„Bolševické peklo“ u Jílkové. Ohlas Hegenbarta.

Jilkova__1_Včera jsem měl příležitost aktivně se zúčastnit pořadu „Máte slovo“ Michaely Jílkové na ČT 1 spolu s Lenkou Procházkovou a Pavlem Kováčikem na jedné straně, Sašou Vondrou, Danielem Hermanem a Janem Bubeníkem. Zde je záznam docela zajímavé debaty, alespoň soudě dle některých ohlasů. Dušan Šrámek to na Facebooku komentoval slovy „bolševické peklo“. Mně se zdál pořad vedený korektně, i když, jak už to bývá, každá ze stran měla dojem, že dostala málo prostoru.

Ne na všechny otázky se dostalo, a tak uveřejňuji své odpovědi na otázky, které jsem v rámci přípravy pořadu dostal:

1. Byla sametová revoluce spontánní nebo předání moci řídila STB?

Podle mého názoru dominantním způsobem spontánní. Vůle po změně byla intenzivní a na základě širokého konsensu, kde nehrálo roli ani to, zda je či není někdo členem KSČ. Z vlastní zkušenosti vím, že vnitrostranický tlak (zejména z řady členské základny) na změny byl velmi silný a účinný. Mj. i proto změny proběhly tak rychle. Jednou z příčin bylo to, že tehdejší vrchnost nic nepochopila a z ničeho se nepoučila.

2. Máme skutečnou demokracii a svobodu? Co vám nejvíc vadí nebo naopak s čím jste spokojeni.

Nikdy není nic ideální, horší je, pokud se situace postupně nelepší, ale naopak. Za naprosto bezprecedentní považuji sestavování seznamů „nepohodlných“ osob na základě názorů, které nepřesahují to, co lze nazvat „konstruktivní kritikou“. To je návrat k mccarthismu nebo do 50. let. To považuji za velmi nebezpečné. Zvlášť když si uvědomíme, že minulý režim vybředl z toho nejhoršího (teroru 50. let) již koncem let padesátých!

Na druhé straně považuji na nesmírně pozitivní, že se podařilo obnovit fungování trhu, liberalizovat ekonomické vztahy se zahraničím a provést nápravu vlastnických vztahů tak, aby byly nastartovány přirozené mechanismy fungování tržní ekonomiky. Sice to nebylo zcela zadarmo, ale pozitiva jednoznačně převažují. Přičemž – a někdy si toho dostatečně nevážíme – i ve srovnání s vyspělými zeměmi byly na vysoké úrovni zachovány systémy vzdělání, péče o rodinu, péče o zdraví, zabezpečení ve stáří apod.

3. Co je v současnosti největší problém?

Slovy Remarqua: Cesta zpět. Zase tu máme vrchnost, která nic nepochopila a z ničeho se nepoučila. A ta se vrací k použití represivních prvků moci založených na vyvolání strachu, tentokrát „jen“ ze ztráty zaměstnání jako v normalizační době.

4. Máme se dobře teď nebo bylo před rokem 89 lépe? V čem to bylo lepší?

Kdyby nebylo o hodně lépe, bylo by to hodně špatné. Třeba i v 60. létech jsme se měli lépe než třeba ve 30. létech. Obavy vyvolává spíše rostoucí nebezpečí konfliktů, které již bezprostředně ohrožují naši bezpečnost. To, co se děje na Ukrajině se děje již doslova za našimi dveřmi.

5. Je projevem demokracie, že existuje KSČM a nebyla zakázána již v roce 90?

Nemyslím, že by zákaz KSČ, resp. KSČS něčemu pomohl. Jakkoli současnou KSČM vidím dost kriticky, domnívám se, že její existence spíše přispěla k tomu, aby některá negativa ještě více nevybujela. Aspoň nevím, že by existence KSČM měla nějaký vliv na něco, co by negativně ovlivnilo polistopadový vývoj.

6. Byl správný náš vstup do NATO? V čem je pro nás výhodný?

Pokud by se NATO drželo svých programových dokumentů, znamenalo by to posílení naší bezpečnosti.

7. Byl správný náš vstup do EU nebo by nám bylo lépe mimo EU?

Určitě bylo dobré, že jsme do EU vstoupili. V té době poměrně dobře fungovala. Za její současný vývoj však neseme určitý díl odpovědnosti i my.

8. Selhaly polistopadové vlády v budování demokracie a tržního hospodářství?

Které? Takto paušálně to nelze posuzovat. Některé odvedly obrovský kus práce. Problém je podle mě v tom, že Nečasova a Sobotkova vláda nedostatečně rozpoznaly rizika globálního vývoje a nepřipravily ČR na složité období, do kterého jdeme. Jednou z příčin je příliš setrvačné vidění reality, nepochopení obsahu historického zlomu, kterým prochází celá naše globální civilizace. Následkem setrvačného vidění byla ztráta vize, étosu a následná demoralizace při výkonu správy země, považování za normální toho, co normální není.

9. Zbohatli schopní a pracovití nebo jen ti bezskrupulózní a všeho schopní?

Pochopitelně, že pro schopné a pracovité změny po listopadu 1998 nabídly obrovské příležitosti. Jsem přesvědčen, že velká většina lidí, kteří disponují dostatečně velkým majetkem pro plnohodnotný život, zbohatla poctivě. Ovšem jiní bohatli i tím způsobem, o kterém hovoříte. A v některých případech i rychleji. Podle mě je však mnohem významnější otázka, zda společnost směřuje k vytvoření větší míře rovnosti podmínek pro společenský vzestup nezávislý např. na startovních majetkových poměrech, nebo zda je rovnost příležitostí spíše omezována a narůstá sociální segregace odvíjející se od narůstající majetkové nerovnosti. Je to otázka, která bezprostředně souvisí se stabilitou a efektivností fungování společenského systému.

Dostal jsem k pořadu velmi mnoho zajímavých ohlasů, jeden z nejzajímavějších je od Rudolfa Hegenbarta:

Dobrý den pane docente!

Včera večer jsem si užil. Prvně jsem poslouchal na Barandově rozhovor s presidentem Zemanem, po té na stejné televizi duel pana Soukupa s panem Babišem a posléze na ČT l pořad Máte slovo. Průběh mně připadal dost neuspořádaně a úloha paní Jílkové trošku trapná, byť si dovedu představit složitost ukočírovat takový rozporuplný kolektiv.

Bubeníček, Vondra a zejména Herman působili na mě dost odpudivě. Plácali obecné fráze bez znalosti skutečností. Uran nebyl dáván Sovětskému svazu zadarmo, ale za výhodné ceny, což dobře vím. U nás v okrese jsem znal podrobně situaci na Rožínce a v okolí, s činiteli Uranových dolů jsem byl ve stálém kontaktu. Zdálo se mně, že jste na hloupé tvrzení Bubeníčka nereagovali dostatečnými fakty. Stejně jako na oblast životního prostředí, o kterém se zmínil Vondra. Této oblasti byla věnována pozornost a napravovaly se chyby, které amatéři v zemědělských družstvech způsobili v 50. tých letech. Vzpomínám si, jak jsme předsedům družstev pouštěli film akademika Blatného s přednáškou o nesprávném přístupu k melioracím a následných důsledků ve změně krajiny, k likvidaci remízků, k likvidaci zátarasů na polích, aby voda neodváděla ornou půdu apod. Ve Zlíně jsme například mj. zastavili připravované vytápění lignitem apod. Každý podnik, zemědělské družstvo, měly mít krátkodobé a dlouhodobé plány v ošetření krajiny a jejího rozvoje. Obdobné aktivity se konaly na celostátní úrovni, byť někteří vládní činitelé brzdili jakýkoliv pozitivní námět. Například odsíření elektráren mohlo být ukončeno ve spolupráci s republikou Severní-Porýní-Vesfálsko již v roce 1991, ale pan Obzina vše zhatil. Mohl bych uvádět další příklady, ale to není nutné.

Ze včerejšího pořadu „Máte slovo“ jsem si cenil přístupu delegace Valenčík, Procházková, Kováčik. Měli jste to složité. I zde se mně zdálo, že Jílková byla nakloněna jiným směrům. Snažili jste se, ale nedostávali jste potřebný prostor. Přitom bylo třeba zásadně utnout Vondru za jeho aktivity jako ministra obrany (o to se pokoušel jeden bývalý důstojník a Vondra ho označil málem za zrádce), ale především Hermana, připomenout zločiny církve po Bílé hoře, praxi tělesného psychického poddanství kdy církev schvalovala možnost vstoupit do manželství a nevěsta musela jít na týden před svatbou na faru (mnohé se vůbec nevrátily protože zřejmě bojovaly s faráři proti jejich svinstvům ), nebo se vyjadřovala církev, kdo se může z obce vystěhovat a kdo nesmí. To všechno jsem poznával při studiu historie naší obce od roku 1366.

Trošku mně vadili některých mladých, kteří nic nezažili, ale vyjadřují se krutě proti komunistům.

Takto jen kusá poznámka k vašemu včerejšímu boji v pořadu CT „Máte slovo“. Všem vám blahopřeji, byli jste stateční.

S pozdravem

Rudolf  Hegenbart

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5176-bolsevicke-peklo-u-jilkove-ohlas-hegenbarta.html

 
199 Komentářů k „Bolševické peklo“ u Jílkové. Ohlas Hegenbarta.

 1. Josef Švejk napsal:

  Klobouk dolů pane Valenčík! Mít za diskutéra Vondru a Hermana nevydal by ze sebe ani slovo – pro samé zvracení.

  • jop napsal:

   POZOR, TROLLIA VÝSTRAHA

   nick FOREVER SLAV je troll, jeho príspevky sú manipulujúce, zavádzajúce a hlavne klamlivé.
   Troluje a zasiera diskusiu ideologickým odpadom.

 2. Forever Slav napsal:

  Mlácení prázdné slámy. Velmi zajímavá by byla diskuze o založení a původu hrůz komunismu. Což není to, co současný (židovský) mainstream chce.

  Vrtalo vám hlavou, proč všude je jen neustále omílán židovský holocaust – v médiích, filmech, dokumentech atd., ale o holocaustu Rusů (zejména v letech 1917-1939) spáchaný žido-komunisty, o táborech smrti – sovětských koncentračních táborech a gulazích, (židovské) NKVD a ČEKA, hladomoru na Ukrajině, židovském finančním a materiálním sponzoringu komunismu atd., nikde ani Ň?!

  Nedivte se, když téměř celý mediální prostor a politiku ovládají lidé Izraele. Žárlivý bůh Izraele vedle sebe žádného cizího boha nesnese – holákost FIRST! Holocaust Rusů během rudého teroru v SSSR zamlčen. Žádná muzea a pomníky a věčné připomínky a piety po celém světě.
  Aneb když světu vládnou synové Izraele.

  Stejně tak téma na žido-zednářském podvodu jménem 17. listopad 89. Zesnulý „antisemita“ Miroslav Dolejší má k tomuto tématu stále dost co říct.

  Stejně tak by byla dobrá diskuze k tématu novodobé komunistické rasově rovnostářské ideologie jménem neomarxismus, která ovládá Západ a má opět původ u jarmulek.

 3. proud napsal:

  „Mlácení prázdné slámy. Velmi zajímavá by byla diskuze o založení a původu hrůz komunismu. Což není to, co současný (židovský) mainstream chce. „…………dnes uz rikam,ze naprosta picovina!K hovnu dobra!Jedina prinosna a produktivni diskuse v soucasnosti je o budoucnosti,novym systemu a o vsem co s nim souvisi,tedy o ovcanech a jak jim pomoct ze sebe udelat obcany! To vsechno ostatni je mlaceni prazdny slamy a mrhani casem i potencialem!Picoviny a jejich rozebirani vedouci jen k rozdelovani se a pritom nikdo vlastne nezna pravdu!

  • proud napsal:

   Nez hledat stary pravdy,dobre schovany,je lepsi budovat pravdivou budoucnost a tu si uz nenechat vzit,pak bude pravda mezi vsema!

  • Forever Slav napsal:

   Já naznačoval, že je mlácením prázdné slámy diskuze na téma, zda bylo za minulého režimu lépe. A to osobně jinak považuji komunistickou rovnostářskou ideologii za nenormální.

   Daleko smysluplnější by bylo veřejnosti zpřístupnit informace a diskuzi právě na téma, co jsem uvedl výše.
   Pravda, většina lidí nám zřejmě neuvěří, ale i jeden jediný člověk, co si vzal červenou kapsli a otevřel oči, má velkou hodnotu.

   Zuří mj. i informační válka. Svět kolem nás je Matrix a většina lidí žije v iluzi – je to tak pohodlnější.
   A v tuto chvíli má právě každý člověk, co otevřel oči, vysokou hodnotu.

   • proud napsal:

    “ A to osobně jinak považuji komunistickou rovnostářskou ideologii za nenormální. „………….pak jsi proti prirode i zakonum Universa,co to znamena tedy tudiz taky nevis,ze to znamena rozsudek smrti kterej si lidstvo prave takhle samo podepisuje!……..Jak ses narodil a jak umres,povidej,mels a budes mit vic nez treba ja,nebo kdokoliv jinej?…..Nebudes,protoze to neni technicky mozny,jediny co je snad,nevim,mozny je ze budes bohatej duchovne,s tim nevim co se po fyzicky smrti deje ;-)

    • Forever Slav napsal:

     Mluvíte z cesty a mimo realitu.

     Je abnormální, aby každý člověk např. dostával stejně zaplaceno, bez ohledu na pracovní zásluhy a výkon. Stejně jako je nenormální, aby jednotlivci vlastnili stejně velký majetek, bez ohledu na vzdělanost, schopnosti a zásluhy.

     Nebo dostávat na základě „svých potřeb“.

     Nehledě na to, že v rámci komunismu (nepočítaje ztrátu svobody) mi může státní moc bez skrupulí sebrat kdykoli můj majetek a mé peníze. A já s tím nic nenadělám.

     Což se v kapitalismu, kde někomu dávám svůj majetek a peníze nanejvýš ze své osobní vůle, nemůže stát.

   • proud napsal:

    Jediny skutecny bohatstvi je co dokazes dat ostatnim,vsem,bez naroku na cokoliv!!! A s tim je kapitalismus kurevsky v rozporu:-)

    • Forever Slav napsal:

     To je snad věcí každého, zda někomu něco dá s nároky nebo bez nároků. O tom je i právě kapitalismus.

     A za další – jak chcete svou komunistickou utopii, třeba v rámci ekonomiky a majetku jednotlivců, zrealizovat?

     • proud napsal:

      To rozhodne je veci kazdyho,nekdo je na to dost daleko v makovici,jinyho drzej prachy a kapitalismus ve zvireci spodine!

     • proud napsal:

      Jak chci zrealizovat ze vsichni budou mit a dosahnou na vsechno? Lehce,vychovou v pravde a k pravde! Vic delat nemusim.Takzvanou „ferovkou“.V soucasny dobe to pochopitelne jeste nejde,mezi zmrdama tvyho kalibru,rikam vam krecci…. :-).Ale lidi se k tomu dopracujou,doberou,doufejme ze driv nez se kapitalismem znicej.

      • Forever Slav napsal:

       1. Vy pořád nechápete, že kapitalismus jako takový není o hamižnosti a „nesolidárnosti“. Zda je nebo není někdo hamižný či solidární, to je záležitosti jednotlivců (tedy i podnikatelů), nikoli kapitalistického systému.

       2. Rozumíte mé otázce? A ne, neberu za odpověď utopické létání v obláčcích.

       • proud napsal:

        Ty zase porad nechapes vyznam slova nenazranost a sobectvi s rvavosti a soutezenim, ktery kapitalismus pestuje a dava jako vzor uspechu…..svadis to na jednotlivce a uz nechces videt zes k tomu sam byl a jsi vy-cho-va-va-nej!!!
        To nejsou oblacky,jen skutecnost kterou ani nemuzes videt pro svy zmrzaceni!

