100 let VŘSR

okt2015Je jí 100 let - tzv. Velké říjnové socialistické revoluci. Desítky let jsme poslouchali kánonické nesmysly o osvobození proletariátu z jeho okovů. O položení základů ráje na zemi. Všechno se to mělo stát v zemi, kde byl proletariát marginální a kde jej bylo nutno vytvořit zbídačením rolníků a rudým terorem.  V zemi, kde musel Lenin v Dubnových tezích přepsat marxismus, aby realizoval to, co se dle základního teoretika nového světa, nemělo v Rusku vůbec uskutečnit.

Ale proč takový obrat? Proč Lenin musel dojít k závěru, že v „v nejslabším článku imperialistického řetězu“ dojde ke změně. Protože byl zaplacen. A dobře. Byl zaplacen německou vládou a jeho financování, stejně jako financování celého revolučního cirkusu nedobrých klaunů, zařídil jistý I. L. Gelfand (krycí jméno Parvus). A nejenom on, byla zde celá plejáda lidí, u nichž je dosti patrné, že upřímné přesvědčení bylo pro ně méně důležité, než peníze. Však také obsadili posty rudých komisařů a zrazovali to nejdůležitější – lidi. Mezi nimi samozřejmě vysoko ční L. D.Trockij.

Rusko bylo revolučně vydrancováno. Mnoho z těch, kteří neměli ani ponětí o nutnosti jakési revoluce, bylo zavražděno. Do USA odjely lodě se zlatem, často importovaní revoluční funkcionáři platili obilím či kožešinami jenom proto, aby se to prokazatelně hmatatelně cenné dostalo do těch správných rukou. A hlavně koncese! Zaplatili jsme vám, tak předejte nemovitosti, infrastrukturu, suroviny. Jak prosté. Rozdělit si staré Rusko a oligarchicky bohatnout.

Ale svět není tak jednoduchý. Vznikl SSSR a udržel se. A do značné míry Západem vytvořený SSSR se zkonsolidoval jako supervelmoc, vyhrál válku a vyvezl revoluci, kterou vlastně zaplatil z naprosto zištných a mocenských důvodů úplně někdo jiný. Dovezl ji i k nám a bylo nám z toho dost smutno. Ale vyrostla také Amerika. Vyvažovala, soupeřila a nakonec vyhrála. Ale došla k závěru, že velká bere vše, a to také nebylo dobré.

Kde jsme vlastně na té šachovnici teď? Filosof Ivan Soloněvič říká, že revoluci dělala v Rusku druhořadá inteligence posledních 100 let, popř. advokáti 4. řádu jako byl Kerenskij. Nebyli to tedy géniové jako Dostojevskij či Mendělejev. Ty by to ani nenapadlo. A Soloněvič  dokonce litoval, že vedle Mauzolea nestojí socha neznámého profesora. Chtěl tím v podstatě říci: pomník člověku, jenž nikam nedohlédl. Jak trefné. Dávejme, prosím, větší pozor na ty naše „myslitele“ a zkoumejme jejich finanční zdroje. Trockistů a jejich barevných revolucí už bylo opravdu dost.

A také si dávejme pozor na majdany  všeho druhu. Na počátku zní věty opojně, někdy i múzicky. Ale pak zjistíte, že den demonstrace pro nezaměstnaného účastníka protestu na Majdanu stojí 100 USD. A že Angličané platili své hochy už v únoru 1917. No a  náhle za vás někdo prodává lithium, vyváží černozem, zbavuje vás potravinové soběstačnosti či vlastní energetické politiky. Říká vám s kým smíte a s kým nesmíte obchodovat. A hlavně, že tu vládu za vás zařídí sám.  A co ty naše zlaté ziskovky živené zvenčí? Chcete je? Revolucionářům také plynuly ze zahraničí značné sumy. A stačily na to, aby rozvrátily armádu a nakonec celý stát.

Tak bohužel vypadá normální svět. Všude nástrahy, protože mocenské skupiny bojují, státy bojují, jedinci bojují. Pravda, není na to hezký pohled, ale je to tak. Bezmezně věřit svým politickým spojencům, nechat se jimi zkorumpovat či vydírat a vydávat tak všanc ty, které představuji a mám i chránit, je trestuhodné.  Jidášova agenda má vždy jen jedno vyústění.

Po východních převratech stála Ruská federace dlouho na hanbě, ale dala se opět dohromady. Není to už SSSR a nemůže mít dřívější ambice. VŘSR je v Rusku mementem a bojování ideologicky minulých válek nedává z naší strany žádný smysl.  Buďme především na své straně. Jsme Češi a Středoevropané. Vrátili jsme se tak trochu do bismarckovských dob a musíme najít sami sebe. VŘSR je pryč a my máme vlastní zájmy.

VŘSR zvítězila mj. také proto, že car Mikuláš II. nebyl schopen jednat jako vůdce. Vydával se za hospodáře země, ale když bylo nutno řešit kopec sociálních a strukturálních problémů po roce 1905, nastrkoval jiné figury. Nebyl schopen čelit anarchistickému terorismu, řádění cizích tajných služeb a nebyl schopen postavit se za svého nejlepšího premiéra Petra Stolypina. Prakticky jej tak vydal atentátu napospas.

Co vám to připomíná? I my máme premiéra a ministry. Ale toho současného prvního z prvních nepošlete v noci samotného ani na suchý záchod v lese. Ale kde je ten, kdo ponese odpovědnost, kdo se popere za skutečné české zájmy, za dobré vztahy k velmocem i našim sousedům, kdo nebude bojovat cizí ani minulé války. Potřebujeme vládu, která zastaví další dehonestující kolonizaci ČR.  Dámy a pánové v politice, myslete na občany a sestavte takovou vládu. Na nic se nevymlouvejte. Je to jednoduše vaše práce.  V Rusku se hrálo mnoho her, Rusko dokonce vítězilo ve válce a náhle přišel rychlý konec. A Němci zase zaplatili revolucionáře proto, aby vyhráli I. světovou válkou, ale nakonec jí prohráli. Málokoho z tehdejších hlavních protagonistů napadlo, jak šílené následky ponesou za svou bohorovnost. A vy, kteří máte tu možnost, naznačte i bruselským, že žádný strom neroste do nebe.
112 Komentářů k 100 let VŘSR

 1. Paul Durham napsal:

  Vše chybně, podstatný je plán jednoho krále.

  • Lukaš napsal:

   Paul Durham.
   Tím králem myslíte Herodese?
   Jen musím dodat,Stalin tu Leninovu revoluci otočil a zachránil Rusko.Putin měl na co navázat,také zachránil Rusko.

  • HVzV? napsal:

   PROČ VLASTNĚ STÁLE JEŠTĚ NEBYL PORAŽEN KAPITALISMUS,JAK JE TO MOŽNÉ

   stejně jako každý den se probirá pan profesor ERWIN články tiskem a tv odsuzované alternativy.

   Dnes narazil nečekaně na zdejši starši članek Nebojsy, pana Stanislava, byvalého policejniho presidenta se kterým občas probirá dramatickou situaci ČR.
   Stejně jako před 100 lety totiž předsunuli před sebe kapitalisti menšinu,která má převzit vládu nad většinou,nazvali ji thermo boys a vybavili ji zbrusu novou ideologii s názvem NEOMARXISMUS.
   Nyni tato ideologie začiná s vitězným pochodem institucemi a stejně jak tehdy použivá rozvratu,anarchie a dnes i dokonce námi zvolenou levici ČSSD a jeji vnitráky spolu s komunisty jimž se podařilo za pomoci Parlamentu a tam odsouhlašených vadných zákonů,začit stejně jako tehdy terorizovat domorodé otroky,kteři jak to vidime na demonstraci LETNÁ už snad všichni podepsali testamenty,že po smrti žadaji odřezáni hlav a dodáni k přezkumu tam obsaženého vakua.

   Panu profesorovi přitom i napadlo,že pan Putin má pravdu,když přišel s myšlenkou,že je třeba zbrusu nové ideologie nebot jen toto zachráni i Ameriku,která trpi a citi se poražena touto novou ideologii.
   Zatelefonoval svým asistentkám,co na to řikaji,nebot slovo lidu je někdy slovo boži.
   Zaroven se zkusi podivat do internetu a najit co to ta ideologie neomarxismu je a proč a jak ohrožuje zejména Ameriku tedy našeho spojence...

 2. Forever Slav napsal:

  Původce a organizátor VŘSR a komunismu se jmenuje MEZINÁRODNÍ ŽIDOVSTVO!

  https://youtu.be/M_2dgaIksCU

  • Mirek napsal:

   Přesně tak, tam je ten původ

  • proud napsal:

   VŘSR byla jedna z mala veci kterou siozid chtel nachytat lidi na ceste k NWO,urychlit ho,ale ti se aspon castecne nedali a proto jim socialismus zase vzal,a opet castecne se mu to povedlo proto,ze ho nezvladli,pochopitelne diky nenazranejm "zastupitelum",coz nemuze nikdy bejt jinak,majetek kazi charakter a das li jim hul,serezou te sni,jak ne hned,pak casem naprosto urcite,jen co jim zacnou chutnat prachy a moc.

   • proud napsal:

    Proto jedinou cestou je vlada vsech,nikoliv stran,ale vsech jednotlivcu dohromady!

    • proud napsal:

     Protoze se stranama je to jako s jednotlivcema,das jim moc a za chvili tebe a vsechno "slabsi" stavej ke zdi!

     • proud napsal:

      Zakon hierarchie,co je pode mnou.......at klidne vychcipe,kdyz to nebude chtit slouzit..........

