedcit to je prave to hezke pokud prijdete za mnou a zacnete me presvedcovat tak vas necham mluvit pak podekuju za rozhovor a odejdu a odpoved neposkytnu a to protoze neni treba protoze clovek ktery se takhle chova neni jeste pripraven vubec celit takovym informacim

    • proud napsal:

     To ale neni dobrej pristup!! Nybrz jen vymluva.Kdo chce,hleda zpusoby,kdo nechce,hleda vymluvy. Jak asi jinak se dostanou potrebny veci mezi lidi kdyz je neuslysej? Co na tom ze jim nerozumej,kdo chce,dovzdela se a porozumi,ale kokota co si me poslechne a tahne beze slova do prdele,do ni na cestu jeste nakopu!!!

     • Vedista napsal:

      kdo chce prijde a zepta se odpovim mu ale jakmile oponuje diskuze konci ale ne urazkou ci snad nenavsiti nebo odsuzovanim proste konci jen tak protoze ten clovek neni pripraven

      • Vedista napsal:

       zbytecna agrese na co kopat hned do prdele protoze vy to nechapete takovi lide s timhle pristupem inklinuji casto k fasismu

       • proud napsal:

        Tak jsi to mel napsat cely a usetril bys mi komentar,tim padem zbytecnej:-)

        • proud napsal:

         Z toho pak vznikaji potize z neporozumeni si,kdyz jen kydas,ale nic nedas..........

        • Vladislav po přestávce napsal:

         On nic neví, Proude. On prostě jen VĚŘÍ, jak mu to uložili. Upgradované křesťanství. Když přijdeš s argumenty, "diskuse končí", jak sám řekl.
         Jako bys mluvil s nějakým jehovistou. Dojdeš k argumentům, chceš protiargumenty. A oni ti řeknou: - hééé, omlouváme se, ještě nejste připraven, diskuse pro dnešek končí.
         Nevím, jestli je to z "jejich" dílny, ale je celkem jasně vidět, že se v tom hnutí "jejich" lidi už pohybují - a mají vliv.

        • proud napsal:

         Njn,kazdej to vnimame nejak,proc ne,ale komunikace je zakladem.

        • proud napsal:

         Sam se za vedistu a 100% Slovana nepovazuju,ale chci jim bejt, proste proto,ze vim,ze na to jeste nemam a nejakej cas mit nebudu,navic mam "jinej" pohled na ruzny veci,z hlediska pozorovatele,a to chce nezaujatost.Takze hodne lidi zakonite seru :-)

      • proud napsal:

       .....jeste malickost: Ujasni si co je to vegan a vegetarian,prosim te:-))),nejak jsi to otocil,zda se mi ;-).Vegan zivocisny ji,vegetarian nikoliv,vegan se soustredi hlavne na raw nevareny jidla......to je jen tak co jsem jako amater "masozrout" pobral :-)

   • proud napsal:

    Tvoje Slavjanstvi,jestlis to nepochopil,je ve vyznamu totez co Slovanstvi,jen spravneji(zrejme),napsany a povezeny,takze magore neslovickar,tvaris se hrde,ale triska s tebou egoismus i z pismenek.Ty u me Slavjanem,ani Slovanem nejsi!

   • Vladislav po přestávce napsal:

    Nebyli vegetariáni, to je lež, která se dá snadno vyvrátit například tím, že chovali hospodářská zvířata a museli si nějak "poradit" s nadbytečnými mláďaty, starými zvířaty apod.

    Nebyli ani monogamní, to je další lež. Podívej se, milý védisto, na lidové legendy, poslechni si ruské lidové předkřesťanské písničky, podívej se na přirozenou mentalitu našich lidí vs. lidí západních, a pak mudruj!

    Jste to VY, védisto, kdo Slovany rozděluje! Předstíráte, že jedině VY jste ti praví Slovani. Diskuse na webu je něco úplně přirozeného, to má dnes i kdejaký Bakalův web;-), ale vy se prostě diskuse bojíte, protože ani vegetariánství, ani monogamii a la křesťanství, ani další věci, si prostě nejste schopní obhájit.