        • Forever Slav napsal:

         Sobectví a nenažranost je v člověku. To není problém kapitalismu.

         A je snad takový komunistický byrokrat vzorem „solidarity“ a „sociálního cítění“?

         Podívejte se třeba do komunistické Severní Koreji, kde velká část lidí žije v bídě a zaostalosti, o nějakých hladomorech nemluvě. Ti si o „zlém“ kapitalismu můžou nechat jen snít. ;-)

         Byl to kapitalismus, co miliony lidí vyvedl z chudoby, bídy a zaostalosti. Komunismus naopak celé země zavedl do bídy a zaostalosti. Komunismus jen umí ničit, co „zlý“ kapitalismus vytvořil. A nebo zkrátka vycházet z toho, co kapitalismus vytvořil, protože socialismus sám od sebe neumí zemi např. vytáhnout že zaostalosti a bídy či posunout zemi ekonomicky a životní úrovni výš.

        • .lak napsal:

         Absolutní blábol. Z toho co tu vybudovali poválečné generace si kořistí tržníci dodnes ovšem už na dluh zahraničním vlastníkům. A z takřka soběstačné země na 7. příčce je bandustan někde na 150.té příčce mezi zambezi a kambodžou v rozvojové zemi za mrzké mzdy mlaskoni.

         Pravdou je že v pindostanu se 400. miliardářů odvolalo kongresu že nechtějí snížit daně protože už se nemohou dívat na tu bídu a utrpení okolo doma, to zase jo.

        • .lak napsal:

         A jsou kryptokomunisty :-D

        • Forever Slav napsal:

         Srovnejte si tehdejší Západ a socialistické Československo. Československo za socíku se svou životní úrovní bylo o mnoho příčkách níže, než západní svět. To jsou fakta.

        • proud napsal:

         Kdes ty fakta sebral? :-))))))))))))))))))) Byls vubec na „zapade“? A dostal ses dal nez k prvnimu pozlatku? :-)))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Abys jakoukoli zemi a jeji lidi poznal,musis v ni zit a pracovat cirka 10 let………o cemz u tak cirka 17 letyho smrada jakym se jevis bejt,silne pochybuju ;-)

        • proud napsal:

         Jestli jsi nahodou,ale fakt jen nahodou starsi,pak ti radim mazat k doktorovi a lecit se.Rozumove zamrznout na 17.,pro tebe muze bejt dost nebezpecny,ze i pro ostatni na to jak uz vime,kapitalisticky seres.

       • proud napsal:

        Zapominas i jiny vychovy u kterejch ti je mamon naprosto k hovnu!A ze jich je……..

       • proud napsal:

        Vsechny ostatni schopnosti krome honeni penez,postaveni a moci,s nima i onoho rvani se a podvadeni na vsechny zpusoby ktery s tim primo souvisej,jsou potlaceny,az na jednu,schopnost zabijeni,a u ty ti jsou i prachy k hovnu,kdyz nastoupej profici.Pomuze jen naprosty utajeni,ktery „niz a dole“ neni mozny…… To vsechno by „muj“ system beze zbytku zrusil!

        • Forever Slav napsal:

         Zatímco komunismus, který má na svědomí jen 100 000 000 lidí, není o zabíjení, podvádění, chamtivosti a nenažrané touze po moci, že? ;-)

         A vy komunisté ještě máte k tomu tu drzost napomínat z tohoto kapitalismus? To je neuvěřitelný!

        • .lak napsal:

         To je jak o hladomoru na ukrajině a v rusku. Kdy kulaci vybily voly a nemohli prostě tím na jaře osít. Pro sebe zásoby měli to zase jo. A zatracení kolchozníci v poté založených družstvech je neměli rádi, no.

       • proud napsal:

        Kazda schopnost dobra vsem by pak mohla vyniknout!

       • Petr C napsal:

        Vy zase placate. Kapitalismus ze neni zalozeny na hamiznosti a nesolidarnosti? Prave ze na tom zalozeny je. Urvi co muzes nebo vypadni z kola. A po nas potopa. To je zaklad kapitalismu. Vysledky jasne hovori. Kvalitni zdravotnictvijen pro nejbohatsi. Valky a zbrojeni jede ve velkem. Vykradani prirodniho bohatsvi jen pro par lidi.Stale min a min prislusniku stredni tridy. System zalozeny na dluhu. Navic pokud by lide u nas v Canade museli splatit osobni dluhy maji jeste vetsi hovno nez prumerny delnik v CSSR. Pokud by se lide nezadluzovali, tak zas neni byznys. Prave kapitalismus nuti k hamiznosti a nesolidarnosti.
        Jinak komunismus je utopie a navic ho dorazili zidi.

 4. proud napsal:

  Prave jsem zaslechl zajimavou myslenku…….:“Po tisice let byla lidska mysl ve valce sama se sebou.Nabozenstvi,marxismus,fasismus,kapitalismus.Zvucne teoreticke myslenky,ale kazda z nich byla porazena zasadni chybou v lidske psychice.Lidskou sobeckosti a marnivosti,ktere jsou v nich hluboce zakoreneny.“ Jak vidno,nic se pred nami neskrejva a prave proto to nedokazeme registrovat.

  • proud napsal:

   Kdo o tom uci? Nikdo! Nenajdes to v zadnejch skolnich osnovach…….

  • Forever Slav napsal:

   Tady trochu míchate jablka s hruškami. Kapitalismus je postaven na lidské přirozenosti. Na schopnostech, vzdělanosti a zásluhách jednotlivců, tvořící dané hodnoty.

   Naproti tomu marxismus a obecně komunismus byl vytvořen a založen na utopické ideologické představě sociálního rovnostářství lidí, bez ohledu na schopnosti, talent a zásluhy jednotlivců, tj. na ignorování lidské přirozenosti.

   • proud napsal:

    „Tady trochu míchate jablka s hruškami. Kapitalismus je postaven na lidské přirozenosti. Na schopnostech, vzdělanosti a zásluhách jednotlivců, tvořící dané hodnoty. „…………tak to jsi hodne mimo:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Tak moc oslavujes populismus,kolaborantstvi,zanedbavani rodiny,niceni vseho za jakoukoliv cenu jen kdyz se vydela,korupci a elitarismus???????????? Nic jinyho totiz kapitalismus nebyl,neni a ani nebude,nemuze bejt!

    • proud napsal:

     Jestli ti ty veci prijdou jako prirozeny,pak musis bejt takova mrdka,ze ji neni jen tak rovno.To neni nadavka,to je skutecnost kterou ty sam deklarujes svym prohlasenim!

    • Forever Slav napsal:

     „Tak moc oslavujes populismus,kolaborantstvi,zanedbavani rodiny,niceni vseho za jakoukoliv cenu jen kdyz se vydela,korupci a elitarismus???????????? Nic jinyho totiz kapitalismus nebyl,neni a ani nebude,nemuze bejt!“

     ???????

     Populismus a kolaborantství? Můžete toto definovat v rámci kapitalismu?

     „…zanedbavani rodiny,niceni vseho za jakoukoliv cenu jen kdyz se vydela,korupci a elitarismus…“

     Jestli někdo zanedbává nebo nezanedbává rodinu, je osobní odpovědností jednotlivců, ne systému.
     Korupce byla zatím součástí každého systému, téměř od samého počátku dějin lidstva. A víceméně většinou jde opět o záležitost osobní odpovědnosti jednotlivců, nikoli systému.

     Elitarismu? Můžete toto slovo prosím definovat? A v rámci kapitalismu?

     „…niceni vseho za jakoukoliv cenu jen kdyz se vydela…“ Můžete toto vysvětlit? Děkuji.

     • proud napsal:

      Jsi blbej,nebo to jen delas? Mas za to ze lidi stojej u linek pro kapitalisty od nevidim do nevidim a honej prescasy,kazdou korunu a zanedbavaj rodiny,vychovu deti sobe pro radost??????

      Ze se fotej navzajem po fabrikach aby meli dukazy ze nekdo „porusil“ a za odmenu,financni a postupovou(populismus) ho napraskali(kolaborantstvi),jen tak sobe pro radost?

      Smrdi ti elitarismus ve spojeni s kapitalismem? Kdy ziskavas maximum penez a postupujes po zadech tech kdo na tebe delaji mezi smetanku co si kupuje i zakon(elitarstvi)?
      I v tom komunismu ac jsem ho rad nemel z jinejch duvodu byla korupce proti kapitalismu minimalni,coz bylo dany prave onim systemem!

      • Forever Slav napsal:

       Opět váš komentář je úplně z cesty.

       „Mas za to ze lidi stojej u linek pro kapitalisty od nevidim do nevidim a honej prescasy,kazdou korunu a zanedbavaj rodiny,vychovu deti sobe pro radost??????

       Ze se fotej navzajem po fabrikach aby meli dukazy ze nekdo „porusil“ a za odmenu,financni a postupovou(populismus) ho napraskali(kolaborantstvi),jen tak sobe pro radost?“

       1. Jednak šlo o osobní rozhodnutí těch lidí. Měli např. možnost se pořádně ve škole vzdělat, aby nemusely takto dřít.

       2. Toto není záležitost kapitalismu, ale opět jednotlivců (zaměstnanců i podniktelů). Jednak nežijeme v utopili, těžká práce pro určité nižší vrstvy obyvatelstva prakticky vždy víceméně existovala téměř po celé dějiny lidstva.
       A za další, neuvádíte fakt, že ti „zlí“ kapitalisté svými investicemi (ze svých peněz) vytvořili pro lidi ona daná pracovní místa. Díky těm „zlým“ kapitalistům je dostupná zdravotní péče na mnohem lepší úrovni, než v dávné minulosti – úmrtnost je výrazně menší oproti minulosti. O tom mohli lidé v minulosti jen snít. Stejně tak pokrok vědy, výzkumu, kulturní oblasti a místa odpočinku atd. Toto vše díky „zlému“ kapitalismu. Díky „zlým“ kapitalistům, co do toho vložili své peníze, své investice. Díky „zlému“ kapitalistického trhu.

       „Smrdi ti elitarismus ve spojeni s kapitalismem? Kdy ziskavas maximum penez a postupujes po zadech tech kdo na tebe delaji mezi smetanku co si kupuje i zakon(elitarstvi)?“

       3. Úspěch daných jednotlivců je v kapitalismu závislý na schopnostech, vzdělanosti a talentu. To je zcela normální. Co na tom nechápete?
       Nevzdělaný pracovník u pásu asi sotva může řídit nějaký podnik, správně investovat a vydělávat miliony či miliardy.

       A pokud chcete nějakým lidem vykonávajících těžkou práci pomoci, zkuste třeba, já nevím – ve vědě a výzkumu vynaleznout něco, co těm lidem ulehčí práci.

       Nadáváním kapitalismu je to nejhorší, co můžete dělat. Kapitalismus za toto nemůže. Jestli nadávate na něj, pláčete na špatném hrobě.

       4. Právě že v socialismu bujela korupce na velké úrovni, např. v SSSR na vysoké míře.

       A zrovna komunisté by o udavačství měli raději pomlčet. ;-)

       • proud napsal:

        „1. Jednak šlo o osobní rozhodnutí těch lidí. Měli např. možnost se pořádně ve škole vzdělat, aby nemusely takto dřít.“…………odpovim ti uz jen na tohle,protoze dal zblebtas mimo misu,prestal jsem te brat vazne! Takze,podle tebe je kazdej povinnej se ucit a splhat,kdyz na to nema,je k nicemu,nejlepsi udelat z nej otroka,nebo ho odstrelit,to z toho plyne,milej „kapitalisto“! Jiny hodnoty se nevyznavaj,prestoze spousta z lidi co jim nejde navymejsleny „prejuceni a ondoktrinalizace“ ma hodne co nabidnout po jinejch a lepsich strankach,a to je prave to v cem jsi ty a vsichni tobe podobni uplne v pici a proc v ni skonci i tenhle ismus……..!!! A tim jsem skoncil i ja s tebou.

        • Forever Slav napsal:

         Opět mimo mísu váš komentář, soudruhu proude.

         Jednak, cpete mi do pusy něco, co jsem neřekl. Narážel jsem právě na to, že člověk s danou úrovní vzdělání a schopnostmi se nemůže divit, že skončil v oblasti tam, kde skončil. To ale není vina kapitalismu.

       • Petr C napsal:

        Mate plnou hubu osobniho rozhodnuti, vse svalujete na jedince. V kazdem systemu zalezi na rozhodnuti jedince otazka je kdo ho bude respektovat.
        K te vasi jednicce. Za komousu meli lide mnohem snadnejsi pristup ke vzdelani nez co vidim tady u nas, nebo v USA a na zakladni a stredni skole mnohem kvalitnejsi.
        Zli kapitaliste vytvorili pro lidi pracovni mista ? To nebyt hodnych kapitalistu lidsvo by koukalo do oblohy a zahrival by je lisejnik? Dostupna lekarska pece? Samozdrejme ze by mela byt lepsi nez za komousu. Vzdyt za ty roky udelala veda milove kroky. Jiste stejne plati pro umrtnost.
        Uspech v kakitalismu zalezi na penezich. Vzdelanost se moc nenosi, a talent pokud nemate penize a znamosti si muzet strcit do zadku.
        Vydelavat miliony ci miliardy. No myslim ze mam toho vaseho placani dost. Ted jste mne presvedcil.

        • Forever Slav napsal:

         Jen bych vás chtěl upozornit, že nežijte v kapitalismu, ale korporativismu.

       • anonym napsal:

        Blbej a fašista k tomu….

     • proud napsal:

      Takze si nalejeme cistyho vina: Jsi blba kunda co vi naprosty hovno jak o socialismu,tak o kapitalismu,ale nebrani ti to blbe zblebtat!!!

      • Forever Slav napsal:

       Jak typické pro komunistu – dojdou -li argumenty, začne útočit. Typická věc pro ruďásky. ;-)

       Z toho, co píšete, je vidět, že tématu ekonomiky a obecně oblasti ekonomie, kapitalismu a komunismu rozumíte jako kozel petrželi.

       Doporučuji vám vřele vyznamného a uznávaného zesnulého ekonoma Miltona Friedmana- jeho projevy a díla. Nebuďte beran a studujte.

      • Forever Slav napsal:

       Jak typické pro komunistu – dojdou -li argumenty, začne útočit. Typická věc pro ruďásky. ;-)

       Z toho, co píšete, je vidět, že tématu ekonomiky a obecně oblasti ekonomie, kapitalismu a komunismu rozumíte jako kozel petrželi.

       Doporučuji vám vřele vyznamného a uznávaného zesnulého ekonoma Miltona Friedmana – jeho projevy a díla. Nebuďte beran a studujte.

       • proud napsal:

        Mam nastudovano,zadnej strach,ale tobe by to prospelo vic,nevazat se ,ale odvazat se a studovat VSECHNO,coz evidentne ani nevis co znamena!

