P.C.Roberts: Od supervelmoci k nekompetenci

uncle_sam_629535

Dospěl jsem v druhé polovině 20. století a dnes svou zemi nepoznávám. Žil jsem svůj život v zemi kompetentní a nyní prožívám život v zemi nekompetentní. A nekompetentní je všechno. Nekompetentní je policie. Střílí děti, babičky, zmrzačené a to prý proto, aby chránila životy svoje. Nekompetentní je naše zahraniční politika. Svými šílenými a nezákonnými válkami jsme se světu odcizili. Dnes jsou USA a Izrael dva nejméně důvěryhodné státy světa a dva státy považované za největší nebezpečí pro mír.

Vojenskobezpečnostní komplex je nekompetentní. Náš stát národní bezpečnosti je tak nekompetentní, že se nedokázal ubránit nejpotupnějšímu útoku proti velmoci v historii lidstva, kdy hrstka lidí, vyzbrojených jen noži na otvírání krabic a neznalá umění řídit letadla, zničila Světové obchodní centrum a část Pentagonu. A válečný průmysl za naprosto gigantickou cenu vyprodukoval stihací letoun F-35, který nejenže nesnese srovnání se stíhacími letouny Ruska, ale je dokonce horší, než jeho předchůdci F-15 a F-16, které má nahradit.

Nekompetentní jsou média. Nedokáži si vzpomenout na jedinou ve všem pravdivou zprávu, kterou bych z médií slyšel, či si ji četl. Určitě aspoň jedna taková byla, ale já jsem na ni nenarazil.

Nekompetentní jsou univerzity. Namísto aby k vyučování studentů najímaly profesory, najímají jen správce, kteří ty univerzity řídí. A tak namísto profesorů jsou na univerzitách prezidenti, viceprezidenti, kancléři a vicekancléři, probošti a viceprobošti, děkani, přidružení děkani a děkani asistentní. A namísto vyučování předmětů se tam vyučuje regulace řeči a výcvik citlivosti. Až 75% z finančního rozpočtu univerzit směřuje ke správcům, z nichž mnozí berou sumy opravdu pohádkové.

Naše public schools (školy podporované z veřejných fondů), se staly nekompetentními, když přijaly standartizované národní testování. Účelem školní výchovy dnes je splnit nějaký test. Akreditace školy a učitelův plat závisí nikoliv na jeho schopnosti rozvíjet tvořivost a nezávislé myšlení žáků, ale na tom, zda je memorováním látky připraví na splnění testu.

Člověk by mohl pokračovat a pokračovat. Ale místo toho se s vámi podělím o příběh, který mi v minulém týdnu zabránil cokoliv napsat.

Nuže: byl jsem mimo dům, když poblíž něj vjel operátor těžkého stavebního stroje – a to s vysokozdvižným vozíkem, vztyčeným vysoko nad sebou – pod dráty elektrického vedení. A zřejmě aby se jim vyhnul, přerazil v půli elektrický sloup, který vede elektřinu do mého domu.

Takže tady to máme, Operátor, který netuší, že se vztyčeným vozíkem nemůže rejdit pod elektrickými dráty.

Taková je tedy Amerika dneška. A tihle nekompetentní vládní nekompetenci chtějí válku s Iránem, se Severní Koreou, s Ruskem a Čínou. Vezmu-li v úvahu zcela výjimečnou úroveň nekompetence v celých Spojených státech, mohu vám garantovat, že my ty války nevyhrajeme.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2017/11/08/from-superpower-to-incompetence/

 
46 Komentářů k P.C.Roberts: Od supervelmoci k nekompetenci

 1. Josef Švejk napsal:

  Člověk má silný pocit, jakoby četl o EU, nebo o ČEZku. Asi se jedná o atlantickou provázanost.

  • .lak napsal:

   Ne e, svět se vyvíjí a drábové (911.nacky) neofeudální šlechty pracují pod mýtickými nálepkami demokradtůry. To je začleněná struktura do výkladů bludů a naučených klišé o systému. Pararelními strukturami států jsou neziskovky zřizované odkláněním velkomožnými s podlokajníky. :-D

   • r.m. napsal:

    Nazdárek.
    Neschpnost Američanů je dlouholetá. Důkazem je tank Grant za II. Weltkrieg. Nedokázali vyrobit otočnou věž pro hlavní kanón, proto ho udělali trčící z pravého boku. Jak pro I. světovou.
    Do dnes jsou závislí na krádežích mozků ze zemí s lepším školským a veřejným systémem.

  • Justass napsal:

   Švejku – sice už zřídka, nicméně opět. :-) !!

 2. petr366 napsal:

  Lepší už to nebude

 3. One napsal:

  a ako inak chcete preformatovat usa? musia sa stat nekompetentnymi. keby boli vo vsetkom super, tak zozeru tuto planetu.

