Prohlášení Světové rady míru k rozhodnutí Spojených států amerických o uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele

6118d2c84c2148378045852e25f47529_18Světová rada míru ostře odsuzuje rozhodnutí prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele a přesunout Velvyslanectví Spojených států amerických z  Tel Avivu do Jeruzaléma. Rozhodnutí Spojených států amerických je jasným porušením rezolucí Rady bezpečnosti  Organizace spojených národů o statutu města coby součásti okupovaných palestinských území. Toto rozhodnutí je důkazem o předpojatosti vůdce světových imperialistů a jeho otevřené podpory izraelské okupaci a jejího pokračování.

Světová rada míru společně s mírumilovnými lidmi celého světa vehementně odsuzuje tento jednostranný a svévolný akt. Situace na celém Středním východě bude dramaticky poznamenána, pokud Spojené státy americké nezmění svou pozici podporující eskalaci zdejších problémů.

Světová rada mírů potvrzuje svou principielní pozici prosazující spravedlivé a životaschopné řešení konfliktu skrze bezprostřední ukončení okupace Palestiny Izraelem, ustavení a uznání nezávislého Státu Palestina v hranicích z období před 4. červnem 1967 a s Východním Jeruzalémem jako hlavním městem. Světová rada mírů dále podporuje právo na návrat uprchlíků v souladu s Rezolucí 194 Organizace spojených národů a propuštění všech palestinských politických vězňů z izraelských vězení. V neposlední řadě Světová rada míru požaduje uznání Palestiny jako členského státu Organizace spojených národů!

Světová rada míru, 7. prosince 2017

Zdroj: http://www.mirovehnuti.cz/2017/12/prohlaseni-svetove-rady-miru-k-rozhodnuti-spojenych-statu-americkych.html
262 Komentářů k Prohlášení Světové rady míru k rozhodnutí Spojených států amerických o uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele

 1. Rocco napsal:

  Neměl by spíš křesťan Trump podporovat křesťany v Jeruzalémě?!

 2. Kolemjdoucí napsal:

  Kde jsou ti zuřiví obhájci Trumpa na tomto webu? Tak, teď mluvte..

  • josef brtnik napsal:

   Nejsem zurivy obhajce Trumpa. Ale to co udelal Trump je nejsilnejsi krok proti NWO , Israel se nebude michat s Arabama.!!??
   Tezko pochopit , ale nebuze byt tvrdsi posice

  • Petr C napsal:

   Trump nebyl podporovan z lasky, ale z nutnosti. Byl bran jen jako mensi zlo. Staci?

  • makesino napsal:

   Jeruzalém je město ve státě Izrael. Každý stát má právo si určit svoje hlavní město. Izrael má dlouhou historii spjatou s židovskou vírou. Stát Palestina nikdy neexistoval a neexistuje.Není žádné platidlo palestinské, žádná vláda palestiny.Palestina je název území, jako u nás Morava. Pokud EU neuznává Katalánsko, jako stát a ty mají též svoji historii, není se u palestiny o čem bavit. Neexistující stát nemá žádné právo mít nějaké nároky.

   • proud napsal:

    Divnej stejnej metr,takovej……………..zidovskej,pravda? Nekdo si stat proste na cizim uzemi zalozi a machruje,druhymu se to doma nedovoli………

   • Petr C napsal:

    No vidite, dokud neprisli chazarove z vychodu nepotrebovali ani stat ani dotace. Prezili Osmance i Anglany. V ramci Velkeho Izraele vam muslimy nastehuji do Evropy. Nic se nedeje jen tak.

   • Jaroslav Huml napsal:

    makesino,- nemáte pravdu Izrael je mytický stát, který vzniknul ze státu Palestina a to z rozhonutí OSN v roce 1947. Do té doby žili pospolitě a stát tedy se jmenoval Palestina.

    • proud napsal:

     Pospolite?………

     • benmil napsal:

      Moc pospolitě ne. Krvavé nepokoje vznikaly už po Balfourově deklaraci, když se sionisté začali houfně stěhovat (příčí se mi použít slovo „vracet“; nebyl to žádný návrat, ale obyčejná sprostá imigrace) do Palestiny (nejen z viny Arabů, ale i z viny Židů). Krvavé nepokoje měly být signálem pro velmoci, aby vytvoření židovského státu stoply. Mohly si domyslet, že to nebude nikdy fungovat. Palestinci totiž nejsou Češi, aby sklopili ocas a drželi hubu a krok.

   • benmil napsal:

    Nemáš pravdu. Jeruzalem je jen částečně ve státě Izrael.
    Židé se odtamtud odstěhovali mezi roky 66 a 1000. 700 let o zemi nejevili zájem, a ta byla osídleny jinými kmeny, které tam částečně žily už předtím. Palestinu darovali Židům angličtí antisemité, aniž by jim patřila (měli ji jen pod mandátem).Palestinci ji považovali a považují za svou, proto ty neustálé nepokoje. Po válce kromě antisemismu k vytvoření státu Izrael přispěl i stud za nezabránění holokaustu. Zkrátka, Izrael je ukradená země. Kromě toho vznikl nebezpečný precedens, jednak pokud jde o právo návratu na území před časem opuštěné, jednak pokud jde o právo velmocí rozhodovat o tom, kdo kde bude mít stát. Jak by ses ty (a my) cítil, kdyby se třeba Keltové rozhodli vrátit do jižních Čech, a velmoci jim to odkleply. Nebo kdyby nějaký debil (a máme jich dost) začal propagovat, že naše původní vlast je mezi Prutem a Dněstrem, a že se přestěhujeme tam, abychom se uchránil před Němci (jako se Židé chráli před Římany a později Araby)?
    Ozpěvovaný Okamura svého času prosazoval založení cikánského státu. Zase by nějaká velmoc měla cikánům přidělit území, které jí nepatří? Co kdyby jí padlo do oka třeba území mezi Olomoucí a Rimavskou Sobotou?
    Palestina vládu má. Jmenuje se to Palestinská samospráva. Katalánsko nikdy nebylo stát. Před rokem 1989 neexistovaly státy Slovinsko, Bělorusko, Uzbekista a řada dalších. Nemají mít právo mít nějaké nároky? A co Kosovo.
    V 18. století neexistovaly žádné USA!!!

    • proud napsal:

     Velmi dobre. Me by jen zajimalo,kdyz uz nejaka republika vznika,jestli se nekdo vubec pta domorodcu……nemam na mysli USA kde situaci vsichni zname.Ale treba zrovna Izrael,je mi jedno kdo mu co z ostatnich „priklepl“(a za kolik),ale ptal se nekdo prave onech domorodcu,mel jejich souhlas?

     • proud napsal:

      USA jsou totiz „zazrakem“ sam o sobe,kdyz si vezmeme tu rychlost vyvoje a rozvoje a jejich soucasnou uroven kterou mnohokrat nedosahlo ani zlomkove plno „starejch“ zemi……ze ano? Umelina kam jen se podivame,pestenejma travnikama bez lucniho kviti pocinaje,jak se to kopiruje,pochopitelne stejne idiotsky,u nas………….

   • benmil napsal:

    A co rezoluce Rady bezpečnosti? Ta se nemusí dodržovat?

    • proud napsal:

     prece jak kdo a kdy,ti „nizsi“ ji musej dodrzovat vsichni a vzdycky…….je to jako se vsim co si nehlidame

  • weissbach napsal:

   Už druhý den protáčím závity a kladu si otázku proč Donald právě teď vyhlásil Velký Izrael…

 3. Toník napsal:

  Vypadá to že amíci připravujou další válku. Teď je na řadě falešná vlajka a hrrrrr na Irán.

  • proud napsal:

   To dost silne pochybuju,protoze na nem si vylamou zuby i s NATO a Izraelem………navic pochybuju,ze to nevedi,takze?…….

   • Toník napsal:

    Tak že víš prdík jak se věci maji. A nebo jako nesmíš vědět?

    • Petr C napsal:

     Nevim jestli se pripravuji na valku, ale vim ze jeden z nejlepsich byznysu je zbrojarsky. Proto amici rozdmychavaji vsude nepokoje a stvou do valky. Myslim ze v pripade bombardovani ameriky by se zesypali. Rusove jsou jini. Jsou zvykli na tvrdy zivot.

     • proud napsal:

      Jj,je to o zbrojarich a prachach,o tech je nakonec dneska uz bohuzel vsechno.Valci se se slabsima,jak vidime,coz Iran rozhodne neni a kdo by chtel opravdu treti svetovou by me dost zajimalo…….porad vidim jen tu snahu o toceni penez a bohatnuti za pomoci rinceni zbrani,nez skutecnou valku.

      • Petr C napsal:

       Bohuzel, podivejte se jak Amici dostavaji Evropu. Staty zvysuji vydaje na ozbrojeni. Idioti z zacinaji od Amiku kupovat plyn samozdrejme za vic nez od Rusu. A tak je to ze vsim. Proste chteji byznys a odrovnat Rusy. Embarga byly naplanovane uz davno. Amici zadnou valku z Rusama nechteji na to jsou zbabeli. Jen je tak podryvat.
       Jenze je nebezpeci ze nekomu prasknou nervy a vse se vymnkne z kontroly.

       • proud napsal:

        Tomu nebezpeci z vic duvodu moc neverim.Amerika chce Rusko,ne ze nechce,ale tak jak jsem uz napsal,jenze bez otevreny valky.

        • benmil napsal:

         Jasně. Stačí proti Rusku poštvat jiné národy. Ukrajince, nás, nebo třeba jižní Korejce. Rozhodně neradi vidí, aby se jejich stateční hoši vraceli v zinkových rakvích.

        • proud napsal:

         Mam pocit ze stvat muze kdo koho chce,ale jak Rusko,tak treba Iran jsou nedotknutelni,ve skutecnosti. Alespon prozatim,co se technologii tejka…….Vec se ale razem stavi do jinyho svetla kdyby si nejakej silenec myslel ze je to jinak,nevim kdo ho pak ochranuj,tim myslim jeho narod,ne toho vola,ten at chcipne.

    • proud napsal:

     Kdo mi muze zakazat,nebo nakazat vedomosti? Ve skole mi je mohl prikazat ucitel s tim,ze je na me co s tim udelam,ted uz je prede mnou muzou jen schovavat.;-)

  • Andělka napsal:

   USA a Izrael by žádnou falešnou válku nepřipravili. Jsou to zastánci svobody a průzračné demokracie. Jejich demokracie je křišťálovější než křišťál. Mouše by tyto čisté duše neublížili.

 4. Jarmila napsal:

  Nevíte někdo co je na tom pravdy, že Soros hodil kopyta v Dubaji? Kdyby to pravda byla, tak by mě to potěšilo, že zas je o jednoho superhajzla míň. :)

  • jan nowak napsal:

   Soros.. nehodil kopyta w Dubaji – ale byl utopen w Dunaji.
   .. utopil ho proud !

