Přehled zpráv – RusVesna – 13.12.2017

krym_nash_31; USA jsou připraveny na rozhovory s KLDR „bez předběžných podmínek“. Státní tajemník USA Rex Tillerson prohlásil, že USA jsou připraveny na severokorejské rozhovory bez jakýchkoli předběžných podmínek.

2; Státní department USA slibuje, že se vrátí k otázce Krymu. USA se chtějí vrátit k otázce Krymu, ale prioritu má urovnání situace v Donbasu.

3; Mírové síly v Donbasu musí mít právo překračovat hranici Ruska, říká americký generál. Generál ve výslužbě Wesley Clark prohlásil, že vojáci mírových sil v Donbasu musí mít zcela rozvázané ruce.

4; USA nevnímají odchod ruských vojsk ze Sýrie. Pentagon ignoruje významné snížení počtů ruských ozbrojených sil v Sýrii.

5; Na Ukrajině avizovali existenci nahrávek tajných rozhovorů Porošenka s Ruskou federací o odevzdání Krymu a Donbasu.

6; Batalion vojenské policie se vrátil ze Sýrie do Machačkaly. Příslušníci batalionu plnili úkoly v Sýrii od května 2017.

7; Trojúhelník smrti. Syrská armáda koncentruje velké síly pro velký útok v provincii Deráa. Syrská armáda a její spojenci přesouvají velké množství tanků, dělostřelectva a sil pěchoty do provincie Deráa.

8; OSN informovala o do nebe volajícím porušování práv občanů na Ukrajině. V OSN vyzvali Kyjev, aby pro začátek zavedli praxi uznávání narození a smrti. Experti s lítostí konstatovali, že ukrajinské úřady dosud nezjistily viníky ze smrti 48 lidí v oděském domě odborů z 2. května 2014.

9; Proč Západ čeká ruskou invazi? Byl zveřejněna velmi zajímavá analytická úvaha s názvem „Příběh jedné hysterie“. Obyvatelstvo a politické kruhy v Evropě prožívají stav kolektivní paranoidní paniky.

10; Peklo v Idlíbu. Al-Káida unesla a popravila stovky lidí v koncentračním táboře. Už u samotného výjezdu jsem viděla ty muže: Postavili je na okraj hluboké jámy a před našima očima je postříleli.

11; Syrský prorok žije u frontové linie a obrozuje svou zemi. Jeden ze tří hlavních duchovních lídrů syrských alávitů je šejk Šaban Mansúr. Je mu 79 let a pochází z Tell Salhábu.

12; Právo vraždit. Jak ukrajinští filmaři obhajují válku. Ukrajinský film „Kyborgové“ vykazuje vysokou návštěvnost, což je velmi špatné znamení. Znamená to, že nelidská a nevybíravá propaganda dosahuje svého cíle. V zemi se nacházejí lidé, kteří se chtějí pokochat snímkem, ve kterém někdejší přátele, sousedé a příbuzní nejen přejí jeden druhému smrt, ale skutečně i vraždí.

13; Kyjev vyčíslil ztráty v důsledku přerušení železničního spojení s Ruskou federací na jednu hřivnu. V roce 2018 může být definitivně vyřešena otázka úplného přerušení železničního spojení s Ruskem, prohlásil ukrajinský ministr infrastruktury Vladimir Omeljan.

14; Ve Státní dumě informovali, co bude s uskupením ruského vojenského námořnictva v Sýrii po stažení vojsk ze země. Putin nařídil zahájení stahování ze Sýrie značné části sil v souvislosti s ukončením hlavní fáze bojových akcí proti Islámskému státu.

15; Záhadné ledové koule z Ruska udivily uživatele internetu. Uživatelé sociálních sítí začali sdílet fotografie pobřežní zóny Finského zálivu pokryté asi deseticentimetrovými koulemi ze sněhu a ledu.

16; Pentagon odmítá komentovat odsun vojsk Ruské federace ze Sýrie. Putin v pondělí navštívil leteckou základnu Hmeimim, kde vydal rozkaz k zahájení stahování ruského uskupení vojsk ze Sýrie.

17; Ruská centrální banka 13. prosince zrušila licenci bance Kanskij.

18; Bombardéry Tu-22M3, které útočily na teroristy v Sýrii, se vrátily do Irkutské oblasti. Prezident ve svém vystoupení před vojáky prohlásil, že splnili svůj úkol na výbornou.

19; Doba bez „kotlů“. Proč ukrajinskou armádu postihla vlna dezertérství? Vojenský dopisovatel se zamýšlí nad příčinami masového útěku vojáků z „nejsilnější armády na kontinentu“. Podle ukrajinských oficiálních údajů za rok uteklo z armády 5.622 vojáků.