       • přemítač napsal:

        Podívejte, rozlišovat starý a přítomný režim a pořád někoho vinit smysl nedává. Základním principem, který je postavený bude vždy útok na lidské povahy, schopnosti, či slabosti. Tam je prostor vždy. Problém je v lidech ne v režimech, nicméně zkusme si někdy pohovořit s lidmi v obyčejné kavárně či jen u drinku na baru nebo v pitomé hospodě nebo v obyčejném supermarketu, pro většinu je na onom piedestalu osobní blaho a rodina, ostatní „choulostivá“ témata odpálkují v prvních větách. Z toho plyne, že je nezajímá „vyšší“ vrstva či uspořádání, je zajímá jejich realita a řekněme si popravdě většinu ovládá lenost už jen v rámci učení se, nebo vzdělávání v těchto otázkách místo čučení do bedny každej večer. Máme tu starší generace co komunisty proklínají, stejně tak tu máme střední generaci co čekala, že po komouších se i po 30 letech dožijou jakéhosi lepšího života a víceméně se zárukami, které poskytoval komunismus (at už půjčky pro novomanžele, jistý důchod, či jistou práci) To podle mého nynější generaci nejvíc trápí, v rámci střední třídy jde o to, že chcou záruky v základních bodech jako je zdravotnictví, důchod, bydlení, rodina. Za onu 30 letou práci čekali „odměnu“ asi v těchto rozměrech. Jenže tzv. kapitalismus jim toto nezaručil, ta privatizace je a byla nemilosrdná (spíš ale lidská hamižnost) stále jsou totiž v nich ty programy, kdy tzv. důvěra v činovníky nahoře je pro ně automatická, takže jsme opět u těch nůžek, kdy se ti lidé co řídí kolotoč rozdělování peněz prostě myšlenkově odtrhli (což není zas takový problém) a nějak z mého pohledu zapomněli na to, že jsme jako lidstvo komplexní fenomém, stejně jako sám život. Nemohu se zbavit dojmu, že lidé co jsou na vršku prostě mají rádi ten pocit oné vyjímečnosti či stavu významnosti před plebsem. Argument typu měli se líp učit je zcestný dle mého, jelikož je to nereálné a musí tu být vždy poměr těch co něco ví a něco neví, ale z pohledu ekonomicky či finančně gramotného člověka, nemůžeme brát jako normu společnosti to, že je přirozené prostě vymýšlet takový paskvily jako jsou exekuce s enormním nárustem profitu pro kárajícího. A takových vydřidušských zákonů je mraky. To třeba pro mne je nepochopitelné, to nesouvisí s inteligencí či jakýmsi druhem „vděku“ za to co pro mě předchozí generace udělaly. Chápeme se? V této přítomnosti je kapitalismem vykořisťované ono sociálno, přičemž ty odpory lidí budou stejně stoupat, jelikož jsme tvorové sociálně založení. Nahradit vše peněžním motivem je to, co nás degeneruje a degraduje na pozici humanoida. Pokud odstrčíme peněžní motiv pro skutky jakéhokoliv jedince z čelního motivu, můžeme přemýšlet úplně jinak, budem vědět, že tu bude vrstva sociálně založených, kteří budou pracovat řekněme pro potravinovou soběstačnost, zdravotnictví ap. A vsadil bych se, že v poměrové většině národa tu budou lidé co tohle budou chtít dělat. Jelikož buzerováním, časovým nátlakem, stresem, apelováním na „výkon“ (jak na KW u motoru) docílíme jedině odporu k práci celkově, spíše k nenávisti. A zpět se vrátím není to o komouších či kapitalismu či marxismu. Neobhajuju tu nic z toho, ale člověk je od přírody sociální tvor. Zkusil jsem jen při mém objíždění firem se z legrace optávat na to jak jsou lidi spokojený s prácí (ne s výplatou) a většinu štve kdo? Šéf či nadřízený, který se pořád dokola řídí těmi pravidly „výkonu“ a „profitu“ nic jinýho neexistuje. Lidstvu vládne hedonistický kalkul. Z tohoto úhlu nelze opomenout to, jak nás blahobyt zabíjí. Samotná robotizace budiž zářným příkladem, nebudem si umět už nic udělat, stroje už nám tak berou práci, při které je pro každého tolik důležitá tvorba a kreativita při samotném procesu. Můj synovec básní a sní o tom jak vše budou dělat stroje, ale když ho v teenagerovském věku shlédnete je už teď kypějícím bochníkem. Tomu říkáme ideály a sny kapitalismu no. Jenže ono nás to zahubí, pokud nebudem chtít přiznat, že vzájemná práce na sobě navzájem je pro nás klíčová, stejně jako v rodině, kdy táta umí to, máma zase to, ale společně si uměj i hrát a učit svý potomky do další žívotní etapy. To dává smysl a učí nás to toleranci i ke stáří, tam je asi klíč k té lidskosti a tu bychom si neměli nechat vzít ani za cenu sebelepšího blaha.

      • benmil napsal:

       Víš, co říkal Werich? Když debatuješ s blbem, za chvíli jsou blbové už dva.

   • Petr C napsal:

    Clovece, vy tu placate presne to co nas ucili v obcance o socialismu.
    Ano kapitalismus je zalozen na schopnostech. Nejvic to vyhovuje tem vsehoschopnym. Vzdelani ? Proto jde vseobecne skolstvi do prdele a odborne skoro pro ne moc majetneho skoro nedosazitelne. Zasluhy jednotlivcu? Jake zasluhy ? Za ty vas ojebou i na duchodu.

   • anonym napsal:

    Ježíši, ty jsi vůl…kterou školu studuješ?

 5. Paul Durham napsal:

  Ovšem hysterický uranový duet-jekot bubeníka a jílkové si asi dám do telefonu jako buzení :-)
  app. nikdo na levé straně nebyl schopen ty lži o tom, že lidovci NIKDY nespolupracovali s KSČ komentovat , slabota, to samé blití promopra vondry , atd. , prostě dokonalá manipulace jedné židovky

 6. Forever Slav napsal:

  Pane proude, jedna otázka na vás:

  Jste si jistý, že vůbec žijete v kapitalismu?

  • proud napsal:

   Tak rikas tomuhle hybridnimu bordelu tady????

   • Forever Slav napsal:

    Odpovíte na otázku? Pokud jste toho schopen. Jestli totiž absolutně nevíte, co to kapitalismus vlastně je, pak je naše diskuze skutečně zbytečná.

    Proto tato otázka jako ověření, zda aspoň víte, co to kapitalismus je. Chápete?

    • Maroš napsal:

     KAPITALIZMUS sídli v hlave! Je to cielená honba za ziskom a jeho hromadenie za účelom ešte väčšieho zisku. Kapitalizmus je – triviálne – chamtivosť „mať“ – odôvodnená starosťou o druhých. Rozdiel medzi „kapitalistom“ a jeho robotníkom je len v tom, kto koho drží v tejto honbe za gule!

     • Forever Slav napsal:

      Takže vůbec nevíte, co to kapitalismus je.

      Vaše marxistické bláboly nebudu nějak zvlášť komentovat.
      Jen dodám:

      Zato váš milovaný komunismus není o chamtivosti, honbou za ziskem (či mocí), že? :-)
      Takový komunistický byrokrat, to je vzor čistoty, solidarity a sociálního cítění, že?

      „Zlej“ kapitalista!

      Vaše ideologie má na svědomí smrt až 100 000 000 lidí, jinak nic.

      A třeba v komunistické Severní Koreji velká část lidí žije v absolutní chudobě, bídě a zaostalosti. A hladomorech, co místy proběhly, nemluvě.

      Ach, ten „zlý“ kapitalismus.
      O tom si řada Severokorejců může nechat jen zdát.

      Mj. byl to kapitalismus, co miliony lidí vyvedl z chudoby, bídy a zaostalosti. Komunismus naopak celé země zavedl do bídy a zaostalosti. Komunismus jen umí ničit, co „zlý“ kapitalismus vytvořil. A nebo zkrátka vycházet z toho, co kapitalismus vytvořil, protože socialismus sám od sebe neumí zemi např. vytáhnout pořádně ze zaostalosti a bídy či posunout zemi ekonomicky a životní úrovni výš.

    • proud napsal:

     Jdi do pici s tou vyrobnou nelidi ktery rikas kapitalismus,neumis cist?Jasne jsem ti napsal,ze s tebou,jakozto s debilem koncim! Je totiz zbytecny jak spravne napsal benmil,komunikovat s blbcem!

    • .lak napsal:

     Kapitalismus byl v minulém miléniu. Teď je to primárně hra majitelů banksterů tiskáren cenin s vazalskými fašistickými korporáty rvačky likvidace konkurencí i kdyby měli jít na buben o lidských zd(st)ojích nemluvě. A když přičteme kalegriádu neomarxistů kterými zřizovateli jsou právě neoliberálové oněch bank a masomlýnků úžer dostanete cestovku výletníků a osadníků s nekonečným tiskem € kterou cálují zaměstnavatelé velkomožných br. dómu hrůz.
     https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
     https://www.youtube.com/watch?v=IuQkrqQ89nw

     • .lak napsal:

      Dvou kontinentů privilegovaných živenými vymírajícími domorodci. A puč si mozek jestli to vidíš jinak.

 7. Forever Slav napsal:

  Už toho létání v rovnostářských utopických obláčcích bylo myslím více než dost. Teď trocha reality.

  Zdejším komunistické rudé letce:

  Milton Friedman – sestřih nejlepších momentů
  https://youtu.be/hKMNQcavA8s

  Paul Joseph Watson – proč je kapitalismus skvělý
  https://youtu.be/X6irqQwqhrk

  • Maroš napsal:

   Forever SClav – namiesto Miltona Friedmana si mal radšej objaviť dedov komiksový pornočasopis – v ňom je viac reality. Ešte tu zajeb nejaké monetaristické heslo o slobodnom trhu, ktorý všetko vyrieši, pridaj ku tomu Maltusove sociálny darwinizmus – a môžeš ísť robiť poradcu Sorosovi, ako vytunelovať Wall Street. Samozrejme za predpokladu – že budeš 100 rokov živý a zdravý – čo zjavne zdravý nie si – si len dravý ambiciózny = naprogramovaný užitočný idiot Západu – myslené NEkultúrne.

   • Forever Slav napsal:

    Nápodobně, soudruhu. ;-)

    Jen pro vaši informaci – Soros se hlásí k marxismu-trockismu. Dle svých vlastních slov pracuje „marxistickým způsobem“.

   • Forever Slav napsal:

    Mj. zhlédl jste aspoň ta výše vložená videa?

 8. Novapalo napsal:

  Socializmus bol podstatne lepší ako súčasná demokracia – teda sebectvo a individualizmus ako vrchol a koniec ľudstva??!! To je len pre hlupákov a otrokov. Už som si tým istý. Škoda, že Rusi to neurobili ako Čína. Západ je už totálne degenerovaný a preto my Slovania sa musíme spojiť a „duchovne obrodiť“. Musíme odmietnuť všeobecnú duchovnú degeneráciu Západu a Vatikánu a ich ideológiu demokracie – teda sebectva a duchovnej degenerácie na úrovni rovnostárstva…. Vatikán je ideologická moc Západu a je proti nám Slovanom. Z kresťanskej ideológii vytvorili najnechutnejšiu a najzvrhlejšiu ideológiu proti prirodzenosti – demokraciu…….. Vy somári všetci!!!!!!!

 9. jop napsal:

  slav,
  ja už sem nepíšem, ale tvoje bláboly ma vytrhli z letargie
  Kapitalismus je postaven na lidské přirozenosti
  no nie je, jediné čo je, že
  tvoje názory na postavené na tvojom přirození

  píš ešte, čo príspevok to perla ľudskej blbosti. Myslím tvojej blbosti

  A ak mi odpovieš, že ja neargumentujem, tak máš pravdu. Pre hlupáka tvojho kalibru nemá zmysel argumentovať.

  • jop napsal:

   oprava

   tvoje názory SÚ postavené na tvojom přirození

  • Forever Slav napsal:

   Odpověď hodná komunistického inteligenta. :D

   Čest práci, soudruhu!

   • jop napsal:

    slav
    nikdy som komunistom nebol, nič s ním nemám spoločné ani myšlienkovo.
    Komunizmus má pár dobrých myšlienok, ale väčšina je naivná.

    To však nemá nič spoločné s tým, aký si ty blb

    • Forever Slav napsal:

     Jste dobrý bavič. :D Proč nehrajete v cirkuse. ;-)

     • Forever Slav napsal:

      Oprava: Proč nehrajete v cirkuse? ;-)

      • jop napsal:

       slav

       máš problém. Keby niekto odšrauboval tú tvoju sprostú hlavu a vylial z nej tie sračky čo tam máš, a našrauboval by ti ju naspäť, ty by si umrel z prievanu medzi ušami.

       píš ešte.
       Nikomu som tu na serveri nenadával, ale blb tvojho formátu je skvelý cieľ.
       Podľa štýlu vyjadrovania a podľa toho, že ja ti hrubo nadávam a ty mi stále vykáš, odhadujem ťa na 20 ročného smrada s pupákmi na ksichte a s fotrom, ktorý si niekde nakradol a preto sa ty malý blbý smrad cítiš dôležitý

       • Forever Slav napsal:

        :D Trpíte demencí?

        Mluvíte jako nějaká nepovedená, retardovaná a zmutovaná postava Gandalfa, co si zapomněla vzít prášky proti demenci.

        • jop napsal:

         slav

         prv som trpel tak, že ak niekto písal bláboly tvojej úrovne, tak som ich vyvracal a vysvetloval že sú to bláboly. Už tým netrpím, už mám len posmech z primitívnych dementov tvojho typu obhajujúcich džunglu a právo silnejšieho psychopata nad morálnym Človekom. Lebo blbom nepomôže nič vysvetlovať, blbov treba iba tresnúť lopatou po tej tvojej sprostej hlave.

         Jediné čo pomôže je v detstve psychopatov dostať pod kontrolu, každému dať na krk elektronický obojok, aby ľudia videli že majú do činenia s psychopatmi.
         Ten obojok pre psychopatov by dnes na krku nosilo možno 99% politikov, 95% bohatých kapitalistov a určite 100% tých čo nám reálne vládnu.
         Ty si len taký malý primitívny smrad, ktorý hovno chápe a ktorého fotrovi tento džunglový systém silnejšieho zmrda vyhovuje.
         Keď tvoj foter umrie a ty nič nezdedíš, tak zdochneš od hladu. Lebo s takými sračkami v hlave nie si schopný žiadnej práce. len parazitovať vďaka tomu, čo tvoj foter nakradol

        • Forever Slav napsal:

         Děkuji. Jen jste potvrdil, že jste blázen a veškerá diskuze s vámi je zbytečná.

         PS: Nevěděl jsem, že u vás v Bohnicích mají internet.

        • jop napsal:

         slav

         znovu blábol
         Jen jste potvrdil, že jste blázen a veškerá diskuze s vámi je zbytečná

         mňa tu poznajú dva roky, so mnou diskutujú.
         S tebou tu v tejto diskusii už niekolko príspevkov bolo o tom, že s blbom je zbytočné diskutovať.
         Takže ten blázon z Bohnic si pre čitateľov tohto weby iba ty.

         Blb nepochopí že je blb, to že ti to povedali už traja ľudia ti zjavne nedopína.
         Sám povedz, či by ti pomohlo jebnúť lopatou po tej tvojej sprostej hlave. Alebo ani to už nepomôže.
         Si mladý a blbý, umreš starý a blbý. Problém je v tom, že takých blbov ako ty je na svete zbytočne moc

        • Forever Slav napsal:

         Prášky proti demenci jste si evidentně nevzal, jak je vidět.

         Blb zůstane blbem.

         Že neumíte diskutovat a trpíte ještě k tomu demencí, je váš problém. Za to kapitalismus nemůže. ;-)

         Kdybyste raději nějaký kapitál (či obecně do něčeho rozumně investoval), místo vašich dementních komentářů, vytvářel.

 10. Forever Slav napsal:

  Komunismus přišel na svět skrze žida. A to proto, aby došlo k dalšímu kroku naplnění proroctví Talmudu o pozemské světovládě dítek Izraele. Komunismus zotročil celé národy do kolektivistického rovnostářského otrokářství a za sebou zanechal až 100 000 000 mrtvých lidí. A žid komunismus posléze odhodil na smetiště dějin.

  Ale loutky jsou nepoučitelné. Komunisté prostě nepochopí, že udělali synům Izraele užitečné idioty, co je využili a posléze odhodili na smetiště dějin a nahradili jinou radikální utopistickou levičáckou ideologií jménem NEOMARXISMUS. A že komunismus je mrtvá utopistická ideologie.

