P.C .Roberts: Cožpak vy tu válku na obzoru nevidíte?

fr_us-encircles-russiaPodle zpráv britského tisku nařídil prezident Putin ruskému průmyslu, aby učinil náležité přípravy k tomu, aby v případě potřeby dokázal zajistit rychlý přechod od výroby mírové k výrobě válečné. Jistě: ruská vláda by se k takovémuto kroku neodhodlala, kdyby nebyla přesvědčena o tom, že hrozba války se Západem skutečně existuje. Už dlouho ve svých článcích zdůrazňuji, že roky nepřátelských akci Washingtonu a jeho evropských vazalů proti Rusku nemohou vést k ničemu jinému než k válce.

Je snadné pochopit, že americký vojensko-bezpečnostní komplex k ospravedlnění svého enormního rozpočtu potřebuje přesvědčivého nepřítele. A je zrovna tak snadné pochopit, že šílení američtí neokonzervativci kladou zájem své fantastické světové hegemonie nad zájem pokračujícího života na planetě Zemi. Stejně jako lze chápat, že Hillary Clintonová a Demokratický národní komitét učiní cokoliv, aby zmařili Trumpovo volební vítězství.

To všechno pochopit lze, ale nelze pochopit, že evropští političtí vůdci jsou pro tyhle washingtonské zájmy ochotni riskovat životy svých občanů.

A přece k tomu ochotni jsou. 13.listopadu prohlásila britská premiérka Mayová, že Rusko je pro západní bezpečnost hrozbou, že ovlivňuje evropské volby a že špehuje a podkopává evropské vlády. Pochopitelně, pro žádná z těchto obvinění důkazy neexistují, stejně jako neexistují pro „Russiagate“ (domnělé ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb). Přesto však těchto obvinění na adresu Ruska geometrickou řadou přibývá. V současné době organizuje EU dřívější provincie Ruska – Bělorusko, Moldávii, Ukrajinu, Arménii, Ázerbájdžán a Gruzii – do „Evropského partnertsví“ (rozuměj partnerství s EU). Anebo řečeno jinak: Západ otevřeně seskupuje někdejší provincie Moskvy proti Rusku, které je – podle slov britské premiérky Mayové – pro tyto někdejší ruské provincie státem nepřátelským.

Rusko samozřejmě ví, že žádná z těchto tvrzení nemají oporu ve faktech, a považuje je za totožná s těmi, které Západ vysílal na adresu Saddáma Husajna, Kaddáfího a Asada předtím, než Irák, Libyi a Sýrii vojensky napadl. Nu a když tedy Západ konečně přesvědčil Rusy, že nyní je cílem budoucího napadení Rusko samo, země se na toto napadení připravuje.

Na okamžik nyní zauvažujme: Svět je hnán do Armagedonu proto, že žravý a korupční vojensko-bezpečnostní komplex potřebuje k ospravedlnění svého obrovského rozpočtu nepřítele. Dále proto, že Hillary a Demokratický národní komitét nedokáží strávit svou politickou porážku, a nakonec i proto, že neokonzervativce ovládá ideologie americké nadvlády nad Světem, kterou, jak víme, prezident Obama otevřeně vyhlásil. A k tomu všemu si položme i tuto otázku: Proč je nadvláda bílých tak strašná a proč je nadvláda Ameriky nad světem darem od Boha pro zemi „výjimečnou“ a „nepostradatelnou“?

Ruská vláda otevřeně vyjádřila svou obavu z toho, že se stane obětí vojenského napadení. Jak jsem oznámil já, ale jak se neobtěžovaly oznámit CNN, New York Times či Washington Post, vyhlásil zástupce velitele ruského vojenského operačního vedení obavu, že Washington připravuje překvapivý nukleární útok na Rusko.

Prezident Putin nedávno upozornil na washingtonský sběr ruských DNA – a to pro laboratoře amerického vojenského letectva, naznačující vývoj bio-zbraně, specificky zaměřené jen na ruské obyvatelstvo. A mnohokrát předtím už Rusko upozornilo na rostoucí počet základen NATO na svých hranicích – a to vzdor opakovaným ujištěním administrace USA, že další se už zakládat nebudou.

