Přehled zpráv – RusVesna – 14.12.2017

ssha_gosdep_reg_2_-bigRáno a přes poledne:

1; Státní department lživě obvinil Rusko z ostřelování civilního obyvatelstva v Donbasu. Znovu vyzýváme Rusko, aby zastavil dělostřelecké a raketové ostřelování ukrajinského civilního obyvatelstva, prohlásili ve Státním departmentu.

2; Prý nezávislost... Generální prokurátor Ukrajiny navrhuje odevzdat Južmaš Elonu Muskovi.

3; Rusko dokončilo proces adaptace na západní sankce, říká Kreml. Toto oznámení učinil tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

4; Americký prezident Donald Trump prohlásil, že USA stojí na prahu nového ekonomického zázraku.

5; Telegram se obrátil na OSN kvůli hrozbě blokování messengeru v Rusku. Administrativa Telegramu se obrátila na kancelář vrchního komisaře OSN.

6; Luganská republika: Rodina s dětmi jen zázrakem přežila dopad dvou kusů těžké dělostřelecké munice ukrajinské armády do jejich domu v Pervomajsku.

7; Bojovníci Doněcké republiky likvidují palebná postavení ukrajinské armády. Byli zabiti vojáci z 54. brigády.

8; Zabijeme tě a nic se nám nestane. Jak v OSN vidí dodržování lidských práv na Ukrajině. Vedení Nejvyššího komisaře OSN pro lidská práva vydalo další zprávu o porušování lidských práv na Ukrajině.

9; Syrská armáda se probojovala do provincie Idlíb, kterou nyní považují džihádisté za své hlavní město. Syrská armáda také přerušila zásobovací trasu Al-Káidy v Aleppu.

10; Na Ukrajině počítají s tím, že od Ruska dostanou za škody v Donbasu 33 vagónů zlata. Kyjev bude od Ruska žádat reparace za škody v Donbasu ve výši více než 30 vagónů zlata.

11; Ruští liberálové si znovu udělali obrovskou ostudu. Tentokrát s udílením cen a festivaly. Ruští liberálové ve své většině nesmírně milují ukrajinské radikály.

12; Na prahu nové války u syrských hranic. Blízký Východ je připraven se kvůli Trumpovi ponořit do další války. Vblízký Východ se v některých náboženstvích považuje za místo, kde dojde k poslední bitvě lidstva.

13; Absolutní hry: Řekni ANO dopingu. Je možné, že takovéto pojetí sportu, které bude dávat impulsy farmakologii a bioinženýrství pomůže překročit hranice možného a možná i porazit samu Smrt.

14; Spálené tanky a bojová vozidla pěchoty: Byly zveřejněny nové záběry kdysi zlikvidovaných pozic ukrajinské armády u Děbalceva. Bylo zde zničeno minimálně pět tanků, pět bojových vozidel pěchoty, obrněné transportéry, lehké obrněné tahače, protivzdušné komplexy, Uraly, UAZy a podobně.

15; Kdy se rozpadne Ukrajina? Ukrajina jako samostatný stát prakticky nikdy neexistovala. Lidé se dnes diví, kde se v Ukrajincích vzala ta primitivní nenávistná banderovština. Jenže ona tu byla vždycky. Jen jsme ji neviděli nebo nechtěli vidět.

16; Jak bude vypadat jaderná ponorka nové generace? Vědecko-výzkumná práce na projektu mnohocílových jaderných ponorek bude dokončena v příštím roce.

17; Ukrajinci se jezdí léčit do Doněcké republiky, říká bývalý příslušník ATO. Na Ukrajině se dokonce už objevil termín „medicínská turistika do Doněcké republiky“.

18; Bez jídla a tepla. Ukrajinský vagón se porouchal během své první cesty. Ukrajinští cestující byli nuceni sedět až 16 hodin ve vagónech bez jídla a tepla, než se dostali domů.

19; Americký kongresman spáchal sebevraždu v souvislosti s obviněními ze sexuálního obtěžování. Centrum žurnalistických studií státu Kentucky zveřejnilo prohlášení ženy, která politika z obtěžování obvinila. Sám senátor nedlouho před sebevraždou napsal na sociálních sítích, že obvinění je lživé.

20; Dopravní letadlo ATR-42 letecké společnosti West-Wind Aviation havarovalo v Kanadě těsně po startu necelý kilometr od vzletové dráhy. Na palubě se nacházelo 22 cestujících a tři členové posádky. Došlo k vážným zraněním.