 11. jan nowak napsal:

  .. pane Admine , For Sale ta~dy prossím Trollí : //

 12. Maroš napsal:

  Navždy Otrok – toto prepošli svojej alma mater – kvôli dedičnej genetike celej vašej Tor IP – trollujete debili zase z nejakej pražskej VŠ alebo univerzity, dotovanej USA ambasádov – tak nech sa o svojich dementov aj postarajú – toto je kontakt na organizáciu pre výskum zvláštnych chorôb – admin ti zasponzoruje letenku – jednosmernú – do kapitalistického raja – môžeš si tam popri tom, ako ti budú ťahať vodu z hlavy – leštiť jablká a zarábať tak milióny.
  Bee free Magor – Fly Away!
  https://rarediseases.org/for-patients-and-families/information-resources/undiagnosed-rare-disease-patients/

  Ja si dám na svoju demenciu řebříček – myší vocas, a budem snívať o ruskom kapitalizme s ďévočkami vo vani a na háku.

  • Maroš napsal:

   … naposledy mi ho vo vani vyhulil požičaný – na telefón – vianočný kapor – ho potom odpráskly hrdzavou harpúnou z chmelnice. Že im od hladu zožral špunta z vane…

  • jan nowak napsal:

   To toto nic neni.. já si letos objednal na wánoce – cez telefón Mrože – do wany..

   Michala

   • Maroš napsal:

    Nowaku – estli ja tě zalahnu v tém korytě, tak skončíš jak rohož z kočky, co vyrábajú tý kamióne…

    • jan nowak napsal:

     .. kocky !?
     Rohož ka z Krt ka.. kurwa drátek – teď sem ssi wzpoměl , že tady chybí na
     www webu Nadpis :

     ~~~~~~~~~~~~~~~ ! ! ! POZOR OUD ! ! ! ~~~~~~~~~~~~~~~

 13. jop napsal:

  Návrh boja proti trolom

  neodporúčam adminovi mazať foreslava, ale dá sa s ním vysporiadať takto:
  Ľudia čítajú diskusiu. Mnohí nevedia posúdiť hodnotu a pravdivosť diskusných príspevkov, lebo sa len učia chápať o čom sa hovorí. Teda môžu byť ľahko oklamaní.
  Čo treba robiť aby každý čitateľ na začiatku diskusie pochopil, koho má čítať opatrne?

  V každej diskusii je iba jeden prvý diskusný príspevok.
  Tí diskutéri z diskusie, čo do nej píšu v nejakom okamžiku pochopia, že niekto ako foreslav je trol, tak za tento „Prvý diskusný príspevok“ dajú krátku odpoveď: „pozor, forever slav je troll“
  Lebo každý čitateľ začína čítať diskusiu od začiatku, a hneď pekne na začiatku má od niekoľkých rôznych diskutujúcich upozornenie na trola, ktorý píše v tejto diskusii.
  Takže hneď na začiatku bude upozornenie pre čitateľa na niečo, čo nasleduje až neskôr v diskusii.

  Vymyslel som nový názov „Trollia výstraha“
  Ja dávam prvú „trolliu výstrahu“ za prvý diskusný príspevok

  • jan nowak napsal:

   A já za poslední !!
   .. Muheeee ; ))

   • jop napsal:

    nowak
    za posledný nemá zmysel, lebo už je neskoro a ľudia už trolovanie prijali za normálnu diskusiu
    a zároveň už nie je posledný tvoj príspevok ale môj príspevok.
    Preto tvoj návrh nie je správny

 14. Paul Durham napsal:

  líbíte se mi kluci – vy dělníci propagandy, příšernosti komoušů omlouváte příšernostmi korporátních fašistů a obráceně , s takovou dialektikou jděte do prdele všeci komplet

  • jop napsal:

   Durham

   písal som vyššie
   nikdy som komunistom nebol, nič s ním nemám spoločné ani myšlienkovo.

   po druhé, vymenuj mi príšernosti komunistov. Pričom ja neobhajujem „komunistov“.
   ale ak chceš niečo porovnávať, porovnávaj plusy a mínusy a nepoužívaj také silne znejúce slová „príšernosti komunistov“

   Lebo tí štbáci a sudcovia čo robili príšernosti neboli komunisti, boli súčasťou „socialistického systému“ tiež riadeného zmrdmi pri moci, a nemali so žiadnym komunizmom nič spoločné, len mali stranícku knižku

   po tretie, poznám tvoje príspevky už dlhšiu dobu, viac čítaj, viac rozmýšľaj a netrep blbiny.

   • proud napsal:

    To by bylo na dyl,obecne mas v jadru pravdu.Je faktem,ze komunismus co se tejka starosti o lidi nejde srovnavat s nicim co tu bylo a je,zatim je neprekonanej i ten socialismus,nikdo jinej se tak dobre o lidi postarat nedokazal.A co se tejka represi……je nejakej system,nebo byl,co by je nedelal? Co by se nebranil? To by nevydrzel ani „petiletku“! Ovsem ti ublizeni a „hlavne „ublizeni“ rvou jako turi a maj stejne hovno,a mit budou :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • proud napsal:

     Je faktem,ze jak dojde na mamon a elitareni,je to hlavne v lidech,ne tolik v -ismech,jenze zrovna ten socialismus ho dokazal udrzet alespon v jakz-takz unosnejch mezich,to nedokazal zadnej jinej.A nedokaze,jakmile je to ciste jen v mamonu,o cemz socik az tak uplne nebyl a proto si s tim dokazal poradit,coz podporuje mou teorii o tom ze jak grazlum(obecne) sebereme moznost vlastnit a mit vic nez okoli,tak skoncili a nemaji nic,cim by mohli skodit!!!

     • Forever Slav napsal:

      „Zlý“ kapitalismus škodil a „milý“ komunismus, který „držel mamon v únosných mezích“, zabil jen 100 000 000 lidí. Spokojen?

      • proud napsal:

       Zonglujes milionama koukam,aniz bys vedel cokoliv blizsiho,kdepak sis to cislo vycucal? :-)))))))))))))),jedna vec,ta druha,komunismus zabijel? Nebo socialismus? A kdo vlastne,Stalin,Lenin,Trocky,Franta z Horni-Dolni?…..A kdyz to tak sleduju,jestli se komancove vozili po takovejch imbecilech zidovskejch jako byl treba FlaskabiHavel,tak udelali lidstvu jen velkou sluzbu,bohuzel to nedodelali a i tohole mrzaka kolaborantskyho nechali behat,jako strejda Adolf uz pred nima jeho gaunerskyho fotra,taky dobre naslapnul,ale nedodelal…….treba by ti stihnul bejval taky ulehcit tvy trapeni,pac by ses vubec nenarodil,abys byl zbytecnej a otravoval s picovinama za almuznu…… :-))))))))))))))))))))))

 15. Paul Durham napsal:

  a ještě poznámka k drzému vystupování xindlů : nikdo z publika nebyl schopen větu : … naši vojáci hrdině bojují za naši vlast v Afghanistánu… na místě rozcupovat i s tím kokotem, co ji vypustil z tlamy , tolik k režii komedie

 16. Forever Slav napsal:

  Jak malé děti. To se jinak říci nedá.

  Co takhle místo nadávání na kapitalismus, páni soudruzi:

  1. Navrhnout vaši alternnaživu ke kapitalismu v dnešní době

  2. Nebo nějaký kapitál vytvářet

  PS: Jen pro vaši informaci, nežijete v kapitalismu, ale korporativismu

  • Maroš napsal:

   Jop – Pozor troll? To je ako v lese výstraha Pozor strom! – nie že doňho vrazíš sprostou gebulou! ProZápadniarsky idiot študentík niekde na gumárenskej politológii, filozofii, či ekonómii, si dal anglosaský názov Forever – Večný – lebo on sa na motorke nikdy nezabije, on rakovinu nikdy nedostane, a to ich harwardské označenie Slav je na to, aby v nás evokoval sugestívne Sclav – otrok.
   Je to len malá sprostá študentská piča, ktorá intenzívne masturbuje, lebo si nevie zarobiť lówe „podradnou“ fyzickou prácou niekde na stavbe, a tak trolluje za peniaze „univerzity“, aby mohla svoj objekt sexuálneho záujmu pozvať na obed, alebo si kúpiť lepšie handry na zaujatie pozornosti. Pred ktorú nikdo na tých ich cvičeniach pochopiteľne nezavesil pravdivé informácie, pretože aj dnešný systém neučí debilov na VŠ skutočné vzdelanie, len vyššiu kvalifikáciu na sofistikovanejšiu exploatáciu tzv. „múdrych“ otrokov, ktorí sa – to je podstatné – stávajú auto-otrokmi dobrovoľne a s nadšením, a udržiavateľmi systému otrokárskych mravcov, ktoré udržiavajú svoje mravenisko pomocou násilia a debilizačných feromónov – to nie je fikcia, ale reálny model odkopírovaný zo živočíšnej ríše – Rotschildovci sú aj uznávaní entomológovia – pozrieť Miriam R. a jej otca! Dik seriál pre deti – Ferda Mravenec.

   Príbeh vášho zotročenia
   https://www.youtube.com/watch?v=wuevttoLHQI
   Money As a Debt – Peníze jako dluh (CZ) = FINANČNÁ PYRAMÍDA, lebo nič iné to nie je!
   https://www.youtube.com/watch?v=ISCSdnw1Efk
   Harvardský projekt samozničenia Slovanov – v ruštine
   https://www.youtube.com/watch?v=Tl2dm-u9uuo
   Harvardský a Houstonský projekt – Plán na likvidáciu Slovanov – v slovenčine
   https://www.youtube.com/watch?v=bUoJIqpT4iA
   Keď zničenie nejde pomocou ideológie, musí to ísť pomocou násilného rozvratu!
   Ekonomický vrah Korporátokracia Low
   https://www.youtube.com/watch?v=8rqr5HG_yrQ
   17.11.2016 1989 – Podvod storočia
   https://www.youtube.com/watch?v=dD0YAqxR5do
   Quanti- Alchymisté z Wall streetu – CZ titulky
   https://www.youtube.com/watch?v=ji-WdIQk0JI
   A súčasní debilizátori študujúcej mládeže – producenti forever sclavs kurva!
   Andrej Kiska naživo – nepotrebuje komentár.
   https://www.youtube.com/watch?v=5jOwdARVqc8
   Na posranie – od menežéra k „dobrému“ anjelovi
   TEDxPrague – Andrej Kiska — Dve zmeny pre šťastnejší život
   https://www.youtube.com/watch?v=bueg-J9DwWs
   - – -
   Milton Friedman – je sio-žid, nositeľ Nobelovej ceny za monetárnu /obmedzene parametrizovanú/ ekonómiu, ktorý „odhalil“ mechanizmus paniky trhu, ktorým sa dá spúšťať svetová kríza – v zmysle použitia konkrétnych ekomomických parametrov známych ako Paretove magické čísla – pomer 80% ku 20%, t. j. v zmysle nastolenia skutočne funkčných – parametricky zadefinovaných vzťahov medzi ekonomickými vektormi. Vietnamský syndróm NIE JE! POSTRAUMATICKÝ ŠOK Z VOJNY! – je to šok svetovej burzy a vôbec ekonomiky štátu – svetovej mocnosti, či systému, pri ktorom verejnosť masívne odmietne vojnu ako spôsob živenia sociálneho systému založeného na živení zbrojárskej – vojnovej ekonomiky! Odpor proti vietnamskej vojne vtedy zastavil prúdenie verejných prostriedkov do vojensko-priemyselného komplexu a prepieranie ziskov cez sociálny systém – udržiavaním zamestnanosti práve v tomto odvetví – ktoré však vlastní niekto konkrétny, len nie všetci, teda nie v odvetví „ulov a vypestuj si, čo potrebuješ“. Nasledoval okamžitý odliv veľkého množstva kapitálu z odvetvia výroby zbraní, čo keď dosiahlo úroveň, ktorá znížila hodnotu akcií na 80% ich stabilnej ceny – spustilo to efekt hromadného odlivu kapitálu = samotok vína ťahaného hadicou z demižóna – Paniku na akciovom trhu! Celú Friedmanovu hypotézu sionisti úspešne vyskúšali na likvidácii austrálskej meny v 80-tych rokoch – mohutným nákupom austrálskeho dolára a jeho následným vrhnutím na trh a znehodnotením a skúpením austrálskych dlhopisov – podobne v minulosti Rotschild podvodnou informáciou – jeho agentmi rozšírenou, o údajnej prehre Angličanov s Francúzmi pri Trafalgáre, spustil paniku na Londýnskej burze a formálne – bez reálnych peňazí – lebo gentlemani musia dodržať slovo – skúpil a ovládol väčšinu britskej ekonomiky a stal sa partnerom kráľovskej rodiny, čo vyústilo do Rockefelermi vydaným a kráľovnou garantovaným papierovým zmenkám – vzniku papierových peňazí v tzv. „slobodnej“ kolónii USA.
   Milton Friedman prispel k tomu, aby USA už viedli zásadne „len“ zástupnú vojnu, čo sa im „nedarí“ tam, kde ide o skutočne veľké peniaze pre svetovú mafiu, a kde musí byť noha ich vojaka, ako je svetový trh s heroínom a jeho afganistánska produkcia. Friedman taktiež prispel k vybudovaniu systému riadených informácií s verejnosťou – známe Public Relation – PR, vďaka ktorým USA zvládli odpor verejnosti v Púštnej búrke – vojnou v „priamom“ /hovno priamom/ CNN TV prenose.
   A samozrejme – Milton Friedmanové pravidlá na plné gule využíva sudruh Soros v takých operáciách, ako bola kríza v roku 2008 a farebné revolúcie. A samozrejme Friedmanove tézy využili Klaus a Havel na rozvrat našich krajín. A samozrejme Friedmanove pravidlá používajú aj naše úrady práce na skryté udržiavanie zamestnanosti blízkej 80%, t. j., aby v nej udržiavali stav permanentnej paniky a nízku cenu práce. Pretože sa blíži otrokár – čínsky komunistický kapitalista – Big Predator, a európske krajiny na Hodvábnej ceste budú slúžiť ako „zemanovský“ zdroj kvalifikovanej otrockej práce pre svetovo-čínske sio-korporácie.

   Komunizmus ako taký, fungoval len vďaka násilnej rezerve v cene práce, pretože „všetci“ – dokonca aj ideoví dozorcovia, v ňom makali za zlomok ceny práce oproti otrokom na Západe. Účelom komunizmu bolo a je presvedčiť „druhú“ časť planéty, aby pracovala za facku, aby vyrábala za facku hodnoty, ktoré mal a má v dlhodobom pláne nakoniec uchvátiť svetový sionistický Syndikát. A v zálohe má aj úplne bezhotovostnú ideológiu Zeitgaist! Bezhotovostný Komunizmus NWO!

   Ozaj len imbecil napíše, že „za komunizmom je žid“, a potom sem
   nalepí chválospev na sionistu Friedmana! Kokot! Škoda, že sa slovo magor nedá vystupňovať, ty Forever Magor-SClav – geneticky pošahaný! Treba vás – K + K – len rozkopať ako to skurvené faraónske otrokárke mravenisko! „Minister práce“ – v časoch faraónov, bol Vrchný dozorca zodpovedný za ZVYŠOVANIE daní = výkonu v prospech „faraóna“ – dnes je to F svetová mafia, pre ktorú pracuje väčšina vlád sveta! A všetci užitoční idioti ako TY! Jebnutý študentík, zarábajúci si ako „intelektuálny“ troll – mentálny úbohý prostitút! Pozor troll = pozor hovno!
   - – -
   Tajomstvo Slovanskej civilizácie
   https://www.youtube.com/watch?v=HAVyY8AGwCg

   • Forever Slav napsal:

    Praskla vám zjevně žila, vy jeden bolševický chytráku, obdivovateli Lenina, soudruhu Maroši.

    Nevím, co má co dělat Friedman s barevnými revolucemi a Václavem Havlem, ale nechme to tak.

    Jenom – že vy zrovna jako obdivovatel žido-zednářského agenta Lenina (masového vraha milionů Rusů a ničitel historického ruského impéria) něco vykládáte. :D

    Friedman (narozdíl od vašeho milovaného Lenina) byl obráncem tradičních hodnot bílé západní civilizace. Proto nevidím problém v tom hlásit se k některým idejím (např. volný a svobodný trh, úzký stát, nízké daně atd.) Miltona Friedmana.