    Bojíte se diskuse, to je celé. Bojíte se jiných názorů. Máte i řadu dobrých věcí, ale váš přístup typu "věř, co říkáme, nebo vypadni" je sektářský a v podstatě židokřesťanský. Kdybych byl Soroš a potřeboval rozklížit slovanství, založil bych přesně něco takového, jako jsou dnešní "védistické" spolky.

  • obycejnilide7 napsal:

   Vladislave "co ti není rovno po tom ti je hovno" řiď se tím.
   Jak ses mohl "důkladně seznámit s názory, které tato skupina představuje" když jsi tam byl jen pár hodin a teď tu z celého děláš chytráka.
   Asi nevíš že jsme jako Slovani velká Kolébka zde na Zemi a asi budeš tvrdit jak jsme lezli po stromech haha, a klidně odpovím - ANO LEZLI a hlavně sousedoj pro třešně haha páč ty mě vždycky nějako líp chutnaly. :)

   Na tvoje slova Vladimíre "že na Svátek Kupaly jsme souložili každý s každým na louce" možu říct jediné, táhni v řiť debile, hotové vyřízené.

   • proud napsal:

    Mnooo.....nektery postrehy spatny nema ;-)

    • obycejnilide7 napsal:

     Nojo Proude tobě se líbí ta louka a Kupala v podání Vladislava asi.

     • proud napsal:

      Na to jsem nenarazel a pochybuju ze to tak bylo mysleny:-).Myslim obecne,je videt ze pouziva kriticky svoje vyhodocovani,nezere nekriticky co se poda na taliri.Uprimne,taky nezeru vsechno jen proto ze nekdo tvrdi,napsal,nebo prelozil ze je to Slovansky,ac se Slovanem cejtim bejt.Uz jen proto ze vzdycky beru v uvahu "lidskej" faktor,kterej bejva casto i chybujici,ac v dobry vire,nemluve o tom co kdo podsune naschval,aby skodil a tvari se ze pomaha......

 5. jan nowak napsal:

  .. co se tý-če wý-žiwy , DOPORUČUJI wám wšem wážení ROBOTI ! ! !
  Po přechodu : semináře Professora Filipa GRZNÁRA..

  ps : proude - co by ti TO udělalo - dát sem pičo LINK ??
  .. máš to na pána : ))
  2ps : zzz z NORADU..

 6. Vedista napsal:

  a to ze zijem v tomhle systemu a v tehle dobe je jen zkouska a nekteri z nas maji asi i pujcku ci auto atd to neznamena ze nemuzes priblizit zivot vice puvodnim principum to muze rict pouze clovek ktery o tom pouze cetl a nikdy nic doopravdy nevyzkousel....takze kritika a to z pohledu Ved je to zhoubna myslenka hodne stesti v budoucnu kdy vas tohle chovani odmeni nemoci

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Lžeš, a je mi z toho už docela špatně:-( Tento systém a tato doba není žádná zkouška, ale LOGICKÝ DŮSLEDEK činů nás a našich předků v minulosti.
   Ta tvoje "zkouška", to je další důkaz židokřesťanství ve vás. Křesťan, to je holt samá zkouška, pokušení, lest, prostě výmluvy kdykoliv, když nejsou schopní vysvětlit, co mají vysvětlit, ale zároveň si nedokážou přiznat, že o tom ví kulové.
   Nejsou žádné "zkoušky", je jen přirozený řetězec příčin a následků.
   Řada lidí se svoje životy "původním principům" snaží přiblížit, to se neboj. A upozorňuju tě, že nejsi zřec ani nikdo podobně kompetentní, abys byl schopný posoudit, čí chování bude v budoucnu "odměněné" nemocí. Nepředstírej, že něco víš, pokud to očividně nevíš:-(

   • proud napsal:

    "Nejsou žádné „zkoušky“, je jen přirozený řetězec příčin a následků"...................velmi spravne.

