Znovusjednocení není anexe: Ukrajinské události v kostce, očima švédských novin Sydöstran

crimea-4.siNoviny konstatují, že média a politici přivádějí švédskou společnost v omyl když tvrdí, že ukrajinská krize začala Krymem, a připomínají, co událostem na poloostrově předcházelo.

„21. Listopadu 2013 ukrajinská vláda odmítla podepsat smlouvu s Evropskou unií, založenou na zásadách neoliberálního diktátu a předpokládající sblížení Ukrajiny s NATO – píšou noviny. Proto tehdy přišel ke slovu  „plán B“: fašistické úderky, vyškolené v Polsku a financované USA, se postavily na čelo agresivních protestů na Majdanu. 22. února 2014 obklíčily parlament (Radu), zmlátily mluvčího a vyhrožovaly poslancům. Po přestřelce byl  zvolený prezident nucen utéct. Za podpory Západu došlo k neústavnímu státnímu převratu.“

„Převrat spustil vlnu fašistického a rusofobního teroru s pogromy, únosy a vraždami politických a etnických protivníků,“ píše Sydöstran. „Na základě toho obyvatelstvo Krymu uskutečnilo v březnu 2014 referendum a rozhodlo o opětovném  připojení poloostrova k Rusku. Anexe znamená, že se území uchvátí silou. Dá se v tomto případě mluvit o anexi? Nedošlo k jedinému výstřelu. Ruská vojska se nacházela na Krymu na základě smlouvy o vojenské a námořní základně, která mezi Ruskem a Ukrajinou platila už dávno.

Znovusjednocení bylo fakticky v rozporu s ukrajinskou ústavou, která však ještě předtím byla pošlapána samotnou skutečností státního převratu. Článek 1 Charty OSN přiznává národu právo na sebeurčení, a historické vazby mezi Ruskem a Krymem jsou velmi silné.“

Zdroj: http://misharoby.livejournal.com/

 

 
13 Komentářů k Znovusjednocení není anexe: Ukrajinské události v kostce, očima švédských novin Sydöstran

 1. Pepan napsal:

  No to jste teda Švédové po*rali, obratem z vás ukrouši a rusofóbská chátra nebo charta? Udělají rusofily a nevím co ještě, to se nebude líbit ani pacientům psychiatrických léčeben z czechistánu jenž oblažují svými duchaplnými příspěvky na různých internetových stránkách.

 2. Boris napsal:

  zaujímavý pohľad —-https://alt-right.com/2017/11/26/putins-russian-multiculturalism/

 3. Ivan napsal:

  V roku 2015 som na tejto diskusii napísal:

  21.1.2015 (11.19)

  Zapadni genozlocinci dennodenne obvinuju Rusko z porusenia roznych medzinarodny dohod, konvencii ci Charty OSN…

  Tym ze vraj s ich porusenim okupuje Rusko Krym…

  Rusko by malo dennodenne SVETU PRIPOMINAT…, tak ako strelbu zo strechy hotela Kyjev do demonstrantov a do neozbrojenej policie, kde vtedy sidlil Majdansky pucisticky stab…, aj to, ze po vyhnati prezidenta Janukovyca (ktoreho mimochodom prestala ako najvyssieho velitela ochranovat zbabela generalita Ukrajiny) a nastoleni pucistickej vlady, zrusil parlament pouzivanie ruskeho jazyka na celej Ukrajine. To sa samozrejme nepacilo ruskym jazykom hovoriacim obyvatelom a tak zacali pokojne protesty po celom uzemi, kde tito obyvatelia ziju… Nazzi zlocinci (napr. aj Tymosenkova) okamzite vyzvali k ozbrojenemu potlaceniu demonstracii… Ozbojene Nazzigardy Jarosa, nepodliehajuce jurisdikcii statu, sa okamzite vydali s tankami a inou technikou najma na Krym…, hrozili masakre az genocida civilistov… Rusko zasiahlo az na poslednu chvilu, nasadenim obrany obcanov Krymu…! Malo na to pravo, pretoze na Kryme dodnes ziju obcania, ktori sa tu narodili ako Rusi este na ruskom uzemi…! Referendum uz len potvrdilo status navratu tychto obcanov k ruskemu statu…!!!

  Rusko, zial, nemohlo az takto pomoct dalsim oblastiam, kde referendom potvrdili samostatnost, pretoze tamojsi Rusi sice tam ziju mozno od cias Kijevskej rusi, ale uz sa narodili na Ukrajine… Preto si slobodu musia vybojovat sami, uz len s ruskou podporou…!