    • jop napsal:

     slav

     ach ty božie primitívne hoviadko

     Toho Lenina financovali chlapci od Ročildov cez svoju pobočku bavorských iluminátov.
     Druhú líniu takzvaných „ruských revolucionárov“ a Trockého financovali tí istí bankári, ale cez americké banky.

     Ach ty božie hoviadko, tvoja tuposť je nebetyčná.
     Priznaj sa, s tvojou tuposťou, dokážeš ty pochopiť že keď sa vyserieš musíš si utrieť riť?
     No a keď tu vypisuješ tieto sračky, mal by si si vytrieť ušnými paličkami uši, lebo také množstvo sračiek v tvojej hlave v nej robí pretlak, sračky ti tečú určite aj z uši, vytri si ich.

     • Forever Slav napsal:

      ?????

      Děkuji za potvrzení toho, že Lenin (sám člen zednářské lóže) byl žido-zednářský agent. To, kdo byl skrze co financován, je jedna věc. Ale to, že jak Trocký, tak i Lenin pracovali ve prospěch žido-zednářských zájmů (mezinárodního sionistického židovstva) je jisté. O jejich židovských sponzorech nemluvě.

    • Forever Slav napsal:

     „Friedman (narozdíl od vašeho milovaného Lenina) byl obráncem tradičních hodnot bílé západní civilizace. Proto nevidím problém v tom hlásit se k některým idejím (např. volný a svobodný trh, úzký stát, nízké daně atd.) Miltona Friedmana.“

     Stejně jako nevidím problém se hlásit i k jiným obráncům tradiční bílé západní civilizace:

     Např. k Nigelu Faragemu, Marine Le Penové, Marion Maréchal-Le Penové, Geertu Wildersovi, Ronu Paulovi, Patricku J. Buchananovi, Richardu Spencerovi, Paulu J. Watsonovi, Lauren Southernové, Laně Lockeffové, Nicku Griffinovi atd.

   • asar napsal:

    Pozeral som ten dokument o Kvantoch. Mne to pripomína kabalu. Neskutočne vedecky a zložito vyzerajúce metódy, ktoré majú rôznymi špekuláciami dokázať len to, čo potrebuje vedúci.

    Zaznela tam aj jedna zaujímavá vec o Wall streete. Tu by som pripomenul iný Marošov komentár:

    „židia sa začali ťahať na územie súčasného Slovenska až po rozmachu banských miest, pretože židia sa vždy ťahali až tam, kde niekto vytvoril nejaké hodnoty a kde židia cítili obchod a peniaze!“

    Tak rozmýšľajme, rozmýšľajme.

    • proud napsal:

     To je prave to,romyslajme,rozmyslajme,jenze ono je to potreba globalne,ale jednat lokalne,coz je tak vykriceny az mi to samotnymu z drzky tezko leze:-)))),ale je to tak,paklize chceme lepsi svet.Jenze porad narazim na minulost a drbani soucasnejch loutek,odvadeni pozornosti od budoucnosti,od jejiho definovani a tim i snahy o ni!

     • proud napsal:

      Pritom me je vlastne srdecne u prdele co si kde kterej „vladni“ kreten kvaka a i co dela kdyz si uvedomim,ze nic z toho NEMUSIME!!!!!!!!!!!! dopoustet! Ale o tom nepada jak se rika ani slovo……

   • asar napsal:

    Dobrý anjel Kiska. Ak som to správne pochopil náš filantrop funguje tak, že mal obraty stovky miliónov, ale on zo svojho neprispieva nič, ale ešte žobre u Slovákov, ktorí sú mnohí bez príjmu ďalší zarábajú minimálne mzdy.

    A ak neprispievajú, cíti sa urazený a vytýka im to.

  • Forever Slav napsal:

   Oprava: alternativu

  • Petr C napsal:

   Alternativa je celkem jasna. Omezovani vlivu velkych korporaci. Postupne je vykupovar, nebo znarodnovat (brat zlodejum, neni zlodejum neni zlodejina). Znarodneni tkz statnich bank. Omezit jejich vliv. Banka jenz tiskne penize ma byt ve vlastnictvi statu. Velke podniky od urciteho poctu zamestnancu maji patrit statu. Misto rozprodavani prirodniho bohatsvi tezeni a zpracovavani statni firmou. Podporovat male zemedelce s kvalitni produkci, tim dostat stat na sobestacnost v kvalitnich potravinach. Je spousta realnych moznosti jak zlepsit stav dnesniho stavu. Pokud se tak nestane svet skonci pod nadvladou par jedincu. Coz uz se deje. A k teto nadvlade jim pomohl kapitalisticky system ne komunisti jenz puvodne k tomu byli urceni.

   • Forever Slav napsal:

    1. Naučte se rozlišovat mezi kapitalismem a korporativismem. Korporativismus je problém, ne kapitalismus.

    2. Zapomněl jste dodat, že hnacím motorem kapitalismu nejsou jen samotní podnikatelé, ale zejména také STŘEDNÍ TŘÍDA. A té že všeho nejvíce vyhovuje co nejmenší zásahy a pravomoce státu.

    3. Bojovat proti korporátním banksterům tím, že zvětšíte pravomoce a časté zásahy státu do života občanů a volného trhu je přesně to, co tito korporátním fašisté chtějí. Ve skutečnosti jsou to velké korporace, které lobbují za větší státní zásahy – ať už v podobě zvyšování daní (které velké korporace unesou, zatímco to poškodí střední třídu a malé a střední podnikatele), daňové úlevy a dotace pro sebe atd. Pokud chcete pomoci např. našim zemědělcům a obecně občanům, zmenšete pravomoce státu (Úzký stát. A nebráním se částečné politice „ekonomického nacionalismu“ či protekcionismu proti globalismu). Žádná státní buzerace! Žádné dotace, úlevy apod., ale spravedlivá soutěž na volném trhu s minimálními státními zásahy – to je to, co nejvíce omezí vliv a moc velkých korporací. Bez kooperace se zkorumpovaným státním aparátem budou korporátním banksteři namydlení.

    4. Centrální banku (ČNB) možná nebude třeba znárodňovat (ač jako krajní řešení je to možné). Bohatě postačí vzít rothschildovské ČNB právo tisknout naši českou měnu a toto právo dát do rukou ministerstva financí.

    5. Chcete ochranu českých zaměstnanců a spotřebitelů a české výroby? Na to postačí jakási forma ekonomického nacionalismu či protekcionismu v určitých oblastech. Některé problémy jako stěhování některých podniků do zahraničí, levné zahraniční montovny atd. – tento problém potřebuje skutečně řešení skrze částečnou politiku protekcionismu.

    6. Je to totiž právě tak, že globalistické elity alias mezinárodní židé levičácké ideologie velmi milují – jsou to skutečně už z principu židobolševici. Komunismus byl takový judaismus v ateistické podobě, jak samotní židé přiznali. A proč vlastně mezinárodní židé tolik tíhnou k levicovým ideologiím? Světovláda židů mohla být jedině upevněna totálním ovládnutím ekonomického trhu a podkopáním národního sebevědomí a identity jednotlivých národů. Proto musel být zničen či odsunut kapitalismus a jeho nahrazení socialismem či korporativismem – aby mezinárodní žid ovládl trh. Významně mu k tomu právě pomohla i radikální marxistická-trockistická-leninská levice (viz ovládnutí ruského trhu po VŘSR 1917). Mezinárodní židé totiž potřebují socialistické prostředí jako sůl – aby si mohli vzájemně rozdávat a předávat mezi sebou ekonomické a státní pozice v jednotlivých zemích. To by v kapitalismu, kde platí rovné podmínky a pravidla na ekonomickém trhu pro všechny, nebylo možné. A podkopání národního sebevědomí a identity (hlavně především bílých národů) mezinárodní žid dosáhl pomocí “Nové levice” (neomarxistická levice) – skrze propagaci LGBT (za účelem likvidace tradiční rodiny), pozitivní diskriminace menšin atd. V kapitalismu a národním státě (s houževnatým a silným národem) by totiž mezinárodní žid (židobolševik) neměl šanci na nastolení univerzální židovské talmudické světovlády. Sotva by kdy dosáhli mezinárodní talmudičtí židé pozemské světovlády skrze konzervativní pravicová hnutí – dnešní Evropu ničí eurohujerští levičáci-neomarxisté – samozřejmě ovládáni, stejně jako dávné marxistické-trockistické-leninské bolševické hnutí, židy. Konzervativní vlastenecké organizace a lidé čelí perzekuci. Proč asi? Pravičáctví či obecně konzervativní vlastenecké skupiny a lidi nikdy moc židobolševici neměli v lásce.

    • proud napsal:

     Uz jsem reagovat nechtel,ale vzhledem k ostatnim co ctou tvoje a humlovo blemcy(to maly pismeno neni nahoda!),musim se te zeptat na jednu „malickost“: Z ceho si myslis,ze se etabloval onen korporativismus a vsechny ostatni ismy a proc? Krome feudalismu,z toho ne,ten nekdo o jeho vyhody pripravil,nerozeznajic moc penez a moci z nich plynouci,protoze jinak by se snazil zrusit nejdriv tyhle nastroje,nestalo se tak nejspis proto ze mel jak prachy,tak moc,ale chtel ji vsechnu…….Ovsem tak daleko se ty nikdy nedopremejslis,mas v sobe kapitalistickou blokadu……nebo siozidovskou,coz je totez,ale tak daleko zase nedohlidnes:-))))))))))))))))))))))))))))))

     • Forever Slav napsal:

      Chytrolíne, korporativismu se dosáhlo právě zrušením kapitalismu, respektive státními zásahy do volného trhu a zvětšením pravomocí státu na úkor svobody trhu a svobody podnikání. A to skrze lobbing korporátních banksterů, na které útočíte.

      Kdyby byl zachován princip svobodného a volného trhu s minimálními či žádnými státními zásahy, ke vzniku korporativismu (kooperace velkých korporací se státem) by nedošlo.

      • Petr C napsal:

       Mohl by jste vysvetlit co je podle vas kapitalismus a jak chcete v kapitalismu zabranit korporatnimu fasizmu ?
       Mohl by Jste vysvetlit kdy a kde jsme meli cisty kapitalismus?
       Co podle vas znamena svobodny a volny trh ? A existoval vubec? To se ptam jen pro ujasneni.

       • Forever Slav napsal:

        Jednak, už jsem výše vysvětlil, jak zabránit vzniku korporativismu.

        Za další – psát nesmysly typu, že za likvidací střední třídy „může nenažranost kapitalismu“ může psát jen opravdový neznalec oblasti ekonomie. Tento blábol ignorující fakt, že likvidace střední třídy souvisí s nadměrnou státní buzerací, nepotřebuje žádný větší komentář.

        Co to je kapitalismus? Zjednodušeně řečeno, svobodná hospodářská soutěž, s minimálními či žádnými zásahy státu. Úspěch daného podnikatelského hráče určuje poptávka na trhu, nikoli umělé vytváření monopolů v kooperaci s rozbujelým zkorumpovaným státním aparátem (s nadměrnými pravomocemi v oblasti trhu).

        • Petr C napsal:

         Pro vas je to nesmysl. Jenze tim jak se byznys stehoval, poprve bo Mexica. Po par letech byli pro nenazrane byznysmeny i ti drazi, tak vyrobu soupli do Indie. Po par letech zjistili ze Cina je jeste levnejsi no tak se vse presunulo do socialisticke Ciny. A ta zacina byt draha, tak se preslo na napad pristehovat lacinou pracovni silu. No a mezi tim se nam stredni trida zadluzila a velice z uzila. Casem prisly nejake ty vykupy a novi majitele vetsinou zacli reorganizaci a zuzenim pracovni sily a diky usporam se zmensila hodinova mzda. Samozdrejme ze statni buzerace lidem nepomohla, spis je omezila v aktivnim odporu. Jenze podniky jsou soukrome a jejich majitele serou na nejakou stredni tridu, je zajima vydelek a to i za cenu toho ze lidi zotroci. Davat vse za vinu statu, ktery je stejne pod vlivem korporaci je vazne hodno ekonoma. Navic cim vic mame tech vustudovanych ekonomu tim jsme ve vetsich srackach.
         No , ta vase definice kapitalismu je smesna. Jak chcete zamezit propojovani podniku az po uplne ovladnuti trhu? Na to podnikatel nepotrebuje podporu statu. Vzdyt to je jen part vasi hospodarske souteze. Kdysi si clovek mohl vybrat napr. pracku Maytag nebo Whirlpool, predhaneli se v kvalite. Ted jmena zustaly, jenze majitel je stejny a tak samo kvalita sla dolu. To udavam jen jako priklad. Lide si mysli ze nakoupi u konkurence. Jenze vetsina jich nevi ze majitel je jeden. Kdysi lednicka vydrzela tricet roku, ted jestli vydrzi sest roku muzete byt rad. No a tak nastava poptavka trhu. Cim jak nejvic smejdu z zivotnosti do konce zaruky a lide budou kupovat novou. Ty pracky uvadim jen jako priklad to se deje vsude a bez zasahu statu. Proste se odkoupi konkurence. To je ten vas kapitalismus.

        • Marco napsal:

         Vážený pane, pracoval jsem v několika odvětvích a na růzzných postech a musím se smát. Vaše pojetí volného trhu a ekonomiky funguje výhradně na papíře, nikoliv reálu. Když jsem pracoval na pumpě, byl jsem součástí kartelové dohody. Ta dohoda nebyla na papíře ale fungovala skvěle. Dělalo to 3kč na litru! Každý den si všechny pumpy volali a sjednocovali ceny. Tohle má vyřešit volný trh?:o)) Takových dohod jsou tisíce a existují v každém oboru, elektrroniku nevyjímaje. Myslíte, že by nešlo vyrobit žárovku na 10letý provoz? Šlo ale díky kartelovým dohodám se toho nikdy nedočkáme. Každému vždy ukazuji žárovku v mém sklepě. Pochází z předválečné doby a dodnes svítí. Problémem je obyčejná lidská nenažranost!!!!!! Tu volný trh nevyřeší.

   • Jaroslav Huml napsal:

    Petr C
    jim nepomohl kapitalismus, ale Ordo´ Liberalizmus- potažmo Korporátní fašismus to jsou znaky této doby.
    Kapitalismus vznikl z feudalismu , podnikání církví,Obcí a střední vrstvy. Byl to přirozený vývoj přes Absolutismus , kapitalismus až vzniku v 30letech Ordo liberalismu´.

    • Petr C napsal:

     Ano, byl to prirozeny vyvoj a ten pokracuje. Ale nikdy neexistoval cisty kapitalizmus. Vetsina kapitalistu se hnalo za vydelkem za kazdou cenu. Tim samozdrejme nechci napsat ze vsichni jsou parchanti. Existuji solidni podnikatele jenze ti to maji tezke.

 17. JK napsal:

  Mně zaujalo, jak se paní Jílková rezolutně ohradila proti nařčení, že ČT je nesvobodná a nedemokratická, jelikož tlačí pouze jeden myšlenkový proud, s odkazem na to, že dotyční přeci jsou v pořadu a mohou veřejně mluvit. Aby vzápětí svým vytrvalým jekotem naprosto znemožnila odpovědět Kováčikovi na lživě sugerující otázku Bubeníka ohledně uranu, který jsme prý dávali SSSR zadarmo a nic jsme z toho prý neměli. Tak to je demokracie podle paní Jílkové.
  Navíc ten blb Bubeníků vypadal, že tomu snad i věří. Pokud o tom Kováčik něco věděl a já myslím že ano když je z oblasti kde se těžilo, tak by z něj udělal totálního vola. Ostatně jako i z Vondry a Hermana, z nichž také létaly nesmysly, jako by jim opravdu sami věřili. Jen dostat tu příležitost svobodně hovořit víc než jednoslovně.