   • proud napsal:

    Muj nazor je,ze jsme nasekali chyby,v minulosti stejne jako ted a stejne jako je budeme sekat i v budoucnosti.Neprislusi nam soudit,nezili jsme tehdy,jen posuzovat,analyzovat a ucit se z nich pro soucasnost a budoucnost.......

   • Vedista napsal:

    zvlastni ale proc mi cpete do ust veci co jsem nerekl nikdo nerika ver nebo vypadni opet jste nekdo kdo nic nezkusil praxi jen hloupe kricite na webu o tom jak vy mate pravdu a ty ostatni lzou ach jo ta pycha ale nebojte vzdy predchazi padu ;)vite kdyz neco praktikujete a funguje to a prijde nejaky chytrak jako vy a rika ze to je lez co mu chcete rikat takove lidi tezko presvedcite kdyz oni maji svou pravdu ze ano a potom je lepsi pouze ukoncit debatu protoze lide tohodle typu vam nic nedaji ale spise naopak vemou...a porad mluvite o obhajovani porad nechapete ze clovek co zaziva ci necim zije nic nemusi obhajovat pouze jde prikladem a ostatni at si mysli co chteji dal hledejte a topte se v informacich a dukazech ale to vse vam bude k nicemu pokud v to co verite neuvedete ve zkusenost...zadne nadbytecne mladata nebyli v prirode neni nic nadbytecne navic kdyby jste chapal vedicke pojeti prirody a jejich zakony hlouposti jako premnozeni dobytka by vas nechali chladnymi protoze to je pouze moderni vymysl, hospodarske zvirata navic nemeli nechavali je zit volne a sami zvirata chodili kdyz potrebovali zkratit vlnu ci odebrat mleko ale tezke pochopit pro nekoho kdo je zajatcem ve sve vlastni hlave...ale casem dospejete ceka to vsechny ale kazdy si voli pouze delku cesty tak hodne stesti setkame se v cili ;)

    • Vedista napsal:

     a aby jsi pochopil vznik a priciny nemoci nemusis byt zrec takove veci tam umeli a znali vsichni....sam poznas az se s tim setkas ;) a opravdu zkouska neni me prijde docela jako velka zkouska v tehle spolecnosti drzet se dobrych mravu rodiny a cti nezvladne to kazdy tak netvrd ze to neni zkouska je to presne zkouska vlastni vule

     • Vedista napsal:

      a sam jite urcite maso proto je pro vas tezke prijmout fakt ze predci byli vegetariani protoze jste to nedokazal tak je to spatne a kazdy kdo vam predlozi dukaz ze nebyli tak nema pravdu jak pokroucene vnimani co ...tak k cemu by vam byl opacny dukaz kdyz ho odmitate jen proto ze to nesedi do vaseho pohledu...?

    • proud napsal:

     "hospodarske zvirata navic nemeli nechavali je zit volne a sami zvirata chodili kdyz potrebovali zkratit vlnu ci odebrat mleko ale tezke pochopit"...............ano,to je opravdu tezky pochopit,zvlast nekomu kdo v prirode zil a jeji zakony zna........Zvirata v sobe maji vic nez si clovek mysli,ale tohle opravdu ne-e,a hospodarsky obzvlast :-)))

    • Vladislav po přestávce napsal:

     Vedista - tak zvířata podle tebe k lidem sama chodila, kdyz potřebovala podojit nebo ostříhat vlnu?
     Jako ze treba krávy žily někde volne na loukách, mely telata (jinak by neměly mleko), a pak citily, ze ho maji moc a tlačí je struky, tak zasly k lidem, aby jim pomohli?

     TO MYSLIS FAKT VÁZNE??

     Myslím, ze neni co dodávat, snad jen jednu otázku: - vypestovals nekdy v životě aspoň redkvicku?
     Sektařský blbe.