   • proud napsal:

    Bohuzel neutopil,ale pis si ze bych si ho vychutnal………..

   • Jarmila napsal:

    Tentokrát docela vtipné. :)
    Ale objevila jsem na internetu další neuvěřitelnou věc. Že totiž americká socha svobody, není vůbec žádná socha svobody, ale ve skutečnosti je to socha plná zednářských symbolů a zejména je to socha světlonoše (má v ruce hořící pochodeň), čili lucifera nebo-li satana. Takže celá Amerika je zasvěcená luciferovi, což nejvíce odpovídá pravdě:
    http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

    • benmil napsal:

     Americká socha svobody byla původně určená pro Egypt. Měla se instalovat v Port Saidu při příležitosti otevření Suezského průplavu a ukazovat cestu na východ. Lodím i „demokracii“. Egypťané potom ale neměli prachy a objednávku stornovali. Francouzi ji potom z nouze darovali Američanům.

     • Jarmila napsal:

      Ať je to jak je to, v každém případě je to světlonoš, čili lucifer. Máme doma starožitnou lampu po dědovi, která představuje lucifera, aniž bychom kdokoliv z nás tušil, že je to světlonoš. Až jednou, když jsem ji důkladně čistila, jsem si všimla, že také drží v pravé ruce pochodeň a že má na hlavě dva růžky a pěticípou hvězdu.
      „Socha svobody“ sice nemá růžky, ale zato má kolem hlavy 7 trnů. Zrovna studuji na internetu, co ta šťastná sedmička vlastně znamená. No a je to samozřejmě zase velmi zajímavé. Jenom v bibli se sedmička vyskytuje asi 520 krát. Prostě je to velmi okultní číslo- asi jako pátek třináctého. A víte co se stalo v pátek třináctého? Byli ve Francii popraveni templáři. Bohužel, že škoda že ne všichni.

      • proud napsal:

       Kdyz to tak vezmes,je kazdy cislo „okultni“…..

       • Jarmila napsal:

        No tak to proude tedy kecáš, každé číslo okultní určitě není. Co třeba dvojka? je okultní? Nevím o tom.

        • benmil napsal:

         Dvojka? Třeba tady:

         THE DYAD. 2.

         As was the case with the Monad so the Dyad also was said to represent a large number of different objects and ideas; things indeed so dissimilar that it is difficult to understand how such multiplicity of opinion arose.

         And first it is the general opposite to the Monad, the cause of dissimilitude, the interval between multitude and the Monad. Of figures, those which are characterised by equality and sameness have relation to the Monad; but those in which inequality and difference predominate are allied to the Dyad. Monad and Dyad are also called Bound and Infinity.

         1. It was called „Audacity,“ from its being the earliest number to separate itself from the Divine One; from the „Adytum of God-nourished Silence,“ as the Chaldean oracles say.

         2. It was called „Matter“ as being definite and the cause of bulk and division.

         3. It is called „the interval between Multitude and the Monad,“ because it is not yet perfect multitude, but is parturient with it. Of this we see an image in the Dyad of Arithmetic, for, as Proclus observes, „The dyad is the medium between unity and number, for unity by addition produces more than by multiplication, but number by addition produces less than by multiplication; whilst the Dyad, whether added to itself or multiplied by itself, produces the same.“

         4. „Fountain of Symphony,“ and „Harmony.“

         5. Erato, because it attracts the Monad, like Love, and another number is formed.

         p. 37

         6. Patience, because it is the first number that endures separation from the Monad.

         7. Phanes, or Intelligible Intellect.

         8. It is the fountain of all Female divinities, and hence Nature, Rhea and Isis.

         9. Cupid, just as Erato, from desiring its opposite for a partner.

         In Astronomy, we speak of 2 nodes, Caput and Cauda Draconis; and in Astrology of 2 aspects of the planets, Benefic and Malefic.

         The Two Pillars IKIN and BOZ at the entrance of King Solomon’s Temple are notable symbols of Strength and Stability; they are comparable to the Two Beings, Kratos and Bia, who appear in the Play by Æschylus, as a male and a female potency, who bind Prometheus.

         The Chinese speak of Blue as the colour of Heaven, because made up of Red, Male, and Black, Female; of the active and the passive; the brilliant and the obscure.

         The followers of Pythagoras spoke of two kinds of enjoyment. First, lasciviousness and indulgence of the belly, like the murderous songs of Sirens; second, honest and just indulgences, which bring on no repentance.

         Hierocles says 2 things are necessary to life, the aid of kindred, and benevolent sympathy of one’s neighbours.

         A notable ancient Egyptian hieroglyphic was formed of two serpents in connection with a globe or egg, representing the world. Another celebrated pair, in connection with worship, is the association of a tree and a serpent, referring as some say to the Mosaic account of the Tree of Knowledge and the Tempter Serpent. Some have supposed that it is only since the condemnation „on thy Belly shalt thou go“ that the Serpent has been limbless, and obliged to crawl.

         Note, it has been argued, and by a great churchman too, that the whole tale rests on error, and that for serpent we should read „Ape“ (Rev. Adam Clarke). This is substituting one error for another.

         In the orgies of Bacchus Mænades, the worshippers had

         p. 38

         snakes twined in their hair and danced, singing „Eve, Eve, by whom came the sin.“ See Clemens Alexandrinus, Protrept. 9.

         Duality introduces us to the fatal alternative to Unity or Good, namely Evil; and to many other human and natural contrasts—night and day, light and darkness, wet and dry, hot and cold, health and disease, truth and error, male and female, which man having fallen from his high estate, from spirit to matter, cannot avoid associating himself with. Two is a number of Mourning and Death, misfortunes are apt to follow; turn to our History of England, see the unhappiness of Kings numbered the second of each name—William II., Edward II., and Richard II. of England were all murdered.

         The Romans dedicated the 2nd month to Pluto, God of Hades, and on the 2nd day of it they offered sacrifices to the Manes.

         Pope John XIX. instituted the Fête des Trépassés (All Souls’ Day) on November 2nd, the second month of Autumn.

         The Two Talmuds of the Jews, among other quaint notions, have the following ideas of the number Two.

         It is not every man who deserves to have two tables; this meant that very few deserve to have the best of the next life, as well as the good things of this one.

         There are two important things; first, that one’s bed should be placed north to south, and that one should pray in front of his bed. There are two ways before a man, one leads to Paradise and one to Gai-hinnom, the place of punishment.

         There are only two Jewish laws, the written law of Moses, and the oral law of the Kabalah.

         Every Jew who goes from the Synagogue to his house on the eve of the Sabbath is accompanied by two angels, one good and one bad, and if the house is all in order the good angel confirms a blessing, but if it be in disorder the good angel has to say Amen to the condemnation spoken by the evil angel.

         p. 39

         Two are better than three; this means youth is better than old age with its staff of support.

         There were two women notorious for their pride, and their names were contemptible; Deborah meant wasp, and Hulda weasel. Many persons nowadays believe that birth names somehow affect their owners, as names given are prophetic of the nature and fate of the person.

         Speech may be worth one Selah (a Jewish coin), but silence is worth Two.

         A certain man had two wives, one young and one old; when he was forty and inclined to become grey, the young one pulled out all the grey hairs, and the old wife pulled out all his black hairs; so he became bald. Which things point a moral as well as adorn a tale.

         Given two dry firebrands of wood and one of green, the dry will destroy the green.

         Two dogs once killed a lion, so the minority must at last always give way to a majority.

         The Talmud argues that Adam had two faces; some say one before and one behind, while others say one looked to right and one to the left. Others say that Adam was both a male and a female. Others say that Eve was made from his thirteenth rib, and was not drawn out from his head, lest she should be vain; not from his eyes, lest she should be wanton; not from his mouth, lest she should talk too much; not from his ears, lest she should be an eavesdropper; not from his feet, lest she should be a gadabout; and not from his heart, lest she should be jealous: yet in spite of all these precautions woman has developed all these faults.

         Of two who quarrel, he or she who first gives in shows the noblest nature.

         Two negatives or affirmatives are as good as an oath. Shevuoth, 36, 1.

         The Twos of the Two Testaments are two Tables of the Law; the Disciples were sent out two and two; two disciples were sent by Jesus to fetch the ass’s colt; two to make ready the Passover; two disciples buried Jesus; Caleb and Joshua were the two spies; two angels rescued

         p. 40

         [paragraph continues] Lot; there were two witnesses of the Resurrection, and two of the Ascension.

         The Book of Revelation of St. John the Divine speaks of Two Witnesses, two olive trees and two candlesticks.

         If a dream was dreamed two times it foretold a truth; as in Genesis xli., Judges vi., First Book of Kings, chapters ix. and xi.

         The animal kingdom shows all sexual generation to arise from pairs of contrasted beings, the male and female; the microscope now discovers to us the spermatozoon and the ovum, but the truth was known of old to philosophers of India, Egypt and the Gnostics, in whose lore we find human generation to spring from the Serpent and the Egg.

      • benmil napsal:

       Kdo umí trochu latinsky, „lucifera“ si snadno přeloží.:-)

       • Jarmila napsal:

        No a teď kdybyste byl tak laskavý a ten anglický text mi přeložil. Jsem konsternována z toho, že jedu tramvají po Praze a všude na obchodech vidím anglicko-české nápisy. Na mnoha obchodech jsou dokonce jenom anglické nápisy. Prostě americká kolonie jak vyšitá. A teď ještě Vy zde hodíte anglický text.
        Možná je dvojka taky nějakým způsobem magická- ale určitě ne jako sedmička nebo třináctka.

        • benmil napsal:

         Je toho docela dost. Možná časem.

         Jen tak z hlavy:
         muž a žena
         dobro a zlo
         Starý a Nový zákon
         Ying a Yang
         pravda a lež
         láska a nenávist
         pravice a levice
         republikáni a demokrati
         Východ a Západ
         Marx a Engels
         ,
         ,
         ,
         Judita a Holofernes
         Samson a Dalila
         David a Goliáš
         Adam a Eva
         WTC1 a WTC2
         Oldřich a Božena
         Břetislav a Jitka
         Amis a Amil
         Dr. Jekyll a pan Hyde
         Dafnis a Chloe
         ,
         ,
         ,
         Dva modré balonky
         ,
         ,
         ,
         Laurel a Hardy
         Voskovec a Werich

        • benmil napsal:

         Nemusíš je mít ráda, ale bez angličtiny se dnes neobejdeš. A škoda, že vymýtili ruštinu. Ruské zdroje jsou hned po anglosaských největší.
         Jinak s kritikou absurdity nápisů na obchodech a jinde plně souhlasím.

       • proud napsal:

        Benmile,ty pako,jsi na cesky sajte:-))))))))))

  • benmil napsal:

   Příliš mnoho optimismu škodí.

