Státní ČT se bojí zestátnění a ztráty „nezávislosti“. Úhel pohledu udává EU

Směšně působí rozhořčení řady politiků či komentátorů nad zestátněním ČT. Nelze zestátnit něco, co státní (sorry jako "veřejnoprávní") je. Stanovena zákonem, financována z poplatků, radu volí sněmovna, úhel pohledu určuje EU. Na úvod jedna starší citace člena Rady ČT, který přiznal, že ČT má určený (nebo pejorativně "doporučený") úhel pohledu od Evropské komise. Samozřejmě ten nezávislý, že...

"Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení. Česká televize se na to nesmí dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské unie,“ řekl člen Rady ČT Michal Jankovec (Parlamentnilisty, 5. 2. 2015)

Aktuální prohlášení generálního ředitele ČT Petra Dvořáka o strachu nad ztrátě nezávislosti této "státní" televize je trochu směšné:

Česká televize se připojuje k prohlášení Českého rozhlasu a vyzývá představitele všech politických stran a hnutí, aby bránili principy demokracie a nezávislost médií. „Média veřejné služby jsou silná, nezávislá a v žádném případě neslouží politickým nebo ekonomickým cílům. Zřejmě proto jsou často terčem podobných útoků, proti nimž je třeba stále znovu se důrazně vymezovat. Vysokou důvěru, kterou u diváků a posluchačů svobodná veřejnoprávní média mají, nemůže nikdy získat žádné státní médium.“

Ladislav Jakl pak v nedávnem rozhovoru v DVTV trefně ilustroval stav ČT, když řekl: "Myslím si, že nelze zestátnit něco, co je státní."

Na reakci Martina Veselovského, že státní nejsou a jak to tedy myslí reagoval: "Víte, když něco vypadá jako kachna, má to zobák jako kachna, kejhá to jako kachna, chodí to jako kachna, asi to bude kachna. Když něco zřídíte zákonem, stát když to zřídí zákonem, když stát tomu zákonem přidělí majetek, když stát tomu zákonem přidělí technické prostředky – kmitočty, když stát tomu určí nějaké poslání a když stát tomu zajistí příjem v podobě veřejných peněz, tak to asi bude státní. A když to stát celou dobu řídí."

Podle Wikipedie pak má rada ČT patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna... Televizní poplatky (povinné ze zákona) pak představují hlavní zdroj financování a tvoří více než 90 % celkových ročních příjmů. V roce 2017 podle návrhu rozpočtu ČT z fondu poplatků čerpá 6 miliard korun. Ano, můžeme diskutovat nad pojmy státní vs. veřejnoprávní, nicméně, co se reálného stavu ČT týče - já vidím rozdíl zcela minimální.

Stačí si vzpomenout, jak "nezávislá" ČT informovala "nestranně" třeba o volbách amerického prezidenta (uznáno i Radou pro rozhlasové a televizní vysílání), o Brexitu, o Ukrajině, migrantech... Ideologie z ní (bez nadsázky) doslova teče (nikoliv kape)... Je jen otázka, zda se jedná o ideologii z její "nezávislé" hlavy, nebo z doporučeného úhlu pohledu EU.

Jen pro zajímavost několik mých předešlých postřehů k vysílání a tvorbě ČT:

Muslimská propaganda ČT: islámská modlitba 5x denně vás zbaví bolestí zad!

Multikulti ČT hledá pro pořad Déčka arabské, černošské nebo vietnamské děti

Svět podle Klusáka aneb proč jsou na světě režiséři... (ČT producent)
16 Komentářů k Státní ČT se bojí zestátnění a ztráty „nezávislosti“. Úhel pohledu udává EU

 1. Brekeke napsal:

  Žádná televize mě nemůže usměrňovat názor. Mám čtvrtý rok vytaženou televizi ze zásuvky. Je třeba zrušit poplatky, nebo nařídit veřejný účet na internetu.. (kam tečou peníze)...

  • r.m. napsal:

   ...ale může. Platí, že zasáhnout stačí jen jednoho ze čtyř obyvatel, aby vznikla vhodná všeobecná legenda. Ta má odvést pozornost směrem, kde se řešení problému nenalézá.