 3. Stribog napsal:

  Však se nakonec ta zednářská revoluce změnila v bolševickou. Nadnárodními bankstery placení revolucionáři-internacioanlisté nakonec zatáhli drápky. A přes veškerou dnešní liberální propagandu je nutno říci, že stalinský SSSR byl jednen z nejůspěšnějších systémů v Rusku a ve světě vůbec. Rusko mělo původně shořet v ohni světové revoluce plánované globalisty. Jenže on se jim vymkl už i Lenin, který vybil energii revolučního napětí v Eropě uzavřením brestlitevského míru. Vysloužil si za to otrávenou kulku od Naděždy Konstantinovny... Stejně jako Lejba Brojnštajn byl potrestán fininternou za neschopnost. Alpský cepín frajersky nakřivo zaražený v Trockého lebce... Připisovali to Stalinovi, ale kdo se trochu vyzná v rituálních vraždách provozovaných nadnárodním podsvětím ví, že je to nesmysl. A Stalin byl především noční můrou globálů. Měl k dispozici marxistickou ideoologii, která nebyla k budování SSSR jako imperského projektu vhodná, ale neměl na výběr. Přesto uspěl. Típnul kominternu a zarazil jewrejsou rozkrádačku z dob Leninova NEPu. I jeho Fininterna nakonec nechala zavraždit, ale už bylo pozdě. Stlinský SSSR byl rozjetý kolos, který začal brzdit už trockista N.S. Chruščov i Brežněvova stagrace, ale dobrzdit se jej podařilo až agentům "Západu" typu Jakovleva a Gorbyho. Ať to bylo, jak bylo. Nebýt VŘSR, není dnes Rusko na mapě. Sovětská a zejména Stalinská éra přinesla Rusku nevídaný civilizační skok. Zaostalá, agrární a negramotná země se proměnila v ekonomickou, vědeckou, jadernou a kosmickou velmoc. Zatím to vypadá, že Putinovo Rusko se nachází na podobné trajektorii, jako stalinský SSSR. Západ brzy uvidí jen koncová světla. VŘSR se na Západě říká bolševická revoluce. Termín to není přesný. A hlavně liberální propaganda jej zprofanovala. Odhlédneme-li od ideoologie a budeme-li charakterizovat ruského bolševika, jako patriota pracujícího v zájmu většiny národa potom bych nazval Putina bolševikem. A nějakou takovou bolševickou revoluci bych si přál i doma...

  • Joe napsal:

   Dávám palec nahoru ! Absolutní souhlas !

  • proud napsal:

   Vyborne Stribog,a uz vidim ty pobouchany "kapitalisty"(otroky) co nevedi kdo je bolsevik a kdo trockista a jak to souvisi s komunismem a socialismem s jejich tradicnima ovcima komentarema volajicima po otroctvi :-)))))))),nakonec neni to relativne zas az tak dlouho,co jsem si sam taky delal v tech vecech poradek,kdo je kdo a kdo za koho kope,je to lepsi,ale vyznat se v ty zaplave "cizizmu" je narocnejsi :-)

   • Paul Durham napsal:

    Blbe nejste schopen pochopit text, ale cítíte se kompetentní se ke všemu komoušsky vyblít. Patriot není komouš ! Proto je tato země v píči, páč je plná proudů.

    • proud napsal:

     To tezko,protoze proudi tu kdyz jste ji nechavali ZKURVIT,nebyli,bohuzel,jinak by vam zatli vas pripitomelej tipec kdyz jste se hrbili a nechavali srat na vase blby hlavy,coz pokracuje!!! Bohuzel,plno "proudu" je jeste venku a kdyz videj co jste nechali a nechavate provist,domu se nezenou ,ty kretene!!!

    • proud napsal:

     Prave ze bolsevik,ten pravej,vlastencem byl,ale to ty magore, nejsi schopnej pobrat:-)))))))).Udelej si taky poradek v tom kdo je kdo! Ses zblblej idiot nenavidici takzvany "komunisty" at byl kterej jakej chtel,hovado tupeee,blbeee,meee-e-eee :-))))))))))))))

     • Rossolini napsal:

      Tak Mongolská říše byla civilizace pastevců, barbarů, nicméně velice vyspělá! Měli dokonalou poštu, papírové peníze, zákon Jasu, což byla první "ústava" platná na tak rozsáhlém území atd. atd.
      My na ně pohlížíme "svrchu", ačkoliv neprávem. My jsme dnes totiž součást zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém slova toho smyslu vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, homofilismu, xenofilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=5875&status=print
      Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu! Nahradí ji silnější, zdravější rasa a kultura. Evropa pod příštím chánem Šojgu bude vypadat jinak - http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

      • Rossolini napsal:

       Pardon, špatné vlákno - patří o odstavec níže jako reakce na Forever Slav z 9.11.!

      • proud napsal:

       https://www.youtube.com/watch?v=oemrE2GiJiY , tohle o minuosti,nikoliv o lzi jmenem historie je taky poradne vyzivny.

       • Rossolini napsal:

        Jasněěěěěě! Vše o historii zjistíš ne ze studia archvů a archeologických nálezů, kdepááák! Na to je třeba vždy využít Informační siderické kyvadlo - vynález to "relativně vševědoucích ruských cancalů a mystiků - antroposofůůů:)))

       • Rossolini napsal:

        Tady toto nebyla debata o pýčovinách, ale o konkrétních věcech zcela jasně a též konkrétně doložitelných! Nevím co si se do toho začal montovat vůbec, když víš hovno, ani neznáš jméno Rumjancev, nic t neřiká název Kunnersdorf a možná ani netušíš že byla nějaká Sedmiletá válka! Tady šlo vo to, že někteří odpůrci ruské politiky říkaj: "Rusák zabral Krym že mu dříve patřil, tak ať navalí Königsberg Německu, tomu taky patřil!" (ješě tak tušit co je Königsberg, viď mystizujcí blbínku?). A já v archivech - ruských i německých! dohledal, že Východní Prusko, jehož je Königsberg sídelním městem, získalo Rusko válečným právem a Petr III. pravoslavnými falzifikátory dějin (vidíš, neřikám že se dějiny nefalšují, ale ne tak pitomě a hloupě jako pomatenci co blbečkům s IQ houpací žirafy tvýho typu mejou hlavu) pomluvený jako "zrádce" nepředal tto území zpět Prusku jen tak ze sympatie k Velkýmu Fricoj (ještě tak tušit blbínku, komu se tak říkalo co?). Sepsal s ním darovací smlouvu, víme? A v ní stojí že Berlín má nárok tento dar užívat dokud bude trvat spojenectví mezi oběma říšemi!!! A tak ho 1. srpna 1914 ztratilo (tedy ne až na Jaltě jak se tvrdívá, že ho "Stalin uzmul"). O to tu šlo! Tak nevím co do toho motáš ňáký pýčičandy debilů, že asi prej maršál Suvorov neválčil s Turky - néééé - onn nevěděl s kym válčí asi! Ale s nějakou Tramtárií! Jéééééééééééé - pane šeditelí! A nějaký blbý "prediktůrek" pak navštěvoval archívy v Pitěru i Cařihradu, Londýně a bůhvíkde ještě, aby tam zfalšoval archivy, žééé? A taky navštívil páně Suvorovu vdovu a ukrad paměti jejího muže a zaměnil je za "zfalšované" - jééééééééé pane šeditelí! Se di léčit vole, i když slabé IQ nevyléčíš, blbec totiž blbcem zůstane ...

    • Stribog napsal:

     No Paule rozlišovat mezi termíny jako trockista, komunista bolševik atd. je potřeba. Jinak nebudeme chápat o co šlo. Já ač politický atheista jsem si v tom také potřeboval udělat jasno. Například termín komunista chápu v jeho původním antickém významu. A k tomu se i hlásím. V rodině komunismus provozujeme běžně. Znamená pospolitost, komunikaci, altruismus a nezištnost. Pomoc druhým. Stejné je to s termínem bolševik. Zvykli jsme si minulému režimu říkat "za bolševika," a chápeme jej hanlivě. Jenže označujeme tím trockistický, elitářský pseudosocialismus, který tu v dobách normalizace a vrcholného Husákismu byl. Označujeme jím dobu Husákovského konzumerismu, který se vyznačoval především tím, že lidé utekli od budování společného k formalismu a každý individuálně kradl na sebe. Dobrá průprava pro to, co nastalo po hadráku mimo jakékoli limity. Ale já si skutečných komunistů a bolševiků vážím. Byli to lidé, kteří se podíleli na budování republiky a snili o spravedlivější společnosti. Díky jim vznikla celá průmyslová odvětví, přehrqdy, jaderné elektrárny, Metro, Vltavskíé kaskáda atd... Ne všichni opravdoví komunisté byli ve straně a naopak ne šichni, co tam byli byli komunisty. Dnešní propaganda tvrdí, že komunisté vše ukradli, ale zaprvé znárodnil Beneš a to velké fabriky nad 500 zaměstnanců a také kolaboranské majetky... Vrátil je ze zahraničních rukou domů. Komunisté udělali mnoho chyb. Například tím, že zbytečně znárodnili každého ševce, ale v podstatě paběrkovali. Ale také stavěli a budovali. Po hadráku v rámci piratizací odšumělo z naší země do zahraničí cca 46 bilionů majetku. Majetku budovaného rukama vlastenců-patriotů. Bez ohledu na politickou příslušnost bych je nazval bolševiky - tedy lidi, kteří pracovali pro zájem většiny. Často zadarmo a s nadšením. Že do tehdejší KSČ nalezl i lidský odpad, zločinci a parazité všeho druhu je mimo diskusi. To ale po hadráku akcelerovalo v rámci politických stran a zájmových sdružení typu exekutorské komory. Problém spočívá v tom, že je společnost atomizována a rozbita individualistickou kulturou zlatého telete. Kdo je dnes ochoten položit život za vlast nebo se nezištně podílet na budování společného veřejného prostoru? A v tomto ohledu bych si nějakou tu bolševickou revoluci fakt přál. Je to především otázka morálky a zodpovědnosti k budoucím generacím.