 18. Petr C napsal:

  Nechapu proc bych mel rozlisovat kapitalismus a korporativizmus, ktery je soucasti kapitalizmu.
  Zijeme v kapitalizmu, ktery diky nenazranosti tech nejbohatsich likviduje tu stredni tridu. Nevim jak v Cechach, ale u nas na Americkem kontinentu je typicky spotrebitel stredni tridy zadluzen az po usi a zije od vyplaty k vyplate.
  Ve tretim bodu si castecne odporujete. Nedavno jste opevoval miliardare a ted se vam nelibi ze zasahuji do rizeni statu. Samozdrejme ze stat musi dotovat zemedelce. Nebo chcete utratit vyplatu za jidlo? Co verejna doprava? Co skolstvi, zdravotnictvi a pod?
  Ja nepisi o konkretni bance. Pisi o vsech bankach, ktere tisknou penize. Maji patrit ministerstvu financi. Uzitek z tiknuti penez ma mit spolecnost, ne jedinec.
  Nepisi konkretne o Cechach, problemy co mate vy ma skoro cely svet. Ano kazdy stat ma protektovat svoje hospodarstvi.
  Ti mezinarodni zide jsou ti nejvetsi kapitaliste a samozdrejme cteli dostat svet pod kontrolu komunistickou ideologii, jenze poznali ze kapitalismus jim vyhovuje mnohem vic. Zrusili socialismus, kde bylo nebezpeci ze jim preroste pres hlavu no a pouzivaji ten vas kapitalismus. Jaky kapitalismus byl znice? Vzdyt on se jen vyviji. Ano po velke zidovske revoluci si funkce rozdavali. Ted si je kupuji a nebo dedi. Prave rozpad socialistickeho bloku jim otevrel naruc. Konzervativni pravicove hnuti co to je? Neprotektuje se to nyni hlavne v Izraeli? Tady k tomu bordelu nas prave dovedl ten vas kapitalismus. Neboli pokud by byli lide hodni nazvu lide bylo by jedno jestli mame komunismus nebo kapitalismus. Ale diky tomu ze lide jsou jaci jsou budou veskere ismy zneuzity proti nim.

  • Jaroslav Huml napsal:

   Socík se plně vyčerpal, byl neživota schopný.Komunysti brali velké daně a, aby lidi drželi hubu tak jim dali relativně levné potraviny po výrobnách krmiv jsem jezdil!!
   vím co se vyrábělo a jaké měli lidé tam pracující platy. Vyjímkou byly Slušovice.
   Pořád si myslíte,že dotace vám zajistí levnější jídlo, ale to je velký omyl. Jedněm musíte vzít přelýt přes státní rozpočet a zůstane 1/5 na dotace. Dotace jsou špatně. Lidový oblíbenec Bureš si za dotace kupuje farmy, Chvalovského a spostu dalších a snaží se vytvořit monopol, jenom dotace chemický průmysl dotace na produkci ve výši 40% to se mu to žije. Když mu s kšefty se státem vynesly cca 40 miliard. kdyby nešel d politiky tak skončil jako Chorvatský Agrokor

   • Jaroslav Huml napsal:

    Oprava komunisti a přelít omlovám se.

   • Petr C napsal:

    Co ? Komunisti brali velke dane? Z mojeho osobniho platu mam pres ctyricet procent dani, dalsi dane v obchodech a za sluzby. Takze mi piste o danich za komousu. Diky tomu ze mam mam firmu, tak se mi to vrati. A danove tu je stylem, cim vic mate tim min platite.
    A ze se socik vycerpal. Mi se spis zda ze kapitalismus vycerpal lidi. Dostavam se do styku s hodne lidma. Nikdo z tech mladsich nevidi zadnou budoucnost pred sebou. A stari uz jsou radi ze to skoro maji za sebou.
    Samozdrejme, kapitalismus je zalozeny na vysati stredni tridy. A to ze dotace berou jen ti nejbohatsi je svinstvo tech co je rozdavaji. Ted ziji ve farmarske oblasti. Vidim jak to je tezke a narocne se starat o vyzivu v pripade ze to chcete mit jako statek a ne jako vyrobnu. Draha technologie kazdy den na nohou. Pokud vam neco odejde nedoplatite se. Ne nadarmo koluje heslo – jestli ze chces zbohatnout drz se daleko od farmariny. Ne nadarmo mladi utikaji z pole a farmari starnou. Pripada mi ze ty dotace u vas, jsou spise uplatky.
    Ale ja tu nechci obhajovat socializmus. Jenze vychvalovat kapitalismus je take zcestne. Uvadet kolik je obeti komunistu a neuvedomovat si obeti a zvrhlost kapitalismu. Neuvedomovat si ze i ta zidovska revoluce v Rusku byla sonzorovana tema nejvetsima kapitalistama.
    Vy jste mi neodpovedel jak v kapitalismu, chcete zabranit korporatizmu?

    • Jaroslav Huml napsal:

     Tak. je pravda, že za sociku byly daně z příjmu fyzických osob nižší25% a 35%včetně zdravotní a sociální ho pojištění které se neuvádělo a bylo tedy součástí. Podniky platily 70% a banky 80%
     Dle mého názoru jak zabránit korporativizmu je přestat platit dotace velkým celkům a pomoci jenom eko zemědělství a. Už dnes se ví, že vyrábět šunt je špatně, ale když to kupujete??
     Zavést system daní, Který vymyslel ministr financí NSR Ludvik Erhard pozdější kancléř. Byl to vymakaný system a spolu s Marschalovým plánem zapříčinil rozmachu NSR.
     My se mydlíme od zdi ke zdi a hádáme se jestli socik nebo cosi, ale celkové daňové zatížení je obrovské. Už v učebnici dějepisu bylo napsáno ,že špatný panovník jenom zvyšuje daně a správný panovník nechá lidi nadechnout.
     Vím, že je to složité, ale že něco dostanou lidi zadarmo tak nikam nevede, protože si většinou ničeho neváží. My se podbízíme cenou a dotujeme skopčáky. Nahoře je banda hajzlů, nevěřim Okamurovi, ale v přímou demokracii věřím a věřím v poctivou práci!!!

     • proud napsal:

      No jo,takhle uz se da diskutovat.Ale musim napadnout ono „…..ale že něco dostanou lidi zadarmo tak nikam nevede, protože si většinou ničeho neváží.“…….je potreba se zamyslet proc to tak je spis,nez to odsoudit,protoze kdyz se zamyslis nad tim s cim by to bylo skutecne mozny a spojeny,pak ti vyjede velice optimisticka a velice mozna prognoza.

      • proud napsal:

       Nepisu,ze to neni pravda,v soucasnosti,ale zamysli se nad tim do budoucnosti pri provedeni jistejch opatreni,to vsechno samozrejme kdyz bude vetsina pro,to je zaklad.

      • Jaroslav Huml napsal:

       jenže když se zvýší cena práce tak se zvedne cena výrobku a roztočí asi inflační spirála.
       Vemem si příklad zdravotnictví- v ústavě je že zdravotnictví je bezplatné nemám stím problém, ale kdo všechno ho zneužívá. 5eknu blbý příklad saniťák nezatopí babce pokud mu nedá 20kč to je na ránu klackem.Všichni ho zneužívají a jenom se tam pakují.Nebylo by lepší komerční připojištění?
       A podstatně nižší zdanění?
       Tím jak se sem, žene sposta cizinců tak snižují cenu práce svářeč je ochotný dělat za 14000 hrubého znal jsem člověka, který chodil vařit nádrže pod benzínem do Kralup super chlap a říkal než šahneš na práci dohodni si cenu pak je pozdě. Cena za den byla v 1984 15000kč a rádi to dali. nevím jesti to pochopíš?
       Je rozdíl mezi specialistou a gasarbaitrem- šmudlou.

       • proud napsal:

        A nebylo by vubec nejlepsi co mam na mysli ja,bez penez a bez prodavani,obchodovani a kupceni za predpokladu,ze k tomu budou vychovany lidi? ;-).Pak nebude levnej sunt,korupce,zbytecna prace,spousta kancelari,dlouha pracovni doba,o kolik min kriminality si ani netroufnu odhadnout,reknu jen,ze o hodne moc,bude jen kvalita a nebude se delat na sklad a vyhazovat,bude se hospodarit,vyrabet a rozdelovat podle potreb.S tou vychovou tak jak pisu porad jinde,zadny narizeni zakonem a hnani stada,vychova lidi k pochopeni principu.Paklize ti blikne hlavou „komunismus“,jsi vedle jak ta jedle,ja rikam,lidskost.:-)

        • Jaroslav Huml napsal:

         Já to chápu, ale to je neproveditelné, bez nějakého měřidla to nejde , výměnný obchodneboli bártrový má také jakesi měřidlo.
         Je jedna dětská kniha od Nosova- Neználek, neználek ve Slunečním městě a Neználek na Měsíci již je to dávno co jsem je četl , ale tam návod je , ale je to utopie to je právě to včem se Merx spletl pokud to lidi nevlastní tak si toho neváží. Proč budu chodit do práce , když to dostanu zadarmo.
         Změnu to chce jen nevím jakou.

        • proud napsal:

         Tim ze jdes do prace,uz to prece neni zadarmo ;-),ackoliv te do ty prace nikdo nebude nutit,to je ten gol,sam do ni budes chtet chodit ;-)

        • proud napsal:

         Rozumim tomu ze se ti to zda neproveditelny,ted! Ale to ted i me:-).Jestes o tom poradne nepremejslel,vidim to podle casu :-).Vez,ze kdyz chces premejslet o budoucnosti,musis uz premejslet v budoucnosti,mit ji pred sebou,jakoby v ni zit…..pak ti to bude davat smysl.Tenhle system ho nedava,tedy ani premejsleni v nem ne.

     • JK napsal:

      Samozřejmě se opět mýlíte, daň z příjmu FO za socialismu byla progresivní a činila od 5% pro nejnižší mzdy až do 20% pro mzdy nejvyšší. A v tom bylo už zahrnuto i sociální a zdravotní pojištění. Přičemž za takto jednou zdaněné peníze už jsme si mohli kupovat většinu zboží bez dalšího danění Ne jako dnes, kdy se platí už několikrát zdaněnými penězi zejména DPH.
      Působíte na mě jako fanoušek pravice a jejich „štíhlého státu“. Pokud je tomu tak, pak nerozumím jak vás může oslovovat poválečný systém daní Ludwiga Erharda, který zavedl mj. tak vysoké daně, že by se kapitalistům protočily panenky. 95% daň na příjmy nad 25.000 marek a 100% daň z dividend.
      Ale abysme se vrátili k ČSSR, tak NÍZKÉ(nikoli vysoké) daně jsme si mohli dovolit proto, že téměř veškeré firmy patřily státu(Čechům a Slovákům) a tudíž zisky z nich zůstávaly doma, neodtékaly do zahraničí a do daňových rájů, jako dnes.

      • proud napsal:

       A zdaleka nejen to,to se porad bavite jen o spicce ledovce,kde jsou vsechny ty ostatni veci co „stat“(prece ale jeste porad jen republika) delal a cvakal pro vsechny treba v oboru zajmovy cinnosti,sportu,pece o deti a mladez, atd……..a jiny a jiny……

      • Jaroslav Huml napsal:

       To není pravda bezdětný do 25 let 25%a bezdětný 35% daní.
       V NSR to bylo tak , že peníze které investovali nad 25000 marek mohli stavět domy penziony tak z toho odečetli.Jinak zaplatili to samé jako tady bylo za sociku
       Jeden příbuzný tam postavil penzion a benzinovou pumpu.Nemáte správné informace

       • anonym napsal:

        V JZD jsem daně neplatila, byly tam i nějaké podíly. Každým rokem naturální obilí, to jsme dál prodávali těm co měli záhumenky už za plnou cenu.
        Ještě po revoluci jsem v družstvu pracovala, daně už se platily, ale prémie byly Nezdaněné. Pak to pochopitelně vláda V. Klause zarazila a zaměstnanci odváděli vrchnosti vše. I suché z nosa.

        Na podvod z DPH si dobře pamatuji, vše okamžitě zdražilo o ty zatracené %. Před tím vše fungovalo i bez DPH. Žádný rozdíl nebyl, kromě zbohatnutí politiků po revoluci. Pak už jim to nestačilo a sáhli na důchodové pojištění.
        Výsledek Klausové balíčky, krachy bank.

      • Jaroslav Huml napsal:

       A v zemědělství to byl příjem u státních statků bezdaně

     • Petr C napsal:

      Proto trvdim ze velke podniky by mely byt statni, male soukrome. Chceme mit pekne cesty, dobre skolstvi a zdravotnitvi. Byt zabezpeceny peknym duchodem. Ale platit dane se nam nechce. Kde ma stat na to brat? Kolik mest u nas(Canada) ma odpad primo do more, nebo do rek proto ze stat nema penize. A to ziji v jedne z nejbohatsich zemi.
      Rika se ze stat neni dobry hospodar. Jenze pred par lety jsem delal na projektu kde byl puvodni rozpocet $ 2 miliardy skoncilo to u $ 7 miliard. A to byl soukromy projekt. Vse zalezi na lidech.
      Jiste ze danove zatizeni je vysoke. Platite za vse a postupem casu i prd a odbrknuti, tak jak to chteli u nas po kravach. Statni aparat je prebujely, manualni prace je to posledni co tu lide chteji. A to vse nekdo musi zivit.
      Jiste ze pokud lide dostanou neco zadarmo tak si toho vetsinou nevazi a casem to povazuji za samozdrejmost. Jenze co snimi? Velke korporace odstehovaly vyrobu, technologie take tomu nepomahaji. Moje prace souvisi se zavadenim novych technologii a to by jste se divil jak nas lide nekdy nenavidi proto ze vi ze nekteri ztrati praci.
      Ja take verim v poctivou praci, ale neverim v kapitalismus. Bohuzel u moci jsou lide kteri porad maji malo a nestiti se niceho aby meli vic. A kapitalismus je to co jim k tomu pomaha.

     • benmil napsal:

      Socík se nevyčerpal. Socík byl vyčerpán.
      Když se rozpadl SSSR, starý Bush to ohlásil v televizi, s úsměvem od ucha k uchu: „Sovětský svaz už neexistuje. Stálo nás to 30 trilionů dolarů.“
      30 amerických trilionů, to je 30 evropských bilionů, to jest třicet tisíc miliard. Kdo umí počítat, dozví se, že bylo-li tehdy kolem 6 miliard lidí, vycházelo na každého 5000 dolarů. 5000 dolary každá z nás přispěl ke zničení fungujícího státu, třebaže kulhajícího na jednu nohu. 5000 dolarů pro každého, to by byl docela slušný vklad do začátku.

     • benmil napsal:

      Podniky a banky byly státní, takže těch 70, či 80 %, je-li to pravda, nebyly klasické daně, ale legitimní podíl státu na zisku svého vlastního majetku.

 19. jop napsal:

  proud, petr, maroš

  skočili ste na lep humlovi a slavovi
  oni pripravili mucholapku, vy ste sa prilepili.
  Bezzubé hádky že kapitalizmus nie je kapitalizmus ale má iný názov sú len bezzubé hádky.
  Môžete sa tu hádať tisíc rokov, začne tretia svetová, skončí tretia svetová, na Sahare bude džungla a vy sa budete stále hádať o názvoch a prejavoch rôznych ismov.

  To je jeden zo spôsobov manipulácie, ako odstaviť potenciál každého „alternatívneho webu.
  Aj keď tento web už má minimálny potenciál, lebo potenciál webu je v jeho aktívnych ľuďoch, ktorí niečo dokážu najprv naplánovať a potom privieť do reality.
  Tento web už nemá potenciál aktívnych ľudí, lebo sa pevným rozhodnutím admina stal len jedným z obrovského množstva bezzubých informačných kanálikov.