 5. JeknaTo napsal:

  Zajímavé, že když v dubnu rusové uznali západní Jeruzalém hlavním městem Izraele, tak po tom nikdo ani neštěk. Teď se také vyjadřují prostřednictvím velvyslance -“http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rusko-nevylucuje-presun-sve-ambasady-do-zapadniho-jeruzalema/1559824″, a také to nevyvolává žádnou odezvu. To je opravdu zajímavé, že za „světovou autoritu“ všichni považují jen USA. :-)

  • Lukaš napsal:

   Jekna To
   Nehájím Ruský postoj,ale jasně píšete západní Jeruzalém.
   Spíš jde o to,že Izrael chce ovládnout celý Jeruzalém,neuznává rozdělení města a nárok Palestinců na východní část.

   • benmil napsal:

    Neuznává ani rozdělení původní Palestiny na židovský a arabský stát, jak to před 70 lety rozhodla OSN. Oni chtějí všechno, nejraději se Sýrií a Íránem.

    • proud napsal:

     Myslim ze ted jsi uhodil hlavickou o hrebicek:-))),tedy spravneji hrebicek na hlavicku :-).Oni chteji celej svet!

     • proud napsal:

      Ale myslim si ze ne pro sebe,ale pod svou samospravu,vic jim dovoleno nebude.

      • proud napsal:

       Ovsem cinkilinky,tady mi zvoni ze sami napriklad na Araby a Africany nemaji,potrebujou Ameriku,prozatim……a snazej se k tomu vyuzit i Evropu a potazmo nakonec proti jeho vuli i Rusko.

    • Petr C napsal:

     Take si myslim ze vse probiha podle planu Velkeho Izraele. Vylidnit, zavest teror v Evrope. A zasidlovat uprchlyma zidama z Evropy. Stejne jak druha svetova.

     • proud napsal:

      Osobne si myslim ze Izrael to chce nasmerovat nejdriv na vybiti Arabu,proto je sem cpe pod tlakem a jen ceka az to rachne……

      • proud napsal:

       Pak to nejak prekroutit a za jizdy pretvorit na vybiti Slovanu……atd…….a za jizdy zavist ono NWO,po dobrym to nepujde,zjistili.

      • Petr C napsal:

       Proc je vybijet? Nastehovat do jinych statu. Tim zabit dve mouchy jednou ranou. Prvni je nahnat tim zidum strach a prinutit je stehovat se do Izraele. Ta druha je dat zahul bile rase. A Slovanum nastehuji tu nejvetsi pakaz.
       Navic vetsina islamistu je stejne kontrolovana chazarama.
       Zarazejici je to ze ani Rusove nejak moc neprotestuji proti bombardovani Syrie Izraelem.

       • proud napsal:

        Jak to je s Izraelem a Syrii nevim,ale prijde mi ze bude asi zalezet na tom,koho tam bombardujou…..Zapominas ze zidi maj narizenou svetovladu a nejvetsi nepritel jsou pro ne Arabi,jejich druha strana mince,nas maji vicemene pod kontrolou…..

        • Petr C napsal:

         Snad nemate na mysli Saudskou Arabii. To by jste mne dojal. Nejvic jim lezi na srdci Iran.A to snad Arabi nejsou.
         To ze nas maji pod kontrolou je spis take relativni. Pod kontrolou maji hlavne vlady. Ovsem ostatnim lidem se zacinaji otvirat oci. To spis maji pod kontrolou Araby. Ti jsou vic primitivni. Zaplaveni Evropy sarancatama neni nahoda.

        • benmil napsal:

         Petr C

         Dnes podruhé musím varovat před přílišným optimismem. Oči se otvrají pár lidem, kteří čtou, poslouchají, dívají se na alternativní informace. Většina (velká většina¨vytrvale přežvykuje mainstream. Znám mnoho skvělých, slušných a vzdělaných lidí, kteří volili knížete a chystají se volit Drahosche, a věří, že nevzdělaní kozomrdi s dvoutýdením tréninkem na cesnách (!!!) mohli sundat mrakodrapy za velkou louží.

        • Petr C napsal:

         Pane Benmil jest v devadesatych letech jsem smyslel jak Vami uvedeni lide. Vedel jsem ze neco zapacha, ale neumel jsem to pojmenovat a tkz konspirace jsem povazoval za strestene. Oci se mi otevrely az bombardovanim Jugoslavie. Nemyslim ze jsem nejaka vyjimka.
         Posledni roky si uzivam neplaceneho duchodu, takze mam cas sledovat diskuse. A ty se v poslednich letech meni. A to vyrazne. Jenze prozatim to nicemu nepomaha. Lide jsou porad ovladatelni. Je to jak se sportkou, neboli loterii. – Ja vim ze nadeje na vyhru je mala, ale presto budou vsazet. Co chcete delat s tema lidma? Vzdyt maji co si zaslouzi.

 6. BA napsal:

  Jeruzalém byl kdysi hlavním městem izraelského království. byl to teokratický státní útvar, ve kterém proroci tlumočili králům Hospodinovu vůli.

  Nynější sekulární stát Izrael nemá s původním izraelským královstvím jakoukoli duchovní kontinuitu. Nynější stát Izrael je dílem lidským, viz článek:
  http://www.notabene.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4252&mode=&order=0&thold=0

  Duchovní kontinuitu s původním izraelským královstvím obnoví při svém druhém příchodu sám Spasitel.

  Protože mezi původním izraelským královstvím neexistuje duchovní kontinuita, pak by dle mého názoru neměl být Jeruzalém hlavním městem Izraele.

  Jeruzalém je městem velikého krále (Mt. 5:35), krále kralujících a pána panujících (1Tm. 6:15), tedy Toho, Jehož Židé odvrhli a který byl učiněn kamenem úhelním (Mt. 21:42; Mk. 12:10; Lk. 20:17; 1Pt. 2:7).

  Z duchovního hlediska hodnotím uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele jako opovážlivost, kterou Bůh zajisté nezanechá bez trestu. ab&ac

  • benmil napsal:

   Jasně. Bůh je spravedlivý (a všemohoucí). Ten nikdy žádnou opovážlivost nenechá bez trestu.

 7. benmil napsal:

  Nikki Haley prohlásila, že US sportovci nepojedou na zimní olympiádu, neboť USA chrání životy. Poradil bych jí, že chtějí.li opravdu chránit životy svých občanů, ať neposílají nika ani vojáky. Mnoho lidí (a zemí by si oddechlo.

  • Martin B. napsal:

   benmile, teď jsi mi přihrál.

   Severokorejci by si měli dát velký pozor a hlídat sportovce, zvlášť americké, velmi pečlivě.

   Po slabomyslným a hlavně záměrným ponížení Rusů, může na olympiádě dostat prostor nějaká připravená provokace vůči Američanům k napadení Severní Koreje. I když Američaně podle mě ještě na vítěznou válku nejsou podle svýho mínění dobře připravení.

   Nedá mi to moc spát.

 8. Kolemjdouci napsal:

  Když přišli první židé do dnešního Izraele, tak území bylo osídleno tzv. Filištínci – ti byli masově vyhlazováni, je toho plný Starý zákon. Tito Filištínci, jsou předci dnešních Palestinců.

  Většina měst jako Jeruzalém či Jericho atd., byla založena těmito předky dnešních Arabů.

  • benmil napsal:

   Nejen Filištínci. Starý zákon je plný bezohledného vraždění. Všechno ve jménu jejich krutého, pomstychtivého, ješitného, xenofobního a rasistického boha.

   • maya napsal:

    ten Boh ako si ho nazval je Jezisov otec, a okolite narody prikazal vybijat preto lebo propagovali incest, homosexualitu, zoofiliu, verejnu prostituciu a upalovali svoje deti ich bohom. skratka boli zdegenerovani. tieto veci mali izraelcania zakazane, ich DNA nebola poskodena horeuvedenym.

    • proud napsal:

     Aspon vsichni videj co je panbicek za vymyslenyho curaka! Proc? Protoze se tak nechova,ale chova se presne jako frakce GP.

     • proud napsal:

      Naco prevychovavat,to je moc prace,vymlatime to,parada! To mi dost pripomina jisty lagry……..

     • Petr C napsal:

      No vidite Proude a kde je rozdil mezi tema fanatikama kteri vyznavaji bibli a tema co uctivaji koran. Sice se rika 400 roku, ale nekdy notne pochybuji.

      • proud napsal:

       Mezi fanatikama zadnej,mezi lidma velkej,v takzvanym IQ,i kdyz nemam na mysli onen iq test kterej ma ze prej neco urcit,myslim kvalitu lidstvi.

       • Petr C napsal:

        Zda se vam ze inteligentni lide budou volit ten odpad co nam vladne? Ja bych do toho nejake IQ nepletl. Spis bych rekl ze ze jsou vic mentalne zaostali.-)))))

        • proud napsal:

         A co kdyz to neni v lidech? Co kdyz se odpad voli sam?….. ;-)

        • Jarmila napsal:

         Přesně tak Proude! V lidech to není, odpad se volí sám.

        • proud napsal:

         Jj,vidim to jako zasadni vec a prekazku referend a samovlady,to je to posledni co by si ti vlastizradni dobytkove prali,a to ve vsech zemich sveta,tedy globalne!

        • proud napsal:

         Potrebujou onen virtualni dojem svobodnejch voleb udrzet co nejdyl,proto ty ritualy s plentama a urnama,pocitanim a komisema,obalecky predtisteny pekne az domu,ale jinak vam zadarmo nikdo nic neda,ovsem tohle s radosti!!!

        • proud napsal:

         Preoto ty tanecky a „drsny“ jakoby souboje kolem toho,do toho se vyplati vyhodit penize,ale na deti sbirejte vicka!!!

        • proud napsal:

         Jen tak mimochodem,napadlo nekoho spocitat kolik se vybere mesicne a pak rocne na kapitalisticky(to znamena nic za to,prejsvobodne)POVINNYM zdravotnim pojisteni????!!!!

        • proud napsal:

         Kam ty prachy jdou,co se s nima deje a kolik kolem nich skace umele zamestnanejch lidi?!!! Ja jen ze tam kde to POVINNY neni jsou mnohem min naslapany ordinace a celkovej stav „pacientu“ je vyrazne lepsi!!!

        • proud napsal:

         To vsechno nam tak krasne prokluzuje mezi prstama……….ze? Nezapomente ze pojistovny jsou nadrizeny bankam! Novinka?Ale,ale ;-)

    • benmil napsal:

     Kde sa zobrali tí, čo propagovali incest, homosexualitu, zoofiliu, verejnu prostituciu a upalovali svoje deti?
     Nestvoril náhodou boh k obrazu svojmu?

     • proud napsal:

      K tomu ani netreba se moc vyjadrovat,uchylaci se najdou vzdycky a vsude a zdaleka jich neni tolik,aby stali za diskusi.Vic je tech ktery z nich system lzive dela pred verejnosti aby se zbavil protivniku a pred svetem si zachoval „tvar“.Jinak by sam stal jako terorista a uchyl proti celymu svetu!!!

      • proud napsal:

       To je taky,mimo jine,duvodem proc lze o historii a prepisuje ji.

