MUZEUM VELKÉ VLASTENECKÉ VÁLKY V DONĚCKU

KODAK Digital Still CameraMuzeum se nachází v Parku kultury a oddechu Leninského Komsomolu nedaleko Donbas Arény a je součástí rozsáhlého Památníku Velké vlastenecké války. Součástí Památníku je kromě muzea sousoší „Tvým osvoboditelům, Donbase!“ (1984), výstava bojové techniky (2010), Park veteránů (2010), Alej vdov vojáků, Alej Paměti (1992), obelisk partyzánům a zvon paměti (2010).

Muzeum bylo otevřeno v roce 2012. Nachází se na dvou úrovních. Nahoře jsou tematické panely s fotografiemi, texty, dopisy, plakáty a předměty. V podzemí je velký výstavní sál (zde jsou mj. umístěny panely zobrazující procesy s válečnými zločinci a kolaboranty), síň se zbraněmi a vojenskými uniformami, promítací sál, síň Vítězství. Jedna místnost je věnována hrdinům občanské války z let 2014-2017, např. Motorolovi a Givimu.

Při muzeu pracuje i Historický klub Patriot. Byl založen v roce 2015. Jeho členy je 120 žáků doněckých škol ve věku 10-17 let. Jsou pro ně organizovány besedy o hrdinství, vojensko-vlastenecké hry, tvůrčí dílny a jiné akce za účasti veteránů Velké vlastenecké války, vojáků DLR, představitelů Ministerstva obrany DLR, Ministerstva civilní obrany a mimořádných situací a Svazu veteránů Afghánistánu. Kromě toho se děti podílejí na sběru informací o vojácích, padlých v občanské válce na Donbasu.

V kinosále zrovna probíhala prezentace nové knihy spisovatelky Liany Musatovové o současné válce "Slyšte nás... slyšte můj Donbas". V knize se Liana Musatovová zabývá příčinami a průběhem občanské války na Donbase 2014-2017. Popisuje hrdinství vlastenců-obránců Donbasu proti ukrajinským fašistům a srovnává je s hrdinstvím sovětských vojáků ve Velké vlastenecké válce. V knize jsou publikovány i její básně. Některé úryvky z knihy i básně Liana Musatovová přečetla. Na prezentaci byl přítomen i předseda Svazu spisovatelů DLR Fjodor Berezim. S oběma jsem se potom seznámil, vyměnili jsme si kontakty a dohodli se na spolupráci.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR  a DLR, Doněck, DLR
Jeden komentář na MUZEUM VELKÉ VLASTENECKÉ VÁLKY V DONĚCKU

  1. Ing. Miloslav Dědek napsal:

    Muzeum Velké vlastenecké války. Proč ne, ale v žádném případě by to nemělo být muzeum, které tuto válku oslavuje. Každá válka je odsouzeníhodná. Proč na světě pořád probíhají války? Na tuto otázku není jednoduché odpovědět:
    Osm nejbohatších lidí na světě vlastní stejný majetek jako chudší polovina světové populace, tedy 3,6 miliardy lidí. Majetková nerovnost je v současné době větší než kdy jindy.
    Nejbohatším člověkem na světě zůstává zakladatel Microsoftu, Američan Bill Gates. Jeho majetek je odhadován na 75 miliard dolarů (1,9 bilionu Kč). Mezi osmi nejbohatšími je i Španěl Amancio Ortega, zakladatel módního řetězce Inditex s odhadovaným majetkem 67 miliard dolarů nebo finančník Warren Buffett s 60,8 miliardy dolarů.
    V rozvrstvení majetku v rámci celého lidstva se v podstatě odráží politicko-mocenská struktura současného světa. Současná politicko-mocenská struktura lidstva plodí mnoho negativních jevů, a to především válek, v nichž zbytečně umírají miliony nevinných lidí. Smutná realita. Otázkou je jak tuto realitu změnit? Je na čase, aby se lidé začali cítit nejen občany jednotlivých států. Světoobčan, to je člověk budoucnosti. Tomu by se mnělo přizpůsobit i mocensko-politické uspořádání světa. Více viz článek: NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD - http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!