    • proud napsal:

     I Staroslovansky povesti a pohadky je potreba brat k pouceni,ne doslova,casto v nich vystupovaly zvirata v rolich lidi,je dobry ptat se a snazit se pochopit proc,ale ne to brat jako fakt,jinak se jeste dockam toho,ze se po me bude chtit abych si sel pokecat s jelenem a prizvali jsme k ohnicku i medveda,naplanovali spolu pristi petiletku :-)

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Prostě další blbečkovský směr pro další generaci z bytů a paneláků.
      Kdysi skauti a Foglar, pak tramping, kotlíkářství a Nedvědi, pak euroindiáni a teď Slované.
      Móda se mění, ale přívrženci zůstávají typově stejní.
      Nevypěstovali by rajče ani ředkvičku, nestarali se často ani o morče. Ale budou chodit a poučovat, jak to údajně měli naši předkové, kteří byli v přírodě 24 hodin denně.
      A na důkaz občas odjedou na nějaký living history tábor, kde se zakutají do hábitů ve stylu raného středověku, chodí bosky, žerou semenné kaše a tváří se veledůležitě.
      A pak přijde někdo "z venku" a zeptá se: - co to teda je to slovanské hnutí?
      A uvidí je.
      Je div, že mi takovíto blábolilové vadí? Snažím se na ně dívat fakt sluníčkově, ale ne a ne se mi to podařit:-(

      • proud napsal:

       Nediovej se ani tak,ani tak,ber vsechno tak,ze to proste je a dej tomu informace,ostatni uz je na tom. :-).Pro me bejva dobry nezakuklovat se v jednom,znam treba neco,relativne dost z Ved,ale i treba od lidi co se zabejvaji tim jak jsme se na planete vubec objevili.Kdyz to dam "dohromady" s tvrzenim jak si rozumime se zviratama,vyjde mi naprosta pitomost,at se snazim sebevic:-).Jsme na tyhle planete oz pocatku cizinci,kolonisti,i kdyz zrejme vypestovany tady,umele vytvorenej mozna nejvyssi,nebo alespon jeden z nejvyssich druhu.A ani zvirata ruznejch druhu mezi sebou si nerozumej,a ja bych chtel aby me,umelymu,rozumela krava,mimochodem taky umela:-)).Presto ziju se zviratama prakticky celej zivot,dyl s tema domacima.A neznam zadny z nich,co by bylo dal jak rekneme 3 lety dite.S definama,lidoopama(tema pravejma),nebo velrybama jsem nemel do cineni nic,tam tu miru neumim odhadnout :-).A jediny co u me zvire kdy instinktivne hledalo,bylo bezpeci,ani ta pomoc ne,jen bezoeci,s tim ze si pomuze samo,a i to bylo vzacne a jen u domacich,jinak domaci fungujou na zradlo,pamlsky za odmenu,zarvani za trest.Laska psa vychazi z postaveni ve smecce a starostlivosti,casto vzajemny a i to dlouho trva,nez se navaze.Divoky nefungujou na nic,jen na tvrdy zakony prirody.Zdravejsi,zdatnejsi,nebo "chytrejsi"(lip znalej terenu),prezije.Zbytek je urcenej predatorum,v tom smyslu i nam.

       • obycejnilide7 napsal:

        proud napsal: 24.10.2017 (15.53)
        "Divoky nefungujou na nic,....."

        Nene divil by ses Proude velice, ale to ti jako LOVCI zvěře aj. nebylo umožněno poznat tu jinou stránku Reality. Tu, v kterou bys asi ani neuvěřil no vidíš a já su téměř přesvědčen o tom když setkám s divokým zvířetem že oba pokojně odejdeme v klidu. Byť by mne mohl ten medvěd i sežrat nojo vždyť se zdá na první pohled silnější.

        Jak to teda celý je hm...?
        Soužití člověka s divokými (i velkými) zvířaty to by mne zajímalo zda sem někdo dá jinej názor než negaci to už tu bylo haha.

        • proud napsal:

         To te prekvapim,casto jsem totiz vubec nelovil,vedome,jen sledoval a kochal se,lovit neznamena jen "bohapuste" zabijet,jsou lovci a "lovci".Nicmene ti poradim az potkas medveda,abys na to moc nespolehal a pokousel se s nim "domluvit" a kdyz,tak radeji z bezpeci,nevis jak se vyspal a jestli ho nebolej zuby:-)))).Nikdy se nesnaz srovnavat zvire s clovekem !!!