      • proud napsal:

       Z ty novodoby to prece zname sami,zase mimo jine, u Kaddafiho a o Lybii,aspon vidime jak je to s nama lidma mysleny a cim pro nej jsme…….tezko pochopitelny pro me je ze v tom dal setrvavame,mnozi dobrovolne.

      • benmil napsal:

       Mně šlo spíš o to, jak je možné, že všemohoucí a neomylný hospodin stvořil něco, co se mu pak nelíbilo. A jestli to nestvořil, kde se to vzalo? A kde se vzali nežidi?

       • proud napsal:

        Ja byxch to spis videl tak ze pri stvoreni slo o lidi,na zidy,nezidy,ty normalni a debili jsme se rozdelili uz sami coz samo o sobe ukazuje na to,ze jstli nekdo stal za stvorenim,nechal nam skutecne svobodnou vuli ktery se zmocnilo par bezcharakternich supaku,coz nahrava moji teorii o bohu jakozto umele,umyslne stvorenym fiktovi za ucelem zblbnuti a ovladnuti davu a sveta.

        • benmil napsal:

         Jak to bylo ve skutečnosti, mi je jasné. Ale jde mi o to, jak to chápe bible. Hospodin stvořil lidi, a potom najednou bylo třeba likvidovat nějaké jiné národy. Kde se vzali?

        • benmil napsal:

         vzaly

        • proud napsal:

         13 pokrevnich linii,GP,co jeste vic potrebujes vedet aby ti bylo jasny jaka je hra? :-).Polemizovat se da uz jen o tom jestli je jeste neco(samozrejme hmotnyho,zadny fiktove) za nima,jestli jsou oni primo ti nejvyssi sefove,nebo jen nejvejs postaveny otroci……protoze jestli otroci,pak otrocej nekomu kdo tu primo s nami neni,ale to uz je dalsi teorie,nebo spis cela kniha teorii.Osobne se priklanim tomu ze jsou taky otroci,i kdyz v prepychu.

        • proud napsal:

         Podle svetovyho hospodarstvi soude,spotreby,se mi zda ze zivime jeste neco jako dalsi Zemi,cimz neminim jinou planetu a tam asi bude ten hlavni sef co uz zlikvidoval nekolik predchozich civilizaci co ho nasli.

        • proud napsal:

         Proto to jde v kolobehu porad dokola,zbytky po „katastrofe“ se daji dohromady,zase se nechaji ovladnout a vyvijej se az se dostanou tak daleko ze prokouknou tu spinavou hru a museji bejt zniceny…….

        • proud napsal:

         Proto taky jsme udrzovany v polospanku a blbosti,aby se nam to nakonec jednou nepodarilo.

       • Petr C napsal:

        No mi jde o to kdo stvoril vsemohouciho.

        • proud napsal:

         Zeptej se ho:-)).Me o to vubec nejde,jde mi o to aby lidi pochopili ze vsechno je jen na nich a necekali nikoho kdo jim pomuze,nebo prevezme jejich zodpovednost,jak je to umyslne a schvalne spatne ucej.

        • benmil napsal:

         O tom už jsme zde kdysi debatovali: Stvořil ho charizmatický neandrtál, který chtěl mít své soukmenovce na povel.
         Pokud jde o aktuální stvořitele, starého, krutého boha stvořil Mojžíš, nebo někdo v jeho postavení, když ho jeho soukmenovci chtěli kvůli jeho neschopnosti lynčovat. Přitom si vzpoomenul, že v dětství slýchával pohádky různých národů, které svého stvořitele měly už předtím.
         Mladého boha, toho milsrdného, který prý s tím starozákonním podle některých kamarádů nemá nic společného, vymyslel velký fabulátor Saul z Tarsu, možná na objednávku Římanů. Těm lépe vyhovoval Mesiáš, který nastaví druhou líc a dá císařovi, co je císařovo, než Mesiáš s ohněm a mečem, kterého naslibovali starozákonní proroci.

        • Petr C napsal:

         Benmile ja vim. Mne by spis zajimalo vysvetleni od nabozenskych fanatiku.

        • Globalista napsal:

         Všemohoucí vyndal z kapsy zápalky a zápalkou zapálil ten Velký třesk v kterém všechno vzniklo, tak se stal Stvořitelem. Nemohli si ho proto vymyslet žádný Neandrtálec, Mojžíš, Pavel z Tarsu, protože logicky tu byl už dávno před nimi ..
         Když jsou náboženští fanatici, tak zákonitě jsou i ateističtí fanatici, to je zákon polarity ..
         A také může být někdo, který není prvním ani druhým a je nad věcí, protože ví jak se věci mají .. :-))
         Chce to jenom přemýšlet a nebýt provokatérem a hlupákem …

        • Petr C napsal:

         Tak proc to nedelate? To nemate cas?

        • proud napsal:

         Vsemohouci bylk dobrym technikem vynalezcem,nejen ze uz mel obleceni,dokonce i kapsu a uz vynalezl sirky :-)

        • benmil napsal:

         V bibli není nic o Velkém třesku (ani o DNA):-)

        • proud napsal:

         :-)))))))))))))

        • Petr C napsal:

         Benmil, potrebujete studovat teologii. Oni Vam to vysvetli. Ale pozor na to kdo Vam to bude vysvetlovat. Oni se totiz uz hadaji mezi sebou o vyznam hned v prvni vete. Takze ty tresky tam?

     • maya napsal:

      stvoril, ale dal slobodnu volu, cim sa odlisujeme od zvierat

      • benmil napsal:

       Slobodná vôľa, to je výmyseľ teologov posledného storočia. Predtým trestal každú drobnosť. Napr. Ananiáša zabil za to, že si nechcel dať znárodniť majetok. A to už bol ten – vraj milosrdný – novozákonný boh.

      • Julek napsal:

       Mayo, ostatní diskutující stále nechápou rozdíl mezi starou a novou smlouvou lidí s Bohem. Podle nové smlouvy Bůh bere lidi takové jaké jsou – mají svobodnou vůli jít si svojí cestou. Těm lidem, kteří Boha pochopí a rozhodnou se jít jím vytyčenou cestou dobra k němu, těm poskytne spásu – pro ty co věří v karmu, poskytne vysvobození z kola karmy.
       Vy to co jsem zjednodušeně napsal zajisté chápete, ale vysvětlit to jiným, kteří se dívají na problematiku křesťanství nepoučeným pohledem bývá těžké, a často i nemožné ..

       • proud napsal:

        Nemuzou chapat,kdyz zadny smlouvy neexistujou,obzvlast s fiktama ne.

        • benmil napsal:

         Tak, tak, i nová smlouva je teologický výmysl, když se stalo neúnosným, že bůh nezabrání jediné válce, křivdě, ani nemoci. Když nevěřící začali zpochybňovat jeho všemohoucnost.

        • Julek napsal:

         Proude a Benmile, víte co je Ústava naší republiky ? Podle státoprávní teorie je Ústava vyjádřením společenské smlouvy všech občanů o společné správě svých věcí, takže aniž o tom víte, jste jako občané účastníky této smlouvy. A Nový zákon je smlouvou věřících lidí s Bohem, je to dobrovolná smlouva, v případě Ústavy ale občané musí držet hubu a krok ..

        • proud napsal:

         Netahej na me uz davno formalne neplatici canc papiru po kterym se uz nepokryte vetrejne slape,tim je ona „ustava“……….

       • maya napsal:

        podla proroctva tam pravdepodobne bude coskoro vojna ktoru vyhra izrael,

    • Aurelius Nordenstern napsal:

     To ovšem není pravda….na místě dnešní Palestriny/Izraele, žily starší semitské kmeny Amonité, Moabité, společným jménem označovaní jako Kanaanejci (země Kanaan, původně akkadsky Kinnahu = Země purpuru…..Foinikie) dle Starého Zákona měli být tyto kmeny vyhubeny Jozuem a Izraelity – doslova je vyhladili, exterminovali a to i s jejich dobytkem a otroky, neboť Židům zemi Kanaan přisoudil prý jejich Bůh. Archeologické doklady hovoří jinak: V Jeruzalémě stál dlouhá staletí Amónův chrám (za Amenhotepa IV. Atonův chrám slunce), Egypťané také odrazili (vedeni Ramessem III.) nájezdy mořských národů na tyto země (včetně nilské Delty)….mezi těmito národy, které se v Kanaanu usadily byli i nesemitští, indoevropští Pelištejci (Pelištim – Filištínští), potomci řeckých Pelasgů…Tito Pelištejci zdá se, splynuli s autochthonním, původním kočovným obyvatelstvem,a tak se v VIII. století vynořila v Kanaanu vládnoucí dynastie Omríovců, vlastní tvůrce Izraelitského království, později rozděleného na Izrael a Judsko…on totiž Šalamoun, či David sice jsou známí z Bible, ale archeologicky nejsou doloženi….v těch dobách Jeruzalém ani nebyl hlavním městem, bylo jím Samaří, či Šekem, anebo město Tirsa…ani Izrael není v soudobých pramenech označován jako Izrael, nýbrž pouze jako Dům Omrího!Dynastie nevydržela dlouho a země upadala postupně a střídavě pod nadvládu cizích mocností: semitských Asyřanů, Babyloňanů, nesemitských Egypťanů, opět Babyloňanů, Peršanů, helénistických Seleukovců (s krátkým obdobím nezávislosti za Makkabejců) a Římanů, kteří jí po 2. židovském povstání přejmenovali na Sýrii-Palestinu a ruiny Jeruzaléma znovu vystavěli coby římské město Aelia Capitolina (podle rodu Aeliů, z nějž pocházel císař Hadrianus)….

   • Julek napsal:

    Mayo, Buh Izraelitů Starého zákona není Bohem Otcem Nového zákona, jehož synem je Ježíš a i všichni lidé.
    Proude a Petře, vy jste nalítli na tu ptákovinu ..

    • Petr C napsal:

     Naco jsem nalit? Ze nevyznavam jejich imanigarniho boha? Vzdyt ty ovecky uz ho stejne vymnenili za penize.

     • Julek napsal:

      Petře, když se vyjadřuješ k teologickým otázkám náboženství, tak je dobré si nejdříve něco k tomu nastudovat .. Házet Judaismus, Křesťanství, Islám do jednoho pytle, a všechno prohlásit za jednu blbost, s tím že já znám tu jedinou správnou pravdu .. To mi odpusť, ale chtělo by to trochu kritického myšlení ..

      • Petr C napsal:

       Julku proc bych mel studovat nejakou teologii. Mi se staci podivat na jeji vysledky. Bibli jsem ovsem cetl a po pravde jsem ji byl zhnusen. Ovsem uznavam ze ma i svetle stranky.

       • Julek napsal:

        Petře, je to tvůj názor a já ho respektuji .. Ale jak jsem napsal Proudovi, nebudem ty teologické otázky rozebírat, není tady na to místo ..

        • Petr C napsal:

         To je rozumne. Ahoj.

