Ján Brezáni: Mé první setkání se zvůlí exekutorské mafie

300221V březnu 2014 u nás doma zazvonil vykonavatel soudního exekutora Ivo Mazal s exekučním příkazem. Na něm stálo, že jsem v roce 1998 nezaplatil jízdné v MHD ve výši 23 Kč, a nyní po 16 ti letech mám zaplatit cca 16.000 Kč. Vykonavatel byl dvoumetrový chlap, já do té doby nevědouce o tomto dluhu a hlavně absolutně neznalý způsobů vykonavatelů, jsem ho pozval dále do bytu s tím, že patrně jde o omyl a že vše nějak vyřešíme. Hned po zavření dveří jsem vystřízlivěl, když se odmítl vyzout, či použít návleky a v botách pošlapal s úsměvem všechny koberce. Po přečtení ex. příkazu jsem se s ním chtěl domluvit, že hotovost nemám, že ale i když o dluhu nevím, že vše uhradím ve splátkách. Toto razantně odmítl s tím, že dluh je starý skoro 20 let a že jsem na úhradu tedy měl dost času.

Potom začal procházet byt a olepovat věci, přičemž je nahlas ohodnocoval, tak jsem se například dozvěděl, že počítač za 20.000 Kč má hodnotu 800 Kč, TV stará tři měsíce pořízená rodiči jako vánoční dárek za 11.000 Kč má hodnotu 1.500 Kč atd. Vzepřel jsem se mu až u dětského pokoje, když doslova chtěl překročit na zemi si hrající šestiletou dceru, tam už jsem mu řekl, že v botách nevstoupí jinak než přes mou mrtvolu. Tedy sepsal její věci v pokojíčku ode dveří. Na dotaz jak může na vzdálenost pěti metrů určit cenu počítače odvětil, že je znalec.

Shrnu to, zabavil věci za 70.000 a ohodnotil je na místě na 5.400 Kč s tím, že televizi, monitor a počítač si hned odnesl do auta. Potom se vrátil a předal mi soupis majetku, který právě provedl. Na soupise nebylo žádné razítko, žádné poučení jak postupovat, prostě nic. K tomu mi sdělil, že za odvoz těch věcí ohodnocených i s neodvezeným zbytkem na 5.400 Kč si úřad naúčtuje 12.000 Kč.

Takže odjel, a mně byly ukradeny věci za sedmdesát tisíc a můj dluh vymáhaný exekutorem tím narostl paradoxně o 6.600 Kč, takže po vyprázdnění bytu narostl na nějakých 22.600 Kč.
Ještě mi venku řekl, že za tři hodiny se vrátí a že pokud do té doby tuto sumu seženu, že mi věci vrátí.........

Já nevědom si dluhu, začal jsem okamžitě studovat jak je možné takové zpožděné vymáhání , i to co vykonavatel smí a nesmí, volal jsem všude kam šlo, dokonce na ministerstvo spravedlnosti, kde mi řekli, že se zouvat nemusí, že jim to zákon nezakazuje, chodit v botách. Paní jsem tedy řekl, že výslovně jim ani nezakazuje střílet lidi, popřípadě sahat špinavýma rukama na spodní prádlo ve skříni a přesto logicky si to nemohou dovolit. No odpověď nezávislého kontrolního orgánu mně šokovala. Prý kdybyste neměl dluhy, nebyli by u Vás......

Začal jsem se bránit, studoval zákony, obč. soudní řád, nálezy ústavního soudu a odvolával se, dovolával, telefonoval, až jsem v srpnu ve 40 ti letech prodělal docela těžký infarkt.

Mezitím jsem nakontaktoval spoustu podobně okrádaných lidí a získal tak další informace.

Po dvou letech se mi podařilo zmíněný exekuční titul konečně zpochybnit a exekutor mi měl vracet zabavené věci, které jsem naštěstí nechal soudem zablokovat, aby se neprodaly. Po mnoha neúspěšných urgencích a návštěvách u něj v místě vzdáleném 200 km mi došla trpělivost a pohrozil jsem trestním stíháním. To už mi je exekutor tedy dovezl, ovšem jiný, než byl na exekučním příkaze, protože původní mezitím z úřadu zpronevěřil 18 milionů a byl odejit. (ex. Polák) . Tím novým byl ex. Struminský. Věci dovezl, počítač nefungoval. Nechal jsem jej následně v servisu zkontrolovat, no a chyběly v něm komponenty, jako RAM a podobně. Škoda dodnes neuhrazena.

