Jan Kršňák: O důvěře v digiděti

digidite

3 hodinová přednáška pedagoga Jana Kršňáka z 24.11.2017 z cyklu Káva a vzdělávání.
V kolika letech potřebují děti dostat svůj první tablet nebo chytrý telefon? Digiděti jsou děti, které mají své osobní nastavení. Jak bezpečné jsou počítačové hry? Jak bezpečný je pro děti Internet? Co je násilí páchané dětmi, co násilím na dětech a co je ještě bezpečná hra? Co všechno se děje, když si dítě hraje s počítačem? O co jde, když si člověk zahrává se svým chytrým telefonem a důvěřuje mu? Co vše se může přihodit na sociální síti? Co znamená, že všichni po kapsách neustále nosíme přenosné počítače? Jestliže se naše společnost pozvolna digitalizuje, do jakého světa vychováme naše děti? Jak nastavit vztahy v trojúhelníku rodiče-média-děti? Jak důvěřovat, že vše jde zdravým směrem?
6 Komentářů k Jan Kršňák: O důvěře v digiděti

 1. Maroš napsal:

  Ono je to pomerne jednoduché – stále platí, že degeš vychová len degeša.
  Takže – aká „matka“ – v zmysle matrica vedomostí – také aj deti – s deťmi treba začať jednať – mentálne – ako s dospelými – v zmysle zodpovednosti a vážnosti – samozrejme s ohľadom na ich vek, ale aj profesionalita je vec prístupu – nie veku či zamestnania – teda už žiadne „Neberme deťom detstvo!“ – to je hovadina – detstvo nie je založené na infantilite a ťuťuli-muťuli, ale na snívaní, hravosti a tvorivosti – a na to treba tiež – VEDIEŤ! Teda – deckám treba otvoriť digitálny svet ako svet poznávania práve toho sveta, a nenechať ich analogicky ako dospelých – rozptylovať a odvádzať od podstatného – iným digi svetom pre deti fabrikovaných pičovín – ktorý z detí vyrába chodiace mobilné naprogramované čipy! Prečo deti majú rady cukor? Pretože cukor je potrava pre mozog a detský mozog okrem toho, že je vo vývoji ako rastúca špongia – je aktívnejší ako u dospelých – lebo vyžaduje množstvo odpovedí na otázky. Takže akým smerom pôjde vývoj detí? Degeš vychová len degeša – tak čo sa staráte do digitalizácie, keď na deti nemáte čas, nechcete, alebo neviete ich sami správne orientovať. A vy sa potom ktorým smerom uberáte – blbci na dôchodku?

 2. proud napsal:

  Nechme detem detstvi pro me picovina neni,ale vazna vec a nebejt tech „blbcu na dôchodku“,neni ani me.

  • proud napsal:

   Vzdycky jsem si svy rodiny a svejch predku nesmirne vazil a nehodlam to menit,udelali me jakym jsem a udelali to podle me dobre,komu se to nelibi,at mi prdel polibi…….

 3. Anna napsal:

  Dítě svou bytostnou podstatou náleží přírodnímu světu, v němž nalezne harmonický vývoj, poučení, radost a vyzařování. Až se mu pozvolna otevře duchovní svět, je možno ho vystavit digitálnímu světu. Nemusí spěchat, nic mu neuteče. A hry? Např. střílečky jsou ten největší hnus – kam zmizelo přikázání „NEZABIJEŠ“? I zabití v myšlence je zabitím!!! A tak je to se vším. Dokud není dítě vyzrálé, nemá překračovat své hranice. Až pochopí význam příčina a následek, svědomí, morálka, láska, milosrdenství, pravda – tak se může pohnout dál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!