 4. Maroš napsal:

  Konglomerát, alebo Blok?
  Poznámka – Kaspický blok s Ruskom je východiskom, ako sa vymaniť z alternatívy islamizovaného Európskeho kalifátu, a pritom nezavadzať a nestať sa obeťou Globálneho prediktora pri realizácii jeho globálneho projektu Hodvábnej cesty!!!
  Иран и Россия – „Каспийский блок“
  https://www.youtube.com/watch?v=J7rkghiRkJA

 5. ekonom napsal:

  Pán Roberts zase boduje….a vie čo hovorí…pozná politiku USA lepšie ako my….ale aj my ju už dobre poznáme….a ľudí ,ktorí ju poznajú pribúda….debaty z ľudmi sú velmi ale velmi zauujímavé….človek sa nestačí čudovať ako vela ludí je zavesených na internete a pribúda ich….a majú znalosti o tom ,čo sa deje…je radostné vidieť ako pribúda ľudí,ktorí sa zaujímajú o weby,ktoré hovoria pravdu….a na lži médiá kašlú….

 6. Lenka napsal:

  To je ale blábol, dřív jste nevěděl co je moře, počítač, dnes si můžete dopřát obojí, dřív žvýkačka pedro, dnes si můžu koupit plné dlaně žvýkaček všech barev, dříve ruský filmy nebo major zeman, dnes spousta krásných seriálů o lásce jako Beverly Hills 90210, Přátelé, Zoufalé manželky atd.

  • proud napsal:

   Co je pocitac nevedel temer nikdo do roku tusim 98-99? Zvejkacky si strc do prdele,nebo jinam kdyz chces vypadat jako krava,u more jsem byl uz jako malej prcek a serialy cos jmenovala te jen uplne dorazej,ze zblnes docela…….mas jeste nejakej rozumnejsi arzenal? ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • .lak napsal:

    :-D Tak, no nemá.

   • Petr C napsal:

    To nevidite ze to je placeny (stejny komentar na vice webech) troll?

    • proud napsal:

     Premejslim kolik by mi museli nabidnout abych o takovy svinarne vubec jen zauvazoval:-)))))))))))))))))))

     • Petr C napsal:

      Tady te nic moc. Primitivni.

      • proud napsal:

       Nerikej ze by nebyl dobrej napad domluvit na webech nejakou znacku co napises kdyz trollis,napriklad [tr],aby kazdej vedel ze to ani nema cist, a nevzals to,at jim ty zlodejsky,krvavy penize ubejvaj,navic by ses jeste dozvedel kdo za to plati,koho vykastrovat ;-) :-))))))))))))))))))))))))))))

       • Petr C napsal:

        Ja si prectu trolla, nekdy rad. Navic nekdy rozproudi debatu i uzitecnou a prilakaji vic diskutujicich. Tim padem vetsi potencionalni prijem z reklam pro admina. Beru to tak ze vsechno spatne je k necemiu dobre. Pokud by lide meli neco udelat, tak zastavit prijmy tem organizacim, ktere tuto spodinu podporuji.
        Sorosovi by se melo vse znarodnit. Znarodneni nakradeneho neni zlodejina. A Soroz uz odrovnal par ekonomik. Jinak si myslim ze on je jen nastrcena figurka a za nim se skryvaji mnohem mocnejsi.

        • proud napsal:

         To si myslis spravne,ale skoda by ho nebyla,protoze proc jim neodrovnavat ty nejschopnejsi,presne jako oni nam? ;-)

       • jan nowak napsal:

        .. no tak třeba Oud – ten dost.áwá $ 0,99 ,- za příspěwek
        s Haarpíkem & já 2 Koruny za dabl-jů..

        M.
        ps : mrož je za 3 éčka : ))

      • proud napsal:

       Nakonec ten zmrd sorosu jich ma dost,proc gaunerovi nepustit zilou :-)))))))))))

       • Petr C napsal:

        Ja to take nechapu. Zruinoval ekonomiky par statu. Napriklad na Tailandu je nazyvan valecnym zlocincem. Spolupracoval s nacisty a pod. V normalnim svete by byl jeho majetek znarodnen a on makal v uranovem dolu. Bohuzel nam vladnou lide jeho charakteru, tak jsme, kde jsme.

     • JazzBoo napsal:

      To není o penězích…
      …to je o téměř šest tisíc let šlechtěné genetické výbavě.

   • Paul Durham napsal:

    fakt jste nevěděl do roku 1998 , co je počítač ? není divu

   • benmil napsal:

    Proč mám dojem, že si Lenka dělá prdel? To přece nemůže myslet vážně.

