Takže Stropnický bude fungovat jen jako figura

Jistě si dovedete představit, jak mě zamrzelo, že mé úpěnlivé volání, aby Stropnický nebyl jmenován do nové vlády (viz na internetu: Prokrista, neberte do vlády Stropnického!), bylo oslyšeno, ale od včerejška, kdy jsem si v deníku Právo přečetl interview redaktora J. Rovenského s budoucím premiérem Babišem, se mi dušička ustálila zpět skoro k normálu. On totiž pan Babiš v tom interview říká, že platí to, co prý řekl už dříve – a totiž to, že zahraniční vztahy chce dělat on sám. A dodal k tomu toto: „Však ano, to stále platí. Zahraniční politiku budu dělat hlavně já. Proto jsem také prezidenta umluvil, aby vládu jmenoval už 13. prosince, abych mohl jet do Bruselu na summit, který bude řešit nejen euro a brexit, ale hlavně imigraci, proti které musíme bojovat stejně jako proti kvótám.“

BUM! Slyšeli jste včera – tak kolem desáté – tu ránu, když mi nejzávažnější starost ohledně Stropnického coby svrchovaného tvůrce naší zahraniční politiky spadla ze srdce? Vždyť já už ve své úzkosti viděl, jak tenhle nenávistí k Rusku prolezlý pán v páru se stejně postiženým Kalouskem ženou naši odhodlanou mládež k ruským hranicím, aby zde dokončila to, co nestačil dokončit wehrmacht; nu a zatím, a jaké to štěstí i úleva, tenhle náš marš na východ zřejmě bezprostředně nehrozí. Stropnický bude pod kuratelou, bude to vlastně ministr jen pro formá a slavnostní příležitosti, jako jsou osmý květen či 28. říjen a jiné sváteční dny, a jinak snad bude víceméně neškodný. Bude to ministr s omezenou pravomocí ministra, což je v našem politickém systému novinka – ale buďme upřímní – v tomto případě nejuznalejší dík za ni.

Ale přece jen jedné otázce se člověk při hodnocení takovéhoto stavu věcí nevyhne. A totiž té, jak by reagoval, kdyby se ona novinka omezené pravomoci týkala jeho samotného. Jak by ji bral – a to s ohledem na fakt, že se týká jen jeho ministerstva a jen jeho osoby. Řekl by: ne pane Babiši, tohle je ponižující, za těchto podmínek funkci přijmout nemohu?

Možná, že většina z nás by se takto zachovala – a dost možná – a nelze to vyloučit, že pan Babiš ve skrytu duše doufá, že se tak ještě v těchto posledních dnech před definitivním jmenování vlády, může zachovat i pan Stropnický, a on tím získá možnost jmenovat pro zahraniční resort kohosi pro lidi přijatelnějšího. Nu a pokud se vám tahle úvaha zdá za vlasy přitažená a vyhrkne z vás, že kdyby Babiš Stropnického na ministerstvu zahraničí nechtěl, tak by jej přece do vlády ani nejmenoval, neberete v úvahu přirozenou lidskou vlastnost, jíž je vděčnost. V tomto případě Babišovu vděčnost za to, že v nedávných dnech, kdy lítá štvanice na budoucího premiéra vrcholila, sepsal a zveřejnil právě Stropnický nejvášnivější jeho obranu ze všech, jež se objevily; a která, možná, tvořila rozhodující položku na vahách, když budoucí premiér přemítal, koho do Černína.

Samozřejmě, jsou to všechno možná a snad, ale jistota žádná. Kromě jediné: že totiž Stropnický sevře zahraniční úřad do zubů a bude s ním utíkat, ať mu jej jeho nastávající představený osekal jak osekal.
20 Komentářů k Takže Stropnický bude fungovat jen jako figura

 1. Josef Švejk napsal:

  No, pane Mane úvahy máte zajímavé, leč něco mi říká, až se jednoho krásného dne zase probudíme zjistíme, jako obvykle, že máme ruku opět bezpečně v nočníku.

 2. Rocco napsal:

  Chce se mi z Vás zvracet, Lubomíre Mane. Defétismus, přijetí porážky bez boje, ať si kmotři dělají, co chtějí, však je zvolilo 20 % všech voličů.
  Vlastně v červenci mj. Babišovci poslali české vojáky pod německým velením do Litvy a Estonska kvůli údajné „ruské hrozbě“, ale na to už jste zapomněl.

  Nebýt ruského zemního plynu, tak tu zmrznete, protože kmotři Bakala, Tykač, Koláček vám ukradli a vytěžili všechno uhlí!