21; Ukrajinská armáda dvanáctkrát za posledních 24 hodin porušila příměří, oznámili v Luganské republice.

22; Spojené státy v panice: Čína buduje svůj vlastní ekonomický řád. Čína nemá v úmyslu spokojit se s dosaženým stavem a vypracovává velmi ambiciózní projekty.

23; Sto dolarů je cena života jednoho majdanovce v zóně ATO. Hlavním úkolem ukrajinských úřadů před začátkem války v Donbasu bylo zbavit se majdanovců, kteří byli pro Kyjev nepohodlní.

24; Objeví se v Rusku sebevražední atentátníci? Stalo se to, co nemohli předpokládat mnozí západní ani ruští analytici. Putin vyhlásil stahování vojsk ze Sýrie. S koncem války v Sýrii prudce vzroste nebezpečí zesílení teroristické aktivity uvnitř Ruska, přičemž varování přicházejí nejčastěji ze Západní Evropy, Ukrajiny a USA.

25; Saakašvili se chce stát starostou Oděsy. Připomeňme, že ještě nedávno se Michail Saakašvili chystal postavit do čela ukrajinské vlády.

26; Sojuz M-05 s posádkou se odpojil od Mezinárodní kosmické stanice. Na Zemi se vracejí Rus Sergej Rjazanskij, Američan Randolph Bresnick a Ital Paolo Nespoli.

27; Německo nese největší ztráty v důsledku protiruských sankcí. Největší ztráty v celé EU spojené se sankcemi proti Rusku nese právě Německo.

28; Volby,. Olympiáda a něco málo osobního. O čem bude hovořit Putin? Dnes ve 12:00 hod. moskevského času začala velká každoroční tisková konference prezidenta Ruska. Rozhovor bude dlouhý a otevřený.

29; V Německu třiašedesátiletý migrant z Íránu prznil děti v bazénu. Obětmi „starostlivého“ muže se stal sedmiletý chlapec a dvě devítiletá děvčátka.

30; Izrael uzavírá hranice s pásmem Gazy. Provoz se přeruší na pěším i obchodním (nákladním) hraničním přechodu.

31; „Velký Průser“ se blíží. Porošenko začal budovat eskadrony smrti. “Pánové, kdo se chce dobrovolně zapsat do těchto rezerv, které mají holýma rukama bojovat proti bandám podobným Semenčnkově bandě nebo hostujícím zabijákům z Gruzie?“, ironizuje Kyjevan, který si výzvy všiml.

32; Ukrajinská armáda oficiálně přiznala, že vychvalovaný tank Bulat se opravdu nepovedl. Modernizovaný tank Bulat kvůli řadě nedostatků zklamal naděje velení ukrajinské armády a byl poslán do rezerv.

33; Ksenija Sobčak přišla na tiskovou konferenci Vladimira Putina. Předtím tiskový mluvčí prezidenta vyjádřil naději, že se Sobčak nepokusí změnit tiskovou konferenci v diskusní klub.

34; V Moskvě od 12:00 hod. místního času probíhá každoroční velká tisková konference Vladimira Putina s ruskými a zahraničními novináři. První otázka přišla od novinářky rozhlasové stanice „Hovoří Moskva“ a zněla: Proč jdete do voleb? Odpověď: Rusko musí být moderní a na budoucnost zaměřený stát, v němž na prvním místě bude blaho lidí.

35; Posádka Mezinárodní kosmické stánice se vrátila na Zemi. Na velké obrazovce v sále Centra řízení letů v Koroljovu nedaleko Moskvy se rozsvítil nápis : Probíhá přistání.

36; Irsko je připraveno investovat na Krymu 100 milionů euro. Irská podnikatelská sféra investuje zhruba 100 milionů euro do projektů na Krymu.

37; V Kyjevě byl znesvěcen svastikou židovský památník. Fašističtí vandalové zneuctili Chanukální svícen nedávno instalovaný na Podolu.

38; McCain byl hospitalizován kvůli vedlejším účinkům léčení rakoviny. Připomeňme, že u jednaosmdesátiletého rusofobního senátora je diagnostikována agresivní forma rakoviny mozku.

39; Švédsko oficiálně poděkovalo ruským lékařům za pomoc kolemjdoucímu ve Stockholmu. Operativní a kvalifikovaný zásah ruských lékařů přijalo Švédsko s vděčností, oznámilo ruské ministerstvo zahraničí.