        • obycejnilide7 napsal:

         proud napsal: 3.11.2017 (12.30)

         Vždyť jsem neřekl způsob jakým se ten děj (setkání s velkým medvědem) odehraje tak proč mě varuješ když ani nevíš před čím?

         Pozn.
         Lovils? Lovil. Tak teď nekecej!
         Máš to v sobě zapsaný a zvíře to hned! vidí, vlastně je to to první co v tobě vidí.

        • proud napsal:

         Zajimavy je,ze i pres to se ke me zvirata chovaji "pratelsky" ;-).Neni to o tom ze lovis,ale o tom jak lovis :-).

        • proud napsal:

         Zvire pozna jestlis prisel lovit,nebo ne,jestli mas zbran,nebo ne,jak to vycejti nevim,ale mam to vypozorovany,odzkouseny v terenu......zvire zije "tady a ted"!To znamena ze ne ze jednou prijdes lovit,tak jsi pokazdy lovec:-)

       • obycejnilide7 napsal:

        proud napsal: 24.10.2017 (15.53)
        "Laska psa vychazi z postaveni ve smecce "

        NE a ještě ne!
        Víš vubec co je to láska?

      • Eschatolog napsal:

       no to vite, technologie PSM jako obvykle

      • jjakub napsal:

       ses debil,vis.proc o tvejch nazorech MUSIS presvedcovat ostatni?sam ses prokecnul blbecku...

   • jjakub napsal:

    K E C Y

 7. houbeer napsal:

  Toz PEVNE VERIM,ze se nepodilis ani za mak na vykořisťování sveta-zabijeni ziveho-hah!
  To by ti ubralo moc cti....
  Ctít-respektovat-tak to ti zrejme to je,nic neříká.
  Husuj do te zarucene praxi. Podlozene prave slav-ne samadhi a hlavne si to nechej jen pro sebe,

 8. proud napsal:

  "Žil jednou jeden člověk, kterého trápila otázka zla. Uvažoval: Vše pochází od Boha, a protože Bůh může být pouze dobrý, odkud se potom vzalo zlo? Muž se s touto otázkou potýkal delší dobu, dokud neslyšel rozhovor mezi sekyrou a stromem. Sekyrka se chlubila stromu: „Mohu tě porazit, ty však nade mnou takovou moc nemáš!“ Této pyšné sekyrce strom odpověděl: „Před rokem ke mně přišel dřevorubec, usekl mi jednu větev a z té vyrobil tvoje topůrko. Jak vidíš, tvoje schopnost mě porazit je odvozena ze síly, kterou jsem ti dal.“

  Když muž slyšel tuto konverzaci, pochopil okamžitě, jak je zlo zakořeněno v dobru. Cayce se na zlo díval stejným způsobem, tedy jako na něco, co doopravdy existuje, avšak jeho energie je zakořeněna v jedné dobré kreativní síle – Bohu. Je proto nemožné ho zničit. Abychom s ním mohli pracovat,------- musíme ho transformovat.--------- Prvním krokem k tomu je vidět jádro dobra, z něhož pochází."..................pekny,az na drobnost,ze stvoritel je neutralni,stejne jako nastroje ktery nam dal k uzivani,nicmene jsem vyznacil podstatny.

  • obycejnilide7 napsal:

   proud napsal: 27.10.2017 (12.26)

   „Žil jednou jeden člověk, kterého ...."

   Proude, toto povídání zase vymyslel zdá se člověk (?), samo se to nenapsalo tudíž tyto myšlenky (sekera vs strom) pochází od člověka. Jak se rozhodnul henten člověk nevím, jeho volba. Asi to má bejt poučné.

   Rozhodně je pro mne velkej nesmysl že " zlo zakořeněno v do..u" to je teda hnusnej konstrukt fuj.