     • Forever Slav napsal:

      Když to vysvětlíte lidem jako Milada Horáková, Alexandr Solženicyn, milionům obětí komunismu v Číně, v Kambodži, v SSSR, i našim československým obětem, beru vás za slovo.

      • Stribog napsal:

       Je to vždy otázka rozlišení. Třeba rozdíl mezi Dr. Horákovou a Solženicynem. Solženicyn byl dezertér, který nebyl ochoten bojovat za svou zem. Raději se nechal zavřít, než aby šel na frontu. Souostroví Gulag je literární nadsázka. A pěkně vylhaná. Prodal svou vlastní zem tím, že po ní šlapal a podílel se na informační válce proti SSSR. Gulag se přitom v datech úmrtí moc nelišil třeba od amerického vězeňského systému té doby. Naproti tomu Dr. Horáková je skutečná smutná oběť režimu.
       S těmi miliony bych šetřil. Archivy a liberální propaganda jsou dvě různé věci. Zatímco řada historiků se třeba v případě SSSR omluvila, Solženicyn samozřejmě ne. Obětí bylo o řády méně, než se dnes běžně dočtete. Nikomu se do oprav moc nechce. Infoválka pořád běží.

       Co se týče procesů v padesátých letech u nás v Polsku a Maďarsku. Pohledejte Operation Splinter Factor. Nebo knihu Výbušnina od Stewarta Gustava Stevena, která o operaci CIA a Dullesů v rámci procesů pojednává... To svinstvo bylo univerzální a ze všech stran. Na druhé straně jsme měli také represe v podobě McCarthyismu... Nic není černobílé a je potřeba soudit konkrétní případy i konkrétní hru, která se hrála. Konkrétní lidské osudy. Nemluvě o tom, že si řada lidí v té době vyřizovala účty. Byli i tací, kteří si od ženy nechali přešít hákenkrajc a na rudou pásku vyšít LM... Potom je třeba posuzovat jedním metrem. Na jedné straně komunistické zločiny a na straně druhé třeba zločiny britského imperiálního fašismu a ultrahitleriánskou genocidu provozovanou Brity v Číně a Indii...
       V sedmdesátých letech přišel sociolog R.G. Rummel s výrazem democida. V podstatě smrt lidí zaviněná vládnutím. Jen v minulém století mimo války zemřelo napříč izmy na následky vládnutí kolem 270 milionů lidí. Jinými slovy největší zabiják člověka je stát. Bez ohledu na režim.

       • proud napsal:

        Republika Stribogu,REPUBLIKA! ;-)

       • Forever Slav napsal:

        Solženicyn a dezertér? Proto se dobrovolně přihlásil do Rudé armády a několikrát byl vyznamenán za statečnost?! Mj. nebyl poslán do lágru za dezerci, nýbrž za kritiku komunistického vedení v jednom svém dopise.

        Zrádce své země? Solženicyn nebyl vlastizrádce, ale ruský vlastenec a nacionalista.
        Pokud někoho "zradil", tak jedině sovětský komunistický režim, nikoli svou ruskou vlast. Vlast a politický režim jsou dvě různé věci.

        Asi to nevíte (chápu, západní vládnoucí establishment má dobrý důvod toto zamlčovat), ale Solženicyn nekritizoval jen komunistický režim SSSR, ale i Západ. Viz:

        http://www.protiproud.cz/politika/1856-strepy-rozbiteho-sveta-nejznamejsi-disident-vestecky-varoval-zapad-zhoubna-maska-blahobytu-padelani-verejneho-mineni-pravo-nevedet-branit-se-znamena-byt-pripraven-zemrit.htm

        A nejen to - po rozpadu SSSR Solženicyn v této silné kritice Západu pokračoval. Mj. stavěl se proti rozpadu SSSR, proti osamostatnění Ukrajiny, proti rozšiřování NATO k ruským hranicím a proti západnímu tažení na Rusko jako takovému. Nemluvě o jeho podpoře Vladimíra Putina, jemuž byl osobním přítelem i ideovým guru. Čímž se u Západu odkopal naprosto.

        http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Ruskovtroskach.htm

        Nepočítaje to, že už dříve u židů definitivně upadl v nemilost pro svou knihu o rusko-židovských vztazích v průběhu dějin "200 let pospolu".

        Celkově za tuto kritiku Západu (už v době svého exilu) upadl na Západě u vládnoucích žido-zednářských v nemilost - mj. i právě pro své vlastenectví. Solženicyn byl vše možné, jen ne zrádce své ruské vlasti.

        • Stribog napsal:

         Zatkli jej za protirežimní dopis. Musel vědět, že vojenská pošta prochází cenzurou. Jinými slovy se nechal zavřít schválně. To je verze, ke které jsem došel a kterou potvrdil i jeho spoluvězeň. To že k stáru začal kritizovat Západ nic nemění na faktu, že lhal o gulagu a přeháněl počty obětí. Vidím v tom jeden precedens, který kdysi vyslovil ruský historik Andrej Iljič Fursov. Být proruský a zároveň protisovětský nelze. Kdokoli, kdo říká, že Rusko je OK, ale sovětská éra byla fuj je nepřítel Ruska. Sovětská éra byla pro Rusko obrovským civilizačním skokem a také spásou. V historii Ruska nemá sovětský úspěch žádnou analogii. I éra Ivana Hrozného nebo Petra Prvního je daleko za tím. Tedy nepřítel SSSR rovná se nepřítel Ruska. Pro SSSR pracovala a umírala řada lidí s jinými názory na politiku včetně bývalých důstojníků carské armády protože si uvědomovali, že to znamená zachování existence Ruska. Zatímco ti nejlepší lidé umírali na frontě, Solženicn si válel šunky v gulagu. Počítat uměl. Úmrtnost na frontě byla o řád vyšší než 3-5% v gulagu. To jeho přehánění má dle mého názoru jednoduché vysvětlení v elementární psychologii člověka, který nebyl ochoten umřít za vlast... Je těžké to soudit protože ta proměna mohla být zaviněna frontou. Nevidíme do mysli, která prožila hrůzy války. Ale logiku to myslím má.
         Krom toho Západ využil také jeho chorobné ctižádosti k protlačení mýtu o 66 700 000 obětech stalinských represí v rámci informační války. To byla role disidentů a přeběhlíků v této podpásové válce... Zajímavé je, že když se v devadesátých otevřely sovětské archívy s reálnými čísly - tedy zlomkem cifry, sami Rusové protestovali, protože Solženicn tvrdil něco jiného a dáole věřili Solženicnovi -literátovi nikoli historikovi. Mimochodem jeho znalosti historie byly bídné. SSSR neprohrál ani tak studenou válku. Prohrál tu informační. Koneckonců tu dobu pamatuji u nás. I pro mne tehdy bylo vše západní skvělé a slova disidentů svatá... Cena pro tuto zem stejně jako pro Rusko byla obrovská. Zatímco nás takto kolonizovali a vykradli na stojato, Rusko mělo být zničeno. Utrpělo ekonomické škody srovnatelné s těmi z druhé světové války. A lidé jko Solženiocyn provedli psychologickou a informační přípravu davu. V devadesátých z té velké jewrejské rozkrádačky, vedené lidmi jako Němcov, Čubajs nebo Gajdar probíhala nejen zlodějina století, ale také genocida ruského národa. Tedy Solženicyna právem považuji za zrádce ruského národa.

        • Forever Slav napsal:

         Pořád nechápu, jakého činu vlastizrady se dopustil Alexandr Solženicyn.

         Snaha dostat se z fronty? Můžete zde dodat nějaký zdroj? Dle mého názoru nesmysl - k Solženicynovu zatčení došlo až v únoru 1945, tedy těsně před skončením války - a mezitím už si Solženicyn prošel nejtěžšími boji na východní frontě - kdyby chtěl zběhnout formou sebeudání, udělal by to už dříve, ne těsně před skončením války.

         Čili každý, kdo kritizoval sovětský režim, byl zrádcem samotné ruské vlasti? Pěkná blbost. Solženicyn neměl nic proti odkazu Velké vlastenecké války (ač odsuzoval např. krutost Rudé armády ve východním Prusku, kde sám sloužil), sovětským úspěchům ve vědě, průmyslu či kultuře. Byl proti krutostem a bezpráví komunistického režimu SSSR - PROTI REŽIMU, ne své zemi. Výše uvedené úspěchy byly zásluhou samotného ruského (či chcete -li, sovětského) lidu, ruské vlasti.

         On neřekl, že sovětská éra jako taková celá byla fuj, on řekl fuj komunistickému režimu, ne své zemi jako takové.

         Mícháte jablka s hruškami. Vlast a politický režim jsou dvě rozdílné věci.

         Vlast x politický režim

         Že Solženicyn nadsadil počet obětí gulagů a samotného komunistického režimu? Uvědomte si, že Solženicyn ve své době během pobytu v exilu neměl k dispozici sovětské archivní dokumenty - vycházel ze svědectví bývalých vězňů atd.

         To nic nemění na tom, že v gulazích se děly kruté věci, prováděné židobolševickým režimem, řízeným žido-zednářstvem. Že židobolševický režim zavraždil desetimiliony Rusů. I tak jde o vysoká čísla. Nejhorší teror probíhal hlavně v letech 1917-1939 (kterou tvoří většina obětí židokomunistického režimu)

         Osobně se klaním k těmto číslům:

         Celkový počet obětí (hlavně především z let 1917-1939):

         25 000 000 - 30 000 000

         Solženicyn se tak sekl v případě celkového počtu obětí zhruba nejméně o polovic.

         V případě počtu celkových obětí gulagů se klaním k číslu:

         1 000 000 - 4 000 000

         Že Solženicyn doufal v pád komunistického režimu SSSR, stejně jako řada antikomunistických ruských emigrantů? Samozřejmě, jelikož lidé, jako on, připravení o svou vlast komunisty, doufali v co nejrychlější pád komunismu, aby se mohli vrátit do své ruské vlasti. Chcete snad tuto touhu Solženicyna o návrat do ruské vlasti mu vyčítat?