        • proud napsal:

         Neni to rozumny,samozrejme ze je tady na to misto!!! Tady se hleda pravda,at je horka a oskliva jak chce,neuhejba se pred ni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zadnej panbicek a jina pica,clovek sam musi vsechno udelat,co neudela nema a nikdo to za nej neudela,ani fikta,ani karma,natoz nejaky jestirci a podobny mimozemstani,to si kazdej musi uvedomit a tyhle koule na noze co ho stahujou do hlubin odvazat a vyhodit,konecne se probudit!!!!!!!

        • proud napsal:

         Vytahnout hlavu z prdele a rozhlidnout se!

        • Petr C napsal:

         Proude, nema smysl se hadat on je presvedceny o sve pravde, ja o sve. To neni politika a clanek neni zrovna o bibli. Ja mam take sveho boha – prirodu. Ta vse pro nas potrebne tvori.

       • benmil napsal:

        Například mezi kapitolami:-)

      • proud napsal:

       Jenze ona to jedna blbost je!!!

    • proud napsal:

     Taky jsem nenalit,protoze neuznavam zadny fiktivni a imaginarni bohy,at ze kteryho zakona chces,ani jezise jakozto nejakyho bozskyho syna! Jediny co je mi blizsi je stvoritel,jako genialni stavebni inzenyr,kterej postavil,urcil zakladni pravidla,dal k disposici,dal svobodu a inteligenci,k disposici nastroje a dal je absolutne nestrannej,nevmesujici se,netrestajici tedy,ani nepomahajici,pozorovatel tesici a ucici se ze svyho dila.To je jediny co bych mohl akceptovat vhledem k povaze Universa,ktery se mi zda spis nez nahodne vzniknuvsi,umyslne stvoreny.Jistotu ale nemam.

     • benmil napsal:

      Trochu teologie – z knihy Christophera Hitchense Bůh není velký:

      V Bibli stojí:
      „Narození Ježíšovo se událo takto: Jeho matka Maria byla zasnoubena Josefovi, ale dříve, než se sešli, shledalo se, že počala z Ducha svátého.“ Jistě, a řecký polobůh Perseus se zase narodil, když bůh Jupiter navštívil pannu Danaé, k níž se snesl v podobě zlatého deště a přivedl ji do jiného stavu. Bůh Buddha se narodil z otvoru na boku své matky. Aztécký bůh Huitzilopochtli byl počat tak, že jeho matka oděná v sukni z hadů zachytila kuličku peří padající z nebe a skryla ji v záňadří. Panna Nana utrhla granátové jablko ze stromu zalévaného krví zabitého Agdestrise, položila si je na ňadra a porodila boha Attise. Panenská dcera mongolského krále se jednou v noci probudila a zjistila, že je zaplavena obrovským světlem; způsobilo, že dala život Čingischánovi. Krišnu porodila panna Devaka. Boha Hora porodila panna Isis, Merkura zase panna Maia. Panna Rhea Sylvia dala život Romulovi. Z nějakého důvodu považují mnohá náboženství porodní cestu za poněkud jednosměrnou. Je pravda, že dokonce i Korán přistupuje k Panně Marii s úctou. To však nehrálo žádnou roli během křížových výprav, kdy papežské vojsko vyrazilo na pochod, aby znovu získalo Betlém a Jeruzalém nacházející se v rukou muslimů, a jen tak mimochodem cestou zničilo spoustu židovských obcí a vyplenilo heretickou křesťanskou Byzanc a také ve velkém vraždilo v úzkých uličkách Jeruzaléma, kde podle nadšených a škodolibých kronikářů sahala rozlitá krev až k udidlům koní.

      Konec citátu

      Kniha se dá stáhnout např. tady:

      http://www34.zippyshare.com/v/MxBJwRSd/file.html

      • proud napsal:

       A me vytahlo slunicko z parezu :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

      • Julek napsal:

       Benmile, ta tvoje ukázka není teologie, ele biblické a mytologické příběhy pro laiky, jejichž smyslem je předložit laikům v jim pochopitelné formě Duchovní svět .. Ukázka obsahuje také kritický pohled na zlořády katolické církve jako instituce, to ale s pravou křesťanskou vírou běžných lidí nemá nic společného ..
       Teologie je o něčem jiném a její tajemství jsou přístupná teologům od nepaměti až po dlouholetém studiu .. Studium teologie do dnešní doby je nejstarším a nejtěžším oborem studia na všech nejprestižnějších Universitách ve Světě ..
       Nebudem to dál diskutovat, Duchovní svět je tak rozsáhlé téma, a tady na to není místo ..

      • Aurelius Nordenstern napsal:

       nic nového, archetypy tzv. bohočlověka

    • proud napsal:

     A pozor,znamena to ze tedy neuznavam ani jakysi svetlonose,dabliky,tedy nebicko a peklicko,moderni karmu,jakozto nahrazku,kdyz se vidi ze „vira“ upada.Svetlonos clovek uz je ale zase jiny kafe.

     • Julek napsal:

      Proude, jak se zmiňuješ o Stvořiteli, tak to je ten Bůh Otec Nového zákona, který je mimo Stvoření a je proto z hlediska člověka jako pozorovatele nedostupný, je nikde. Ve Stvoření je přitomen všude a ve všem prostřednictvým svého Ducha. A Ježíš je jemu nejmilejší, je jeho syn .. všichni lidé jsou jeho děti … Bůh je tak trojjediný, to nebudeme dál tady rozvíjet, je to předmětem teologie ..
      V podstatě, to co jsi napsal se s tím ve velké míře shoduje …
      Ale znova opakuji, nebudeme to tady dál rozvíjet a diskutovat, na to tady není místo …

      • proud napsal:

       Bud jsi magor,nebo me zkousis.Jestli existoval nejakej jezis,pak byl nekym jako svyho casu napriklad Tesla,to znamena ze byl hodne vepredu pred ostatnima a setkal se udiz s nepochopenim, a nemel s bozim fiktou nic spolecnyho.Stvoritel neni nic vic a nic min nez jsem psal,nevymejslej tedy nejaky posrany bozstvi,nebo se bojis bejt sam casti stvoritele a potrebujes nad sebou bic?,jedno jestli vypada jako zlata hul,nebo osklivej klacek,porad je to jen ten bic! Nebo dokazes bejt sam sebou a tim nejvyssim????

      • proud napsal:

       Teologie je jinym slovem podvod,kdyz to rozvinu,je to podvod na celym lidstvu,ledaze bys vedel akorat tak velkou picu o tom co se delo ve starym Egypte a zrejme jeste predtim! Celkem se mi libi jak si nekteri bez ohledu na to co se delo vybiraji jen to co se jim hodi………

       • proud napsal:

        Nebo jak jde dohromady cirkev a krestanstvi s Egyptskym bozstvem a 13 pokrevnima liniema? Ze by jim neco uteklo mezi prstama a ze zretele a pustili na svet mocnyho protivnika? Tomu muze verit jen blazen jako ty! Me to spis prijde,ze stejne jako ted boha rizene strida karma,vystridal hromady bohu a buzku jeden universalni,tedy podvod,jinak to nazvat nejde,porad,od nepameti jde o rizeny procesy za jedinym ucelem,drzet onech 13 pokrevnich linii na vrcholu!Jeste byli i vtipalkove jak nazvali verici(zpitomelce) oveckama bozima,bodejt ne,dneska ovcani:-))))))))))))))).Zapominas ze se nepritel vyviji…….

        • Julek napsal:

         Proude, to co tady nyní píšeš o tom Egyptě a dalším, je také o tom, že v něco věříš .. A já ti nebudu říkat že je to blbost, já to budu respektovat ..
         Existuje Teologie, věda o bohu .. Proti ní jsou laické pohledy na Duchovní svět s personizací duchovních fenomému do různých bohů, do různých fyzikálních výkladů pomocí polí a egregorů… Uvedených výkladů je přibližně tolik, kolik je lidí na světě, protože každý to vidí z hlediska svého rozumu .. Ale Teologie se snaží o nadhled z toho hlediska, které je nad námi v Duchovním světě .. Snad si mně pochopil .. Ale doopravdy už to nebudeme dále probírat .. Necháme to nerozhodně … Co ty na to ?

       • Jaroslav Huml napsal:

        Proude je to tak , teologie a Marxistický VUMl má stejné základy , je to nauka jak oblbovat a ovlivňovat masy lidí.

        • proud napsal:

         Jiste,cim vetsi stado a stadnost mas,tim vic se ti sype do kasicky a tim jsi mocnejsi,je uplne jedno jak to nazves,je to o tom co delas.

        • proud napsal:

         Proto je potreba stado zrusit a z ovcanu udelat obcany,presne receno: dosahnout toho,ze se stado zrusi vedome samo tim ze se vedome ovcani zmenej na obcany.Toho je potreba dosahnout,jak se to stane,uz bude zbytek relativne rychlej a klidnej,nekrvavej.Ale da to praci,hodne prace,o to jednodussi bude az bude udelano a lidi si oddechnou a pojedou si dal po svym.

        • Jaroslav Huml napsal:

         Stádo, nebo hejno bude vždycky, slabší potřebují vůdce.Těch samostatných je minimum.
         a kejhaj když jim jejich idol a vůdce někdo napadne. Viz třeba Zeman, sebestředný buran , který popírá sám sebe, prohlásil se na židovském sjezdu židem, prodal odlužené banky za pakatel, prodal Transgas adalší a teď říká , že se neprodává slepice co snáší zlaté vejce!
         A těď jsem zvědavý jak zakejháte?

        • proud napsal:

         To te zklamu,nevolil jsem ho,ale presto uznavam,ze nebyl nikdo lepsi nez tohle mensi zlo.A hlavne,byl zvolenej formou referenda a me nezbejva nez respektovat onu opravdovou vetsinu.A dalo mi to ponauceni a vzpruzilo me to k dalsi praci na ni!

        • proud napsal:

         Protoze sice referendum,ale protazeny stadem,ovcanama,nikoliv obcanama.Podle toho taky vypadaj kandidatky i kandidati.

        • Julek napsal:

         J.Huml … < "Teologie a Marxistický VUMl má stejné základy , je to nauka jak oblbovat a ovlivňovat masy lidí."
         A co na to V.V.Putin .. vzal z křesťanství a marxismu to pravé co nemanipuluje ale tvoří, "syntetizoval" z toho svoji koncepci .. a ostatní jenom čumí a žvaní ..