20; V Rusku odpověděli na slib Státního departmentu USA vrátit se k otázce Krymu. V Radě federace poradili Tillersonovi, aby se soustředil na plnění Minských dohod Kyjevem.

21; Je jasné, že přijdou provokace, říká ministr sportu Ruské federace o mistrovství světa ve fotbale. Reagovat na ně je ale třeba klidně – v právní rovině.

22; Zesměšněný Lucenko zve Saakašviliho k výslechu. Poté, co byl Michail Saakašvili v soudní síni triumfálně propuštěn z vazby, generální prokuratuře nezbývá než sej potupně předvolávat k výslechu.

23; Nezranitelný Ratnik. Nepřítel ani jednou nedokázal prorazit unikátní výstroj. Nebyly zjištěny případy proražení helmy ani neprůstřelných vest, říká generální ředitel CNIITOČMAŠ (Vědecko-výzkumný ústav přesného strojírenství).

24; Krym dostal 200 milionů rublů na rozvoj vinohradnictví. Vláda Ruské federace vyčlenila z Rezervního fondu 200 milionů rublů v podobě dotací na rozvoj vinohradů na Krymu.

25; Rakousko obnovilo po explozi tranzit ruského plynu. Následky havárie na plynové rozbočce byly odstraněny, plyn může do Itálie a na Slovensko dál proudit.

26; Sberbanka prodala ukrajinskou dceřinou společnost. Sberbanka uskutečnila transakci v rámci realizace strategie opuštění bankovního trhu na Ukrajině.

27; Rusko zahájilo válku nové generace, říká Trumpův poradce Herbert McMaster. Čína a Rusko rozvracejí světový řád, ignorují suverénní práva svých sousedů a vládu zákona.

28; Díra ve zdi. Dělostřelecký náboj vystřelený ukrajinskou armádou během nočního ostřelování Gorlovky zasáhl byt. Dnes v noci kolem 2:20 hod. bylo centrum Gorlovky podrobeno intenzivnímu ostřelování z ukrajinských pozic.

29; Všechny země EU musí bojovat s ruskou propagandou, říká polské ministerstvo zahraničí. Optimálním řešením by bylo vytvoření ministerstev pravdy (ministerstev pro vyvracení mýtů) ve všech zemích, myslí si náměstek polského ministra zahraničí Marek Magierowski.

30; Na japonské školáky spadlo okno vojenského vrtulníku USA. V okamžiku dopadu se na školním hřišti nacházelo kolem 30 dětí a jejich učitelé. Jedno dítě bylo lehce zraněno kamínkem, který byl vymrštěn v důsledku dopadu těžkého tělesa. Je to v krátké době už druhý případ ohrožení dětí odpadávajícími součástmi americké vojenské techniky v Japonsku.

31; Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu se propadl o 23%. V důsledku havárie v Rakousku se tranzit plynu přes Ukrajinu snížil o 23% na pouhých 200 milionů krychlovým metrů za den.

32; V Kyjevě byla oloupena americká učitelka,. Občanka USA pracuje jako učitelka anglického jazyka v jedné z kyjevských škol.

33; Montážní čety z Doněcké republiky jsou trvale ohrožovány palbou ukrajinské armády. Ostřelování pokračuje, nepřítel používá minomety, velkorážné a střelné zbraně.

34; Rakouská rána zasazená mýtu o bezpečnosti ukrajinského tranzitu plynu. Rakouský Baumgarten, kde došlo k havárii, je vlastně koncový bod ukrajinské trasy plynovodu.

35; V Kyjevě ozbrojenec Pravého sektoru zmlátil novináře Kocabu. O svém útoku na novináře hrdě informoval na své stránce v sociální síti, kde vystavil video z incidentu.

36; V Kremlu komentovali Trumpovo prohlášení o „americkém“ vítězství v Sýrii příslovím: „Porážka je sirotek, ale vítězství má mnoho otců“. V Moskvě také komentovali informace o tom, že Ruská federace nestáhne svá vojska ze Sýrie úplně. Základny Hmeimim a Tartus budou pokračovat ve své činnosti.

37; Ukrajinská armáda ostřeluje okupované obce Gladosovo a Travněvoje. Ukrajinské ozbrojené síly využívají Dokučajevsk jako střelnici, ve které jsou stacionární i pohyblivé cíle – obytné budovy a obyvatelé města.

38; Rusko rozšiřuje námořní základnu v syrském Tartusu. Dohoda mezi Sýrii a Ruskem počítá s vplouváním plavidel ruské vojenské námořní flotily do teritoriálních vod, vnitřních vod i do syrských přístavů.