 2. Jenda Benda napsal:

  Česká televize je svými informacemi a programovým složením tou nejhorší zbraní hromadného ovlivňování.

  Tuhle zbraň je nutno vyrazit z rukou eurofilú, europsychopatů a eurooligarchů Čím dřív tím líp.
  Ale buďte si jisti, že všechny protinárodní živly, které Českou republiku nenávidí, budou pořádně kvičet!

  • hel napsal:

   k těm protinárodním živlům, nenávidícím českou republiku, bych přičetla i 30% národa, volících babiše..pokud nešlo o volební podvod.

   • proud napsal:

    Tak to nejde rict,oznacit hned 30 % lidi za vlastizradce :-),tech je ve skutecnosti mnohem min,ale na nejlepsich pozicich.....narod je jen z vetsiny nevzdelany stado a podle toho to vypada.Cim vetsi povedomi ziska,tim vetsi a rychlejsi zmeny nastanou.

 3. Pepan napsal:

  Ale no tak, dvacet osm let "od hadráku" si necháte kálet od tzv veřejnoprávní televize na hlavu, platíte jak ovce a najednou by jste chtěli těmto lehkoživkům začít dělat problémy? Neblázněte co budou tito parazité dělat, vždyť vymývat divákům mozkovny je jejich jediná pracovní náplň a nic jiné neumějí. Nebuďte na ně tak zlí.

 4. Jasnovid napsal:

  Česká televize je v současnosti na příkaz ambasády USA poskok CNN. Klucí se tam za pár dolárků můžou přetrhnout. Zvou si čím dál tím větší blby na kometáře dění ve světě. Já myslím, že už je na čase tuhle sebranku nakopat do zadku, zahnat je pryč z kavčích hor a nic té pakáži neplatit.

 5. petr napsal:

  Čekujte tohle, Pepa Nos dává sodu pražskému prolhanému pravdoláskaři Burianovi i reportérce ČRo co je zároveň placená Sorosem a hystericky mu skáče do řeči když se okrajově zmíní o znásilňování v německu:

  https://www.youtube.com/watch?v=58cm73du_js

 6. Maroš napsal:

  Ministerstvo obrany ČR, alebo Ministerstvo obrany ČR, a. s. - nemýliť si pojmy - majetok štátu, verejnoprávnosť a štátny orgán = štátna služba. Verejnoprávne média treba dostať pod kontrolu štatútom štátnej služby - v zmysle trestnoprávnej zodpovednosti za šírenie informácií - v zmysle trestnoprávnej zodpovednosti aj ochrany ich štátnych zamestnancov - investigatívcov - ako verejných činiteľov. Tak by sa dalo konečne zastaviť sionistické, a ich magické-okultné manipulovanie vedomím verejnosti podľa plánov Protokolov Sionu, čo sa prejavilo aj tým, že zhypnotizovaná verejnosť zvolila do parlamentu o. i. aj človeka, ktorý podľa okultných pravidiel VEREJNE PRED NOSOM deklaroval, že má v úmysle zrušiť český Senát a obecné zastupiteľstvá, čo by sa normálne stať nemohlo pri nezmanipulovanom, jasnom vedomí verejnosti!

 7. r.m. napsal:

  Toho zakrslýho tlusťocha "stanovený úhel pohledu" znám od vidění. Jeho PR agentura pracovala na instalaci Ivana Langera na místo ministra vnitra i Nečase na MPSV.

 8. Laco napsal:

  Televizi vyhoďte na sběrný dvůr, přestaňte platit koncesionářské poplatky, věnujte se přátelům a svým koníčkům. Informace získávejte ze spektra Webových stránek na internetu a buďte opět normálními lidmi, nikoliv nesvéprávnými subjekty, které mají hlavy vymývané Českou televizí a navíc si za to ještě platí- padlí na hlavu.

 9. Torena napsal:

  Lžou 100x více,než před rokem 89.Srovnat se zemí ty krkavčí hory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!