P.C.Roberts: USA ničí samy sebe

roosevelt-wallace-poster-set

Kdysi za onoho času bojovala americká levice za prosazování zájmů dělnické třídy a za její ochranu před politickým i ekonomickým tlakem majitelů výrobních prostředků. Díky tomu měla svou sílu, která vyvrcholila v době, kdy si F.D. Roosevelt pro své třetí prezidentské období vybral za viceprezidenta Henryho Wallace. Třebaže byl Wallace bohatým podnikatelem, proslul jako politik, který se vždy bral za prosazování zájmů farmářů a dělníků. Nejspíš i proto výkonní makléři demokratické strany Wallacovu kandidaturu pro toto třetí období, odmítali – a to až do okamžiku, kdy jim Roosevelt sdělil, že bez Wallace odstoupí z kandidatury i on. Teprve pak ustoupili.

Wallace si Roosevelt vybral za svého zástupce i pro své čtvrté prezidentské období. Avšak Wallacovy pokrokové názory jej partajním bossům, bankéřům Wall Streetu i britským a francouzským spojencům Ameriky mezitím odcizily už natolik, že když k dosavadním svým požadavkům přidal Wallace i zrovnoprávnění polokoloniálních zemí a spolupráci se Sovětským Svazem, rozhodli se Wallace zbavit. A tak se stalo, že na konferenci Demokratické strany v červenci 1944, kdy se dle údaje Gallupova ústavu veřejného mínění vyslovilo pro další setrvání Wallace v úřadu viceprezidenta 65 % amerických voličů a vyslovil se pro ně i prezident Roosevelt, zařídili straničtí bossové věci jinak, a viceprezidentem byl s pouhou dvouprocentní voličskou podporou lidí zvolen Harry Truman.

(Clintonský korupční systém, kterého tehdy makléři demokratů k zastavení Wallaceova viceprezidenství použili, popisují ve svém bestsellerové filmu Utajená historie Spojených států Oliver Stone a Peter Kuznick).

To byl bod obratu nejen v americké politice, ale i ve světové historii. Kdyby tehdy vůle lidí převážila nad vůlí bossů Demokratické strany, stal by se po smrti Roosevelta prvním poválečným prezidentem USA nikoliv Truman, ale Wallace. A nejpravděpodobněji díky tomuto faktu by nebyla žádná Studená válka, nebylo by NATO a nebylo by ani desetiletí trvající nedůvěry mezi USA a Ruskem, ohrožující dnes život na planetě Zemi. A namísto dnešního nespravedlivého rozdělování bohatství země jeho přídělováním jen jednomu procentu, i namísto dnešního úpadku reálných příjmů a zadlužování, ohrožujících ekonomický růst, měli bychom zde rozdělování vyrovnané, podporující silný spotřebitelský trh.

Ten silný trh a všechno ostatní shora uvedené jsme tedy v onom červenci 1944 ztratili. Moc zájmových skupin převážila nad demokracií, což se prokázalo jako nejzávažnější hřích, za který dodnes tvrdě platíme.

A kdysi tak mocná americká levice? Jako kouzelným proutkem ji proměnili v cosi téměř opačného. Dříve se stavěla za mír a chléb, dnes se staví za politiku identity a za válku. A dělnická třída byla předefinována na Trumpovy otrapy a otravy.

A tak se ani nelze divit tomu, že Rusko na agresi Washingtonu odpovídá stále jen diplomaticky. Není třeba reagovat jinak – nepřítel ničí sám sebe.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2017/10/23/american-left-rip/

 
21 Komentářů k P.C.Roberts: USA ničí samy sebe

 1. Maroš napsal:

  Ten Henry A. Walace mi držkou pripomína Zemana! Žeby sme niečo nevedeli?

 2. Maroš napsal:

  Ten Henry A. Wallace mi držkou pripomína Zemana! Žeby sme niečo nevedeli?

  • proud napsal:

   Zajimalo by me koho by mi pripomela tvoje drzka:-)))

  • Lukaš napsal:

   Maroš.
   Dobrý postřeh,ty geny nejdou ani po generace vymazat.
   Ono jde o něco jiného,po tak skvělém vítězství ve 2WW,hlavně po finanční stránce,tak takové brzdiče jako Walece,byly odstaveny.Právě v této době se rodila okupace Evropy.

 3. Lukaš napsal:

  Ještě přidám k tomu ničení i toto.
  Nizozemská vyšetřovací komise,nechce nechat zveřejnit nějaké dokumenty,ohledně eestřelu Boeingu nad Ukrajinou.CIA nechce nechat zveřejnit mnoho dokumentů ohledně zavraždění J.F.Kennedyho.Všimnete si,že je to podobný postup,scénář,jak ta střelba na tom koncertě.Jen mám obavu,jestli to nebyla generálka na Trumpa.Má někdo uchované informace,jestli před atentátem na Kennedyho,nebyl nějaký jiný atentát,nebo masakr.