  Bohužiaľ, to ste tu vy na webe nepochopili, že ste sa stali takými malými nepodstatnými plebejcami.
  Ale to nepochopili ani tí ako slav, huml, platení trolovia a podobne. Lebo oni si stále myslia, že proti alternatívnym webom treba bojovať. Mýlia sa. Je to už nepotrebné, tento web je už úplne bezvýznamný z toho pohľadu, že nejako ohrozuje elity pri moci.
  Web a väčšina z nich je len ventil na vypustenie pary, čo vyhovuje elitám.
  Pes ktorý breše nehryzie

  proud, maroš, petr,

  beseda so slavom je manipulácia a zbytočne strácate čas. Nikomu nepomôžete a iba strácate kúsok svojho osobného života v zbytočnej diskusii smerovanej slavom tam, kde on alebo oni ju chcú mať, lebo si myslia že ako bojujú proti tomuto „alternatívnemu“ webu

  • Jaroslav Huml napsal:

   To je omyl já proti alternativě nebojuji, já jsem za ni vděčný, je to taková forma ,,samizdatu“ a je to správně.
   Tato doba je bezbřehé plundrování politiků na všech úrovních
   a není z toho cesta ven.
   Ale zvrácena ideologie komunistů to nezachrání.
   Skuste si přečíst od Solženicina Jeden Den Ivana Denisoviče
   knihy za kterou dostal Nobelovu cenu. Za sociku zakázanou a
   Dvěstě let pospolu.
   Dále Komunistický Manifest z roku 1848 a možná pochopíte,
   co bylo špatně

  • proud napsal:

   Ty mi jopiku pripadas,jako bys nekdy sedel u pc sam,jindy jakoby si k nemu sedl nekdo jinej :-).Zlehcujes web,ale on si svou ulohu plni,podle myho nazoru.Web je informacni a to dela.Navic kazda mince ma dve strany,i tahle diskuse informuje,a to vic nez si mozna myslis,kazdy nase utkani s trollama,nebo i lidma s jinym nazorem nas formuje a formuje i pouhy ctenare,kteri diskuse jenom ctou,formuje i ty co chodej s „nedobrejma“ nazorama,at uz chtej,nebo nechtej.To je ohromny plus takovyho webu a jeho diskuse! Prave proto,ze diskuse neni moderovana,az na nutny vyjimky,je to mozny!Tenhle web je podle myho nazoru jednim z tech nenahraditelnejch prave pro tohle a dela uz jenom tim spoustu dobry prace!! Muzes videt a pouzivat temer skutecnou situaci ve spolecnosti,nebo casto i ve stadu,coz se ti u moderovany diskuse nemuze nikdy stat!Chodi sem plno lidi sice s ruznejma nazorama,ale pisou je a diskutujou o nich,vytvareji se prave diky diskusi.Ze se casto rafeme nebejva sice dvakrat prijemny,ale z ruznejch uhlu pohledu neni ani to spatny,paklize se nad takovym rafanim dokazes v klidu zamyslet,kdyz odejdou emoce.Kolik takovejch webu z az takovou svobodou projevu znas??…..
   Ps: zijes v domneni,ze by slo webem zvednout narod to aktivniho „boje“ za lepsi budoucnost,ale myslim si ze to mozny neni,jde tomu jen maximalne pomoct a to tenhle web dela.Myslim si to proto,ze mam pocit ze je kazdej z nas hodne zanedbanej jako jedinec,bud je ovcanem I A tridy primo,nebo se mu uz rozlepujou oci a v tom je nas hodne ruzne daleko,vetsina tusi ze se nedejou dobry veci a premejsli o budoucnosti,jenze v tom ma docela mrdnik,jak v tom co je a neni dobry,tak v ty predstave toho lepsiho,ale uz na sobe delaj,to je dulezity,a prave web a diskuse jim pomahaji.Dokud se nenaplni takzvany kriticky mnozstvi tech kdo delaji sami na sobe a chodej s vlastnima nazorama a nehazou je do placu a nad vysledkem se nezamejslej,pak necekej,ze se neco radikalne zmeni,kdyz je jeste brzo i na pomaly zmeny,dokud nedosahneme prave onoho kritickyho mnozstvi tech kdo delaji sami se sebou a uz prisli na to ze nema smysl hazet viny poruznu kolem sebe,ale prave se sebou museji zacit a vyvolat vlnovej efekt.Kazdej zz nas je rozbuskou,kdyz se povede kazdymu se odpalit a „zasahnout“ ty kolem,vytvori se takzvany „letadlo“ a nase mnozstvi zacne rust geometrickou radou,diskuse se budou presouvat do realu a zacnou ciny.Tomu vsemu slouzi tenhle web a podporuje to,vic nejde chtit z mnoha duvodu.

   • Jaroslav Huml napsal:

    Proude to je slušný je to tak. Překvapils-mě

   • jop napsal:

    proud

    čiastočne máš pravdu, ale nevidíš základný problém.

    EU vytvára EU políciu
    EU prijalo zákony o povinnom prerozdelení imigrantov každému štátu
    EU podpisuje zmluvy o celej ekonomike tak, ako to potrebujú nadnárodné korporácie

    V praxi to znamená, že štáty sú zničené, tým občanom ktorí budú protestovať v Česku príde rozbiť hlavy španielska alebo nemecká polícia, ekonomika štátov bude poslúchať nadnárodné korporácie a to znamená koniec akéhokoľvek možného občianskeho odporu.

    Kým ty chceš informovať, už je neskoro aj začať bojovať. A ty len informuješ.

    Sme v hlboko v kravskom anuse a už neuvidíme svetlo.
    Kým ty dosiahneš kritickú masu, tak vtedy ti už nemecký policajt bez problémov odstrelí hlavu, lebo to nie je čech ktorý tu žije ale cudzí nájomný „policajt“ chrániaci záujmy elít.
    Tvoja kritická masa, v blízkej budúcnosti, aj keby dosiahla 100% tak to bude málo, lebo nás zlikvidujú omnoho brutálnejšie ako kataláncov po referende.

    To čo robíš je už neskoro. Elity serú na tvoje informovanie, už ich nijako neohrozí,
    Jediné čo pomôže je bleskovo zapojiť ľudí aby začali sami myslieť, sami začali tvoriť budúcnosť, sami začali tvoriť program toho čo chcú.
    Čiže snaha o sebauvedomenie všetkých zapojených a snaha o zapojenie každého občana tohto štátu a tak bleskovým spôsobom sa snažiť o tú tvoju kritickú masu.

    Tvoje hádanie sa o ismoch je už hovno platné, je naň neskoro. Web zaspal dobu, medzitým elity urobili množstvo právnych, ekonomických a sociálnych krokov a web je len šeptanie do tmy.
    Lebo web nedokáže nič robiť, web je len písmenkovanie v tom momente, keď treba už strielať a nie bezzubo písmenkovať

    • proud napsal:

     Neni to tak jak si myslis,pravdu mas,ale vytvaris si spatny zavery,podle myho nazoru.Protoze neexistuje,ze „neni mozny se branit“,je to mozny,vzdycky bylo a bude.Jenze na to aby ses mohl branit,musis chapat situaci a promejslet ucinny kroky obrany ktera musi bejt obranou jen co nejkratsi dobu a musi se zmenit v utok,to znamena ze prichozi utok otupis a nastupujes do nej sam,to vsechno jakoby v jednom okamziku,preberes iniciativu a uz ji nepustis.Zamysli se nad tim jak je utok vedenej,skrz koho,jakym zpusobem,jak nejspis bude pokracovat.To ti ukaze co se deje a cemu mas branit,jakym zpusobem.A to vsechno prave tady na tom webu i diky volny diskusi muzes videt,jinde kde se lidi odstrihavaj jak na bezicim pase pro jejich „jiny“ myslenky tohle videt nemuzes a budes zakonite mimo.Narod se vzdycky muze branit a ubranit,ale musi postupovat adekvatne situaci s tim ze musi brat v potaz mozny rizika a eliminovat je.Mas to podobny jako kdyz sem tam prijdou jedinci s nazorem : veset,klacky a na ne,ozbrojte se a vystrilejte je a podobny nemocny napady,mozna i dobre mysleny,je tam vzdor,je tam chut se do toho pustit,odvaha,ale neni tam rozum.Chteji jit v par lidech proti NATO,protoze to je ta instituce stojici proti nam,nikoliv s nami jak se nam snazi kdekdo nalhavat,dokazuje to nakonec vsim co podnika.Tudy tedy cesta nevede,ona totiz nevede pres zadny jednotlivce ani maly skupinky,ona vede prave pres to kriticky mnozstvi,v jednote za spolecnou vec ktera je mozna jen kdyz se s ni souhlasi,kdyz se s ni vetsina ztotozni,a na tom se tady pracuje,prestoze to neni do oci bijici.A neplet se ze se jen keca a nic nedela,znam par lidi odtud,vcetne admina osobne,a odkud je znam? Z terenu,z akci!!! Ty lidi delaji co muzou i navzdory skepsi kolem nich a jejich znechucovani,jsou na dobry ceste a tenhle „trenink“ tady je dobrou prupravou. Ze delaji sem tam chybky? A kdo je nedela? Delame je vsichni.I proto je tu ona diskuse.Zaver je ze neni jina sila ktera muze zastavit co se deje,nez narod sam.Ale aby mohl,musi poznat,musi se zajimat,musi se stat aktivnim,musi umet pouzit svou silu,neni myslena fyzicka,nebo jen fyzicka,ma obrovskej potencial smerovanej vsude mozne jen ne pro nej,staci ho usmernit kam bude narod chtit a to uz muze kazdej jedinec sam,spoji se to.A ti nahore to moc dobre vedi a delaji vsechno aby tomu zabranili.Jednim narodem to zacne a pak to pujde jako mor,zacnou se pridavat jedni po druhejch.Jen je otreba se ucit z uspechu i pruseru minulosti,a ze jich mame dost z ty nedavny kterou pamatujeme……

     • jop napsal:

      proud

      diskusia o izmoch bola už velakrát, stále sa opakuješ, stále sem príde nový obhajca skvelého kapitalizmu a kolečko odznova

      Ak chceš učiť ľudí, dohodni sa adminom to, čo som ja navrhoval. Na prvej strane urobte 2 odstavce, zľava aktuálne informácie, sprava študijný materiál a urob túto diskusiu raz a nastálo, nech visí na prvej strane diskusia s 1000 príspevkami a názvom „Príšernosti komunizmu verzus príšernosti kapitalizmu“. Ľudia ju budú čítať stále viac, budú to články s najväčšou čítanosťou, lebo neodídu do zabudnutia.

      Potom má beseda zmysel, lebo neodíde do zabudnutia spolu s článkom.
      Inak sú všetky tvoje príspevky zbytočné, rovno na tretí deň, keď sa článok dostane na druhú stranu a po tvojich „múdrostiach“ ani pes neštekne.

      Od admina takáto minimálna úprava webu nevyžaduje žiadnu námahu ani viac práce.
      Vznikne zmysel besedovať a niečo dokázať. Ale tam sa budú musieť mazať Nowakove prázdne príspevky, lebo človek nebude chcieť čítať tisíc trojvetových riadkov o ničom.
      V takej diskusii aj ty budeš musieť prestať písať množstvo krátkych príspevkov a písať také dlhšie, ako tu kúsok zhora. Vidíš, aj ty dokážeš zo seba vysúkať dlhší logický text a nie to množstvo zbytočných nič nehovoriacich výkrikov.
      Ak to neurobíte, tak všetko čo píšeš je o 3 dni šumafuk.
      Šeptanie do tmy, písmenkovanie, nič viac.

     • jop napsal:

      ešte doplnok

      Protoze neexistuje,ze „neni mozny se branit“,je to mozny,vzdycky bylo a bude

      hej, ale ak dovolíš protivníkovi prebrať iniciatívu, obsadiť bojové pole a ozbrojiť sa omnoho viac ako ty, tak to bude celé len krvavejšie a krvavejšie.
      Lebo čas hrá pre nich, oni zbroja, vytvárajú nadnárodné polície, kontrolujú ekonomiku a ty „beseduješ“.

      A keď budeš mať dostatok prebudených ľudí, tak pojde niekde na námestie, budú sa snažiť besedovať s nemeckými policajtami a ako opoveď na ich pokus o besedu dostanú gulku do hlavy.
      Tí tvoji neskoro prebudení dostanú gulku a dobesedujú, lebo platení elitami policajti dostanú príkaz a hotovo.

      • proud napsal:

       Muzou zbrojit do aleluja,vzyt uz generace nedelaji nic jinyho,a k cemu jim to je? Jen k toceni penez.Neni nikdy problem v pusce,ale vzdycky v tom kdo ji drzi…….Co se me tejka,nehodlam jim pomahat ani jen v tom otaceni penez,znamena to ze kdyz mi daji pusku,necham ji spadnout na zem,nezajima me,chtej bojovat,zabijet? Muzou,ale sami!!! A o tom to vsechno je,kde neni agresor,neni ani obrance,neni ho potreba.Ale to musi vymyslet kazdej sam za sebe,az se ona vetsina dostane tak daleko,prestane mit zbrojeni duvod,nebude kdo by to pouzival ani kupoval.A stejne to dopadne s penezma a obchodovanim,protoze z jistyho uhlu pohledu jsou to taky zbrane!Vsechno prochazi hlavou,proto v ni neco musi bejt,aby se vedelo co s tim co do ni prijde.

       • jop napsal:

        Proud

        ty ani bohovi nechceš aby sa z besedy niečo stalo, ani za nič neodpovieš, že urobiť z besedy trvalý náučný alebo študijný materiál na prvej strane je jednoduché, nenáročné a účinné.
        Prečo? Môžeš mi to vysvetliť, prečo nechceš, aby sa podstatné témy nedostali natrvalo na prvú stranu?

        Ak chceš učiť ľudí tak ako tvrdíš, prečo si ale vôbec neceníš svoju prácu a svoje príspevky, a je ti šumák, že o 3 dni sú všetky tie tvoje množstvá príspevkov zabudnuté a k hovnu???

        Kua daj priamu odpoveď.

        2 stĺpce na prvej strane, jeden z nich podstatné témy a podstatné besedy pod nimi. Aby sa ľudia vzdelávali presne tak ako ty tvrdíš že ty chceš. Aby sa stále vzdelávali a nie iba raz za mesiac, keď príde zrovna taký článok.

        Lenže ty nechceš aby sa ľudia skutočne a stále vzdelávali, ty chceš len nekonečné drístanie, ktoré je o tri dni zabudnuté.

        • jop napsal:

         oprava

         prečo nechceš, aby sa podstatné témy DOSTALI natrvalo na prvú stranu?

        • proud napsal:

         Nerekl jsem ze nechci,jen nehodlam k nicemu nutit admina kterej vi o sajte a poskytovateli urcite vic nez ja.Navic vlastne nehodlam nikoho nutit k nicemu s cimz sam zapasim :-).Jsem zrovna takovej „produkt“ systemu jako kazdej jinej,jen si to doufam vic uvedomuju a snazim se s tim neco delat a rad bych kdyby si to uvedomil kazdej a taky se snazil,ale on sam,bez nuceni.Nuceni k necemu je hnani stada,nebo jedincu v nem,porad v onom zadratovanym uzemi jemu urcenym.Kdyz se chci stavet systemu,musim i to brat v potaz.Navic to i hodne napovida o tom jak system „pracuje“.Tvrdim ze na veci si kazdej musi dojit sam,muzu jen ostatni „motivovat“,jen tak se kazdej kdo si na vsechno sam prijde stane tim pravym „bojovnikem“ a ne hnanym kusem.

        • proud napsal:

         Muj nazor je,ze nic nejde uspechat.

        • proud napsal:

         Nezapominej ze kazdej kdo ma web je vazanej nejakou smlouvou a navic smlova nesmlouva ten kdo je jeste nad poskytovatelem muze urcovat dalsi,i nenapsany podminky,nemel by,spravne ani nesmel,ale dela to,protoze muze a jak to dela mi napovida prace systemu,prave.S tim vsim musi admin „zapasit“.Me je celkem jasny ze nemuze co by chtel a snazi se to nejak obchazet,ale zase muze jen do jisty miry a v mantinelech jemu k tomu urcenejch.V jadru si muze vybrat,bud web odtud-potud,nebo nic……….a musi se s tim nejak srovnat aby nam ten web zachoval,coz mu urcite nezavidim,kdyz vidim jak do nej sijou ti co o tom vedi kulovy hovno a pritom se snazi pro ne,celkem nevdecna snaha.