  • Josef Švejk napsal:

   Víte pane Rocco já si nemyslím, že pan Man projevil defétismus. Spíš bych soudil na skromnou radost nad tím, že ono velké hovno, které za posledních cca 30 let vyplnilo Českou kotlinu se možná, snad, dá-li bůh, zmenšilo o jeden milimetr. Člověk by se měl radovat i z drobných věcí, dokonce i když si jenom myslí, že by mohli nastat, jinak by se mohl zbláznit.

  • Přemek napsal:

   Souhlasil bych kdyby: Výlet českého vojska do Litvy byl vpravdě symbolický – směrem k těm, co si jej vynucovali (máte, co jste chtěli, ani nahý ani oblečený). Dále, I Babišovi se zajídá cokoli, co představuje nezvanou a drtivou většinou nechtěnou invazi pro normální český život, protože zaměstnanci musí být spolehliví a přiměřeně výkonní. Ještě dále se babišovi jistě doneslo, že pokud ČNB neposlouchá cizí hlasy, CZK je měnou stabilní s potenciálem ke zhodnocení tak, jak se zhodnocuje česká náropdní produkce. Ten, kdo rád řídí nemá rád, když mu do řízení kecají jiní kdesi za kopečky, s nimiž není žádná rozumná řeč. Opakuji, I Babišův byznys má pouze korunovou a bezimigrační budoucnost s orientací i na Eurasii minimálně dle principu vyvažování rizik.

  • Toník napsal:

   Brzy nadlidé zaútočí na KLDR a začne tyto podlidi vyvražďovat.Proč? Jsou hrdí, stojí rovně a nadlidem neuhnou. Proto bude muset umřít několik stovek tisíc dětí. Před třiceti lety jsem viděl jak malé dítě srazilo auto a dodnes to vidím před očima. Ani si nedovedu představit toho pláče, zoufalství a beznaděje až je budou naši přátelští nadlidé vraždit a upalovat napalmem. Jsem zvěsav na komentáře v ČT.

 3. Jarek* napsal:

  Pane autore, řeknu Vám upřimně, že toto co jste sesmolil je hodno tak akorát nějakého psychopata z ústavu. Brát slovo Babiše jako bernou minci člověk při plném vědomí nemůže. Ten chlap vždy řekne jen to, co se po něm chce, aby řekl a nikdy si za těmi svými tlachy nestál, nikdy, to záměrně opakuji. A co se týká jezuity stropnického snad není nutno nikomu nikterak připomínat.

  • benmil napsal:

   Babišovi bych nevěřil ani že je pondělí. Jarkovi plus.

  • Přemek napsal:

   Suďte příkře dle svého a pečlivě pozorujte, jaké soudy stvrdí budoucnost. Já si za svým stojím, protože mám Babiše poněkud lépe přečteného než většina z těch, co vaří z vody a z povrchních soudů jiných.

 4. jan nowak napsal:

  Kurwa Mroži.. gde se flákáš..
  .. začínám se tady/TU nudit !?

  ps : snad tě nepohltil Haarpík : Q

 5. baco deci napsal:

  Autor je asi něco jako šípková růženka. Zrovna se probudil.

 6. weissbach napsal:

  Klíčové věty ze životopisu pro setrvání tatrmana ve funkcích:
  1/V novém demokratickém režimu změnil profesi a od roku 1990 pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí ČSFR, kde působil v pozici diplomata až do roku 2002.
  2/V letech 1999–2002 byl jmenován opět českým velvyslancem, tentokrát u Svatého stolce.

  • weissbach napsal:

   Je flexibilní a nebojí a nestydí se lhát:
   Podle Stropnického se Rusko snaží o destabilizaci Evropy a „utrácí neuvěřitelné částky na dezinformační kampaň ve střední Evropě.“[16] V reakci na evropskou migrační krizi v roce 2015 Stropnický prohlásil, že má od maďarského ministra obrany informace o tom, že Rusko organizuje a financuje převoz uprchlíků přes Balkán. To maďarský ministr obrany i ruská vláda striktně popřeli,[17] ale Stropnický totéž opakovaně tvrdil.
   Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Stropnick%C3%BD

   • Přemek napsal:

    Stropnický je užitečný idiot, jen co se jeho idiotská tvrzení otřesou v nárazu na realitu, Babiš je připraven se užitečného idiota zbavit. V březnu to informačně spustíme a již se těšíme na tu přehlídku adaptačních dovedností :)

 7. proud napsal:

  Libej se mi ty masturbace tejkajici se domacich „politiku“,jakej narod,takova vlada.Dejte se dohromady a zasahnete driv,nez vzniknou dalsi skody,misto toho jen cumite jak se vrsi jedna na druhou a jste schopny jen kecat,jeste kazdej neco jinyho,ale o docasnym sjednocovani se za urcitym ucelem a s urcitym ukolem ani slovo,a to ani o tom docasnym,natoz trvalym s cilem si vladnout a poslat idioty od valu…………..vlastne diskutujete o vlastni neschopnosti.Kdo neni schopnej si vladnout,tomu vladnou jiny.