  • proud napsal:

   Zadnou generalku nepotrebujes,potrebujes dobry strelce..........

  • Maroš napsal:

   Lukáš - "Kennedyho zastřelil jeho řidič" - dokument na You Tzbe - autor dokumentu, vyšetrovateľ bol zlikvidovaný, to si nájdi, k tej generálke je výborný film Odstřelovač-Shooter (2007) Akční Thriller Krimi Mysteriózní CZ dabing DVDRip.avi na http://www.ulozto.net

   • Rocco napsal:

    Kennedyho zastřelil Richard Helms, náměstek CIA pro overseas operations, protože Kennedy vyhodil ředitele CIA Allana Dullese. Oba byli zakladatelé CIA. Dulles pak seděl ve Warenově komisi.

    Teda samozřejmě skutečný střelec přežil JFK jen o pár hodin...

   • Lukaš napsal:

    Maroš.
    Díky,něco si musím objasnit,nedělám si archiv,co mě dodnes mrzí.Tenkrát jsem to dost sledoval a ta Kubánská stopa mě neseděla,natož Ruska,to mělo jen sloužit k odvedení pozornosti.I co píše Rocco,je jen jedna z možností,ale těch naštvaných bylo více,co se ho chtěli zbavit.Boží mlýny melou.ale dost opožděně,jak i píše Pjakin,USA už svému rozpadu nezabrání.

 4. Rocco napsal:

  Stribog už sem nechodí?! Asi kvůli pitomému proudovi.
  Bývaly tu skvělé diskuze.

  • proud napsal:

   Koho soudis,jelito?...............

  • proud napsal:

   Co je skvelyho na neplodnym kvakani bez cile?? Plakat muzes u piva,taky hovno udelas!!! Tomu rikas skvely diskuse? Copak z nich dobryho vzeslo? Ze ses vykrindal a sels do rachoty slouzit systemu,jako to delas do zblbnuti den co den?..........Taky umim soudit,ale nepouzivam to kdyz me nikdo nenuti svou pitomosti,protoze vim ze je to skodliva vec!

 5. Jana Karásková napsal:

  Něčím mi to připomnělo text mailu, který jsem dnes dostala... neověřovala jsem si, zda jsou informace pravdivé, a sama tak dobře historii ČSSD neznám.

  Národní zrady sociální demokracie

  Tato stať se nepíše lehce. Sociální demokracie u nás byla nejstarší českou dělnickou stranou, první organisací skutečného proletariátu v tehdejší Slovanům nepřátelské a porobitelské habsburské rakousko-uherské monarchii. Její zakladatelé J.B.Pecka, J.Hybeš, L.Zápotocký byli pravými tribuny lidu, kteří nesli s proletáři na svých vlastních bedrech všechny strasti mocenského pronásledování a policejních persekucí utlačovatelského "režimu jednoho trůnu a náboženství". Byli pronásledováni jako šiřitelé režimem a církví římskou zatracen&ea cute;ho socialismu, jako rozvratníci posvátného společenského pořádku, jenž hlásal "Čeho nabyl občan pilný, vojín zbraní ochraňuj", jako služebníci satanství anarchismu, nepřátelé trůnu a církve a bořitelé společenských tříd počínaje šlechtou a konče venkovskými faráři. Toto trvalo od založení Českoslovanské demokratické strany dělnické až do I.světové války. Mezitím za touto stranou u nás následovaly další - především čeští socialisté, kde zakladatelem byl rukavičkářský dělník V.J.Klofáč, a další strany jako strana lidová, Masarykova realistická, a další, které následovaly staré strany české buržoa sie - st aročeskou a mladočeskou, existující již před tím. Ale toto se již vymyká z rámce této stati.

  První ideová zrada sociální demokracie

  První světová válka znamenala obrovskou persekuci českého národa se strany zločinné habsburské dynastie, která dosadila jako vojenského soudce proti Čechům arcivévodu Bedřicha Těšínského. Ten počal trestat projevy odporu proti monarchii nesmírně tvrdě - popravami za písně, básně i letáčky, kde se i jen slovo proti Rakousku trestalo smrtí. TGM spočítal počet poprav za vojenské hrůzovlády monarchie za I.války na 60 tisíc! (TGM, V boji za samostatnost,Praha 1927,s.96:

  "Habsburkové si vedli jako Tataři v českých a slovanských zemích! Popraveno bylo na 60 tisíc lidí!

  To nikdo z nás nesmí zapomenouti! Tyto tisíce životů našich nejlepších lidí v Čechách a v zemích českých, tyto oběti nezapomeňte nikdo! Krev prolitá Habsburky volá o pomstu,a vy pomstíte je a spravedlivým hněvem zničíte Rakousko! Projev k legionářům v Rusku 7.8.1917)

  A co za války řekl Bohumír Šmeral, tehdy činovník sociální demokracie Benešovi a TGM???