      • geronimoh napsal:

       Ježíš řekl svým učedníkům: „Oheň jsem přišel vrhnout na zem,
       a jak si přeji, aby už vzplanul! V křest mám být ponořen,
       a jak je mi úzko, než bude vykonán! Myslíte,
       že jsem přišel dát mír na zemi? Ne, říkám vám,
       ale rozdělení. Od nynějška totiž bude rozděleno pět
       lidí v jednom domě: tři proti dvěma a dva proti třem.
       Budou rozděleni otec proti synovi a syn proti otci,
       matka proti dceři a dcera proti matce, tchyně proti
       snaše a snacha proti tchyni.“

       Lukáš 12,49-53

       • Julek napsal:

        Gero, víš co je horizontála hmotného světa živlů ohně a vzduchu, a duchovní vertikála živlů země a vody ? Když to budeš vědět, tak pochopíš co je v tomto textu Bible zakodováno pro ty, kteří to vědí .. Tak že teologický výklad je úplně jiný, než se domníváš .. Bible obsahuje také hodně zkomolenin a úmyslných deformací pro jisté nečestné církevní účely .. Teologové, kteří znají, poznají to pravé nezkomolené a nedeformované jádro zakodovaného Biblického sdělení .. Ale už toho necháme, bude to nerozhodně ..

        • geronimoh napsal:

         Julek : je to celé jedna velká špína, biblický projekt, Judaismus, Křesťanství i Islám atd. Namířený proti Slovanům, mimo jiné ….

         Nechat toho samozřejmě můžem, ale žádné nerozhodně neberu, ale ani ti nemíním nic nutit. Mimochodem to je obvyklá taktika všech křesťanů, že neumíme Bibli číst a nerozumíme jí. Jenže jak pravil klasik :

         Mnoho lidí je otráveno těmi pasážemi Bible, kterým nerozumí,
         ale pasáže, které zlobí mne, jsou právě ty, kterým rozumím.

         Mark Twain

        • geronimoh napsal:

         dodám, že biblický hospodin dle Bible vyvraždil asi 2 400 000 lidí + Sodoma a Gommora a pak vše živé na Zemi, krom jedné lodi. Teolog v tom asi pozná, že je to milující otec

        • geronimoh napsal:

         jdu spát, ráno moudřejší půlnoci :)

        • benmil napsal:

         Teologie je pavěda, která ma za cíl zdůvodnit nezdůvodnitelné, vysvětlit nevysvětlitelné. Něco jako ekonomika:-))) Zdůvodnit nesmyslná dogmata a vymýšlet nová, a když se jedno dogma provalí a stane se neudržitelným, nahradit ho jiným, ještě nesmyslnějším.

        • benmil napsal:

         Gero
         Když jsme u klasiků, tak ještě jeden citát:

         Dobře bude až tehdy, když poslední cihla z posledního řítíceho se kostela zabije posledního kněze.

         Emile Zola

        • geronimoh napsal:

         benmil :

         já, neklasik, říkám, že dobře bude až tehdy, až lidé dostanou rozum, a uplatní to v praxi, ani o vteřinu dřív

    • geronimoh napsal:

     ale je, stále je to uctívání boha podsvětí – Hádese.

     Ježíš : „Nepřišel jsem Zákon zrušit, ale naplnit“ (Mt 5,17)

 9. Petr C napsal:

  Co se tyce pekla, v tom uz jsme.

 10. Jaroslav Huml napsal:

  Četli jste popírané dílo někdy z roku 1870 – Protokoly Sionkých Mudrců,nedávno jsem je dal přečíst známému, po přečtení přišel a řekl že to pasuje na dnešní dobu a docela vám doporučuji si je přečíst.

  • proud napsal:

   Tech veci je vic a myslim si ze se musej umet cist,jen tak pro prdel se to mezi lidi nedostalo.Je zajimavy se divat jak se mezi lidi dostavaj „tajny“ spisky jako zpravy z hlasu ameriky,nebo svobodny evropy,zatimco mnohem hur utajitelny a schovatelny technologie volny energie ne,nenaznacuje to neco? ;-).Me to naznacuje ze neco se mame dovedet a tak je to umyslne „pusteny“ mezi lidi……mozna s nejakym „virusem“(lzi),kterou mezi nas potrebujou dostat.Problem je ze nezname presny plany budoucnosti po jejich.

   • Jaroslav Huml napsal:

    Tak určitě ne mnoho lidí dokáže číst mezi řádky a pochopí myšlenku. Je spousta vynálezců co se snaží něco vymyslet a ne vždy to má smysl, ale lidi to chtějí slyšet. Plány jsou jedna věc a provedení jiná vždy záleží na lidském elementu.
    Ale řekl bych, že teď je poslední zvonění a asi poslední etapa a z té už nebude cesty zpátky. Všechno tomu směřuje.

    • proud napsal:

     Myslim si ze je vzdycky cesta zpatky,jen je otazkou az odkud ,cim dal se to necha zajit,tim obtizneji se vraci,ale neni nic co by se nedalo dokazat.

  • geronimoh napsal:

   vím o nich, ale nečetl jsem je. Ono ani není třeba číst další a další literaturu. Nemoc je jasná, jen je třeba přistoupit k léčbě

   • proud napsal:

    Spravnej postoj,drbani uz bylo dost a je ho vsude habakuk,je cas na ciny.Jenze ty potrebujou jednotu a vuli v tom co je treba dosahnout,a ty jaksi jeste chybej,je nas malo,nebo se nedokazeme zatim „sejit“.

   • Jaroslav Huml napsal:

    No nevím, jestli chcete nepřítele porazit tak musíte vědět jak uvažuje.

 11. Jaroslav Huml napsal:

  Julek, můžete konkretizovat co si vzal Putin z Marxizmu?
  Grebeníček ho za toto tituloval výrazem ,,Putine Ty Dobytku!“

  • Julek napsal:

   Jaroslave, Grebeníček vyčinil Putinovi za jeho postoj k VŘSR ..
   Putinovo Rusko i Čína uplatňují v hospodářské politice koncepci marxismu, stačí se jenom blíže podívat .. Základem je státní vlastnictví klíčových odvětví hospodářství,v Rusku Putinem postupně obnovovovaném po živelné privatizaci, Čínou postupně privatizovaném .. liberální kapitalismus je trpěn jenom v okrajových sektorech ekonomiky ..

   • Jaroslav Huml napsal:

    Julek- no já nevím, nejsem na rusko specialista i když Putina docela uznávám. Pokusím se dopídit.
    Čína je specifikum, lidi tam dělají za pakatel a v neuvěřitelných podmínkách. Dostali se k technologiím , které neměli nikdy získat, nám se vyplatí dělat jen to čeho Číňan nedoveze kontejner. Dopadneme moc špatně!

 12. Petr C napsal:

  Kdy Jste byl v Cine naposled? Zivotni uroven Cinanu jde na horu milovymi kroky. Tak samo cela Asie.

  • Jaroslav Huml napsal:

   No před deseti lety měl střední pracovník měsíční plat 30 Dolarů za měsíc nyní asi 130 dolarů. Bohatne stát, a staví svoji Infrastrukturu, ale pracovní podmínky by tady nikdo neschválil. Viděl jsem jak vyrábějí zapalovací svíčky.
   Tady by je ITB rovnou ostřelila. My se samou ohleduplností,
   Internacionalizmem a humanitou, servilitou zlikvidujeme sami.
   Čína která si prošla otřesnou Kulturní revolucí. Se dostala k technologiim, jenom z důvodu vyšších zisků nadnárodních společností a to tady kritizujete. Pro prachy jsou schopni a ochotni udělat cokoli. Ale žádný strom neroste do nebe

 13. Petr C napsal:

  To co rikate je v celku pravda. Jenze jejich zivotni uroven jde nahoru. Lide nebohatnou ? Vzdyt jen u nas maji skoupenou ctvrtinu Vancouveru.
  Osobne Cinskou expanzi nemuzu ani citet, jenze to nic nemneni na tom ze jejich zivotni uroven jde na horu. A to ze zadny strom neroste do nebe vidime na kapitalistickym systemu.
  Uvadite to ze Cina prosla kulturni revoluci a nadvladou Anglicanu neprosla? V zajmu vychvalovani kapitalismu operujete zverstvama komunistu. Uvedomujete si ze pro kapital se vrazdilo skoro vsude na svete? Navic se jeste vrazdi?

  • proud napsal:

   Nevrazdi!!! Cilene a neustale se vyvrazduje,bez konce!!! Staci nam videt „moderni medicinu“,zemedelstvi,chemtrails,stavy potravin a vody,vsechno kontaminovany,zniceny,jak praskovanim v zemedelstvi,tak nasima chemii a farmaceutama zkazenejma chcankama,to nikdo z vody a „zradla“(jinak tomu uz rict nejde)beznejma cestama nedostane!!!

   • proud napsal:

    Kdyby chtel,chcipli bysme hlady,protoze z mesicni gaze bysme meli tak na dva nakupy,jak drahy by to bylo!!!

 14. proud napsal:

  Ale kolik z nas premejsli tak dalko?????????????????????????????

 15. Petr C napsal:

  Kolik lidi premysli tak daleko? Vetsina lidi do budoucna moc nepremysli. Maji stach. Diky zadluzenosti premysli od vyplaty k vyplate.
  Nepochopil jsem – kdy by chtel – kdo ?

  • proud napsal:

   Kdyby chtel nekdo cistit vodu a zradlo dokonale………to znamena vycistit vzduch a zemi kde se pestuje,reky,potoky,rybniky atd……..

   • proud napsal:

    Takze az to skonci,to znecistovani,budeme jeste x let cekat az si s tim priroda poradi,protoze my na to nemame,ruku na srdce,ani ty prostredky i kdyby zmizely penize…..Umime zasirat,cistit neumime,maximalne tak letovat do sudu,zakopavat a poustet do oceanu……..

    • proud napsal:

     A to mam na mysli jen radiokaktivni odpad a to co do nas perou farmakologove,co sereme do pudy……..pritom toho je mnohem vic.

 16. Petr C napsal:

  No, jeste nedavno Jste mi tvrdil ze pro prirodu se nema nic delat.
  Jen se nebojte az my lide se vyhubime priroda se zbrka sama. Uvidite. -))))))

  • proud napsal:

   Zrejme jsi to spatne pochopil,ano nema,ale svoje svinstva bysme si uklizet meli, a hodne rychle se to naucit!

   • Petr C napsal:

    Samozdrejme pokud bychom do prirody nezasahovali, nemusime ji pomahat. Jenze lide by chteli jen brat. I lov se pod to vztahuje.

    • proud napsal:

     Jiste,ale ne krmeni zvirat u krmelcu jak dobytka u zlabu a nechavani hord cerny nicit na co prijde,mladejma ostatni zvere pocinaje.Ani „lovem“ z posedu nad hromadou zradla flintama,to neni lov.To je to o cem jsem mluvil tenkrat a pochopitelne sis to spatne vylozil jako leccos casto,podeziram te ze to delas schvalne :-)

 17. Petr C napsal:

  Nic nedelam schvalne. Jenze v prirode ziji a kdyz vidim tu bandu mestaku, kteri jsou presvedceni o sve nadrazenosti vuci prirode tak mne slovo lovec prinuti odplivnout si. Jsem nazoru vybral sis mesto uzivej si ho a do prirody prijed jen jako slusny host a opacne. A ne po nas potopa.