39; Pomozte, jinak jsme ztraceni. Ukrajina zažádala u EU o nové záchranné půjčky. Evropská komise provede hodnocení potřeb země ohledně vnějšího financování a rozhodne, zdali je smysluplné půjčku poskytnout.

40; Komu patří Krym? Co na to odpověděl velvyslanec USA v Rusku? Na oficiálních stránkách velvyslanectví USA v Ruské federaci se objevila odpověď amerického velvyslanectví na tuto položenou otázku: Každý, kdo se orientuje v mezinárodním právu, může na tuto otázku odpovědět: Krym je Ukrajina.

41; Kanadský tým bojkotuje Světový pohár v biatlonu v Rusku. Šéf mezinárodní unie biatlonistů nebrání kanadským biatlonistům v jejich rozhodnutí a prohlásil, že nikdo není povinen do Ruska jet.

42; Pracovali na poli. Nebylo kam se schovat před střepinami a kulkami ukrajinských ozbrojených sil. Byly zveřejněny podrobnosti z ostřelování energetiků Doněcké republiky. Energetici se dostali do intenzivní palby ukrajinské armády při obnově poškozeného sloupu elektrického vedení v okolí obce Krasnyj Partizan.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 13.12.2017

 1. Pepan napsal:

  Yaankee je skutečně idiot, je mi jasné že by se rádi zabydleli svou základnou na Krymu, ale v tomto případě mají skutečně smůlu, Rus si své území vzít nedá a dobře dělá ono totiž pustit si veš do kožichu se nevyplácí notabene takovou jako je Yaankee, co se týče severní Koree tam to také bylo od začátku jasné Velkohubý kačer a jeho pochopové si mysleli, že se Korea po*ere a ejhle ono nic. Takže Yaankee, jediné hrdinské činy můžete jako vždy vytvářet v Hooliwoodu tam by vát to šlo.

 2. landa napsal:

  Jde o to, že kdyby vás dnes kontaktovala BIS s žádostí o spolupráci, tak hrdinně a "svobodně" odmítnete se slovy: "Nejsem bonzák!", ano? Je třeba si uvědomit, že kontaktovaný podle zákona odmítne spolupráci protiprávně (podle aktuálního zákona, který je relativní, podle zřízení, které zrovna "vládne"). Pravdou je, že zatím co STB mívala pod palcem lumpy a jiné rozvraceče státu a naprostá většina občanů se cítila bezpečně (a to nemluvím o tom, že rozkrádání už v desítkách tisíc bylo zastaveno a řešeno - dnes se mluví o bilionovém STB nebo BIS?,
  podvodech a ti lidé jsou prý nepotrestatelní!), tak o zákrocích BIS není slyšet, protože čumí do našich počítačů a mobilů (a dozví se víc než tehdy STB),nekoná a jen posílá info do vlády, kde podle toho, kdo je čí kámoš, se fakticky nic neděje... STB je dnes ideologickým synonymem pro squadru udavačů a málokdo si uvědomuje, že primárním úkolem bylo zachovávat bezpečnost a bohatství tohoto státu a obojí dnes odchází do kytek a pod ně (i to málo, co zbývá, neoblíbená vláda, zrádci a zloději, s minimálním mandátem prohlasovala a způsobí škody na několik generací, s důsledky většími, jakoby bylo po válce). Mnoho lidí se chytilo u poslání bývalé STB (nebo VKR) té negativní idee služby, jen proto, že je nikdo nekontaktoval, jelikož byli z hlediska bezpečnosti státu nezajímaví (=mindrák) anebo se jim to hodilo. Což vyvolalo v těchto mravenečcích syndrom falešného hrdinství typu "já bych s těmito grázly nikdy nespolupracoval!"
  a nezřídka i lhali, ale i tak nekontaktovaných byla těžká většina, čímž dostal tento syndrom historickou hodnotu, kterouž chartisti (pseudorebelové, ale většinou kreativní ale i nekretivní opilci), zločinci a jiní asociálové či nemakačenka, štědře do dnes přikrmují. Všude jsou postavičky, co zneužívají moc a v žádné době není nic jen černé (nebo bílé). Je k vaší úvaze, co tato země dnes má a co kdy měla a jaké jistoty jsme měli a máme. Chápu, že děcka to mají z dějepisu a dějiny píší vítězové...

 3. ekonom napsal:

  Pepan tak to si vystihol....veru už len Holywood im zostáva....sú na smiech celému svetu..ale kôn ,ktorý zdochýňa najviac kope...tak pozor...ale to už velmi neovplyvníme

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!