         A zřejmě jste si nepřečetl mnou vložené odkazy, jinak byste věděl, že Solženicyn nikoli ke stáru, ale už za svého pobytu v exilu kritizoval Západ - viz např. jeho projev ve Fultonu roku 1978 (viz jeden vložený odkaz výše). Tedy dávno před rozpadem SSSR. Stejně tak Solženicyn dávno odsuzoval protiruské tažení, které se během Studené války rozběhlo. Solženicyn si této skutečnosti všimnul a vystoupil proti tomu, byť tenkrát ještě úplně nechápal na sto procent, o co Západu jde.

         Pro mě osobně (ač nejsem Rus) byl Alexandr Solženicyn ruský národní hrdina, ne vlastizrádce. Žádné jeho činy zločinu vlastizrady neodpovídají. Pokud ano, dokažte to.

        • Stribog napsal:

         S těmi desetimiliony to není tak horké. Za celou existenci SSSR bylo z politických důvodů popraveno asi 850 000 lidí a vězněno kolem čtyř milionů. Toliko ruské a sovětské archívy. Nadsazování těch cifer bylo a je součástí informační války. To, že byl Solženicyn rekrutován druhou stranou netřeba popírat. Bylo to poměrně prosté. Disent byl běžně ovládán prostřednictvím nakladatelů. Napíšeš co chceš, ale dáš tam tuhle věc, kterou si přejí shora. Potom to vydáme, zajistíme publicitu a prodejnost. Něco hodí i přednášky. Chceš, nebo nech být. Bylo to vždy něco za něco. Přeběhlíci bývají většinou vytěženi. Dokonce i poměrně béčkoví autoři, kteří by si doma neškrtli tak mohou počítat se slávou. Výběr být slavný a zradit svou zem nebo zůstat v ústranní tu ale vždy byl. Jen ten chudák Gorby dopadl blbě. Přinesl jim jadernou velmoc na stříbrném podnose a oni jej nechali hrát v reklamě na pizzu. Dost zajímavě vydělaných třicet stříbrných za zradu.
         Tohle se mi na Američanech vždy líbilo. Pohrdají těmi, kteří zradili v jejich prospěch svou zem. Přesto se pořád dokola najdou lidé, kteří by se plazili v blátě, aby mohli dostat od páníčka ve Washingtonu byť jen kopanec. Pro drobek z páníčkova stolu by byli ochotni snad i zemřít. Dlouhý a smutný seznam těch našich mi běží před očima...

        • Forever Slav napsal:

         Ehm, takže židobolševický režim (hlavně hovořím o letech 1917-1939) byl tak "humanistický" a "hodný" - kdo tohle může baštit.

         Pořád jsem se nedoslechl, v čem Solženicyn zradil svou zem.
         A propagace Solženicyna na Západě? To asi nevíte, že Solženicyn (nejpozději po roce 1978) byl ze západního mediálního prostoru pro kritiku Západu, pro jeho mravní a duchovní úpadek, a pro své vlastenectví postupně vyštípán, až z mediálního a politického západního prostoru defacto vymizel - pěkně po orwellovsku. Aneb takto to vypadá, když neskáčete, jak páníček píská, skončíte takto. Solženicyn nesplnil typ disidenta, kterého Západ chtěl a tak skončil na Západě jak skončil.

         Solženicyn a na peníze? Solženicyn byl na vše možné, je ne na peníze a na slávu. Své o tom vypovídá i fakt, že když mu byla udělena Nobelova cena za literaturu (za jeho dílo "Souostroví Gulag"), tak si ji nevyzvednul z obav, že sovětskými úřady nebude vpuštěn do země.

        • Rossolini napsal:

         Podle ruského liberálně nacionalistického historika Alexeje Širopajeva Rus od počátku čelila něčemu, co nazývá "Projekt". Projekt je plán různých skupin (etnických, kulturních, náboženských, politických, atd.) na změnu původně homogenní nordické, seversky orientované a evropské kultury, založené na myšlenkách svobody, cti a etnické identity na mnohonárodní despotickou říši, založenou na asijské despocii, otroctví a teroru. Toto se změnilo když se vlády ujal Petr I. Veliký, který chtěl vrátit Rusko na evropskou, germánskou trajektorii vývoje už tím že hlavní město přenesl k břehům Baltu - blíže právě Skandinávii. Jeho germánští potomci v čele Ruska tuto říši pozvedli na světovou mocnost, ale naráželi na překážky kladené jim do cesty světovým Židovstvem. Nakonec byli jím uvrženi do vzájemně zničující války s Německem, která způsobila nebývalou krizi a pád Ruska. Lhostejný postoj většinové negramotné slovanské populace byl příčnou toho, že znovu pak již nikdy nepovstalo a bylo nahrazeno židovským projektem SSSR, po jehož zániku zbylo jakési torzo zvané SNS v čele s tzv. Rusku federací, jejíž Putinův režim považuje Širopajev za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům.

        • Rossolini napsal:

         Také tu tzv. "ruskou duši", také známou jako "slovanskou duši" podrobil kritice nacionalistický ruský historik Alexej Širopajev. Je to pouze mýtický vnitřní život Rusa, který je ideální sentimentálním fatalismem a vítáním každého s otevřenou náručí, ale krutě oplácejícího zradu, který putuje po rozlehlých ruských zemích hledajíc ztracenou lásku , a který se domnívá, že lidské problémy jsou malicherné ve srovnání s Boží velikostí. Širopajev to nepovažuje za přirozenou, vrozenou vlastnost skutečných Rusů, ale za duchovní a kulturní pokřivení pocházející z Orientu. Skutečným Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. A tak jediní opravdu vzpurní Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení.

        • Rossolini napsal:

         Jo proč to píšu, jde o reakci na tato pravdivou, leč nepřesnou charakteristiku - cituju:

         "Sovětská éra byla pro Rusko obrovským civilizačním skokem a také spásou. V historii Ruska nemá sovětský úspěch žádnou analogii. I éra Ivana Hrozného nebo Petra Prvního je daleko za tím. Tedy nepřítel SSSR rovná se nepřítel Ruska."

         Protože to přesně platí na Projekt a ten je antiruský! Od Ivana Hrozného jsou Rusové vyhlazováni Mongolci. Moskevský ulus zničil Novgorodskou hanzovní republiku a založil onen eurazijský Projekt. Německým panovníkům se nikdy nepodařilo masy mongolizovaných Rusů z těchto azijských sraček vyzvednout. A bolševismus byl jen pokračováním Projektu, pouze neobyzantinské Impérium nahradil židovský kagal SSSR ...

        • Forever Slav napsal:

         Rossolini

         Máte to trochu popletené. SSSR byl sice pokračováním tažení na Rusko, ale žádného vašeho "Projektu". Židobolševický SSSR byl něco jiného než carské pravoslavné Rusko. V SSSR bylo cílem vyhladit ruský národ a křesťanství, v pravoslavném carském Rusku nic takového neprobíhalo.
         Ruští carové, ať už byli jaký byli, hájili zájmy své ruské země. Židobolševici naproti tomu hájili zájmy mezinárodního sionistického židovstva.

         "Zmongolizování" Rusů je jeden z největších pseudovědeckých-pseudohistorických škvárů, co kdy byl vymyšlený. A byl vymyšlený právě v rámci antiruského tažení.

         V čem se projevuje ta "asijská despocie"? Ve velkém počtu obětí určitého carského režimu (např. Ivana Hrozného)? To by pak i třeba takový anglický král Jindřich VIII. byl pro svou krutost a počet obětí zřejmě "asijský despota". Naopak, carské Rusko bylo hrází, která nakonec zažehnala hrozbu Mongolů a jiných asijských turkických národů.

         Spojení pravoslavné církve s carským režimem byl znak "mongolství"? To by pak i římskokatolická církev pro svůj charakter spojení světské moci s duchovní mocí (viz papež jakožto nejvyšší velekněz a světský vládce v jednom) byla zjevně "mongolizována" ;-) . Nebo spojení anglického krále Jindřicha VIII. s anglikánskou církví byl evidentně též znak "mongolství". :D

         Srovnání s Mongolskem pokulhává i s několika důvodů jako např.:

         Mongolská říše neměla charakter civilizační říše, nýbrž barbarské říše - Mongolové nebyli za celou dobu svých dějin schopni vytvořit žádnou civilizaci, ani krátkodobého trvající.

         Naproti tomu Rusové - ruské carské impérium dokázalo postupně vybudovat dlouhodobou civilizaci.

         A Putinův režim? To rozhodně nebyl žádný "antiruský Projekt" - Putin naopak zachránil Rusko a ruský národ před zánikem a před definitvním pozřením ruské země sionistickým židovstvem. Jaký charakter má Putinův režim, je na jiné téma - je to kombinace polostalinismu a carského samoděržaví - režim postavený na nacionalistických/vlasteneckých základech - na ochraně ruské národní identity - ruského jazyka, pravoslavného kulturního odkazu, tradiční rodině atd.

         To s tou Ukrajinou mě dostalo.
         Hloupostí této teorie je to, že ukrajinský národ je vlastně defacto národ bez historie. Nikdy v dávné minulosti žádný "ukrajinský národ" NEEXISTOVAL. Existoval jedině národ ruský - obyvatelé dnešního území Ukrajiny byli označováni jako Rusové - či popř. jako Malorusové - a dnešní Ukrajina byla nazývána Maloruskem.

         Pojem "Ukrajina" a "ukrajinský národ" je západním sionistickým výmyslem s cílem oddělení území, nazývané jako Ukrajina, od Ruska s cílem oslabení Ruska a vražení klínu mezi obyvatele Ukrajiny, označované jako "Ukrajinci", a Rusy. Vše v zájmu židovských pánů.