40; Putin: Rusko bude dále budovat a rozvíjet armádu i námořní flotilu. Když mluvil o nutnosti umět se bránit, pomohl si Vladimir Putin anekdotou o dýce a hodinkách: „Kde je ta dýka?“, ptá se otec syna. „Vyměnil jsem ji za hodinky. – „Pěkné hodinky“, říká otec. „Až k nám přijdou bandité, zabíjí mě a mámu, tvoji sestru znásilní, pak jim nezapomeň oznámit, kolik je přesně hodin...“

41; Vojenské základny chrání penzisté v sovětských neprůstřelných vestách, říká generál ukrajinské armády. Psy, kteří jsou nutní pro ochranu, měli v Pozemním vojsku pouze u jednoho skladu.

42; Na Majdan nyní přišly demonstrovat prostitutky. Ne v přeneseném smyslu slova, ale tentokrát ty skutečné.

43; Putin: Ruské hospodářství se nachází ve stádiu rozvoje. Prezident Ruska Vladimir Putin během 13. každoroční tiskové konference mluvil o stavu ruské ekonomiky.

44; „Jste normální?“, vmetl Putin novinářce z USA. Vyprovokovali jste Severní Koreu k odstoupení od uzavřených smluv. Zdálo se vám to málo? Proč jste je tedy podepisovali?

45; To, co dělá Saakašvili, je plivanec do tváře Ukrajincům a Gruzíncům, říká Putin. Je smutné se na to dívat, srdce se přitom svírá,dodal prezident Ruska.

46; Ukrajinská armáda připravuje útoky podle informací z Wikipedie. Neschopní ukrajinští velitelé sebe sami zavedli do pasti. V okupovaných obcích Gladosovo a Trevněvoje.

47; Na mistrovství v Luganské republice jedou i sportovci z Kyjevem okupovaných území. V Luganské republice se v rámci Humanitárního programu na znovusjednocení lidu Donbasu konalo už 13 sportovních akcí.

48; Kanadský velvyslanec promluvil o chystaných dodávkách zbraní na Ukrajinu. Dohoda otevírá možnosti pro nákup zbraní včetně smrtících.

49; Putin: Rusko a Čína zůstanou partnery nezávisle na výsledku voleb. Během tiskové konference Vladimir Putin odpověděl na otázku čínských dopisovatelů na vojenské a ekonomické strategie.

50; Ukrajinské bataliony udělají v Donbasu jatka jako v Srebrenici, říká Putin. Prezident připomněl, že Moskva není proti tomu, aby byl celý Donbas svěřen pod mezinárodní kontrolu.

51; Už jsme těmi výmysly unaveni, odpověděl Putin polským novinářům. Vyzval polské úřady, aby už konečně obrátili negativní stránku v knize vzájemných vztahů a zaměřily se na jejich rozvíjení v budoucnu.

52; Opakování ukrajinského scénáře v Rusku nepřipustíme, říká Putin. Prezident zdůraznil, že Rusové si takový vývoj nepřejí, což znamená, že jej ani nepřipustí.

53; Na místě katastrofy malajského Boeingu 777 (let MH17) byly nalezeny kosti. Oznámil to americký novinář Patrick Lancaster, který už dva roky žije v Doněcké republice. Ostatky byly nalezeny v okolí obce Grabovo a byly odeslány na soudní expertizu. Nalezen byl také sežehnutý přívěsek.

54; Agenti FBI ve vzájemné komunikaci označují Trumpa za „idiota“. Agenti FBI, kteří vyšetřovali možné spiknutí Donalda Trumpa s Ruskem, označovali (tehdy teprve budoucího) prezidenta USA za „idiota“.

55; Ukrajinská armáda vede palbu na Dokučajevsk. Vznikají materiální škody. Poškozen byl obytný dům.

56; Ředitel Murmanského podniku na zpracování ryb Michail Zub podvodem pronikl na Putinovu tiskovou konferenci.

Ráno a přes poledne:

1; O Trumpovi, Sýrii, Ukrajině. V Moskvě skončila tisková konference Vladimira Putina. Témata, která v druhé části nejvíc zajímala novináře, byl doping, mistrovství světa ve fotbale, děti a důchodci.

2; Moje pronásledování je na přímou zakázku Putina. Jedná se o speciální operaci FSB a SBU, říká Saakašvili.

3; Kadyrov označil Čečence za Putinovy pěšáky. Jsou prý připraveni jít pěšky tam, kam jim přikáže.

4; Zvláštní komise Doněcké republiky vypracovala 9.000 případů o zločinech ukrajinských vojáků v Donbasu. Komise dokumentuje fakta zločinů proti lidskosti a vojenských zločinů ze strany ukrajinské armády na území státu.