To už jsem byl aktivní bojovník proti nim a zjistil jsem o exekutoru Polákovi zajímavé věci, jelikož jsem dokázal na něj podat trestní oznámení a jeho ředitel ve strachu, že bude ve stejném průšvihu, dal od něj ruce pryč a vše o chodu úřadu mi řekl. Toto má k dispozici hospodářská kriminálka a vše už tři roky řeší a jde tam bratru o další desítky milionů, zpronevěry, krádeže, daně, úplatky, zapojení soudců, mezd na černo, dvojího účetnictví atd atd.

Ukradl mimo jiné vymožené peníze a 10 000 !!! spisů nechal spálit, aby zahladil stopy. Ministr Spravedlnosti Pelikán ode mne o tom ví, napsal mi, že toto řešit není v jeho kompetenci.

Tohle mne nastartovalo bojovat proti nim, pomáhat lidem, dostat je z oběhu a nechat zavřít. Založil jsem obč. sdružení DNPD (Dovolte nám platit dluhy) a následně jsem se stal i viceprezidentem České Asociace Povinných. Obě tato sdružení v rámci možností pomáhají lidem v exekucích.

www.dnpd.cz

www.asociacepovinnych.cz
23 Komentářů k Ján Brezáni: Mé první setkání se zvůlí exekutorské mafie

 1. Eschatolog napsal:

  DNPD? d.a.s.z.

 2. benmil napsal:

  Když jsem po roční nemoci reklamoval neuhrazenou fakturu ve výši 100 000, bylo mi řečeno, že pohledávka je prošlá. Kdo a jak určuje, která pohledávka je prošlá, a která ne? Fujtajbl!

  • stefan goga napsal:

   Sudca -kto viac da. Nestazovat sa. Revolucia otom bola ako sa rychlo nabalit.

  • martin napsal:

   O tom zda pohledávka je či není promlčena určuje zákon. Pokud je pohledávka rozhodlá soudem a daná do výkonu rozhodnutí tak se promlčecí doba staví a neběží.

 3. jan napsal:

  Společnost, která nelikviduje ani takovýto vraždící dobytek, prostě nemůže přežít.

 4. proud napsal:

  Chces li mit neco co ma nekdo jinej,dej ho k dispozici exekutorovi se kterym se domluvis na ruka ruku meje...........je to mafie,jen je legalizovana,vrana k vrane........

 5. proud napsal:

  Dokud to hodlate trpet,nestezujte si............to plati o vsem,nejen o mafii.

 6. weissbach napsal:

  Tak se úspěšně držela huba, ušklíbalo se, pohoda...
  A on problém. Kdo by to řekl...
  Přitom se o tom svinstvu ví od počátku.
  Tak tomu říkám medicína...

 7. Josef Švejk napsal:

  Lidé budou ještě rádi vzpomínat na doby, kdy všechno stálo jenom za hovno, banánů nebylo, hranice zavřené, Havel také a na Červeném Hrádku se muž číslo jedna divil nezřízeným příjmům Hany Zagorové.
  A tak si národ užívá demokracie, svobody a banánů (zatím):
  Sedí národ v rohu,
  v pastičce má nohu,
  sedí tiše,
  občas pípne,
  asi stejně brzo chcípne.

 8. proud napsal:

  "Vykonavatel byl dvoumetrový chlap, já do té doby nevědouce o tomto dluhu a hlavně absolutně neznalý způsobů vykonavatelů, jsem ho pozval dále do bytu s tím, že patrně jde o omyl a že vše nějak vyřešíme. Hned po zavření dveří jsem vystřízlivěl, když se odmítl vyzout, či použít návleky a v botách pošlapal s úsměvem všechny koberce. Po přečtení ex. příkazu jsem se s ním chtěl domluvit, že hotovost nemám, že ale i když o dluhu nevím, že vše uhradím ve splátkách. Toto razantně odmítl s tím, že dluh je starý skoro 20 let a že jsem na úhradu tedy měl dost času."...........a to jsou presne ty duvody proc by ke me takovy prase prislo a uz nikdy po svejch neodeslo.........a pak byste me pratele zivili a satili......v base ;-)

  • proud napsal:

   Jenze se obavam,ze bych si dal hodne zalezet ze nez se vsechno provali,uzemnil bych stejnym zpusobem i jeho sefa a jeho sefa,cim vejs,tim lip,protoze vyznavam ono ze kdyz do pekla,pak na bilym koni!!!