        • Rossolini napsal:

         to Forever Slav - Mongolská říše byla civilizace pastevců, barbarů! Měli dokonalou poštu, papírové peníze, zákon Jasu, což byla první „ústava“ platná na tak rozsáhlém území atd. atd. My na ně pohlížíme „svrchu“, ačkoliv neprávem. My jsme dnes totiž součást zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém slova toho smyslu vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, homofilismu, xenofilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu – druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů“, v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou „civilizační volbou“ – http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=5875&status=print
         Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou „Euroatlantida“, která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu! Nahradí ji silnější, zdravější rasa a kultura. Evropa pod příštím chánem Šojgu bude vypadat jinak – http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

        • Forever Slav napsal:

         Rossolini

         Potíží, že nic z toho, co uvádíte, nedokazuje vaše tvrzení. Ani nástupnictví (nepočítáme -li Byzanc) dané říše z jedné předtím nic nedokazuje. Ani geny některého ruského vládce nic nedokazuje.

         Koneckonců, ani náš národ český není nikým označován za "germanizovaný národ" na základě toho, že máme v genech částečně germánskou krev či že jsme nějakou dobu byli pod rakouským jhem.

         Ani druhá věc nesedí na Rusko - jednak Rusko nebylo říší pastevců a barbarů, ale daleko na vyšších stupních vyspělosti, než mongolská říše. Navíc, mongolská říše nebyla schopna vytvořit dlouhodobě trvajíví civilizaci - stejně jako rychle vznikla, tak i rychle zanikla.

         V případě Ruska (jež má kořeny už v Kyjevské Rusi) se nic takového nestalo. Ruské impérium vydrželo celá staletí, narozdíl od Mogolské říše.

         A mělo i na míle daleko i k mongolskému masovému a krutému vyvražďování nepřátel či masivnímu tažení na Evropu. Tím se také Rusko odlišuje od mongolské říše - Rusko NIIKDY NEPROVÁDĚLO MASIVNÍ TAŽENÍ NA EVROPU, po kterém by zůstaly miliony mrtvých. Naopak, po celá staletí zuří tažení na Rusko (Napoleon, židobolševismus, Hitler, dnes USA a Západ pod žido-zednářským vedením) - po kterém vždy (doufejme, že v případě dnešního západního tažení se nic takového nestane) zůstaly miliony mrtvých Rusů.

         Ruské impérium bylo především slovanské impérium - říše národa ruského, slovanského národa.

         PS: U toho Šojguho - jistě také určitě víte, že je po matce Rus. A to, že někdo má něčí jiné kořeny, také nic nedokazuje. Stejně jako nedokazuje to, že někdo s polovičním germánským původem je "germanizovaný". Naopak, v ruském impériu probíhala rusifikace, nikoli derusifikace.

        • proud napsal:

         Mas na mysli ono "historicky" tazeni mongolu ktery se v MINULOSTI,nikoliv v historii,nikdy nekonalo?:-)))))))))))))))))

        • Rossolini napsal:

         Tak ona toto není nějaká "moje teze", jde o teze historika Alexeje Širopajeva, což ruský liberální nacionalista - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-cerveny-teror-lenin-a-oktobrova-revolucia-cast-6/

         Je dobré si přečíst všechny díly - jsou tam na ně odkazy. Ve stručnosti zopakuji: Rus založili varjažští uškujnici - nordičtí říční piráti jako svobodnou zem! Jejich sídlem byl Novgorod, který se stal hanzovní republikou nordických Rusů - germánsko-slovanské entity. Spojen s Chazary dalo vzniknout dynastii Rurikovců a založení tzv. Kyjevské Rusi. Z ní pak vzniklo malé moskevské údělné knížectvíčko, které Mongolové změnili na svůj ulus! Bitva na Kulikov ě poli je mýthus! Šlo o vnitromongolský spor, nikoliv o "osvobození Rusi". Ta naopak byla zničena Ivanem III. a Ivanem IV., kteří vyvrátili nordický Novgorod a zničili hanzovní republiku, která měla blízko k Republikám obou národů (skutečně slovaská Rzecz pospolita).
         Petr Veliký se pokusil vrátit mongolizované rusko zpět na evroskou trajektorii, ale jeho potomci pohořeli! Nejblíže zcivilizování Ruska byl Petr III., který býval byl mohl předběhnout Josefa II. jak se zrušením nevolnictví tak s tolerančním patentem!! Jenže zkostnatělá a reformací neprošlá církev raději na trůn prosadila jeho mocichtivou ženu Kateřinu II. a ta nebyla schopna než Rusko definitivně rozdělit! Na vrchní samu pro sebe žijící evropeizovanou vrstvu a ten zbytek - mongolizované mužiky s jejich občinou a burláky na Volze reprezentované Jemelkou Pugačovic. Tato byzantská část Projektu byla odsouzena k zániku nři první konfrontaci se Západem! A tak už krátce po vyhnání Napoleona došlo k prvnímu zednářskému puči tzv. děkabristů! A tak to šlo dalších 90 let, než nastoupil veliký kníže Stolypin, schopný vyvést Rusko ze sraček a během 20-ti let ho dovést do 20. století a učinit nejsilnější zemí Evropy když ne světa! Jenže stoupenci Projektu ho zabili ... a to byl konec Ruska, resp. jeho nadějí. Další se stal až Hitler, který chtěl Rusko osvobodit, ač nevěřil že je to možný. Cituju: e dá vzkřísit, protože Sovětský svaz byl pod vedením Židů, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie. "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového." Mein Kampf. Nicméně i on se spojil se stoupenci Projektu, ač se tomu sám bránil - s generálem Vlasovem, toužícím obnovit Eurazijskou říši. Jediným skutečným bojovníkem za nordickou Rus tak zůstal Kaminský s jeho svobodnou Lokoťskou republikou - https://sarmatia.wordpress.com/2011/01/12/lokotska-republika/

        • proud napsal:

         Ok.............a jak ti do toho zapada Velika Tartarie? ;-).Ze by piratska pulka Zemekoule? ;-)

        • Rossolini napsal:

         oprava: před tím "Cituji:" mělo stát "že je ho možné vzkřísit, protože ...". Sorry. Jinak jsem zjistil a to v Širopajevově knize není zmíněno, že Petr III. žádným zrádcem a dětinou hrajícím si s Káťovu v pelechu na bitvy s cínovými vojáčky nebyl, naopak! Tento velice bystrý mladík měl zájem spojit do personální unie Rusko se Švédskem a provést rozsáhlé a skutečné reformy díky nimž by se Rusko stalo již na konci 18. století moderní evropskou zemí!!! A Východní Prusko Fridrichovi II.nedaroval, jak nám tvrdí stoupenci Projektu! On mu ho propůjčil jako podmíněný dar! Je to ve smlouvě!! Tam stojí, že Prusko bude německé do té doby, dokud bude trvat spojenectví Sankt Petersburgu a Berlína! Čili vyhlášením války Rusku 1. srpna 1914 Němci nárok na Východní Prusko automaticky tímto aktem ztratili!!! A to se skoro vůbec neví!

        • Rossolini napsal:

         to proud - to byly bláboly, tam se žádný "záhady" nekonaly. Naše rasa - kozáci normálně Mongolce porazili v naději na ruskou, árjskou kolonizaci, ale to se nestalo, páč šéf Projektu je zradil! Viz -
         https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-pravzor-tyrana-ivan-hrozny-cast-4/

        • Rossolini napsal:

         Jinak dobytí Sibiře Jermakem v roce 1582 porážkou chána Kučuma považuju pro Naši rasu za srovnatelnou událost jakou bylo Dobytí Mexika Cortesem či porážka Inků Pizzarem o padesát let dříve ...

        • proud napsal:

         Jo,no :-))))))))))))))))))))))))) ......... A ta Tartaria? ;-)

        • Rossolini napsal:

         Mongolská říše - Tataria! To "r" je dáno interpretací středověkýho kartografa -
         https://de.wikipedia.org/wiki/Tatarei

         Spíš je s podivem, jak na takový pitomině může kdokoliv postavit nějakou konstrukci! To je jako když jsme já se svým bratránkem chtěli ze sudů a žebříku na zaharadě u babičky postavit raketu na Měsíc ... jen jsme nesehali do těch sudů benzín, naštěstí!:D:D:D

        • proud napsal:

         :-)))))))))))))))))) Ok,ok,:-))))))))))))))) Tak ty ses jedlej,vic vedet nepotrebuju :-)))))))))))))))))).Opatruj se se svejma "moudrama" :-))))))))))))))))))

        • Rossolini napsal:

         Tam byl zásadním zlomem vznik Tobolské gubernie. Od ní se pak odvíjel dalíš vývoj této oblasti -
         https://cs.wikipedia.org/wiki/Tobolsk

        • Rossolini napsal:

         A po Tobolsku se dalším opěrným bodem kolonizace stal Jakutsk! Ten 25. září 1632 založil ruský důstojník Petr Ivanovič Beketov se svým oddílem kozáků jako pevnost během výpravy po povodí řeky Leny na jejím pravém břehu, asi 70 km po proudu od místa současné polohy města v zemi borogonských Jakutů. Od samého počátku byla posádka pevnosti početná, čítala okolo 300 kozáků. V roce 1634 čelila pevnost obléhání Jakutských kmenů. V roce 1635 dostali místní kozáci právo nazývat se jakutskými kozáky. V roce 1638 se pevnost stala centrem nově vytvořeného Jakutského vojvodství. V letech 1642–1643 byla osada přestěhována na současné místo – do údolí Tuymaada.

         Osada byla přejmenována na Jakutsk v roce 1643. Od roku 1708 byl Jakutsk jako vojenské, administrativní a obchodní centrum oblasti podél řeky Leny podřízen sibiřské gubernii. V roce 1822 se z Jakutsku stává krajské město a od roku 1851 získává Jakutsko (dnešní republika Sacha) status právně nezávislé oblasti s centrem v Jakutsku.