   S transformací nojo s tím jde souhlasit, možnosti oné transformace jsou široké :)

   • proud napsal:

    Co ti na to rict? :-).Snad jen abys otevrel svou,jenom svou mysl tam uvnitr a hodnotil,ne jenom "prejimal".JENOM prejimanim vznikaji "fanatici",at uz u cehokoliv.

    • obycejnilide7 napsal:

     Proude vidím to takto:

     Dobro može v klidu žít samostatně tzn. bez zla.
     Zlo potřebuje to Dobro k životu.

     Možná se jedná o výklad toho cos napsal navrchu 27.10.2017 (12.26), reagoval jsem na slovo "zakořeněno" = nesouhlasím že zlo má kořen v dobru to je snad nesmysl.
     I když pochopení tohoto výroku je víc než zajímavé, lze ho v mysli otáčet a toho zde na Zemi někdo využil.

     • proud napsal:

      Potom ale popiras svetlo,protoze bez tmy bys nevedel co to je :-)

      • Robo napsal:

       Zdar Proude, zdar OL!:-)

       K dobru nepotrebujeme zlo, Proude.
       To je manipulacia k.k.tov, aby obhájili svoju existenciu..

       • proud napsal:

        Takze takzvana "rovnovaha" je taky manipulace? ;-)

        • proud napsal:

         To pak abysme popremejsleli jak jsou spravny zakony Universa? ;-)

        • Robo napsal:

         Rovnováha nemusí byť manipulácia, navyše o nej viem malo - vlastne viacmenej len z EuP.
         Ale stále platí, ze dobro si v poho vystačí bez zla. Zlo potrebujes akurat, aby si zdvihol zadok. Ked sa dokážeš namotivovat aj bez zla, naco by Ti bolo?:-)

       • proud napsal:

        Zlo nebudes k dobru potrebovat az se dostanes uplne "nahoru",to znamena az nebudes "zajatcem" fyzickyho tela,do ty doby mam takovy tuseni,se budes muset se zlem nejak smirit,ja rikam naucit se ho ovladnout,ne znicit,protoze to nejde.Ale co jde,to je nastolovani ty rovnovahy s maximalnim potlacenim ucinku zla,tedy jeho vyberem......

        • obycejnilide7 napsal:

         Zlo lze zničit jde to.

        • proud napsal:

         Protoze Universum nerozlisuje "maly" a "velky" zlo,zna jenom zlo,stejne jako nerozlisuje maly a velky dobro,zna jen dobro,respektive rovnovahu,neutralitu,do ktery vsechno smeruje....jedno vyvazuje druhym aby ji nastolilo,coz nam dava jistou "hraci plochu",mantinely chces li,abysme si vybrali ono zlo(maly,velky,relativne nicivejsi,nebo maxi,alne nenicivy),v tom podle me spociva ono umeni zit a nechat zit......

        • proud napsal:

         Mno,kazdej to vidime jinak,co treba se podivat jak si hrajou ti nejmensi na piskovisti? ;-).Hned budes vedet co je a neni "prirozeny". ;-).Nevidel jsem jen jednou souboje lopaticek nejmensich,ackoliv je nikdo zlu neucil,ani jim ho nevysvetloval,ono to jde tezko kdyz jeste malo rozumej a malo mluvej :-)))))

        • obycejnilide7 napsal:

         proud napsal: 3.11.2017 (13.31)

         Mimo misku proude, bavíme se tu stále o realitě zde. Proč tomu věříš že jako nejde zničit? Někde to musí mít původ.

         Zlo mi je osobně protivné a vždy najdu způsob jak ho vykořenit i zničit hotové vyřízené.

        • proud napsal:

         Takze je,nebo neni prirozeny a lze nebo nelze ho znicit a jaky by to melo nasledky......neni lepsi naucit se ho ovladnout? ;-)

        • proud napsal:

         Clovece obycejny:-)))).Ty porad nechapes zaklad! Co je pro jednoho dobrem,muze bejt pro jinyho zlem a obracene,copak sam nevidis jak relativni ty dva pojmy jsou? :-)) ;-)

        • obycejnilide7 napsal:

         proud napsal: 3.11.2017 (13.37)
         "Nevidel jsem jen jednou souboje lopaticek nejmensich,ackoliv je nikdo zlu neucil....."