  • proud napsal:

   Jiste,ale to patri k onomu „jiti do sebe“ jako vsechno ostatni,proto o tom porad mluvim.At si mestak jede lovit,ale s porozumenim a respektem k prirode,coz predpoklada patricny vedomosti,jako vsechno.

 18. Jaroslav Huml napsal:

  No já si myslím, že Čína má jeden klad, když chytěji politika že krad tak dostane kulku do palice a je pokoj.Jinak komunizmus je zvěrstvo, který hodilo všechny do průměru a komunisti to dovedli tam kde jsme. Za první republiky jsme byli na třetím místě na světě a teď na nějakém čtyřicátém včetně vládnutí komunistů.

  • Petr C napsal:

   Ja nevim jak se u vas zije, jen podle reci, ale vymlouvat se porad na komunisty, to je ubohe. Komunisti parchanti byli, jenze kapitaliste jsou parchanti jeste vetsi. Dopracovali to na okraj kolapsu spolecnosti. V tom socialistickem CSSR jsem nevidel tolik chudoby ja v kapitalisticke Canade. Ano, vetsina lidi tu zije na materialni urovni, jenze od paycheque do paychegue. Komunisti nam dali aspon solidni skolstvi. Proto se vetsine emigrantu dari.

   • Jaroslav Huml napsal:

    Nechci se přít, každý -mus stojí za lejno.
    Číňan nakupuje kde co a syslí zásoby a pak nasadí ceny je to takový hybrid. Jsou tam lidi bohatí a jsou tam lidi chudí, jako všude. Myslím, že pod Angličanama byl jen Honkong a ti je přivedli k rozmachu a rozvoji, byla to levná pracovní síla , která makala za hrstku rýže. To je jako v Rusku akorát stím rozdílem, že Rus jede z prodeje zásob a ze své podstaty a Číňan z námezdní pracovní síly.Každý vidí co vidět chce.

    • proud napsal:

     Toho,ze kazdej vidi ne to co ve skutecnosti je,ale co videt chce,jsi zijicim prikladem :-)

    • proud napsal:

     Jeste kdyby tak vic lidi premejslelo nad tim co s tim vsem ku prospechu s minimalnima ztratama,misto pouhejch konstatovani,to by bylo neco :-)

     • Jaroslav Huml napsal:

      No Proude každý víme svý, ale co maj lidi zadarmo toho si ve většině neváží.Závist je mocná.
      Ale jestli pak víš kdo a co byl Marx za člověka, že to byl alkoholik,jen kouřil , chlastal, plodil děti a žebral o peníze svého mecenáše , který mu vychavával jeho děti.Plodil svoje moudra o rozdělení bohatství a beztřídní společnosti.Ale to ty nikdy nepochopíš, že je to nesmysl!!!
      Jseš zaujatý myšlenkou dostávat něco zadarmo, a brát astát , aby se o tebe postaral. Jsem jaký sem, makám, abych uživil sebe a svojí rodinu taky mnohdy třicet hodin v kuse a nestydím se za to, nesnáším lemply a tlučhuby!

      • proud napsal:

       Marx me vubec nezajima,stejne jako ostatni slouhove.Co pisu a rikam,mam ze svy hlavy a casto mam radost z toho,kdyz padnu nekde na stejny myslenky,misto abych se zajimal o autorsky prava. Napriklad. Uz vidis ty rozdily mezi nami a zpusobem naseho mysleni? Jisteze majetek plodi zavist,konkurenci,kriminalitu a podobne,to je jen jeden,ten min podstatnej duvod proc se snazim,aby meli vsichni vsechno,ale umeli s tim hospodarit ze vsech uhlu pohledu a ne aby mensina ovladala tim ze ma celou vetsinu na zaklade toho ze vetsina taky chce mit,na cemz nic spatnyho nevidim,krome prostredku ktery jedinci z ony vetsiny uzivaji aby se k necemu dostali,v tomhle pro me plati ze jeden za vsechny a vsichni za jednoho.Vetsinou oho co mas si vazis a opatrujes si to,mej tedy vsechno a vaz si toho a opatruj to!Ale to muzes jen jako obcan,jako ovcan urcite ne.

       • proud napsal:

        Divil by ses jak v mnohem svobodnejsi Americe kde prave lidi maji leccos dohromady,se o to staraji a chranej si to,protoze je to pro jejich uzitek a potechu a nemusej koukat jak vydelat na zivobyti tim ze krome prace jeste musej setrit,aby s tim otrockym baksisem vubec vysli,takovy pak jen hrabou pod sebe,protoze musej a ostatni at treba pochcipaj a vsechno kolem spadne!

        • proud napsal:

         Jak vidis,ta pomlouvana Amerika sama v praxi mi ukazala co je nejlepsi,ironicky k tomu ma jako kapitalistickej stat asi nejvic nakroceno diky tomu ze se lidi maji dobre a maji za co mit spolecnou zodpovednost kterou berou vazne a nezrikaji se ji presto,ze muzou mnohem vic nez v jinejch zemich,a ironicky,o to vic ze muzou temer cokoliv,se staraji,misto aby nicili!!! Vyznavate tady totiz spatny principy a spatny zebricky hodnot,protoze spatne vyvozujete zavery!!!

        • Jaroslav Huml napsal:

         No to tedy máš namysli asi komunitní církve a centra,asi máš o Americe zkreslené představy.
         Já chápu a dokážu si představit co chceš.
         Příklad je v jedné písničce,, Až všechno rozkradem, nebudem pracovat, budem si navzájem všechno půjčovat.“

        • proud napsal:

         Jestli umis krapet pouzivat vlastni hlavu,dojde ti pointa toho vseho co jsem napsal,ze to neni kapitalismus kterej tam ty lidi vychovava k vazeni si toho spolecnyho co maji,ale ze je to DOSTATEK,kterej je formuje,a o ten se snazim!!!

        • proud napsal:

         A dost,ty zkreslena predstavo:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))).Ja tam zil a pracoval jako emigrant 12 let!!! A co pisu,tim jsem si na vlastni kuzi prosel!!! :-)))))))))))))))))))))))))))))).Ty vole,vas co vedi takovy kulovy hovno primo miluju,s vasema soudama:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Spatnej priklad,jen dokazujes jak moc jsi ovcanem:-)

        • proud napsal:

         V tomhle bordelu kterej jste si tady VY SAMI dovolili a zpusobili svo nevsimavosti a ritolezectvim s prizdisracstvim jsem nezil 25 let,priteli,a ted se snazim napravovat co jste posrali od zlatejch dob komancu PROTI KTEREJM TAK RVES,PROTOZE I S JEJICH CHYBAMA A ZKURVENEJMA CHARAKTERAMA NEKTEREJCH TO VEDLI NESKONALE LIP NEZ DNESNI VLASTIZRADNY KTRETENI,KETEREJCH SE ZASTAVAS!

        • proud napsal:

         Ty to nevidis,protoze tak maximalne s vyjimkou dovoleny jsi nevystrcil z tyhle diry,kterou jste z republiky udelali rypak.Ale kazdej kdo byl 10 let a vic „venku“ to vidi jasne a zretelne hned jak sem vleze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • Petr C napsal:

         V mnohem svobodnejsi Americe maji lide maji leccos do hromady? Prekvapujete. Napriklad co?

        • Petr C napsal:

         Ja pisete o Americe, jste si jisty ze jste byl v USA? Ja je tak trochu znam, delal jsem s nima jenze mam jine zkusenosti.

        • proud napsal:

         Peto,prirodu,lesoparky,detsky hriste,verejny prostranstvi kde poradaji barbecue,oslavy,schazeji se na pokec,jed tam a zkus jim neco rozbit,mas to za rohem…….az se za par mesicu vratis z vazby,dej vedet jaky to bylo,prvni kdo te uvidi ti povesi na krk policajty.:-)

        • proud napsal:

         Illinois byl domovskej stat,Chicago.Jinak jsem jezdil lovit do Wisconsinu,Minnesoty,Indiany,Michigenu.Hlavne jsem byl ale v tom Wisconsinu.

        • proud napsal:

         Delal jsi s nima,nebo jsi v Americe zil a pracoval?,to je trochu jinej par bot.

        • Petr C napsal:

         Proude, nezil. Odmitnul jsem tam i pracovat a posledni roky odmitam staty i navstevovat. Ale s hodne jsem pracoval. Vetsinou velke zakazky tu maji Amici. Mam dojem ze jste se pohyboval jen v nejake uzke komunite.

        • proud napsal:

         Jo to mas spravnej dojem,zil jsem v civilu mezi Cechama a Polakama,sem tam nejakej Amik,hlavne v praci a v sousedstvi…..

        • proud napsal:

         Otazkqa je s jakejma us firmama jsi delal,je tam jeden obrovskej rozdil,nejen platovej,mezi soukromym sektorem a takzvanou,a kua,ted si honem nemuzu vzpomenout na jmeno,tak znamy,ale je to obrovsky,maj nejlepsi a nejdrazsi zakazky a minimalne 2x takovy platy.Jen tak nekdo se tam nedostane,bez tlacenky nejspis vubec.Bavime se o stavebni „kontraktorce“,predpokladam.

        • proud napsal:

         Dela v ni kamos,u zedniku,46$ na hodinu je uz zatracene slusnej balik,proti mejm 18-20,co jsem mival, a to jsem si rozhodne mohl dovolit co jsem chtel:-)

        • proud napsal:

         Kua uz vim,kamos co mi odtamtud zrovna volal se mi vysmal,ze si to nepamatuju,prej jsem zcechackovatel :-)))))))))))))).Unie se to jmenuje,maj i svy odborare a kdesi cosi,delaj hlavne „statni“ zakazky,velky a drahy veci.

        • proud napsal:

         U tech si ani sundat v praci helmu z hlavy nesmis,co je to za paka………

       • proud napsal:

        Jestlize hlasam bezpenezni a bezobchodni system,pak to rozhodne neni ze zavisti,nemam totiz co komu zavidet,ziju si velice dobre!!!Ziju si tak dobre,ze bejt ovcan,naopak vam tu vsem vynadam ze chcete neco menit,proc to asi nedelam a chci menit taky? Zamysli se nad tim!

        • Jaroslav Huml napsal:

         Proude ty máš slovník dlaždiče a myče nádobí.
         nevěřím, že jsi byl v Americe žvatláš nesmysli.
         Jsi obyčejný žvatlal, který nic neví a ovce která poučuje druhé, ale sám se o sebe neumí postarat. Bez obchodu to ty vole nejde!!

        • proud napsal:

         Jak myslis,rediteli Zemekoule,ale nepis ze nejde,pis ze jsi tak zabednenej,ze si to neumis predstavit :-)))))))))

       • Petr C napsal:

        Proude, vy snilku. Aby vsichni meli vsechno? .urva soused ma peknou manzelku.