Tohle vše vás nutí zeptat se sama sebe: Proč se na veřejnosti nevede debata o tom, že Washington přesvědčil Rusko, přední nukleární a vojenskou mocnost, o tom, že bude napadeno? Anebo: jak dlouho ještě hodlá Washington dovolovat nám, abychom prostřednictvím internetu poskytovali lidem pravdivé informace a ti tak nebyli odkázáni jen na vymyšlené informace Washingtonu? Úsílí předsedy federální komise pro komunikace zlikvidovat pravdivá zpravodajství jako ruskou propagandu, naznačuje, že Washington dospěl k názoru, že pokud nařídí válku proti Rusku, musí též nařídit válku proti pravdě.

Washington svou válku nepřežije, stejně jako ji nepřežije národ americký a národy evropské.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2017/11/27/cant-see-war-horizon-paul-craig-roberts/

 
24 Komentářů k P.C .Roberts: Cožpak vy tu válku na obzoru nevidíte?

 1. Josef Švejk napsal:

  Což o to, pane Roberts. Je pár lidí kteří na ten obzor dohlédnou to v kostech cítí. Ovšem většina to netuší, neb jim to jejich intelekt ukrytý v chytrém mobilu dosud nenahlásil.

  • Rudolf napsal:

   Jak ho tak sleduju, tak Roberts už hezkých pár let všechny ty články o zítřejší válce píše ležíc v atombordelu a otočený nohama k výbuchu. Kua, že ho nebolí krkem.

  • Ruda napsal:

   Všem je jasný,režim USA se svými poskoky ze zemí NATO se připravuje přepadnout Rusko.Proto je na hranicích Ruska soustředěno tak velké množství vojska a těžkých zbraní i raket.
   Banda velící českým žoldákům utrácí ročně 40 miliard korun.A nyní chtějí prý na OBRANU více,až 60 miliard.Nejsou peníze na léky a ostatní pro život důležité potřeby.Na těžce nemocné se pořádají sbírky.Je to ostuda.Prý nejsou peníze,ale jsou.Třeba tady ——— https://zpravy.idnes.cz/poslaneckeNahrady/poslanec.aspx?id=kalousek-miroslav-top-09

 2. Pepan napsal:

  Vždyť nechť si Yaankee něco zkusí, budou velice překvapeni, co jim z toho jejich NATO zůstane, dnes už lidé nejsou až na pár jedinců jako nejmenovaný čezský generál jenž by šli na smrt pro bezcenné žabí kůžičky a pro Yaankee slávu. Ta doba už je dávno pryč, byť někteří lidé pro mamon udělají téměř vše, ale jak píši takměř.

 3. Sumer - Homér napsal:

  Skutočne už šialení američania sa nezmestia do kože – Rusko naozaj nemôže čakať a odďalovať určité nevyhnutné opatrenia, lebo vyzerá to tak, že tí idioti v USSA sú schopní zaútočiť na Rusko, a niektorí z nich sa doslova trasú, aby sa to už konečne spustilo!
  Mám naozaj obavy, že sa to napriek nekonečnej trpezlivosti Putina nakoniec stane.Následky budú strašné pre každého – ale hlavne pre američanov!Bude to zánik USSA, ale nie je isté,že pre Rusko a (dúfam) stredovýchodnú Európu.
  Boh nám pomáhaj!

 4. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Vždy když čtu článek pojednávající o válce, uvažuji o tom, jak je možné, že se na prahu 21. století na planetě pořád ještě vedou války. Kdo má prospěch z toho, že se na světě pořád vedou války? Normální civilisti a vojáci to rozhodně nejsou. V pozadí téměř všech stávajících i potencionálních válečných konfliktů je globální finanční elita tj. tzv. „lidé velkých peněz“. O tom jak se bude vyvíjet lidstvo zatím rozhodují vždy jenom tito lidé. Nebylo by špatné kdyby se celosvětová společnost vyvíjela způsobem popsaným v článku „Sedmnáct cílů udržitelného rozvoje (SDGs)“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2015/10/cile-udrzitelneho-rozvoje-sdgs-fakta.html

 5. KROKODÝL napsal:

  Útok na Rusko???
  Tak to je konečná pro Júesej a zhruba pro čtyři pětiny obyvatelstva Země.