         A to jako myslíš že to mají ti nejmenší ze svejch hlav? Proude proude...

        • proud napsal:

         A ze kterejch,kdyz jiny jeste nestacili poznat,natoz jim vubec porozumet,vlastne i uz pochopit ze je neco jako porozumeni?:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Tatinkove doma z dlouhy chvile cvicej nemluvnata v boji muze proti muzi za pouziti lopaticek..........hele,neblbni;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Uz nevim jak to vysvetlit....zkusime risi zvirat i lidi,treba pes a kocka,paklize je clovek nenauci jinak,bud prikazem,nebo ze je necha od skvrnat spolu vyrustat,pak je pes a kocka odvekej nepritel.Co se stane kdyz muj pes zakousne tvou kocku,kde zlo a kde je dobro? Pro myho psa to bude dobrem,pro me taky,protoze vim ze kocka je sice mila,ale prenasec toxoplasmy na cloveka,presto mi ji bude lito,ale pro tebe jako majitele svoji mily ciciny to bude jenom to zlo.......

        • obycejnilide7 napsal:

         proud napsal: 3.11.2017 (13.44)

         "Tatinkove doma z dlouhy chvile cvicej nemluvnata v boji muze proti muzi za pouziti lopaticek……….hele,neblbni;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))"

         Co z tebe ještě vyleze za skvosty.

        • proud napsal:

         Mohli bysme se hadat kdo ma ty skvosty "lepsi" :-))

        • jan nowak napsal:

         Krt.kowi tu lopatičku FOTR eště přibrušowal..
         .. A taky tomu .. s s sstrejdowi !!!
         Michala

         ps : Oude - hledá tě Interpol : p

        • proud napsal:

         Posli je za mnou :-)

       • obycejnilide7 napsal:

        Zdravím Tě Robo! :-)

        Si představ ten Vladimir co byl na Sněmu se tu sére do všeho čemu není schopen uvěřit.
        Temu se říká myšlenkový mrzák. Takové se vyrábijó na školách typu Ing. apodobných. Ale pššššt oni to asi nevijó, tak mu to neříkejme. :)

        On asi prostě očekává že přinde na Sněm tam mu někdo jako v 5ti min. vyloží CO TO JE SLOVANSTVÍ a dá mu zápočet do indexu haha.
        Kurňa chlapi Vladimíři co to s váma je, ani jméno si nezasloužíte.

        Vlad+Mir jak chceš "vládnout světu" bez potř. znalostí.

      • obycejnilide7 napsal:

       proud napsal: 3.11.2017 (13.01)

       Mluvíš z cesty Proude.

       Vím že existuje světlo i tma,
       osobně to však cítím jak jsem popsal, moje volba.

       • proud napsal:

        Nic proti tvoji volbe a nic ve zlym,jen se ti to snazim vysvetlit :-)

        • obycejnilide7 napsal:

         proud napsal: 3.11.2017 (13.54)

         "Nic proti tvoji volbe a nic ve zlym,jen se ti to snazim vysvetlit :-) "

         To opravdu zdá se nemusíš.

        • proud napsal:

         Pravda,je to nejspis marny......

 9. Robo napsal:

  Proude, súboje lopstičiek predsa nieje zlo.
  Musíme sa vedieť brániť, to je súčasťou povinnej výbavy.

  Ako podporuješ v praxi rovnováhu, Proude?
  Ked napriklad podaruješ niekomu zo svojich prebytkov, tak hneď ideš pre istotu okradnúť suseda?

  Tomu jaksi nerozumiem..

