Ruské vzkříšení, aneb filmový festival 2017 v Austrálii

russian-ressurection2017Je pozoruhodné, že Russian Resurrection (ruské vzkříšení) v Austrálii a na Novém Zélandu zůstává i nadále největším, nejstarším a nejrespektovanějším filmovým festivalem ruského filmu za hranicemi Ruska. V letošním, již 14. ročníku festivalu Russian Resurrection, který začíná slavnostním zahájením ve čtvrtek 26. října a následným promítnutím snad nejvíce očekávaného filmu letošní filmové sezony, „Большой“ (Veliký). Film režiséra Valeryje Todorkovského dává nahlédnout do zákulisí světoznámého moskevského Velkého divadla a do života jeho znamenitých tanečníků na pozadí příběhu mladé dívky z chudé rodiny, která začíná svoji kariéru představeními na ulicích hornického městečka…

Celkem bylo na oslavu jedné ze světových nejrozmanitějších filmových kultur, mezi jaké Ruská federace bezesporu patří, vybráno 14 filmů.
Викинг (Viking), v hlavní roli miláčci diváků Danila Kozlovský a Světlana Chodčenková. Jde o napínavý historicky velkofilm.
V kontrastu s ním je velmi realistické drama o partnerském vztahu z nemocničního prostředí, Аритмия (Аrytmie). Film byl na mezinárodním filmovém festivalu v Karových Varech oceněný za nejlepší hereckou roli, kterou získal hlavní protagonista filmu, Alexandr Jacenko. Ruská kinematografie je známá svým emocionálním nábojem а ne jinak je tomu i u citového dramatu režiséra Čukrajského, Холодное танго (Studene tango), které představuje těžkou realitu života v zemi okupované represivním režimem. Odlehčení působící je analýza na téma láska v podobě veselých i méně veselých pěti příběhů o lásce s názvem Про любовь. Только для взрослых (O lásce. Jen pro dospělé). K vidění je i komedie z kuchařského prostředí, Кухня. Последняя битва. (Kuchyň – poslední bitva) a film o dobrodružstvích dvou dívek na cestách, Блокбастер (Blockbuster) a také první ruský film o invazi mimozemšťanů, Притяжение (Přitažlivost). Vybrány byly i dva poněkud odlišné vědeckofatastické filmy a to dobrodružný film na motivy skutečné události, Время Первых, (Spacewalker) a napínavé drama podle skutečné události z období studené války, Салют-7 (Salyut-7).
Rok 2017 je také rokem, kdy legendární sovětský, hollywoodský a ruský režisér, Andrej Končolovský, oslavuje své 80. narozeniny a 45 let tvorby u filmu.
Ze sovětské éry je uveden jeho film Дядя Ваня (Strýc Váňa), z hollywoodské, film s Jonem Voightem, Поезд-беглец (Uvolněný vlak) a Танго и Кэш (Tango a Cash) se Silvestrem Stallonem. K vidění bude i režisérův zatím poslední film, drama, Рай (Ráj).
Na závěr slavnostního zakončení festivalu, který bude trvat v australském Sydney 11 dní,  bude promítán jeden z velikých vědeckofanstastických filmů světové kinematografie, němý, černobílý film z roku 1924, režie Jakova Protazanova, Аэлита (Aelita). Tento sovětský, ve své době epický film o příběhu aristokratky, královny Marsu, která znuděna životem mezi marťanskou aristokracii, přeje si poznat pozemské vášně a to zejména ty, které zahrnují polibky. Film obsahuje také inovativní interpretace Volotinského kvarteta.2 Komentářů k Ruské vzkříšení, aneb filmový festival 2017 v Austrálii

  1. Maroš napsal:

    Som si chcel pozrieť toho Vikinga… Hneď som narazil na podpindusnícke útoky na tento film – údajne najdrahší v ruskej kinematografii. Tie útoky sú „pochopiteľné“! Putin nechal otvoriť archívy! A začínajú sa von valiť informácie o pravdivej histórii Slovanov a Rusov vôbec, Film Vikinger totiž nadväzuje na Rurikovskú dynastiu a epochu a mohol by nasmerovať pozornosť aj svetovej verejnosti na obdobie Ivana Hrozného, ale trochu iné, ako ho vykladá anglosaská hisTORia, alebo na zámenu Petra Prvého Petrom Velikým. Na film Viking, „ktorý by mal ukázať Ruské korene a históriu, nadväzujú filmy Legenda o Kolovrate a film Zlatá horda, ktoré odhaľujú pravdu o súčinnosti Rusov a Mongolov, čo nebolo len tak, pretože Mongoli Rusko nikdy nerozvrátili na 300 rokov, ako tvrdí Západ, ale Mongoli využívali – nie za darmo, ale za dŕžavy – ruskú vojenskú pomoc. Samotné historické umelecké zobrazenia tej doby, vrátane ríše Mogulov, jasne zobrazujú biele postavy v popredí, ako významné osobnosti. Je zaujímavé, že Mongoli vedia o Džingischánovi a tatárskych vpádoch len z historiografie Západu. Treba sa prelúskať cez ruské weby, resp. ruské dokumenty na You Tube.

  2. Ilona napsal:

    Antigravitační platforma koncipovaná Viktorem Stěpanovičem Grebennikovem.

    Viktor Stěpanovič Grebennikov objevil antigravitační účinky způsobené hmyzí konstrukcí. Tuto znalost využil k sestavení levitující plošiny. Měla neuměle vypadající ovladače, ale podle jednoho článku v časopise vyzařovala plošina silové pole, díky kterému připadala pozorovatelům na zemi jako světelná koule nebo mrak vznášející se nad jejich hlavami.

    http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!