5; V Doněcké republice jsou připraveni k rozhovorům o mírových silách OSN v rámci rozhovorů v Mnsku.

6; Avakov vyzval Národní gardu, aby se připravila na „deokupaci“ Donbasu. Arsen Avakov během Vojenské rady prohlásil, že Národní garda by měla být připraveny převzít kontrolu nad situací v Donbasu.

7; NATO využívá Estonsko jako výkladní skříň svých technologií, říká expert. Zainteresovanost NATO na rozvoji kybercenter v Estonsku je dána tím, že Aliance chce pobaltský stát využít jako výkladní skříň svých technologií, řekl v interview pro Sputnik Estonia specialista na kybernetickou bezpečnost Andrej Maslovič.

8; V Dněpropetrovsku odpálili u budovy soudu automobil patřící prokurátorovi. Prokurátor zastupoval stranu žaloby ve věci policistů, kteří byli přistiženi při úplatku.

19; Doněcká republika může zahájit dodávky zbrani do míst citlivých pro Kyjev. Poradce šéfa Doněcké republiky Alexandr Kazakov komentoval rozhodnutí Kanady o zrušení zákazu dodávek zbraní na Ukrajinu.

20; Konvoj naděje. Ruští vojáci přijeli do města Hamá osvobozeného od ozbrojenců. Konvoj ministerstva obrany Ruské federace dorazil do obce Tajbet el-mám, která byla předtím osvobozena od teroristů.

21; Žirinovskij řekl, jak vyřešit severokorejskou otázku. Politik si myslí, že situace v regionu nevyústí ve válku.

22; Bojové vozidlo pěchoty patřící ukrajinské armádě najelo v Luganské republice na vlastní minu. Jsou mrtví a zranění. K incidentu došlo v okolí obce Zolotoje.

23; Oděský soud propustil z vazby Rusa Mefjodova uvězněného v souvislosti s případem 2. května 2014.

24; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zraněn civilní obyvatel Dokučajevska. Podle předběžných informací šlo o proražení hrudníku střepinou.

25; F-22 amerického letectva zahájila palbu směrem na bitevníky ruského letectva v Sýrii, píší média. Bojová letadla amerických vzdušných sil zahájily palbu na ruské bitevníky Su-25, které údajně narušily dohodnutou zónu letů vytvořenou pro odvrácení nežádoucích incidentů. Oznámila to americká a britská média.

26; USA a Kanada tlačí Ukrajinu do nových vojenských dobrodružství, říká ruské ministerstvo zahraničí. Prezident USA Donald Trump v úterý podepsal obranný rozpočet země na finanční rok 2018.

27; V Donbasu byli ostřelovači zlikvidováni ozbrojenci ATO. Ve štábu ATO oznámili nové ztráty ukrajinské armády v Donbasu.

28; Ukrajinské a gruzínské úřady se v Bělorusku domlouvají o vydání Saakašviliho, píší média. Šéf služby státní bezpečnosti Gruzie vede v Bělorusku rozhovory s ukrajinskými úředníky.

29; Su-35 rychle zahnal F-22. Ministerstvo obrany odpovědělo na americké pohádky o eskortování bitevníků ruského letectva v Sýrii. 13. prosince dvojice bitevníků Su-25 doprovázela kolonu automobilů v okolí města Majadin.

30; Sberbank obsluhuje 60% obyvatelstva Ruské federace. Je to více než 100 milionů obyvatel Ruska a zhruba milion společností.

31; Evropská unie prodloužila sankce proti Rusku. Vůdcové zemí EU na zasedání ve čtvrtek schválili politické rozhodnutí prodloužit platnost ekonomických sankcí vůči Rusku.

32; Pentagon sdělil podrobnosti „eskortování“ ruských Su-25 nad Sýrií. Přiblížení letadel nad Sýrie trvalo kolem 40 minut, říkají v Pentagonu.

33; Američané byli zatčeni za kruté zacházení se žralokem. V americkém státě Florida byli zadrženi tři muži obvinění z krutého zacházení se žralokem.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna – 14.12.2017

  1. Rocco napsal:

    Odevzdat Muskovi výrobce raketových motorů Južmaš???????????
    Ukrajinci jsou stupidní jak Češi.

    Yuzhmash is a Ukrainian state-owned aerospace manufacturer. It produces spacecraft, launch vehicles (rockets), liquid-propellant rockets, landing gears, castings, forgings, tractors, tools, and industrial products.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!