        • jop napsal:

         proude

         vela kecov a len sa vyhováraš

         dva stĺpce na prvej strane a tvoja práca s tvojimi príspevkami nie je zbytočná.
         Lenže ty nechceš.

         Je ale zaujímavé, nakolko sa v každej diskusii tak naoko snažíš a ako úplný protiklad ani bohovi nechceš aby tvoja práca priniesla výsledok okrem prázdneho kecania na 3 dni.

         Nepoznám okrem teba jediného človeka, ktorý píše a píše a ani bohovi nechce aby z toho písania bol aspom nejaký viditeľný pozitívny efekt.

         Ty úplne dokonale protirečíš sám sebe, lebo stále niečo píšeš ale ani za nič nechceš aby tie tvoje príspevky niekomu pomohli.
         Jediné čo chceš, aby všetci po 3 dňoch zabudli aj na článok aj na diskusiu a prázdne tliachanie začína odznovu.
         Len aby ani náhodou to tliachanie nemalo úspech a aby ani náhodou diskutujúci ľudia nezačali byť skutočne nebezpeční pre elity.

         Lebo ak by sa ľudia na serveri spojili, to už je pre elity problém.
         Ty ten problém predchádzaš tak, že vždy diskusiu odvedieš do zabudnutia.

         Preto som sa tu prestal o čokolvek snažiť, lebo diskusia na serveri je vždy tvrdo riadená tebou

        • proud napsal:

         Jak myslis jope.Osobne si myslim,ze do vetru rozhodne nepisu,to se zda jen tobe.

        • jop napsal:

         zas zavádzaš

         ja nehovorím o tvojom „písaní do větru“, ale o tom, že ty vedome celú diskusiu meníš na písanie do vetru.
         Každý príspevok každého diskutéra sa vďaka tebe po 3 dňoch stane písaním do vetru, lebo všetko vyšumí do stratena, žiadny sebelepší nápad sa neuchytí lebo sa naň zabudne.
         Lebo ty chceš, aby sa na všetky nápady zabudlo a len dokolečka začínalo zbytočné neškodné písmenkovanie od začiatku.
         Lebo ty robíš všetko tak, aby sa nič nezmenilo, aby sa ľudia náhodou nespojili a niečo nezačali chcieť meniť

         Znovu zavádzaš diskusiu

        • proud napsal:

         Jo,tak ten je jope taky dobrej :-).Proste se nad sebou odmitas zamyslet,na to mas nas :-)))))))

        • proud napsal:

         Jenze my se nad tebou muzeme zamejslet jak chceme a k nicemu to nevede jak sam vidis a tim potvrzujes moje drivejsi slova o tom,ze fungovat bude jen kdyz ty sam se nad sebou zamyslis a prijmes to,i sebe,jakej jsi.A presne tohle chci i od lidi,paklize chteji skutecne neco zmenit,musej nejdriv zacit kazdej sam sebou.Pak si ujasnit situaci a co vlastne chteji,pak jak na to.A az se dostaneme az sem,pak se muzeme na tom vsem domluvit uz jako rovny s rovnejma a prejit hromadne k cinum,hromadne a uvedomele,vedome,protoze jen tak to bude skutecne fungovat.

        • proud napsal:

         S tou prvou stranou se me neptej,ptej se admina,nejakej duvod k tomu urcite mit bude,nejspis ne jen jeden.Je mozny ze neco takovyho udela,nebo necha udelat a za par dni uz web nebude………ja nevim,ale bejt on a vedet co on,taky bych byl opatrnej.Neco jinyho je psat si co chci jako navstevnik a neco jinyho je to delat jako majitel sajty! Ale jak rikam,nevim,ale domejslim se ze tak nejak to nejspis bude.Zrejme ti unikaj existence ruznejch paragrafu o tom co je a co neni pripustny.Internet je vsechno,jen ne svobodna zona.Primo potvrzuje ono „lehce nabyl,lehce pozbyl“,kdyz na to prijde.

        • proud napsal:

         O takzvanym „zavadnym obsahu“ predpokladam taky neco vis,alespon ze ten vyraz existuje,ze? ;-)

        • jop napsal:

         proude

         práve si všetkým pekne vysvetlil, že admin tohto webu poslúcha presne tých, voči ktorým web tak nejako akože naoko odporuje.
         Že admin dostal presný plán, čo si môže dovoliť a čo by už bol závadný obsah.
         Takže tento web je riadený kým? No predsa tými, ktorí adminovi niečo dovolia alebo zakážu.

         Množstvo webov je skutočne alternatívnych, množstvo webov sa tvária ako alternatívne, množstvo webov je riadených priamo tajnými službami aby len ventilovali emócie nasraných ľudí

         Ty si práve všetkým vysvetlil, že tento web patrí k tým riadeným a admin je len poslušná bábika, ktorá počúva čo mu niekto z nejakej zodpovedajúcej tajnej služby dovolí

         GRATULUJEM.

         Bolo mi už predtým pár vecí nejako divných, tvoje vysvetlenie o poslušnom adminovi mi zapadá do kontextu

        • proud napsal:

         „práve si všetkým pekne vysvetlil, že admin tohto webu poslúcha presne tých, voči ktorým web tak nejako akože naoko odporuje.
         Že admin dostal presný plán, čo si môže dovoliť a čo by už bol závadný obsah.
         Takže tento web je riadený kým? No predsa tými, ktorí adminovi niečo dovolia alebo zakážu.“………………opravdu a docela vazne se mnou chces diskutovat o takhle znamy a samozrejmy veci kterou kazdej z nas vi?:-))))))))))))))))))))).Porad jak to udelat jinak a neznicit web a budes king,ty svata prostoto:-).

  • Petr C napsal:

   Takze Jope o cem by se melo diskutovat a hadat, kdyz ne o tom jak si predstavujeme spravedlivejsi system. Prece nemuzeme nadavat na soucasny system bez toho aniz by jsme meli idei jak ma vypadat system novy.
   Jope, kde je vas potencial? Vy nejste obycejny nepodstatny plebejec? Vy jste podstatny plebejec?
   O svem casu si nastesti rozhoduji sam a sam uznam za vhodne co je pro mne podstatne. A to jestli nekdo se mnou manipuluje zalezi jen na mne jestli se necham.
   Takze dekuji za vase rady,i kdyz z meho hlediska,jste ztratil jen kus vaseho osobniho zivota.

 20. Jaroslav Huml napsal:

  Teď jsem si poslechl pořad Jílkové a s.Kováčika jak jsou moderní atd. Jak jim věřit, když volební program z roku 1946
  a myslím si že byl dobrý porušili ve všech bodech a sebrali i ševci šídlo.
  Ohrnujete nos nad knihou paměti Štrougala ale tam je kritika i sebekritika a berete Jakeše to byl trouba a i díky němu šlo všechno dohajzlu. Pluralita je potřeba, ale tohle je novodobé otrokářství od ,,establismentu“ bez války nebo defenestrace se tohohle hybridu nezbavíme.

 21. Maroš napsal:

  Jop – suma sumárum – počet slov – ten čas si stratil ty, pretože ja nikdy čas nestrácam, keď robím niečo, čo ma baví – a veľmi rád smažím trollov a kádžem ich potom sýkorkám.

  Argumentácia vyžaduje tréning a informácie – moja reakcia de facto nebola určené tomu chujovi Sclavovi, ale ostatným, ktorí niektoré veci naštudované nemajú, nakoľko práve 90-roky kapitalizmu 19. storočia u nás – primitívneho, ktorý nás doviedol až k URČENEJ!!! oligarchii, boli plné fruiedmanovského monetariszmu – ilúzie „vedeckej“ kontroly kapitalizmu – rovnakej kokotiny, ako bol a je ten „vedecký“ komunizmus. Pred nami je otvorenie kapitoly – OLIGARCHIA! – ktorú bravúrne podchytil a získal na stranu Ruska práve putin, pretože to, kto bude oligarchom, komu umožnia vyrásť ako neľútostnému predátorovi – o tom rozhoduje svetová mafia kurva KONKRÉTNE!!! – a nie „prirodzený“ vývoj! Choďte už do piče všetci s týmto „vedeckým“ sio-darwinizmom v spoločenských „vedách“ – všetko je riadený proces – REPLAY – RIADENÝ PROCES, a záleží kto má v rukách oteže! Friedman môže rovnako „vedecky“ prednášať o meteorológii – to, že nám niekto denne niečo sype na hlavu tiež nie je „prirodzený vývoj“, ale je za tým globálna genocídna moc! Táto debata o chujovom kapitalizme a chujovom komunizme je len zástupný problém – otrávené potkany môžu snívať o lepšom zajtrajšku! Si ujasnite priority – život, alebo nejaký skurvený Izmus!

  Jop – čo ťa opäť serie – že si to tu nemal celé „pod kontrolou“ len ty sám? Zmier sa s tým, že ani NIKDY mať nebudeš! – o môj čas sa ty nestaraj!

  • Maroš napsal:

   Toto celé, v čom tu žijeme, je fašistická BONSAI KULTÚRA, v ktorej niekto konrétny rozhoduje o tom, koho a čo tu nechá „prirodzene“ vyrásť a ktorým smerom! Až budete vedieť, kto je to ten konkrétny, potom môžete niečo zmeniť – ak budete mať na to gule, rozum, vlastnú víziu, plán a nástroje!

 22. Jaroslav Huml napsal:

  Petr C:
  Tak. je pravda, že za sociku byly daně z příjmu fyzických osob nižší25% a 35%včetně zdravotní a sociální ho pojištění které se neuvádělo a bylo tedy součástí. Podniky platily 70% a banky 80%
  Dle mého názoru jak zabránit korporativizmu je přestat platit dotace velkým celkům a pomoci jenom eko zemědělství a. Už dnes se ví, že vyrábět šunt je špatně, ale když to kupujete??
  Zavést system daní, Který vymyslel ministr financí NSR Ludvik Erhard pozdější kancléř. Byl to vymakaný system a spolu s Marschalovým plánem zapříčinil rozmachu NSR.
  My se mydlíme od zdi ke zdi a hádáme se jestli socik nebo cosi, ale celkové daňové zatížení je obrovské. Už v učebnici dějepisu bylo napsáno ,že špatný panovník jenom zvyšuje daně a správný panovník nechá lidi nadechnout.
  Vím, že je to složité, ale že něco dostanou lidi zadarmo tak nikam nevede, protože si většinou ničeho neváží. My se podbízíme cenou a dotujeme skopčáky. Nahoře je banda hajzlů, nevěřim Okamurovi, ale v přímou demokracii věřím a věřím v poctivou práci!!!

  • Petr C napsal:

   Souhlasim s Vami ze by se mely platit dotace velkym celkum, jenze korporativizmu to nezabrani. Nekteri lide jsou nemocni touhou po majetku a moci.
   Ja osobne se smejd snazim nekupovat jenze nekdy nemate na vyber. A da se rici ze na tom zavis ekonomie. Pokud by lide zacli kupovat jen to co potrebuji a za to co maji, tak cely kapitalisticky system krachne. Je to proste system, ktery potrebuje obrat za kazdou cenu.

   • Petr C napsal:

    Oprava NEMELY platit.

    • Jaroslav Huml napsal:

     Petr C.
     Abych řekl tak docela nevidím rozdíl mezi výrobou za sociku a za kapitalizmu. Reklama byla a je a na odbytu jsou závislí oba systémy. Za sociku o investicích rozhodovali a schvalovali nadřízené orgány a za kapitalizmu majitel.
     Problém, bude asi v tom, že se podepsali dohody o dvojím zdanění počátkem devadesátých let a ve velkých korporacích.
     Jsem pro co neužší stát, který pomůže opravdu potřebným!!! A
     A ne , aby se vybíralo na péči dětí viz nemoc motýlých křídel a ze zdravotního pojištění si šlechta pořádala golfové turnaje a podobně

 23. hel napsal:

  já se na jílkovou už delší čas nedívám, protože jsem dospěla k závěru, že jílková nenechá zaznít pravdu…včera jsem učinila výjimku a ten hysterický křik, který tam spustila s bubeníkem ohledně uranu, mi potvrdil, že je stále stejná manipulátorka, vytvářející atmosféru, ve které žádná věcná diskuse není možná

 24. Jaroslav Huml napsal:

  JK vy budete asi názorově na straně odborářů a Středuli,
  kteří mají pořád málo a srovnávají výši výběrů daní v Německu a procenta je nezajímají,tento nenažraný stát je pohroma, pijavice, také proto dostali klepec ve volbách.
  Ty daně za sociku dohledám neměli jsme pravdu ani jeden.
  A system daní Ludvika Erharda by nám opravdu nepomohl,
  peněz je dost. jen se vyhazují oknem, dělají se nekvalitní silnice dávají se dotace na pilu ve Štětí(Bureš a spol)
  A odroráři si jen mlátí hubu za to svoje jim nejde o lidi, ale o výši daní a o svoje brebendy , za sociku, abychom přežili tak jsme honili melouchy a tím i vykrývali mezery na trhu co Družstevní či Státní sektor nezajímalo nebo nezvládal!
  Tento poměrně jednoznačný princip zdanění však byl zdeformován mnoha výjimkami. Jednou z nich byla i tzv. Oslovská daň, jak se lidově nazývalo zdanění osob starších 25 let, které neměly děti. Pokud vydělávaly více než 560 Kč měsíčně a vyživovali nejvýše jednu osobu, zvýšila se jejich základní daň mezi 25 a 50 lety u mužů a mezi 25 a 45 lety u žen o celých 60 %. Naopak tři vyživované osoby snižovaly daň o 30 %, čtyři o 50 %, v případě 5 a více vyživovaných osob byla sleva na dani dokonce 70 %.

  Pokud rozvedení, ovdovělí či svobodné matky vyživovali alespoň jedno dítě, pro účely stanovení daně se jim počítala jedna osoba navíc, stejně tak i pokud byl poplatník invalidní či vyživoval invalidní osobu, v případě plně invalidních se přičítaly dokonce vyživované osoby. Také vdovám po odbojářích či obětech bojových událostí přičítala jedna vyživovaná osoba. Systém zdanění byl ve výsledku velmi složitý a neprůhledný.

  • Petr C napsal:

   Odborari, to je kapitala sama za sebe. Spicku tvrde pod vlivem manonu. No a ti mensi jsou vedeni jak ovce. Nic mene odbory jsou potreba. Ale to je kapitola sama o sobe.

 25. jan nowak napsal:

  .. Hop.. a juž sem zas pod – lidoj.op : p
  www won je TO prej troll..

  Maroši – wčera se mi zdálo o AQwá-qwá parku we Zwolenu ~ newíš ~ co to-to značí ??

 26. Maroš napsal:

  Nowaku – haky baki? Včera sa mne zase zdalo, že mi niekto kutre v PÓsteli trubkou z Nowoduru a chce mi stiahnuť nočný moč až do báne Nowáky – bude tam tajná výroba bum bum – pašovať to budú zvolenským čoboganom do Nownoradu.

 27. Kadlik napsal:

  „Na druhé straně považuji na nesmírně pozitivní, že se podařilo obnovit fungování trhu, liberalizovat ekonomické vztahy se zahraničím a provést nápravu vlastnických vztahů tak, aby byly nastartovány přirozené mechanismy fungování tržní ekonomiky. Sice to nebylo zcela zadarmo, ale pozitiva jednoznačně převažují. Přičemž – a někdy si toho dostatečně nevážíme – i ve srovnání s vyspělými zeměmi byly na vysoké úrovni zachovány systémy vzdělání, péče o rodinu, péče o zdraví, zabezpečení ve stáří apod.“

  Autor asi zije v uplne jinym state nez ja a nebo je neustale v sametovym snu !?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!