  "Vy vedete národ český do zkázy proti monarchii!" a přemlouval je, aby upustili od odboje proti Rakousku,přestože Rakušané již tehdy byli rozhodnuti po vítězné válce zničit Čechy navždy vysídlením a genocidou. Namísto aby podpořil celou vahou sociálního demokrata československý národní odboj, byl proti němu, zcela neomluvitelně. To byla první zrada představitele sociální demokracie u nás.

  Druhá zrada sociální demokracie

  Byl to boj o Lidový dům v roce 1920 a oslavanská stávka, nejznámější z řady ostatních stávek dělnictva.

  Tusarova sociálně demokratická vláda nepodpořila dělníky a nechala je zavírat po potlačení stávky na mnoho měsíců jako buřiče a a strůjce společenského rebelství, údajně proti republice, což vrcholilo i stanným právem. Tady se sociální demokracie postavila za uhelné barony proti vlastnímu dělnictvu. To byla druhá otevřená zrada sociální demokracie - a vedla k založení Komunistické strany Československa.

  Třetí zrada sociální demokracie

  Tentokráte to nebyla zrada československé sociální demokracie, nýbrž její sesterské německé organizace v ČSR - Jakschovy sociální demokracie. Ta neproběhla v době Mnichova. Tehdy se německá sociální demokracie ještě postavila proti Hitlerovi a čestně obstála.

  Jakschova londýnská exilová reprezentace sociální demokracie zradila exilovou vládu presidenta Beneše a hájila pomnichovskou celistvost autonomních "Sudet" proti programu všenárodní očisty od nacistů a henleinovců.

  Tehdy Jaksch jako demokrat totálně selhal - a přiklonil se k iredentistickým sudeťákům. Právě proto dnes sudeťáci vyznamenávají své lidi a cizí - i české! - kolaboranty Jakschovou medailí. Žádný český vlastenec nemůže a nesmí takovou medaili přijmout, aniž by potom celý život neplival do zrcadla na vlastní obraz vlastizrádce. Toto je dosud stále živá třetí zrada sociální demokracie k republice. Pro potvrzení stačí dnes poslouchat ohavné tirády europoslance sociální demokrata pana Roučka, který se ještě chlubí svým školením u sociálního demokrata dr. Kreiskyho - prvního kancléře Rakouska který přijal nacisty do rakouské vlády. Také on je pln vstřícnosti k sudeťákům.

  • Maroš napsal:

   Jana Karásková - a niekde ti vypadla čerešnička na torte - žid Fierlinger, ktorý celú česke sociálnu demokraciu konvertoval ku Gottvaldovým komunistom. Výhoda soc dem spočíva práva v možnosti pridať sa k niekomu - byť jazýčkom váh. Viď konvert komunisti, SDL, ficovci. A tí sú opäť azýčkom váh V4 - Vody Štyroch.

 6. Maroš napsal:

  Keď inak nedáte... PREDURČENÝ...
  "Mathilda Wallace
  Found 10 Records, 10 Photos and 2,494,125 Family Trees

  Born on 1896 to Harris Wallace and Nellie Lindenblith. Mathilda married Edward Zeman and had a child. She passed away on 1944.
  https://www.ancestry.com/genealogy/records/mathilda-wallace_101543888

 7. Maroš napsal:

  Proude - máš to pred nosom -
  " Kdyby tehdy vůle lidí převážila nad vůlí bossů Demokratické strany, stal by se po smrti Roosevelta prvním poválečným prezidentem USA nikoliv Truman, ale Wallace. A nejpravděpodobněji díky tomuto faktu by nebyla žádná Studená válka, nebylo by NATO a nebylo by ani desetiletí trvající nedůvěry mezi USA a Ruskem, ohrožující dnes život na planetě Zemi. A namísto dnešního nespravedlivého rozdělování bohatství země jeho přídělováním jen jednomu procentu, i namísto dnešního úpadku reálných příjmů a zadlužování, ohrožujících ekonomický růst, měli bychom zde rozdělování vyrovnané, podporující silný spotřebitelský trh." - Ing. Miroslav Dďedek, NWO

  Projekt "Malej pyramídy" - vertikálna organizácia, zhora kontrolovaná Červenou strechou - kabalou - Hnutí Starostů a nezávislých!

  "„Hezký den přeji, jmenuji se Dalibor Dědek a těším se do práce.“ Tak začíná dopis, kterým miliardář z Jablotronu „vytapetoval“ úterní vydání části českých deníků. Někde se roztáhl na celou stranu, jinde mu stačila půlka. Nová tvář hnutí Starostů a nezávislých se rozhodla udělat to samé, co před posledními sněmovními volbami úspěšně vyzkoušel jiný miliardář. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš."
  https://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-2017/486334/miliardar-dedek-kopiruje-miliardare-babise-pred-volici-se-chvali-dopisem.html

  Zeman kope za NWO!
  Miloš Zeman a Charta 77 - P-Rezident
  Analýza 17. listopadu 1989 - Miroslav Dolejší
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Analyza_17_listopadu_1989.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!