         Ale to už je je jiná historie ... tam ty bláboly a nějaké záhadné zemi asi mimozemšťanů či co se zakládaly na směšném kydu, že prý "mezi lety 1500 a 1800 nejsou dějiny Sibiře popsány"! - v reálu je jen blbečkové většinou neznaj a tak se jim dá nakukat jakákoliv krávovina:)

        • proud napsal:

         S oficialni historii,tema blemcama,se bez proste bodnout,nikdo tady ty lzi necte............nas zajima prava minulost.

        • Rossolini napsal:

         Hisorická věda nezná pojemy "rpavá" či "levá", ale prokázaná a vybájená! http://www.blogovnik.cz/velka-tartarie-grand-tartary-baje-myty-a-realita-201402161146.php

         Toto jsou ověřitelná fakta, data, doložená archivy. Tamty kydy jsou jen báje a pověst na čtení dětem před spaním spolu s bájemi o Ilju Muromcoj a Kostěji Nesmrtelném! Blábolení o zkáze jakési velké říše atomovým výbuchem - šlo pouze o sopku v ndonésii, jejíž výbuch způsobil globální tříletou zimu td. atd. A taky tam cancaj že kozák Razin byl jejím králem a synem - Tamerlána!!! Jééé pane šeditelííííííííí - to pak asi Sámo byl bráchou Karla Velikého:))) Vyserme se na kydy - tady se bavím o vážných věcech! A to jako třeba o archivy přesně doložených smlouvách mezi Fridrichem II. a Petrem III. o podmínkách "navrácení" Východního Pruska a věcí z nich plynoucích!

        • Rossolini napsal:

         Tyhle cancy maj původ v mystice panslavistů 19. století, vědomých si faktu, že Slované nejsou sami schopni postavit státní organizaci, jsou živlem chaotickým, neschopným samostatné státní existence, kteří ovšem měli to štěstí, že byli sousedy germánské tvořivé státotvorné síly! Z ní vzešla jak Sámova historicky krátká leč první vůbec slovanská státní organizace, tak i Novgorodská hanzovní republika a Kyjevská Rus! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

       • Eschatolog napsal:

        nekdo "chytry" uz davno rekl: zabijete-li par lidi budete pro dav sprostym vrahem, zabijete-li par milionu lidi budete pro ty same hrdinou, tech filosofii vyvolenosti uz bylo 3prdele a vsechny z jednoho hnizda, kazda omlouvala ci velebila nasili jako prostredek, ale nasili jest samotnym cilem techto zmrdu, protoze kradez je povysena na boha a ustredni princip jejich existence, je to doslova nabozenstvi zla, nejake rozlisovani mezi kobrou a chrestysem je zbytecne

     • proud napsal:

      "Například termín komunista chápu v jeho původním antickém významu. A k tomu se i hlásím. V rodině komunismus provozujeme běžně. Znamená pospolitost, komunikaci, altruismus a nezištnost. Pomoc druhým. Stejné je to s termínem bolševik. Zvykli jsme si minulému režimu říkat „za bolševika,“ a chápeme jej hanlivě. Jenže označujeme tím trockistický, elitářský pseudosocialismus, který tu v dobách normalizace a vrcholného Husákismu byl. Označujeme jím dobu Husákovského konzumerismu, který se vyznačoval především tím, že lidé utekli od budování společného k formalismu a každý individuálně kradl na sebe. Dobrá průprava pro to, co nastalo po hadráku mimo jakékoli limity. Ale já si skutečných komunistů a bolševiků vážím. Byli to lidé, kteří se podíleli na budování republiky a snili o spravedlivější společnosti. Díky jim vznikla celá průmyslová odvětví, přehrqdy, jaderné elektrárny, Metro, Vltavskíé kaskáda atd… Ne všichni opravdoví komunisté byli ve straně a naopak ne šichni, co tam byli byli komunisty."..........do kamene tesat,az na ten Husakismus,na to jsem uz "mladej"(Svoboda,Husak),tak nevim.....Ale je to krasnej priklad jak si lidi pamatujou to spatny a to dobry radi zapominaj,zvlast kdyz to bylo dobry pro vsechny,ale pro ne,nebo ze prej ne.....

  • Rossolini napsal:

   Co kecáš? Jaký Naděždy? Snad od Feigy Chaimovny, proboha! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Fanny_Kaplanov%C3%A1

  • Forever Slav napsal:

   Máte to ve své "bolševické hlavě" trochu popletené. Je sice pravdou, že Stalin později (ve 40. a 50. letech) osvobodil a uvolnil Rusko od židovského jha, ale rozhodně není pravdou, že by nedlouho po svém nástupu Stalin osvobodil Rusko od židovských okovů. Vy si snad myslíte, že židé, co ovládali téměř celý komunistický aparát, najednou se propadli po nástupu Stalina do země?

   Říkají vám něco židovské represivní organizace (mimo židovskou ČEKA, která fungovala zejména v období Lenina)jako NKVD, pomocí které židé zavraždili miliony ruských křesťanů?!
   Nebo gulagy, kde židé (pomocí svých židovských lidí jako Naftalij Frenkel, Lazar Kogan, Genrikh Jagoda, Matvej Bermann atd.) zavraždili miliony ruských mužů, žen i dětí?!

   Až Velká vlastenecká válka, co významně posílila protisionistické stalinské stavy, výrazně zmírnila židovské jho.

   Bolševici a "hájení zájmů obyčejných lidí"? :D Kdy a kde? Maoistické rudé gardy v Číně, co zmasakrovaly miliony lidí a zničily velkou část čínských kulturních památek?! Nebo Rudé Khmery v Kambodži?! Či snad samotný židobolševický režim SSSR, židobolševiky z ČEKY, NKVD, gulagů atd.?!

   Velmi vřele bych vám doporučil "Souostroví gulag" od Alexandra Solženicyna, abyste si něco zjistil o "humanismu" a "hájení zájmů obyčejných lidí" o (žido)komunisty.

   • Forever Slav napsal:

    Oprava:

    Souostroví GULAG

   • Rossolini napsal:

    Je to tak! Sionisté drželi Stalina pevně za koule! To že v roce 1937 je nechal vzájemně mezi sebou skoro vystřílet na to NIC nemění! Kdo četl knihy Kagan a jeho bek ví, že ke skutečné vzpouře proti nim se odhodlal až poté, co ho zradil Izrael, tedy v červnu 1948! Či krátce před tím. V Rusku teď vznikl třídílný dokument o roli Židů v ruských dějinách a právě té vzpouře se věnuje ten třetí díl! Začíná vraždou toho sovětského Hauptsionisty Solomona Michoelse v lednu 1948. Tehdy si ale sionisté ještě na Stalina netroufli, protože ho potřebovali kvůli květnému hlasování o vzniku státu Izrael. Spor naplno propukl právě až v červnu po návštěvě Goldy Meierový v Moskvě a už nikdy se od počátku kladný vztah sionisté-komunisté poté neobnovil ...

   • Jura napsal:

    Souostroví Gulag je román.

    Vše v něm je (i podle autora) z doslechu a přibarveno literární fikcí.

    • proud napsal:

     To nevim,ale faktem je ze vyraz gulag byl sam o sobe docela hustym strasakem uz za komancu.....nedelam si iluze co dokazaly napachat nektery slozky pod ks.....ostatne jako kazdy takovy slozky za kazdyho rezimu!

    • proud napsal:

     Nicmene kdyz vezmu slovo komunismus v potaz jen v CeskoSlovensku,za moji doby a pameti,pak je mi jasny ze nejvic proti nemu rvali vekslaci a zlodeji vseho druhu,plus ublizeny sedlaci co nenavideli lidi a byla jim znarodnena zem(bodejt,ta patri vsem!,jako voda!)Ale narod jako takovej se mel dobre a bylo o nej postarano i kdyz to vnimal nekdy vselijak.

     • Forever Slav napsal:

      Čili, když někomu patřila třeba zemědělská půda, kterou jeho předci z jeho rodu obhospodařovali celá desetiletí i staletí, byl tedy zlodějem? A znárodnění tohoto jeho majetku nebyla krádež?

      Osobně, kdybych byl vlastníkem nějakého pole, nevidím žádný důvod, proč bych ho měl dávat do rukou státu. Je to přece moje soukromé vlastnictví, můj majetek.

      • proud napsal:

       Noo,neni!!! Narodil ses s tim polem? ;-).Ale to uz bloudim ve svym pojeti vnimani Zemekoule,prirody a lidi! Zrejme se neshodneme,stejne jako v globalnim pojeti vyrazu stat,republika,kolonie,voda,vzduch,nerostny bohatstvi,atd.Muj nazor je ze jedinej majetek kterej clovek potrebuje je jeho dum,zahrada,byt a podobne,ostatni je majetkem naroda,i uzemi na kterym zije,jeste s tim,ze ale Zeme patri vsem!A to nejsem komanc,ani to nevidim jejich ocima.Divam se na veci jenom prirozene.

      • proud napsal:

       A mimochodem,zlodejem je kazdej kdo podnika,zamestnava 1 a vic osob a plati jim almuznu!Bez pardonu a vymluv!Zlodej nebude jen ten,kdo vezme firemni plus za mesic,odecte naklady a co potrebuje na chod firmy dal,zkratka vezme cistej vejdelek a rozdeli ho mezi sebe a zamestnance rovnym dilem.A toho bych rad videl,takovejch nas bylo a je hooodne malo!!!

       • Petr C napsal:

        Proude, rovnym dilem? Co pocitate do nakladu?

        • Petr C napsal:

         Berete v uvahu i zodpovednost a risk ? A co zakladni investment, kdy jako podnikatel musim vytasit par desitek tisic do materialu a potom cekat par mesicu az se to vrati? Co vselijake licence, tikety, ktere zamestnanec nepotebuje. Pojistky a podobne kokotiny. Jak chcete platit pracovniky na velke zakazce ze zisku?