 9. Maroš napsal:

  Premlčacia doba na vesi hnuteľné a peniazeje 3 roky, na veci nehnuteľné 10 rokov - právo vydržania. Voči podlžnostiam voči štátu premlčacia doba neplatí, avšak za vymáhanie, ktoré sa včas nezačalo, zodpovedá úradná osoba poverená kontrolou - teda štát, teda štát by po 16 rokoch vymáhal maximálne ak tak istinu. Dopravný podnik pred 16 rokmi patril štátu? Lebo pozor - státna akciovka nerovná sa štát - to by musela byť štátna ustanovizeň - napr. št. zdravotná piusťovňa, avšak aj tam platí možnosť odporu voči penále, ak sa vymáhanie nezačalo včas - aby sa zabránilo neoprávnenému obohateniu a neprimeranému vyrovnaniu. Takže čo má 2-metrový exekútor čo spoločné s nekonečnou blbosťou? Indikátorom, že má človek veci v poriadku je plné a včasné vyplácanie napr. dôchodku.

  Čiže : "Uplatňujem si premlčaciu dobu!" - ústne aj písomne a Hastala baby!

  • ján brezáni napsal:

   NO, nejsem idiot, abych to nechal tak. Na místě nenadělá člověk nic. Dluh 1998, zažalovaný 2001, předaný exekutorovi 2007, pak už žádná lhůta není. Já měl štěstí, že se mi podařilo po dvou letech boje prokázat, že mi nedoručili rozsudek. A upřímně : tu černou jízdu si opravdu nepamatuju.

 10. pozabíjet ty lupiče napsal:

  Je potřeba ozbrojit se jakýmkoliv způsobem a jak překročí práh našeho domu,zahrady či bytu tahle loupeživá židovská svině,....první rána do břicha a druhá do palice.
  Doupata systémových zlodějských loupeživých krys vypálit do základů a ty zmrdy pozabíjet i s celými zlodějskými rodinkami ,parchanty nevyjímaje!!!
  Kurva,začněme se už konečně BRÁniT!! Ani ta zlodějská exekutorská svině nemá ochranku 24 hodin denně 365 dní v roce!!!
  Je na čase,aby mrtvoly těch zmrdů začaly plnit kanály a městské stoky!!

  • proud napsal:

   To zalezi vzdycky na vic vecech,na zpusobu vzniku dluhu,na zpusobu vymahani,na zpusobu chovani, atd. Muj postup byl v pripade z clanku,kdy jde o jasnej podvod a hulvatsky chovani k tomu,jinak pro tvoje metody rozhodne nejsem.Nezapomen ze muze prijit chvile kdy sam budes exekutora potrebovat a pravem.....Takze muj postup a predpisy co se exekutoru a exekuci tejka by se zmenily od zakladu! V prvni rade bych s tou mafii skoncoval a rozhodne zakazal takovy "podnikani" jako soukromy,bylo by prevedeny do jurisdikce socialni, soudu a policie kdy by tyhle organy spolupracovaly v prvni rade na postupu a jednani,kdy by se situace otocila na nezbytnou nutnost az kdyz zklame snaha o pomoc zadluzenymu jeho vinou,cemuz by predchazely zakonny kroky urceny k jeho ochrane!!!!

   • proud napsal:

    Prvni krok by byl osobni oznameni vzniku dluhu a okolnosti,nikoliv posranym dopisem! Vzdycky se dluznik musi moct branit a dostat sanci uhrady dluhu,nebo prosetreni a zvazeni jeho vzniku a pravoplatnosti!Mafiansky hrani si na mrtvyho brouka,cekani a pocitani zidovskejch procent, "aby to stalo za to" bych postavil okamzite mimo zakon,jako trestnej cin s patricnou sazbou!!!

 11. Odajs napsal:

  Dobrý den, mě přišlo v Zaří tohoto roku, po 11 letech DP MHD cca 5.500. Exekutor ještě nebyl
  vykonavatel a převzal agendu po svém kolegovi a obesílal cca 3000 pozůstalých exekucí, aspoň co říkal.
  Podle něj sem měl velký štěstí že sem na poslední zareagoval na čum kartu kterou mi poslal a dále by to převzala plně sokromá firma zločince krytýho zákonem pana Boblika Sokola z Edlštatu a jeho inkvizičního tribunálu! Pevné nervy všem co se dostaly do spárů týhle státem posvěcený pasti na lidi!

 12. proud napsal:

  " pana Boblika Sokola z Edlštatu"............prorokuju mu relativne brzo dost osklivej zpusob smrti..........rikejme tomu "vize".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!