 7. Martin Rubáš napsal:

  Od supervelmoci k nekompetenci až k zániku. USA se rozpadnou stejně jako Jugoslávie a Rakousko-Uhersko. Rozdíly mezi různými častmi obyvatelstva názorové, etnické, rasové jsou příliš velké na to aby USA mohli existovat jako jeden stát s centralizovanou vládou.

  http://www.epshark.cz/clanek/114/rozpada-se-amerika

  • proud napsal:

   Nezapomen ze jsou policejnim statem,takze nazorovy a etno rozdily zustavaji tam kde jsou,v ty ktery komunite co existujou vedle sebe,nikoliv spolu,netroufnu si rict jestli se rozpadnou,nebo ne,ale to co jmenujes toho duvodem nebude.

 8. Petr C napsal:

  Martine, kdysi se chtela osamostatnit Alaska. Hlavni predstavitel Joe Vogler toho to celkem popularniho hnuti byl nalezen mrtev, zavrazdeny. Tak podobne se budou resit dalsi pokusy.

 9. Cols napsal:

  Souhlaím k tomu oživení diskuze pomocí trollů, ono to funguje a nevim za co budou korpomedia žít když cokoliv tlačí funguje přesně obráceně.A není jen konspirace… je taky realita..a to je Čína, jak se tam ten blonďák předváděl a proč..

 10. Petr C napsal:

  Ano, pan Trump je snad namazany indulonou aby cinanum zapad lepe do prdele. Doufejme ze mu Cinane na to neskoci.

  • Cols napsal:

   Hlavně už nemůže poroučet..a to je pozitivní,ale ted nás čeká období řešení..a někdo by to tady měl děckám sdělit

  • Maroš napsal:

   Prdel je – ako Trumpovi svietia očné viečka, takže buď čumí do solárka s otvorenými očami ako reptilián, alebo sa maže samoopaľovacím krémom značky Vlašský Orech – ja ho používam na vtáka – čierna zväčšuje.

 11. Cols napsal:

  Hegel to popsal asi na furt… akce.reakce.řešení, a taky teze antiteze.synteze no nato asi ani Celente nestačí

 12. Cols napsal:

  Žijeme v ohromné době a kdo není už v bezbečí tak zřejmě není dost starej¨

 13. Cols napsal:

  Jenže bezpečí je jenom v prostoru .. a tam jsem se jako materialista dostal…snad to není něčí řiť.

 14. Cols napsal:

  no nědo Vám asi děcka přeložím když vidím jak se to nehejbe

 15. Maroš napsal:

  Z pera Pozorovatelky:
  Až skončí neoconi, Putin ztratí ochranu a NATO ukáže svůj nový smysl ve službách GP. O co jde v současném světě

  „V současných dnech je hodně probírána role NATO, a to nejen v souvislosti s prohlášeními a referendy SPD, ale také v souvislosti s takovým aktuálním posílením NATO, jaké v poslední dekádě nemá obdoby. Slíbila jsem maximálně polopatický článek o tom, o co v naší současnosti mým pohledem jde, tak snad mnohé nejasnosti vysvětlí.

  O co tedy v naší současnosti jde? Podstatu musíme hledat ve zcela zásadní odpovědi, která se od doby Egypta nezměnila a která stojí naprosto nade vším – jde o planetární zdroje. A tím dojdeme k přemnožení lidstva a tím – k Rusku! K Rusku, protože při jakémkoliv pozorování světového dění musíme vždy brát na zřetel ten fakt, že na 1/6 zeměkoule žije jen nějakých 150 milionů lidí. A kdyby se podařilo je zlikvidovat genocidou na způsob Indiánů, otevřel by se pro mocné světa (1% nejbohatších) prostor, srovnatelný s objevením nové planety či přinejmenším nového kontinentu.A tento fakt si můžeme shrnout do konstatování, že tisícileté tažení na Rusko nikdy neskončilo a naplno běží i v naší době. Ale o tom později.

  Nyní je důležité, že kromě tohoto zásadního procesu současně běží ještě jiný proces a protože oba navzájem velmi splývají, vzniká z toho obtížně pochopitelný zmatek.“
  https://aeronet.cz/news/az-skonci-neoconi-putin-ztrati-ochranu-a-nato-ukaze-svuj-novy-smysl-ve-sluzbach-gp-o-co-jde-v-soucasnem-svete/

  • proud napsal:

   ach,aeronet………..mas zvlastni zdroje,opravdu zvlastni,tohle uz je druhej podvratak,co vim,prvni je „Marnej“,ale to je jen obycejnej zlodej,alespon doufam,jen co jsem si vsimnul…..

   • Maroš napsal:

    Podvraťák si ty – „Proudest“! Marný za pol roka rozšíril 10 tisíc alernatívnych informácií – možno 2 x viac ako nwoo.org! Na rozdiel od tvojich podjebávačských komentov! SI MINULOSŤ! APAGE NORAD! VRAŤ SE DO HROBU!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!