  • proud napsal:

   Myslim ze uz je dost dlouho cas zacit se zamejslet nad tim proc jsou veci jaky jsou a cim to je.A kazdej rozumnej clovek kterej bude opravdu poctivej sam k sobe a nebude si nic namlouvat zakonite skonci sam u sebe a dobere se k tomu co delat,aby se ten stav zmenil.To je cesta ktera nas nauci se vyporadat se svejma vlastnima „demonama“ a sjednotit se pro lepsi budoucnost.Pak pochopi co ma delat kdykoliv padne na „kolegu“ kterej nekde resi problem,misto krouceni hlavou se k nemu proste prida,az nas takovejhch bude dost,pak se to bude muset vzit na zretel a naprosto vazne.Z jednotlivcu si pochopitelne delaji ostatni prdel,ale chce to vydrzet,uvidime komu casem zamrzne usmev a kdo se bude smat posledni a nejlip…..

 8. Rocco napsal:

  Kdy odstoupí Babišova primátorka Krnáčová (ANO)!!!!!!!!!!!!!!! Lávka v Troje se zřítila v sobotu ve 13:15 kvůli zanedbané údržbě, zrezavělým lanům, čtyři zranění, dva těžce na ARO a JIP, a Krnda tancovala v sobotu večer na plese v Obecním domě jako by nic!!!!!!!!!!!!!!! To je neuvěřitelná drzost!!!!!!!!!!!!! BABIŠOVCI, VEN!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ples jako již tradičně zahájila „paní domácí“ – primátorka Adriana Krnáčová, jež se na slavnostní událost řádně vyfikla. Oblékla si dlouhé tmavomodré šaty se stříbrným pasem a výstřihem do V, který decentně zvýraznil její přednosti. Při tanci pak viditelně dobře naladěná primátorka rozdávala úsměvy na všechny strany.

  http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-volny-cas/510373/faltynkovy-vasnive-polibky-a-roztancena-primatorka-praha-ma-za-sebou-prvni-velkou-spolecenskou-udalost-sezony.html

  Praktikující Židovka Krnáčová ze Slovenska získala české občanství v roce 2014.

  • Eschatolog napsal:

   projdete se po naplavce a podivejte se na prazske mosty zespodu – uz na ne pak nevkrocite, to vam potvrdi 10 z 10 bd

   • proud napsal:

    Zadnej strach,on si na ne nekdo vezme dotace tak jak se ma,milion vrazi do mostu,dva do kapsy……v tom bohuzel zijeme,diky nam……….

 9. Jozef Glinsky napsal:

  Kto neprejavuje protirusky dzihad,ten je agentom Moskvy a patri na pranier.
  Aj ked je to americky prezident,patri mu smrt,v lepsom pripade sniceny zivot.
  Tak funguje dnes este Deep State.

  Zlatickovia a telickovia co v ANO boli,zvacsa zrejme uz odisli,az na par vynimiek,ako je Stropnicky.
  Stropnicky,ako potvrdenie ekonomickej a vojenskej nesvojpravnosti naroda a akojeho manifestovane podriadenie vladcom Pax Amerikana.

  Minister zahranicnych veci je povinny reprezentovat stat NATO a artikulovat politiku takeho plne zavisleho statu.
  Nemusi to robit premier.
  Aj slovensky premier Fico viackrat vyjadril postoje vacsiny naroda,ktore boli v rozpore s politikou Washingtonu a s risskou propagandou.
  A kto chcel,ten slova premiera vysvetlil stranickym populizmom.
  Aj ked nechcel,tak musel to takto vysvetlit /okrem nalepky agent Ruska ap./

  Babis tiez nemusi hovorit ako minister vazalskeho statu NATO.

 10. petr napsal:

  Že by konečně důkaz toho, že Babiš pracuje pro globálního prediktora spolu se Zemanem? Proč jinak by sám chtěl řídit zahraniční politiku a nenechat ji v rukou proamerického patolízala Stropnického?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!