  • proud napsal:

   To se mas jeste co ucit:-)))))))))))))))))).Souboj "lopaticek" nevznika prece jen tak sam od sebe,nejdriv je potreba udelat neco co je klasifikovany jako duvod s tou lopatickou vyrukovat :-)))).I ono podarovani souseda muze bejt chapano ruznym clovekem ruzne,ne? ;-).Dobre vis ze se vsechno vraci,casto znasobeny.Ale kdy se co vrati a jak,uz nezalezi na nas,domnivam se ze to je prave nejak tou veci rovnovahy.Ty veci fungujou,je to milionkrat ruzne vyzkouseny a odpozorovany,ale neptej se me na podrobnosti,kdybych je vsechny znal i s jejich mechanikou,jsem fakt tim reditelem Zemekoule:-))))))))))))))))))).Jak tedy vyplyva,GP je jeste mnohem dal v tech znalostech a jejich vyuzivani v praxi nez ja a kdokoliv jinej.....

  • proud napsal:

   "Ked napriklad podaruješ niekomu zo svojich prebytkov, tak hneď ideš pre istotu okradnúť suseda?"...........to tezko:-)))))))),ale muze se stat leccos,neco jsi tim odstartoval,napriklad ze nekdy nekdo podaruje tebe,nebo se vylecis z nemoci,zavislosti,podob muze bejt "neurekom".....

   • Robo napsal:

    Hovorím iba o "tej Tvojej rovnováhe" uplatnenej v praxi, Proud:-)

    Vlastne hovorím hlave o tom, že zlo nepotrebujeme, že už je zbytočné.

    • proud napsal:

     Snazim se ti rozumet Robiku,ale mam pocit ze to neni o tom jestli ho potrebujeme nebo ne,jasne ze ho nepotrebujeme,ale je tady,jako voda a vzduch.......je to zaklad,stejne jako dobro.......Kurnik sopa kdy uz pochopite vy dva dobrodejove,ze vlk zere jeleny,pro ne je to zlo,pro ty chyceny,pro vlka a prirodu dobro.....proc porad nechcete pochopit tak samozrejmou vec? :-))

     • proud napsal:

      Nepotrebujeme ho,ale dealovat s nim budeme muset porad,hlavne se to naucit.Ze ho nepotrebujeme neznamena ze prestane existovat,to by zmizelo i dobro atd......:-)

      • proud napsal:

       Nejsme tak daleko a ani ve fyzicnu bejt nemuzeme,muzeme se jen priblizovat.Je to dany samotnym principem fyzicna.

    • proud napsal:

     Ledaze bys mi vysvetlil jak je to s tim dobrem podle tebe a nejak logicky me presvedcil,ze nekde delam chybu:-)

     • Robo napsal:

      Vlk a jeleň nieje dobrý príklad dobra a zla.

      Dobro chápem, ako dôsledné rešpektovanie Kon-ov.
      Samozrejme ich musíme najskôr poznať, že..?

      Zlo ako parazitizmus. Vlk na tom jelenovi neparazituje.
      Paraziti v prírode v podstate čistia.

      Sociálni paraziti je však cire zlo, zbytočnosť.
      Niesme to my a je potreba to dôsledne odstrániť.

      • proud napsal:

       Jiste,v tomhle pohledu souhlasim bez debat a neni potreba me presvedcovat:-).Rec byla z moji strany o obecnym zlu ktery nejde vykorenit,zlo umyslny s tim ze vim ze ho delam,je jina liga.

       • proud napsal:

        U tech lopaticek jde taky o obecny zlo,kdy jeden spunt rozslapne druhymu babovicku ne aby mu ublizil,ale protoze ma za to ze jina vedle bude lepsi,coz se samozrejme autorovi nelibi:-))

        • Robo napsal:

         Tam sa potom tie deti majú možnosť kdečimu priučiť. Toto vôbec nevnímam ako zlo, len ako hlúposť niektorých detí a hlavne ich rodičov:-)

        • proud napsal:

         Hm,ja se snazim vnimat to jaky to skutecne je,zadnou hloupost v tom nevidim,jen prilezitost pro rodice poucit svy ratolesti o zpusobehch chovani,treba se nejdriv zeptat,jenze to jde tezko kdyz se umi jen par slov :-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!