 4. Ivan napsal:

  A dnes upozornujem na skutocnost:

  Pravda o Maidane – interview s najatými ostreľovačmi v Talianskej televízii Canal 5
  29. novembra 2017 10:09, Ivan Hečko,

  Zdroj informácie
  http://ihsken17.blog.pravda.sk/2017/11/29/pravda-o-maidane-interview-s-najatymi-ostrelovacmi-v-talianskej-televizii-canal-5/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

  Nikdy sme celkom neverili oficiálnej verzii Maidanu, boli dostupné svedectvá, ale napríklad aj konkrétne lekárky Maidanu Dr. Bogomolec, ktorá tvrdila, že väčšina zastrelených protestujúcich bola strelená do chrbta, a nakoniec na YouTube bol nižšie spomenutý záznam reportéra BBC (jediná skupina ktorej členovia boli všetci strelení spredu boli policajti). Ale toto interview je nevyvrátiteľný dôkaz, zvlášť ak sa spojí s tým čo sme vedeli doteraz.

  Interview s tromi ostreľovačmi Gruzínskej národnosti, pod taktovkou Talianskeho žurnalistu menom Gian Micalessin a vysielané 16. Novembra v šokujúcom dokumentárnom programe v televízii so sídlom v Miláne Canale 5 (Matrix program), si ešte stále nenašlo cestu do medzinárodných mainstreamových médií (a predstavte si, ani naších). Neprekvapuje to, ak uvážime aké výbušné dôkazy predkladá proti skutočným páchateľom a organizátorom štátneho prevratu v Kyjeve v roku 2014, všeobecne známom pod názvom “revolúcia dôstojnosti“.

  Dokument predstavuje Gruzínskych armádnych dôstojníkov Alexander Revazišvili, Koba Nergadze a Zalogi Kvaratschelia, ktorí boli naverbovaní na vykonanie “špeciálnej akcie” v Kyjeve pánom menom Mamuka Mamulašvili, blízky pomocník bývalého ministra obrany za Michaila Saakašviliho, menom Bacho Achalaia. Vyhlasujú, že 15. Januára 2014 pristáli v Kyjeve vybavení falošnými dokumentmi a boli prepravení na Maidan. Po obdržaní 1000 USD každý, a sľube že po „vykonaní práce“ dostanú 5000 USD, dostali úlohu pripraviť ostreľovačské pozície vo vnútri budov Hotel Ukrajina a Konzervatórium, ktoré majú dominantnú polohu nad Námestím Maidan.

  Fakty ktoré potom predložili boli šokujúce. Spolu s ďalšími ostreľovačmi (niektorí boli občania Litvy) boli priradení pod velenie Amerického vojenského operatívneho dôstojníka menom Brian Christoper Boyenger (jeho Facebook stránka tu – z večera do rána zmizla). V koordinačnom tíme bol aj Mamulašvili a neslávne známy Sergej Pašinsky, ktorého zadržali protestujúci 18. Februára 2014 so snajperskou puškou v kufri auta a neskôr viedol prvý post-Maidanovský prezidentský úrad Ukrajiny. Zbrane prišli na scénu 18. Februára a boli rozdelené rôznym Gruzínskym a Litovským skupinám. “Tri alebo štyri zbrane boli v každej brašne, boli tam Makarov pušky, AKM, pušky, a plno nábojov” – svedčil Nergadze.

  POKRACOVANIE V UVEDENOM ZDROJI

  • proud napsal:

   “ Po obdržaní 1000 USD každý, a sľube že po „vykonaní práce“ dostanú 5000 USD,“……………to mi zni jako hodne blbej for Ivanecku Ivane,mam pocit,ze se mi medved k zemi skloni,ale tvuj hrbet ze se pritom ohne,za ty prachy bych se totiz ani nezvedl ze zidle,natoz riskovat vlastni krk!!!!!!!!!!!!! :-)))))))))))))))))))))))))))

  • Jozef Glinsky napsal:

   Kym take informacie existuju len na internete,ci v knihach,dovtedy ne-existuju.
   Aby existovali,v mediokracii,musia si najst televiznych nositelov.
   Takpovediac televiznych nositelov.
   Ale masmedia su stale v rukach Deep State,v rukach dna pekelneho.

   Pridam jedno ne- existujuce vyjadrenie polskeho europoslanca,kandidujuceho aj na prezidenta:

   Snajperzy z Majdanu byli szkoleni v Polsce…
   https://opinie.wp.pl/korwin-mikke-snajperzy-z-majdanu-byli-szkoleni-w-polsce-6016711871431297a?ticaid=114ba8

 5. Jozef Glinsky napsal:

  My,informovani pamatnici, zabudame a nie je nas vela.
  Vela,prevela,desne vela, je lotrovstiev Imperia Pax Plutoamerikana.
  Vacsina obyvatelstva,velka vacsina,nic nevie,nevidi,okrem medialnych polopravd a lzi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!