 6. Jana Karásková napsal:

  Shlédla jsem videa o proroctví Matrony Moskevské a baby Vangy o světové válce, docela zarážející, jak to sedí s tím co se děje… včetně válce na Blízkém východě, migrantů, rozpadu EU a rozvratu Německa…

  Svatá Matrona moskevská – její proroctví o válkách na blízkém východě, Ukrajině, migraci, rozpadu EU a zkáze Německa:

  https://www.youtube.com/watch?v=JTUTSeH4H74

  Za války k ní prý přišel Stalin a ona mu řekla, že zvítězí pokud zůstane v Moskvě, a tak se rozhodl zůstat, a taky že „báťuška Mráz“ zničí zlého Hitlera

  (kolem stopáž po 52…) – předtím k ní poslal generála KGB a pak jí poslechl, když mu řekla, aby tři stíhačky oblétly Moskvu s obrazem Kazanské Boží Matky – dokonce tam letěl Stalinův syn …

  • Maroš napsal:

   Stalin mal dcéru pokiaľ viem, a možno ako ľavobočka Saddáma Husajna. S Vangou… to bol vtip.
   Moskva je od čias sovietov precízne a dôsledne urbanizovaná podľa okultných pravidiel – to už vtip nie je.

   • Jindřich napsal:

    Ano, dceru měl a měl i syna, kterého v prvních dnech války fašisti zajali a pak jej popravili

    • proud napsal:

     Jestli neskoncil jako nas nekdejsi idol Fucik,kdyz pak dlouho po valce prisel dotaz tusim z Argentiny,jestli si ho u nas nechceme pohrbit………..

    • proud napsal:

     Mam takovej divnej pocit,ze tak koncej vsichni co jim poslouzili………….

   • Julek napsal:

    Maroši, Stalin měl dva syny Jašu a Vasju. Jaša zahynul v zajetí, když ho otec odmítl vyměnit za Pauluse. Vasja byl po válce armádní letec

    • Jana Karásková napsal:

     Tak to tam asi letěl ten Vasilij… v jednom z těch tří letadel…v tom videu s Matronou ho jmenují.

   • Jana Karásková napsal:

    V tom videu s Vangou je kolik předních přesdstavitelů k ní přijelo – Živkov, Ceausescu, Brežněv…jaké měla styky s KGB a možná i dalšími službami. Snad zřídili v okolí i středisko pro rozvoj dětí nadaných ESP… kdo ví zda neměli zájem i o Petra Chobota :) Kterého k babě vzal v dětství jeho otec. Který později byl v projektu dálkového nazírání (? KGB nebo snad GRU).

    Je tam vidět i ten chrám který si dala postavit, kde je vyobrazena na mnoha obrazech jako svatá – vypadá to fakt divně. Malíř přes její nesouhlas namaloval jeden její obraz s očima, a pak uhořel.

    • Jana Karásková napsal:

     Životopis Petra Ch. je hodně zajímavý… zraněn v Grozném, údajně pomohl dojednávat odchod sovětských vojsk z ČSSR, nemá nějaký úkol i dnes – okultně skrytý? Třeba s těmi „emzáky“?

     Není to také nějaká připravovaná agenda to Odhalení? Jak o tom prý v 70. letech před svou smrtí mluvil W. von Braun?

 7. Martin Rubáš napsal:

  Přesně, jak si přeje třeba takový Jakub Janda. Ten tady způsobuje problémy. Hybridní hrozbou a siřitelem nenávisti je Jakub Janda. Je to podobné jako za komunismus, kdy jsme měli nepřátele lidu, imperialistické kolaboranty a imperlalistické agenty, teď máme nepřítele Evropy, ruské kolaboranty a ruské agenty. Naštěstí Jandu nebere nikdo vážně.

  http://www.epshark.cz/clanek/216/hybridni-valku-nevede-putin-ale-liberalove

 8. Lukaš napsal:

  Nevstoupit Rusko do Sýrie,tak možná už bylo napadeno.
  Putin jim to znemožnil,ale navíc rozzuřil,tak se hledají všechny skuliny,jak se dostat na Rusko.Proto i to obviňování S.Koreje s které by mohlo něco vzlétnout,tak USA chce S.Korej znemožnit před světem,zlikvidovat její obranyschopnost a mít otevřenou cestu z východu.Mám takové tušení,že USA nabízí Číně podíl na zisku,při porážce Ruska.Snad si Čína uvědomuje,že USA své sliby často porušuje a v případě vítězství nad Ruskem,by Čínu lehce porazily také.

 9. proud napsal:

  Tak ci onak,neni to nahodou onen plan,zlikvidovat maximum lidi svetovou valkou a pak udelat z chaosu NWO?………..Jim je jedno kdo s kym,neukazuje to nahodou arabsky jaro stejne jako valka na Ukrajine?……….

 10. Roy Phaeters napsal:

  Henry Kissinger said „If You Can’t Hear the Drums of War You Must Be Deaf“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!