     • přemítač napsal:

      Každý režim přirozeně vytvoří skupinu či etnikum, které bude nespokojeno se současným velením. Nikdy se toto nezmění a všem se nejde naráz zavděčit. Samozřejmě iluze vlastnictví je lichá, nevím kde nacházíme myšlenky na papíry a vlastnictví.(asi tím plníme smysl lidského života) Správné opodstatnění to má jen v okamžiku, kdy toužím být zemědělec a vytvářet hodnoty skrze obživu spoluobyvatel, ať už jde o pole louky nebo lesy. Pro dnešní dobu je spíš vhodnější najít weby s prodejem kráterů na Marsu či Uranu pokud možno bez věcného břemene od babičky na druhé straně Měsíce. Nicméně neměli bychom klesat na mysli, připravují se k privatizaci i planetární mlhoviny, i jednotlivá souhvězdí jako Kuřátka, nu a poté i černé díry, které maskují oligarchy z plynného obra Jupitera. Pro nás zbývá tma ve vesmíru, neodvažuji se odhadovat cenu tmy v krychlových metrech natož při prudkém kolísání ceny při průletu meteoru či komety. Místo glos na nwoo neleňte a kupujte! (ps: Nezapomeňte při koupi myslet... Mladší planetární mlhoviny mají větší hustotu)

    • Forever Slav napsal:

     A mění to snad něco na tom, že v sovětských gulazích pod velením židovských komisařů se dělo kruté bezpráví?! Že zde zahynuly miliony Rusů?!

   • Stribog napsal:

    Solženicyna jsem četl a ve své době tomu i věřil, ale potom mi fakta změnila názor. To, že se Židé podíleli na těch největších zločinech je pravda. Koneckonců i ten Lejba Brojnštajn tvrdil, že pro Ruwsy není žádný teror dost dobrý. A že tentokráte bude rudý, jako prolitá krev. Rele židovstva v Rusku je poměrně dobře popsána. Je to dáno nejen tím, že jsou obslužnou periférií globálů, ale také tím, že Rusové v té době i díky Alexandrovu výnosu o kuchařčinných dětech byli nevzdělaní a téměř většinově negramotní. 90% tehdejších (myšleno po VŘSR) vládnoucích struktur tvořili Židé. To bylo dáno i tím, že žili v Rusku v diaspórách, které jim poskytovali vlastní vzdělání. Jenže i tady je potřeba kritické myšlení. Je na tom také řada dezinfa. Například Uskujni a jeho kniha Kagan a jeho bek je jasné dezinfo...

    Pokoušel jsem se slovo bolševik narovnat - přiřadit mu skutečný význam. Tedy v Rusku vlastenecký patriot - neinternacionalista, kopající za zájmy většiny. Neřadím k tomu ideologický podtext. Tak mohu nazvat bolševikem třeba i Ivana Hrozného, či kohokoli, kdo kdy kopal za zájmy Ruska.
    Čínská kulturní revoluce měla svá specifika, ale opět. Bez rozlišení kdo je ve hře kdo dostanete dost zkreslený pohled.

    • Forever Slav napsal:

     V čem je kniha "Kagan a jeho bek" dezinfo? Nepočítám -li přiřknutí "spasitelské role" Žukovovi ohledně likvidace Beriji, ač ohledně druhé světové války jinak nepochybně Žukov byl významná postava vítězství Velké vlastenecké války.

     • Stribog napsal:

      Žukova udělala až Chruščovovská a brežněvovská propaganda. Uskujnik dělá z Žukova snad největšího ruského vojevůdce 20.století. Ale ve skutečnosti jako voják za moc nestál. Stalin jej používal na špinavou práci. Žukov si často připisoval cizí zásluhy a umně kryl řadu svých průšvihů. Jeho agresivní povaha nebyla slučitelná s rolí kutečného vojevůdce. Měl také štěstí, že nad ním držel ruku A. Vasilevský. Velmi schopný voják. Z Žukova udělali hrdinu protože potřebovali náhradu za Stalina, někoho, komu místo něj mohli připsat zásluhy na vítězství.

      A spasitelská role ohledně Berii? To je přesně ten trojský koník háček i udička dohromady. Berija ležel těm vašim "Zidobolševikům" v žaludku více, než si myslíte...

      Netvrdím, že kniha nemá žádnou hodnotu. Při optatrném a kritickém čtení nějaké to info pustí. Jenže je to takový správný gulášek či bramboračka z infa a dezinfa. Vztahy byly daleko složitější. A jednoduché schéma aplikované na Stalina a Kaganoviče vůbec nevypovídá o skutečnosti a složitosti situace, ve které Stalin čelil vnitřnímu i vnějšímu nepříteli. Bramboračka je to možná pro někoho lákavá a výživná, neboť spadá do jeho světonázoru, ale zůstává jen bramboračkou.

      • Forever Slav napsal:

       L. Berija (poloviční žid) právě že nesl hlavní podíl (spolu s Lazarem Kaganovičem a dalšími židovskými kumpány) na zavraždění milionů ruských mužů, žen i dětí.

       A snad nevěříte tomu, že po Leninově smrti byl snad Stalin pánem SSSR? Šéfem byl někdo jiný, kdo držel Stalina většinu jeho vlády pod krkem. Netřeba říkat, kdo.

       • Stribog napsal:

        Netvrdím to zatím moc silně, protože téma je to obsáhlé, ale mě vychází Berija v úplně jiném světle. Jako člověk, který naopak teror nesprávně nazývaný stalinské represe dost zbrzdil. Velmi schématicky lze říci, že varianta o zlém Berijovi je dílkem trockistů a Chruščova, tedy těch kteří především provozovali teror. Pro pochopení toho celého je to třeba dát do kontextu se stalinskou ústavou, která ohrozila vedoucí úlohu KSS i sovětskou nomenklaturu. Stalin opíraje se jako vždy o ruský lid tady trochu přecenil síly. Ale je to klíč k pochopení o o v těch represích šlo. A opět nejednalo se o miliony lidí, ale řádově desetitisíce. Po nástupu Berii tohle řádění naopak dost ustalo.
        K tomu jen jednu poznámku, Zatímco se dnes pomalu mění informační pole ohledně Stalina a vítr historie, jak sám tvrdil pomalu odvívá nánosy špíny naházené na jeho hrob, u L.P.Beriji si ještě počkáme. Ergo i ti přemýšliví lidé, kteří byli schopni přehodotit roli J. V. Stalina, téma poctivě studovt a snaží se přiblížit pravdě se paradoxně dívají na Lavrentije Pavloviče jako vraha miliónů, byť je to statistický nesmysl a také to odporuje logice událostí.
        Když jsem u té ústavy. Dost zajímavě o tom píše ruský historik Jurij Žukov. Je klíčem k pochopení tzv. Stalinských represí. Nu chybělo málo a sám Stalin by byl dnes na jejich seznamu...

        • Stribog napsal:

         Ještě je potřeba dodat, že vraždou Beriji byl v SSSR dokončen státní převrat, srovnatelný s krachem SSSR v roce 1991, který změnil celkovou koncepci SSSR. Narozdíl od událostí po roce 1991, které byly pouze formální změnou, či změnou formy téže koncepce nastolené po zvraždění Stalina i Beriji. To je analogicky možné aplikovat na "změnu" režimu v devadesátých letech u nás.

  • proud napsal:

   No jo,doslo na moje slova,zase a opet,prvni blb se uz ozval,ze jo "Durhame"??:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • Forever Slav napsal:

    Vy jste komunista? Nebojte, klidně se pochlubte. ;-) Jen byste také mohl vysvětlit svou teorii "hodného bolševika" "starajícího se o zájmy lidu".

    A také byste si měl i v této souvislosti přečíst "Souostroví GULAG". Vřele doporučuji.

    • Paul Durham napsal:

     je to rudý čurák , totál, a ještě k tomu úplný blb, který ani netuší, že komouši byli jen a pouze internacionalisté a jejich bohem byla kominterna

     • Forever Slav napsal:

      Klid, jen si plete pojmy s dojmy. Komunismus (založený Marxem a Engelsem) měl internacionalistický charakter.

      Nacionalistická pronárodní levice (národní socialismus - POZOR, neplést s nacismem) - tj. vlastenci vycházející částečně z levicových socialistických ideálů - např. TGM, Karel Kramář, Milada Horáková, JFK, dnes např. Marine Le Penová.

      To ale není ve své podstatě komunistické. Komunisté (Marxe, Engels, Lenin, Trocký, Mao atd.) nenáviděli vlastenectví a nacionalismus.

     • Forever Slav napsal:

      Klid, jen si plete pojmy s dojmy. Komunismus (založený Marxem a Engelsem) měl internacionalistický charakter.

      Nacionalistická pronárodní levice (národní socialismus - POZOR, neplést s nacismem) - tj. vlastenci vycházející částečně z levicových socialistických ideálů - např. TGM, Karel Kramář, Milada Horáková, JFK, dnes např. Marine Le Penová.

      To ale není ve své podstatě komunistické. Komunisté (Marx, Engels, Lenin, Trocký, Mao atd.) nenáviděli vlastenectví a nacionalismus.

    • proud napsal:

     Nejsem,nebyl,a bejt neplanuju,ale poradim ti i debilovi Durhamovi,nastudovat si kdo je bolsevik a kdo je trockista,oboje byli svyho casu pod ksc,a co je ksc,taky.Nezda se to,ale bylo to dost rozdeleny ;-).Co kdo komu maze kolem huby kdo je kdo a kdo za co muze,je docela dost velkej pruser.