        • proud napsal:

         Pekna manzelka neni duvodem k zavisti,ale k zamysleni se sam nad sebou,kdyz ji taky nemam,ne?:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Navic je to vec vkusu,nemam uz zadnou manzelku a zatim zastavam nazor ze mi zadna nesmi pres prah,jak me za ty leta devcata proskolily:-)).Jen jedna byla opravdu uprimna a prozradila jak to delaji slovy: „Ja s chlapama nemrdam,ja s nima vymrdavam“ :-)))))))))))))))).A to presne delaji.

        • Petr C napsal:

         Ja nemuzu na zeny nadavat. S manzelkou ziji ve velmi dobrem vztahu. Co se tyce sousedovic zeny tobyl jen priklad.

        • proud napsal:

         Vsak jo,budiz ti prano,jen me to pobavilo:-)

       • Petr C napsal:

        Proude proc bych m3l neco rozbijet? Za to vas zavrou v kazdem state. Pokud vim o tyto prostranstvi se vetsinou stara contraktor a nebo zamestnanci mesta.

        • proud napsal:

         Kdyz maji o co…….a jsme utoho,mozna vas vsude zavrou,ale ne v nasi kolonii,tady ani nezjistej kdo co znicil,obavam se ze se ani nenamahaji to zjistit,prestoze ony „znamy firmy“vetsinou kdekdo zna.

        • proud napsal:

         „Proude proc bych mel neco rozbijet?“………a jsme u toho,proc? Zrejme „jen tak“,vec vychovy,postih je az nasledek………az sem jsme to v kolonii dopracovali,za tech par let.Jediny co je novy,jsou montovny,jinak se zije ze sociku,ale velky drzky,hlevne blby drzky, na nej porad nasazujou…..jenze co nepostavil,nemaji! A kdyz,tak tunely Blanka,kolik to stalo se vsema zlodejnama,jak dlouho to trvalo a v jaky je to kvalite,to by i soudruzi kroutili hlavama,ze je vubec neco tak zvireciho mozny…….

      • Petr C napsal:

       A to jste na to hrdy ze vas kapitalisticky system sedre? Vzdyt z prominutim to je typicky priklad ovce. Ano, clovek ma tvorit jenze do sedreni a jeste to obhajovat?

    • Petr C napsal:

     Vite ja mam u manzelky selektivni sluch. Tak samo to je z vasima znalostma historie. Vybirate jen to co se vam hodi. Jezdim po Asii celkem casto, hodne se dostavam do styku s turistama, kamos dela na zaoceanskych lodich projel cely svet. Takze v celku vim o cem pisi. To ze Rus zije z prodeje zasob je mozne, ale z ceho zije vyspela Canada? Ta cinska pracovni sila to je sporne, jejich vydelky jdou na horu a vydelky Amiku dolu. V pristich par letech se bude vse stehovat zpatky. Z vaseho pohledu mate pravdu vidite co chcete.

 19. Jaroslav Huml napsal:

  To je marný, Jsi ještě větší blbec než jsem si myslel.
  Už prvobytně pospolná společnost obchodovala a jenom Proud ne. Lezeš do Hypermarketů a oblízáš slevy jseš blbec , že ti není rovno.

 20. Jaroslav Huml napsal:

  Proude také vím odkud proudi proudí, chodils vůbec na základní školu? Kdyby ano věděl bys že v dějepise pro šestou třídu se to probíralo.Ale tebe typujem na inkluzistu , který neví a honí si triko tady máš aby ses dovzdělal.

  http://amapro.cz/datove_zdroje/knihy/dejepis_6/dejepis6_11.php

  prvobytně pospolná společnost
  Pospolně rodový řád – první společenskoekonomická formace v dějinách lidstva. Vznikla asi před 2 milióny let a zahrnuje dlouhou epochu od vzniku člověka až do vzniku třídní společnosti. Vyznačuje se společným vlastnictvím výrobních prostředků jednotlivých občin, kolektivní prací a spotřebou, což bylo důsledkem nízké úrovně vývoje výrobních sil včetně primitivních pracovních nástrojů. Kolektivní lidská práce a společné vlastnictví výrobních prostředků vedly k rozdělování produktů společné práce rovným dílem.
  Sociální organizace prvobytně pospolné společnosti se vyvinula od prvobytně pospolné skupiny (tlupy) lidi, kdy se člověk naučil zhotovovat nejjednodušší kamenné nástroje a získávat oheň, k rodové občině a poté k sousedské (územní) občině. Základní jednotkou prvobytně pospolné společnosti byla podle převládajícího názoru rodová mateřská občina (viz též matriarchát), kterou vystřídala v patriarchátu otcovská velkorodina (s převažujícím pastevectvím a pokročilejším obděláváním půdy) a později sousedská občina se vznikem individuálních (rodinných) hospodářství, nadvýrobku, řemesel a směny. V rodové občině vznikla přirozená dělba práce podle pohlaví a věku. Rod tvořila skupina pokrevně příbuzných lidi, z několika rodů vznikl kmen. Rozvoj výrobních sil a dělby práce vedl ke vzniku soukromého vlastnictví, individuálního hospodářství a rozpadu rodu, vydělení zámožné špičky, zotročující zpočátku válečné zajatce, později zchudlé spoluobčany. Tyto procesy vedly ke vzniku společenských tříd a státu.

  • proud napsal:

   A ze svy hlavy by neco nebylo? To byla asi ta posledni trida ze ktery jsi vysel a dal ses o to co ses vlastne ucil nezajimal,vsechno jsi vzal jako jedinou,nemennou pravdu :-)),je to znat :-)))

   • proud napsal:

    Ale nezoufej,internet mas a muzes se sebou s jeho pomoci jeste hodne udelat.I Svejk ti radi jak na to,kup si mobila:-))))))))))))))))))))))

    • Jaroslav Huml napsal:

     Dokážu si tě představit jsi Pepek Vyskoč ze 3vejka ,vyskočí a zamečí. S tebev si to klidně střihnu včemkoli, pudeš s brekotem domu. Chvástale

     • proud napsal:

      ;-),at ti nepraskne zilka,budes tahat nohu,troubo:-)

     • proud napsal:

      Kdybys to nahodou nenasel:-))))

      Josef Švejk napsal:
      13.12.2017 (8.46)

      „Elity“ nejsou naivní, naivní je manšaft, který se jimi nechává dobrovolně oblbovat. Inteligence jejich mobilů zřejmě není ještě na takové úrovni aby jim dovolila „elity“ prokouknout.

  • proud napsal:

   Jsi hloupej ovcan,Humle!

 21. Jaroslav Huml napsal:

  Petr C,
  Čína dělá mnoho pro export, kdo vyváží dostává zadarmo el. energii, plalatí mu poštovné, čína nás zahlcuje také se natom podílím, vyrábějí co nejlevněš a šrouby jsou čistý železo jenom zakalený dali jsme to na Leco to je zkouška kovu a potvrdilo se co jsem říkal je to srágora.
  Už Nostradámus napsal ŽLUTÉ PLEMENO ZAHLTÍ ZEMI.
  Asi to tak je.
  Mlýnky Porkert,byly to mlýnky na život tady se zlikvidovali a tam je jedou . Jak jsem řekl my se uponklonkujeme.

  • Petr C napsal:

   Ale? To k nam ( to same u nas) dovazi aCinane a nebo kapitaliste, kteri chteji cim jak nejvetsi zisky. Za komousu jsme meli vetsinou konzervy vyrobene doma. Cesi si zlikvidovali zemedelstvi sami. Vidite ten vas kapitalisticky system v praxi.
   U nas Cinane skupuji prirodni bohatsvi a pak nam prodavaji zpet vyrobky nizke kvality. A navic tu cteji stehovat min placenou pracovni silu. Jeste ze se lide sem tam postavi proti. Jenze to vse zarizuji ti vasi milovani kapitaliste, pro vetsi zisky. Proste ten kapitalismus zapacha cim dal vic.

 22. Jaroslav Huml napsal:

  Petr C no jasně , že zato může Nadnárodní kapitál, který má pořád málo a peníze používá tím- či oním směrem, Čína má ve znaku Lidová, ale je vedena Komunisty, kteří toto dovolí , je tam velký názorový veletoč, to že nikde po západním světě nesmí dělat děti je správné ale děti v Číně makají v textilkách i jinde v průmyslu tak jsou co? To samé je v Indii, viděl jsem jejich výrobky jsou levnější kvalita stejná možná lepší.
  Opravdu tomu moc nerozumím, prostě prachy nesmrděj jedněm i druhým, protože lidí je jak sraček.

  • proud napsal:

   No samozrejme,vzdycky za to nekdo muze,ale nikdy ne treba Huml:-)))))))))))))))))))))))))))nikdy ne zlodej co krici chytte zlodeje…….Hoj vy hlavy dubove,dostava se vam jen to co dovolite,k cemu mlcite a cim se nechavate uplacet,samozrejme hanebne,odpadkama ……. :-))))

  • Petr C napsal:

   Clovece, co to davate za vinu Cine. Ona dela to co jim velci kapitaliste dovoli. Kdo vladne svetu? Politici a nebo velky kapital vlastneny par lidma a politici jsou je sluhove? A to ze deti makaji ? Vzdyt za takz. cisteho kapitalismu decka makaly i v Evrope. Otevrete oci.
   Indove take je chteli k lizu . Koupili tu doly a jedna z podminek prace byla ze musite mluvit jejich reci. A platove podminky tretiho sveta. A kdo za to muze?

 23. Petr C napsal:

  Pane Huml cemu nerozumite? To ze kapitalisticky system podporuje vseho schopne a nenazrane parazity? To ze ovladani lidi a zisky uz berou jako sport?
  Kdyz jsem koupil byznys byl jsem clen chamber of comers tam se setkavali nejvlivnejsi lide okoli. Politici a tkz byznysmeni. Chvili jsem byl nucen s nima spolupracovat. Jenze vseho moc skodi, tak jsem jim dal sbohem. A nelituji toho.

 24. Jaroslav Huml napsal:

  Jen tedy nechápu jak můžete žít v tom pokřiveným Kapitalizmu a nezkusíte jasné výdobytky vládnutí Komunistů a socialistů, Venezuela nebo Severní Korea potažmo Kuba neřkuli Čína ?

  • proud napsal:

   Ucitelka nakreslila na tabuli jablko a pta se deti: „Co jsem to nakreslila?“ Prihlasi se Pepicek: „Prdel!“ Ucitelka se rozplakala a vybehla ze tridy. Za chvili do ucebny vkroci reditel a krici: “ Proc jste pani ucitelku dohnali k slzam? A kdo nakreslil na tabuli tu prdel?“

  • Petr C napsal:

   Zase typicky pokrivena odpoved, kterou pouzivaji primitivove. Ja vam svoji vizi jasne napsal.

   • Jaroslav Huml napsal:

    Klasická odpověď komunisty co se nám hodí to jsme chlapáci, co ne to jsou primitivové, přesně za tohle to prosral Grebeníček: To jste frajer.

 25. Bum napsal:

  ja to vidim tak bud bude vsech s pristupem pro vsechny a nebo nebude zadne mesto a tim i zadny problem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!