    • proud napsal:

     Nevim kam chodil Durham do skoly,ve zvlastni to mozna ani neucili,za komancu,jestli vubec chodil,ale me prave ona "komunisticka" skola dala ono vlastenectvi a pronarodni cejteni,za lidi,nikoliv za stranu a vladu,ale to kokoty v holinkach na zvlastni skole asi neucili,ze jo,pico Durhame :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • proud napsal:

     Priznam se,ze jak jsem nemel komance rad,prave taky tak obecne,az jsem jim utekl,tak po 25 letech v zahranici jsem je zacal videt uplne jinejma ocima,coz nemuze Durhamskej zidacek,obrezanek v zaprdeny dedine nikdy pobrat :-))).Kdyz pisu komunisty,myslim tedy cesky komunisty na malym meste,jiny jsem nepoznal,ani nestacil :-)

     • Forever Slav napsal:

      Viz má odpověď výše:

      Když to vysvětlíte lidem jako Milada Horáková, Alexandr Solženicyn, milionům obětí komunismu v Číně, v Kambodži, v SSSR, i našim československým obětem, beru vás za slovo.

      • proud napsal:

       Potrebujou to vysvetlovat,kdyz si to uz na netu muzou vsechno prostudovat z prvni ruky? ;-).Taky jsem bejval blbej Durham,nez jsem si zacal veci zjistovat.......

       • Forever Slav napsal:

        A on snad někde komunismus v nějaké zemi přinesl dobré ovoce či obecně více dobrých věcí, než špatných věcí? Sem s takovým příkladem, pokud nějaký takový znáte.

        • proud napsal:

         Nevim jak v "nejaky zemi",ale vim ze u nas urcite! Budes asi jeste dost mladej,pocitam,tim nemyslim blbej,ale bez potrebnejch zkusenosti.A samozrejme je mi jasny ze plno lidem i ublizil,rozbor komu a jak a jak to bylo spatny nebo treba i dobry by byl nadlouho a spis nez o komancich by byl zase o lidech.

        • proud napsal:

         Podobne jako treba rozbor exekutoru a exekuci! To je celkem dost podobnej a zarnej priklad.

        • Forever Slav napsal:

         Ptám se teď na komunistický systém, ne na nějaký jiný. A neberu v potaz argumenty typu: "Že zase jinde bijí černochy!".

        • proud napsal:

         Chyba,protoze to v potaz brat musis vzdycky!!!

        • Petr C napsal:

         O tom by se dalo polemizovat. Co kdyby kapitaliste zacli vysvetlovat miliony mrtvych za ktere zodpovedny kapitalisticky system. Komuniste aspon lidem otevreli oci. Krestane take rozsirovali svou viru mecem a ohnem.
         Smula komunismu byla v tom ze si ho zide prispusobili k svym vlastnim potrebam. Stalin se snazil jejich moc aspon trochu oslabit, bohuzel se mu to nepodarilo. Dodneska mu to zide maji za zle. Proto se na neho plive a zidovske zverstva se neuverejnuji.
         Znarodnovani je sporne. Podle mne je to kradez. Jenze jak to dopadne pokud bude vse soukrome? Velke podniky skupuji a odrovnavaji male. Velci kapitaliste ovlivnuji vlady. Kdy se toto skonci? Kdo je zastavi pred tim aby vlastnili cely svet?

      • proud napsal:

       Ono je taky dobry si zjistit co ze to je ten komunismus a jak ho ktera "komunisticka" strana kde "prodavala",za vsim hledej "cloveka nenazraneho",homo nenazranus,nenazranus :-)

      • proud napsal:

       A tim taky hloupeho,protoze mu pro nenavist,zavist a nenazranost nezbejva v hlave misto na nic jinyho.

     • Forever Slav napsal:

      "Priznam se,ze jak jsem nemel komance rad,prave taky tak obecne,az jsem jim utekl,tak po 25 letech v zahranici jsem je zacal videt uplne jinejma ocima,coz nemuze Durhamskej zidacek,obrezanek v zaprdeny dedine nikdy pobrat :-)))."

      Tedy každý, kdo je proti komunismu, je žid (což by byla ironie vzhledem k tomu, že židé komunismus stvořili a podporovali a sami velmi tíhnou k radikálním levicovým internacionalistickým ideologiím)? Vaše slova postrádají logiku. To znamená, že podle vás např. takový Alexandr Solženicyn, dle vaší logiky, byl žid?

      • proud napsal:

       Pouzivam pouzivany,osobne zidy od sebe casto nerozeznam,poznam je bud podle reci nebo jarmulky,kdyz to nemaji,nevim :-)))).Ale pletes se,tak trochu,protoze siozidi jedou vzdycky soucasne na vsech stranach!!!

       • proud napsal:

        Mozna bysme byli dost prekvapeny kdo se vsechno k ty pakarne hlasi a nikdy bysme to do nej nerekli........

        • Forever Slav napsal:

         Definujte mi rozdíly mezi pravicí a levicí. Pokud je znáte, jistě také chápete, jaké politické ideologie židům v prosazování jejich sionistické světovlády nejvíce vyhovují.

        • proud napsal:

         Vzdycky jim vyhovuje momentalni situace a umeji ji vyuzit pro sebe,to jen ty vidis "cerno-bile",oni tak nekoukaji!!!

        • proud napsal:

         Tak prave presne potrebujou,aby ses ty dival: cerno-bile!

      • benmil napsal:

       Jak poleno. Aleksandr Isajevič je snad slovanské jméno?

       • Forever Slav napsal:

        Solženicyn není snad slovanské příjmení?
        A Alexandr? To snad znamená, že třeba ruský car Alexandr II. byl žid?

  • benmil napsal:

   Kulku mu neposlala Naděžda, ale Fanny Kaplan. Při výčtu agentů Západu nezapomínat na superagenta Wojtylu.

 4. Rossolini napsal:

  A proč Stalin musel sionistům vyhovět to víte, ne? Totiž Trocký stihnul ještě za svého působení ve straně uzavřít dohodu se siocentrálami o zřízení židovské autonomie na Krymu, tzv. Rudý Sion či "Krymská Kalifornie" - výměnou za půjčky na americké licence, bez kterých by Stalin nebyl schopen vybudovat moderní vojenský průmysl a bez nějž by SSSR nemohlo čelit výzvám 20. století. Ten problém s Krymem se ale vlekl i přes válku a dokonce FDR během Jaltské konferenci připomněl sovětskému vůdci, že na něj jisté vlivné kruhy vyvíjejí tlak ohledně válečných dodávek (aby je podmanil urychlením plánu na krymskou autonomii). Stalin se vymluvil na Tatary a krátce poté začal s realizací jejich odsunu do Turkestánu. Ovšem pak se mu naskytla možnost zbavit se tohoto břemene, když mu sionisté navrhli, že se národů na Krym vzdají za hlasy SSSR a jeho satelitů v OSN pro Izrael ...

  • Rossolini napsal:

   oprava: podmínil (urychlením), nároků (na Krym)

  • Forever Slav napsal:

   To by i vysvětlovalo to, proč jsou mezinárodní sionisté tak na Putina naštvaní, když nechal zabrat Krym po žido-zednářském Majdanu na Ukrajině.
   Jen potvrzuje fakt, že Krym je velmi důležité strategické místo.

 5. Radegast napsal:

  Komunismus je židovský vynález a po celém světě židy podporované ateistické náboženství naprosté ekonomické, kulturní a společenské degradace. Když sami kabalističtí strůjci narozdíl od zdejších buřtožroutů zjistili, že dělníci si nehrají na nějaký "mezinárodní proletariát", ale raději se identifikují se svými národy, za které bojují, tak se rozhodli že posunou celou věc o level výš - tak vznikl neomarxismus a místo pantovárníka se nepřítelem stalo rovnou vše, co jakkoliv utvářelo a ještě donedávna definovalo nedokonalou, ale přesto objektivně nejrozvinutější západní civilizaci.
  Zdejší diskutéři patří do stejné sorty židovských loutek jako dnešní sluníčkáři. Svědčí o tom i prostý fakt, že komunistické názory nejsou nijak perzekuovány ani potlačovány, můžete se volně hlásit k ideologii, která po světě zavraždila přes 100 milionů lidí, mávat prapory se Stalinem a podobně. Ale zkuste takhle vytáhnout jinou historickou postavu z nacionalistického, ve své době skutečně opozičního tábora (Adolf Hitler), ba co víc - zkuste popřít, že některé historické události se odehrály tak, jak se odehrály (holokaust)- a jdete si sednout. Toho se totiž režim nejvíc bojí. Nacionalismu,vlastenectví a čehokoliv, co by jen zdánlivě mohlo lidem připomenout, že dbát na národní sounáležitost a v tomto smyslu se identifikovat není nic nepřirozeného. Mimochodem, sami židé jsou nejetnocentričtější nejrasističtější etnikum na světě. Komouši jsou zrádci vlasti a vždycky budou, chtějí si na revoluci jen hrát.
  https://www.youtube.com/watch?v=3igmlwSWnXg

  • proud napsal:

   "Komunismus je židovský vynález a po celém světě židy podporované ateistické náboženství naprosté ekonomické, kulturní a společenské degradace."............mam jinej nazor,degradaci vidim totiz az prave ted!!! Takze jediny s cim muzu souhlasit,jen to poopravim je: Komunismus je židovský projekt,nikoliv vynález,na to zidi nemaji IQ,dostali to takzvane "ukolem seshora",slo o pokus v laboratori "svet",kterej se vymknul kontrole natolik,ze musel bejt ukoncenej,spel totiz k vyssimu stadiu ktery by uz nebylo pod kontrolou vubec! Nicmene z onoho pokusu behem doby jeho trvani a hlavne obdobi ukonceni,vytriskali co se dalo!!! Takze tvuj zpusob videni je systemove ovcanskej,o vedeni ani nemluve.

  • Paul Durham napsal:

   dík, odpověděl jste za mne , svým způsobem to nejpokrytečtější a tedy nejnebezpečnější náboženství ze všech , takový islám lůzy , který oslavuje poloprázdné koryto od krve

 6. Justass napsal:

  Velmi zajímavá diskuze! Nade všemi však vysoko ční Stribog.
  Přehled, anylytické schopnosti, vědomosti - ostatně jako vždy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!